Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
33. 10255
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
Bouldry:
33.Stadtherrová 9550
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
Hory:
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Lezecká stěna Znojmo - Znojmo
Horolezecká stěna Vrchlabí - MANGO - Vrchlabí
V 16 - Plzeň

Prodejny
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
Dap Sport - Hradec Králové
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 K2 climbing club Plzeň13.10.2011
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá nějaké info o K2 bulder clubu v Plzni, přemejslel jsem, ze se tam zajedu podívat, ale to co jsem se dočet na netu mě docela odradilo tak se chci zeptat co je na tom pravdy. Poměrně dost lidí píše, že je to spíš
 Re: K2 climbing club Plzeň13.10.2011
Problem je ze boulder souvisi s hospodou nevalne kvality a pritahuje tak pochybne existence... :-( D
 Re: K2 climbing club Plzeň13.10.2011
stěnka nebývala špatná (i když "hustej undergound", jak se kdosi vyjádřil), ale vlhlo to t
  Re: K2 climbing club Plzeň13.10.2011
Koukal jsem na ten Rock in wall co jste mi doporucili, ale na strankach jsem nenasel ani jednu fotku
   Re: K2 climbing club Plzeň13.10.2011
Rock n Wall normálně funguje už několik měsíců a je to kvalitní nová bouldrovka. Vstupný asi 80,-.
   Re: K2 climbing club Plzeň13.10.2011
Přímo na úvodní straně

 mára holeček12.10.2011
Ahoj nevíte někdo jak to vypadá s Márou Holečkem na Nanga Parbat.
 Re: mára holeček13.10.2011
 Re: mára holeček13.10.2011
+ Zdeněk Hrubý
 Re: mára holeček13.10.2011
něco se dočteš v novém katalogu hudysportu
  Re: mára holeček13.10.2011
Článek určitě bude, jen prosíme o strpení. S.
 mára v rádiu13.10.2011
 lezecké filmy12.10.2011
Ahoj sháním nějaké lezecké filmy česky nebo s titulkami neznáte nějaké?? díky
 Re: lezecké filmy12.10.2011
V diskusích tady už pár slušných sezmamů bylo, zkus hledat třeba podle film.

 Kam v lednu či únoru12.10.2011
zdar,
dejte prosím tip kam vyrazit za lezením na 14dní  v lednu či únoru. Nejlépe letecky a levně :D
 Re: Kam v lednu či únoru12.10.2011
Ta3. Letiště Poprad-Tatry. Cena se dá srazit nákupem proviantu v Lidlu a noclehem v záhrabu.
 Re: Kam v lednu či únoru12.10.2011
jo za levno !!!! nezapomen , ze informace jsou dnes nejdrzsi .
 Re: Kam v lednu či únoru12.10.2011
Todra - z Berlina se da letet do Agadiru od 30 ecek za jednu cestu - easyjet ;-)
 Re: Kam v lednu či únoru12.10.2011
Na Tenerife nebo Gran Canaria je celkem pěkný zimní lezení, Počasí by mělo v tuto dobu spolupracovat
 Re: Kam v lednu či únoru13.10.2011
El Chorro, letenky do Malagy jsou vcelku levny. Bydlet muzes s ostatnima santusakama v jeskynich.
 Re: Kam v lednu či únoru14.10.2011
El Chorro je dobry, a nemusis bydlet v jeskyni :-), stejne sou vetsinou plny a ty co ne tak ty jsou

 kniha12.10.2011
Jo děkuji všem za pomoc,peníze roli nehrají.Spíše vyberu něco o sklalách než o horách.

 kniha11.10.2011
Mohl byste mi prosím někdo poradit fakt pěknou knížku o skálolezení? Mám to jako dárek.Lezení v Sasku už máme.Děkuji moc
 Re: kniha11.10.2011
Atlas pískovcových skalních měst, Bílý pavouk, Tatranské štíty a ľudia, Báječná léta na laně, Cesta
  Re: kniha11.10.2011
Přimlouvám se za Bílého pavouka :-)
   Re: kniha11.10.2011
dále Horolezecká abeceda (trochu metodiky neuškodí) btw nevíte někdo náhodou kdy má být ten druhý dí
  Re: kniha11.10.2011
Ja zas za "Cesta do hor".
  Re: kniha12.10.2011
Když jsme u antikvariátů tak ještě třeba knížka Horolezec.
 Re: kniha11.10.2011
piskari
  Re: kniha11.10.2011
to se neda cist




   Re: kniha12.10.2011
Nedá se to leda sehnat, číst se to nedá když nemůžeš hned potom na písek:)
  Re: kniha12.10.2011
Vyprodaná úplně všude poslední 3 roky.
 Re: kniha11.10.2011
Europe - Sport Vertical, průvodce po evropských oblastech. Sice je tam asi spoustu drobných nepřesno
  Re: kniha11.10.2011
Super je Camp 4.
 Re: kniha11.10.2011
trilogie od Pita Schuberta by neměla chybět v knihovničce nikoho, kdo to s lezením myslí vážně... As
 Re: kniha11.10.2011
Bohuslav Žárský - Stěna
Kniha o prvním českém výstupu v zimě direttissimou na severní stěnou
  Re: kniha12.10.2011
Nejvic jsem mel rad knizky od Radana Kuchare a dokonce i od Orolina mne to ve sve dobe hodne chytlo.
 Re: kniha11.10.2011
takže asi to může být něco dražšího,... Rock Stars, Mimo nebezpečí, Yosemity... v angličtině třeba t

 Doska10.10.2011
Ktorú by ste vybrali a prečo? resp.ktoré používate
http://www.horp.cz /panely/m.htm
 Re: Doska10.10.2011
Je to úplně jedno, třeba dřevěnou lištu, byť spousta "odborníků" tady bude jistě tvrdit ně
  Re: Doska10.10.2011
Tiež som uvažoval nad niečím dreveným,ajnad campusom, ale tam sú zväčša hrany. Ja chcemskôr niečo ob
   Re: Doska11.10.2011
Na to je dobrá papírová trubka, na které bývají namotaný textilie, pověšená ve smyčkách, aby se prot
 Re: Doska10.10.2011
  Re: Doska10.10.2011
Pilka nevyzerá zle, len tú nechcem. Moc sa mi nepáči.Vyberám s tých dvoch, ktoré som uviedol.
   Re: Doska10.10.2011
ten makak mi přišel dost nepoužitelnej.. ty lišty jsou dost malý, když na to sáhneš.. záleží, jakej
    Re: Doska10.10.2011
Nie som démon :D
Taký slabší lezec cca 5-6, ktorý potrebuje trošku natrénovať obliny, aby sa
     Re: Doska13.10.2011
jestli lezeš 5-6 tak šetři peníze a jdi lézt na stěnu tam zesílíš i na oblinách. Výrazně se hotit za
 Re: Doska11.10.2011
Ahoj, nevíte jestli se da toto sehnat někde u nas nebo v evropě za rozumnou cenu?? - Z hUSA by to po
  Re: Doska11.10.2011
Jo ten odkaz -
  Re: Doska11.10.2011
Zeptej se nějakýho stolařa - dřevomodelářa, pro něj by to nemusel být problém.
   Re: Doska11.10.2011
Udělat samozřejmě, ne sehnat od Metoliusu za litr;-)
  Re: Doska11.10.2011
  Re: Doska11.10.2011
 Re: Doska11.10.2011
Mám tuhle a je to naprostá bomba:
  Re: Doska14.10.2011
Rovno treba zobrat tu 2000ku
 Re: Doska11.10.2011
zkus amuerte.cz
 Re: Doska13.10.2011
Yap yap,zkus amuerte.cz Dělají přímo několik oblých lišt...

 Petz Ecrin Roc - nastavení10.10.2011
Ahoj...
Máte někdy zkušenosti s přenastavením vnitřních  křížených popruhů na přilbě Ecrin Roc? Sedí mi příliš vysoko na hlavě a postup na tuhle úpravu v manuálu neni...
Děkuju za informace
 Re: Petz Ecrin Roc - nastavení10.10.2011
Myslím, že s tím křížením moc šachovat nejde. Vymezuje to jakousi deformační zónu mezi skořepinou he
  Re: Petz Ecrin Roc - nastavení10.10.2011
Chápu... Ale vypadá to "štelovatelně"
Helma mi sedí poměrně vysoko na hlavě a nesah
   Re: Petz Ecrin Roc - nastavení10.10.2011
V podstatě nic složitého, popruhové křížení je ukotveno ve 4 bodech pomocí segmentů. Vytáhneš popruh
    Re: Petz Ecrin Roc - nastavení11.10.2011
:-D
Za kazdou cenu do toho stourat nebudu kdyz to funguje z toho uz jsem vyrost :-D
     Re: Petz Ecrin Roc - nastavení11.10.2011
Taky mě překvapilo, jak sedí ecrin roc vysoko. Staří Tatranci se jí posmívali kvůli špatný ochraně b
   Re: Petz Ecrin Roc - nastavení10.10.2011
Když na to koukám, tak ten "křížovej" popruh možná bude schopnej nějakýho prokluzu při nár
 Re: Petz Ecrin Roc - nastavení11.10.2011
Oficialni odpoved:

" Dobrý den,

obdrželi jsme Váš dotaz ohledně n
 Re: Petz Ecrin Roc - nastavení11.10.2011
Pokud se smíříš s tím, že vypadáš jak Kalimero, tak máš jednu z nejlepších přileb... Jde o to, kvůli
  Re: Petz Ecrin Roc - nastavení12.10.2011
:-D
Ja to myslel kvuli tomu ze kdyby ta helma sedela o kousek niz na hlave (cca 1 cm) tak by

 outdoorové kalhoty10.10.2011
Poradili by jste mi prosím, které kalhoty si mám koupit abych je mohl vozit skialpy, používat na lezení (do hor)?
Jsem omezený rozpočtem, chci je do cca 4 tisíc..

Přemýšlím nad Tilak attack, ale nemám s nimi žádné zkušenosti.. 
 Re: outdoorové kalhoty10.10.2011
Ferrino?
 Re: outdoorové kalhoty10.10.2011
Pokud chceš membránovky, doporučil bych Pinguin Alpin S nebo L. Pokud softshellky, mám výbornou zkuš
  Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Nejsou ty High point spíše kalhoty na chození než v zimě do sněhu?
   Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Čau, na skialpy bych doporučil tak do -10°C spíš softšelový gatě než membránový, protože v membráně
    Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Díky moc za radu. Už mám trochu větší přehled a hlavně už i vím co asi chci. Teď zajdu okouknout obc
   Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Já ty High Point Gondogoro na skialpy používám a nevidím v tom problém. Výhodu u nich vidím ve výbor
    Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Trochu se bojím toho aby mi moc ,,nenasákly" vodu a nevím jak se tento materiál chová když pořá
     Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Asi vypadám jako exot, ale když je teplo, do cca -10 stupňů, lyžuju nahoru i dolů v leginách od Viet
      Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Jo, vietnamské elasťáky jsou na radovánky v prašanu super.
     Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
To je jen neznalost. Materiál těchto kalhot nesaje vodu vůbec - tedy méně než obnošené membránovky.
  Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Pinguiny jsou sice laciný, ale mám špatnou zkušenost s kvalitou - odlepily se mi na nich švy, popras
   Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Já mám s Pinguiny právě nejlepší zkušenosti. Kromě toho na podlepené švy i roztrhaný rozkorok máš zá
    Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Ale jo, většina lidí si Alpiny chválí, já taky neříkám, že Alpiny jsou shit. Jenom píšu, co se mi st
 Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Připojim se k dotazu, přesně takový gatě taky shanim, líbí se mi DA Couloir, nějaký zkušenosti s nim
 Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Letos jsem si koupil tyhle kaťata - také kvůli omezenému rozpočtu. Perfektně mi sednou a i jinak cel
  vypadl podpis11.10.2011
.
  Re: outdoorové kalhoty12.10.2011
Objednal jsem z Canys.. super cena, celkově jsou tam zajímavý ceny, objednával jsem i dětské bundy,
 Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Máte někdo zkušenosti s těmito kalhoty? Nebo aspoň s výrobcem?

  Re: outdoorové kalhoty12.10.2011
Zkušenost s nima nemám, ale když už membránovky na skialpy, tak bych požadoval

1) aby
 Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Montura Vertigo

 El Chorro - Caiat10.10.2011
Zdar, podělí se někdo o zkušenosti s cestováním hromadnou dopravou z Chorra do marockého Caiat? Dík.

1   ...   688   689   690   691   692   693   694   695   696   697   698   699   700   701   702   703   704   705   706   707   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 K2 climbing club Plzeň
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá nějaké info o K2 bulder clubu v Plzni, přemejslel jsem, ze se tam zajedu podívat, ale to co jsem se dočet na netu mě docela odradilo tak se chci zeptat co je na tom pravdy. Poměrně dost lidí píše, že je to spíš feťácký doupě, kam chodí jiná skupina lidí než bych od lezeckého clubu cekal. Co si o tom myslíte vy?
Lukas06:58:57 13.10.2011
odpovědět 
 Re: K2 climbing club Plzeň
Problem je ze boulder souvisi s hospodou nevalne kvality a pritahuje tak pochybne existence... :-( Dalsi problem je ze se boulder nachazi v plesnivem sklepe...
Co se tyka kvality steny tak nemam za posledni 3 roky zadne informace...

Pokud na boulder v Plzni tak zkus "Rock and Wall" je to nova zalezitost
Martin07:59:48 13.10.2011
odpovědět 
 Re: K2 climbing club Plzeň
stěnka nebývala špatná (i když "hustej undergound", jak se kdosi vyjádřil), ale vlhlo to tam (skoro pravidelně to bylo vytopený) a i když majitel má asi vůli, není to lezec... (provozuje hospodu, se kterou ale větší problém nebyl, jen se tam nechodilo) Z těchto a možná dalších důvodů to tam imho delší dobu spíš upadá a lidi tam přestávají chodit (já byl naposled na jaře).

RnW za sebe doporučuju.
m.08:42:56 13.10.2011
odpovědět 
  Re: K2 climbing club Plzeň
Koukal jsem na ten Rock in wall co jste mi doporucili, ale na strankach jsem nenasel ani jednu fotku jak to tam vypada na vsech fotkach byly steny este rozestavene. tak se chci zeptat, jestli uz to normalne funguje. dik
lukas17:58:13 13.10.2011
odpovědět 
   Re: K2 climbing club Plzeň
Rock n Wall normálně funguje už několik měsíců a je to kvalitní nová bouldrovka. Vstupný asi 80,-.
Steve20:38:35 13.10.2011
odpovědět 
   Re: K2 climbing club Plzeň
Přímo na úvodní straně http://rocknwall.cz/ jsou 2 fotky stěny (ale jen malé, zvětšit nejdou)-je to ta samá místnost focená ze dvou rohů.
m.22:10:32 13.10.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi