LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Umíš jistit? Jasně, viděl jsem to na YouTube.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Osoje - Čikola

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Chorvatsko
 Kraj 
Jižní Dalmácie
 Materiál 
vápenec
 Charakter 
sport, 4c až 7b+ (⌀ 6c)
 Jištění 
nt. + sl.
 Klasifikace 
56 cest
   
 Okolní oblasti
 Brač
 Klobuk
 Marjan
 Markezina greda
 Omiš
 Rupotine
 Smrka
 Sveti Vid - Trogir

 Přístup 
Ze silnice A1 vede výjezd do Šibeniku (pokud přijedete ze směru Split, je to první východ a je to druhý výjezd, pokud přijdete ze Zadaru). Pokračujte do Drniše až do Pakovo selo, než se otočte k Miljevci. Pokračujte, dokud neuvidíte kaňon a tady, před vámi napravo, leží skalní útvar. Zanedbejte to nyní, projděte most přes řeku Cikola a vystoupte na druhou stranu kaňonu, kde najdete velké parkoviště. Nyní sestupujte zpátky do kaňonu pěšky, rovnoběžně s cestou, dokud nedosáhnet
 Popis oblasti 
Kvalita oblasti:

Horolezecká lokalita Osoje se nachází v kaňonu řeky Čikola, v bezprostřední blízkosti národního parku Krka. Zkoumání horolezeckého potenciálu tohoto nádherného divokého kaňonu právě začalo, ale je již jasné, že potenciál je obrovský.
Místo je snadno dostupné. Skalní stěny jsou vystaveny na jih, a proto jsou vhodné pro zimní lezení. Skalní stěny jsou dostatečně široké a jejich výška dosahuje až 80 metrů. Lezecké místo bylo vybudováno v rámci projektu EU, jehož cílem bylo zřízení rekreační zóny v oblasti; proto jsou přístupové cesty a výhledy dobře připravené a lezecké trasy jsou dobře osazené a vhodné pro začátečníky a rekreační lezce. Nicméně, těžší trasy zatím chybí. Většina stěn jsou plotny a vertikální stěny ovšem nechybí ani mírné převisy. Cesty jsou dlouhé, některé až 50 metrů; proto doporučujeme delší lano. Nicméně, pokud máte kratší, tak nevadí, protože dlouhé cesty mají i slaňáky v polovině.

Kemp bivak:
Mnoho penzionů v okolí Národního parku. Nejbližší tábory jsou v Lozovac (Camp Krka: http://www.camp-krka.hr/, Camp Marina: http://www.campmarina.hr/).

Varování! Skalní útvar Osoje leží v chráněné oblasti a leží jen na hranici s národním parkem Krka. Návštěvníci jsou vyzváni, aby se chovali vhodným způsobem.


 

A


   Název  Klas.  Charakter     
Ko Sir5a1
Rádio Dalmacia6a+kolmátechnika1
Zag5bkolmátechnika1
Zig5c+kolmátechnika1

 Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.


B


   Název  Klas.  Charakter     
Anestezija5cpoloženátechnika1
Brijem Da Da5cpoloženátechnika1
Dorotea6b+kolmátechnika1
Pao Mihovil4c1
Samiljevaca6a+1
VR466b1

 Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.


C


   Název  Klas.  Charakter     
9Chicola7cpřevislávytrvalost
14Bitka Na Čikoli6c+vytrvalost1

 Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.