Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
Bouldry:
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
Hory:
5.Bloudek 6420
6.Hlahulek 6350
7.Švihálek 6092

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1231100 cest
Nové přelezy:
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b

Stěny
Gekon Boulder bar - Pardubice
Boulder club Kotelna Brno - Brno
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
HUDYsport - Strakonice
HUDYsport - Ústí nad Labem

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Nevado Salkantay23.04.2012
Ahoj, sháním jakékoli info o výstupových trasách na tuhle horu. Samozřejmě jsem už zkoušel pohledat po internetu, ale nic krom klasických treků na Machu Picchu jsem nenašel. Případně by mě zajímal i nějaký jiný pěkný výstup v okolí Cusca.
 Re: Nevado Salkantay23.04.2012
Zkoušela jsem se dívat na mou oblíbenou stránku:
 Re: Nevado Salkantay23.04.2012
Zkoušela jsem se dívat na mou oblíbenou stránku:
  Re: Nevado Salkantay26.04.2012
Ahoj, ten web znám, ale i tak děkuju.
  Re: Nevado Salkantay26.04.2012
Taky jsem koukal na tu cestovku a ta bohužel ten výstup ani nenabízí, tak mi k tomu asi moc informac
 Re: Nevado Salkantay24.04.2012

 Spaní v autě Švýcarsko23.04.2012
Ahoj, tolerují ve Švýcarsku spaní v autě na odpočívadlech a parkovištích? Díky.
 Re: Spaní v autě Švýcarsko23.04.2012
Pravdepodobne ano, protoze v nekterych castech Svycarska toleruji i spani na parkovistich mimo auto.
  Re: Spaní v autě Švýcarsko23.04.2012
Pokutu za to, že se položíš vedle auta na karimatku nedostaneš když nezajedeš s autem tam, kam se ne
   Re: Spaní v autě Švýcarsko23.04.2012
Souhlasím s Michalem, problémy jsou jen na určitých místech, kde jsme si to většinou sami zavařili.
    Re: Spaní v autě Švýcarsko25.04.2012
nikdy jsem problem se spanim v aute ve svajcu nemel..ale je fakt ze nikdy jsem nemel dobrej pocit...
     Re: Spaní v autě Švýcarsko25.04.2012
Michael si vzpomněl i na pěkný článek: Alex Luczy: Úvahy o horách
     Re: Spaní v autě Švýcarsko25.04.2012
Kamaráde tak to jsi měl vyloženě štěstí, Jiný francouzský policajt by třeba ukázal na ceduli a asi b
   Re: Spaní v autě Švýcarsko23.04.2012
S tím ohněm nám to říkali třeba i u Zermattu, kde jsme si v údolí nad Taschem rozdělali stan (u tako
    Re: Spaní v autě Švýcarsko23.04.2012
Ve Švajcu jsou v pohodě, i když tam už tolik herák nefčí!
 Re: Spaní v autě Švýcarsko26.04.2012
Nejluxusnější kempy ve Švýcarsku stojej 300-400 CZK na osobu a noc komplet při dvou lidech. To je to
  Re: Spaní v autě Švýcarsko26.04.2012
A umíš si, Laro, představit situaci, kdy se kemp jaksi nehodí, nebo prostě není použitelnej? Napříkl
   Re: Spaní v autě Švýcarsko26.04.2012
Nebo např. noc ve Furkapassu coby počátek aklimatizace.
 Re: Spaní v autě Švýcarsko26.04.2012
Švýcarům obecně dost záleži na jejich přírodě a tudíž nelze jinak než souhlasit s Michaelem - když n

 kam jet v kvetnu s 5letou segrou ?23.04.2012
Ahoj vsem. Chtel jsem vytahnout sestru do hor, pricemz prvni myslenka byla vzit ji na Studlhutte - dole u parkoviste u hotelu maj docela pekny detsky prolejzacky, cestou nahoru jsou kytky, kravy, stromy, kere, par metru od chaty je vyhled na druhou stranu
 Re: kam jet v kvetnu s 5letou segrou ?23.04.2012
Co Maltatal a okolí? Přes léto funguje kemp nebo penziony, v okolí je spousta dalších podobných údol
  Re: kam jet v kvetnu s 5letou segrou ?23.04.2012
na chvilku jsem se zasnil o cepinech.. :-)

