LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Raspadalica

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Chorvatsko
 Kraj 
Istria
 Materiál 
vápenec
 Charakter 
sport, 5c až 7c+ (⌀ 6b+)
 Jištění 
nt.
 Klasifikace 
35 cest
   
 Okolní oblasti
 Buzetski Kanjon
 Čepić
 Čiritež
 HC
 Istarske toplice
 Kamena Vrata
 Kompanj
 Nugla
 Pandora
 Ponte porton
 Vranjska Draga

 Přístup 
Od Roč do Gornji Nugla a dále do Slumu. Okamžitě po skončení výstupu odbočíte vlevo a pokračujte až do místa kempu na vrcholu skály. Přístupy ke všem skalám začínají zde. Přístup do sektoru A začíná strmou cestou, která začíná na otvoru, který na jedné straně rozděluje patu listnatých stromů na bok od borovice na druhé straně. Chcete-li dosáhnout sektoru B, postupujte i po strmější ceste, která začíná po patce borovic. Pro sectory C a D se sestupuje mezi náročnými strmými svahy mezi těmito dvěma skalami.
GPS souřadnice:

Parkoviště: Tučné šedé

Skály: Tučné šedé
 Popis oblasti 
Kvalita oblasti:


30 km dlouhá a 15 km široká náhorní plošina Čičarija se rozprostírá od slovinské hranice po sedlo Poklon. V této rozsáhlé oblasti je pár setů vrcholů vedle sebe. Vzhledem k tomu, že neexistují žádné lesní plochy, většinou slouží jako místa, která nabízí pěkný výhled. Jedním z nich je jistě vrchol Raspadalica, z něhož můžete vychutnat nádherný výhled na město Buzet a menší místa v okolí. Tam je plošina končí a země je prudce svažující se směrem k údolí a v kombinaci s dobrými termickými podmínkami je zvláště vhodná pro paraglidery. To je důvod, proč je považován za jeden z nejslavnějších vzletových paraglidingů v Chorvatsku. km dlouhá a 15 km široká náhorní plošina Čic'arija se rozprostírá od slovinské hranice po sedlo Poklon. V této rozsáhlé oblasti je pár setů vrcholů vedle sebe. Vzhledem k tomu, že neexistují žádné lesní plochy, většinou slouží jako místa, která nabízí pěkný výhled. Jedním z nich je jistě vrch Hill Raspadalica, ze kterého si můžete vychutnat nádherný výhled na město Buzet a menší místa v okolí. Tam je plošina končí a země je prudce nakloněna směrem k údolí a v kombinaci s dobrými termickými podmínkami je zvláště vhodná pro paraglidery. To je důvod, proč se považuje za jeden z nejznámějších startů paraglidingu v Chorvatsku.
Pod okrajem náhorní plošiny stojí skalní stěna s velkým, ale jen částečně využitým potenciálem pro odjištění nových cest. Bohužel přístup k této skále je úhor a zarostlý vegetací. Vzhledem k sektoru A je situace poněkud lepší. Dole skalní stěny je strmé a zarostlé, ale kvalita skály je dobrá (i když některé části skály jsou špatné kvality). cesty jsou částečně vynikající a částečně špatně odbaveny.

Nejvíce aktivními tvůrci této oblasti byli horolezci z Pazinu.

 

A Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.