Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
38.??? 10166
39.Zedek 10164
40.Vlk 10112
Bouldry:
38.Černý 9334
39.H2 9306
40. 9300
Hory:
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232
32.Kupec 2216

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1231108 cest
Nové přelezy:
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b

Stěny
Lezecká stěna Polička - Polička
Venkovní stěna v areálu gymnázia Volgogradská, Ostrava Zábřeh - Ostrava
Sokolovna - Lomnice nad Popelkou

Prodejny
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
Rock Point - NC Eden - Praha 10
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Do sedáku jako do peřin17.04.2012
Zdravím! Poprosil bych o radu a zkušenosti ohledně výběru sedáku, starý už mi dosloužil. Mám docela dost problémy s páteří a zároveň lezu často těžší cesty na písku, kde o dlouhé pády není nouze. Proto bych se rád zeptal, jaký sedák podle Vás nejlépe rozl
 Re: Do sedáku jako do peřin17.04.2012
Jestli nemusis setrit, tak urcite Arcteryx!
  Re: Do sedáku jako do peřin17.04.2012
Nechápu co všichni na Arcteryxu vidí! Za ty prachy si radši koupim sedák Singing Rock a za cenovej r
   Re: Do sedáku jako do peřin17.04.2012
Hm, a tam bude chcat a tak v nejakym pochybnym pajzlu prochlastas celej cenovej rozdil..
   Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Přesně, kámoš si ho koupil, teď říká, že z blbosti a tvrdí, že pokud bys odstřihl značku, tak nepozn
    Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Drahej je tolik u nas diky dementnimu zastoupeni (Hudy), v zahranici to tak hrozny neni, ale to uz s
     Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
A všem je tak bavorákovej, vylezeš s ním větší číslo nebo snad dokonce na písku nadlezeš vějš nad kr
      Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Mělo být: A v čem?
      Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Pohodlí při lezení a pádech, kvalitní provedení...
       Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
A Singáč nebo Ocún je nekvalitní provedení?
        Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Muj cil neni te o necem presvedcovat, jsi mi uplne ukradeny. Zkus taky nekdy neco jineho, abys mohl
         Re: Do sedáku jako do peřin20.04.2012
Ten nenažranej "miliardář" je velice úspěšný podnikatel a díky svému umu je tam kde je. Ně
          Re: Do sedáku jako do peřin21.04.2012
Podleh jsem a mám Arcteryx R320a Harness Men a musím říct, že z něho nadšený nejsu. Podle mě má doce
           Re: Do sedáku jako do peřin21.04.2012
Tak jsem se na Ateryx byl podívat, když v každé internetové diskusi o sedákách se vdy někdo snaží ty
 Re: Do sedáku jako do peřin17.04.2012
Myslím že na sedáku (pokud odmyslím lehké modely jen z popruhů) moc nevymyslíš. Pokud chceš šetřit p
  Re: Do sedáku jako do peřin17.04.2012
Přesně tak. Kup si cenově přijatelnej sedák od Ocún nebo Sigáče. Největší volovina si kupovat drahý
   Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Když už, tak je to rozložení sil spíš o prsáku+sedáku....
    Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Má pravdu, předsedo. Lepš rozložení sil ne kombinace prsáku a sedáku nic nepřekoná.

J
     Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Máte někdo s tím Ocún Ego zkušenost?
      Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Já měl od Ocúnu 2 sedáky. Jeden kupovaný asi 2003 a ten byl fajn. Druhý kupovaný 2009 a ten byl stra
       Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Já měl od Ocúnu taky sedák a nemohu proti němu říct ani křivé slovo.
        Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Je potreba vyzkouset taky obcas neco jineho, abys vubec mel srovnani...
        Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Starý sedáky mi přišli mnohem lepší než ty nový. Ty nový (tak cca od 2006???) mi prostě hůř seděj, a
         Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
jo, příspěvek se týkal sedáků Ocún
         Re: Do sedáku jako do peřin20.04.2012
... no to vypada na stari a pribyvani tukovych polstaru, ne? :-)
Me se zase co 5 let zdaji vs
  Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Máte pocit, že je rozdíl mezi jednoduchými a dvojitými zády (např. Singing, některé Rock Empire mode
   Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Mám RE Gibbon s dvojitým popruhem - trochu lépe větrá, ale třeba v mém případě je horní popruh až na
    Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Tak to je poprvé co slyším stížnost na dvojpopruhové sedáky. Díky za zkušenost!
    Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
No, to je dost zvláštní, protože sedák má bejt v pase, a pas je zaručeně v tom "měkkým", n
     Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Pro skejťáky se dělá speciální edice, která se nedělá do pasu, ale jen přes pánev. Tos nevěděl?
      Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
:-D lajk!
       Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Ježíš, jdi s těma manýrama z fb do hajzluu!
      Re: Do sedáku jako do peřin20.04.2012
Ne, to jsem vážně nevěděla:-DD Hmm, ale pravda že na stěně vídám pár skejťáků a skejťaček, co se cht
       Re: Do sedáku jako do peřin21.04.2012
Hmm, kočko Tebe bych rád viděl v bokovkách :-D
        Re: Do sedáku jako do peřin22.04.2012
V sedáku na skejťačku se neukazuju ani sama sobě, ale v džínách klidně:-D
 Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
To chce správně těžkého/lehkého šikovného jističe (s lehkým je to do měkka, s moc lehkým po kolena d
  Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
To je teda dost smutné, dát za sedák třeba 1500 Kc a pak ho mít na dva roky.. :-(
   Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
To máš ale se vším. Cena matroše neklesá, spíš naopak. A výdrž/odolnost je rok od roku horší. A zdal
    Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Ve které centrálně plánované ekonomice to bylo s kvalitou a cenou sedáků lepší? :-)
     Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Hele, to nevim, ale kdy, to bych věděl třeba pře 10, 15 lety ty sedáky vydržely dvojnásobek ve srovn
      Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Kolik stojí v Decathlonu ten Petzl Sama?
       Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
1050,-
        Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Hmm, tak to není celkem co řešit, díky za info!
         Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Jo. A kdybys tam náhodou chtěl koupit velikost L, tak se mi ozvi, dřív než to uděláš. Jeden takovej
          Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
OK, vyzkouším a když to bude na L, tak se nějak určitě domluvíme ;-)
    Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Ale houno, ceny materiálu jsou víceméně pořád stejné, ale dneska je to na skalách samej manekýn a ta
  Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Takže tomu můžu rozumět tak, že je vlastně jedno, v jakym sedáku člověk leze?
   Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Přesně tak. Značka je důležitá jen pro prodejce. Nikdy jsem nezažil, že by někdo nemohl lézt nebo vy
    Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Hele, ale dotaz asi nezněl: V kterým sedáku vylezu větší číslo?
Šlo o pohodlí a šetrnost k čl
     Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Tak napiš, kterej sedák je k člověku nejšetrnější.
      Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Kdybych to věděl, tak rád napíšu. Ale o kousek výš jsem 1 tip nabídl.
    Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Sedák je taky trochu o pocitu ne? Občas se potýkám s tím, že se bojím a mít sedák, kterýmu věřím a s
 Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Čtu dotaz a říkám si: Napíšu, že podle mne si sedáky jsou řádově podobný (neříkám stejný - ale ten v
  Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Hmm, jak bys prosím poznal na pohled "vyváženější" sedák?
  Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Jo, pojem vyvazenejsi me tez zaujal
  Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Já si taky myslím, že máš víceméně pravdu a sedáky si jsou +- podobný. Jen občas je (a někdy si i ko
 Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Ahoj, jak uvedeno výše - kombinace prsáku a sedáku. S průtažností lana je to také spojené, ale potom
  Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Který konkrétně sis nakonec vybral?
  Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Prosím napiš který výrobce je ochoten udělat sedák namíru za přijatelnou cenu (což 250 Kč pro mne je
   Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Sedák na písek? No pokud budeš pořád v komínech ala Ádr ,kup si opticky to nejbytelnější hovado na t
    Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Jo, daj ti ho zadara, ale musíš lézt jako Adam Ondra nebo aspoň jako Mráza. Jinak musíš do fachy.
     Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
No proto taky chodim do fachy. Protože nelezu jako Adam O. Už jsem ale sedák zadara dostal, jen to n
   Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Jo, taky by me zajimalo, kterej vyrobce je ochotnej upravit sedak namiru za 250Kc!!!
    Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Také prosím o info kde sehnat sedák na míru. Díky!
   Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Co je to atypická postava? Široký stehna, velký břicho, extrémně hubený? Co od sedáku očekáváš ve sm
    Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Ty jsi tajemnej jak hrad v Karpatech.. Myslim ze by uplne stacilo kombinace jina velikost nohavicek/
    Re: Do sedáku jako do peřin20.04.2012
Tak já mám taky trochu nekonfekční postavu - užší pas a široká stehna. Takže mám edelrid pas M a noh
     Re: Do sedáku jako do peřin20.04.2012
Kdysi dávno se dal na objednávku nakombinovat sedák v Hudáči, tj. jiná velikost nohaviček a jiná pas
     Re: Do sedáku jako do peřin21.04.2012
A zkoušela si Jano i sedáky pro ženy - ty jsou dělané pro úzké pasy.
Pokud ti nesedí dámské s
  Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Ono to s tím Arteryxem nebude tak horké. V ČR jsem ho ještě na nikom neviděl (jezdím na skály přes s
   Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Jo a koukal jsem, že vysněný Arteryx se už v Hudáči dá koupit za 18 stovek.
   Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Zkus zajet do Států a uvidíš!
  Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
prosedět 3 hodiny na krámě v sedáku - kolik lidí má tolik času??
   Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Používám jen sedáky od Asterixe. Cena plně odpovídá kvalitě a technologicky se jim blíží jen BD. Dop
    Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Já zas od Obelixe a ty jsou fakt parádní ... jak do peřiny ...
    Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
A teď ještě tu pohádku o Hudysportu.
     Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Kdo rika ze Arcteryx musis kupovat v Hudaci? Soudny clovek si v Hudaci nekoupi ani magnezium... Ja u
      Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
A proč jen v zahraničí? jen mě to zajímá, proč nejsem rozumný člověk :-)
      Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Hudáč vyšrouboval ceny skutečně masivně, nabídku má navíc mizernou. Je lepší si úvaz koupit rozhodně
       Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Co si přesně představuješ pod pojmem masivní ceny? Mě teda aspoň podle toho co vidím na netu na jeji
        Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Nevím jestli jsi opravdu tak hloupý nebo to je jen provokace. Každopádně zkus pohledat, téma hulyšop
         Re: Do sedáku jako do peřin20.04.2012
No myslím že nejsem hloupý, právě naopak se umím podívat na ceny a porovnat je. Nechci tu dělat rekl
   Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
To jo, já bych ho z toho krámu dávno vyhodil!
    Re: Do sedáku jako do peřin20.04.2012
to jsou 3 hodiny zkouseni, k tomu s prevlikanim hodi 4 hodiny... nedivim se, ze mu dali dobrou cenu.
     Re: Do sedáku jako do peřin21.04.2012
:-D :-D :-D

 boulder v Praze17.04.2012
Ahoj,
nejsem z Prahy, ale teď tu budu nějakou dobu pracovat. Doporučíte mi někdo nějaký boulder? Našel jsem tři: V síti, BoulderBar a LokalBlok. Tak kam vyrazit? Jsou všude mraky lidí? Díky!
 Re: boulder v Praze17.04.2012
Dneska jsou v Lokalu zavody, takze tam bude dost lidi.
Naopak v BB a Siti by kvuli nim mohlo
 Re: boulder v Praze17.04.2012
Za Boulder Bar ti můžu říci toto :):
Většinou bývá hodně plno večer v úterý a ve čtvrtek. Kla
 Re: boulder v Praze18.04.2012
V Praze se da bouldrovat i venku, kdyz uz - zatim - nemas partaka na lano. Pohledej tady na Lezci -
  Re: boulder v Praze18.04.2012
Boldrovat venku sam, to je obcas pekne o hubu. Venku to chce, aby te nekdo chytal. A obcas ani jeden

 Sport CLIMBING +16.04.2012
Četli jste někdo tuto knihu?
http://www.rockfax.com/ climbing-guides/books/sport-climbing-plus-2011/
Budu rád za názor.

 Pískaři16.04.2012
Ahoj, nevíte někdo zda se plánuje dotisk kniky od Bohumila Sýkory - Pískaři?
Případně nemáte ji někdo na prodej?
Předem moc díky!
 Re: Pískaři16.04.2012
Sháněl jsem ji mnoho let, až se to povedlo, dotisk se údajně nechystá (info co mám já). Přeju hodně
 Re: Pískaři16.04.2012
K přečtení v knihovnách nebo na uloz.to, do sbírky bych řekl už neseženeš, nejlepší je nechat vytisk
  Re: Pískaři16.04.2012
Měli jí v Hudy na harfě. Nevím jak teď.
   Re: Pískaři16.04.2012
Bohouš v loni říkal, že dotisky byly dva už po vydání, ale o dalším se neuvažovalo. O knihu měli vel
  Re: Pískaři16.04.2012
Díky za info...
 Re: Pískaři - více dostisků17.04.2012
článeček o prvním vydání pískařů na
 Kde nakoupit?!16.04.2012
Ahoj,
začal jsem se sportovním lezením a potřeboval bych poradit, kde nakoupit vybavení. Chci sedák a lezečky. Nemám přehled, jaký výrobce je kvalitní a preferovaný... Třeba na mall.cz mají sedáky od  Beal, Black Diamond, EDELRID, Ocun, Petzl
 Re: Kde nakoupit?!16.04.2012
Ahoj,
na začátek kup nějaký lezecký set...na netu jich najdeš mraky. Až trochu popolezeš, tak
 Re: Kde nakoupit?!16.04.2012
Ani sedák není špatný kupovat v kamenným obchodě, zejména pokud začínáš a nemáš svůj oblíbený model
 Re: Kde nakoupit?!18.04.2012
Tak Mall bude nejspíš nejdražší, spíš se podívej jinam. A Mall rozhodně nepatří mezi lezecké speciál
  Re: Kde nakoupit?!18.04.2012
Podle mého dojmu Mall nemá až tak neslušný ceny, ale zbytek toho co píšeš je pravda.

 Foto dne - Siesta, 7+/8- 16.04.2012
Tak tohle by v Srbsku bylo tak za 6- az  6+, v Turecku to je asi za 6c? Omlouvam se, ze komentuji cestu, kterou jsem mozna ani nelezl, ale ja vlastne komentuji jen to, jak na fotce pusobi.
 Re: Foto dne - Siesta, 7+/8- 16.04.2012
Dalsi omluva, ze jsem prehledl jiz predchozi prispevek na toto tema....

 Slaňování v horách15.04.2012
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak se slaňuje v horách když někdo leze na dvojčatech? Mám např.2x50m lana a vím že slanění je dlouhé třeba 45m. Navázat lana k sobě a pak stahovat na tu stranu kde je uzel?
 Re: Slaňování v horách15.04.2012
Presne tak. Proto jsou casto dvojcata dvoubarevna, aby si to clovek snadno zapamatoval ... ale i pro
  Re: Slaňování v horách15.04.2012
Občase se taky stává: zatahej za jeden konec. nejde. Zatahej za druhej - taky nejde. Prusíkuj nahoru
   Re: Slaňování v horách16.04.2012
Další verzí je zatáhni za konec, stáhni dvacet metrů a pak to nejde. :D
    Re: Slaňování v horách17.04.2012
a pak začíná ta správná legrace :)
   Re: Slaňování v horách16.04.2012
Jandík,tobé jebe.
 Re: Slaňování v horách16.04.2012
ano, přesně tak.
 Re: Slaňování v horách16.04.2012
Jo, doporčuju naučit dobrej uzel a vědět, na jaký straně je uzel, abys ho třeba nezasekl :) -- Jinak
  Re: Slaňování v horách17.04.2012
To zase tak složité není. V současnosti se doporučuje jedině vůdcovský uzel.
   Re: Slaňování v horách17.04.2012
...bývá dobré k tomu vůdcovskému v tomto případě napsat, že konec je třeba nechat o mnoho delší (kol
   Re: Slaňování v horách17.04.2012
...bývá dobré k tomu vůdcovskému v tomto případě napsat, že konec je třeba nechat o mnoho delší (kol
    Re: Slaňování v horách17.04.2012
Proč je dobré nechat ten konec uzlu delší okolo půl metru?
     Re: Slaňování v horách17.04.2012
Protože když stahuješ svázaný dvojčata po slanění, tak ty přebejvající půlmetry na tebe radostně máv
      Re: Slaňování v horách17.04.2012
No jako mně spíš nejde do hlavy, že je dobré nechávat půl metru resty lana, kdyby se náhodou uzel po
       Re: Slaňování v horách17.04.2012
Taky mi není jasný půlmetr. To přece hrozí zamotání a zaseknutí. (Staré pravidlo říká, že kolik má l
        Re: Slaňování v horách17.04.2012
na rovinu Kubo povidám, s tebou se vždycky děsně bojím slaňovat a uzel tě vázat nenechávám, z tvejch
         Re: Slaňování v horách17.04.2012
To se ještě pořád budíš ze sna, když si vzpomeneš na dávnou minulost? :-))) Ale vážně: Půlmetrové ko
        Re: Slaňování v horách17.04.2012
         Re: Slaňování v horách17.04.2012
Jenom by mě zajímalo, při jaký síle se ten vůdčák takhle začne převalovat. Určitě to není při síle,
       Re: Slaňování v horách17.04.2012
Vudcak je pri slaneni zatizen anomalne. Mohl by se presmyknout. Proto ty delsi konce. Jinak si mysl
        Re: Slaňování v horách17.04.2012
Pravidelnej váleček se právě může zadrhnout na hraně, zatímco vůdčák se pootočí a převalí.
        Re: Slaňování v horách17.04.2012
Je to určitě věc zvyku, ale další z nevýhod aut (kromě toho že se uzel zasekne) je, že blbě uvázaný
         Re: Slaňování v horách17.04.2012
Jo jo, autíčka na spojení lan jsou mýtus. Vůdčák "sichr".
       Re: Slaňování v horách17.04.2012
Vudcak je pri slaneni zatizen anomalne. Mohl by se presmyknout. Proto ty delsi konce. Jinak si mysl
     Re: Slaňování v horách17.04.2012
Aby se nemohl zatížením posunout a rozvázat.
Zažili jsme to při slanění z Badily, když kolem
      Re: Slaňování v horách17.04.2012
Věřím, nepopírám. Jenom mně nejde do hlavy, že se ten uzel "posune", respektive o tolik. C
 Re: Slaňování v horách17.04.2012

Mozna by sis taky nekde mel precist jak se na dvojcata navazat s prsakem..o neco komplikovan

 Sněžka15.04.2012
Sháním aktuální informaci jak to vypadá na té legální skialpové tůře, přes Obří důl na Sněžku.
Odkud jde jít na lyžích atd. Nebyl tam teď někdo?
 Re: Sněžka16.04.2012
Sice se skialpovou cestou nemám zkušenost, ale s ohledem na to, jak to tam vypadalo před měsícem(!),
  Re: Sněžka16.04.2012
No, v Krkonoších je letos celkem dost sněhu. Na Velikonoce jsme byli na běžkách v Jizerkách a sněhu
   Re: Sněžka16.04.2012
Já jsem to spíše myslel tak, že dole u Pece to bude docela dost chození po svejch a nahoru Obřákem n
    Re: Sněžka16.04.2012
já tam byl teď na víkend, sice ne až na sněžce, ale pec je bez sněhu a v okolí směrem nahoru jen pár
     Re: Sněžka17.04.2012
Dík za odpověď. Jsem z Moravy, takže asi radší zvolím Fatru, tam to ještě o Velikonocích byla paráda

 seznam cest s popisem15.04.2012
Je mozny vytisknout z lezce seznam cest s popisem, tak jak je to, kdyz dam pruvodce nektere oblasti a pak "na tisk"? jde mi o oblast ke ktere tu neni primo pruvodce, ale cest z ni je tu zadanych dost vcetne popisu k nim. dik za radu
 Re: seznam cest s popisem16.04.2012
Ahoj, nahoďte oblasti které by vás zajímaly a zkusíme průvodce udělat;)
  Re: seznam cest s popisem16.04.2012
podpis
   Re: seznam cest s popisem16.04.2012
Jesenicko-Vlci kopec, Francie- Seynes (tam je toho v pruvodci dost, ale nevim jak bych zkontroloval
    Re: seznam cest s popisem16.04.2012
Někam si to píšu, Orpierre Ti půjčím.
     Re: seznam cest s popisem17.04.2012
Taky bych se přikláněl k možnosti bez průvodce, nemám žádné konkrétní přání, ale občas by se to hodi

 Siesta, 7+/8-15.04.2012
Ten 7+/8- krok musi byt dyno pres ker. :)

1   ...   628   629   630   631   632   633   634   635   636   637   638   639   640   641   642   643   644   645   646   647   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Do sedáku jako do peřin
Zdravím! Poprosil bych o radu a zkušenosti ohledně výběru sedáku, starý už mi dosloužil. Mám docela dost problémy s páteří a zároveň lezu často těžší cesty na písku, kde o dlouhé pády není nouze. Proto bych se rád zeptal, jaký sedák podle Vás nejlépe rozloží energii pádu? To je věc, kterou bohužel nevyčtu z katalogu ani si nevyzkouším v obchodě. Za Vaše zkušenosti předem děkuji!
Dalimil23:06:24 17.04.2012
odpovědět 
 Re: Do sedáku jako do peřin
Jestli nemusis setrit, tak urcite Arcteryx!
..23:08:55 17.04.2012
odpovědět 
  Re: Do sedáku jako do peřin
Nechápu co všichni na Arcteryxu vidí! Za ty prachy si radši koupim sedák Singing Rock a za cenovej rozdíl pojedu do Ádru!
pískař23:13:20 17.04.2012
odpovědět 
   Re: Do sedáku jako do peřin
Hm, a tam bude chcat a tak v nejakym pochybnym pajzlu prochlastas celej cenovej rozdil..
..23:15:13 17.04.2012
odpovědět 
   Re: Do sedáku jako do peřin
Přesně, kámoš si ho koupil, teď říká, že z blbosti a tvrdí, že pokud bys odstřihl značku, tak nepoznáš rozdíl od Petzlu nebo Singáče. Je okolo této značky zbytečná svatozář vytvořená cenovou politikou. Přece za ty parachy musí být lepší. A on není.
07:18:03 18.04.2012
odpovědět 
    Re: Do sedáku jako do peřin
Drahej je tolik u nas diky dementnimu zastoupeni (Hudy), v zahranici to tak hrozny neni, ale to uz se tu nekolikrat resilo. Srovnavat Singing Rock a Arcteryx je jako srovnavat Wartburg a BMW. Oboji sice splni ten zakladni pozadavek, ktery je na auto kladen, oboji ma 4 kola, ale tim podobnost konci. Je spousta lidi, co jezdi ve Wartburgu a lzou sami sobe, ze to je stejne jako v BMW...
Ja koupil R320 ve Francii v jakemsi vyprodeji za 75 ecek a nemenil bych...
..10:38:16 18.04.2012
odpovědět 
     Re: Do sedáku jako do peřin
A všem je tak bavorákovej, vylezeš s ním větší číslo nebo snad dokonce na písku nadlezeš vějš nad kruh?
07:49:43 19.04.2012
odpovědět 
      Re: Do sedáku jako do peřin
Mělo být: A v čem?
07:50:26 19.04.2012
odpovědět 
      Re: Do sedáku jako do peřin
Pohodlí při lezení a pádech, kvalitní provedení...
..18:33:58 19.04.2012
odpovědět 
       Re: Do sedáku jako do peřin
A Singáč nebo Ocún je nekvalitní provedení?
19:18:26 19.04.2012
odpovědět 
        Re: Do sedáku jako do peřin
Muj cil neni te o necem presvedcovat, jsi mi uplne ukradeny. Zkus taky nekdy neco jineho, abys mohl porovnavat. Pokud neucitis zadny rozdil tak vyborne! SR v tobe nasel stastneho zakaznika! Zaverem znovu zduraznuju, ze to, ze je Arcteryx v CR predrazenej diky nenazranosti jednoho nejmenovaneho miliardare, neznamena ze v zahranici nejde sehnat za cenu, pri ktere uz nema konkurenci..
..20:05:37 19.04.2012
odpovědět 
         Re: Do sedáku jako do peřin
Ten nenažranej "miliardář" je velice úspěšný podnikatel a díky svému umu je tam kde je. Někdo mu závidí, někdo pomlouvá a někdo třeba obdivuje a přeje(třeba já).
Když se mi cena za zboží z jeho distribuce nelíbí jdu jednoduše jinam. Sedák Arcteryx jsem také koupil jinde a mimochodem je příjemný. Nic víc, nic míň. Je to jen sedák.
Nenažraným bych ho asi nenazýval. Nechápu proč by měl zboží prodávat třeba o polovinu levněji, když si většinu outdor krámů stejně někdo koupí. Kupující, jako horolezec, určitě není ta hlavní cílová skupina.
Fábera07:44:03 20.04.2012
odpovědět 
          Re: Do sedáku jako do peřin
Podleh jsem a mám Arcteryx R320a Harness Men a musím říct, že z něho nadšený nejsu. Podle mě má docela zásadní vadu a tím je tuhost (neohebnost) navazovacích ok a oka, které je spojuje. Při lezení to nevadí, ale při slaňování se velmi často stane, že tím, že jsou všechna oka tak tuhá, tak nedochází k plynulému pohybu mezi nimi, ale trhavému přeskočení při přenesení váhy. Vždycky se docel leknu, když to přeskočí a cukne. Taky si myslím, že u takového top sedáku by mohlo být vyřešeno líp zastrčení konce od dotahovacího popruhu. Udělat to podle oficiálního obrázku je dost nereálné a výsledkem je, že to u oka na matroš zavazí a motá se. To jest můj názor. Dneska bych vybral něco jiného.
Pipák11:49:48 21.04.2012
odpovědět 
           Re: Do sedáku jako do peřin
Tak jsem se na Ateryx byl podívat, když v každé internetové diskusi o sedákách se vdy někdo snaží tyhle sedáky vyzdvihnout. A taky se mi nezdá, že by to bylo něco úplně jiného co musím mít.
To si radši za ušetřené peníze koupím noblesní lezačky.
Ty mi pro lezení daj rozhodně víc než sedáky Arteryx.
19:49:18 21.04.2012
odpovědět 
 Re: Do sedáku jako do peřin
Myslím že na sedáku (pokud odmyslím lehké modely jen z popruhů) moc nevymyslíš. Pokud chceš šetřit páteř je spíš na místě kvalitní lano s nízkou max. rázovkou a dobrý jistič.
fin23:31:01 17.04.2012
odpovědět 
  Re: Do sedáku jako do peřin
Přesně tak. Kup si cenově přijatelnej sedák od Ocún nebo Sigáče. Největší volovina si kupovat drahý black diamond nebo asteryxe. Je to hlavně o lane s nízkou rázovkou ...
M.23:43:38 17.04.2012
odpovědět 
   Re: Do sedáku jako do peřin
Když už, tak je to rozložení sil spíš o prsáku+sedáku....
Kuba Turek00:13:17 18.04.2012
odpovědět 
    Re: Do sedáku jako do peřin
Má pravdu, předsedo. Lepš rozložení sil ne kombinace prsáku a sedáku nic nepřekoná.

Jinak aktuálně vyjel Ocún s novými sedáky, podle výrobce se snažili dosáhnout právě přenosu síly do co největšího prostoru (v rámci možností sedáku). Jsou to Ocún Ego a Ego 3.
07:26:06 18.04.2012
odpovědět 
     Re: Do sedáku jako do peřin
Máte někdo s tím Ocún Ego zkušenost?
Veru10:26:50 18.04.2012
odpovědět 
      Re: Do sedáku jako do peřin
Já měl od Ocúnu 2 sedáky. Jeden kupovaný asi 2003 a ten byl fajn. Druhý kupovaný 2009 a ten byl strašnej, jsem rád že mi ho nedávno ukradli. Ten nvej Ego sice nevypadá špatně, ale za ty prachy koupim raději něco od nějaké tutovější značky!
Švejk 10:45:00 18.04.2012
odpovědět 
       Re: Do sedáku jako do peřin
Já měl od Ocúnu taky sedák a nemohu proti němu říct ani křivé slovo.
07:52:11 19.04.2012
odpovědět 
        Re: Do sedáku jako do peřin
Je potreba vyzkouset taky obcas neco jineho, abys vubec mel srovnani...
18:30:07 19.04.2012
odpovědět 
        Re: Do sedáku jako do peřin
Starý sedáky mi přišli mnohem lepší než ty nový. Ty nový (tak cca od 2006???) mi prostě hůř seděj, a nejsem jediný kdo si na to ztěžuje...
uboš22:37:07 19.04.2012
odpovědět 
         Re: Do sedáku jako do peřin
jo, příspěvek se týkal sedáků Ocún
uboš22:38:13 19.04.2012
odpovědět 
         Re: Do sedáku jako do peřin
... no to vypada na stari a pribyvani tukovych polstaru, ne? :-)
Me se zase co 5 let zdaji vsechny kopce delsi a prudsi :-(
Honza16:06:22 20.04.2012
odpovědět 
  Re: Do sedáku jako do peřin
Máte pocit, že je rozdíl mezi jednoduchými a dvojitými zády (např. Singing, některé Rock Empire modely)?
Dalimil10:40:05 18.04.2012
odpovědět 
   Re: Do sedáku jako do peřin
Mám RE Gibbon s dvojitým popruhem - trochu lépe větrá, ale třeba v mém případě je horní popruh až nad úrovní pánve, a když se v něm dlouho sedím na štandu, je to hodně nepříjemné, protože to tlačí do "měkkého". Proto jsem si ho nechal jenom na stěnu a na skály jsem si koupil jiný.
BtB12:55:46 18.04.2012
odpovědět 
    Re: Do sedáku jako do peřin
Tak to je poprvé co slyším stížnost na dvojpopruhové sedáky. Díky za zkušenost!
Dalimil14:15:05 18.04.2012
odpovědět 
    Re: Do sedáku jako do peřin
No, to je dost zvláštní, protože sedák má bejt v pase, a pas je zaručeně v tom "měkkým", ne na pánvi...
23:29:52 18.04.2012
odpovědět 
     Re: Do sedáku jako do peřin
Pro skejťáky se dělá speciální edice, která se nedělá do pasu, ale jen přes pánev. Tos nevěděl?
07:54:43 19.04.2012
odpovědět 
      Re: Do sedáku jako do peřin
:-D lajk!
22:31:26 19.04.2012
odpovědět 
       Re: Do sedáku jako do peřin
Ježíš, jdi s těma manýrama z fb do hajzluu!
22:35:26 19.04.2012
odpovědět 
      Re: Do sedáku jako do peřin
Ne, to jsem vážně nevěděla:-DD Hmm, ale pravda že na stěně vídám pár skejťáků a skejťaček, co se chtěj po pádu snadno přetočit, hlavně že jim to opticky zmenšuje zadek, a bokovky jsou přece in!
18:08:26 20.04.2012
odpovědět 
       Re: Do sedáku jako do peřin
Hmm, kočko Tebe bych rád viděl v bokovkách :-D
02:43:43 21.04.2012
odpovědět 
        Re: Do sedáku jako do peřin
V sedáku na skejťačku se neukazuju ani sama sobě, ale v džínách klidně:-D
01:17:23 22.04.2012
odpovědět 
 Re: Do sedáku jako do peřin
To chce správně těžkého/lehkého šikovného jističe (s lehkým je to do měkka, s moc lehkým po kolena do země), v sedáku to není. Na písek hledej něco, co vydrží, ale to abys pohledal :-(

Protože nejlepší (netrvanlivější) sedáky na písek přestal dělat Hudeček bohužel asi před deseti lety, od té doby už sedáky houby vydrží (dva roky a dost).
10:01:31 18.04.2012
odpovědět 
  Re: Do sedáku jako do peřin
To je teda dost smutné, dát za sedák třeba 1500 Kc a pak ho mít na dva roky.. :-(
Veru10:32:16 18.04.2012
odpovědět 
   Re: Do sedáku jako do peřin
To máš ale se vším. Cena matroše neklesá, spíš naopak. A výdrž/odolnost je rok od roku horší. A zdaleka to neplatí jen pro lezecké vybavení. Vítej v kapitalismu!
..14:17:40 18.04.2012
odpovědět 
    Re: Do sedáku jako do peřin
Ve které centrálně plánované ekonomice to bylo s kvalitou a cenou sedáků lepší? :-)
o..14:43:05 18.04.2012
odpovědět 
     Re: Do sedáku jako do peřin
Hele, to nevim, ale kdy, to bych věděl třeba pře 10, 15 lety ty sedáky vydržely dvojnásobek ve srovnání s dnešními. A jak se tu už psalo, cena sedáků od té doby moc neklesla.
No a když si vezmeš, že před 23 lety skončila jedna centrálně plánovaná ekonomika... tak z toho plyne... Akorát tehdy byly ty sedáky šité doma :))
Ale k původnímu dotazu: návštěva Decathlonu (Lbc) a koupě Petzlu Sama není špatný řešení. Jak pokud jde o cenu, tak pokud jde o pohodlí. Pokud ti teda sedne. Akorát ta trvanlivost je při intenzivnějším lezení do 2 let (prošoupou se brejle - spoj nohaviček).
P.09:04:28 19.04.2012
odpovědět 
      Re: Do sedáku jako do peřin
Kolik stojí v Decathlonu ten Petzl Sama?
uboš18:27:11 19.04.2012
odpovědět 
       Re: Do sedáku jako do peřin
1050,-
P.21:49:53 19.04.2012
odpovědět 
        Re: Do sedáku jako do peřin
Hmm, tak to není celkem co řešit, díky za info!
22:24:20 19.04.2012
odpovědět 
         Re: Do sedáku jako do peřin
Jo. A kdybys tam náhodou chtěl koupit velikost L, tak se mi ozvi, dřív než to uděláš. Jeden takovej fungl novej bych měl, a potřeboval bych jako na potvoru menší :)
 P.22:28:21 19.04.2012
odpovědět 
          Re: Do sedáku jako do peřin
OK, vyzkouším a když to bude na L, tak se nějak určitě domluvíme ;-)
22:34:27 19.04.2012
odpovědět 
    Re: Do sedáku jako do peřin
Ale houno, ceny materiálu jsou víceméně pořád stejné, ale dneska je to na skalách samej manekýn a tak se do nové sezony udělá "nový model" (starý v módní barvě) a za novinku si připlať!

A dělat trvanlivé zboží? To je proti logice kapitalismu, čím déle vydrží, tím menší obrat. Vem si, jak dlouho vydržela lednice před 30 lety a za jak dlouho se pos... dneska. Kapitalismus je o plýtvání. Ať tě to stojí, co stojí.
09:48:18 19.04.2012
odpovědět 
  Re: Do sedáku jako do peřin
Takže tomu můžu rozumět tak, že je vlastně jedno, v jakym sedáku člověk leze?
on14:35:54 18.04.2012
odpovědět 
   Re: Do sedáku jako do peřin
Přesně tak. Značka je důležitá jen pro prodejce. Nikdy jsem nezažil, že by někdo nemohl lézt nebo vylezl nižší číslo kvůli sedáku.
07:48:24 19.04.2012
odpovědět 
    Re: Do sedáku jako do peřin
Hele, ale dotaz asi nezněl: V kterým sedáku vylezu větší číslo?
Šlo o pohodlí a šetrnost k člověku při lezení a padání. A v tom už rozdíly jsou.
P.09:06:53 19.04.2012
odpovědět 
     Re: Do sedáku jako do peřin
Tak napiš, kterej sedák je k člověku nejšetrnější.
11:09:38 19.04.2012
odpovědět 
      Re: Do sedáku jako do peřin
Kdybych to věděl, tak rád napíšu. Ale o kousek výš jsem 1 tip nabídl.
P.14:49:04 19.04.2012
odpovědět 
    Re: Do sedáku jako do peřin
Sedák je taky trochu o pocitu ne? Občas se potýkám s tím, že se bojím a mít sedák, kterýmu věřím a sedí mi je taková trochu jistota. Nejde teda o značku.
Steve21:11:26 19.04.2012
odpovědět 
 Re: Do sedáku jako do peřin
Čtu dotaz a říkám si: Napíšu, že podle mne si sedáky jsou řádově podobný (neříkám stejný - ale ten vyváženější a vypolstrovanější je poznatelnej na pohled; a nejde o značku) a to, co zásadně pomůže páteři, je kombinace prsáku a sedáku - a pak se na mne sesype sprška pohrdání. A ono už to tady je a nikdo autory nekamenuje :)
Ze svý osobní zkušenosti to potvrzuju.
Ono jde taky - a asi hlavně - o přesun těžiště; takže záleží na tom, kterou část páteře potřebuješ šetřit. Při pádu do kombinovaného úvazu je zátěž prostě jinde; krom toho, že je víc rozložená.
Robert10:19:01 18.04.2012
odpovědět 
  Re: Do sedáku jako do peřin
Hmm, jak bys prosím poznal na pohled "vyváženější" sedák?
°°°10:30:20 18.04.2012
odpovědět 
  Re: Do sedáku jako do peřin
Jo, pojem vyvazenejsi me tez zaujal
14:18:25 18.04.2012
odpovědět 
  Re: Do sedáku jako do peřin
Já si taky myslím, že máš víceméně pravdu a sedáky si jsou +- podobný. Jen občas je (a někdy si i koupíš) sedák, kterej na tvojí postavu úplně nesedí.

To se stalo teď mě. Koupil jsem si Beal Aero Cliff, ale M má pro mě malý nohavičky, tak jsem si koupil L a ten mi zas nevyhovuje v pase. Tak mi přijde předchozí Singing Rock Jazz lepší, ale je to jen o MÉM špatném výběru, pro jinou postavu to může být obráceně.
07:59:16 19.04.2012
odpovědět 
 Re: Do sedáku jako do peřin
Ahoj, jak uvedeno výše - kombinace prsáku a sedáku. S průtažností lana je to také spojené, ale potom bacha, tam kde si můžeš dovolit spadnout s méně průtažným lanem a skončíš kousek nad zemí, tak s víceprůtažným se podíváš do sklepa.
Jinak jsem si zrovna kupoval nový sedák. Vyzkoušel jsem jich 12 včetně Arcteryx, BD, Petzl .... Klasický zkoušení - v sedáku sem vždy seděl 15 minut ve visu.
Našel sem takový, který mi "docela" vyhovoval, ale potřeboval vyladit. Takže jsem si s příslušným výrobcem vyjednal sedák na míru a stál mě jen o 250 Kč navíc.
Ale to už se ví, že já vždycky něco extra :-)
Taky by mě zajímalo, jestli někdo neanonymní je ochoten dát 5000 za Arcteryx a není to jen propagace neprodejného.
 Uzlar11:56:22 18.04.2012
odpovědět 
  Re: Do sedáku jako do peřin
Který konkrétně sis nakonec vybral?
Veru12:22:03 18.04.2012
odpovědět 
  Re: Do sedáku jako do peřin
Prosím napiš který výrobce je ochoten udělat sedák namíru za přijatelnou cenu (což 250 Kč pro mne je). Mám dost atypickou postavu a dost by mi to pomohlo!
Krenk14:22:40 18.04.2012
odpovědět 
   Re: Do sedáku jako do peřin
Sedák na písek? No pokud budeš pořád v komínech ala Ádr ,kup si opticky to nejbytelnější hovado na trhu. Prochlastat cenovej rozdíl u Peňáka bych viděl jako zajímavou alternativu jiné populární večerní činosti. Jinak Turek má pravdu i když bych si prsák na skalách nikdy neoblékl. Arkteryx doporučuje módní policie, budete in i když kůlo vylezete a když polezete dobře dají vám jakejkoliv i ten drahej verk zadarmo.
14:52:05 18.04.2012
odpovědět 
    Re: Do sedáku jako do peřin
Jo, daj ti ho zadara, ale musíš lézt jako Adam Ondra nebo aspoň jako Mráza. Jinak musíš do fachy.
08:05:16 19.04.2012
odpovědět 
     Re: Do sedáku jako do peřin
No proto taky chodim do fachy. Protože nelezu jako Adam O. Už jsem ale sedák zadara dostal, jen to nebyl BD ani Arcteryx. Když máš dobré kámoše jde to.
10:55:28 19.04.2012
odpovědět 
   Re: Do sedáku jako do peřin
Jo, taky by me zajimalo, kterej vyrobce je ochotnej upravit sedak namiru za 250Kc!!!
Dusheen18:18:42 19.04.2012
odpovědět 
    Re: Do sedáku jako do peřin
Také prosím o info kde sehnat sedák na míru. Díky!
Veru20:07:28 19.04.2012
odpovědět 
   Re: Do sedáku jako do peřin
Co je to atypická postava? Široký stehna, velký břicho, extrémně hubený? Co od sedáku očekáváš ve smyslu pohodlí, váhy, velikosti poutek a manipulaci s materiálem, co s ním polezeš, kde, v jakém období, co vlastně doteď lezeš .... těch aspektů je víc.
Já myslím, že si 99% lezců vybere z těch běžně vyráběných. Kde jsou doby sedáků z bezpečnostních pásů pro škodovky. Dneska sedáky jsou odlehčený, sportovní, big wallový, uni, pro ženský, na zimní lezení .... fakt spousta.
Nevím co si představujete pod sedákem na míru - nezapomeňte, že sedák musí plnit normy stejně jako ostatní materiál. Výrobce vždy vyjde ze standardizovaných-normovaných a vyzkoušených částí. Nepředstavujte si, že mám sedák za příplatek 10EUR a ten je ušit na míru, z materiálu dodaným NASA ve slušivé barvičce a design od Blanky Matragi :-)
Uzlar23:19:29 19.04.2012
odpovědět 
    Re: Do sedáku jako do peřin
Ty jsi tajemnej jak hrad v Karpatech.. Myslim ze by uplne stacilo kombinace jina velikost nohavicek/jina velikost pasu
23:44:45 19.04.2012
odpovědět 
    Re: Do sedáku jako do peřin
Tak já mám taky trochu nekonfekční postavu - užší pas a široká stehna. Takže mám edelrid pas M a nohavičky L. Kdyby byla takováhle úprava možná i bez známostí, taky bych to docela uvítala. Možná bych našla něco konfekčního u jiné značky, ale tahle jako jediná tehdy měla plastem chráněné poutko na nohavičkách, takže se sedák neprodírá.
Jana12:45:22 20.04.2012
odpovědět 
     Re: Do sedáku jako do peřin
Kdysi dávno se dal na objednávku nakombinovat sedák v Hudáči, tj. jiná velikost nohaviček a jiná pasu. Ani se myslim moc neplatilo, jen se na to dost dlouho čekalo. Jak je to teď netuším, ale dá se předpokládat že spíš k horšímu: Hudáč je už spíš butik pro snoby než obchod pro lezce...
Majklík13:29:09 20.04.2012
odpovědět 
     Re: Do sedáku jako do peřin
A zkoušela si Jano i sedáky pro ženy - ty jsou dělané pro úzké pasy.
Pokud ti nesedí dámské sedáky, který dělá už snad každý výrobce, tak zkus klasický Singing Rock, tvuj problém by to mohlo vyřešit - doporučuji typ Midi nebo Guru.
Uzlar23:50:46 21.04.2012
odpovědět 
  Re: Do sedáku jako do peřin
Ono to s tím Arteryxem nebude tak horké. V ČR jsem ho ještě na nikom neviděl (jezdím na skály přes sezonu prakticky každý víkend) a na jihu je vidět sporadicky, čas o času kousek. Takže to asi zas taková pecka není.
08:07:33 19.04.2012
odpovědět 
   Re: Do sedáku jako do peřin
Jo a koukal jsem, že vysněný Arteryx se už v Hudáči dá koupit za 18 stovek.
08:09:56 19.04.2012
odpovědět 
   Re: Do sedáku jako do peřin
Zkus zajet do Států a uvidíš!
..18:36:13 19.04.2012
odpovědět 
  Re: Do sedáku jako do peřin
prosedět 3 hodiny na krámě v sedáku - kolik lidí má tolik času??
09:39:15 19.04.2012
odpovědět 
   Re: Do sedáku jako do peřin
Používám jen sedáky od Asterixe. Cena plně odpovídá kvalitě a technologicky se jim blíží jen BD. Doporučuji si přečíst testy v Kletternu č.1/12. Pozoruhodný se mi zdá Edelweis Venom s Delta nohavičkami, konečně něco nového.Z hlediska sezení a pádů staronový pohled na rozložení váhy ( pro toho, kdo pamatuje Troll Willams. ). Pokud se týká namáhání pátěře, tak plně souhlasím s předchozími příspěvky, lano s nejnižší rázovou silou, kombinace prsák - sedák pokud možno svázána Alpským způsobem smycí. A také nepadat. A pozorný, vycvičený jistič.
John, Plzeň12:42:25 19.04.2012
odpovědět 
    Re: Do sedáku jako do peřin
Já zas od Obelixe a ty jsou fakt parádní ... jak do peřiny ...
18:39:37 19.04.2012
odpovědět 
    Re: Do sedáku jako do peřin
A teď ještě tu pohádku o Hudysportu.
19:26:00 19.04.2012
odpovědět 
     Re: Do sedáku jako do peřin
Kdo rika ze Arcteryx musis kupovat v Hudaci? Soudny clovek si v Hudaci nekoupi ani magnezium... Ja uz atros nakupuju zasadne v zahranici
..20:01:04 19.04.2012
odpovědět 
      Re: Do sedáku jako do peřin
A proč jen v zahraničí? jen mě to zajímá, proč nejsem rozumný člověk :-)
20:36:34 19.04.2012
odpovědět 
      Re: Do sedáku jako do peřin
Hudáč vyšrouboval ceny skutečně masivně, nabídku má navíc mizernou. Je lepší si úvaz koupit rozhodně někde v cizině.
Steve21:17:35 19.04.2012
odpovědět 
       Re: Do sedáku jako do peřin
Co si přesně představuješ pod pojmem masivní ceny? Mě teda aspoň podle toho co vidím na netu na jejich stránkách, přijde spíš nejlevnější (pokud teda v zahraničí nemaj karabinu za korunu a lano za pětku) a nebo su teda fakt blbej a nekoupil jsem to v tom tvým zahraničí.
21:48:24 19.04.2012
odpovědět 
        Re: Do sedáku jako do peřin
Nevím jestli jsi opravdu tak hloupý nebo to je jen provokace. Každopádně zkus pohledat, téma hulyšop & nákup za čárou se tu na lezci už mnohokrát probíralo..
..22:29:08 19.04.2012
odpovědět 
         Re: Do sedáku jako do peřin
No myslím že nejsem hloupý, právě naopak se umím podívat na ceny a porovnat je. Nechci tu dělat reklamu, ale podívej se třeba na cenu expresek od zde zatracovaně předražené značky černý dianmant. cena pod 220,- za kus je moc? nebo sedák od stejné značky pod 1200,-?
15:47:09 20.04.2012
odpovědět 
   Re: Do sedáku jako do peřin
To jo, já bych ho z toho krámu dávno vyhodil!
Ash23:45:43 19.04.2012
odpovědět 
    Re: Do sedáku jako do peřin
to jsou 3 hodiny zkouseni, k tomu s prevlikanim hodi 4 hodiny... nedivim se, ze mu dali dobrou cenu. PRoste se ho potrebovali uz zbavit, aby konecne vypad ;-)
16:14:16 20.04.2012
odpovědět 
     Re: Do sedáku jako do peřin
:-D :-D :-D
..02:57:35 21.04.2012
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192405)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Normální cesta II Hrubá Skála
Marynarka w marynarce 6a+ Dupnica
Wspinaczka na wspinaczce 6c Dupnica
Premier na premierze 6b Dupnica
Na lewo od przedziału 6a Dupnica
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co | Re: Prosím, | Re: Taky zapláče |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (35)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1155 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1272 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1456 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1422 
 Neřeším to – lezu vše 
 1120 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi