Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 30.Vrzba 10313 31.Klofáč 10272 32.Lachman 10260 Bouldry: 30.Oliva 9609 31.Urubčík 9575 32.Obal 9553 Hory: 18.Sukačová 3238 19.Petr 3142 20.Nešvera 3129
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 24.10.2020 Potreboval bych poradit jak dopravit vanocni stromecek z CR do Londyna. Zda nekdo nezna nejakeho levneho a spolehliveho dopravce. Ci zda nekdo nejede z CR do Londyna a mohl by ho vzit sebou. Treba na strechu auta. Platim £50. Dobry prachy navic,
  Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 24.10.2020 P.S. Platim padesat Liber.
    Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 24.10.2020 A když z něho bude sněžit tak ho zahoďte a rychle pryč!
      Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 24.10.2020 Myslim to vazne. V Britistanu nemaji tak krasne borovicky jako v CR, s korenovym balem. (A jsou zde
        Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 24.10.2020 Vanocni stromek z CR do UK? S korenovym balem? Na strese auta? Za L50? Jirko, ty kluku usata...
          Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 25.10.2020 Asi podnikatelský záměr :-D...
  Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 25.10.2020 Si musíš dělat prdel!! :)
  Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 25.10.2020 At uz to lidstvo na tu koronu vyzdecha....
    Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 25.10.2020 Vanocni stromecky se bezne prepravuji na strese auta. A i kola. Dokonce na stojato. Lide berou autos
      Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 25.10.2020 Jen tady trolíš. Je mi tě líto, mít takovou dementní zábavu.
Pokud to ale myslíš vážně, tak m
        Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 25.10.2020 Jses to TY kdo tady troli. A jeste jses drzej, urazis, siriz nenavist a jeste navic zneuzivas pojem
          Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 25.10.2020 Na webu o lezení hledáš někoho, kdo ti odveze Vánoční stromeček cca 1400 km daleko? Prosím tě, ať ti
            Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 25.10.2020 Je tu rubrika: "zajezd", "oblasti". Lide tu bezne hledaji lidi, kteri jedou do z
              Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 25.10.2020 Nic
                Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 25.10.2020 Jen by me zajimalo, proc tu jeden trollni primitiv nadava a urazi Jirku, ktery zde rozjel zajimave t
                  Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 25.10.2020 Vskutku zajímavé téma na pokec
                    Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 25.10.2020 :)))
                  Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 25.10.2020 To není nenávist. Naopak. Pokud mu doktor píše špatnou medikaci, tak je to pro jeho dobro, aby ho na
                    Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 26.10.2020 Porad trollujes a urazis Jirku? Nemuzes citit jiny nazor? Hmmm, jses to prave ty, co nebere prasky o
                      Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 26.10.2020 V Britistane jsou stromecky strasne predrazene a nemaji tu tak nadherne borovicky jako v CR. Spousta
                        Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 26.10.2020 Neškrtal bych úplně tu úpravu medikace... Borovička je řídká. Stříbrný smrk je mnohem hustší, vejde
                          Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 27.10.2020 Nebuďte na něj hnusný. To přece není nic nenormálního chtít po někom odvést kus stromu přes 1/2 Evro
                            Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 28.10.2020 Hezka borovicka v UK s KORENY? S korenovym balem ci v kvetinaci? Alespon 2 metry vysoka?
                              Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 28.10.2020 *** ...od 200 Liber a vyse plus cca 100 Liber za doruceni...
P.S> Smrcky maji krat
                                Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 28.10.2020 a nejde to objednat u nějakého úplně normálního velkého online zahradnictví a poslat nějakou úplně s
                                  Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 31.10.2020 Kontaktoval jsem asi vsechny prodejce v UK a v CR. Venoval jsem tomu asi dva mesice. Asi 100 emailu.
                                    Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 31.10.2020 Nejak zdejsi software nenavidi znak Libry. Tak to vypisi slovy:
Kontaktoval jsem asi
                                      Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 31.10.2020 Chlape, tak jde vidět, ze to myslíš vážně. Dej vědět jak to dopadlo, začíná to být docela napínavý.