Zkusim to proverit na tech internetech. On
   Re: kam jet v kvetnu s 5letou segrou ?23.04.2012
Rozumím, tohle je spíš víc mezi lidma a v podstatě za všechny atrakce tam zaplatíš, dokonce i vjezdy
    Re: kam jet v kvetnu s 5letou segrou ?23.04.2012
hm. nejak me to hledani naplnuje depresi. dam tomu tri tydny, mezitim to trochu nataje, a nakonec ta
 Re: kam jet v kvetnu s 5letou segrou ?23.04.2012
Zkus Filzmoos - Hofpuerglhuette pod Bischofsmuetzi, tam sníh nebude, můžete přespat ve winterraumu,
  Re: kam jet v kvetnu s 5letou segrou ?23.04.2012
Můžu doporučit Rax - možností jsou mraky. Kinder friendly trek vyzkoušný se čtyřletým dítětem (75% u
  Re: kam jet v kvetnu s 5letou segrou ?23.04.2012
pokud chceš ven, tak bych jel třeba Zillertal, kemp Aufenfeld v Aschau, zaměřen na děcka. jinak Ostr
   Re: kam jet v kvetnu s 5letou segrou ?23.04.2012
V tomhle věku jsme byli s dětmi také na Watzmannhausu (luxusní winterraum), Hofpürglhütte v Gosaukam
 Re: kam jet v kvetnu s 5letou segrou ?26.04.2012
Diky vsem za navrhy. Prostuduju to a treba to nakonec nejak dopadne :)

 futura23.04.2012
ahoj,
máte už někdo bližší zkušenosti s lezečkama La Sportiva Futura?
- jak drží, prolézají se, jak moc povolej a podobně?

docela mi seděly na nohu a uvažuju o koupi
 Re: futura23.04.2012
jsou dobrý, akorát v převisech více drží klasický lezky s hrankou
 Re: futura30.01.2013
Jo jo, taky by mě zajímalo, jestli nepůjdou rychle do kytek, jak moc se prolézají..?
  Re: futura30.01.2013
Přijde mě, že vydrží určitě jako Miury (šňůrky, sucháč), ne-li víc a díky tomu tvaru to vypadá pořád
   Re: futura06.02.2013
Ok díky, právě z Miur plánuju přejít.
    Re: futura06.02.2013
Vím, že se to tu už x-krát řešilo ale nebylo by možné sem někam hodit fotky podražených no-edge leza
     Re: futura06.02.2013
Dle důvěryhodných zdrojů to v Restu zvládnou.
     Re: futura06.02.2013
mám podražený Speedstery a naprostá spokojenost! nechakl jsem to dělat v Salticu..cena jako normální
  Re: futura06.02.2013
Mě drží už skoro rok a dýl mě žádné jiné nevydržely. A to jsem minulej rok lezl na skalách hodně. Te

 lezeni kolem sydney23.04.2012
zdar vsem, chci se zeptat jestli nekdo nevi o nejakych lezeckych terenech v okoli sydney nebo blue mountains.
 Re: lezeni kolem sydney23.04.2012
Tak něco je přímo v Sydney a pak pobřežní útesy jsou prej velmi pěkný lezení. Nevím přesně jak se to
 Re: lezeni kolem sydney24.04.2012
Point perpendicular je moc hezkej, ale nic moc pro zacatecniky, musi se slanit z utesu, muze byt nar

 Potštát23.04.2012
Díky za R51,ted už se snad pohrnou davy a společně zvítězíme nad mechem a ostružiním.

 Solarni nabijecka22.04.2012
Zdar vsem, chtel jsem se poptat, mate nekdo zkusenosti se solarnimi nabijeckami (a powerbankami) pro telefon/fotak (popripade jine zarizeni)? Vypada to, ze na ceskem trhu velky vyber neni, alespon na znamejsich eshopech (netvrdim, ze to co ze nabizi neni
 Re: Solarni nabijecka23.04.2012
Míval jsem solární nabíječku tušímže od Solatecu, byly to takový dva panýlky cca 15 x 25 cm každej,
 Re: Solarni nabijecka23.04.2012
My jsme měli takový malý panýlky od SOLARTECu, do jednoho z nich šly dát 3AAA nabíjecí, který tvořil

 Deuter guide- prirucak22.04.2012
Ahoj, mátě někdo zkušenosti s napěchovanym batohem Deuter Guide 35+ jako s příručnim zavazadlem na palubu letadla? Vejde se do těch kontrolních klecí?
 Re: Deuter guide- prirucak22.04.2012
Cau, uz jsem s nim takhle letel, oni ty rozmery pokazdy nekontrolujou, ja jsem prosel, asi jsem to n
 Re: Deuter guide- prirucak22.04.2012
Nesmirne zalezi na spolecnosti, se kterou letis. Bohuzel neni obecne mozne se spolehat na lidskost..
 Re: Deuter guide- prirucak23.04.2012
Já s ním letěl s nějakýma němcema a španělama (možná Lufthansa a Iberia, ale už si to nepomatuju jis
  Re: Deuter guide- prirucak23.04.2012
Díky všem za info!
 Re: Deuter guide- prirucak23.04.2012
Letel jsem s nim s KLM, i v malym letadle i v zaoceanskym - v malym ho nechali u dveri jako vsechnu
 Re: Deuter guide- prirucak25.04.2012
Zdar, lietam s nim stale (ryanair) a zatial nebol problem. Niekolko krat ma nechali ho napratat do t

 Zlomené zápěstí22.04.2012
Zdar,
při pádu na pdlahu jsem si zlomil zápěstí, jsem nyní po operaci, s titanovou dlahou.
Prosím poradí mi někdo zkušený, čím můžu podpořit zahojení, mám na mysli, nějaký přírodní prostředky, postupy.
Chci lízt, ale nechci to uspěcha
 Re: Zlomené zápěstí22.04.2012
Taky mám titanovou dlahu z loni, lízt sem začal až po čtyřech měsících, je lepší tomu chvíli nechat
 Re: Zlomené zápěstí22.04.2012
mazat kostivalem, pojidat vitaminy (B), pry pomaha tez mumio.
  Re: Zlomené zápěstí22.04.2012
V zásadě záleží na tom, co přesně je v mechanismu zápěstí porouchané. Hned po úraze asi nebylo čas z
   Re: Zlomené zápěstí22.04.2012
Každopádně, abych neradil blbě, po operaci 6 týdnů klid neuškodí nikdy, ani kdyby to byl bezproblémo
 Re: Zlomené zápěstí22.04.2012
zdar, taky mám v zápěstí titan a 7 šroubů, lehce jsem lezl po 3 měsících, v tahu je kost nejméně nam
 Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
se sroubama se d adelat vsecko celkem brzo.. Zalezi jak moc si troufnes risknout spatnej srust. Ja t
  Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
test
  Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
Ahoj,
prosím tě, jak si to myslel, s tím cvikem, ruku za záda, nepochopil jsem to.
   Re: Zlomené zápěstí24.04.2012
traverz nizko nad zemi, nohama trosku hybat muzes ale spis aby ses nenudil nez aby to bylo primo sou
 Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
začni ihned brat wobenzym. Zlomene paty za 2 tydne v pořadku, rozdrcenej loket a pateř za pár týdnu
  Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
Ahoj, neříkám, že Wobenzym nějaký vliv nemá, ale domnívám se, že za ty prachy nestojí, stejnou služb
   Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
Hm, a na Pubmedu (server, kde se shromažďují vědecké medicínské články) je snad většina studií dělan
  Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
Wobenzym začnu brát, když neppomůže tak neublíží.
 Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
začni ihned brat wobenzym. Zlomene paty za 2 tydne v pořadku, rozdrcenej loket a pateř za pár týdnu
  Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
Delal sem na sobe i na ostatnich pokusy s wobenzymem i s mumiem. Jedinej efekt oc to ma je placebo a
   Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
Jo jeste bych mel upresnit ze moje pokusy byly na lidi mladsi 30let. (v jednom priapde mumio dokonce
    Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
je mi 19... a to si v tom pokusu lámal nohy 1O lidem ve stejném místě?? zlomené paty se léčí min. 6
     Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
standardní placebáč. vidíš, kdybys byl blboune aktivní v komunitě spravedlivě věřících, tak by na te
     Re: Zlomené zápěstí24.04.2012
Tomáši promiň, ale to co říkáš je nesmysl, Wobenzym zcela určitě nezkrátí dobu hojení paty ze šesti
      Re: Zlomené zápěstí24.04.2012
Jak chcete, ale mně to léčbu dost urychlilo... Radim ze svích zkušeností a s radou si udělejte co ch
       Re: Zlomené zápěstí24.04.2012
tvoje zkušenost je zavádějící a nevypovídá vůbec nic o Wobenzymu
 Re: Zlomené zápěstí24.04.2012
Díky dlaze můžeš v podstatě hned po operaci zápěstí zažít šetrně cvičit. Postupná zátěž je možná po
 Re: Zlomené zápěstí18.05.2012
 Jak začít??22.04.2012
Můžete mi prosím poradit někdo, jak bych měl začít lézt, nebo respektive, jak bych měl postupovat??
 Re: Jak začít??22.04.2012
Zks nejprve umělou stěnu, organizujou i kursy, půjčují vabavení, pak uvidíš. Když se tito bude líbit
  Re: Jak začít??22.04.2012
na jare na stenu? spis bych zkusil najit nejblizsi horolezeckej oddil. tam poradej, pomuzou;)
 Re: Jak začít??22.04.2012
Díky za radu, ale ještě maličkost, nejsem si jistý, jestli mě zrovna úplně lákají přímo skály a stěn
  Re: Jak začít??22.04.2012
Každý oddíl se skládá z množství lidí, kteří povětšinou individuálně preferují to (bouldering), to (

1   ...   625   626   627   628   629   630   631   632   633   634   635   636   637   638   639   640   641   642   643   644   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Nevado Salkantay
Ahoj, sháním jakékoli info o výstupových trasách na tuhle horu. Samozřejmě jsem už zkoušel pohledat po internetu, ale nic krom klasických treků na Machu Picchu jsem nenašel. Případně by mě zajímal i nějaký jiný pěkný výstup v okolí Cusca.
Venca14:00:25 23.04.2012
odpovědět 
 Re: Nevado Salkantay
Zkoušela jsem se dívat na mou oblíbenou stránku: http://www.summitpost.org/nevado-salkantay/761942
Je tam toho málo, ale příspěvek psala cestovka, takže třeba od nich pod záminkou zájmu o jejich služby dostaneš více informací. :-)
Bee
Bee16:55:54 23.04.2012
odpovědět 
 Re: Nevado Salkantay
Zkoušela jsem se dívat na mou oblíbenou stránku: http://www.summitpost.org/nevado-salkantay/761942
Je tam toho málo, ale příspěvek psala cestovka, takže třeba od nich pod záminkou zájmu o jejich služby dostaneš více informací. :-)
Bee
Bee16:56:07 23.04.2012
odpovědět 
  Re: Nevado Salkantay
Ahoj, ten web znám, ale i tak děkuju.
venca04:01:20 26.04.2012
odpovědět 
  Re: Nevado Salkantay
Taky jsem koukal na tu cestovku a ta bohužel ten výstup ani nenabízí, tak mi k tomu asi moc informací bohužel neposkytne. No neva, budu hledat dál.
venca04:27:46 26.04.2012
odpovědět 
 Re: Nevado Salkantay
http://www.johnbiggar.com/andes-guidebooks.asp#The Andes - A Guide for Climbers
13:14:58 24.04.2012
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192399)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Westrinne VIIIa Oybin
Burgriss VIIb Oybin
Variante zum Bergreibung VIIa Oybin
Schartenweg VI Oybin
Linke Nordwand IV Oybin
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co | Re: Prosím, | Re: Taky zapláče |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (35)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1155 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1272 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1421 
 Neřeším to – lezu vše 
 1120 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi