LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se tam udrží sníh, tak já taky.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Istarske toplice

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Chorvatsko
 Kraj 
Istria
 Materiál 
vápenec
 Charakter 
sport, 5c+ až 8a (⌀ 7a)
 Jištění 
bh., nt.
 Klasifikace 
100 cest
   
 Okolní oblasti
 Buzetski Kanjon
 Čepić
 Čiritež
 Kamena Vrata
 Kompanj
 Medveja
 Nugla
 Ponte porton
 Raspadalica
 Sopot - Pandora
 Vranjska Draga

 Přístup 
Ze silnice Buzet-Motovun odbočte vpravo na termální lázně "Istarske toplice", odbočte do areálu a do konce parkoviště, odtud pokračujte po nečisté cestě, až se dostanete k rozšíření silnice, kde můžete opustit auto. K dosažení jeskyně Hallelujah pokračujte směrem k vodnímu plotu (vodovod "Istarshi vodovod"). Pro dosažení sektoru Wellness postupujte po široké trase, která začíná na levé straně silnice, projděte lomem a pokračujte, dokud nedosáhnete první cesty, jděte doprava a dostat se do útesu Leto a odejít do sektoru Wellness.Pokojte se do sektoru Frat začněte plánovat, než opustíte silnici Buzet-Motovun.Přejít most přes řeku Mírnou předtím, než dosáhnete zatáčky do termálního střediska. auto tady a následovat trasu, která po 100 m začíná stoupat. Na druhém ostrém ohybu se přesunete do úzké stezky, která vede k skalnímu útesu.
 Popis oblasti 
Ten kdo projíždí údolím řeky Mirna z města Buzet směrem k mořskému pobřeží, těsně před středověkým městem Motovun, určitě bude upírat svoji pozornost ke skalním stěnám, které stoupají obou stranách silnice a musí mu být okamžitě jasné, že to musí být stěny s lezeckými terény. První cesty se objevily v roce 1995 a oblast byla od té doby postupně obohacována novými trasami. Nejvýznamnějším místem je Svatý Štěpán (Sveti Stjepan), který obsahuje několik rozlehlých tras. Stoupá těsně nad termálním střediskem "Istarske toplice", další skály obsahují různé druhy skal, od vertikálních desek a převisů s tufy po větší střechy jeskyně Hallejujah. Existují cesty pro vkus každého, ale snadnější trasy pro začátečníky stále chybí. Skalní stěny jsou vystaveny slunci, takže tato oblast je nejpřitažlivější pro návštěvy od podzimu do jara. Některé cesty v jeskyni Hallelujah zůstanou suché v dešti.

Dokonce i když se rozhodnete strávit den bez lezení v této oblasti, lstarshe toplice mají co nabídnout: pěkné vyhlídkové procházky nebo návštěvu lázní.

Poznámka: Doba potřebná k přiblížení se k hřebenům se může pohybovat od několika minut až do 20 minut při strmém stoupání, pokud se rozhodnete navštívit Hallelujah. Tento sektor se více neposkytuje pro děti s dětmi. Sektory jsou vzájemně vzdálené a nedoporučuje se plánovat přepínání mezi nimi během lezení. V teplém období roku je třeba si dát pozor na hady.


Kempování v jakékoliv části resortu je zakázáno. Vyzýváme horolezce, aby dodržovali toto pravidlo, aby zabránili negativním důsledkům pro lezení v této oblasti.

 

Sveti Stjepan


   Název  Klas.  Charakter     
Sveti Stjepan6a+kolmávytrvalost1
Vrganj5ckolmátechnika1

 Nová cesta 
Název
Klasifikace

B


   Název  Klas.  Charakter     
Ascendente Scorpione6b2
Gringo Esquiador6a2***
Quadruvium6b1
The Mighty Cobra7ckolmáboulder1

 Nová cesta 
Název
Klasifikace

Hallelujah Cave


   Název  Klas.  Charakter     
10.0006c+převisláboulder
Die Spinne6bpoloženátechnika3
Il Conto Unico7b+převisláboulder
Rotbart6bpřevislásíla1
Serum6cpřevisláboulder
Schlangenloch6bkolmávytrvalost3

 Nová cesta 
Název
Klasifikace

Frat


   Název  Klas.  Charakter     
Patata Templada7a2
Silenzio Di Samba6a+2

 Nová cesta 
Název
Klasifikace


Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  cookies       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.