                                      Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 31.10.2020 :D
                                      Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 31.10.2020 A už tady neotravuj
                                      Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 31.10.2020 Právě jsi možná právě objevil díru na trhu v UK. Přivez si ji sám. Jeď velkou dodávkou, přivez jic
                                        Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 01.11.2020 Vzhledem k rostoucí muslimské populaci a jejich známému vztahu ke křesťanským svatkům, to z dlouhodo
                        Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 01.11.2020 Hele to označení britistán, to se normálně používá? To je zvukomalebně ještě daleko horší než Česko.
                          Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? 01.11.2020 Mordor
Anketa BMI 23.10.2020 By mě zajímalo, kolik lidí zadalo nepravdivý údaj o svém BMI. Dnes 111 lidí s BMI pod 18. To je třeba 65kg při výšce 191cm, 55kg na 175cm...
  Re: Anketa BMI 23.10.2020 Mě bz naopak zajímalo, jestli ti s BMI větším než 28 (dnes 71 macků) by nechtěli zvážit dělat jinou
    Re: Anketa BMI 23.10.2020 protože je ten vzorec pitomý a funguje jen na středně vysoké jedince (nedělíme třetí, ale druhou moc
      Re: Anketa BMI 23.10.2020 aha, opravuji se (blbě jsem si pamatoval definici opičího indexu): zohledněná obtížnost = obtížnost
    Re: Anketa BMI 23.10.2020 A proč? Já mám necelých 90kg a cca 175cm, lezu na skalách 8/8+ na stěně i 9 (občas i technické 9+).
Vícedélky 20.10.2020 Pro zajímavost, kde v ČR najdeme nejdelší vícedélky?
  Re: Vícedélky 20.10.2020 v Macoše, na Bořni, v Ádru.
  Re: Vícedélky 20.10.2020 Velká Hřebenovka na Zlatníku.
  Re: Vícedélky 20.10.2020 Mařenka, Bílá skála
  Re: Vícedélky 20.10.2020 Pálava
  Re: Vícedélky 20.10.2020 i Jizerky
    Re: Vícedélky 21.10.2020 jo, zahradní stráň. styl lezení není nepodobný hölentalu - délka lezení, pár kroků pěšky rovně či ši
  Re: Vícedélky 21.10.2020 Labsky dul - Krakonosova hlava 150 m
Boren - Severni pilir 100 m
Boren - Severni prost
    Re: Vícedélky 21.10.2020 boha, komu by se to chcalo do takých výšin
      Re: Vícedélky 21.10.2020 Čobole, zůstaň chcát doma ;-)
        Re: Vícedélky 21.10.2020 jj. zůstanu. jak vidím ty závratné výšiny: 70-150m tak hrůzou šedivím.
    Re: Vícedélky 21.10.2020 Uctivě děkuji
    Re: Vícedélky 21.10.2020 Boren - Vychodni hrana 80 m?
Adrspach - Starosta a Starostova 70-90 m
Teplice - Martin
      Re: Vícedélky 21.10.2020 Ty pilíře se asi běžně nelezou ...
        Re: Vícedélky 21.10.2020 Isto sa to nelezie kazdy den, ale vzhladom na historiu Horskej sluzby nepochybujem, ze na vycvik mal
    Re: Vícedélky 21.10.2020 Ještě bych doplnil:
Trojkové až čtyřkové hřebeny v Divké Šárce - Černé věže, Tři bari
    Re: Vícedélky 21.10.2020 Kozí vrch je zakázanej - rezervace
      Re: Vícedélky 21.10.2020 Onen Obří traverz ve Svatém Janu také.
        Re: Vícedélky 21.10.2020 jakož i krkonošské žulové stráně a stěny nejsou moc legální, a lezou-li se, tak zpravidla v listopad
          Re: Vícedélky 21.10.2020 Ten pilier som videl a nechce sa mi verit, ze je dlhsi ako 400 m. Ale hlavne, Eva sa pytala "kd
            Re: Vícedélky 22.10.2020 tak mu to nech, hele.
          Re: Vícedélky 22.10.2020 Ti nevim, skoly nemam, ale 650 metru lezeni na 200 metru prevyseni mi dava prumernej sklon nejakejch
            Re: Vícedélky 23.10.2020 to je na hřebenech a žebrech poměrně normální.
  Re: Vícedélky 21.10.2020 Rorejsi ve Zlebech Moravskeho krasu.
Používání malíčku na lištách 19.10.2020 Jak je lepší držet prstové lišty - s malíčkem, když se tam vejdou všechny prsty nebo raději bez malíčku?
Jelikož je malíček výrazně kratší, použití malíčku vede k tomu, že se zbylé prsty víc ohnou a nejsou natažené, takže se víc namáhají. N
  Re: Používání malíčku na lištách 19.10.2020 Používám zejména maličky na nohou
  Re: Používání malíčku na lištách 19.10.2020 Rozhodne s malickem, i Adam tusim nekde rikal, ze malicky jsou hodne dulezity. Celkove ti to stabili
    Re: Používání malíčku na lištách 19.10.2020 tak jestli to říkal Adam, je to určitě pravda!
      Re: Používání malíčku na lištách 19.10.2020 Mě to říkal tenkrát HonzaK.a v tý době se možná Adam narodil. To měl bouldrovku na Harcově.
        Re: Používání malíčku na lištách 20.10.2020 By mě zajímalo co tím chceš říct :-D, jako že Adam je mladší tak o tom nic nevím :-D, myslím že má c
          Re: Používání malíčku na lištách 20.10.2020 Tím jsem chtěl potvrdit slova od Adama a zároveň naznačit, že uchop malickem se už řeší dlouho, ale
      Re: Používání malíčku na lištách 19.10.2020 Tim, ze to rikal Adam jsem chtel rict, ze je jeden z nejpovolanejsi. Ale ti, co musej komentovat vse
  Re: Používání malíčku na lištách 20.10.2020 souhlasím s předešlými komentáři, jen bych podotknul, že skutečně záleží na tom, o kolik ! je malíče
    Re: Používání malíčku na lištách 20.10.2020 Mam malicek kratky a pokud je to rovná lišta (viz trenink campus/vis) používám ho vždycky u lezení
  Re: Používání malíčku na lištách 20.10.2020 Jak říkají zdejší pisatelé, konečné rozhodnutí záleží především na délce malíčku vzhledem k ostatním
    Re: Používání malíčku na lištách 20.10.2020 Díky za odpovědi, mám to úplně stejně, malíček o celý článek kratší než prsteníček a při použití mal
      Re: Používání malíčku na lištách 20.10.2020 Při použití malíčku je úchop napůl zavřený ....
        Re: Používání malíčku na lištách 20.10.2020 Mam to stejně. Trénoval. Jsem izolovaně uchop otevřený za tři. Polozavřený s malíčkem. Malíček zvláš
      Re: Používání malíčku na lištách 20.10.2020 ne ne, ideální je zkrátit ostatní prsty, zarovnat je podle malíčku, a bude všechno v pohodě. čím kra
        Re: Používání malíčku na lištách 20.10.2020 Když bych si nechal zkrátit dva prostřední o článek, tak by se to zarovnalo s malíčkem, ale ukazovák
      Re: Používání malíčku na lištách 20.10.2020 Ja ho mam o clanek a pul, a kde to jde tam ho vmestnam, a jasne ze ten uchop je pak polozavrenej. Je
    Re: Používání malíčku na lištách 24.10.2020 Ještě bych asi doplnila, že šlacha malíku a prsteníku je propojena, takže když bez malíčku, tak ho a
Kreuzberg 18.10.2020 ahoj Středohorci (LT, UL), prosím o info, jaká je letos lezecká podmínka na Kreuzbergu nad Ploskovicemi. Myslím mechovitost, lišejníkovitost.
díky Bn
  Re: Kreuzberg 18.10.2020 Letos je tam podminka opravdu velmi dobra, jako ostatni kterykoliv jiny rok. Nelze nez doporucit.
    Re: Kreuzberg 18.10.2020 po dešti to dost klouže.
čištění 16.10.2020 Ahoj, chci se zeptat jestli máte nějaký tipy na čištění kožených lezaček. Ideálně zevnitř a kůži zvenku. Dík
  Re: čištění 16.10.2020 Na to jsou nejlepší nějaký čisticí pomůcky.
    Re: čištění 16.10.2020 Vlažná voda a kartáček na zuby a opartně šudlit... a pomalu sušit!!
      Re: čištění 17.10.2020 Vykoupej se s nima v moři a budou jak nový.
  Re: čištění 17.10.2020 Lezci mají lezacky a fotbalisti kapacky. Bože.
    Re: čištění 17.10.2020 ??? evidentně tě bůh opomenul když se rozdával intelekt
      Re: čištění 18.10.2020 Tak určite :-)
    Re: čištění 17.10.2020 Někde se holt leze a někde zase lezá.
      Re: čištění 17.10.2020 I lezat můžeš dobře. Kolikrát si lidi myslí, že lezou a vypadá to úplně jinak...
  Re: čištění 17.10.2020 Kartáčkem na zuby vydrbat zevnitř klidně i bez vody,pak vyluxujes cos odrbal,pak vystříkat mykosprej
  Re: čištění 17.10.2020 Kartáčkem na zuby vydrbat zevnitř klidně i bez vody,pak vyluxujes cos odrbal,pak vystříkat mykosprej
    Re: čištění 19.10.2020 Přesně, kromě smradu a shnilých nohou, je po takové proceduře všechno o.k.
  Re: čištění 19.10.2020 Nevím co máš za kůži, ale já je peru v pračce a jsou pak jako nové.
  Re: čištění 19.10.2020 Nevím co máš za kůži, ale já je peru v pračce a jsou pak jako nové.
  Re: čištění 19.10.2020 Nevím co máš za kůži, ale já je peru v pračce a jsou pak jako nové.
    Re: čištění 19.10.2020 Nepamatuji se že bych někdy "čistil", jen stříkal zevnitř "sprejem na smradlavý nohy&
  Re: čištění 20.10.2020 otázky 21. století
  Re: čištění 22.10.2020 Ty jo to je dřív neprolezeš než je musíš čistit zevnitř?
  Re: čištění 22.10.2020 to máte z toho, vy frikulíni, že jste čuňata a obouváte sandály a lezečky naboso. do sandálů patřej
Jezírko zamaskované Covidem 13.10.2020 Konečně jsem pochopil zmatek s Covidem 19.
Zamaskovali tím mnohem větší tragédii. Zabetonují a zasíťují Mekku lezení v Plzni - Jezírko. Některé cesty v sektoru V Lese už zmizely - odpadly kousky skal (velikosti cca naší skříně) i s jistícími body.
  Re: Jezírko zamaskované Covidem 13.10.2020 mam takovej dojem ze Jezirko je to nejmensi co se maskuje.
  Re: Jezírko zamaskované Covidem 13.10.2020 Budu muset zajít se rozloučit, slzu zatlačit.
Spojení prsák + sedák 12.10.2020 Ahoj.
Rock Empire vyrábí pro spojení prsáku a sedáku lanyard ze smyce kterou se propojí prsák a přicvakne se to k sedáku. Po zajištění zámku by měla souhrná pevnost celýho tohodle zařízení být rovná pevnosti zašroubovaný karabiny a sešitý smyčky.
  Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 Pro pořádek jde o tenhle vehement:
https ://rockempire.cz/cs/produkt/lanyard-y-pa-25mm-ferrat
    Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 figurantka má celkem sličné tričko
    Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 ..a proč se nenavazovat rovnou jen přes "opíchanou" osmičku..? Není tam žádnej další kus m
      Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 Opíchanej vůdcák je jednodušší uvázat, má menší spotřebu lana a výslednej uzel není taková bakule. A
    Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 A jak přesně proběhne mechanismus otevření zašroubovaný sroubovačky?
      Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 otáčaním poistky doľava alebo doprava.
Preto sa odporúčajo dve karabiny so zámkami od seba
        Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 takže při použití 2 karabin zámkem proti sobě je to OK ?
          Re: Spojení prsák + sedák 13.10.2020 @ Eva 20:40:20 12.10.2020:
okolo r.2000 boli nehody na ľadovci a cvičnej stene kvôli nezašr
          Re: Spojení prsák + sedák 13.10.2020 Můžu se zeptat, jaká je výhoda použití systému s dvěma karabinami, kterej stojí dvě stovky, oproti o
            Re: Spojení prsák + sedák 13.10.2020 Můžeš Bude to dobrý dotaz.
              Re: Spojení prsák + sedák 13.10.2020 Díky za povolení, tedy se ptám:)
                Re: Spojení prsák + sedák 13.10.2020 Kvôli rýchlosti.
Naväzovanie na karabínu sa vyskytuje u jedincov, ktorí majú menšiu prax v p
                  Re: Spojení prsák + sedák 13.10.2020 kvůli rychlosti se samozřejmě používá "alpské" navázání přes plochou smyčku, do které se b
                    Re: Spojení prsák + sedák 13.10.2020 Lukas B.
ten konec jsi trefil. cit.:
"Jak jednoduše spojit prsní a sedací úvazek?
        Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 tyvole, bačovská logika, dík za příspěvek no, a teď si jdi dát halušky
        Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 tyvole, bačovská logika, dík za příspěvek no, a teď si jdi dát halušky
  Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 Ty ostatní fotky o doporučeném spojení ukazují navázání na ferratový set liščí smyčkou. Takže sorry
    Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 šlo mi o použití při lezení :)
      Re: Spojení prsák + sedák 13.10.2020 ok. tak tam bych viděl problém, že na rozdíl od smyčky, nebo přímé navázání lanem na prsák a sedák s
      Re: Spojení prsák + sedák 13.10.2020 ma normálne lezenie to vôôôôbec nie je. Vymysleli to na instantné horolezectvo, nazývané feráti
  Re: Spojení prsák + sedák 12.10.2020 jedna vec je pevnosť, o ktorej tu vedú dišputy nižšie.
ďalšia vec je dĺžka:
- ak sa j
zapomenutá expreska v Komíně 11.10.2020 Ahoj, včera jsem nechal jednu expresku v Brně Komíně na cestě č. 18 Zelená 4+. Plánuju se pro ni zastavit, ale kdyby mě někdo předběhl a dal mi ji, zlobit se nebudu. Díky L
  Re: zapomenutá expreska v Komíně 11.10.2020 Nic zapomenutýho sem tam nenašel. Jarin
  Re: zapomenutá expreska v Komíně 11.10.2020 koukal jsem dnes do komína a žádná preska. jen samé saze...
Mandala boulder Drazdany 09.10.2020 Ahojte, nevite nekdo jak to je v Mandale s lezenim? Je otevrena a da se tam jit lezt? Sasko je pro nas zatim dostupne... Moc dik za odpoved!
1
...
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
...
2263
Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Potreboval bych poradit jak dopravit vanocni stromecek z CR do Londyna. Zda nekdo nezna nejakeho levneho a spolehliveho dopravce. Ci zda nekdo nejede z CR do Londyna a mohl by ho vzit sebou. Treba na strechu auta. Platim £50. Dobry prachy navic, kdyz uz tam pojedete tak jako tak.
Kazda rada dobra.
Predem diky! Jirka 12:31:48 24.10.2020odpovědět
  Jedete do LONDYNA, BRITANIE? P.S. Platim padesat Liber. Jirka 12:34:18 24.10.2020odpovědět
    Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? A když z něho bude sněžit tak ho zahoďte a rychle pryč! 14:32:49 24.10.2020odpovědět
      Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Myslim to vazne. V Britistanu nemaji tak krasne borovicky jako v CR, s korenovym balem. (A jsou zde navic predrazene.) Jirka 15:25:17 24.10.2020odpovědět
        Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Vanocni stromek z CR do UK? S korenovym balem? Na strese auta? Za L50? Jirko, ty kluku usata... 23:07:38 24.10.2020odpovědět
          Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Asi podnikatelský záměr :-D... 13:27:25 25.10.2020odpovědět
  Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Si musíš dělat prdel!! :) 08:00:25 25.10.2020odpovědět
  Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? At uz to lidstvo na tu koronu vyzdecha.... 08:49:19 25.10.2020odpovědět
    Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Vanocni stromecky se bezne prepravuji na strese auta. A i kola. Dokonce na stojato. Lide berou autostopem ZDARMA lidi. Ja dam navic £50. Ma stromecek vetsi hodnotu nez clovek? Proc nekteri lide nepouzivaji mozek? A delaji z komara velblouda? Protoze nepouzivaji mozek... Jirka 11:43:30 25.10.2020odpovědět
      Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Jen tady trolíš. Je mi tě líto, mít takovou dementní zábavu.
Pokud to ale myslíš vážně, tak mi je tě líto ještě víc. Metoděj 14:17:32 25.10.2020odpovědět
        Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Jses to TY kdo tady troli. A jeste jses drzej, urazis, siriz nenavist a jeste navic zneuzivas pojem trolit. Jirka 15:20:49 25.10.2020odpovědět
          Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Na webu o lezení hledáš někoho, kdo ti odveze Vánoční stromeček cca 1400 km daleko? Prosím tě, ať ti doktor změní medikaci. Nezapomeň mu to připomenout. Jirka sirka bublinka 15:56:03 25.10.2020odpovědět
            Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Je tu rubrika: "zajezd", "oblasti". Lide tu bezne hledaji lidi, kteri jedou do zahranici kde budou lezt. Takze klidne mohou ten stromecek ssebou vzit. Prestan tady trolovat a urazet lidi co hledaji pomoc. Zaroven, prosim, se pokus myslet pred tim nez neco reknes. Jirkaa 16:09:52 25.10.2020odpovědět
              Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Nic 18:39:41 25.10.2020odpovědět
                Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Jen by me zajimalo, proc tu jeden trollni primitiv nadava a urazi Jirku, ktery zde rozjel zajimave tema na pokec pro lezce co cestuji do/ze zahranici (z/do UK/CR). Tolik nenavisti v hlave trolniho primitiva! To je opravdu velka zahada, jak se muze vubec narodit takovy primitiv. Honza 20:19:58 25.10.2020odpovědět
                  Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Vskutku zajímavé téma na pokec 20:42:02 25.10.2020odpovědět
                    Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? :))) 21:22:54 25.10.2020odpovědět
                  Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? To není nenávist. Naopak. Pokud mu doktor píše špatnou medikaci, tak je to pro jeho dobro, aby ho na to někdo upozornil. 21:46:18 25.10.2020odpovědět
                    Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Porad trollujes a urazis Jirku? Nemuzes citit jiny nazor? Hmmm, jses to prave ty, co nebere prasky od Dr. Chocholouska. 00:22:23 26.10.2020odpovědět
                      Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? V Britistane jsou stromecky strasne predrazene a nemaji tu tak nadherne borovicky jako v CR. Spousta lezcu cestuji z/do CR z/do Britistanu, nekteri svym autem, tak by ten stromecek mohli sebou vzit. Stopem se jezdi ZADARMO a ja dam 50 liber. Takze, moje tema je zcela logicke a prirozene. Kdyz trollove hledaji problemy v takove malickosti a nechapou, tak jsou to prave oni co potrebuji Dr. Chocholouska. Muzeme diskutovat o tom, kdo kam kdy do Britistanu jede, s cim a dalsi podrobnosti. Jen to chce obycejny selsky rozum. Jirka 09:16:23 26.10.2020odpovědět
                        Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Neškrtal bych úplně tu úpravu medikace... Borovička je řídká. Stříbrný smrk je mnohem hustší, vejde se na něj více sušeného pomeranče a jablek a nevypadá jako polořídkoplešatý něco za 50 liber...
Rolničky, rolničky :-))))) 22:23:09 26.10.2020odpovědět
                          Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Nebuďte na něj hnusný. To přece není nic nenormálního chtít po někom odvést kus stromu přes 1/2 Evropy. Přece každý normální člověk ví, že v UK se nedá koupit takový stromeček, který by člověka o Vánocích duševně uspokojil. Mezi tou víše popisovanou českou borovicí a tím co se dá sehnat v UK je zcela propastný rozdíl. Když jsem se v Anglii jednou před Vánocema díval na to co tam prodávaj, tak jsem byl z toho zralej na antidepresiva. Než tohle trauma znovu prožít, tak bych si ho taky nechal raději dovést z ČR. I za cenu 50 liber + cena stromu + celá ta pakárna s dopravou. Fakt to za to stojí, věřte mi! Mr. Pine 17:38:04 27.10.2020odpovědět
                            Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Hezka borovicka v UK s KORENY? S korenovym balem ci v kvetinaci? Alespon 2 metry vysoka?
Co jsem tady v UK nasel, byly predrazeny od £200 a vyse plus cca £100 za doruceni. A byly hnusny. Ne jako ty nase krasny cesky borovicky.
V kazdym pripade, kdokoliv je velmi velmi velmi vitan mi dat nejaky link ci email na konkretni stromecek v UK. Jirka 00:13:29 28.10.2020odpovědět
                              Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? *** ...od 200 Liber a vyse plus cca 100 Liber za doruceni...
P.S> Smrcky maji kratke jehlici a proto, naopak vypadaji daleko ridci nez borovicky. Jirka 00:17:15 28.10.2020odpovědět
                                Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? a nejde to objednat u nějakého úplně normálního velkého online zahradnictví a poslat nějakou úplně standardní přepravní společností s celoevropskou/celosvětovou působností? ovocné stromy nebo kaktusy takhle běžně po evropě putují.
mmch, není na ostrov potřeba nějaký speciální rostlinolékařský papír pro zavlékání kontinentálních rostlin, a není tohle cesta, jak to obejít? Lukas B. 08:34:29 28.10.2020odpovědět
                                  Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Kontaktoval jsem asi vsechny prodejce v UK a v CR. Venoval jsem tomu asi dva mesice. Asi 100 emailu. Nejlevnejsi maji ve skolce v Litomysli £50 za borovicku cca 2m vysokou s korenovym balem. V UK maji to same od cca £300 plus doprava cca £100. Velky dopravce chteji za dopravu z CR cca 70 tisic KC, blazni. Male firmy chteji okolo £50. Nasel jsem tri, ale nejak se nemaji k cinu. Asi se jim nechce borovicku zalevat behem cesty. Zkostnatele stare neflexibilni struktury. Vloni mi privezli borovicku bez problemu bez rostlinneho zdravotniho passu. Pro jistotu, jsem nyni prodejce stromku o ten pass pozadal. Stromek mel minule na vetvicce pripnutou visacku s carovym kodem, takze to mozna staci. V tom kodu je zrejme asi vsechno. Uvidime, jestli mi ta prodejni skolka da jeste navic nejakej papir.
Jirka 02:35:07 31.10.2020odpovědět
                                    Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Nejak zdejsi software nenavidi znak Libry. Tak to vypisi slovy:
Kontaktoval jsem asi vsechny prodejce v UK a v CR. Venoval jsem tomu asi dva mesice. Asi 100 emailu. Nejlevnejsi maji ve skolce v Litomysli 50 Liber za borovicku cca 2m vysokou s korenovym balem. V UK maji to same od cca 300 Liber plus doprava cca 100 Liber. Velky dopravce chteji za dopravu z CR cca 70 tisic Korun, blazni. Male firmy chteji okolo 50 Liber. Nasel jsem tri, ale nejak se nemaji k cinu. Asi se jim nechce borovicku zalevat behem cesty. Zkostnatele stare neflexibilni struktury. Vloni mi privezli borovicku bez problemu bez rostlinneho zdravotniho passu. Pro jistotu, jsem nyni prodejce stromku o ten pass pozadal. Stromek mel minule na vetvicce pripnutou visacku s carovym kodem, takze to mozna staci. V tom kodu je zrejme asi vsechno. Uvidime, jestli mi ta prodejni skolka da jeste navic nejakej papir.
Jirka 02:40:39 31.10.2020odpovědět
                                      Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Chlape, tak jde vidět, ze to myslíš vážně. Dej vědět jak to dopadlo, začíná to být docela napínavý. Přeju hodně štěstí. 06:26:31 31.10.2020odpovědět
                                      Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? :D 08:15:55 31.10.2020odpovědět
                                      Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? A už tady neotravuj 08:17:34 31.10.2020odpovědět
                                      Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Právě jsi možná právě objevil díru na trhu v UK. Přivez si ji sám. Jeď velkou dodávkou, přivez jich alespoň 100, prodej je po 200 a jsi 15000 v plusu. Plus ta vysněná, kvůli které to začalo. N 18:59:58 31.10.2020odpovědět
                                        Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Vzhledem k rostoucí muslimské populaci a jejich známému vztahu ke křesťanským svatkům, to z dlouhodobého hlediska pravděpodobně nemá smysl. Ta cena muže být vysoká i proto že tam není odbyt. 12:30:35 01.11.2020odpovědět
                        Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Hele to označení britistán, to se normálně používá? To je zvukomalebně ještě daleko horší než Česko. Neexistuje nějaké synonymum? Pokud neexistuje, nejsou nějaké nápady? honza 15:10:46 01.11.2020odpovědět
                          Re: Jedete do LONDYNA, BRITANIE? Mordor 18:21:41 01.11.2020odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: