LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231239 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Venkovní lezecká stěna ZŠ Habrmanova - Česká Třebová
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6

Prodejny
HUDYsport - Strakonice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Spacák23.02.2012
ahoj, nemáte někdo zkušenosti se spacákama PRIMA bivak nebo extrem? Mám od nich tuláka XP ale když se teplota přiblíží nule je dost zima. Za každý názor nebo připomínku díky
 Re: Spacák23.02.2012
Zkus se zeptat Jedli...nektery z tech modelu urcite ma...nebo mi posli mail a ja ti preposlu jeho ad
  Re: Spacák25.02.2012
Jedli, to myslíš Máry?
 Re: Spacák23.02.2012
Spacák Bivak i s přidanou izolací na zádech na zakázku mne dost sklamal.Je fakt,že jsem mu dal při p
  Re: Spacák23.02.2012
Budu trochu off-topic, ale přesně tohle se stalo s mým spacákem, když dostal poprvé "zabrat&quo
   Re: Spacák24.02.2012
Vsechny dute vlakna casem ,,dekovati,,. Od Primy obecne berte jen dute vlakna, NE MIKROVLAKNA!! Ty n
 Re: Spacák27.02.2012
To není Primou, ale dutým vláknem. 3 roky je naprosto dostatučjící doba na odvaření spacáku z DV. Po
 Re: Spacák28.02.2012
Ten bivak měla žena. Byl velkej, do útočňáku ani náhodou (vlastnost syntetiky) a na začátku dostal c

 jednorázové pojištění skialpinismu23.02.2012
Ahoj,
mám dotaz k pojištění skialpinismu - zná někdo pojištění (pro uzavření na konkrétní dny) pokrývající i skialpinismus kromě celoročního Alpenvereinu, celoročního pojištění od ČHS, a pojištění Adrenalin od ČP za 140,-/den?
Díky za info.
 Re: jednorázové pojištění skialpinismu23.02.2012
nejrozumější je pro jednorázový účel ČP, jinak ve Švycarsku je možné zakoupit pojištění Rega, na Slo
  Re: jednorázové pojištění skialpinismu24.02.2012
Díky. Tzn. třeba pro Slovensko bych nedejbože kombinoval poistenie zásahu HZS a své zdravotní pojišt
   Re: jednorázové pojištění skialpinismu12.03.2012
Poraďte prosím, kde se dá vyřídit pojištění zásahu horské. Lze to zaplatit u nás někde?
   Re: jednorázové pojištění skialpinismu12.03.2012
Poraďte prosím, kde se dá vyřídit pojištění zásahu horské. Lze to zaplatit u nás někde?
  Re: jednorázové pojištění skialpinismu12.03.2012
REGA - Schweizerische Rettungsflugwacht - je společností která se zabývá vzdušnou záchranou. Takže s
   Re: jednorázové pojištění skialpinismu12.03.2012
Diky ale myslela jsem spis na to Slovensko zeano ...
 Re: jednorázové pojištění skialpinismu12.03.2012
generali.cz. Dá se pojistit on-line. Jen musíš zakliknout položku připojištění "sportovec"
  Re: jednorázové pojištění skialpinismu12.03.2012
Diky vsem ... ale jeste jednou ... SLOVENSKO - ZÁSAH HZS = VRTULNÍK ... JEDNORÁZOVÉ POJISTENÍ NA KRÁ
   Re: jednorázové pojištění skialpinismu13.03.2012
    Re: jednorázové pojištění skialpinismu13.03.2012
Opravujem to Generali : pri vyluke na krcmu/chatu jedna sa u poistenia na zasah HZS na Slovensku,
   Re: jednorázové pojištění skialpinismu13.03.2012
Neumíš číst?? Co máš o řádek výš.
Generali si sjednáš na kolik dní chceš. Pokud se ti něco st
    Re: jednorázové pojištění skialpinismu13.03.2012
ak pre to poistenie cez generali.cz plati, ze musi byt postihnuty zraneny, znaci to, ze bludenie/
     Re: jednorázové pojištění skialpinismu14.03.2012
Toto je co jsem hledala ...
      Re: jednorázové pojištění skialpinismu14.03.2012
A četla sis dobře podmínky? Vkládám část textu: "...z pojištění nákladů na zásah Horské záchran
       Re: jednorázové pojištění skialpinismu14.03.2012
Ja som tam nasiel vo Všeobecné pojistné podmínky celoročního cestovního pojištění VPPCCP/1111
        Re: jednorázové pojištění skialpinismu14.03.2012
..ale o pár řádků níž se píše o transportu k nejbližšímu zdravotnickému zařízení. O transportu k mém
       Re: jednorázové pojištění skialpinismu14.03.2012
Já se jednorázově pojišťuji u Generali, s připojištěním "sportovec" to vychází asi na 40 K
       Re: jednorázové pojištění skialpinismu14.03.2012
Inak pozoruhodnu formulaciu si tam nasiel "náklady spojené se vznikem úrazu" ...wtf ? Ako
      Re: jednorázové pojištění skialpinismu14.03.2012
... a další podivnost v podmínkách. Při pojištění v kategorii sport se plnění vztahuje na všechny mo
       Re: jednorázové pojištění skialpinismu14.03.2012
No, jediná možnost není Alpenverein. Pokud tedy někomu jde jen o Slovensko, tak se při všech těchhl
        Re: jednorázové pojištění skialpinismu14.03.2012
Ad poistenie clenov JAMES - VPP su fajn, ale pozor - PS je iba 100 000 SK, teda 3 300 €.
        Re: jednorázové pojištění skialpinismu14.03.2012
James: clenske + registracny poplatok 5-15 €
       Re: jednorázové pojištění skialpinismu14.03.2012
No, to je teda dobra blbost.

Ja som si myslel, ze to maju "cez kopirak" od

 Frankenjura začátek března23.02.2012
Ahoj.
Vím, že toho je zde na lezci o Juře napsáno hodně, ale přeci jen nemohu některé info najít tady ani jinde na netu.
Příští týden má být ve středu v oblasti Jury příjemných 12 nad nulou a sluníčko. Už se nemůžu dočkat až si letos poprvé
 Re: Frankenjura začátek března23.02.2012
Zkus
  Re: Frankenjura začátek března23.02.2012
Na frankenjura.com, máš počasí, průvodce a hlavně kompletní seznam skal, uzavřených z důvodu hnízděn

 Průvodčík na Ticino23.02.2012
Neví někdo jestli existuje průvodce na Ticino v angličtině? Našel jsem pouze tento: Varese e Canton Ticino v italštině:( Kdesi jsem četl, že prý existuje i anglická verze,ale nepodařilo se mi ji najít. díky
 Re: Průvodčík na Ticino23.02.2012
Průvodce je v Italštině, ale zároven i s německou mutací: (popisy jednotlivých cest v Italštině, pří
 Re: Průvodčík na Ticino23.02.2012
italsky neumím, ale je to udělané jak pro blby. Ikony sever x jih, parkoviště ano x ne, ne/vhodne pr

 Ubytování22.02.2012
Ahoj, chystáme se na velikonoce do Slovinska - Osp a Mišja Peč a potřeboval bych poradit ubytování. Nechce se nám do kempu, spíš bysme něco s postelí a koupelnou. Pojedem ve 4 tak nejlépe 2x 2lůžák. Poradí někdo něco?

 ceredo 22.02.2012
čau, nemáte zkušenosti s počasím v Ceredu začátkem května?
ď
 Re: ceredo 22.02.2012
Na slunku vedro, ve stínu zima...
  Re: ceredo 22.02.2012
ve dne světlo v noci tma :) díky vildo :)
   Re: ceredo 22.02.2012
Když je oheň, tak je světlo i v noci;-) Je to ve svahu a celkem nasvícený, tedy když je jasno a nefo
    Re: ceredo 23.02.2012
V skratke Ceredo je o nieco chladnejsia oblast ako osp, je viac v horach. Pokial ale nefuka a svieti
     Re: ceredo 23.02.2012
Byl jsem tam v dubnu. Jak píše Wilda.Na slunci vedro, záda spálený, ve stínu kosa na triko s dlouhým
      Re: ceredo 23.02.2012
Jo a po dešti, nebo tání to prej trochu zatéká, já měl sucho.

 Lano22.02.2012
Zdar,
pozřebuji nové laso a přemýšlím o průměrech 9,5-9,6 (max. 9,7), tak bych se chtěl zeptat, zda jde 9,5 ujistit stadardním kyblíkem? Popřípadě jestli máte dobré zkušenosti s nějakým lanem, tak doporučte.
Dík Johny
 Re: Lano22.02.2012
Mám Tendon Master 9.2, Beal Booster 9.7 a oboje v pohodě kyblíkem ujistit lze. Vyzkoušeno zatím na R
  Re: Lano23.02.2012
lano 9,4mm se kyblíkem odjistit nedá, vyzkoušeno
 Re: Lano22.02.2012
Pripojuju se k dotazu. V lanex vyprodeji jsem koupil Master 9.4 navic s nejakou upravou (asi protect
  Re: Lano22.02.2012
kup ji grigri at mas jistotu
   Re: Lano23.02.2012
no grigri na tento prumer :-D... by ji profical az na podlahu a to si srandu nedelam!!!
    Re: Lano23.02.2012
Kdž už tak grigri2, běžné s ním jistím s lanem 9,2 a bez jediných problémů...
     Re: Lano23.02.2012
9,4 přes Gri Gri rozhodně nieprefičal. Gri gri 2 bude ale tutovka, je na tyhle průměry. Jinak přes k
      Re: Lano23.02.2012
na 9,4mm Beal jsme testovali grigri 1 a ten je na to nepoužitelný!
    Re: Lano23.02.2012
na tyto průměry jedině grigri 2, cinch a pod., kyblík, osma, grigri 1 jsou nepoužitelné, leda že byc
  Re: Lano23.02.2012
Jestli tě partnerka ujistí s tlutším lanem, tak tě ujistí i s 9,4. Jen pro ni bude namáhavější to ud
 Re: Lano23.02.2012
Cau, poridil sem 9,4 sterling a za podzimni sezonu max spokojenost, prijemny do ruky hned po vybalen

 Opava22.02.2012
S boulder barem v Opavě se to moc nehýbe, po prvním pokusu se chystáme na další vlnu schůzek s potencionálními partnery a hlavně s hledáním vhodné lokality. Vždy to vyhoří bohužel na financích...jak nečekané!
 Re: Opava23.02.2012
Ty zas budes asi zoufalec, psat tu tohle...

 Lavina v Beskydech22.02.2012
Vím že už to bylo opakované asi 1000x ale nepodceňujte nižší hory a noste pípáky i v Beskydech. Minulou sobotu byla na Smrku v Ostravickém kotlu v severozápadním svahu vyjetá lavina o délce odtrhu cca 60m, délka asi 100m, výška odtrhu 20-30cm, zastavila s

 letenky21.02.2012
Ahoj, prodám levně letenky do španělska. Odlet 2. března a návrat 8. března. K tomu mám jízdenky studentagency z Prahy do Franfurtu. V ceně je letenka pro 2 osoby, zavazadlo 15kg a 2x jízdenka od studenagency. Celé to stále 7 000 kč prodám klidně za půlku
 Re: letenky22.02.2012
A pujdou prebukovat na cizi pas?
  Re: letenky22.02.2012
Ano přebukovat pujdou ale za poplatek 100eur
 Re: letenky22.02.2012
Šoupni to ještě do inzerce, post v diskusi se za chvíli propadne do historie a neštěkne po něm pes.
 Re: letenky22.02.2012
Ahoj Tomáši,

o letenky bych měl zájem. Kontaktoval jsem tě přes mail. Tak na to mrkni
 Re: letenky22.02.2012
No hned bych je koupil, ale stve me, ze je to Bilbaa. Co tam v tuto dobu...
  Re: letenky22.02.2012
je to do Malagy a je tam ted parádní počasí na lezení ;)

1   ...   646   647   648   649   650   651   652   653   654   655   656   657   658   659   660   661   662   663   664   665   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Spacák
ahoj, nemáte někdo zkušenosti se spacákama PRIMA bivak nebo extrem? Mám od nich tuláka XP ale když se teplota přiblíží nule je dost zima. Za každý názor nebo připomínku díky
Ondřej16:56:19 23.02.2012
odpovědět 
 Re: Spacák
Zkus se zeptat Jedli...nektery z tech modelu urcite ma...nebo mi posli mail a ja ti preposlu jeho adresu jesi nemas
Mrnda17:52:22 23.02.2012
odpovědět 
  Re: Spacák
Jedli, to myslíš Máry?
Ondřej18:38:30 25.02.2012
odpovědět 
 Re: Spacák
Spacák Bivak i s přidanou izolací na zádech na zakázku mne dost sklamal.Je fakt,že jsem mu dal při první akci pořádně do těla/kavkaz 4týdny,dost často byl po bivacích mokrý,na velké sušení nebyl čas/Od téhle akce byl čím dál víc jak chcíplá mrcha-po třech letech se v něm při trochu větší zimě klepu.Navíc i kompresní objem je dost hrozný-do útočáku,aby to člověk šlapal.Ale sto lidí,sto chutí
20:29:21 23.02.2012
odpovědět 
  Re: Spacák
Budu trochu off-topic, ale přesně tohle se stalo s mým spacákem, když dostal poprvé "zabrat", tak už rok od roku "dekovatěl".
O.20:33:26 23.02.2012
odpovědět 
   Re: Spacák
Vsechny dute vlakna casem ,,dekovati,,. Od Primy obecne berte jen dute vlakna, NE MIKROVLAKNA!! Ty nemaji valnou kvalitu a nic moc nevydrzi. Necekejte ze to bude roky stejne jako kdyz si ho koupite..
Vita09:26:14 24.02.2012
odpovědět 
 Re: Spacák
To není Primou, ale dutým vláknem. 3 roky je naprosto dostatučjící doba na odvaření spacáku z DV. Pokud ti vydržel 3 roky při intenzivním spaní, je to dobrý spacák.
Belial07:10:18 27.02.2012
odpovědět 
 Re: Spacák
Ten bivak měla žena. Byl velkej, do útočňáku ani náhodou (vlastnost syntetiky) a na začátku dostal cca 1/2 roku kouř, čímž šly udávaný teploty tak o 15° nahoru (nejspíš taky vlastnost syntetiky). Na začátku možná ten komfort -12° měl, ale rozhodně s žádnou velkou rezervou. Nadšenej jsem z toho nebyl, ale zas byl lacinej a je otázka jestli by drahej dutovlákeňák nedopadl lautr stejně. Píšou že to je zimní spacák, ale začínám mít pocit (navzdory všem poučkám o suchý zimě apod.) že zimní spacák = nepromokavej/vodoodpudivej péřák.
honza07:22:13 28.02.2012
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192421)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Hořká slast VIIa Bělá U Děčína
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (27)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi