Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230892 cest
Nové přelezy:
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Súľovské skaly14.04.2011
Pro všechny kdo jezdí na Súľov posílám odkaz kde je jednak lezecký průvodce a jednak popsány dohody mezi lezci, ochranáři a obcí Súľov o pravidlech a podmínkách lezení na zdejších skalách, ležících v CHKO. Doporučuji přečíst všem, kdo tam jezdí, protože j
 Re: Súľovské skaly14.04.2011
Výbroný článek. Bohužel, mám obavy, že se to moc nezlepší... Ale třeba se pletu!
  Re: Súľovské skaly14.04.2011
Clanek je dobry, ale podle meho je zhruba 5-7 let stary.

tu dobu jsem tam zazil a vzp
   Re: Súľovské skaly14.04.2011
jake?
    Re: Súľovské skaly15.04.2011
- zakazy na lokalitach jsou do 1.8, tusim, proste dele nez by musely byt, neni to obvykly 1.5 nebo 1
     Re: Súľovské skaly15.04.2011
moratorium na tvorbu novych cest? to co je za blbost? nove cesty sa stale robia!
      Re: Súľovské skaly15.04.2011
Někde ano, někde ne.

Dělá se to, ale speciálním způsobem.

Víc mejlem
       Re: Súľovské skaly15.04.2011
Ako vravim v povolenych castiach sa nove cesty robia, nie je ziaden problem. V zakazanych je to tak
     Re: Súľovské skaly18.04.2011
Souhlas s Indym. Je to klasika: 90% lezců je v poho, respektují pravidla, v životě by po sobě nenech

 Valle dell'Orco14.04.2011
Ahoj, chystam se do oblasti Valle dell'Orco a chtel bych poprosit lidi co tam byli o nejaky info. Pokud by nekdo chtel prodat pruvodce, rad koupim. Na netu toho o tomhle udoli moc neni, tak budu rad za kazdej tip, treba pekny cesty, ubytko, kdy je dobry t
 Re: Valle dell'Orco14.04.2011
Na Valle del Orco vysel loni novy pruvodce:

  Re: Valle dell'Orco14.04.2011
Ahoj, dik, o tom, jen jsem chtel zkusit jestli ho nekdo nema uz "navic", jinak ho brzo obj
   Re: Valle dell'Orco14.04.2011
Bez nadsázky Evropské Yosemity. Najdeš cesty všech typů. Od ploten po komíny, od boulderů po vícedél

 Kupola od Zbojandy13.04.2011
Ahojte!
Za pár dní se chystám s kámošem na Zbojnickou chatu,potřeboval bych poradit.Jedním z našich potencionálních turistických cílů,je i Kupola,na fotkách vypadá ten žlab do sedla pod kupolou ze strany v.s.doliny schůdně,nevíte jak to vypadá v re
 Re: Kupola od Zbojandy13.04.2011
Obecně vzato ten žlab schůdnej (i sjízdnej) je, ale může bejt lavinézní anebo naopak na přední hroty
  Re: Kupola od Zbojandy13.04.2011
Klasika ze Zbojandy na Kupolu vede žlabem zleva do sedla (sníh a zúžení na konci, max. 1+UIAA), po h
   Re: Kupola od Zbojandy13.04.2011
Díky chlapi!Ten svištový štít jsme kdysi šli chrbátom,to je taky jeden z adeptů,stejně jako široká v
    Re: Kupola od Zbojandy14.04.2011
Na normálce na Javorák padají laviny v zimě i na jaře. Na Malý Javorák se dá v pohodě přes sedlo Záv
    Re: Kupola od Zbojandy14.04.2011
Na Javorák by se za dobré lavinové situace dalo V žlabem od Sivých ples - podobnej jako žlab na Kupo
    Re: Kupola od Zbojandy14.04.2011
Ako ste (turisticky) prekonali ten vysvyh medzi Svistovym chrbatom a stitom? ked som tam bol, tak to
     Re: Kupola od Zbojandy14.04.2011
Máč dvě možnosti - 1) odvaha, 2) krátké lano.
      Re: Kupola od Zbojandy14.04.2011
No nějak jsme to vyprasili:-)měli jsme štěstí v neštěstí,nahoru jsme šli v mraku ,který se kousek po

 Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.)13.04.2011
Jestli vas zajima, co vydrzi ruzna a ruzne zalozena jistitka, podivejte se na
Big Trad Gear Destructo Challenge
http://www.san
 Re: Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.)13.04.2011
pekny, diky.
 Re: Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.)13.04.2011
Považuju tenhle link za jeden z nejužitečnějších na jaký jsem na lezci narazil.
  Re: Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.)14.04.2011
jo, tohle by stálo za to uvést do samostatného článku!
   Re: Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.)14.04.2011
Mooc zajimave. Mooc diky. Trosku mi tam chyby vice "pochybne zalozenych" vecicek. co vypad
    Re: Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.)14.04.2011
pro naše podmínky by byla zajímavější tvrdší hornina

mimochodem ta smyčka kolem výčně
     Re: Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.)14.04.2011
Do ty smycky kolem hrotu bych se bal i sednout, ta skala vypada srackoidne. Mne se nejvic libil ten
      Re: Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.)15.04.2011
V domácích podmínkách člověk často zakládá do tvrdší, ale taky kluzčí skály. Z výsledků se mi zdá, ž
       Re: Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.)15.04.2011
Podivej se ale pri jaky sile ty frendy vyjeli - pri podobnejch se u coku trhaly lanka...
        Re: Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.)15.04.2011
To sice jo, ale taky jak to je hrubozrnnej material. A teď si vem takovou křemencovou trochu voslizl
         Re: Zajimavy test jistidel (frendy, hexy apod.)15.04.2011
nektery ty frendy mne navic pripadaly, ze nejsou idealne zalozeny (myslim tim rozevreni "celist

 Jištění při spouštění13.04.2011
Na základě diskuse pod článkem o pádu ze staré skoby, přidávám odkaz na katalog Petzlu, kde je pěkně popsáno jištění prusíkem při spouštění. Není to dokonalé řešení, ale v některých situacích může pomoci. Najdete to na straně 7 (podle číslování stran v ka
 Re: Jištění při spouštění14.04.2011
Ahoj jen by mě zajímalo jak ti to pomuže , když se ti vyrve ta posledni skoba a je jednina jako v pr
  Re: Jištění při spouštění14.04.2011
Ano, přesně jak píšeš. Pokud visím jen na jediné skobě, je to k ničemu. Ale může to pomoci, pokud pá

 A.O. - darca kostnej drene13.04.2011
http://planetmountain.com/ english/News/shownews1. lasso?l=2&keyid=38054

 Dynafit Seven summits13.04.2011
Mohl by se mi ozvat někdo, kdo má lyže dynafit seven summits superlight? Potřebuju konzultovat umístění vázání.

 Štramberk - klasifikace12.04.2011
Byl jsem teď lézt po čase opět v arboretu ve Štramberku. Bylo to pár cest hned na začátku vpravo a pak několik cest v sektoru Pekelná. Nějak se mi zdálo. že ty těžší cesty za 6 (cima gr., dvojí variant, jansen) ani nejsou těžší než ty předchozí. Třeba s č

 svalova hypretrofia12.04.2011
citam si tu clanok o treningu sily - ale celkom nerozumiem ako je to s opakovaniami a seriami v obdobi hypertrofie - ked mam momentalne max 14 zhybov, co je to 70% opakovacieho maxima, kedze 100% je 1 opakovanie? nejak mi to nesedi potom s tymi odporucany
 Re: svalova hypretrofia12.04.2011
100% je zhyb so ZÁVAŹÍM, s hmotnosťou ktorého si schopný ten zhyb urobiť technicky správne. Zvyšné p
  Re: svalova hypretrofia13.04.2011
Možno by sa zišlo doplniť, že to závažie sa rovná hmotnosť tela + pridaná váha, aby potom tie výpočt
   Re: svalova hypretrofia13.04.2011
tak som z toho jelen..ked mam 80kg,spravim zhyb so 40 kg naviac, ako to mam zratat?120 kg je 100 per
    Re: svalova hypretrofia13.04.2011
Síce som to po Tebe neprepočítaval, ale áno, podstatu si pochopil správne :}
     Re: svalova hypretrofia13.04.2011
dakujem za rady... ked uz som to tu spustil-ako je to s odpocinkom po takomto treningu, resp kolko k
   Re: svalova hypretrofia13.04.2011
Áno, tak je, ako píšeš. Váha vlastného tela mi pripadala samozrejmá, tak mi nejako nenapadlo to spom
 Re: svalova hypretrofia13.04.2011
Já bych to pochopila jakože 100% = 14 shybů (tvoje maximum), takže 70% = 9,8, takže 10 shybů. Ale ne
  Re: svalova hypretrofia13.04.2011
Áno, mýliš sa.

 Drabske svetnicky12.04.2011
Ahojte,jen sem se chtela poptat, jak to vypada na drapkach...zda je tam nejake omezeni,jak moc je to neodjistene)) a kde sezenu nejakeho pruvodce...na fotkach mi prijdou dost mechove, toz estli to tam znate, budu vdecna za jakekoliv info.Dik
 Re: Drábské světničky12.04.2011
Na Drábkách je lezení povolené od dubna do října, bez magnezia, podešťový limit 48 hodin. Průvodce j
  Re: Drábské světničky12.04.2011
S magneziem celoročně :)
   Re: Drábské světničky12.04.2011
taky se celoročně dá hovadům rozbít tlama, třeba i při procházce
    Re: Drábské světničky12.04.2011
pan je povahy bojovne..? ne ze bych byl proti...nekterejm by to fakt sluselo.. ale zatim vyrazne pre
   Re: Drábské světničky13.04.2011
Marťanův post by mohl sloužit jako příklad dětem, které se češtinářky zeptají, k čemu jsou vlastně č
    Re: Drábské světničky13.04.2011
Kyselo je moc kyselé, skály jsou moc mechové a na skalních oblastech jsou oficiální informace. Toť v
 Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Je to CHKO - takže pochopitelně bez magnezia. Na zamešenou skálu, když je nebudeš vyhledávat (a to p
  Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Ano, je to CHKO, ale formulovat to tak, že pochopitelně bez magnezia, není přesné. Přesnější by bylo
   Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Ha ha, na drábkách vede na Masiv cesta z dávných 80. let Magi se předpokládá... To snad o používání
    Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Na Drábkách je jistá tradice už sto let. Hádej, jestli "bez" nebo "s"
     Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Kubula aby se neozval... No, vypadlo ti slovo "skoro", rok 1928 byl "skoro" před
      Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Vážnej, chlapče, vážnej...
       Re: Drabske svetnicky13.04.2011
No tak Kubo, nehul už kýbl. Dyk je to fuck. Co takle za padesát, sto let? Každýmu to bude ukradený.
        Re: Drabske svetnicky14.04.2011
Fuck to až zas tak není. Pokud máš palici omámenou výpary z překližky, tak jiný význam slova magi ne
         Re: Drabske svetnicky14.04.2011
No a tebe mamina nenaučila psát podpis.
        Re: Drabske svetnicky14.04.2011
O čem to mluvíš? Zajed se podívat na Křížák a zamágovaný klasický sedmy, tomuhle ty říkáš ta pohoda
         Re: Drabske svetnicky14.04.2011
jo jo, doby, kdy skoro všichni lezci měli mozek, jsou nenávratně pryč. jak vidim, dneska je to spíš
          Re: Drabske svetnicky14.04.2011
vopakuju se postodvacátý vosmý, ale koexistenci tradic vnímám tak, že se klasik nemusí brodit závěje
         Re: Drabske svetnicky14.04.2011
1)Krásný příklad souhry dvou tradic z Příhraz je Damoklův meč. Nepamatuju se, že bych to někdy viděl
    Re: Drabske svetnicky13.04.2011
cesta Magi se předpokládá tam je. ale název nemá s magnesiem nic společného, a kupodivu nemá nic spo
     Re: Drabske svetnicky13.04.2011
to je jeden možnej výklad. ale podle toho, jak byl ten nástupovej bouldej bílej už v roce 1987 nebo
      Re: Drabske svetnicky13.04.2011
jo, podle autorů cesty je velmi možné, že cesta byla dělaná s prášením. si nakonec myslím že ten náz
      Re: Drabske svetnicky13.04.2011
RE: DeToX
- a lezls to?
       Re: Drabske svetnicky13.04.2011
jo, lez. před čtvrt stoletím. nástupovej boldr vyžaduje nejen magi ve smyslu magnézium, ale i magi v
        Re: Drabske svetnicky14.04.2011
hm , fajn, ale maglajz bych tam stejně netahal!
  Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Panáčku příště se podepiš, když máš potřebu se vyjadřovat o Labáku a cestách co tam jsou nejlépe, kd
   Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Jeníku myslím, že jsi trochu přestřelil ve svém svatém boji za Labák. Borec, co se nepodepsal prostě
    Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Sleduji tex a prosím znalce, jestli mohou být konkrétní a navrhnout pro lezce zdaleka v této oblasti
     Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Líbily se mi cesty na Partyzána a Drábský masiv, smyce + kruhy.
     Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Doporučuju: "Hedvábnou c." (Čínská věžička), cesty na Čínskou zeď, Údolku na Sokola, "
     Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Drábský sloup - Nejedlova cesta VI. Trubková jehla - Normálka I. Borůvka - Normálka II. Černá jehla
      Re: Drabske svetnicky13.04.2011
a taky Turek hulí kýbl VIIIa na Lanclovu vyhlídku... vynikající lajna.
      Re: Drabske svetnicky14.04.2011
Ta normalka na Cernou jehlu mi do toho miniseznamu relativne bezpecnych cest moc nepasuje - ten prec
    akademicka13.04.2011
Martasi.. drobna pripominka. Kdybych Labak znal jen z vypraveni kamaradu, clanku na netu apod,.. a p
    Re: Drabske svetnicky13.04.2011
Asi bych řekl Marťasi totéž co nepodepsaný předřečník.
Jediný, o čem podobný debaty svědčí, j
     Re: Drabske svetnicky14.04.2011
Piškote díky lépe bych to nenapsal jen chci upozornit, že nejsem pořád zalezlý v Labáku, ale navštěv
     Re: Drabske svetnicky14.04.2011
vono když se přijde pod Borůvku jak tam jsou ty excesy jako olympiáda, a tam jsou na necelejch patná
      Re: Drabske svetnicky14.04.2011
milej zlatej Lukasi, ty si pleteš jednotný a množný číslo. Olympiáda na Borůvku je jednom jedna, tj.
       Re: Drabske svetnicky14.04.2011
máš pravdu, cesta je tam taková jen jedna. nutno říct, že podobná hustota kruhů je pro strouhanku vr

1   ...   758   759   760   761   762   763   764   765   766   767   768   769   770   771   772   773   774   775   776   777   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Súľovské skaly
Pro všechny kdo jezdí na Súľov posílám odkaz kde je jednak lezecký průvodce a jednak popsány dohody mezi lezci, ochranáři a obcí Súľov o pravidlech a podmínkách lezení na zdejších skalách, ležících v CHKO. Doporučuji přečíst všem, kdo tam jezdí, protože je to nádherný kus přírody a aby takový i zůstal!!! Viz odkaz: http://www.jamesak.sk/sprievodca/spr_sulo.htm
Skiar14:18:31 14.04.2011
odpovědět 
 Re: Súľovské skaly
Výbroný článek. Bohužel, mám obavy, že se to moc nezlepší... Ale třeba se pletu!
martin16:27:53 14.04.2011
odpovědět 
  Re: Súľovské skaly
Clanek je dobry, ale podle meho je zhruba 5-7 let stary.

tu dobu jsem tam zazil a vzpominam na ni v dobrem.

dnesni problemy na Sulove jsou myslim jine.
Indy18:02:01 14.04.2011
odpovědět 
   Re: Súľovské skaly
jake?
mifo18:59:31 14.04.2011
odpovědět 
    Re: Súľovské skaly
- zakazy na lokalitach jsou do 1.8, tusim, proste dele nez by musely byt, neni to obvykly 1.5 nebo 1.6

- zakaz na Brade

- moratorium na tvorbu novych cest

- kemp pod novym majitelem si neziskal prilis popularitu

- to ze se spi na navsi v autech, no dobra. ale spi se i na tom detskem hrade a na zastavce. to uz je horsi, ale porad kdyz se z tama lidi rano vcas odkyblujou aby to mistnim nevadilo, budiz. ale je jen otazka casu kdy se najde blb ktery to neudela at uz proto ze se ozral nebo proto ze je proste blb...

- stale se obcas tabori na lucke

- letosni extremni sucho, kdyby horelo, bude to velike...

- odhazene smeti, sbirame to stale jako blbci

+ otevreny Vinice (prava strana na prijezdove ceste v soutesce)

+ vztahy v hospode jsou myslim velmi dobre.
Indy08:19:11 15.04.2011
odpovědět 
     Re: Súľovské skaly
moratorium na tvorbu novych cest? to co je za blbost? nove cesty sa stale robia!
xxxxxxxxxxx08:48:32 15.04.2011
odpovědět 
      Re: Súľovské skaly
Někde ano, někde ne.

Dělá se to, ale speciálním způsobem.

Víc mejlem
indy13:07:08 15.04.2011
odpovědět 
       Re: Súľovské skaly
Ako vravim v povolenych castiach sa nove cesty robia, nie je ziaden problem. V zakazanych je to tak ako ide na svete...
xxxxxxxxxxx15:43:23 15.04.2011
odpovědět 
     Re: Súľovské skaly
Souhlas s Indym. Je to klasika: 90% lezců je v poho, respektují pravidla, v životě by po sobě nenechali bordel, naopak ještě po ostatních uklidí, ale všude se nejde pár blbečků, keří se cítí strašně free (spaní kdekoliv, řvaní do rána, odpadky). Já osobně už jsem "u ohniska" spal asi 3x s partičkou 4-8 lidí, ale vždycky v klídečku, žádné hulákání a ráno už tam po nás nebylo ani památky (a to doslova). Teď spíme v autě, ale jinak ty cca 3 juroše za kemp by mně taky nezrujnovaly ;-). Teď přes víkend kupříkladu spali zas nějací freejeři u samošky a ještě kolem 10-té je tam překračovali místňáci. Fakt nechápu...
Skiar14:53:43 18.04.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi