LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nelez do cesty na kterou nemáš!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Klobuk

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Chorvatsko
 Kraj 
Jižní Dalmácie
 Materiál 
vápenec
 Charakter 
sport, 5b až 8a+ (⌀ 7b+)
 Jištění 
nt. + sl.
 Klasifikace 
39 cest
   
 Okolní oblasti
 Brač
 Marjan
 Markezina greda
 Omiš
 Osoje - Čikola
 Rupotine
 Smrka
 Sveti Vid - Trogir

 Přístup 
Nezáleží na tom, jestli přijedete ze směru Split, Trogir nebo Dugopolje (hlavní silnice), jděte směrem na Solín, kde se kousek od kruhového objezdu (jen u nákupního centra Mercator) dostanete k menší silnici vedoucí do Mravinců , tj. Kučine. Po posledních domech v Kučine začne cesta do Žrnovnice. Asi 100 metrů před prodejcem vozu "As Teo", odbočte vlevo na štěrkovou silnici (GPS: 43031 '32.04 "N / 16031'59.63" E), která vede k útesu. Cesta začíná bariérou omezení výšky (2,3 m). Cesta je středně kvalitní a opatrně, většina rodinných automobilů a dodávky ji mohou předat. Nicméně po silném dešti je silnice blátivá a může se stát neprůchodnou.

Po 3,6 km (přibližně 15 minut jízdy) z křižovatky se dostanete k rozcestníku Kapli sv. Fabiana a Sebastiana. Okamžitě po rozcestí se stojan stává viditelným. Dále pokračujte po cestě a poté, co projíždíte několik křivek a několik ležáků po obou stranách cesty, zaparkujte na lavičce s trasami (GPS: 43032'0.89 "N / 16033'49.82" E), což znamená začátek stezky, která vede do místa pro lezení za 15 minut.

Chcete-li dosáhnout sektoru Kučinsha stina, stačí rt na nečisté cestě, která vede do skaliska Klobuh. Parkovat auto v blízkosti průchodu přes hustou borovicovou les. Zde začíná stezka, která vede k skalnímu úseku, a může být uznávána pro schody postavené z betonových bloků. Stezka vede přes olivový háj, pak úzkou cestou hustou houštinou a skalním útesem (15 min).
 Popis oblasti 
Kvalita oblasti:


Místní horolezci léta hledali místo, které by se podobalo lezení typu jako je slovinský Osp. Zjistili, že ho mají téměř pod nosem. Jen pár kilometrů od Splitu, na svazích hor Mosor, najdete tzv. Klobuk bariéru. Práce na oblasti začala na počátku roku 2011 kdy místní horolezci začali toto impozantní lezecké dílo. Skalní stěna je dobrá a vysoká.

"Existujují zde cesty do 50 m a potenciál pro nové trasy je velký. Nejvýraznější jsou sekce witč'i mag a velké tufy. Okolí je krásné, pohled na horní část Mosor na jedné straně, moře a Brač kanál na straně druhé. To je perfektní zimní oblast díky své jižní orientaci.


Poznámka: Za účelem ochrany ohrožených ptáků je horolezectví zakázáno v období od 1. února do 1. srpna


Ubytování: V okolí nejsou žádné kempy. Ubytování se nejlépe nachází v rozmanitých apartmánech a ubytovnách ve Splitu (http: I / www. Visitplit.com) nebo Solin (http: //solin-info.com)

 

Rupa Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.