Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
47. 10037
48.Pelikán 10013
49.Zaoral 9994
Bouldry:
47.Chovanová 9153
48.Ondra 9134
49.Skočdopole 9103
Hory:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230982 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Obtížnost cest23.06.2010
Ahoj chtěl jsem se vás zeptat jaká obtížnost cest se používa na Mistrovství republiky na obtížnost např. kvalifikace , semifinále a finále moc mě to zajímá.

Předem děkuju za odpověď :)

 Značkovač lana - Rope marker23.06.2010
Ahoj, pokud někdo uvažuje o jakémkoliv čmárání po laně, tak si k tomu nemusíte kupovat třeba drahý Tendon Rope marker (vyrábí pro Lanex Centropen), ale stačí obyčejný Centropen Textile marker 2739. Dnes jsem si volal do Centropenu a náplně jsou identické
 Re: Značkovač lana - Rope marker23.06.2010
ja znackujem nozom a nemam problem.
  Re: Značkovač lana - Rope marker23.06.2010
Good for you(-:
 Re: Značkovač lana - Rope marker23.06.2010
Dobrej tip, dík
 Re: Značkovač lana - Rope marker23.06.2010
tedy jestli je to fakt, tak je to celkem mazec ... 8,50 Kč za Centropen versus 95,- Kč za Tendon ...
 Re: Značkovač lana - Rope marker23.06.2010
Jestli to tak opravdu je, tak je to fajn informace. Diky :)
 Re: Značkovač lana - Rope marker23.06.2010
Jestli to tak opravdu je, tak je to fajn informace. Diky :)
  Re: Značkovač lana - Rope marker23.06.2010
Já jsem značil všechna lana Centropenem Permanent 2846, je to na tom druhej rok a pohoda, fakt teda
   Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
a co na to Tendon?? ;-)
   Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
Na to jestli se lana daji značit i klasickou "permanentkou" jsem se neptal. Snazil jsem se
    Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
já si myslim že nikdo nikam nevolal...a navíc řeknou někomu jo máme stejny složení a jak jste přišel
     Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
??? Co blbneš?? Copak Adam mluvil o tom, že zná nějaké složení něčeho? Jen se dozvěděl, že Rope Mark
      Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
pokud je to opravdu tak jak říkáš, tak se omlouvám
       Re: Značkovač lana - Rope marker29.01.2019
Tak snad umis cist, ne? :)
    Re: Značkovač lana - Rope marker25.06.2010
ale taky to mohla říct osoba ktera nemá ani ponětí o nebezpečnosti použití nesprávných barev/látek n
     Re: Značkovač lana - Rope marker29.01.2019
Tak fajn pro Tendon, ze je pro tebe ten potisk s jejich logem tak dulezitej a cenej.
 Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
To je dobré zjištění, ale obojí je nahovno. Na slunku to po půl roce vybledne a není tam nic vidět.
  Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
To je pravda. Musí se to obnovovat, ale aspon si pri tom muzes treba zkontrolovat lano. A za ty pra
   Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
No za ty prachy je lepší kupovat lana s označeným středem :o)
 Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
Já bych se trochu bál, aby třeba časem složení fixy nezměnili, to centropen nezaručí.
A nedáv
  Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
Tak přesně tuhle vychytávku vlastníme, a je to fakt krása, máš jedno lano a dva vzorečky:-)) Je to p
   Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
Zapomněla bych... je to Beal a je to lehce dražší.
    Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
Ahoj tohle dělá i Tendon, konkrétně u lana 9.8mm ale třeba to mají i jiné a já jsem si všiml jen u t
     Za peníze v Praze dům29.01.2019
upletieš policu lana, zastavíš stroj, poprehadzuješ cievky s vláknami a dopletieš druhú polovicu
  Re: Značkovač lana - Rope marker24.06.2010
Měl jsem lano s odlišně upletenýma půlkama, ale střed jsem musel značit, protože se blbě hledá..Čern
   Re: Značkovač lana - Rope marker25.06.2010
Bicolour je fajn, ale jakmile jednou lano řízneš, tak už nemáš stejné půlky.
Mimochodem dělá
    Re: Značkovač lana - Rope marker26.06.2010
stačí počkat až dozrají borůvky:)
 Re: Značkovač lana - Rope marker15.12.2016
15.12.2016
Zdar všichni, vznesl jsem tento týden mailem dotaz na Tendon/Lanex ohledně jejich
  Re: Značkovač lana - Rope marker29.01.2019
Ahoj,
bohužel jsem na toto téma narazil pozdě, každopádně situace se má takto: na starém zkrá
   Re: Značkovač lana - Rope marker29.01.2019
Tejpkou
   Re: Značkovač lana - Rope marker30.01.2019
borůvky
 Re: Značkovač lana - Rope marker29.01.2019
s týmt máš problém ???
 Bouldermatka23.06.2010
Ahoj, neví někdo kde by se v Pardubicích nebo okolí dala pujčit Bouldermatka... chtěl bych zkusit něco jinyho než klasický lezení a nechce se mi rovnou kupovat, protože nevim jestli mě to chytne. Díky za odpověď.

 Prabos nebo Asola23.06.2010
ahoj mam dotaz rozhoduji se pro koupi bot a nevím zda značku Prabos či Asola. Máte někdo nějaké zkušenosti.
 Re: Prabos nebo Asola23.06.2010
Ahoj, já měl asi 4 roky Prabos Tundra a nemůžu si vynachválit, kvalitní kožená bota, GTX, vibram. Co

 Zlin-nova stena23.06.2010
Ahoj, nevite nekdo, kdy se ma konecne zacit stavet ta nova stena ve Zline, ktera se uz delsi dobu planuje?

 Rudolf Kauschka23.06.2010
Ve výčtu našich lezeckých průvodců mi z hledáčku vypadl Kauschka, o kterém se sice tu a tam objeví zmínky, ale nakonec jsem na něj zapoměl. Wandern und klettern, většinou uváděno z roku 1924 a někde i 1923. Měl by někdo fotografii toho díla + nějaké ty zá
 Re: Rudolf Kauschka23.06.2010
Komplet byl pár let na nějakých německých stránkách, ale bohužel jsem si to nestáhnul a už to tam ne
 Re: Rudolf Kauschka27.06.2010
Nj. pred casem mi ho nabizel jeden chlap ke koupi. Jen za nej chel prilis mnoho. Na webu je par clan
 Re: Rudolf Kauschka13.07.2010
Datum vydání lze možná ověřit z nějakých tištěných pramenů. V knize je pouze datum předmluvy Oktober
 Re: Rudolf Kauschka13.07.2010
Maj ji urcite v knihovne v Liberci. Sice jen prezencne, ale lepsi nez dratem do voka....
  Re: Rudolf Kauschka13.07.2010
Je to k dispozici samozřejmě i v Národní knihovně v Praze.
   Re: Rudolf Kauschka14.07.2010
Prezenčně tam jednoduše není napsáno kdy to vyšlo:)
Ale třeba to bude v Kittlerově knize o Ka
    Re: Rudolf Kauschka14.07.2010
Marťane, ono v samotné knížce možná datum vydání není uvedeno - u záznamu v katalogu Lb knihovny je

 velikost spacáku22.06.2010
Ahoj!
chci si koupit spacak Jurek, duty vlakno Primalof One (jaro-podzim, hlavne Alpy, Pyreneje..Evropa, doufam brzy znovu i dál, počítám s vlhkostí-déšt, vlhký vzduch atd.Proto dutý vlákno spíš než peří).
Zvazuji Winter PL1 a Trek PL1
 Re: velikost spacáku23.06.2010
Ahoj, jestli ho chceš mít jen jako třísezóní, tak by ti mohl stačit dvouvrstvej. Ale zálezá i na tom
  Re: velikost spacáku23.06.2010
Diiky moc, jasne, to je prave to dilema. Dneska jsem vyrazila v kratkym tricku, ale jsem v Anglii ha
   Re: velikost spacáku23.06.2010
Co nějakej spacák od PRIMy? S těma by se (myslím si) nechalo domluvit na nějakej "custom"
 Re: velikost spacáku23.06.2010
Spacáky od Jurka, resp. to vlákno Primalof One neznám, takže si troufnu zodpovědět jen jednu otázku
  Re: velikost spacáku23.06.2010
Ahoj a diiky! Máte pravdu. Jurek mensi neusije, o tolik vetsi spacak kupovat je blbost, ten mensi je
  Re: velikost spacáku23.06.2010
Ahoj a diiky! Máte pravdu. Jurek mensi neusije, o tolik vetsi spacak kupovat je blbost, ten mensi je
  Re: velikost spacáku24.06.2010
potvrzuju, condor usije bez problemu zvětšený/zmenšený spacák...zkušenost je čerstvá, cca 2-3 měsíce

 bunda Snowwolf22.06.2010
Máte někdo zkušenosti s bundami Snowwolf? Děkuji

 Labák22.06.2010
Prosím o radu, rád bych si vylezlv Labáku něco pěkného, zajištěného. Bohužel tak do VIIIa, najde se něco s nýty?

Díky znalcům. Míra
 Re: Labák22.06.2010
Tam toho je. S borhaky.
  Re: Labák22.06.2010
to tuším, prosím nasměrovat na nějaké věže, masivy. který břeh?
   Re: Labák22.06.2010
každopadne levy ... pravej má zákaz
    cisla. prelezy, koment, , krasa viz dB na lezci22.06.2010
Dobytí Severního Pólu VIIIa Cimrman 47 3 7

Prorok Z Nazarethu VIIIa Kazatelna 4 7<
     Re: cisla. prelezy, koment, , krasa viz dB na lezci22.06.2010
Špinavá holka na Diktátora. VIIa a jištění jak na vápně.
     Re: cisla. prelezy, koment, , krasa viz dB na lezci22.06.2010
Hlavu vzhůru na Gilotinu rozhodně nedoporčuju jako odjištěnou cestu, od prvního ano...ale cvaknout p
      Re: cisla. prelezy, koment, , krasa viz dB na lezci23.06.2010
děkuji znalcům, pokud je tam ještě více cest, jako navržená špinavá holka, začínal bych rád na něčem
       Re: cisla. prelezy, koment, , krasa viz dB na lezci24.06.2010
Suchý výkon VIIb na Indiánku 6bh 30m
Ty Špinavý holky jsou odjištěný fakt jak na vápně.

 Kaiser - Via Aqua21.06.2010
Nemáte prosím někdo zkušenosti s cestou Via Aqua 7- na Kleine Halt (obtížnost, jištění, materiál, časová náročnost, cokoli...)? Tipy na nějaké další cesty do obtížnosti 7- (klidně lehčí od 4) v okolí? Jak je to s parkováním a spaním (v autě)? Neznám tuhle
 Re: Kaiser - Via Aqua22.06.2010
  Re: Kaiser - Via Aqua22.06.2010
Jo a v tom druhém odkazu musíš odstranit mezery
 Re: Kaiser - Via Aqua22.06.2010
Čau, lezli jsme to 11 hodin. Pod stěnu úmornej nástup po rovině cca 3h sestup to stejny. Píšou že si
  Re: Kaiser - Via Aqua23.06.2010
Dík za info - rád bych se zeptal, odkud jste nastupovali, respektive kde jste parkovali?
  Re: Kaiser - Via Aqua23.06.2010
Dík za info - rád bych se zeptal, odkud jste nastupovali, respektive kde jste parkovali?
   Re: Kaiser - Via Aqua23.06.2010
Z parkoviště na okraji Kufsteinu, nevím přesně kde, nemám mapu

1   ...   865   866   867   868   869   870   871   872   873   874   875   876   877   878   879   880   881   882   883   884   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Obtížnost cest
Ahoj chtěl jsem se vás zeptat jaká obtížnost cest se používa na Mistrovství republiky na obtížnost např. kvalifikace , semifinále a finále moc mě to zajímá.

Předem děkuju za odpověď :)
Miikovec21:37:34 23.06.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co | Re: Prosím, | Re: Taky zapláče | Taky zapláče | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (38)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (10)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1152 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1269 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi