LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231117 cest
Nové přelezy:
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b

Stěny
Boulder club - Zákupy
Družba boulder - Ostrava Poruba
HoSPORT - Staré Hodějovice

Prodejny
HUDYsport - Praha 6
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Rengen kyblíku15.06.2012
Cau, chci se zeptat, dnes jsem byl na skale a z 15m mi spadnula brzda PETZL REVERSO 3 (kyblík) na zem, ale nikde nevidim zadne poskozeni, tak se chci zeptat, jestli se nekde dela "rengen" lezeckého vybavení a kolik to přibližně stojí.
 Re: Rengen kyblíku15.06.2012
pošli to mne, ja ti to zrentgenujem za 30 euro.
 Re: Rengen kyblíku15.06.2012
Jestli se nepletu, tak podle P. Schuberta materiál buď při pádu praskne a to je vidět nebo vydží a n
 Re: Rengen kyblíku16.06.2012
Pokud mu nic viditelně není, což by po 15m pádu nemělo, tak je ok.
 Re: Rengen kyblíku16.06.2012
Záleží, jak moc velký jsi škudlil a jak moc se máš rád... Mě před rokem spadl Guide ze štandu a od t
  Re: Rengen kyblíku18.06.2012
"Jištění se nebojím ale slaňovat bych se bál" - bodejť, při slaňování na tom visíš ty, ale
   Re: Rengen kyblíku18.06.2012
Navíc při slaňování na tom visíš, kdežto při pádu dostává jistítko ránu :-)
    Re: Rengen kyblíku18.06.2012
nechci do toho kecat, určitě to tady čte i spousta lidí vzdělaných v oboru obrábění kovů a tedy povo
     Re: Rengen kyblíku18.06.2012
záleží jestli to bzinklo o nějakej šutr nebo do hlíny...
      Re: Rengen kyblíku18.06.2012
šak vám povidám - pokud v tom není rejha jak od flákance sekeromlatem, tak bych to neřešil. a můžu t
       Re: Rengen kyblíku18.06.2012
To není moc velkorysá nabídka, zdá se, že tomu matroši zas tak moc nedůvěřuješ. Nabízím třetinu.
        Re: Rengen kyblíku18.06.2012
když cenová válka, tak ji máš mít. polovinu. ale musí se blejskat novotou.
         Re: Rengen kyblíku18.06.2012
Třeba se těma karáblema udav.. vejš nejdu.
         Re: Rengen kyblíku18.06.2012
..ale pokud by se do kategorie "blejská se novotou" dal zahrnout i drblej oplet oblepenej
          Re: Rengen kyblíku18.06.2012
jestli je to sedmdesátka drblá dva metry od konce, tak se určitě nějak domluvíme. chachachá.
           Re: Rengen kyblíku19.06.2012
Vod konce, vod konce.. jak se to vezme.. Nevim přesně, ale empiricky vzato když to tou leukoplastí n

 Fotky do deníčku15.06.2012
Ahoj, jak si můžu vložit nějakou fotku do deníčku? Nějak to nikde nemůžu najít. Dík
 Re: Fotky do deníčku15.06.2012
Pošli nám je do emailu. Viz levý sloupec dole, kontakty.
  Re: Fotky do deníčku15.06.2012
A jak je to s tou už kdysi avizovanou novou verzí Lezce? Posílat fotky mailem je přece jenom postup
   Re: Fotky do deníčku15.06.2012
Kdyz dokazali poslat fotku do denicku mailem stari klasici tak bys to moh dokazat i ty a jestli na t
    Re: Fotky do deníčku15.06.2012
Preklizkari... :-D
    Re: Fotky do deníčku15.06.2012
jako ironie dobrý, jinak bereš asi slabý prášky :)
    Re: Fotky do deníčku16.06.2012
provokace ju.. :) klasici... :) nevim kolik koderu lezec.cz ma nebo jestli p&l je v plusu aby mo
     Re: Fotky do deníčku18.06.2012
jen proboha ne zadne nove zelezo do lezce.cz, dodrzujte prosim tradice :)
      Re: Fotky do deníčku18.06.2012
argumentace o tom, že to dokázali i staří klasici je asi stejně zkostnělá a upřímně zcela směšná jak

 Klasifikace obtížnosti15.06.2012
Cau, chci se zeptat jak je to s klasifikací obtížnosti. Mam průvodce na Kozelku a tam jsou cesty znamkovany ...6,6+,7,7+,.... a nevim, jaka stupnice to je. Koukal jsem na 
 Re: Klasifikace obtížnosti15.06.2012
je to UIAA
 Re: Klasifikace obtížnosti15.06.2012
Dřív se používaly římský číslice i pro UIAA, dneska se používaj spíš jen na písku anebo u Welzenbach

 Alternativka14.06.2012
Poradí prosím někdo, jak se dostat na Alternatívnu stěnu? Googluji, ale nějak nejsem úspěšný :-) Průvodce jsem našel na climb.sk, ale potřebuji nějakou mapku oblasti, GPS souřadnice nebo něco podobného. Díky
 Re: Alternativka15.06.2012
Vesnice se jmenuje Plavecké podhradie, vjedeš do ní a projíždíš jí dozadu, pak se jede přes mostek a
  Re: Alternativka15.06.2012
Jedu na Alternatívku zítra - sobotu 16.6. z Hodonína, kdybys potřeboval další popis napiš.
 Re: Alternativka15.06.2012
ako píše vlk - cez celú dedinu nakoniec, cez mostík, okolo požiarnej zbrojnice, za ňou zaparkuješ, p
  Re: Alternativka15.06.2012
...a tu to máš ešte v turistickej mape - v podstate až po odbočku do lesa sleduješ žltú turistickú z
   Re: Alternativka15.06.2012
...a tu ešte v "reále" prístup od auta:
 Re: Alternativka18.06.2012
no z ciech na alternatívku? to neviem ci sa oplatí, podla mna je altoska taky regionalny grc na vece
  Re: Alternativka18.06.2012
z moravy to maju blizsie mozno ako ty.
   Re: Alternativka18.06.2012
Kam mame tedy zajet, aby to nebyl grc?

 karimatka14.06.2012
Ahoj, poraďte mi jaká samonafukovačka je vhodné na spaní na sněhu, nějaký konkrétní ověřený model do extrémních podmínek. (děku předem za odpovědi typu, každá, si upad, nekupuj si nafukovačku a podobně.) Díky za názory.
 Re: karimatka14.06.2012
Therm a Rest Neo Air. Super velikost, super izolace. Maximální spokojenost.
  Re: karimatka14.06.2012
NeoAir je na spaní skvělá, ale na můj vkus taky trochu citlivá. Na sněhu by to mohlo být OK, ale na
   Re: karimatka15.06.2012
Jo, na spaní na ostrých šutrech apod. to moc není. Je to ale izolačně a velikostně (hmotnostně) to n
 Re: karimatka14.06.2012
Všeobecně by se dalo říct že tloušťka 3,8cm je na sníh ideál tenší ne, therm a rest má pověst velmi
 Re: karimatka17.06.2012
Pokud máš výšku do 175cm, tak Yate Bivak. Na stránkách Yate ji nemají, ale jde koupit na netu. Zesíl

 závěsná postel14.06.2012
Mohl by mi někdo poradit? potřeboval bych půjčit závěsnou postel sto dva. chceme lézt s kamarádem v alpách vícedélku a chceme si to zpestřit přepsáním. cesta má navíc 800m což je na den hodně. nevíte kde je možnost jí půjčit?
 Re: závěsná postel14.06.2012
Než s sebou tahat postel, není lepší bivak vsedě na nějakým lepším štandu? Nebo jdete do takovýho br
  Re: závěsná postel14.06.2012
Souhlasím s Honzou.Pokud čekáte jen 2 bivaky je těch skoro 15 kilo navíc zbytečných a určitě nečekej
   Re: závěsná postel14.06.2012
je nekolik veci co se nepujcuji .... fajfka , zenska , postel (bez zensky )
   Re: závěsná postel14.06.2012
Aha. no kolmé to samozřejmě celou dobu není. Nečekal jsem že postavení postele je tak velký problém.
    Re: závěsná postel14.06.2012
A do čeho to tedy - jen tak pro zajímavost - jdete? Něco v Dolomitech? Severka Tre Cime?
     Re: závěsná postel14.06.2012
Tak direktka na C.Grande ve svych prvnich 2/3 moc pohodlnych polic na "spani" neskyta (nep
 Re: závěsná postel14.06.2012
Skús IKEA model mändäl;)
 Re: závěsná postel14.06.2012
No a nebyla by k půjčení na svazu?
 Re: závěsná postel15.06.2012
Já věděl že to najdu :-) Tady je návod na výrobu takový postýlky, tak gůůdlak!


 stránky13.06.2012
ví někdo o co tady jde???
http://www.climbers-uh.net/
 Re: stránky13.06.2012
:) že by návod na bydlení v Kyotu:o)
 Re: stránky13.06.2012
Zřejmě jim to někdo hacknul. Je to jedno, ta stránka byla stejně od doby, kdy ji "aktualizovali
  Re: stránky13.06.2012
... asi někdo nezná Kubu :-D
Tipuju že se tady šijou nový stránky a kuba někde sehnal parádn
   Re: stránky13.06.2012
   Re: stránky13.06.2012
Uz delsi dobuje novy web tady:
 Re: stránky14.06.2012
Někdo doma víc čumí na porno než píše články :) .. aneb jak k "viru" přes FTP přijít :)

 Hochkesselkopf SW13.06.2012
Ahoj.

O víkendu se chystáme na vícedélku na Hochkesselkopf (SW). Máte někdo někdo s touto cestou již nějaké zkušenosti? A především s okolím..? Kde přespat a podobně..?

Děkuji

 ferraty v sasku13.06.2012
Zdravím, máte prosím někdo podrobnější info k ferátám v Sasku (německé straně)?

co stojí za to tam vylízt? a jestli jste někdo byl na Alpiner Grat -- prý tam v létě není dovoleno lízt kvůli sovám...

Jel bych s tátou z Brna, j
 Re: ferraty v sasku13.06.2012
alpingrat je pěkná kratochvíle při říjnové vyjížďce na bicyklu, naboso se to dá přeběhnout za necelý
  Re: ferraty v sasku13.06.2012
tady je něco k těm ferratam v sasku, osobně myslim e opravdu nemá cenu tam z brna jezdit... když alp
 Re: ferraty v sasku13.06.2012
Povoleno lezení 1. září - 14. ledna. Jestli chceš vědět víc, zadej do Google "alpiner grat"

 :)12.06.2012
na moravě panuje tutový počasí na top přelezy :))
 Re: :)12.06.2012
co to je za provokaci?
 Re: :)13.06.2012
Jo tos byl ty co včera bušil 10ku v krase!
 Re: :)14.06.2012
to byl samozřejmě jen vtip :D

1   ...   608   609   610   611   612   613   614   615   616   617   618   619   620   621   622   623   624   625   626   627   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Rengen kyblíku
Cau, chci se zeptat, dnes jsem byl na skale a z 15m mi spadnula brzda PETZL REVERSO 3 (kyblík) na zem, ale nikde nevidim zadne poskozeni, tak se chci zeptat, jestli se nekde dela "rengen" lezeckého vybavení a kolik to přibližně stojí.
Honza20:36:49 15.06.2012
odpovědět 
 Re: Rengen kyblíku
pošli to mne, ja ti to zrentgenujem za 30 euro.
rentgen@kybel.sk21:37:09 15.06.2012
odpovědět 
 Re: Rengen kyblíku
Jestli se nepletu, tak podle P. Schuberta materiál buď při pádu praskne a to je vidět nebo vydží a nic mu není. Že ten mlácenej materiál právě zkoumali a rentgenovali a hledali ty údajný mikrotrhliny, ale nic nenašli. A kór u Reversa bych se nebál, protože to je v zásadě akorát udělátko, co vede lano do oblouku kolem karabiny a přenáší na ní to zatížení.
A v neposlední řadě, nechat si to otestovat v nějaké zkušebně těžkejch strojů nebo kde se tohle dělá tě podle mě vyjda minimálně jak deset novejch jistítek. Já bych to prostě neřešil a Reverso dál používal, ale pokud mu už nevěříš, kup si nový a já tě ho rád zbavím a ekologicky ho zrecykluju :).
Pól22:47:48 15.06.2012
odpovědět 
 Re: Rengen kyblíku
Pokud mu nic viditelně není, což by po 15m pádu nemělo, tak je ok.
Belial07:12:06 16.06.2012
odpovědět 
 Re: Rengen kyblíku
Záleží, jak moc velký jsi škudlil a jak moc se máš rád... Mě před rokem spadl Guide ze štandu a od té doby jsem ho nepoužil. Jištění se nebojím, ale slaňovat bych se s ním bál - přeci jenom se během 30m docela dost zahřívá. Zkrátka jestli ti pouhá pětistovka stojí za nejistotu "co když", lez s ním dál. Jinak si kup nový model, uděláš si radost a je zase o pár gramů lehčí... ;)
Jo, a zrengenování tě vyjde možná dráž než nový kyblík. Jedině, že bys měl kamaráda v nějaké strojařské firmě, tam mají rengen většinou na controlingu.
BtB20:43:34 16.06.2012
odpovědět 
  Re: Rengen kyblíku
"Jištění se nebojím ale slaňovat bych se bál" - bodejť, při slaňování na tom visíš ty, ale při jištění někdo jinej :-)
Kodl01:56:05 18.06.2012
odpovědět 
   Re: Rengen kyblíku
Navíc při slaňování na tom visíš, kdežto při pádu dostává jistítko ránu :-)
Kuba Turek08:54:51 18.06.2012
odpovědět 
    Re: Rengen kyblíku
nechci do toho kecat, určitě to tady čte i spousta lidí vzdělaných v oboru obrábění kovů a tedy povolanějších než já. ale vzhledem k tomu jak reverzo vypadá se dá odhadnout nějaká technologie výroby toho vehementku, a při ní je riziko nějakého podstatného vnitřního pnutí a vzniku mikrotrhlin dost nízké. toliko zaprvé. zadruhé to reverzo může mít tak dvacet deka, když ti spadne z patnácti metrů tak to je pár džaulů, které tomu nemůžou podstatněji ublížit. hele, to když vysypete matroš z báglu na podlahu tak pak taky řešíte jestli ho vyřadit? vo pádu nemluvě.
Lukas B.10:43:39 18.06.2012
odpovědět 
     Re: Rengen kyblíku
záleží jestli to bzinklo o nějakej šutr nebo do hlíny...
Mihaus13:04:13 18.06.2012
odpovědět 
      Re: Rengen kyblíku
šak vám povidám - pokud v tom není rejha jak od flákance sekeromlatem, tak bych to neřešil. a můžu to zpestřit nabídečkou - když tomu nevěříte a je to bez viditelných poškození, nabízím čtvrtinu obvyklé ceny na krámě. zrovna bych měl zájem o pár pěknejch šroubovaček.
Lukas B.14:04:02 18.06.2012
odpovědět 
       Re: Rengen kyblíku
To není moc velkorysá nabídka, zdá se, že tomu matroši zas tak moc nedůvěřuješ. Nabízím třetinu.
honza14:09:48 18.06.2012
odpovědět 
        Re: Rengen kyblíku
když cenová válka, tak ji máš mít. polovinu. ale musí se blejskat novotou.
Lukas B.14:17:40 18.06.2012
odpovědět 
         Re: Rengen kyblíku
Třeba se těma karáblema udav.. vejš nejdu.
honza14:22:54 18.06.2012
odpovědět 
         Re: Rengen kyblíku
..ale pokud by se do kategorie "blejská se novotou" dal zahrnout i drblej oplet oblepenej leukoplastí, potom bych naopak eventuelně měl nabídečku.
honza14:32:06 18.06.2012
odpovědět 
          Re: Rengen kyblíku
jestli je to sedmdesátka drblá dva metry od konce, tak se určitě nějak domluvíme. chachachá.
Lukas B.14:55:28 18.06.2012
odpovědět 
           Re: Rengen kyblíku
Vod konce, vod konce.. jak se to vezme.. Nevim přesně, ale empiricky vzato když to tou leukoplastí narafičim do háku, tak slanim spodní etáž Alkazaru a na zemi zbejvá pouhopouhejch cca pět metrů na každým fousu, takže asi OK.
honza07:54:00 19.06.2012
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192405)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Normální cesta II Hrubá Skála
Marynarka w marynarce 6a+ Dupnica
Wspinaczka na wspinaczce 6c Dupnica
Premier na premierze 6b Dupnica
Na lewo od przedziału 6a Dupnica
Nově komentované:
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (34)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1155 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1273 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1456 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1423 
 Neřeším to – lezu vše 
 1120 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi