LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Chuck Norris vyjel na kole bez kyslíku na Mount Everest, a až nahoře zjistil, že měl spadlý řetěz.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Oliva 9609
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230969 cest
Nové přelezy:
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Použití telemarkových bot na skialp05.02.2011
Zdravím, má někdo zkušenosti s použitím telemarkových bot které jsou upravené i na tlt? Dájí se používat i normálně na skialp?
Konkrétně třeba model scarpa terminator x ntn

Prosím kdo nemá co říct k tématu ať se nevyjadřuje.
<
 Re: Použití telemarkových bot na skialp05.02.2011
Na Dynafit TLT se dají používat 2 nové modely Scarpa TX a TX Pro. Jinak zbývající modely na novou te
  Re: Použití telemarkových bot na skialp05.02.2011
Jj díky za info. Vím, že ty boty kupuju do tlt půjdou. Spíše mě zajímá jestli se takové boty můžou r
   Re: Použití telemarkových bot na skialp05.02.2011
Odkaz je třeba spojit (odstranit mezeru).

 Vybavení na drytooling pro začátečníka05.02.2011
Ahoj, najde se někdo, kdo by mi poradil jaké by bylo vhodné vybavení pro začátečníka na drytooling ? Mám nabídku na staré Petzl Ergo, ale nikde nemůžu najít hroty - všude mají jenom na nové typy. Dále mě zajímají mačky - jaký typ by se hodil třeba na závo
 Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka05.02.2011
Helma,krumpáč,lopata,kolečko. Vše třeba Hornbach. Něco maj i Hudy. Třeba to kolečko. Budeš mít o kol
  Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka05.02.2011
Jak nesmírně si vážím Tvé odpovědi, kéž by bylo takových, s prominutím volů ještě víc !
 Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka05.02.2011
na ergo nejdu nahodou hroty ako na quark, teda cascade do ladu a quad na mixy? Tie by mali byt bezne
  Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka05.02.2011
Doporučuju ti sehnat si nejlíp Gladiatory od Raveltiku. Na Drytool jsou asi nej, a pokud je seženeš
   Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka05.02.2011
Díky moc za rady. Co říkáte tomuhle
    Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka05.02.2011
Edelridy nebrat! Na Drytool jsou použitelný jedině verze "Pro", ale měl jsem je v ruce a p
   Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka06.02.2011
Tak Raveltik Gladiator určitě nebrat. Jednak se mi zdají tak nějak divně vyvážený, ale to může být s
 Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka05.02.2011
Podle mě je úplně nejlepší zbraň na drytool Petzl Nomic, bohužel teď je v ČR nedostupnej. Taky shání
  Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka05.02.2011
Katany bych asi taky nebral. Kdyz uz něco z těchto "levnějších", tak bych se uplně nebál G
  Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka05.02.2011
Pokud nebudeš řešit finance tak asi určitě, ale jelikož evidentně tázající řeší i dost finanční strá
   Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka05.02.2011
Začal jsem celkem přemýšlet o Raveltik Gladiator. Nejspíše bazarový protože není dostatek peněz. Líb
    Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka06.02.2011
Tak pokud chceš koupit jetý zbraně, tak se Raveltik Gladiátor nabízí, protože dost lidí je po koupi
 Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka05.02.2011
jestli ti jde jen a hlavně o drytool, tak zkus mrknout na Grivel Xmonster
  Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka05.02.2011
Na grively jsem koukal, jsou za krásný peníze... Jen nevím zda je pásová ocel to nejlepší na cepíny,
   Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka05.02.2011
Grivel a jejich řešení typu pásová ocel jak říkáš neboli plocháč je ze zkušeností v určitejch situac
    Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka05.02.2011
Všem moc díky za odpovědi, mám na 95% jasno - půjdu do gladiátorů. Ještě zajedu do Prahy si je osaha
 Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka06.02.2011
a nemáte někdo zkušenost s Piranjou od Salewy? Připadá mi dost zajímavý
  Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka06.02.2011
mačkolezečky jako normální bota, aby se ti do nich v mrazu vešla teplá ponožka a prsty si měl nomrál
   Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka06.02.2011
Lezu dva roky s Gladiátory a jsou skvělé na drytool i ledy.Mi osobně sedí mnohem více než Nomiky.A m
    Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka06.02.2011
Koukal jsem na ty spidery, jaké k nim používáš boty ? Na tyhle mačky musej mít botky ty dva zářezy n
     Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka06.02.2011
Na Spidery musíš mít boty se žlábky vpředu i vzadu.Ale pokud tě to baví,tak si je stejně koupíš.Dnes
      Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka06.02.2011
Mně se právě jedná o to, že mi stále roste noha (od září 2010 do února 2012 mi vyrostla o 1 číslo -
   Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka06.02.2011
A co takovéhle mačky
    Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka07.02.2011
Pokud s drytoolem začínáš a jen trénuješ, tak je jedno jaké boty a mačky máš na nohách.V podstatě je
     Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka07.02.2011
Takže založit třeba dva tutový friendy který si pojistim ještě dvěma vklíněncema, hodim na to karábl
 Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka06.02.2011
v namche v bazaru maj nejaky grively na ledolezeni. s novyma hrotama...
  Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka06.02.2011
Ahoj, moc díky za informace, mrknu se ;-)

Díky, Jeny
 Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka06.02.2011
v namche v bazaru maj nejaky grively na ledolezeni. s novyma hrotama...
 Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka06.02.2011
v namche v bazaru maj nejaky grively na ledolezeni. s novyma hrotama...
  Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka07.02.2011
A co pro trénink ty rukojeti se smyčkami na hákování za chyty ? Je to levné, lehce vyrobitelné a na
   Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka07.02.2011
Ahoj, díky za nápad, ale u nás na stěně máme připravených několik drytool cest, ale určitě zajímavá
    Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka07.02.2011
    Re: Vybavení na drytooling pro začátečníka20.02.2011
Jeny odkud jsi?

 Bouldering Kremstal04.02.2011
Zdarec! Nezná to náhodou někdo v Kremstalu, tj boulderové oblasti Aggstein nebo Hartenstein? Jsem teď na pár měsíců ve Vídni a jelikož se víkend tváří přívětivě, dlaně se potí a prsty svrbí. Budu rád za jakékoliv tipy na topo, případně jak se tam nejlíp d

 Boulder počasí?!?!04.02.2011
Zdravim všechny...potřebovla bych podat info od někoho místního nebo blíže bydlícího jak to vypadá s podmínkama na Petráči nebo Sněžníku na bouldrování? případně někdo kdo by odhad Bahratal? kde by se dalo ted o víkendu bez mokra zalézt:) díky moc

 Panoramata/fotky pro tisk04.02.2011
Ahoj, nevíte někdo kde by se daly stáhnout nějaký pěkný panoramata nebo fotky (hory, lezení,...) vhodný pro větší tisk? Rád bych místo nějakých malovaných obrazů do bytu takovouhle dekoraci ale na koupi zrovna peníze nejsou a tisk by vyšel určitě levnějš:
 Re: Panoramata/fotky pro tisk05.02.2011
Zkus jpanoramamaker.wz.cz, ty na zacatku by mohly byt pouzitelny.

 jak nastavit tulení pásy?03.02.2011
Čau, potřeboval bych nastavit pásy, mám je o cca 5 cm kratší než lyže a nechce se mi je nechat plandat jen tak bez háčku. Nedělám si prdel. Díky za tipy.
 Re: jak nastavit tulení pásy?03.02.2011
Co takhle je nastavit prostým přišitím?
 Re: jak nastavit tulení pásy?03.02.2011
Endhaky jsou jenom pro lajdaky, spravny skialpinista je urizne a usetri min. 50g a nejake to treni.<
  Re: jak nastavit tulení pásy?03.02.2011
Vem tuleně,nech ho zakousnout do pásu, a jeho druhej konec přivaž k lyži. Třeba provázkem.
   Re: jak nastavit tulení pásy?04.02.2011
Koupil jsem si nové delší lyže a řešil jsem dilema co se staršími kratšími pásy. Odstřihl jsem háčky
    Re: jak nastavit tulení pásy?04.02.2011
@ bezhákovci - bez háků je to na prd, ačkoliv tak spousta lidí jezdí. To je dobrý tak když nandáš su
     Re: jak nastavit tulení pásy?04.02.2011
kup si nove, ale to ti asi ten pepikovsky setriaci rezim nedovoli...
      Re: jak nastavit tulení pásy?05.02.2011
Ferko,asi už moc česky nerozumíš,co? Zamysli se nad významem otázky JAK NASTAVIT tulení pásy.
     Re: jak nastavit tulení pásy?04.02.2011
Kdyz Ti konce pasu prestavaji lepit a tudiz zacinaji mit pri opetovnem nalepeni tendenci padat, mas
      Re: jak nastavit tulení pásy?04.02.2011
Na takovou tu normální lyžařskou turistiku, co tady provozujeme skoro všichni (Lenka promine), vůbec
       Re: jak nastavit tulení pásy?04.02.2011
neprehadzujem, pasy menim, ked menim lyze, teda cca kazde 3 roky... pasy bez patky neodporucam, hlav
 Re: jak nastavit tulení pásy?04.02.2011
Vem si pilku a uřízni 5cm z lyží
  Re: jak nastavit tulení pásy?04.02.2011
nebo si vyvrtej do lyží díru na háček. lepší než uřezání kusu lyže.
   Re: jak nastavit tulení pásy?04.02.2011
Bingo! Jednoho takového znám ;-)
    Re: jak nastavit tulení pásy?05.02.2011
Já to kdysi dávno na starých pásech, provedl tak, že jsem na pásy přišil normální popruh. Ten jsem n
     Re: jak nastavit tulení pásy?07.02.2011
Díky za tipy, nejvíc se mi zamlouvá rada vyvrtat díru do skluznice, neboť jak známo díra je odznakem

 Lehké zimní túry v Tatrách03.02.2011
Dejte prosím pár tipů na technicky snadnější zimní túry v Tatrách. Dík
 Re: Lehké zimní túry v Tatrách03.02.2011
Žlaby do III UIAA. Obzvlášť ty chválené v Puškášovi.
 Re: Lehké zimní túry v Tatrách04.02.2011
 Re: Lehké zimní túry v Tatrách05.02.2011
Mlynické Solisko z Furkotskej doliny
  Re: Lehké zimní túry v Tatrách05.02.2011
Tupá - pilíře ze Zlomisk, Zlomisková veža. To Mlynické Solisko, co píše kolega výše , zřejmě myslí t

 TOPO Comiciho hrana Jalovec03.02.2011
Nemáte někdo TOPO nebo odkaz na Comiciho hranu na Jalovec v Julských Alpách.Díky
 Re: TOPO Comiciho hrana Jalovec03.02.2011
taky by mě to zajímalo
  Re: TOPO Comiciho hrana Jalovec03.02.2011
Vylezeš spodní částí stěny podél systému žlákbů na suťovisko "keglijšče" a jdeš po něm dop
   Re: TOPO Comiciho hrana Jalovec03.02.2011
Díky za info.
 Re: TOPO Comiciho hrana Jalovec03.02.2011
Aspoň něco:
 Pozor na zlodeje03.02.2011
Chtel bych touto formou upozornit na nebezbecne chovani jednoho cloveka, jmenuje se Petr Barna z Prahy nebo Karl. Varu. Inzeroval tady na lezci prodeje lezecek a jineho zbozi, jedny jsem si od nej koupil, ale protoze byly male, tak jsme se dohodli na vrac
 Re: Pozor na zlodeje03.02.2011
priste staci mu je zpatky vratit taky nadobirku
  Re: Pozor na zlodeje03.02.2011
Kterou adresat nemusi prijmout, ze jo...
   Re: Pozor na zlodeje04.02.2011
Ozval se dalsi clovek, kteremu tento zlodej dlouhodobe dluzi, pokud dluzi jeste nekomu ozvete se mi,
 Re: Pozor na zlodeje07.02.2011
Petr není z KV
 Re: Černá ovce mezi lezci07.02.2011
jj, také jsem jeden z nich, poptával jsem tady nějaký dětský sedák, aby si malá mohla vyzkoušet leze
  Re: 14.02.2011
ahoj všem, chci být objektivní, takže:
utekl týden, ozvalo se několik lidí, kteří měli stejně
  Re: Petr se s námi vyrovnal14.02.2011
ahoj všem, chci být objektivní, takže:
utekl týden, ozvalo se několik lidí, kteří měli stejně

 pujcovna skialpy..?03.02.2011
ahoj lezci a lyznici,
ma nekdo tip na/zkusenost s pujcovnou skialp vybaveni kolem Salzburgu/Dachsteinu?
dik.

1   ...   784   785   786   787   788   789   790   791   792   793   794   795   796   797   798   799   800   801   802   803   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Použití telemarkových bot na skialp
Zdravím, má někdo zkušenosti s použitím telemarkových bot které jsou upravené i na tlt? Dájí se používat i normálně na skialp?
Konkrétně třeba model scarpa terminator x ntn

Prosím kdo nemá co říct k tématu ať se nevyjadřuje.

Díky
17:04:00 05.02.2011
odpovědět 
 Re: Použití telemarkových bot na skialp
Na Dynafit TLT se dají používat 2 nové modely Scarpa TX a TX Pro. Jinak zbývající modely na novou telemarkovou normu NTN ( Garmont Prophet, Crispi NTN Evo) dáš do běžného chodícího vazka Silvretty,Diamiru. Boty ze staré normy (kačeny se zobákem)dáš do Silvretty 404 a 500. Špici boty ze staré normy lze také pro skialp obrousit na brusce na normál skelet,s harmonikou se líp šlape když není sněhu na nástupu než pevným skeletem. Trochu k tomu najdeš na http://telemarktips.webnode.cz/
Thomas21:31:55 05.02.2011
odpovědět 
  Re: Použití telemarkových bot na skialp
Jj díky za info. Vím, že ty boty kupuju do tlt půjdou. Spíše mě zajímá jestli se takové boty můžou rovnat třeba se scarpa Laser.
http://www.youtube.com/ watch?v=m-1H3BC0rK4&feature=related
23:06:37 05.02.2011
odpovědět 
   Re: Použití telemarkových bot na skialp
Odkaz je třeba spojit (odstranit mezeru).
Karel23:07:17 05.02.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1150 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1265 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1454 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1419 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi