LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 například my na slovensku05.09.2011
Místní situaci neznám, ale bohužel jsem podobnou praxi mockrát viděl i na místech, kde všechny argumenty, které by se daly chápat na Havranu nejsou opodstatněné.

V podstatě je mi to u prdele, až na to, že tím někteří kreténi serou na práci
 Re: například my na slovensku05.09.2011
drobné věcné: havran není na území chko. hajnej o vykrádání ví a za parkování na lesní asfaltce nebo

 pro radost,nic praktického05.09.2011
ještě odkaz)
http://search.eim.ebay.cz/?esi=cococlimb
 Re: pro radost,nic praktického05.09.2011
tak to je super:) dik za odkaz
  Re: pro radost,nic praktického05.09.2011
kdo není na Ebay, tak třeba v Arcu se dá koupit hafec lezeckých náušnic..
   Re: pro radost,nic praktického05.09.2011
ještě jeden odkaz
 pro radost,nic praktického05.09.2011
po dlouhém hledání jsem našla přívěsky s lezeckou tematikou.Třeba to někoho zaujme.

 Tréning hory05.09.2011
Čau horolezci a horolezkyně,
máte prosím nějaké dobré tipy, jak se dostat do kondice na lezení mixových cest v horách? Různě kolmé stěnky, firn...cíl: aby vydrželi nohy a kyslík:-) Dík, Petra
 Re: Tréning hory05.09.2011
co nejvíc to lézt. Hodil by se mi parťák s těmito touhami, ale ze svého okolí jsem měl za to, že už
  Re: Tréning hory05.09.2011
Nejen parťák... :-)
 Re: Tréning hory05.09.2011
Do strání se hodí mít naběháno do kopce, do ledů a moderních mixů zase nashybováno na cepínech nebo
  Re: Tréning hory05.09.2011
No něco odlezeno v mixech v horách mám a nejhorší je morál. To žádnými shyby nenacvičíš. Počítám ted
   Re: Tréning hory05.09.2011
Tak tak.
   Re: Tréning hory05.09.2011
Slečna se chtěla dostat do kondice. Je jasné, že nalezené metry v horách jako když najdeš. Jinak nel
    Re: Tréning hory05.09.2011
Ok, běhání meuškodí, ale i když uběhnu 10 kilometrů, tak ve "správně" utemovovaném sněhu,
     Re: Tréning hory06.09.2011
Ono není uběhnout 10km jako uběhnout 10km. Je trochu rozdíl uběhnout 10km terénem za 3/4 hoďky nebo
      Re: Tréning hory06.09.2011
Sadista? Ne, mluví ze mě zkušenosti :-)
       Re: Tréning hory06.09.2011
No, mokrý triko (jenom) a chlad nejsou pro vaječníky moc dobrá kombinace, přece jen v horách seš nav
        Re: Tréning hory06.09.2011
Biváček? Při tom, jak nadávaly po pouhých dvou hodinách na zimní Mařence? Nejsem sebevrah a ani vrah
         Re: Tréning hory06.09.2011
:-) ... no, pokud byla zimní Mařenka problém ... holt, kde nic není ... v holce to prostě buď je a m
          Re: Tréning hory06.09.2011
Mít trpělivost přináší jediný výsledek - že toho začne zneužívat.

Jediné řešení je m
           Re: Tréning hory07.09.2011
Pesimistická očekávání jsou odměněna pesimistickými výsledky. Je lepší připustit možnost, že trpěliv
  Re: Tréning hory05.09.2011
Me treba hodne bolivaji z behu kolena, tak se mi osvedcilo kolo a v zime zejmena bezky. Do kopců dob
  Re: Tréning hory05.09.2011
Me treba hodne bolivaji z behu kolena, tak se mi osvedcilo kolo a v zime zejmena bezky. Do kopců dob
   Re: Tréning hory05.09.2011
samozrejme to kolo, bezky a podobne by se melo delat trochu v tempu, zadny roviny, ale trochu busit
  Re: Tréning hory07.09.2011
Díky za komentáře, pokusím se do toho víc opřít:-) Cesty v horách jsou nádherný...a jde mi o to mít
 Re: Tréning hory05.09.2011
odkud jsi?

začali jsem s mladýma docela jezdit do hor a pořád se někdo hodí
 Re: Tréning hory05.09.2011
behanie, do kopca a v terene. V cestach za IV sa este moc nezhybuje, ale ak budes zhybovat doma na c
  Re: Tréning hory05.09.2011
pri lezení bežne zapájaš svaly hrudníku keď tak prudko klikuješ?
   Re: Tréning hory05.09.2011
to je len cast, okrem toho zhybujem a vysim, ale na to treba naradie... a kliky nie su len na hrudni
    Re: Tréning hory05.09.2011
Tohle by ti možná mohlo pomoct je to tréning Ueli Stecka (borec co dává rychlostní rekordy klasickej

 Wild Choice05.09.2011
Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá s Markem Holečkem a Zdeňkem Hrubým v Nepálu? Poslední info, které jsem našla, bylo z BC z poloviny července, od té doby nic. Díky moc
 Re: Wild Choice05.09.2011
Snad jsou celý!
 Re: Wild Choice05.09.2011
mara byl vcera viden v adru
  Re: Wild Choice05.09.2011
No pokude je to pravda, tak jsou nějak dřív doma... myslím, že měli letět až 11.9.? Tak asi se něco

 Cortina05.09.2011
Ahoj,

chystáme se s kamarádkou do Cortiny d´Ampezzo, odjezd nejspíš v sobotu, nemáte tam někdo cestu? Zatím nevíme jak s dopravou :)

 Brotfall topo04.09.2011
Ahoj. Nemáte náhodou někdo topo na Brotfall v Totes Gebirge konkrétně SO Grat? JIné než co je na bergsteigenu... Díky

 Kalhoty04.09.2011
Ahoj, přijel jsem z Tirolska a sháním kalhoty které jsem viděl u pár lezců... oranžové a hnědé lezecké a mají kruhovou díru na zadku :) nevíte někdo značku nabo kde se dají sehnat?? díky
 Re: Kalhoty05.09.2011
Ahoj, koukni se na kalhoty značky UAX (
 Re: Kalhoty05.09.2011
Ahoj, koukni se na kalhoty značky UAX (
 Pik Lenina04.09.2011
Zdravím. Letos tu v souvislosti s výlety na Pamír nevidím žádnou zmínku, tak počítám, že se vlastně nic zvláštního nestalo. Přispěji pouze svou troškou:

 Re: Pik Lenina typicka akce tohoto hráče05.09.2011
Tak se zájmem jsem si přečetl text a doufal jsem, že poučen z předchozích akcí, konečně bez průseru,
  Re: Pik Lenina typicka akce tohoto hráče05.09.2011
Obdivuju tu upřímnou sdílnost, spousty lidí by si takovýhle zážitky nechaly pro sebe. Zvýšenou čteno
  Re: Pik Lenina typicka akce tohoto hráče05.09.2011
Tak tvrdit, že mě někdo MUSEL doprovázet, neodpovídá realitě. Tentokrát jsem byl pod hranicí dalšího
   Re: Pik Lenina typicka akce tohoto hráče06.09.2011
Ja naopak ocenujem zjavny pokrok oproti minulemu clanku z Chan Tengri, avsak samozrejme tiez mi ta p
    Re: Pik Lenina typicka akce tohoto hráče06.09.2011
Tak pro pobavení to rozhodně je. Takhle pitomě naivní se to nedá vymyslet, ani kdybys chtěl. Dement
 Fotky07.09.2011
Tak už jsou k mání. Článek je odkazuje na začátku.

 Met(l)odické ústřižky - viděno a odposlechnuto04.09.2011
Dnes sem byl v proslaveném Srbsku a nezklamal jsem se:
1. 95% "lezců" lezlo na rybu. Z toho jen 3 tam měli vlastní karabiny, ostatní naštěstí brousili naštěstí "jen" dodatečně dodané majlonky.
2. 99% "lezců" lez
 Re: Met(l)odické ústřižky - viděno a odposlechnuto04.09.2011
Tak ten sedák by mi zrovna nevadil
 Re: Met(l)odické ústřižky - viděno a odposlechnuto04.09.2011
Zdar, tos každou cestu vylez za nima že víš co tam měli? ze spod to moc vidět nejde. A prsák na těhl
  Re: Met(l)odické ústřižky - viděno a odposlechnuto04.09.2011
je to trochu mimo mísu - prsák, přilba... ale má pravdu ohledne toho brouseni majlon, to je na pest
   Re: Met(l)odické ústřižky - viděno a odposlechnuto04.09.2011
Na pěst je Uzlar!
    Re: Met(l)odické ústřižky - viděno a odposlechnuto05.09.2011
No jeho komentar je narozdil od tvyho pomerne prinosny.
   Re: Met(l)odické ústřižky - viděno a odposlechnuto04.09.2011
Koment k prsáku sem již dal. Koment k přilbě snad netřeba, to už udělal Schubert a Horolezcká abeced
  Re: Met(l)odické ústřižky - viděno a odposlechnuto04.09.2011
Pro Spidiho k prsáku: prsák není vhodný jen pro to když vylomíš jištění (vklíněnce, frendy, staré sk
   Re: Met(l)odické ústřižky - viděno a odposlechnuto05.09.2011
Hele Uzlari, myslim ze bohate stacilo, ze jsi za kazdou lezeckou dvojkou zasel a slusne a bez prezir
    Re: Met(l)odické ústřižky - viděno a odposlechnuto05.09.2011
Otázkou je, jak moc by si zalezl, kdyby těm desítkám lidí suploval domácí přípravu.
     Re: Met(l)odické ústřižky - viděno a odposlechnuto05.09.2011
Nezalezl by si vůbec a chápu že to nedělal, ono evangelizovat o prsáku na alkáči by asi byla dost ne
      Rybaření přes borháky a kruhy06.09.2011
Jako člen OVK StřČ můžu říct, že mi rybaření přes erár vadí a říkám to všem i na skalách. PŘES BORHÁ
 Re: Met(l)odické ústřižky - viděno a odposlechnuto04.09.2011
No - taky jsem příznivec prsáku, ale na skalkách a pokud nelezeš s batohem, ho nevidím jako nutnej.<
  Re: Met(l)odické ústřižky - viděno a odposlechnuto04.09.2011
Uzlar-Tys je tak trochu metodik, viť :)
  Re: Met(l)odické ústřižky - viděno a odposlechnuto05.09.2011
To by na písku lezl skoro každý s prsákem :)

1   ...   699   700   701   702   703   704   705   706   707   708   709   710   711   712   713   714   715   716   717   718   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 například my na slovensku
Místní situaci neznám, ale bohužel jsem podobnou praxi mockrát viděl i na místech, kde všechny argumenty, které by se daly chápat na Havranu nejsou opodstatněné.

V podstatě je mi to u prdele, až na to, že tím někteří kreténi serou na práci ostatních (vyjednávání s sCHKO). Tím pak pro všechny ohrožují možnou vyjimku na další roky.

Bohužel mnohdy nejde o rozum, ale vylovenou lenost a blbost.
Marek15:49:15 05.09.2011
odpovědět 
 Re: například my na slovensku
drobné věcné: havran není na území chko. hajnej o vykrádání ví a za parkování na lesní asfaltce nebo lépe hned vedle ní abys nepřekážel ti kule neuřeže. druhak mě to nezajímá, na havrana jezdím na kole a cesty které se tam maglajzují mě taky nezajímají, protože je neumím vylézt. jo ve štyrkách by mě to nakrklo, ale to snad proboha športsmeni nemaj zapotřebí.
Lukas B.16:04:52 05.09.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi