Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231429 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Spaní ve stanu Alpy28.02.2021
Ahoj,
máte někdo prosím zkušenosti jak je to v Rakousku se spaním ve stanu u horské chaty? Není to o penězích, v Rakousku je ubytování celkem levné.
Jen jsem našel v jednom článku doporučení si některé chaty rezervovat hodně dopředu.
 Re: Spaní ve stanu Alpy28.02.2021
Jak kde a jak kdy.. Se to tu řešilo jak je nastavená legislativa, dost záleží v kterým "okrese&
 Re: Spaní ve stanu Alpy28.02.2021
Není problém se zeptat, chataři bývají normální. A když si k tomu dáte třeba 10 piv, tak budou úplně
 Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
Platí nepsané, ale Rakušany i slušnými Čechy dodržované pravidlo, že spát a případně vařit je možné
  Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
tedy bavíme se o době normální, žánop.

záleží, jestli chci komfort chaty neužívat vůb
   Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
Za chatu se platí i když spíš venku.
(Sprchy WC kuchyňka)
Tak to je u nás, na Slovensk
    Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
ono je to většinou na rozumné domluvě a platba za stan za chatou je víceméně symbolická a v případě
 Oxiduj si jinde,01.03.2021
když jsi blb nebo trénuješ na Kyrgoš a taháš do Alp stan, a neser laskavě u chat...
  Re: Oxiduj si jinde,08.03.2021
Ale chaty přece nejsou všude.
  Re: Oxiduj si jinde,08.03.2021
věřím, že i v Alpách sú takí tí chatári, co jim rupne v hlavě a nepustěj tě dovnitř. Takže mít stan
   Re: Oxiduj si jinde,08.03.2021
zvlášť v rakousku, kde na nás poslali policajty, i když jsme spali na odpočívadle bez stanů
    Re: Oxiduj si jinde,09.03.2021
v některých spolkových zemích rakouska je zákaz spaní v autech (i osobních) mimo autokempy již zhrub
     Re: Oxiduj si jinde,10.03.2021
Mam pocit že to dost koliduje s mezinárodnim právem a spoustou i jejich zákonů. Když se zaměříme jen
      Re: Oxiduj si jinde,10.03.2021
A ty docela přibývají
      Re: Oxiduj si jinde,10.03.2021
Rakušani a Švýcaři ještě dodávají značku zákaz táboření a kempování a někdy i písemnou tabulku, že s
       Re: Oxiduj si jinde,12.03.2021
Zlaty Verdon
 Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
Nechápu potřebu spát ve stanu u chaty- buď taháš stan a spíš ve volné přírodě, nebo spi v chatě. Tak
  Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
Dá se jít Alpy bez stanu? Mimo sezónu jsou přece chaty zavřené.
   Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
Ano, říká se tomu třeba winteraum, zimna soba... podle toho v jaké části alp.
  Re: Spaní ve stanu Alpy07.03.2021
V alpách (narozdíl třeba od Slovenska), je chatař hlavně správce chaty, neplatí žádný nájem, ale nao
   Re: Spaní ve stanu Alpy08.03.2021
Co je mi známo, tak chataři jde 100% zisku z jídla a dalšího, co tam prodá, ale veškerý zisk z ubytk
    Re: Spaní ve stanu Alpy08.03.2021
resp. 100% z ubytka jde spolku nebo se vraci do provozu, oprav a udrzby chaty.
    Re: Spaní ve stanu Alpy08.03.2021
resp. 100% z ubytka jde spolku nebo se vraci do provozu, oprav a udrzby chaty.
    Re: Spaní ve stanu Alpy08.03.2021
resp. 100% z ubytka jde spolku nebo se vraci do provozu, oprav a udrzby chaty.
   Re: Spaní ve stanu Alpy08.03.2021
Tak jednou jsem se bavil s chatarem, cely nestastny. Ze mu AV zveda najem, ale on nechce zvedat ceny
   Re: Spaní ve stanu Alpy09.03.2021
v Tatrách je výberové konanie na nájomcu, tuto je napr.zmluva na Térynku
    Re: Spaní ve stanu Alpy09.03.2021
Tatry jsou dobrym příkladem jak by se to asi dělat nemělo. Hodit veškeré riziko na nájemce, aby do t
     Re: Spaní ve stanu Alpy09.03.2021
naše nemilá zkušenost se ženou pár roků zpět na Hohewandu, dolezli jsme feratu, dojdeme k večeru na
     Tatranské chaty JAMES + KST10.03.2021
otvárajú sa obálky s ponukou, rozhodujúc nie je ponúknutý nájom, ale aj skúsenosti, vízia. Ide to d

 co na sebe27.02.2021
Jaké jsou vaše zkušenosti s oblečením pod lezeckými kalhotami? Nejsem si jistá, zda se na bouldering hodí víc stringy, nebo brazilky?
 Re: co na sebe27.02.2021
NEJLÍP NAOSTRO ! Když prdnou gatě ať je na co koukat! ;-) :-*

 Pytel na mago25.02.2021
Pytel na mago se našel na jihlavsku, za popis pytle a skaly vrátím

 kalhoty Rafiki25.02.2021
Jaké jsou vaše zkušenosti s lezeckými kalhotami Rafiki? Nejsem si jistý, zda mám objednat S nebo M. M se zdá být příliš velký na můj pas a S se zdá docela malý na mou velikost. Dívám se na model Facerock. Dík!
 Re: kalhoty Rafiki25.02.2021
Dobry, akorat nektery barvy maj tendenci dost blednout, ale jinak pohoda. Ja mam Lko.
 Re: kalhoty Rafiki26.02.2021
Jsem mezi S a L.
 Re: kalhoty Rafiki26.02.2021
bral bych S pokud vahas, tam kde mam jine znacky M jsem mel rafiki S
 Re: kalhoty Rafiki26.02.2021
Velikosti dost lítaj, model od modelu. Nedá se jednoznačně poradit.
Jinak, je to "převle
  Re: kalhoty Rafiki26.02.2021
Dík. Velikost S má specifikace výška 171-176, pas 78-82, boky 92-96 a velikost M má specifikace výšk
  Re: kalhoty Rafiki26.02.2021
A že je to stejná kvalita jako Hannah je dobře, nebo špatně? Uvažuji, že si od nich koupím bundu.
   Re: kalhotky Rafiki26.02.2021
Hana přemýšlý si koupit kalhotky od Rafniky... Hmm.
   Re: kalhoty Rafiki27.02.2021
Za mě určitě o dost horší kvalita než Mountain Equipment, Rab, Direct Alpin apod.

U k
    Re: kalhoty Rafiki27.02.2021
A máš s tou kvalitou nějakou osobní zkušenost? Jako chci tu bundu hlavně do města, ale prý je v ní p
     Re: kalhoty Rafiki27.02.2021
Ano, s bundou Hannah mám osobní zkušenost.
      Re: kalhoty Rafiki28.02.2021
A dobrou? Nebo špatnou...
       Re: kalhoty Rafiki28.02.2021
Čti pomalu a nad každou větou chvilku přemýšlej:

Pokud chceš nosit bundu do města, t
        Re: kalhoty Rafiki28.02.2021
Nechápu... Jaký je rozdíl, když se ti třeba na bundě po půl roce rozbije zip při VHT a nebo ve městě
         Re: kalhoty Rafiki28.02.2021
Oproti renomovaným značkám se v horách v bundě od Hanahu víc zpotíš, když budeš makat, víc vymrzneš,
          Re: kalhoty Rafiki01.03.2021
Ale narozdíl od zmiňovaných značek je ve slevě.
 Re: kalhoty Rafiki26.02.2021
Stejně budeš doma sedět v teplákách!!! :-)))))))))
  Re: kalhoty Rafiki27.02.2021
jen musím upozornit že jsou málo elastické takže se v nich špatně sbírají bodíčky do deníčku

 LaSportiva Skwama25.02.2021
Ahoj,

Vcera jsem nechal na panteonu na male skale v prvni lize lezecky LS skwamy. Cislo asi 39.5 nebo tak neco. Kdyby ste je nekdo nasel dejte mi pls vedet. Diky moc, jirmi, tel. 739243739
 Re: LaSportiva Skwama25.02.2021
Nalezeno, vyreseno. Diky vsem za spolupraci, jirmi

 LaSportiva Skwama25.02.2021
Ahoj,

Vcera jsem nechal na panteonu na male skale v prvni lize lezecky LS skwamy. Cislo asi 39.5 nebo tak neco. Kdyby ste je nekdo nasel dejte mi pls vedet. Diky moc, jirmi, tel. 739243739

 honnold sili24.02.2021
https://www.youtube.com/watch?v=UmpnSTz-8VY
 Re: honnold sili24.02.2021
Šílí? Snad ani ne... Prostě si leze, jak je jeho zvykem.
Ve skalním lezení se pohybuje spous
  Re: honnold sili25.02.2021
bacha na diakritiku. Bych to cetl jako Unor Bily, Honnold SILI!
   Re: honnold sili25.02.2021
Šílí i sílí. dat za den tri steny solo, kdy normalne se kazda z nich leze dni nekolik.... navic sol

 Přes přílep, 5 - Alkazár v Srbsku24.02.2021
www.lezec.cz/reference.php?key=10742&print=1&ckat=

To má perspektivu a expozici j
 Re: Přes přílep, 5 - Alkazár v Srbsku25.02.2021
tzechaczek

 Gran Zebru15.02.2021
Nebyli jste někdo na Schaubachhütte pod Gran Zebru v Itálii? Zajímalo by mě, zda je tam winterraum, případně jaký je tam přístup v zimě. Díky

 9A11.02.2021
2hy 9A bouldr hoďte vo tom aspoň zmínku děkuji
 Re: 9A11.02.2021
je to 8C+
  Re: 9A11.02.2021
V Krasovém kontextu tak 7C. Říkal mi to Franta a ten už vylezl i 6B+, takže má přehled.
   Re: 9A11.02.2021
To je toho, tohle se lezlo na písku už dávno.
    Re: 9A11.02.2021
Ale to se ještě mágovalo
     Re: 9A17.02.2021
To se lezlo, ještě když se nemágovalo. Tedy u nás. Nevím jak u vás.
 Re: 9A12.02.2021
s mágem to nemá cenu, to není žádnej výkon
 Re: 9A12.02.2021
2hy. To je fakt nutný psát takovýhle tatarsky patvary?
 Re: 9A12.02.2021
2hy. To je fakt nutný psát takovýhle tatarsky patvary?
  Re: 9A14.02.2021
3.14 oxid uhelnaty s hakem
  Re: 9A17.02.2021
Třeba to je tajný kód k útoku. Co ty víš?
   Re: 9A23.02.2021
tuejčvaj?

1   ...   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Spaní ve stanu Alpy
Ahoj,
máte někdo prosím zkušenosti jak je to v Rakousku se spaním ve stanu u horské chaty? Není to o penězích, v Rakousku je ubytování celkem levné.
Jen jsem našel v jednom článku doporučení si některé chaty rezervovat hodně dopředu.
S přítelkyni chodíme na pohodu, nechceme dělat stíhací závod od chaty k chatě. Prostě kam dojdeme tam přespíme.
Jenda20:27:26 28.02.2021
odpovědět 
 Re: Spaní ve stanu Alpy
Jak kde a jak kdy.. Se to tu řešilo jak je nastavená legislativa, dost záleží v kterým "okrese" to je..
20:31:33 28.02.2021
odpovědět 
 Re: Spaní ve stanu Alpy
Není problém se zeptat, chataři bývají normální. A když si k tomu dáte třeba 10 piv, tak budou úplně v pohodě. Možná i radši, když budete venku :)
20:31:37 28.02.2021
odpovědět 
 Re: Spaní ve stanu Alpy
Platí nepsané, ale Rakušany i slušnými Čechy dodržované pravidlo, že spát a případně vařit je možné jen dál, než je dohled od chaty.
Kuba Turek00:32:57 01.03.2021
odpovědět 
  Re: Spaní ve stanu Alpy
tedy bavíme se o době normální, žánop.

záleží, jestli chci komfort chaty neužívat vůbec, a potom je dohled/doslech/dostřel od chaty málo, rozumný je dohled a půl hodiny ostré chůze (s přihlédnutím k nenocování a tedy i nesraní v oblasti, odkud chata bere vodu). nebo chci užívat komfort chaty zdarma (vodu, sušárnu) a nenechat tam ani cent. to je poněkud chucpe a je snad tolerovatelné u dvojice studentů, nikoli u autobusového zájezdu. a nebo nakonec chata je mrňavá a je součástí hřebenového přechodu, kde je z chat nejmenší, a nebo je to trochu pohodově punková chata a tam je pak zvykem stavět stan za chatou a chodit do chaty na záchod a na večeři a pivo.
Lukas B.07:59:51 01.03.2021
odpovědět 
   Re: Spaní ve stanu Alpy
Za chatu se platí i když spíš venku.
(Sprchy WC kuchyňka)
Tak to je u nás, na Slovensku nebo Polsku.
Jenda12:28:25 01.03.2021
odpovědět 
    Re: Spaní ve stanu Alpy
ono je to většinou na rozumné domluvě a platba za stan za chatou je víceméně symbolická a v případě konzumace večeře a piva se obvykle nevyžaduje.
Lukas B.13:14:41 01.03.2021
odpovědět 
 Oxiduj si jinde,
když jsi blb nebo trénuješ na Kyrgoš a taháš do Alp stan, a neser laskavě u chat...
Klasik15:09:48 01.03.2021
odpovědět 
  Re: Oxiduj si jinde,
Ale chaty přece nejsou všude.
Tom19:11:29 08.03.2021
odpovědět 
  Re: Oxiduj si jinde,
věřím, že i v Alpách sú takí tí chatári, co jim rupne v hlavě a nepustěj tě dovnitř. Takže mít stan v zásobě a vědět, že nedělám nic nelegálního se hodí.
20:29:41 08.03.2021
odpovědět 
   Re: Oxiduj si jinde,
zvlášť v rakousku, kde na nás poslali policajty, i když jsme spali na odpočívadle bez stanů
20:31:28 08.03.2021
odpovědět 
    Re: Oxiduj si jinde,
v některých spolkových zemích rakouska je zákaz spaní v autech (i osobních) mimo autokempy již zhruba dvacet let. třeba v tyrolsku se začal aktivně a plošně vymáhat teprve loni. bylo vždy zvykem vyprudit jen bydlíkovce a karavaňáky, teď už nepomůže ani kombík nebo zaplechovaná dodávka, aktivně procházejí a neomylně pálí po pootevřených oknech.
tedy, mluvím především o provařených parkovištích u začátků frekventovaných značených cest nebo u lanovek.
Lukas B.15:46:10 09.03.2021
odpovědět 
     Re: Oxiduj si jinde,
Mam pocit že to dost koliduje s mezinárodnim právem a spoustou i jejich zákonů. Když se zaměříme jen na parkovací místa kam smíš legálně dojet a zaparkovat. 1. Kamijóňáka nechají spát kdekoli. A v případě ČR i na místech kde to ohrožuje bezpečnost. Jaký je v tom rozdíl? 2. V silničním zákoně je napsáno že nesmíš řídit unavenej. Když na tebe přijde krize tak prostě zastavíš a píš. 3. Když tam může stát přes noc prázný auto, tak proč bych v něm nemohl spát? Vpodstatě jedinej legální způsob jak ti znemožnit spaní v autě je dát ceduli Zákaz stání 22h-6h
David16:04:11 10.03.2021
odpovědět 
      Re: Oxiduj si jinde,
A ty docela přibývají
17:08:41 10.03.2021
odpovědět 
      Re: Oxiduj si jinde,
Rakušani a Švýcaři ještě dodávají značku zákaz táboření a kempování a někdy i písemnou tabulku, že se nesmí spát v autě.
Kuba Turek19:49:53 10.03.2021
odpovědět 
       Re: Oxiduj si jinde,
Zlaty Verdon
ROKO09:34:33 12.03.2021
odpovědět 
 Re: Spaní ve stanu Alpy
Nechápu potřebu spát ve stanu u chaty- buď taháš stan a spíš ve volné přírodě, nebo spi v chatě. Takovýty kecy dám si tam pivo a je to ok... přiď u nás do hospody, pij tam celej večer svoje lahváče, ale kup si tam třeba jejich brambůrky- bude to ok? uvidíš co ti hospodskej řekne. Ti chataři to mají většinou pronajaté od AV jako živnost, musí platit nájem, živit rodinu... Pokud se zeptáš a domluvíš se s chatařem je to ok. Ale, žádný nepsaný pravidla o dohledu od chaty nebo kolik si máš dát piv... prostě nejsou. Navíc tam jdeš na wc, bereš vodu, uvaříš si v teple v závětří raději... Jestli máš rád hory se stanem tak to přijmi se vším všudy. Horám zdar.
Fin15:22:42 01.03.2021
odpovědět 
  Re: Spaní ve stanu Alpy
Dá se jít Alpy bez stanu? Mimo sezónu jsou přece chaty zavřené.
Tom17:45:38 01.03.2021
odpovědět 
   Re: Spaní ve stanu Alpy
Ano, říká se tomu třeba winteraum, zimna soba... podle toho v jaké části alp.
18:08:10 01.03.2021
odpovědět 
  Re: Spaní ve stanu Alpy
V alpách (narozdíl třeba od Slovenska), je chatař hlavně správce chaty, neplatí žádný nájem, ale naopak možná i něco dostává. 90% z ceny spaní jde majiteli chaty (a ten to dává zpátky do oprav), chataři jde všechno z jídla a pití.
David11:55:10 07.03.2021
odpovědět 
   Re: Spaní ve stanu Alpy
Co je mi známo, tak chataři jde 100% zisku z jídla a dalšího, co tam prodá, ale veškerý zisk z ubytka jde spolku (AV, DAV...)
07:49:43 08.03.2021
odpovědět 
    Re: Spaní ve stanu Alpy
resp. 100% z ubytka jde spolku nebo se vraci do provozu, oprav a udrzby chaty.
07:52:12 08.03.2021
odpovědět 
    Re: Spaní ve stanu Alpy
resp. 100% z ubytka jde spolku nebo se vraci do provozu, oprav a udrzby chaty.
07:52:13 08.03.2021
odpovědět 
    Re: Spaní ve stanu Alpy
resp. 100% z ubytka jde spolku nebo se vraci do provozu, oprav a udrzby chaty.
17:52:45 08.03.2021
odpovědět 
   Re: Spaní ve stanu Alpy
Tak jednou jsem se bavil s chatarem, cely nestastny. Ze mu AV zveda najem, ale on nechce zvedat ceny za jidlo...
20:51:19 08.03.2021
odpovědět 
   Re: Spaní ve stanu Alpy
v Tatrách je výberové konanie na nájomcu, tuto je napr.zmluva na Térynku
https://tinyurl.com/2bvhe6t8
https://www.kst.sk/ index.php/organizacia-organizacia-99/ majetok-kst
PK13:54:31 09.03.2021
odpovědět 
    Re: Spaní ve stanu Alpy
Tatry jsou dobrym příkladem jak by se to asi dělat nemělo. Hodit veškeré riziko na nájemce, aby do toho vrazil 30000 euro a doufal že se mu to vrátí. A za 4roky nanovo a doufat že ho nějaký developer který ho přeplatí nevytlačí z chaty. Doufam že mu majitel prominul komplet loňský nájem.
Je to už jen o komerci. Vytáhnout z turisty poslední euro, těch tam TANAP pustí spoustu. Ale běda kdyby chtěl horolezec přespat venku, protože je to bezpečnější než se vracet na chatu po tmě.
Ano, i v alpách jsou občas chaty kde se platí nájem, ale je to menšina.
David17:47:08 09.03.2021
odpovědět 
     Re: Spaní ve stanu Alpy
naše nemilá zkušenost se ženou pár roků zpět na Hohewandu, dolezli jsme feratu, dojdeme k večeru na chatu/hotel/hospodu že přespíme za peníze a z chaty nás normálně za sněžení a v šera vyfakovali s tím, že na nás normálně serou a nebudou se o nás třeba několik dní starat, když napadne sníh -> takže nasadit čelovky a helmy a tradá asi 20-25km do z kopce dolů a pak po silnici do penzionu a dalších 25 km pro auto, naštěstí se smiloval řidič, který nás posledních 15km svezl a který nechápal chování na chatě... byl tak slušný, že počkal až odemkneme auto, nastartujeme a pak se s náma loučil. Ráno jsme se sbalili a vypadli od tam...
Daf18:43:50 09.03.2021
odpovědět 
     Tatranské chaty JAMES + KST
otvárajú sa obálky s ponukou, rozhodujúc nie je ponúknutý nájom, ale aj skúsenosti, vízia. Ide to dopredu, aj keď nie všetko sa páči každému
napríklad Strapatá skončila po 5 rokoch, nastúpil Miki Knižka UIAGM
shorturl.at/ayzT4
PK08:33:55 10.03.2021
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192439)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Poslední výstřel VII Skály V Údolí Roklice
Severozápadní hrana IV Ostrov
Dlouhý bidlo VIIc Ostrov
Ruční spára VIIa Ostrov
Dárek pro Honzu VI Ostrov
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1286 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi