Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
19.Kalvas 10538
20.Sejbal 10400
21.Schockherr 10394
Bouldry:
19.Vejsada 10006
20.Šlapák 10000
21.Nespoutaný 9956
Hory:
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231276 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 jaké lano?24.07.2012
Ahoj, sorry za pruderní a nováčkovský dotaz, ale každý jednou začínal, tak to snad neva. Rád bych chodil na stěnu do Škodaparku v Plzni, má 12 metrů a já nevím jaké lano pořídit..jasně 12x2 plus nějaké ty metry navíc..na aukru je levně dynamika 10,2, 29,5
 Re: jaké lano?24.07.2012
Na stěnu určitě zbytková metráž. Když si to spočteš, cena za metr vyjde mnohem levnějc než u lan 50m
 Re: jaké lano?24.07.2012
12m je to až k tomu zábradlí. Mám lano 25 m a je to krásný...
 Re: jaké lano?25.07.2012
IMHO to blbej dotaz nejni, řešej se tu výrazně větší cypoviny a to prakticky neustále. Dynamickou zb
 Re: jaké lano?25.07.2012
Díky za rady! Sice sem byl na aukru neúspěšný, ale kdo si počká... znáte to!:)
  Re: jaké lano?26.07.2012
Nebo objednej třeba tady:

 Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!23.07.2012
Viz dnešní foto dne...
http://www.lezec.cz/reference.php?print=1&key=7075
Ta slackline na obrázku
 Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!23.07.2012
"Vždyť je to němá tvář..."
 Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!23.07.2012
asi je to focený trošku zespoda a tak se to prověšení zdá malé. co je tam za síly se dá dost těžko ř
  Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!23.07.2012
Ta sila, kterou to pusobi se diky matrosi popruhu asi nikam nevytrati. Kdyz se postavis doprostred,
   Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!23.07.2012
ale jo, goniometrické funkce umí kdekdo. problém zní spíš takhle: lajna jde našponovat na nějakou sí
    Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!23.07.2012
Ten tvuj problem rika jen to, ze k tem 900 kg se vicemene jeste pricte sila jakou je to predpnuty. T
     Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!25.07.2012
A ted pozor! v pripade ze to bude predepnuty tak ze se to po zatizeni clovekem neprovesi vubec...bud
      Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!25.07.2012
jde o použitý popruh. když porovnám stejně širokou vázací kurtu k náklaďáku a popruh pro jednorázové
    Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!25.07.2012
ziadne predpatie sa nikam nepripocitava...
M*L/4H je spravne
predpatie a tuhost popruh
     Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!25.07.2012
predpatie (sila bez cloveka M=0) by malo vyjst tiez podla toho vzorca, treba si uvedomit ze potom ti
     Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!25.07.2012
jasně. je to tak.
   Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!24.07.2012
No Anca ma 70kg tak s posteli, pokud teda nezacala behem posledniho roku chlastat prvni ligu. Navic
    Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!24.07.2012
Teda pardon, mela, devcata.
 Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!23.07.2012
být to to za slaňák, tak si na to soudnej člověk nestoupne. Rozuměj, nikdo to nedělá.
Na tako
  Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!23.07.2012
Precti si clanek G4G, tam to vysvetlujou.
 Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!23.07.2012
být to to za slaňák, tak si na to soudnej člověk nestoupne. Rozuměj, nikdo to nedělá.
Na tako
  Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!24.07.2012
No tý jo Ty lezci jsou rejpalové.Pořád se jim něco nelíbí. A v podstatě o tom NIC nevědí. No tak poš
   Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!24.07.2012
"To se mi líbí" To nejsou lezci... Ty jsou ve skalách, tohle píšou gaučaci.. :D

 stan23.07.2012
ahoj,
rad bych se zeptal jestli nema nekdo zkusenosti s timto stanem PINGUIN VEGA EXTREME SNOW http://pinguincz.cz/stany-detai

 antiturek23.07.2012
Tak nám Kubík končí - nebude otravovat lidi:) Každá sranda jednou konč - tady píšou že se prodává pod článkem o kolech http://sux.cz/1aff
 Re: antiturek23.07.2012
no možná že prodá, fakt nevím. a co bys si jako od toho sliboval? když to někdo koupí, tak mimo jiné
  Re: antiturek24.07.2012
Nic o tom nevím. Možná ví anonym, co se někdy v budoucnosti stane.
   Re: antiturek24.07.2012
Hlavně nechápu proč to furt řešíte. Místo toho aby jste byli rádi, že existuje Lezec, HD, Horyinf.,
    Re: antiturek24.07.2012
Voldemort?
     Re: antiturek24.07.2012
Hory-doly?
      Re: antiturek24.07.2012
Jasně hory-doly, horydol., dolyhory tu nejde napsat :)
    Re: antiturek24.07.2012
se vší úctou k partě co lezce kočíruje, to jsem nepochopil z čeho usoudili že to mají zapotřebí.
     Re: antiturek25.07.2012
V Osmanský říši se lezec linkovat dá.
      Re: antiturek25.07.2012
což tedy považuju za normální.
       Re: antiturek25.07.2012
Matně tuším, že byly doby, kdy většina komentů autora v sobě zahrnovala odkaz na jeho sajt, takže co
        Re: antiturek25.07.2012
si nemyslím. stejně lezec blokuje jandíkovce (kt i pj samozřejmě odkazy dávají, ale většinou v disku
         Re: antiturek25.07.2012
Na druhou stranu se snaží tvářit jako svobodný web, kde je cenzura samozřejmě špatně. Cenzurovat by
          Re: antiturek25.07.2012
legrační je, že i na HI lde linkovat cokoliv včetně lezce a i já sám dávám odkazy na lezce, když je
           Re: antiturek25.07.2012
si myslím že kdybys linkování z HI znemožňoval tak bys tím byl trošku sám před sebou za kokota, přec
            Re: antiturek25.07.2012
No a divíte se? Třeba Lezec nelinkuje na HI proto, že nechce mít ostudu :-) Prakticky většina aktuál
             Re: antiturek25.07.2012
Díky, že ses mne zastal, náčelníku. :-)
V rámci objektivity musím ale uznat, že občas některo
              Re: antiturek25.07.2012
Petře Jandíku, vůbec tě neznám, web HI ano. To jen k objektivitě.
Neříkám, že Lezec nemá žád
             Re: antiturek25.07.2012
Určitě si těch článků napsal hodně. Snad máš na mysli to co se tu objeví v diskusi a pak na HI jako
              Re: antiturek25.07.2012
Upřímně řečeno, pokud někdo zvládne přečíst zdejší debilní diskuze s nulovou přidanou hodnotou a vyt

 Kalymnos s detma (cca 2 roky) - zkusenosti23.07.2012
Misto obligatniho Spana prosti jaro zvazujeme na cca mesic Kalymnos, akorat nevim, zda je to realne s 2 roky starymi dvojcaty.

Jde mi o konkretni zkusenosti cerstvych rodicu, kteri v obdobnem veku ratolesti absolvovali tuto destinaci.
 Re: Kalymnos s detma (cca 2 roky) - zkusenosti23.07.2012
Ahoj,
na Kalymnosu jsme byli s Filípkem když mu bylo 6 měsíců, potom 1 rok i dva roky a vždy

 vetsi pohodlnej sedak22.07.2012
Ahoj, starej sedak dosluhuje, doporucite prosim novej pro 190cm, metrakovyho chlapa se stehnem 70cm (holt cyklistika :) Hledam hlavne pohodlnej na dlouhej vis. Diky!
 Re: vetsi pohodlnej sedak22.07.2012
Petzl Adjama. Pokud by se ti to zdalo malo, tak Calidris.
  Re: vetsi pohodlnej sedak22.07.2012
a pokud moc tak Corax :)
 Re: vetsi pohodlnej sedak22.07.2012
ocun nebo singing rock sedaky, petzl sedáky jsou spatne....
  Re: vetsi pohodlnej sedak23.07.2012
:) ..
   Re: vetsi pohodlnej sedak23.07.2012
:) ... stoličku pod prdel ...
 Re: vetsi pohodlnej sedak23.07.2012
používám tohle
  Re: vetsi pohodlnej sedak23.07.2012
Pro všechny radily. Sedák Ocún Twist (jakákoliv jeho podoba) nemůže mít díky své konstrukci parametr
   Re: vetsi pohodlnej sedak24.07.2012
Pán z něconavíc doporučuje jen co zná a osobně používá a samo radši dám odkaz na své stránky než ciz
    Re: vetsi pohodlnej sedak24.07.2012
Podorbněji. U levných sedáků se používá popruch 18mm provlečený okolo celého obvodu sedáku. Tento po
     Re: vetsi pohodlnej sedak26.07.2012
To co píšeš o Ocúnu Twist pravda bejt může (neznám ho), ale rozhodně bych to nezobecňoval na všechny
 Re: vetsi pohodlnej sedak23.07.2012
Som na tom podobne :) SingingRock Verdict, alebo Petzl Calidris. Ja som nakoniec skoncil u Petzl a n
 Re: vetsi pohodlnej sedak23.07.2012
ja mám calidris. pohodlnosť dobrá len sa mi nepáči na ňom pár vecí, a to: popruhy na doťahovanie sú

 Spanie/ Bivak - Popradske pleso22.07.2012
Ahojte. Chcem sa spýtať, či má niekto v poslednom období skúsenosti s bivakovaním pred hotelom na Popradskom plese. Údajne pár rokov dozadu to nebol problém a personál to toleroval. Viete ako je to teraz?
Ďakujem
 Re: Spanie/ Bivak - Popradske pleso22.07.2012
Neodporúčam. Najmä v prípade, že by turistické izby v chate vrátane povaly neboli plne obsadené (čo
 Re: Spanie/ Bivak - Popradske pleso24.07.2012
Od roku 2010, alebo 2011 je pri Popradskom plese (vedľa Hotela pri Popradskom) v prevádzke obnovená

 Upozornění HUSKY20.07.2012
Chtěl bych případné zájemce o výrobky firmy HUSKY upozornit, aby si nákup předem rozmysleli a především aby se důkladně seznámili s podmínkami správného používání, které se mohou být zcela mimo jejich předpoklad. Mám konkrétní zkušenost se softshellovou b
 Re: Upozornění HUSKY20.07.2012
Díky za zprávu.. Něco podobného se mi stalo u bot: ke každým botám po zaplacení přidal prodejce &quo
  Re: Upozornění HUSKY20.07.2012
Jo díky za info, jen mě to potvrdilo to co sem si vo týhle firmě myslel.
   Re: Upozornění HUSKY20.07.2012
:( to je škoda nechci husky vychvalovat mám od nich docela dost věcí a zatím vše v pohodě třeba jsem
    Re: Upozornění HUSKY22.07.2012
Tak tu karimatku ti bohuzel musim odsouhlasit. Za pul roku nepouzitelna :(
     Re: Upozornění HUSKY23.07.2012
Karimatky jsou (nafukovaci) opravdu k nicemu, napada me jeste i nekolik jinych slov.

  Re: Upozornění HUSKY23.07.2012
Z definice: alespoň jeden den nosit jiný boty.
   Re: Upozornění HUSKY23.07.2012
no ono to každodenní nošení po městě, ač se to nezdá, likviduje boty zatraceně fest. zkus si vzít la
    Re: Upozornění HUSKY23.07.2012
Jasný, o ten asfalt se to pochopitelně obrušuje víc jak vo hlínu nebo listí v lese, že jo. Já to mys
    Re: Upozornění HUSKY24.07.2012
pro neznalé uvádím, že jsem si kupoval tzv. městskou obuv (Baťa). Nikoliv obuv outdoorovou. Zkrátka

 grigri1-jaké lano?20.07.2012
zdrávas všem, potřebuju poradit doporučenou tloušťku lana pro grigri 1, případně poradit typ, něco univerzálního, na stěnu i skálu, díky
 Re: grigri1-jaké lano?20.07.2012
Borce, poohlidni se po udelatku Cinch (TRANGO) Jinak, desitka spagat bude ok.
T.

 grigri1-jaké lano?20.07.2012
zdrávas všem, potřebuju poradit doporučenou tloušťku lana pro grigri 1, případně poradit typ, něco univerzálního, na stěnu i skálu, díky

1   ...   597   598   599   600   601   602   603   604   605   606   607   608   609   610   611   612   613   614   615   616   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 jaké lano?
Ahoj, sorry za pruderní a nováčkovský dotaz, ale každý jednou začínal, tak to snad neva. Rád bych chodil na stěnu do Škodaparku v Plzni, má 12 metrů a já nevím jaké lano pořídit..jasně 12x2 plus nějaké ty metry navíc..na aukru je levně dynamika 10,2, 29,5 metrů, pádů 13 max bude mi to stačit, nebo je to blbost kupovat zbytkové délky a lézt s tím na umělce? Díky
17:01:44 24.07.2012
odpovědět 
 Re: jaké lano?
Na stěnu určitě zbytková metráž. Když si to spočteš, cena za metr vyjde mnohem levnějc než u lan 50m+. Navíc na stěně toho hodně napadáš, takže konce jdou do rychle do háje. 10.2mm a 29.5m akorát, jen bych ještě mrknul, co je to za značku. Třeba levný Mammuty dost drátovatěly, zkušenosti třeba s Bealama a Tendonama mám dobrý.
Pól17:16:45 24.07.2012
odpovědět 
 Re: jaké lano?
12m je to až k tomu zábradlí. Mám lano 25 m a je to krásný...
Martin18:28:18 24.07.2012
odpovědět 
 Re: jaké lano?
IMHO to blbej dotaz nejni, řešej se tu výrazně větší cypoviny a to prakticky neustále. Dynamickou zbytkovou metráž bych si vzal klidně i na hory (pokud by mi stačila její dýlka), natož na překližku. Až zdrátovatí, tak jí rozřežeš na smyce.
honza07:28:49 25.07.2012
odpovědět 
 Re: jaké lano?
Díky za rady! Sice sem byl na aukru neúspěšný, ale kdo si počká... znáte to!:)
Hanýz19:50:27 25.07.2012
odpovědět 
  Re: jaké lano?
Nebo objednej třeba tady: http://www.hanibal.cz/horolezecke-vybaveni/ lana/dynamicka-lana-jednoducha/ 5122-beal-dynamika-lanovice-25m/
Maj i delší než 25m.
Pól14:45:32 26.07.2012
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (27)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1161 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1277 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1428 
 Neřeším to – lezu vše 
 1130 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi