Ahoj ctěné lezectvo...
Narazili jsem na citlivé téma, stejně asi tak citlivé jako magnesium na písku :) Zajímá nás jakým názvem označujete svou lezeckou obuv.
zjistili jsme, že lidé označují obuv různými názvi
např: kopačky, l
Ahoj, poslední dobou hodně lezu a snažím se do toho pořádně dupat. Ale asi před týdnem mě začaly každé ráno dost brnět ruce. Nevím jestli to má vůbec něco společného s lezením, ale zajímalo by mě jestli se to někomu z vás taky stalo.
Ahoj, dneska 2. dubna zapoměla parta tří chlapů a jedné slečny na Bohuňovských skalách bílou igelitku s maglajzákem, je v brně, klidne to někam pošlu. Ozvěte se když tak na: deadmead@email.cz
Hore zdar :)
Ahoj, chystám se za 14 dní někam na ferraty do Rakouska, můžete mi něco doporučit kde už nebude sníh? Nejsem skialpinista tudíž se nechci trmácet nějakým šíleným nástupem. Díky
nemůžete mi něco víc říct ke Scarpa Avant??
Jak jsou tvrdé, co v nich sjedu (byl jsem záv. lyžař, tak mám rád tvrdé boty), ale tady se bojím o pevnost, jelikož jsou to 3přeskové boty.
Poprosím o informace, děkuju,
cao, mam dotaz. a i s odpovedmi mistra googla mam porad ne uplne jasno. co presne se skryva za zkratkami RP, PP, flash a AF. chapu ze jde o styly prelezu, jen presne nerozumim kterej co znamena. plus - kdyz vylezu neco normalne na druhym, jakej je to styl
Zdravím a chtěl bych poprosit o radu, pokud někdo víte, jak se "levně" (levněji než za 30tisíc nalezených někde na student agency) dostat do La Paz či Santa Cruz de la Sierra v Bolivii, a to pokud možno začátkem srpna tam a začátkem září zpátky,
Ahoj, chci se jen zeptat jestli někdo z Vás nemá nějaké zkušenosti s podobným syflem co se udělal mě na patě. Na pohled se mi tam udělalo jen něco maleho jako puchýř, ale v botách je to citlivý jako prase.. Myslím, že jsem k tomu přišel ve starých lyžákác
Ahoj ctěné lezectvo...
Narazili jsem na citlivé téma, stejně asi tak citlivé jako magnesium na písku :) Zajímá nás jakým názvem označujete svou lezeckou obuv.
zjistili jsme, že lidé označují obuv různými názvi
např: kopačky, lezečky - lezačky, běhačky a jim podobné - a zjišťujeme tedy co je správně u lezekých bot, protože - běhačky - běháš, ale kopačky - kopeš (né kopáš)
Objevil jsi 100 x resenou a debatovanou vec. Nemusis nic vymyslet, ale urcite to nebudou kopacky...to jsi trosku zaspal. Jinak jsou to samozrejme lezecky, ale to je pro gramatika zrejme.
No podle toho co jsme se učili ve škole asi v 6. třídě, tak je to odvozené slovo "leze"čky od slova "leze"ní. To mně nepřijde zase jako překvapivá informace. Laz"a"čky jsou asi něco jako u čechů Gor"a"-Tex ;o)
Správně spisovně je "boty na lezení", popřípadě "lezecké boty". Je směšné, když lidi sveřepě hájí nebo nebo zarputile brojí proti nějakému slangovému výrazu, jako proti "nesprávnému" - lezAčky, lézt na prvního (místo na prvním)... proboha. Vždyť jsme si ty výrazy vymysleli, v žádných pravidlech češtiny je nenajdete...
taky jde o to jak moc na krev je máš. když jsou hodně malý, jsou to jednoznačně a jedině "vohejbáky". pak je další kritérium, jak dlouho jsou používaný, neboť každý lezečky se po určité době daj nazvat jedině "smraďochama". taky občas když si je necháš podlepit a udělaj to úplně blbě jako onehdá mně v salticu, jsou z toho "bačkory", "papuče" nebo v nejhorším případě "škrpály". pak jsem ještě slyšel od začátečníků na stěně že si chtěj půjčit "lezáky", což je dle mého termín veskrze univerzální a ze všech nejnádhernější :).
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.