Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230982 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Triglav - stav jaro 201201.04.2012
Zdar!
rád bych se zeptal, zda jste někdo byl v posledních dnech či týdnech na Triglavu - jak je moc zapadanej ještě ve sněhu ten závěrečnej hromosvod? Chtěl bych tam vytáhnout horolezce-začátečníka, tak jen, zda už je to jakž takž nahoru průchozí .
 Re: Triglav - stav jaro 201202.04.2012
Triglav byva dostupny celou zimu. POd feratku an lyzich, a pak he t jen kousek - kousek co se chodiv
  Re: Triglav - stav jaro 201202.04.2012
Jo, to jo, jenom bych nerad kamaráda zatáhl do nějakej nejištěnejch zledovatělejch úseků na dva cepí
   Re: Triglav - stav jaro 201202.04.2012
Celkem pocitej ze do konce dubna jeste porad bude.. snehu nad 2000 je pomerne dost

 La sportiva a Boreal31.03.2012
Ahoj, mám dotaz. Snažím se sehnat nové lezečky a to buď LS miura, LS futura, LS solution nebo Boreal Kintaro, ale nebyla jsem schopná najít jedinej obchod kde by je měli. Poradíte? Scháním i pro přítele, který potřebuje velikost 44 nebo 44,5 a ani miury n
 Re: La sportiva a Boreal31.03.2012
Jsi totalne neschopna. Skoda pritele.
  Re: La sportiva a Boreal31.03.2012
Johanka zřejmě žije v Uzbekistánu, jinak by si zašla do Hudáče :-))))))
   Re: La sportiva a Boreal01.04.2012
Nojo,ale jestli si je chtějí vyzkoušet na noze,tak to problém fakt být může.Bo Solution a natož Futu
    Re: La sportiva a Boreal02.04.2012
Jako zenska bude mit nohu nekde mezi 39-41. To opravdu neni problem zajit do Hudace a ozkouset. Nere
     Re: La sportiva a Boreal02.04.2012
Neschopný jsi ty, a to pochopit psaný text....píše, že je chce pro přítele a potřebuje 44-44,5. Hlev
      Re: La sportiva a Boreal04.04.2012
Shání !i! pro přítele, takže pro sebe taky. Jste oba stejně vylízaní. Navíc nechápu, proč si přítel
 Re: La sportiva a Boreal01.04.2012
S Borealem bude asi problém nejen u nás, ale i v Evropě. V současnosti nefrčí tak, jako před deseti
  Re: La sportiva a Boreal01.04.2012
jj 5.10 je dobrý zboží...
  Re: La sportiva a Boreal01.04.2012
Vyhradne zastoupena je moje prdel.
   Re: La sportiva a Boreal01.04.2012
Tak se podivej na ty čísla,co tam mají ty joudo.Prostě v Cechach musis vyvinout nekdy dost velký usi
    Re: La sportiva a Boreal01.04.2012
Par kliku mysi je obrooovske usili. Jo a nezapomen se utrit. ;)
     Re: La sportiva a Boreal01.04.2012
To, že Popinář je vyšmelí ze zahraničí neznamená, že výhradní zastoupení ti dá Lasportivu na obchod.
     Re: La sportiva a Boreal02.04.2012
Výhradní zastoupení Hudáče je bohužel fakt. Taky jsem se snažila na veletrhu dojednat se Sportivou n
      Re: La sportiva a Boreal02.04.2012
jak k sehnání,podívejte se na ty velikosti.Kdyz nejses z Prahy tak si je sice muzes nechat poslat,al
       Re: La sportiva a Boreal02.04.2012
V tom případě jsi zjevně narazil na díru na trhu a pokud to využiješ, čeká tě pohádkové bohatství. P
        Re: La sportiva a Boreal03.04.2012
To je videt, ze moc nevidis do outdooroveho obchodu v CR. Ten je diky retezcum jako treba Hudy total
  Re: La sportiva a Boreal03.04.2012
Jinak děkuji za tip, ale 5.10 není můj šálek čaje. Nevyhovuje mi tvar ani guma. To už raději Scarpa,
 Re: La sportiva a Boreal03.04.2012
MM děkuji za zastání. Pro ostatní: pár kliků? Prošla jsem každý eshop a doslova každý Hudy i Rock po
  Re: La sportiva a Boreal04.04.2012
Tak konečně to tu nikdo napsal pořádně,.Plně souhlasím a z vlastní zkušenosti potvrzuji!!!!V dnešní

 Raveltik phantom31.03.2012
Ahojte, chcel by som vedieť, či sa dajú mačky Raveltik Phantom prestaviť na monohrot, bez prikupovania ďalších dielov? Oba hroty by som chel používať v ľade a monopoint napr. v mixoch. Používate to niekto takýmto spôsobom? Aké máte skúsenosti s monopointo
 Re: Raveltik phantom31.03.2012
Raveltiky si nekupuj, v mixech je odrovnáš, hroty nic moc nevydržej. Kup si Ramba.
  Re: Raveltik phantom31.03.2012
Ramba by som bral, len stoja asi raz toľko ako Raveltiky, a teraz dosť riešim cenu. Mám namysli použ
   Re: Raveltik phantom31.03.2012
třetí sezónu raveltiky a v pohodě a to dost aktivně !!!ledy mixy skála.
    Re: Raveltik phantom31.03.2012
Palo, prosím Ťa, dajú sa prerobiť na monohrot bez pri kupovania ďalších matrošov?
     Re: Raveltik phantom01.04.2012
Dají a navíc na tom ušetříš, budeš mít další sadu hrotů. Používám monohrot na mix i na led.
   Re: Raveltik phantom01.04.2012
Lezu se Spidery už asi 4 sezony,většinou tak 3 dny v týdnu(přes zimu)-ledy,mixy,drytool,prostě vše a
    Re: Raveltik phantom01.04.2012
Ještě doplnění - vyhazovače sněhu jsou i na raveltiky a v žádném terénu bych nikomu nedoporučoval lé
 Re: Raveltik phantom01.04.2012
Ja osobne mam Spidery, ale kamaradovi jsem je pred lety Phantomy prenastavoval na mono a navic zahnu
  Re: Raveltik phantom01.04.2012
Jo a myslim ze se tam nic dokupovat nemusi. Kdyby ano, tak zajdi do zelezarstvi. Myslim ze tam Ravel
   Re: Raveltik phantom01.04.2012
Já jsem o nich taky přemýšlel, ale nakonec jsem si koupil Grively G14. Ty Phantomy postrádaj vyhazov

 Průvodce na Sněžník z Hudy cupu 200431.03.2012
Ahoj,
prosím Vás nemáte náhodou někdo u sebe kartu s mapkou a průvodcem co se rozdávala závodníkům na prvním HUDYcupu 2004 na Sněžníku?
Myslím, že jsme to tiskly na zelený papír vel.A3, nebo A2.
Kdyby jí někdo měl, tak nám moc pomůžet

 Horosvaz.cz a RSS31.03.2012
Přijde mi fakt dobrej mazec, že za ty prachy co se vydaly za web ČHS ani nefunguje RSS co mají dole na titulní straně ... :-( Jsem si říkala proč mi moje čtečka zobrazuje pořád přání k novýmu roku ... :-( To je teda fakt ostuda  :-(((
 Re: Horosvaz.cz a RSS31.03.2012
Změníš to touhle diskusí, nebo když jim to napíšeš na email?

 Podrazit speedstery31.03.2012
Zkoušel jste někdo podrazit ls speedstery? Myslim si, ze to je nerealne, ale treba to uz nekdo zkusil. . treba se tim z nich stane "normalni" bota :)
 Re: Podrazit speedstery31.03.2012
Ne, ale poslal bych dotaz do Salticu a Restdaye a uvidíš, kdyžtak potom napiš, co a jak -taky mě to
  Re: Podrazit speedstery31.03.2012
tohle me taky zajima... botu uz sem i zkousel, ale cekam co kdo rekne na podrazeni... neni tady nekd
   Re: Podrazit speedstery01.04.2012
Zkusim jim to poslat, at se s tim nejak poperou. Pak sem napisu, jak to dopadlo.
    Re: 02.04.2012
Restday: Nově opravujeme i lezečky značky La Sportiva vyrobeny technologií No-Edge!
     Re: 03.04.2012
tak paráda!
   Re: Podrazit speedstery03.04.2012
ahoj, pro nás opravit Speedster není problém, umíme samozřejmě opravit i lezečky FUTURA - které jsou
 Re: Podrazit speedstery12.05.2012
Tak už je mám opravené z RD. Výsledek je takový, že špička už není no edge, ale má klasickou hranu.

 Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami31.03.2012
Našel jsem velmi zajímavý odkaz. Test zachytávání pádů. Naprosto katastroficky působí "zachytávání" do karabiny s otevřeným zámkem při použití Grigri. Karabina má "běžné" parametry nosnosti tj. 23Kn x 8 Kn x 8 Kn, které de facto má vět
 Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami31.03.2012
sem se nepodepsal
  Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami31.03.2012
Tak to si dej bacha abys nejistil s karáblej co má oteřenej zámek natvrdo do štandu se třema metrama
  Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami31.03.2012
Nadeje umira posledni...

Za prve se nesmi otevrit karabina. Za druhe to lano vypada d
   Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami31.03.2012
Padá se fest, ale ne takhle.
    Re: Nebezpečí s GriGri 31.03.2012
No ono odlezt v horách 2m od štandu, založit, nadlézt metr a padnout (např. poté co něco uloupneš n
     Re: Nebezpečí s GriGri 31.03.2012
Tak určitě, proto se taky doproučuje lézt jen na skály bez hran a bez výstupků. Ideální je samozřejm
   Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami31.03.2012
Souhlas, měla by být uvedená rázová síla lana. Dnes už jsou lana s velmi nízkou rázovou silou, které
  Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami31.03.2012
Lámavost otevřených karabin je způsobená používáním magnézia na písku. Písek váže uhličitanové katio
   Re: Nebezpečí s GriGri 31.03.2012
Konečně pádnej důvod, proč se na ten maglajz vykašlat, a nejenom na písku.
Až se ještě ukáže,
   Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami31.03.2012
Konečně důkaz o škodlivosti MG. Bylo na čase,co na to překližkáři,chytí se za nos? Stojí jim to za t
   Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami01.04.2012
Pfff, staré řešení starých problémů!
Firma Camp k příležitosti dnešního svátku uvede na trh n
 Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami01.04.2012
Na odsedky z dyneemy bacha:
  Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami01.04.2012
Ale tak, pokud tam není navázanej uzel, a je to sešitá smyce, tak to jednu mrdu minimálně vydrželo.
   Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami01.04.2012
Na hromadě pískovcových věží (a nejenom tam) je slaňák pod hranou. Stačí jít na slanění, cvaknout kr
 Re: Nebezpečí s GriGri a běžnými karabinami02.04.2012
Mě by ještě zajímalo k těm odsedkám ve videu, jakým uzlem si mám teda navázat šitou smyci-odsedku na

 Průvodce pro Frankenjuru30.03.2012
Chtěl bych vyrazit do Frankenjury. Můžete mi doporučit nejlepší místa a případně i průvodce pro Frankenjuru?
 Re: Průvodce pro Frankenjuru30.03.2012
zdar, dobre online info najdes na
  Re: Průvodce pro Frankenjuru01.04.2012
Případně doporučuju průvodce Frankenjura Band 1 (v dubnu vychází dotisk) a Band 2 od Panico.
 Re: Průvodce pro Frankenjuru30.03.2012
Je relativně nový průvodce, má dva díly. Seženeš je v krámě v Poťáku. Vyplatí se koupit, je super.
  Re: Průvodce pro Frankenjuru31.03.2012
a kde je nejlehčí desetmínuska?Kde,prosím kde??????!!!!
   Re: Průvodce pro Frankenjuru01.04.2012
Asi by ti mohl sedět Hardcorewandchen
   Re: Průvodce pro Frankenjuru01.04.2012
Taky je docela dobrá Aplauscurve.
   Re: Průvodce pro Frankenjuru01.04.2012
The Face X- od Moffatta
 Re: Průvodce pro Frankenjuru30.03.2012
Nejlepší místa se mění podle počasí a co chceš lízt, je toho mraky.. V době GPS souřadnic to už je n
  Re: Průvodce pro Frankenjuru30.03.2012
 šahlo 30.03.2012
Nevíte někdo kde to v čechách koupit? popř. německo? http://www.rockrun.com/prod ucts/Beta-Clip-Stick-Ext ra-Long-18ft.html
 Re: šahlo 30.03.2012
A o tomhle víš?
 Kamera Go Pro HERO 230.03.2012
Ahoj lezci, máte někdo s ní zkušenost či sami vlastníte tuto kameru? Jak jste s ní spokojeni? Máte nahraná videa z lezení? Vložte je sem. Podělte se prosím o zkušenosti i s ostatními, kteří, jako já, přemýšlí o koupi. Díky moc! Be Hero
 Re: Kamera Go Pro HERO 230.03.2012
Z lezení to není nic moc. Buď vidíš svoje ruce nebo cepíny. A mezi tím třepeš hlavou, dolezeš na vrš
 Re: Kamera Go Pro HERO 230.03.2012
Toto bolo tocene tou kamerou:
  Re: Kamera Go Pro HERO 230.03.2012
Sorry nepodpisal som sa :)
 Re: Kamera Go Pro HERO 230.03.2012
mam první verzi HERO, na skály atd. je lepší normální kamera, příp. s dokoupenym širokáčem. Dobrý do
  Re: Kamera Go Pro HERO 231.03.2012
Sem se díval na youtubu na prvopřelez "Psi štěkají ... " a vedle toho byly videa s nějakým
   Re: Kamera Go Pro HERO 231.03.2012
ještě odkaz:
 Re: Kamera Go Pro HERO 231.03.2012
Vlastní zkušenost nemám, ale kupu videí mají i tady:
 Re: Kamera Go Pro HERO 201.04.2012
Dovolím si prásknout jihočechy :-) --- 1   ...   633   634   635   636   637   638   639   640   641   642   643   644   645   646   647   648   649   650   651   652   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Triglav - stav jaro 2012
Zdar!
rád bych se zeptal, zda jste někdo byl v posledních dnech či týdnech na Triglavu - jak je moc zapadanej ještě ve sněhu ten závěrečnej hromosvod? Chtěl bych tam vytáhnout horolezce-začátečníka, tak jen, zda už je to jakž takž nahoru průchozí .. díky, hore zdar O.
ON.16:24:22 01.04.2012
odpovědět 
 Re: Triglav - stav jaro 2012
Triglav byva dostupny celou zimu. POd feratku an lyzich, a pak he t jen kousek - kousek co se chodiva a tudiz byva slaplej.
judovana08:08:59 02.04.2012
odpovědět 
  Re: Triglav - stav jaro 2012
Jo, to jo, jenom bych nerad kamaráda zatáhl do nějakej nejištěnejch zledovatělejch úseků na dva cepíny .. tak spíš takhle mne to zajímalo - loni touhle dobou byla, myslím, nahoře ještě zima v plným proudu ..
ON.09:00:35 02.04.2012
odpovědět 
   Re: Triglav - stav jaro 2012
Celkem pocitej ze do konce dubna jeste porad bude.. snehu nad 2000 je pomerne dost
judovana15:20:45 02.04.2012
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: kde co | Re: Prosím, | Re: Taky zapláče | Taky zapláče | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (39)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (10)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1152 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1269 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz