LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
26.Janošová 10352
27.M 10350
28.Čech 10331
Bouldry:
26.Jurečka 9775
27.Pail 9750
28.Ďurech 9706
Hory:
6.Švihálek 6092
7.Groš 6078
8.Zaoral 5927

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231506 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Bongo Brno - Brno
Eset Centrum - Praha 2
ZŠ Bolatice - Bolatice

Prodejny
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
Rock Point - NC Eden - Praha 10
HUDYsport - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Jakou GPS Garmin? 19.05.2010
Doporucte prosim jakou GPS od Garminu si mam koupit? Pouziti prevazne Evropa - hory, treky, skialp. Pozadavky tedy jsou hlavne na odolnost, vydrz, pouzitelnost ve spatnych podminkach, dostupnost map v dostatecnem meritku. Mam jit do klasiky GPSMAP 60 nebo
 Re: Jakou GPS Garmin? 19.05.2010
GPS podle me neni na to aby podle toho clovek v horach bezne chodil ale jako nouzovka parkrat za rok
 Re: Jakou GPS Garmin? 19.05.2010
Připojím se k dotazu. Existuje nějaká GPS, která jde manuálně nabíjet? Hodlám jet na měsíc mimo civi
  Re: Jakou GPS Garmin? 19.05.2010
existují určitě různé ruční dobíječky baterii, tak jen sehnat takovou, aby byla kompatibilní s Tvojí
   Re: Jakou GPS Garmin? 20.05.2010
nebo solarni, ale nemam s tim zkusenosti.
    Re: Jakou GPS Garmin? 21.05.2010
Ahoj. Znacka Garmin je pro turisticke ucely asi nejlepsi volba. GPSMAP serii neber, to jsou stare a
     Re: Jakou GPS Garmin? 21.05.2010
Co se tyce nabijeni/baterii, tak bych doporucil na dlouhe cesty baterie lithiove. Jsou lehke a s vyp
     Re: Jakou GPS Garmin? 21.05.2010
Co se tyce nabijeni/baterii, tak bych doporucil na dlouhe cesty baterie lithiove. Jsou lehke a s vyp

 matterhorn19.05.2010
Nazdárek .Nějak mi vypadli (a na.srali spolulezci) tak se chci zeptat,jestli neznáte nějakou CK pořádající výstupy na Matterhorn? Díky všem
 Re: matterhorn19.05.2010
Zkus Rockyclub Praha. Není to cestovka, ale loni tam pořádali organizovaný zájezd. Je to hodně punko
 Re: matterhorn19.05.2010
to uz se i na matternhorn jezdi s CK?
  Re: matterhorn19.05.2010
Ne, to není CK,v podstatě ti jen zajistí dopravu do Cervinie a pak si 3 dny děláš co chceš.

 Konec lezení v Labáku???19.05.2010
Ještě mi ani nepřišlo nový 80m lano a už je tu tohle: http://cs.euroclimbing.com/?p=10624 To přeci nemůžou zavřít, ne??? :(
 Re: Konec lezení v Labáku???19.05.2010
Můžou a taky zavřeli.....
  Re: Konec lezení v Labáku???19.05.2010
Majitel Belvederu asi málo "topil" ,že skončil v rezervaci. Jo ,už se budeme muset smířit
   Re: Konec lezení v Labáku???19.05.2010
Majitel Belvederu "topil tak akorát":
   Re: Konec lezení v Labáku???19.05.2010
A JE TO V PR....
 Re: Konec lezení v Labáku???19.05.2010
Hlavne vyvolavat paniku ze ? :-) Chce to klidek ... nic se neji tak horky jako se to uvari. Je to ve
 Re: Konec lezení v Labáku???19.05.2010
No tak budete dojizdet, v cem je problem? Vetsina lezcu v Cechach nema skaly za barakem a svet se pr
 Re: Konec lezení v Labáku???19.05.2010
Tyvole, to je paniky pro nic. Pro příklad Ádr je taky NPR a vesele se tam leze. Už vidim, jak lezení
  Re: Konec lezení v Labáku???19.05.2010
Nepochybně se nějaké povolení horolezectví vyjedná, je to jen otázka rozsahu a podmínek a termínu, k
 NPR Labské údolí20.05.2010
Podle diskuse pod tím článkem můžeme dle zákona podat žádost o výjimku až po 1.6., což už je za pár
  Re: NPR Labské údolí20.05.2010
Dne 19.5.2010 ČHS a OVK Labské pískovce s CHKO LP jsme začali předjednávat vyjimku pro lezení na Pra
  Re: NPR Labské údolí20.05.2010
Lhůty jsou dané správním řádem a zákonem o ochraně přírody a krajiny, volby s tím nemají vůbec nic s
   Re: NPR Labské údolí20.05.2010
Jo jo, ale s nákupem novýho průvodce rači eště počkám.
    Re: NPR Labské údolí21.05.2010
na levym se muzu, stejne bude leto a na pravym se v lete moc neleze
     Re: NPR Labské údolí21.05.2010
...zatim ještě ani nebylo jaro :-D.

Věřim, že se jim podaří výjimku vyjednat a pak u
  Re: NPR Labské údolí24.05.2010
Tak něco podobného se odehrávalo na podzim na Tisé, kde se naštěstí podařilo změnit názor obce na za

 Silva Ex-Ped Go18.05.2010
Hojte, má prosím někdo zkušenost s krokoměrem/hodinkami Silva Ex-Ped Go nebo i vyšším modelem Pulse? Dekuji! http://www.vavrys.cz /index.php?section=e

 Hidetaka18.05.2010
Ahoj, nemáte prosím pěkně náhodou někdo fotku Hidetaky Suzukiho?
 Re: Hidetaka18.05.2010
Hideho sem viděl v neděli na bouldru (flash-brno) :))
 Re: Hidetaka18.05.2010
máme :))) ......dej na seznamu do vyhledávaní Hidetaka Suzuki a klikni na políčko více - obrázky a d

 Dvojče 12018.05.2010
Ahoj. Dochází mě lana do dvojčete a uvažuju, že místo dvou 60m bych si koupil jedno 120 s jedním navázáním na obou koncích a jedním uprostřed. Máte někdo tip, kde by se tak dlouhé lano dalo koupit? Nejsou známy nějaká bezpečnostní rizika, např. při navazo
 Re: Dvojče 12018.05.2010
A výhody 120 m lana oproti dvěma 60 m jsou jaké?
  Re: Dvojče 12018.05.2010
Výhoda je zřejmá. Při slanění se nemusí vázat, tedy snadnější manipulace a především podstatně menší
   Re: Dvojče 12018.05.2010
Rizika tam asi žádný nebudou. Jediná výhoda bude nejspíš absence toho svazovacího suku při slanění.
   Re: Dvojče 12018.05.2010
A to jako při každém slanění budeš protahovat 60 m slaňákem?! Promiň, ale přijde mi to jako toální k
   Re: Dvojče 12019.05.2010
Ak povazujes za vyhodu ze nemusis viazat uzol, tak to moze znamenat asi 2 veci, a to ze 1) bojis sa
 Re: Dvojče 12018.05.2010
Kup si dvě šedesátimetrová poloviční lana.
Se stodvacetimetrovým lanem bych se bál průseru.
 Re: Dvojče 12018.05.2010
problém by mohl nastat při odvazování spolulezce... řekni mi jaký máš na mysli způsob navázání spolu
  Re: Dvojče 12018.05.2010
Navazuje se osmičkovým uzlem. První prvolezec (ten, který na první délce leze první) se naváže na pů
   Re: Dvojče 12018.05.2010
no ja bych to zbytecne nekombinoval, dve samostatna lana maji svuj duvod a kdyby to tve reseni bylo
    Re: Dvojče 12019.05.2010
v lanexu si muzes objednat co chces, cenove jsou dve 60 presne jako jedna 120. cely samo v jedne bar
    Re: Dvojče 12019.05.2010
v lanexu si muzes objednat co chces, cenove jsou dve 60 presne jako jedna 120. cely samo v jedne bar
 Re: Dvojče 12019.05.2010
Nevidím v tom logiku a praktičnost...
V horách se musí lézt a nevymejšlet různé kejkle! Ti to
  Re: Dvojče 12019.05.2010
Má to jednu velkou výhodu. Vždyčky nese pod stěnu lano jen jeden:-)) Já bych to být nechtěl!
 Re: Dvojče 12019.05.2010
Sambarsport cz, dovezou ti od Bealu cokoliv a pohoda, onehda sem pres ne kupoval 140ku.. :-) kazda p
  Re: Dvojče 12019.05.2010
Dík, to je dobrej tip.
  Re: Dvojče 12019.05.2010
Beal vyrabi lano- dvojce 120 metru, ktere ma certifikaci i jako jednoduche. Je to soucasna novinka.
   Re: Dvojče 12019.05.2010
Zdar, hloubš jsem se nad tim nezamýšlel, ale napadly mne mne při rychlém přelétnutí řádek další nevý
    Re: Dvojče 12019.05.2010
Toto ma zmysel akurat tak s Beal Joker ktore je certifikovane ako polka/dvojce aj ako jednicka. Mas
 Re: Dvojče 12019.05.2010
Tak bych se to pokusil shrnout. Vynechám-li příspěvky typu "je to pitomost", "má se l
  Re: Dvojče 12019.05.2010
120m jednoducheho lana by snad nebyl problem ani dneska, ale lidi to proste nepotrebuji. Kdyz chce n
   Re: Dvojče 12019.05.2010
Já nevím, ale osobně používám lano které je cca 130m dlouhé. V Labáku mi stačí téměř vždy na lezení
    Re: Dvojče 12020.05.2010
Když vezmu v úvahu statickou průtažnost 9% u lana s délkou 130m tak mi to dá 11,7m a to neberu v úva
   Re: Dvojče 12019.05.2010
Já nevím, ale osobně používám lano které je cca 130m dlouhé. V Labáku mi stačí téměř vždy na lezení
  Re: Dvojče 12019.05.2010
Když jsi na štandu, tak dvě šedesátky prostě rozvážeš, jednu prostrčíš, uděláš uzel a nemusíš nic dl
  Re: Dvojče 12020.05.2010
Již při šedesáti metrech a s karabinama trochu cikcak lano skoro neutáhneš. S délkou lana roste délk

 RAX alpy18.05.2010
Ahoj,

nevíte jak to vypadá v Raxech?
Dá se tam už lézt?
 Re: RAX alpy18.05.2010
po tychto dazdoch asi tazko...

 Vaude magic rock 3518.05.2010
Ahoj nemáte nekdo zkusenost s timto batohem?
 Re: Vaude magic rock 3518.05.2010
Ahoj, mám ho doma asi 3 roky a naprostá spokojenost. Jezdím s ním na skialpech i s ním lezu a nenašl

 hollental18.05.2010
Ahojte jsme z jižní moravy a plánujeme výlet na víkend do hollentalu jenomže nám chybí 4tý kdo by chtěl se přidat tel kontakt je 723 142 403
icq 633 420 455 email hc.switch@seznam.cz

tak se když tak ozvěte nejlíp by bylo hodoním bře

 Pruvodce17.05.2010
Hoj, mohl by mi nekdo poradit, jakej je asi nelepsi pruvodce na frankenjuru? Nepocitam to co je tady na lezci, nebo na frankenjura.com, spis neco ucelenejsiho i s mapkama oblasti. Dik

1   ...   879   880   881   882   883   884   885   886   887   888   889   890   891   892   893   894   895   896   897   898   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Jakou GPS Garmin?
Doporucte prosim jakou GPS od Garminu si mam koupit? Pouziti prevazne Evropa - hory, treky, skialp. Pozadavky tedy jsou hlavne na odolnost, vydrz, pouzitelnost ve spatnych podminkach, dostupnost map v dostatecnem meritku. Mam jit do klasiky GPSMAP 60 nebo GPSMAP 76 ci postaci neco z eTrex serie. Rad si prectu vase osobni zkusenosti. Diky.
jakub urban15:24:06 19.05.2010
odpovědět 
 Re: Jakou GPS Garmin?
GPS podle me neni na to aby podle toho clovek v horach bezne chodil ale jako nouzovka parkrat za rok v mlze, takze cim mensi a jednodussi tim lip. Podle me je idealni Vista CX.
martin15:52:42 19.05.2010
odpovědět 
 Re: Jakou GPS Garmin?
Připojím se k dotazu. Existuje nějaká GPS, která jde manuálně nabíjet? Hodlám jet na měsíc mimo civilizaci a elektřinu jen tak nepotkám. A tahat sebou bednu baterek taky není úplně ono.
Martin16:22:02 19.05.2010
odpovědět 
  Re: Jakou GPS Garmin?
existují určitě různé ruční dobíječky baterii, tak jen sehnat takovou, aby byla kompatibilní s Tvojí baterií...
Hv.18:29:46 19.05.2010
odpovědět 
   Re: Jakou GPS Garmin?
nebo solarni, ale nemam s tim zkusenosti.
H.22:35:04 20.05.2010
odpovědět 
    Re: Jakou GPS Garmin?
Ahoj. Znacka Garmin je pro turisticke ucely asi nejlepsi volba. GPSMAP serii neber, to jsou stare a zbytecne velke modely. Maji sice jiz vysoce citlive prijimace SirfIII, ale ostatnimi parametry jsou uz dost mimo. Take nebrat nejnovejsi modely typu Colorado a Oregon. Maji dost malou vydrz baterii a jsou orientovane prevazne na grafiku pouzivanych map, coz dle meho nazoru neni v outdooru tak moc podstatne. Mohu doporucit podobne jako kolega model eTrex Vista, ale HCx. Ten oproti modelu Cx ma vysoce citlivy prijimac srovnatelny se SirfIII (Vista Cx je uplne mimo co se tyce signalu). Vydrz baterii je neuveritelnych 30 hodin, coz je velmi podstatna vlastnost a tuto GPS to radi mezi nej na svete. Mezi jeji minusy patri bezesporu spatna zprava pameti, coz se projevi v delsim prekreslovani displeje zvlaste pri pouziti dnesnich pomerne velikych a detailnich map. Zalezi co kdo na GPS preferuje.
 ppolak14:42:44 21.05.2010
odpovědět 
     Re: Jakou GPS Garmin?
Co se tyce nabijeni/baterii, tak bych doporucil na dlouhe cesty baterie lithiove. Jsou lehke a s vypnutym podsvicenim a el. kompasem dokazi drzet pristroj pri zivote dost dlouho. Do GPS lze nacpat i akumulatory NiMH (Vista HCx potrebuje 2xAA), coz by v kombinaci s prenosnou solarni nabijeckou (levne lze poridit napr. v honkongskych eshopech) mohlo vyresit neomezeny provoz.
 ppolak14:51:16 21.05.2010
odpovědět 
     Re: Jakou GPS Garmin?
Co se tyce nabijeni/baterii, tak bych doporucil na dlouhe cesty baterie lithiove. Jsou lehke a s vypnutym podsvicenim a el. kompasem dokazi drzet pristroj pri zivote dost dlouho. Do GPS lze nacpat i akumulatory NiMH (Vista HCx potrebuje 2xAA), coz by v kombinaci s prenosnou solarni nabijeckou (levne lze poridit napr. v honkongskych eshopech) mohlo vyresit neomezeny provoz.
 ppolak14:51:32 21.05.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192456)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Finta di niente 6a+ Crepe De Oucera
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi