Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 30.Vrzba 10313 31.Klofáč 10272 32.Lachman 10260 Bouldry: 30.Oliva 9609 31.Urubčík 9575 32.Obal 9553 Hory: 18.Sukačová 3238 19.Petr 3142 20.Nešvera 3129
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Použití telemarkových bot na skialp 05.02.2011 Zdravím, má někdo zkušenosti s použitím telemarkových bot které jsou upravené i na tlt? Dájí se používat i normálně na skialp?
Konkrétně třeba model scarpa terminator x ntn
Prosím kdo nemá co říct k tématu ať se nevyjadřuje.
<
  Re: Použití telemarkových bot na skialp 05.02.2011 Na Dynafit TLT se dají používat 2 nové modely Scarpa TX a TX Pro. Jinak zbývající modely na novou te
    Re: Použití telemarkových bot na skialp 05.02.2011 Jj díky za info. Vím, že ty boty kupuju do tlt půjdou. Spíše mě zajímá jestli se takové boty můžou r
      Re: Použití telemarkových bot na skialp 05.02.2011 Odkaz je třeba spojit (odstranit mezeru).
Vybavení na drytooling pro začátečníka 05.02.2011 Ahoj, najde se někdo, kdo by mi poradil jaké by bylo vhodné vybavení pro začátečníka na drytooling ? Mám nabídku na staré Petzl Ergo, ale nikde nemůžu najít hroty - všude mají jenom na nové typy. Dále mě zajímají mačky - jaký typ by se hodil třeba na závo
  Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 05.02.2011 Helma,krumpáč,lopata,kolečko. Vše třeba Hornbach. Něco maj i Hudy. Třeba to kolečko. Budeš mít o kol
    Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 05.02.2011 Jak nesmírně si vážím Tvé odpovědi, kéž by bylo takových, s prominutím volů ještě víc !
  Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 05.02.2011 na ergo nejdu nahodou hroty ako na quark, teda cascade do ladu a quad na mixy? Tie by mali byt bezne
    Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 05.02.2011 Doporučuju ti sehnat si nejlíp Gladiatory od Raveltiku. Na Drytool jsou asi nej, a pokud je seženeš
      Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 06.02.2011 Tak Raveltik Gladiator určitě nebrat. Jednak se mi zdají tak nějak divně vyvážený, ale to může být s
  Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 05.02.2011 Podle mě je úplně nejlepší zbraň na drytool Petzl Nomic, bohužel teď je v ČR nedostupnej. Taky shání
    Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 05.02.2011 Katany bych asi taky nebral. Kdyz uz něco z těchto "levnějších", tak bych se uplně nebál G
    Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 05.02.2011 Pokud nebudeš řešit finance tak asi určitě, ale jelikož evidentně tázající řeší i dost finanční strá
      Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 05.02.2011 Začal jsem celkem přemýšlet o Raveltik Gladiator. Nejspíše bazarový protože není dostatek peněz. Líb
        Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 06.02.2011 Tak pokud chceš koupit jetý zbraně, tak se Raveltik Gladiátor nabízí, protože dost lidí je po koupi
  Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 05.02.2011 jestli ti jde jen a hlavně o drytool, tak zkus mrknout na Grivel Xmonster
    Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 05.02.2011 Na grively jsem koukal, jsou za krásný peníze... Jen nevím zda je pásová ocel to nejlepší na cepíny,
      Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 05.02.2011 Grivel a jejich řešení typu pásová ocel jak říkáš neboli plocháč je ze zkušeností v určitejch situac
        Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 05.02.2011 Všem moc díky za odpovědi, mám na 95% jasno - půjdu do gladiátorů. Ještě zajedu do Prahy si je osaha
      Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 06.02.2011 Lezu dva roky s Gladiátory a jsou skvělé na drytool i ledy.Mi osobně sedí mnohem více než Nomiky.A m
        Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 06.02.2011 Koukal jsem na ty spidery, jaké k nim používáš boty ? Na tyhle mačky musej mít botky ty dva zářezy n
          Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 06.02.2011 Na Spidery musíš mít boty se žlábky vpředu i vzadu.Ale pokud tě to baví,tak si je stejně koupíš.Dnes
            Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 06.02.2011 Mně se právě jedná o to, že mi stále roste noha (od září 2010 do února 2012 mi vyrostla o 1 číslo -
      Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 06.02.2011 A co takovéhle mačky
        Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 07.02.2011 Pokud s drytoolem začínáš a jen trénuješ, tak je jedno jaké boty a mačky máš na nohách.V podstatě je
          Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 07.02.2011 Takže založit třeba dva tutový friendy který si pojistim ještě dvěma vklíněncema, hodim na to karábl
  Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 06.02.2011 v namche v bazaru maj nejaky grively na ledolezeni. s novyma hrotama...
    Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 06.02.2011 Ahoj, moc díky za informace, mrknu se ;-)
Díky, Jeny
  Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 06.02.2011 v namche v bazaru maj nejaky grively na ledolezeni. s novyma hrotama...
  Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 06.02.2011 v namche v bazaru maj nejaky grively na ledolezeni. s novyma hrotama...
    Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 07.02.2011 A co pro trénink ty rukojeti se smyčkami na hákování za chyty ? Je to levné, lehce vyrobitelné a na
      Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka 07.02.2011 Ahoj, díky za nápad, ale u nás na stěně máme připravených několik drytool cest, ale určitě zajímavá
Bouldering Kremstal 04.02.2011 Zdarec! Nezná to náhodou někdo v Kremstalu, tj boulderové oblasti Aggstein nebo Hartenstein? Jsem teď na pár měsíců ve Vídni a jelikož se víkend tváří přívětivě, dlaně se potí a prsty svrbí. Budu rád za jakékoliv tipy na topo, případně jak se tam nejlíp d
Boulder počasí?!?! 04.02.2011 Zdravim všechny...potřebovla bych podat info od někoho místního nebo blíže bydlícího jak to vypadá s podmínkama na Petráči nebo Sněžníku na bouldrování? případně někdo kdo by odhad Bahratal? kde by se dalo ted o víkendu bez mokra zalézt:) díky moc
Panoramata/fotky pro tisk 04.02.2011 Ahoj, nevíte někdo kde by se daly stáhnout nějaký pěkný panoramata nebo fotky (hory, lezení,...) vhodný pro větší tisk? Rád bych místo nějakých malovaných obrazů do bytu takovouhle dekoraci ale na koupi zrovna peníze nejsou a tisk by vyšel určitě levnějš:
  Re: Panoramata/fotky pro tisk 05.02.2011 Zkus jpanoramamaker.wz.cz, ty na zacatku by mohly byt pouzitelny.
jak nastavit tulení pásy? 03.02.2011 Čau, potřeboval bych nastavit pásy, mám je o cca 5 cm kratší než lyže a nechce se mi je nechat plandat jen tak bez háčku. Nedělám si prdel. Díky za tipy.
  Re: jak nastavit tulení pásy? 03.02.2011 Co takhle je nastavit prostým přišitím?
  Re: jak nastavit tulení pásy? 03.02.2011 Endhaky jsou jenom pro lajdaky, spravny skialpinista je urizne a usetri min. 50g a nejake to treni.<
    Re: jak nastavit tulení pásy? 03.02.2011 Vem tuleně,nech ho zakousnout do pásu, a jeho druhej konec přivaž k lyži. Třeba provázkem.
      Re: jak nastavit tulení pásy? 04.02.2011 Koupil jsem si nové delší lyže a řešil jsem dilema co se staršími kratšími pásy. Odstřihl jsem háčky
        Re: jak nastavit tulení pásy? 04.02.2011 @ bezhákovci - bez háků je to na prd, ačkoliv tak spousta lidí jezdí. To je dobrý tak když nandáš su
          Re: jak nastavit tulení pásy? 04.02.2011 kup si nove, ale to ti asi ten pepikovsky setriaci rezim nedovoli...
            Re: jak nastavit tulení pásy? 05.02.2011 Ferko,asi už moc česky nerozumíš,co? Zamysli se nad významem otázky JAK NASTAVIT tulení pásy.
          Re: jak nastavit tulení pásy? 04.02.2011 Kdyz Ti konce pasu prestavaji lepit a tudiz zacinaji mit pri opetovnem nalepeni tendenci padat, mas
            Re: jak nastavit tulení pásy? 04.02.2011 Na takovou tu normální lyžařskou turistiku, co tady provozujeme skoro všichni (Lenka promine), vůbec
              Re: jak nastavit tulení pásy? 04.02.2011 neprehadzujem, pasy menim, ked menim lyze, teda cca kazde 3 roky... pasy bez patky neodporucam, hlav
  Re: jak nastavit tulení pásy? 04.02.2011 Vem si pilku a uřízni 5cm z lyží
    Re: jak nastavit tulení pásy? 04.02.2011 nebo si vyvrtej do lyží díru na háček. lepší než uřezání kusu lyže.
          Re: jak nastavit tulení pásy? 07.02.2011 Díky za tipy, nejvíc se mi zamlouvá rada vyvrtat díru do skluznice, neboť jak známo díra je odznakem
  Re: Lehké zimní túry v Tatrách 03.02.2011 Žlaby do III UIAA. Obzvlášť ty chválené v Puškášovi.
  Re: Lehké zimní túry v Tatrách 05.02.2011 Mlynické Solisko z Furkotskej doliny
    Re: Lehké zimní túry v Tatrách 05.02.2011 Tupá - pilíře ze Zlomisk, Zlomisková veža. To Mlynické Solisko, co píše kolega výše , zřejmě myslí t
  Re: TOPO Comiciho hrana Jalovec 03.02.2011 taky by mě to zajímalo
    Re: TOPO Comiciho hrana Jalovec 03.02.2011 Vylezeš spodní částí stěny podél systému žlákbů na suťovisko "keglijšče" a jdeš po něm dop
      Re: TOPO Comiciho hrana Jalovec 03.02.2011 Díky za info.
  Re: Pozor na zlodeje 03.02.2011 priste staci mu je zpatky vratit taky nadobirku
    Re: Pozor na zlodeje 03.02.2011 Kterou adresat nemusi prijmout, ze jo...
      Re: Pozor na zlodeje 04.02.2011 Ozval se dalsi clovek, kteremu tento zlodej dlouhodobe dluzi, pokud dluzi jeste nekomu ozvete se mi,
  Re: Pozor na zlodeje 07.02.2011 Petr není z KV
  Re: Černá ovce mezi lezci 07.02.2011 jj, také jsem jeden z nich, poptával jsem tady nějaký dětský sedák, aby si malá mohla vyzkoušet leze
    Re: 14.02.2011 ahoj všem, chci být objektivní, takže:
utekl týden, ozvalo se několik lidí, kteří měli stejně
    Re: Petr se s námi vyrovnal 14.02.2011 ahoj všem, chci být objektivní, takže:
utekl týden, ozvalo se několik lidí, kteří měli stejně
pujcovna skialpy..? 03.02.2011 ahoj lezci a lyznici,
ma nekdo tip na/zkusenost s pujcovnou skialp vybaveni kolem Salzburgu/Dachsteinu?
dik.
1
...
784
785
786
787
788
789
790
791
792
793
794
795
796
797
798
799
800
801
802
803
...
2263
Použití telemarkových bot na skialp Zdravím, má někdo zkušenosti s použitím telemarkových bot které jsou upravené i na tlt? Dájí se používat i normálně na skialp?
Konkrétně třeba model scarpa terminator x ntn
Prosím kdo nemá co říct k tématu ať se nevyjadřuje.
Díky 17:04:00 05.02.2011odpovědět
  Re: Použití telemarkových bot na skialp Na Dynafit TLT se dají používat 2 nové modely Scarpa TX a TX Pro. Jinak zbývající modely na novou telemarkovou normu NTN ( Garmont Prophet, Crispi NTN Evo) dáš do běžného chodícího vazka Silvretty,Diamiru. Boty ze staré normy (kačeny se zobákem)dáš do Silvretty 404 a 500. Špici boty ze staré normy lze také pro skialp obrousit na brusce na normál skelet,s harmonikou se líp šlape když není sněhu na nástupu než pevným skeletem. Trochu k tomu najdeš na http://telemarktips.webnode.cz/ Thomas 21:31:55 05.02.2011odpovědět
    Re: Použití telemarkových bot na skialp Jj díky za info. Vím, že ty boty kupuju do tlt půjdou. Spíše mě zajímá jestli se takové boty můžou rovnat třeba se scarpa Laser.
http://www.youtube.com/ watch?v=m-1H3BC0rK4&feature=related 23:06:37 05.02.2011odpovědět
      Re: Použití telemarkových bot na skialp Odkaz je třeba spojit (odstranit mezeru). Karel 23:07:17 05.02.2011odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: