Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Další díl videoseriálu o přípravě Adama Ondry na olympiádu 2020 v Tokiu se věnuje čínské medicíně, kterou Adam využívá k regeneraci a ladění zdravotní formy.
Viz video, které má cca 9 minut. Tentokrát se v něm mluví převážně v češtině a je zveřejněné jen na Youtube:
Předchozí články k seriálu o Adamově přípravě na olympiádu 2020 v Tokiu jsou zde:
1:22 "hele fakt ta slezina a plíce ... to je slabota ..."
6:06 "tak třeba s Adamem se snažíme ten organismus vyladit tak aby mohl busit neomezene ..."
6:29 " ... samozřejmě všechno ma svoje meze ..."
čínská medicína rules ...
Režim vrcholového sportovce je z podstaty veci naproste popření fyziologického fungování lidského těla. Byt vrcholovy sportovec znamena byt (anebo v radu hodin cekat) na biochemicky stres. S tím neudělá čínská ale ani hotentotska medicína nic. Držím palce at zdraví vydrzi co nejdéle. Názor s placebem je vlastne vcelku vyzrálej ...
"S tím neudělá čínská ale ani hotentotska medicína nic."
Chceš říct, že v rámci vrcholový přípravy nemá cenu řešit výživu, prostředí, roční období...?
Nebo že nemá cenu využívat masáže, věnovat se kloubní mobilitě, řešit psychosomatiku, případně podle potřeby použít nějakou bylinu?
To co jsem ocitoval zní jako apriorně odmítavej postoj, ale ty jsi přece doktor, pokud se nepletu...a zrovna tohle co jsem vytáhnul spadá i do tzv. moderní/klasické/západní medicíny.
Protože teď v srpnu nemám čas na diskuzi na lezci, jen podotknu, že sice chápu, že některý postupy čínský m. nejsou ověřitelný lege artis, tudíž někomu "nevoní", ale ignorovat kvůli tomu zbytek, kterej je s "naší" medicínou dost v souladu, mi přijde zpátečnický a v podstatě nevěděcký.
Souhlas. Na orzdíl od protagonistů ve videu tak úplně nesouhlasím s tím, že západní medicína např. výživu nařeší. Ve videu myslím zazní, že západní medicína říká, že se má jíst zdravě, ale už se neřekne, co se má jíst - a to není pravda, západní medicína má představu o tom, co znamená jíst zdravě. Západní medicína používá byliny. Řeší roční období. Co to znamená, řešit psychosomatiku?
Mimochodem co lidem hlavně na čínské medicíně nevoní je třeba to, že se uloví medvěd kvůli žluči, nebo nosorožeč kvůli rohu atd. Proti bylinkám nebo stravování řekl bych nikdo až tak nic moc nemá, až na výjimky samozřejmě, ale ty jsou všude.
tak ono toho je samozřejmě víc, co je z pohledu západní medicíny sporný. Ale Klada spíš vypíchnul pár věcí, který ho pobavily aniž by řekl čím, prostě to na mě působí jako převážně emotivní výstřik, než racionální argumentace, proč s něčím nesouhlasí. Je to jeho věc, přišlo mi jen fér to zreflektovat, větší ambice nemám.
jo bylinky. věčný námět diskusí. bába narve za svatojakubské noci za úplňku naprosto bio čisté bylinky, jenomže jaksi netuší, jaký je obsah účinné látky, takže je ordinována dávka buď zcela nedostatečná, nebo dojde k brutálnímu předávkování. jestliže jde o lipový čaj, tak je to asi jedno, ovšem u spousty jedovatého bejlí to jedno jaksi není, dejmetomustonožka kdyby si nějaký blouznivec mýrnyx týrnyx upravoval tlak čajem z náprstníku ze zahrádky?
asi tak. Navíc Lukas rozebírá něco, co sice má myšlenku, ale nevypadá to jako reakce na předchozí obsah vlákna. Monolog jednapanipovidla. Fajn, na to netřeba reagovat argumenty.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.