Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231214 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Boty La Sportiva - Trango Light Low12.11.2010
Ahoj, má je někdo zkušenosti z tímto modelem? Díky za info.
 Re: Boty La Sportiva - Trango Light Low12.11.2010
Ještě oprava....s tímto modelem....Díky.
 Re: Boty La Sportiva - Trango Light Low12.11.2010
Ještě oprava....s tímto modelem....Díky.
  Re: Boty La Sportiva - Trango Light Low12.11.2010
Čus, botky jsou to trochu tvrdší než běžný tenisky, relativně málo smrdí, ale jsou sešité z mnoha ku
 Re: Boty La Sportiva - Trango Light Low12.11.2010
Tyhle botky mám já i manželka.
+ je obrovská pohodlnost a všestrannost. Vydupal jsem v nich
  Re: Boty La Sportiva - Trango Light Low15.11.2010
Díky za příspěvky.

 lezeni italie ?12.11.2010
ahoj, planujeme s bandou vyrazit na lezeni nekam do tepla a resime jak hluboko na jih bude potreba zajet.. byl jste ted nekdo v muzzerone ? Jak to tam vypada ? Ma smysl jet jeste dal na jih, nebo jsou steny na slunci v pohode ? Zvazovali jsme i korsiku, a

 Novy pruvodce na Petrohrad11.11.2010
Nevite nekdo, jestli se pristi rok nebo nekdy v brzke dobe chysta vydani aktualizovaneho pruvodce na Petrohrad? Diky.
 Re: Novy pruvodce na Petrohrad12.11.2010
Pokud vím, tak v příštím roce ne, ale ten, kdo si koupí posledního a sežene i dodatek Mlýnský vrch,
  Re: Novy pruvodce na Petrohrad14.11.2010
Ok, diky za info.

 Bořeň11.11.2010
Hoj, funguje na Bořeni teď chata, dá se přechrupnout?
 Re: Bořeň11.11.2010
Funguje, na přespání si zavolej
 pik lenina11.11.2010
někdo se ptal v dikusi po trasách na Pik Lenina, tak tady je pár odkazů, na informace nejen o trasách, ale i o heře celkem:
http://www.mountain.

 PIEPS bivak10.11.2010
Pieps bivi bag - pro sva lidi, chtěl sem ho jako nouzovku, přp. normálně využívat místo stanu. Úžasná váha, velikost, cena, stejně tak i užití pro přepravu zraněného. Ripstop sice má být nepromokavý ale jak moc, stejně tak oděruvzdornost. Jestli máte něja
 Re: PIEPS bivak10.11.2010
Na to mozna nebude špatny outdoorforum ;)
  Re: PIEPS bivak10.11.2010
Je to nouzovka do báglu na dno. Není to na časté používání, jako třeba Rakoncaj, Pamir7000, Millet,
 Bivakovací vak11.11.2010
Přidávám se k tomuto dotazu. Sháním nějaký takový pytel na neplánované bivaky při lezení v horách (n
  Re: Bivakovací vak11.11.2010
Pro jistotu a na nouzáky bych hodil do báglu Ortovox Gemini I, Pieps MFL Single, Salewa bivibag 1 z
   Re: Bivakovací vak11.11.2010
Pieps double jsem si pořídil. Jako nouzovku.
PLUS- váha, rozměr, oka na přepravu poraněného
    Re: Bivakovací vak11.11.2010
To se jako jedná o bivakovací vak, který nevydrží déšť?
     Re: Bivakovací vak11.11.2010
No v podstatě dlouho déšť neudrží. Pokud chceš 100%nepromokavý žďárák se stejných parametrech-váha,
      Re: Bivakovací vak11.11.2010
Řešením je tedy takovýto žďárák + pláštěnka..
       Re: Bivakovací vak11.11.2010
Bivak je většinou nouzovka. Samozřejmě znám chlapíka, co chodí většinou sám a proto má pořádný GTX ž
        Re: Bivakovací vak11.11.2010
chyba :-( NEjsou určeny na pravidelné užívání
        Re: Bivakovací vak11.11.2010
No, nezdá se mi ta promokavost. Jsem ochoten strávit noc pod igelitem a trochu provlhnout zevnitř, a
         Re: Bivakovací vak12.11.2010
Pokud bivakujes ve stene tak je ti jedno ze to promokne hlavne ze te to ochrání před větrem a déšť n
          Re: Bivakovací vak12.11.2010
Pro plánované bivaky a ještě k tomu za deště je učinný jen celo - goretex. Mám jeden takový, který m
           Re: Bivakovací vak12.11.2010
Zdar, vyzkoušel jsem poměrně dost ždáráků od různých firem (salewa, Highpoint, Pieps) ale jedniný kt
            Re: Bivakovací vak12.11.2010
Ten ale neni moc dobry jako nouzovka nebo do steny. Je jen pro jednoho nedas do nej batoh a neda se
             Re: Bivakovací vak12.11.2010
Mícháte hrušky a jabka dohromady.
To co má PIEPS ORTOWOX a další. To lehké nic co ani nevíš ž
 Re: PIEPS bivak13.11.2010
 Svítí slunce?, Okamžik radosti10.11.2010
Známá  režisérka Olga Špátová uvádí ve čtvrtek 11.listopadu od 20 h. v  jabloneckém Klubu Na Rampě filmy svého otce Jana Špáty, kromě dalších i uvidíte:
Svítí slunce? (1970) - portrét horolezce Josefa Kuhna z Lomnice nad Popelkou, který s
 Re: Svítí slunce?, Okamžik radosti10.11.2010
Mohlo by se to promítat i jinde? Koho kontaktovat aby přijeli k nám do klubu?
  Re: Svítí slunce?, Okamžik radosti11.11.2010
Hm, dobrá reklama klubu, kterej podle mě zbytečně rejžuje na lezecky zaměřených filmech a promítáníc

 boty na ledy a mixy10.11.2010
Nemá někdo zkušenosti s botama Asolo Broad Peak nebo Aku Spider Kevlar GTX? Zajímá mě jestli špatně nesednou nějaké mačky (uvažuju používat s Raveltik Spider) a jak se to má s odolností proti vodě, třeba při chození ve sněhu. A jakékoli další zkušenosti j
 Re: boty na ledy a mixy10.11.2010
Zdar, mám zkušenosti s botama Saltic Triton, pevná kožená vyoká bota, zatím mi nepromokly. Na ledy s
 Re: boty na ledy a mixy11.11.2010
Ty Asola jsou super. Mačky Petzl sednou 100%. raveltiky vyzkoušeny a taky dobré.
  Re: boty na ledy a mixy11.11.2010
Saltic Triton vydrželi stěží jednu sezonu, strašně změkly, a to jak kůže, tak i podrážka - její výzt
   Re: boty na ledy a mixy12.11.2010
Saltic triton sa uz nerobia, maju novy model hirricane. Drzal som ho v ruke, spracovanie a material
    Re: boty na ledy a mixy13.11.2010
Tritony se, pokud vím, ještě dělají; je to "nižsí" model než Hurricane (ne Hirricane). Hur

 Srouby v pateri10.11.2010
Zdar! Urco se uz nekdo z vas zkutalel a sesroubovali mu pater aby zase mohl popolizat. Mate zkusenost jestli je lepsi ty srouby vyndat nebo nechat vevnitr?
Vaznot zraneni minimalne 4 srouby a nejaky spoje mezi tim;)
 Re: Srouby v pateri10.11.2010
Me to šlo s něma i bez nich
 Re: Srouby v pateri10.11.2010
to zda srouby ponechat ci neponechat neni otazka pro tohle forum, ale pro neurochirurga, ktery je ta
  Re: Srouby v pateri10.11.2010
Chjo chjo..dobry nazor....
Mam jich tam 6, dva roky...
Chirurg co to tam daval to tam
   Re: Srouby v pateri10.11.2010
Mel sem 8 sroubu v kompresní zlomenine L2 a L4.
Po roce vyndali a je to ok, lezu dal. Se srou
    Re: Srouby v pateri10.11.2010
Ani nevis jak mi tvuj dusledek zvedl naladu:) Maji mi to vyndat za 14 dni a zacal jsem se fest bat;)
     Re: Srouby v pateri10.11.2010
Tak se priprav, ze jak ti to vyndaj, tak to muze bejt zas na cas v prdeli, jak si to sedne, ale nepr
    Re: Srouby v pateri10.11.2010
Zdravím, mám 10 šroubů v páteři... fixaci Th10-L3, z toho Th11-12 zlomený a L2 kompresní zlomenina..
     Re: Srouby v pateri10.11.2010
Sem nedopsala - úrazovka Brno
 Re: Srouby v pateri10.11.2010
Mně se po vyndání lezlo podstatně lépe, protože mi šrouby bránily v ohebnosti a taky jsem se víc bál
  Re: Srouby v pateri12.11.2010
A jak dlouho ti trvalo, než jsi se dostala do normálu po vyndání? Muselo to bejt ztuhlý, atrofovaný
 Re: Srouby v pateri10.11.2010
Jak napsal J. to nech na doktorech..pokud se ti něco nezdá, jdi za jinym..já měnil doktora 3x (každe
  Re: Srouby v pateri10.11.2010
Hm a mate nejake skusenosti aj s ochrnutim ??.. ci zlonemini patere (chrbtice) neboli az take vazne?
   Re: Srouby v pateri10.11.2010
srouby patri do ledu, ne do patere! hlavne se vsichni brzo uzdravte. drzim palce.

 matroš na suškách09.11.2010
Ahoj ztráta materiálu na suškách, už se tu o tom psalo, je to tak dva tři týdny, kdo ste našel ozvěte se prosíím tel 733 607 246 mejl:skalpyy@post.cz

1   ...   813   814   815   816   817   818   819   820   821   822   823   824   825   826   827   828   829   830   831   832   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Boty La Sportiva - Trango Light Low
Ahoj, má je někdo zkušenosti z tímto modelem? Díky za info.
Daňous10:45:21 12.11.2010
odpovědět 
 Re: Boty La Sportiva - Trango Light Low
Ještě oprava....s tímto modelem....Díky.
Daňous10:47:01 12.11.2010
odpovědět 
 Re: Boty La Sportiva - Trango Light Low
Ještě oprava....s tímto modelem....Díky.
Daňous10:48:41 12.11.2010
odpovědět 
  Re: Boty La Sportiva - Trango Light Low
Čus, botky jsou to trochu tvrdší než běžný tenisky, relativně málo smrdí, ale jsou sešité z mnoha kusů a šití imho není moc kvalitní - začaly se mi asi po dvou měsících párat švy (u takovýho toho bočního kusu) při použití - procházky v lese, 2 x sestup suťákem. Jinak lezl jsem v nich nějakou čtveruli či co a šlo to díky pěkně zpracované špičce celkem dobře.
honza12:33:28 12.11.2010
odpovědět 
 Re: Boty La Sportiva - Trango Light Low
Tyhle botky mám já i manželka.
+ je obrovská pohodlnost a všestrannost. Vydupal jsem v nich hodně kopců i ferrat.
- Na obou párech se nám totálně rozervala zevnitř pata a vypadala z toho stélka (na funkci to ale vliv nemá :-))
- odlepila se podrážka na špici (na funkci to taky vliv nemá)
- jediný opravdový mínus je podrážka, která na vlhkých šutrech trochu klouže, to mě na nich jako jediný opravdu štve.
Ale kdybych je kupoval znovu, určitě do nich opět jdu, za sebe můžu doporučit, konstrukčně i funkčně dobrá a pohodlná bota.
H.
taky Honza21:18:51 12.11.2010
odpovědět 
  Re: Boty La Sportiva - Trango Light Low
Díky za příspěvky.
Daňous09:55:20 15.11.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192418)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (21)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi