Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
42.Podstata 10107
43.Výšek 10077
44.Hyžný 10069
Bouldry:
42.F 9228
43.Jeliga 9203
44.Ježek 9200
Hory:
22.Bernard 2632
23.X. 2532
24.Opice 2510

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230968 cest
Nové přelezy:
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Skialpinisti poradte01.01.2011
Zdar, posím o radu ohledně lyží. Mám zacíleno na K2 Wayback, ale nejsem si jistej vhodností rockeru na skialp. Dosud jezdím na klasickych rovných lyžích a s rockerem nemam zkušenosti. Na nějakých testech, co jsem četl u západních sousedů o nich mluvili ja
 Re: Skialpinisti poradte01.01.2011
Tady jsou nějaké testy lyži:
 Re: Skialpinisti poradte01.01.2011
podle testů to vypadá na dobré lyže. Mě by zajímalo, jaké máte zkušenosti s Rockerem. Podle testů a
 Re: Skialpinisti poradte03.01.2011
No mě se právě jedná jak moc je znát limitující faktor rockeru na umrzlém a tvrdém povrchu a v břečc
  Re: Skialpinisti poradte03.01.2011
Přímo s pásy Gecko zkušenost nemám, ale měl jsem jejich molekulární obdobu od Colltexu CT40. Naštěst
  Re: Skialpinisti poradte03.01.2011
Čus, není to sice dlouhodobá zkušenost, na kterou se asi ptáš, ale aspoň něco: mám zkušenost s úplně
   Re: Skialpinisti poradte03.01.2011
Pásy Gecko - positiva: nemusí se používat zadní třmen, stačí, když končí 20 cm od patky lyže, ale mu
 Re: Skialpinisti poradte05.01.2011
Díky všem zarady. zkusim ty wayback a pásy gecko. Snad to nebude špatná volba.
  Re: Skialpinisti poradte05.01.2011
ohledně pásů Gecko(resp.ColltexCT40) jsem ti psal již o pár odpovědí výše. Možná tě zvyklá ještě ten
   Re: Skialpinisti poradte05.01.2011
Každopádně dík za radu. byl to podnět k dalšímu hledání. Gecka by ale měly být bezlepidlové a co něk
    Re: Skialpinisti poradte05.01.2011
jsem se trochu blbě vyjádřil. nejedná se o lepidlo ale jakousi molekulární nanesenou vrstvu (ona ve
 Re: Skialpinisti poradte24.01.2011
Zdar, chci jen poděkovat za rady. Šel jse nakonec do K2 Wayback s rockerem. Musím říct, nelepsi lyze

 Zoban & závody30.12.2010
http://www.ceskatelevize.cz /ivysilani/310297370070017-sport-v-regionech/
 Re: Zoban & závody30.12.2010
Díky za echo, opět jsem to přidal na konec článku. Letos to lezení v televizi docela jede;)

 foto dne30.12.2010
Ahoj,
to foto dne neni z Adru, ale z Prachova a ti dva lezci sedi na vrcholu Capky:-)
Liza
 Re: foto dne30.12.2010
Díky moc, doplnil jsem to.

 Vzhled webových stránek30.12.2010
Chtěl bych se zeptat, zda je nutné, aby šířka hlavního rámce webových stránek Lezce byla pouhých 770 pixelů ? Je to všechno zbytečně namačkáno uprostřed a vpravo vlevo široké modré pruhy. Neuvažujete o tom, že byste udělali šířku dynamickou podle okna pro
 Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
NIKDY!!
kde je ucta k tradicim?
Co na to klasici?
  Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
Hlavně doufám že na klávesnici píšou bez maglajzu!!! :-D
   Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
a mají myš připojenou přes seriový port a monochromatický monitor 640 x 400 pixelů !!!
    Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
No o jednom kompu se sériovou myší vím, a můžu Tě ujistit, že normálně funguje :))
     Re: Vzhled webových stránek31.12.2010
o tom nepochybuju - nedávno jsem jeden takový s win 95 zapnul po x letech a fungoval bez problémů :)
 Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
Sirka stranek je jedna vec a urcite by bodlo to co navrhujes. Mel bych i dalsi vylepseni typu "
  Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
dneska by stacilo kdyby foto dne nebylo veliky jako koberec v obyvaku, taky se mi po prokliknuti fot
   Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
no vidíš- já bych si zase zvětšený foto dne chtěl dát na zeď do obejváku vedle sharmy a gullicha:)
    Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
oh bóóže- uý je tam jiný:( to ze šárky, samozřejmě. miluju divokou přírodu a hladký stěny..
  Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
mě by stačilo ke štěstí aby odkaz fungoval jako odkaz bez toho abych ho musel někam kopírovat a maza
   Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
Mně by stačilo ke štěstí,kdyby do diskuse pod jakýkoliv článek musel být diskutér registrovaný.Množs
    Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
souhlas s registraci... + body za obtiznost cesty, nikoliv za muj pocit (uprava klasifikace) o obtiz
     Re: web a body building30.12.2010
takze body za pocit nekoho jineho, treba nakyho egoistickyho navrtavace cest co si mysli ze klasifi
 Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
Máme téměř připravenou verzi Lezce, kde už je výrazné rozšíření, asi nejvýraznějším vylepšením bude
  Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
Super. Presto bych se primlouval, aby vyse zminena vylepseni (tj rychlejsi zapis do denicku a snadne
  Re: Vzhled webových stránek30.12.2010
"alespoň 1000 pixelů, které je dnes snad už všude minimum" - všechno, jen tohle prosím NE.
   Re: Vzhled webových stránek31.12.2010
Ne, to si fakt neprohlížím, v takové nouzi jsem ještě nebyl ;) Na PDA mám 320 pixelů, takže to je úp
  Re: Vzhled webových stránek31.12.2010
a rozjet někde betaverzi pro otestování?
   Re: Vzhled webových stránek31.12.2010
Někdo by měl opravit chyby v žebříčku na lezci.cz. Leda že by si někdo psal přelezy z minulýho život
    Re: Vzhled webových stránek01.01.2011
Když jsem si občas zapisoval do deníčku nějaký dávný přelez (do deníčku, žebříčku by se to nedotklo)

 holental29.12.2010
zdar, mate nekdo zkusenosti s lezenim v holentalu ted v zime? zajimalo by me kolik je tam snehu a jestli se daji lezt aspon lehci cesty tak do 5ti uiaa, teploty kolem nuly mi nevadi, spis me zajima stav toho snehu, popripade v jakem stavu je tam ta ferata
 Re: holental02.01.2011
Zdarec, tak z Hoellentalu jsme se včera vratili. Ferrata šla akorát přes sněhovoledová pole se šiknu
 Re: holental02.01.2011
Lezli jsme tam v zimě několikrát v prosinci a lednu,cesty od 5 do 7+.V kolmém a převislém byla skála

 stena29.12.2010
Ahoj . Nema nekdo zkusenosti s MFP / multifinkcni panely / pro vyrobu bouldrovky ? Diky .

 Prošlápnutí lezeček29.12.2010
Ahojte, koupil jsem si (Triop Tiger, zatím jen na lezení na umělé stěně, s lezením začínám) lezečky, ale co jsem zjistil až po pár hodinách použití je to, že mne dost palčivě tlačí na levý kloub na palci -- asi mám asymetrické nohy, protože pravý je v poř
 Re: Prošlápnutí lezeček29.12.2010
obuj je na chvíli doma a to místo kde to tlačí napusť vodou a nech tvarovat dle nohy. přeji hodně št
  Re: Prošlápnutí lezeček29.12.2010
Ja som si obul tenkú ponožku, namočil trochu do vody a obul lezky. Po dvoch večeroch u filmu boli ok
 Re: Prošlápnutí lezeček29.12.2010
To máš tak...
1) Ne každá lezka padne na každou nohu...
2) Pro začátečníka je těžké od
  Re: Prošlápnutí lezeček30.12.2010
To sou kecy, že nová lezka tlačí na kloubu ještě není důvod hned ji vyhazovat, viz komenty výše.
  Re: Prošlápnutí lezeček30.12.2010
Osobne si myslim, ze kvalitnejsich a drahsich lezeciek je na umelu stenu skoda. Tieto Triop Tiger, a
  Re: Prošlápnutí lezeček30.12.2010
:-D Triopy sou dost šrot tos mě docela rozesmal :-D, kdy už si konečně uvědomíte že lezt se da i něč
   Re: Prošlápnutí lezeček01.01.2011
Taky mám triopy (rap new) a musím se jich zastat. Mám je dokonce podražený, a vyhovujou mě. Když byl
    Re: Prošlápnutí lezeček01.01.2011
JE to zial o znacke. Mam triopy 2 pary, jedny z nich ako svoje najpouzivanejsie lezky. Neskor som si
     Re: Prošlápnutí lezeček01.01.2011
Tak Triopy maji lezky ve vibramu uz 3-4 roky :-D a moje Triopky Conga sou naprosto precizni lezecky
      Re: Prošlápnutí lezeček02.01.2011
Zistil som, ze som minule lezcov mystifikoval, saltic na vibram neprechadza - len jeden/dva modely m

 Nehty na nohou29.12.2010
Ahoj, zajímalo by mě, jak ošetřujete své nehty na nohou? Z lezeček se mi nehty lámou a dvojí a následně se odlupují, i když je mám zastřihnuté na maximum. Ptám se proto, že neznám žádný návod či přípravek na ošetření těchto problémů. Ani jsem nikde nedohl
 Re: Nehty na nohou29.12.2010
To vypadá na nějakou mykozu, zajdi na kožní. Nebo do nějakého kosmeťáku.
 Re: Nehty na nohou29.12.2010
Taky si myslím, že to není normální, s nehty na nohou mám problém jen když je nechám trochu přerůst
 Re: Nehty na nohou29.12.2010
nemas ty lezecky moc velky?
  Re: Nehty na nohou29.12.2010
... nebo proste blby. Ze bys tema nehtama pri lezeni ryla do lezecky. Jinak, bezny tem tvuj problem
 Re: Nehty na nohou29.12.2010
Mam dost maly lezecky, uz jsem z nich mel i kuri oko a nehty maji tendenci se lamat. Ale neni to tak
  Re: Nehty na nohou29.12.2010
...sami nejste, zajděte si na manikůru a bude vám líp;)
   Re: Nehty na nohou29.12.2010
pedikuru :)
 Re: Nehty na nohou30.12.2010
Stejné problémy mám od koupě nových (sportovnějších) lezeček. Mykóza to fakt není. Zdvojený a odlup
  Re: Nehty na nohou30.12.2010
mám poškozený lůžko na dvou prstech u nohou a nijak mi to nevadí, nehet se se mi pravidelně odlupuje
 Re: Nehty na nohou31.12.2010
Jop, jednu dobu jsem si je moc nestrihal, abych mel mensi lezky ( :-D :-D ), a zacalo se mi to stava

 chata29.12.2010
Zdar, nemáte info jestli je už v provozu hotel Sliezsky dom? Nebo od kdy bude? Na stránkách jsem jen vycet ze se ma ted nekdy znovu otvirat. Dík Spidy

 Bufo28.12.2010
Nevíte někdo kde by se v Praze daly koupit lezačky Bufo? Díky za info.
Jirka
 Re: Bufo29.12.2010
na bufo se vykašli, nic horšího se neprodává
  Re: Bufo31.12.2010
Ale prodává! Mammut - nikdy více!
 Re: Bufo30.12.2010
při současných cenách pačmág bufo nemá cenu tyto pačmágy kupovat, pačmágy Bufo weapon II koupíš za 1
  Re: Bufo31.12.2010
Nicmene ptal se na to kde, ne zda! Vi teda nekdo, kde jsou v Praze k dostani? Mne jde hlavne o ten v
   Re: Bufo31.12.2010
pačmagy Rock Pillars sú za 1640? tak za to by som nedal ani deravú fusaklu...

1   ...   799   800   801   802   803   804   805   806   807   808   809   810   811   812   813   814   815   816   817   818   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Skialpinisti poradte
Zdar, posím o radu ohledně lyží. Mám zacíleno na K2 Wayback, ale nejsem si jistej vhodností rockeru na skialp. Dosud jezdím na klasickych rovných lyžích a s rockerem nemam zkušenosti. Na nějakých testech, co jsem četl u západních sousedů o nich mluvili jako o traumski, což není špatný, ale každá rada dobrá. Díky za rady.
Ivan18:06:29 01.01.2011
odpovědět 
 Re: Skialpinisti poradte
Tady jsou nějaké testy lyži: http://goo.gl/EnzUP
Petr Jandík18:25:44 01.01.2011
odpovědět 
 Re: Skialpinisti poradte
podle testů to vypadá na dobré lyže. Mě by zajímalo, jaké máte zkušenosti s Rockerem. Podle testů a článků mě docela zajímá, jestli je ten nástup do oblouku opravdu o tolik snažší.
Kulasek18:36:04 01.01.2011
odpovědět 
 Re: Skialpinisti poradte
No mě se právě jedná jak moc je znát limitující faktor rockeru na umrzlém a tvrdém povrchu a v břečce. V prašanu se jedná o super vymoženost. Jo a nemáte zk s bezlepidlovými pásy Gecko?
Ivan11:32:12 03.01.2011
odpovědět 
  Re: Skialpinisti poradte
Přímo s pásy Gecko zkušenost nemám, ale měl jsem jejich molekulární obdobu od Colltexu CT40. Naštěstí jsem je vyreklamoval. Že jsem nebyl sám se dočteš tady, kde jsem o tom něco sepsal..
http://www.vsk.vutbr.cz/ vertical/index.php/ lyzovani/55-lyzeskialpinismus/ 309-pasy-colltex-ct40-s-patkou-camlock (odstraň mezery).
Stručně řečeno doporučuji nekupovat a zůstat u klasického lepidla.
HonzaS12:04:20 03.01.2011
odpovědět 
  Re: Skialpinisti poradte
Čus, není to sice dlouhodobá zkušenost, na kterou se asi ptáš, ale aspoň něco: mám zkušenost s úplně novými Gecky, jetými jeden víkend. Zkušenost mám takovou, že se chovají jako normální pásy - lepí, lepí se na ně bordel, když jsou mokrý, lepí hůř.
honza plocek13:46:08 03.01.2011
odpovědět 
   Re: Skialpinisti poradte
Pásy Gecko - positiva: nemusí se používat zadní třmen, stačí, když končí 20 cm od patky lyže, ale musí být seříznuty do kulata. Nemusí se patlat lepidlem, pokud se na ně něco přilepí, nebo pokud přestávají "lepit", stačí je omýt vodou a nechat uschnout. I přes namrznutí "lepící" strany se dají ojet rukavicí a drží dál dobře.
Negativa: při oteplení a novém sněhu namrzají zespoda, ale na tom samém sněhu namrzá i holá běžka. Při sněžení se na ně "lepí" sníh a o to hůř drží, ale jak už bylo napsáno, furt drží.
Obecně: Mechanická odolnost je jako u normálních pásů, tak bacha na kameny, klacky a klády. Skluz záleží na sněhových podmínkách, na čerstvém nic, v ujeté stopě vynikající.
Rocker: Např. K2 mají do terénu 2 typy, Powder a All terrain. Výhoda v prašanu je jasná, nemusí se jít váhou tolik dozadu a postoj se blíží tomu na tvrdém. Další výhodou je i na méně rovném tvrdém povrchu, kde rocker zabraňuje nežádoucímu nekontrolovanému kousnutí hrany u špiček. Nevýhodou je zkrácení aktivní délky hrany na tvrdém povrchu, což nemusí být dobré ve větších rychlostech, ale kdo z nás jezdí nějak moc rychle, že jo. Je dobrý mít lyži, co má uprostřed normální klenutí (camber) kvůli lepšímu ovládání lyže na tvrdém povrchu. Další věcí je šířka, dnešní moderní lyže s 100 a více mm pod botou dokáží díky rockeru to, co o 20 mm užší lyže před 2 lety. Pak strašně záleží, co kdo preferuje. Jestli chození, nebo sjíždění. Já osobně, když už bojuju tolik hodin nahoru, tak si ten nesrovnatelně kratší čas z kopce chci užít. Kdyby měl člověk prachy na několik párů lyží dle podmínek, protože univerzálky mají všechny nevýhody speciálek, prostě něco jako trekové kolo :-)
J.14:35:33 03.01.2011
odpovědět 
 Re: Skialpinisti poradte
Díky všem zarady. zkusim ty wayback a pásy gecko. Snad to nebude špatná volba.
Ivan02:04:09 05.01.2011
odpovědět 
  Re: Skialpinisti poradte
ohledně pásů Gecko(resp.ColltexCT40) jsem ti psal již o pár odpovědí výše. Možná tě zvyklá ještě tento odkaz http://snow.cz/tema/ 1876-pasy-gecko (odstran mezery). Obecně ze zkušeností lidí, kteří si pásy s molekulárním lepidlem koupili plyne, že jsou výborné jednu sezonu nebo cca 30 tůr a pak jde kvalita lepidla rapidně dolů, resp. přestávají držet a je nutno je za drahý peníz obnovovat. Výrobcem udávané omytí mýdlovou vodou jsem také zkoušel, ale funguje to pouze na chvilku. Ale pokud jsi rozhodnutý, tak třeba budeš mít štěstí..
HonzaS13:40:41 05.01.2011
odpovědět 
   Re: Skialpinisti poradte
Každopádně dík za radu. byl to podnět k dalšímu hledání. Gecka by ale měly být bezlepidlové a co několik lidí co s imi jezdí už 2 sezony si je chválí. Prý jen dříve byly problémy svytrháváním poutek. No snad bud mít s výběrem štěstí.
Ivan14:26:54 05.01.2011
odpovědět 
    Re: Skialpinisti poradte
jsem se trochu blbě vyjádřil. nejedná se o lepidlo ale jakousi molekulární nanesenou vrstvu (ona ve skutečnosti trošičku lepí). A tato molekulární vrstva ztratí po určité době svoje skvělé vlastnosti.(alespoň u Colltec CT40 to tak bylo). Také jsem tomu nechtěl věřit, když jsem četl první špatné zkušenosti od jiných (viz. odkaz na článek Jirky Vodsloně). Mě pásy držely cca 1,5 sezony (cca 30 tůr) a pak to naráz byla katastrofa. Začaly během výstupu naprosto nekontrolovatelně padat, naštěstí jsem nešel přechod, kde pásy opakovaně nasazuješ. Omytí mýdlovou vodou pomohlo na cca 2 tůry, pak se to opakovalo.
Víc už k tomu nebudu říkat, třeba firma Gecko na tom bude lépe. Já jsem se opět vrátil na osvědčenou klasiku Colltec combi Extreme s klasickým lepidlem a jsem zase spokojen.
HonzaS15:37:06 05.01.2011
odpovědět 
 Re: Skialpinisti poradte
Zdar, chci jen poděkovat za rady. Šel jse nakonec do K2 Wayback s rockerem. Musím říct, nelepsi lyze co jsem kdy měl na nohách. Díky rockru jdou parádně do oblouku a plynule ho vyjíždějí. A člověk se tolik nenadře. Bál jsem se, jak to bude na zmrzlých plotnách, ale drží docela dobře. Špičkový vevelkých rychlostech s dlouhým poloměrem, tak ve staromilských sekaných obloucích. Na tvrdým i měkým je to parádní svezení. prostě jak psali Němci v testech, traumski. Ty pásy Gecko zatím dobrý, ale to ukáže čas. Mají jen debilní zadní upínání.
Ivan23:24:41 24.01.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1454 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi