Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 18.Kolomazník 10550 19.Kalvas 10538 20.Sejbal 10400 Bouldry: 18.Chytil 10025 19.Vejsada 10006 20.Šlapák 10000 Hory: 15.Dörfl 3442 16. 3376 17.Abt 3287
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English kdo je správcem Radotínskýho kvaku? 06.04.2011 Chtěl bych oživit otázku: Kdo je autorem cest, resp. správcem "Radotínského kvaku" - tedy skály v Radtínském údolí pod Kopaninou? Pokud by dotyčný nebyl proti, rád bych tam udělal nějaké cesty.
  Re: kdo je správcem Radotínskýho kvaku? 06.04.2011 Pokud vím nikdo a zatím není oficiálně schválený k lezení. Tím pádem nemá ani správce.
    Re: kdo je správcem Radotínskýho kvaku? 06.04.2011 OVK skálu řeší, přesto stále nemáme informace o výstupech a přidávám se k dotazu i zde, díky.
  Re: kdo je správcem Radotínskýho kvaku? 08.04.2011 bejval to Sluně ale jak to je ted nevim
    Re: kdo je správcem Radotínskýho kvaku? 08.04.2011 Máš nějakej kontakt? Každá indicie dobrá.
  Re: Bunda VALDEZ JACKET MAN 06.04.2011 Je velmi dobrá.
Lezení v Tatrách 05.04.2011 Ahoj, chtěl bych poprvé vyrazit za lezením do Tater. Poradíte nějaké cesty pro horského začátečníka? Díky za rady.
  Re: Lezení v Tatrách 05.04.2011 třeba cesty na Černý štít (Stanislawski 3-4, Puškáš 5) a na Žeruchy (Kniha 5+, Fehér-Lehotský 5). kr
    Re: Lezení v Tatrách 05.04.2011 Ceste ke slnku na Malý ladový št., něco ve Žluté stěně za Terynou.
  Re: Lezení v Tatrách 05.04.2011 na první lezení je v pohodě i Volovka (J žebro, štáflovka)
  Re: Lezení v Tatrách 05.04.2011 Vo Veľkej Studenej (Zbojnícka ch.) je odporučiteľný Keleho pilier na Javorák - narovnaním (230 m), ľ
  Re: Lezení v Tatrách 05.04.2011 V Mengusovskej (Popradské p.) je exponovaná hrebeňovka na Žabieho koňa (kl. 3), bh sú len na zlaňáky
      Re: Lezení v Tatrách 06.04.2011 Dobrej zdroj informací je databáze cest na lezci. Ty nejvíc lezený jsou obvykle nejhezčí (neplatí p
  Re: Lezení v Tatrách 07.04.2011 Ahoj. Pro začátek bych doporučoval v Tatrách cesty, které byli na jistících stanovištích osazené nýt
Píseček 05.04.2011 Ahoj, letošní zima byla myslím poměrně suchá, voda u nás pořádně nepadala asi tři měsíce. Jsou letos písky sušší než jindy, nebo tomu tak není?(Nemyslím místa který jsou zalený leta.)
Fyzika při jištění 05.04.2011 Zajímalo by mě z fyzikálního hlediska, jak je možně že lehčí lezec je schopen ujistit lezce těžšího?
  Re: Fyzika při jištění 05.04.2011 protoze jistici systém (lano, presky, sedak,...) absorbuje urcite mnozstvi energie. Lano svou dyn
    Re: Fyzika při jištění 05.04.2011 Ono když se nad tim zamyslíš tak sedák presky a jistítko tvoří jednoduchý kladkostroj. A to už je fy
      Re: Fyzika při jištění 05.04.2011 Máš tam spoustu tření, takže prd kladkostroj...
      Re: Fyzika při jištění 05.04.2011 Sedak a jistitko (ani dynamika lana, Danny) v tom nehraji vubec zadnou roli a kdyby presky tvorily s
        Re: Fyzika při jištění 05.04.2011 Tak se mi jevi, ze s tou fyzikou na tom budete vsichni stejne. Jak to, ze vylezu na skalu , kdyz jse
        Re: Fyzika při jištění 05.04.2011 Kladkostroj to je, akorát to tření je malinko větší, než kdyby tam byla kladka. I ten lehčí jistič v
          Re: Fyzika při jištění 05.04.2011 Tuleně zásadně nejistím! Vážím cca 48kg. Můj standardní spolulezec má asi o 17kg víc a při spouštění
        Re: Fyzika při jištění 05.04.2011 Honzo :) sice nepises proc to teda tak je, ale jestli jsi stejnej honza co by dal radsi preso se suc
          Re: Fyzika při jištění 05.04.2011 Preso se suchacem mi nic nerika, to bude asi jiny hloupy Honza. Misto spatneho frendu bych dal frend
            Re: Fyzika při jištění 05.04.2011 Tak to sorry, v jine diskuzi jiny Honza :) a co se tyce situace visu, tak to souhlasim, ze dynamika
              Re: Fyzika při jištění 05.04.2011 Jasne. Pochopil jsem puvodni dotaz spis "jak je mozne ze lehky jistic udrzi tezkeho lezce a nev
          Re: Fyzika při jištění 05.04.2011 Jedná se o absorpci rázové síly. Nejvíce toho chytne lano. Dále pak v posledním jištění (karabině) d
            Re: Fyzika při jištění 05.04.2011 Honza to napsal dobře. Chycení pádu je něco jiného, než rovnovážný stav když lezec sedí v laně. Tam
              Re: Fyzika při jištění 05.04.2011 Zdar,
jsme všichni zajedno, že ve visu (udržení) lezce se jedná o rovnovážný stav. Jde pouze
          Re: Fyzika při jištění 06.04.2011 Ten hloupej honza se sucháčem jsem já a odpovídám, že presku se sucháčem bych použil právě kvůli abs
            Re: Fyzika při jištění 06.04.2011 Přečti si Procházku a pak mi řekni jak je to s tím tvým sucháčem! Zahulíme, uvidíme... ;-)
              Re: Fyzika při jištění 06.04.2011 Sorry, špatně jsem si to přečet. Se sucháčem máš pravdu. Ale s tou pádovou energií si to doplň. Je t
                Re: Fyzika při jištění 06.04.2011 Ehm.. nerozumím co se ti nezdá. Vezměme modelovou situaci, která popisuje diskutovanej případ. Vysok
                  Re: Fyzika při jištění 06.04.2011 Na mojí otázku "Kde máš jakou absorbci energie?" pochopitelně Procházka neodpovídá, proto
                    Re: Fyzika při jištění 06.04.2011 Mluvíme o pádu! Ne o tom, že tam někdo staticky visí.
Diskuze je o "ujištění". Viz
                      Re: Fyzika při jištění 06.04.2011 Pokud mluvíme o pádu pak samozřejmě souhlas se vsemi co odkazujou na absorpci energie. Otázku jsem p
                        Re: Fyzika při jištění 09.04.2011 Myslím, že to chápeme všichni stejně. Akorát já beru "ujištění" hlavně jako pád. Když chyt
                  Re: Fyzika při jištění 08.04.2011 tohle by me taky zajimalo
  Re: Fyzika při jištění 06.04.2011 jedyná fizyka, která platý dnes a dennně je dvojka výna na dobrou noc!
Půjčovna spacáků 05.04.2011 Ahoj.
Chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíte v Praze o nějaké půjčovně, kde by se dal půjčit i kvalitní spací pytel. Mám doma skvělej spacák, ale potřebuju na týden v létě spacák, ve kterým nezmrznu při teplotách pod nulou (sever Skandinávie)
Stav sněhu Alpy 05.04.2011 Zdravím, nebyl jste nekdo nedavno na skialpech v okolí Venedigeru nebo v Rauristalu? Jedeme v sobotu tak zjišťuju nějaký info jestli to ještě neroztálo. Díky.
  Re: Stav sněhu Alpy 05.04.2011 Rauris od Kolm Saigurnu půjde, Venediger bych viděl přes Pražskou chatu.
    Re: Stav sněhu Alpy 05.04.2011 Víkend na Venedigeru...pod Pražskýma chatama je to po jedenácté peklo-mokrá, bezedná kaše, pod Alte
      Re: Stav sněhu Alpy 05.04.2011 No kurňa to jste měli pěknej vejlet. Hned se těším víc. Já bych tak koutkem duše ale raději ze sever
        Re: Stav sněhu Alpy 05.04.2011 Za víkend Benátčan i Zvoník - uff uff smělej plán - zřejmě dobrej oddíl!
        Re: Stav sněhu Alpy 05.04.2011 Za dva dny Glockner i Venediger, ty jo no to bych chtel mit Tvou sebeduveru, ale kazdopadne drzim pa
          Re: Stav sněhu Alpy 05.04.2011 Zvoník z jihu vím, že se dá za den, ale Benátčana osobně ještě neznám. Nakonec to možná střihnem smě
            Re: Stav sněhu Alpy 05.04.2011 Smělej plán...oba za víkend...půjde to určitě...ale moc se toho nenaspí a v NE večer budou dost bole
            Re: Stav sněhu Alpy 06.04.2011 Venediger od jihu se dá taky za den, ale druhej den na Glockner (kterej se dá sám o sobě taky za den
      Re: Stav sněhu Alpy 05.04.2011 Už jsem koukal. Asi pujdeme touhle variantou, protože bych rád zkusil přes ten severní hřeben. A pod
1
...
762
763
764
765
766
767
768
769
770
771
772
773
774
775
776
777
778
779
780
781
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: