LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vopravdickej horolezec všude strká prsty, u žen vidí madla, na všem shybne a jeho nejlepší kámoš je friend.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230982 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 rakousko bez cechu27.06.2011
Cau, muzete mi doporucit nejakou neproflaklou lezeckou oblast v rakousku, s cestama od 5 do 8+ muzou byt vicedelky, kde v dobe od 1.7. do 7.7. nebude kopa cechu? Dik Dan
 Re: rakousko bez cechu27.06.2011
Třeba Karwendel.
  Re: rakousko bez cechu27.06.2011
A je to v háji. Teď si to tu všichni přečtou a je přečechováno! :))
   Re: rakousko bez cechu27.06.2011
Toho se nebojím;-)
    Re: rakousko bez cechu27.06.2011
a nejaka zajimava oblast na vychode nebo ve stredu rakouska by nebyla? nemyslim tim hollental bo tam
     Re: rakousko bez cechu28.06.2011
Ennstálky/Gesäuse

 lezečky po x-té26.06.2011
Ahoj, je to asi po stopadesáté, ale potřeboval bych poradit při nákupu nových lezeček. Váhám mezi dvěma modely a sice Miura velcro a 5.10 Anasazi velcro. Můžete mi někdo pomoc? Díky moc
 Re: lezečky po x-té26.06.2011
Ještě mě napdají Scarpa booster, díky
  Re: lezečky po x-té26.06.2011
Miura a vic neres. Ja jsem to casem upgradeoval na Miura VS a Testarosa ale klidne jdi do tech klasi
 Re: lezečky po x-té26.06.2011
Za mě taky miura vs. Uměj to ty kluci Italský.
 Re: lezečky po x-té26.06.2011
za mě zase Boostery, peckovní boty se supr patou.....
  Re: lezečky po x-té26.06.2011
a muzu se zeptat jaky lezky byste doporucili na pisek ? na rajbaky, do spar?
   Re: lezečky po x-té26.06.2011
bačkory podlepené pěnovkou
   Re: lezečky po x-té26.06.2011
Na rajbákový lezení jsou parádní trochu rozšláplý cobry (LS). Do tenčích spár jdou celkem taky, akor
  Re: lezečky po x-té26.06.2011
Potřebuju je na delší cesty na vápně, takže ideálně tvrdší a pohodlnější. Zatím se taky spíš klonim
   Re: lezečky po x-té26.06.2011
kup si to co ti sedí nejlíp... neasi...
 Re: lezečky po x-té27.06.2011
Miura VS má oproti Miura lace up p3 systém takže na vápencový lezení (malý lišty, dírky) ideální. Na
  Re: lezečky po x-té27.06.2011
Asi jsi myslel oproti těm Five Ten lace up, protože Miura VS jsou sucháčový, ale stejně dík, vítězí

 domluva na štandu horách26.06.2011
Ahoj,
chtěl jsem se vás zeptat, jak se domlouváte s lezcem v horách ve větru, když není rozumět? Pískáním? (zruš, dober, jistím, povol). Vysílačky sebou tahat nechci.
Díky za vaše zkušenosti!
 Re: domluva na štandu horách26.06.2011
Staci kdyz lezes s partakem ktereho znas, pak neni potreba jedineho slova;)
  Re: domluva na štandu horách26.06.2011
No to s tím poarťákem je pravda, pokud všechno klape, ale může nastat situace, kdy třeba nemůžeš udě
   Re: domluva na štandu horách26.06.2011
Jak ti pomuze, kdyz ten dole vi, ze nemuzes udelat kvalitni stand?
   Re: domluva na štandu horách26.06.2011
No prostě když ten horní dobere lano, tak zrušíš štand a lezeš dál. Buď tě jistí, anebo se mu štand
    Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Souhlas, je to i o zkušenostech. U jištění není potřeba mmluvit. Dolezu, udělám štand, zapnu lano a
 Re: domluva na štandu horách26.06.2011
Záleží na podmínkách když je vidět je to sranda, když je slyšet, jde to, ale často nejde ani jedno.
  Re: domluva na štandu horách26.06.2011
Kdyz nevidis, neslysis a lano dre?

Tak prvolezec zastanduje, zalozi, a zacne dobirat.
   Re: domluva na štandu horách26.06.2011
my to děláme tak, že prvolezec leze dokud já povoluju, když zjistím že dál neleze, asi dělá štand...
 Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Doporučoval bych ti pořídit si vysílačky. Není to zas taková velká investice. Je to při vícedelkovém
  Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Jsem stejneho nazoru.

Cloveka podle me mnohem vic zdrzi komunikace byt i pri jednom m
  Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Vysílačka je hezká věc, ale může kleknout nebo být kvůli počasí nepoužitelná a pak budeš v pr... V h
   Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Proto pisu jako zaloha, v pripade ktery uvadis bych ji vytahl a radeji si zavolal nez pouzil to &quo
    Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Podle mě je vysílačka jako záloha blbost. Když už jí máš (a máš jí zapnutou, jinak je nalevačku i ja
   Re: domluva na štandu horách27.06.2011
jako záloha stačí mobil.

Už jsem lezl v různých sr... V létě mlha, že nebylo vidět n
    Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Mobil je záloha na volání HS, vypatlat si baterky na domluvu asi neni to pravý. To s tim dobíráním j
     Re: domluva na štandu horách28.06.2011
Loni jsme otestovali vysílačky v Donu Quixotovi na Marmoladě a veliká spokojenost. Letos je berem za
    Re: domluva na štandu horách29.06.2011
Proč parťák čeká 2 - 3 minuty? Co by se jako mělo dít? A co když se to začne dít až za 5 minut? To v
     Re: domluva na štandu horách29.06.2011
Na 20 délkách to máš hodinu, že jo? To, že není vidět ani slyšet není pravidlem. Většinou se tak sta

 Searching:)26.06.2011
Ahoj Lezci/Lezkyně,
hledám někoho, kdo je z Brna a trošku aktivně leze. Je mi vcelku jedno co, ale aby uměl jistit:)
Já lezu na umělce (na prvního 6- až 7+), na normále si zatím zvykám, ostatně i na umělce. Bouldroval sem cca 3.5 roku (na vě

 nový Toucan26.06.2011
http://www.youtube.com/ watch?v=6Ox8hkQdgDA&feature=player_embedded (1 mezera)
vypadá zajímavě, i odblokování pákou zachovali, jen bych
 Re: nový Toucan26.06.2011
Ohýbat se nebudou. Ulomí se ;))))
  Re: nový Toucan26.06.2011
Už ho nějakou dobu mám. Neulomí se, neohnou se, ale strašně zvoní. Zase je to asi nejlepší možný kýb
 Re: nový Toucan28.06.2011
??? Eh? Kde je tam ta páka? Koukal jsem na to video, ale to co tam vidím vypadá stejně jak ATC Guide
  Re: nový Toucan28.06.2011
   Re: nový Toucan30.06.2011
Aha. Tam je to jasný, dík.
Moc se mi to ale nelíbí. Proč další karabina? Zbytečný. A jak ten
    Re: nový Toucan30.06.2011
No. Teď jsem se podíval na web Simondu. Jednak to člověku připomene, že u dvojky chybí taky ta šikov
  Re: nový Toucan28.06.2011
prostě mezi ty 2 oka narveš HMS a ta ti udělá tu páku, ale když už tu HMS navíc musím mít, tak raděj

 stare grigri a tloustka lana26.06.2011
Zdar lidi. Petzl uvadi minimalni tloustku lana do starego GRIGRI 10mm, mate nekdo zkusenosti s tensim? Kolik je jeste vpohode? Dik.
 Re: stare grigri a tloustka lana26.06.2011
Kdyz jsem mel novou 9.4 s povrchovou upravou, tak v tom trochu klouzala, ale kdyz je trochu ojety la
 Re: stare grigri a tloustka lana26.06.2011
jak v pohode??? ty neumís císt?? zase nejakej chytrák, kterej si myslí, ze je chytrejsi nez vyrobce.
  Re: stare grigri a tloustka lana26.06.2011
gulas prosim te jdi nekam. takovi jako ty me nezajimaji. vubec nevis o cem pises. prosim piste jen l
   Re: stare grigri a tloustka lana26.06.2011
9,8 mm Lanex - úplně v pohodě už několik let, chycen bezpočet pádů, vždycky se bloklo

    Re: stare grigri a tloustka lana01.07.2011
ahoj, v úterý se na gutovce stala docela ošklivá nehoda práve se starým grigri a 9,6 lanem, takže by
     Re: stare grigri a tloustka lana01.07.2011
a chyba byla v hardware(grigri) nebo software(clovek)? A co se vlastne stalo?
      Re: stare grigri a tloustka lana01.07.2011
spravnej termin je jellyware.
   Re: stare grigri a tloustka lana01.07.2011
Ty nevíš, co ti padá z pusy. Staré grigri v mém okolí je. Nikoho nenapadlo jistit s ním jinak, než p

 kam jet lézt?26.06.2011
Ahoj, nedoporučí někdo nějakou pěknou oblast, nejlíp vápenec, lehčí, dobře jištěný cesty, aby se kolem dalo i třeba na kole pojezdit?Díky za tip;)

 jeste jednou Adrs/Křižovak26.06.2011
horolezec z Hradci Kralove
Ahoj,
kdo zná horolezec z Hradci Kralove,
ktere byl na 11.6.11 na vrchol "Prvni" na Křížový vrch u Adršpach.

Mam ještě fotka od cesta "Jama a Kyvadlo"

Pozd

 lezení rijeka26.06.2011
ahoj,
nevíte někdo jak je to s lezením v okolí rijeky? nějaký DWS?

 Indie, pojisteni26.06.2011
Zdar,
na konci cervence valim do Indie na zhruba dva mesice. Zajimalo by me, jestli mate nekdo zkusenost s nejakym zdravotnim pojistenim. "Problem" je, ze se momentalne uz asi 10 mesicu nachazim na Novem Zelandu odkud budu taky odlitat. P
 Re: Indie, pojisteni29.06.2011
Caute, meli jsme na 1,5mes Alpenverain. To s to 90ti denni platnosti uz je over, protoze na hranicic
  Re: Indie, pojisteni29.06.2011
Kurna, mi vypadl podpis u predchoziho prispevku, tady je ;)

1   ...   728   729   730   731   732   733   734   735   736   737   738   739   740   741   742   743   744   745   746   747   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 rakousko bez cechu
Cau, muzete mi doporucit nejakou neproflaklou lezeckou oblast v rakousku, s cestama od 5 do 8+ muzou byt vicedelky, kde v dobe od 1.7. do 7.7. nebude kopa cechu? Dik Dan
00:10:12 27.06.2011
odpovědět 
 Re: rakousko bez cechu
Třeba Karwendel.
Willhem06:35:17 27.06.2011
odpovědět 
  Re: rakousko bez cechu
A je to v háji. Teď si to tu všichni přečtou a je přečechováno! :))
Martin06:43:16 27.06.2011
odpovědět 
   Re: rakousko bez cechu
Toho se nebojím;-)
Willhem06:48:10 27.06.2011
odpovědět 
    Re: rakousko bez cechu
a nejaka zajimava oblast na vychode nebo ve stredu rakouska by nebyla? nemyslim tim hollental bo tam to bude vypadat jak pres vikend na sulove. D
21:55:41 27.06.2011
odpovědět 
     Re: rakousko bez cechu
Ennstálky/Gesäuse
honza06:30:41 28.06.2011
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Taky zapláče | Taky zapláče | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (10)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (7)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1152 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1269 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi