LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climbing is my life!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest lezeckého průvodce Vltavská žula
Legenda jménem Chroust, publikace o životě Vladimíra Procházky
Metodika základů lezení na umělé stěně

Závody
SP v paralezení Innsbruck (24.06)
SP Innsbruck (26.06)
Akademické mistrovství ČR (27.06)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13491
2.Šindel 12506
3.Votoček 12268
Bouldry:
1.Stráník 11106
2.Volf 11103
3.Konečný 11025
Hory:
1.Groš 8164
2.Rojko 6917
3.Černý 6808

Výsledky
Olympijská kvalifikace Budapešť (20.06)
MČR obtížnost (01.06)
ČP obtížnost Praha (18.05)

Deníčky
5588 lezců
1111314 cest
Nové přelezy:
Čára Život Xa
Haribol 9/9+
Projekt II 9+
Svědci Alb Xc
Geschenk 9
Herr Kules 9/9+
Der Große 9+/10-
Porcupine 9
Liebe Ohne 9
Kugelblitz 9-/9

Stěny
Horolezecká stěna Lanškroun - Lanškroun
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Praha 7
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Řež u Prahy

méně známé sektory

smallNěkolik zastávek vlakem z Prahy jsou ve svahu známé stěny s tradičními cestami. Málo kdo už ale ví, že na druhé straně řeky jsou další dvě skály.

Na lezení mě mimo jiné čas od času baví navštěvovat nové skály a potkávat další horolezce. Několikrát jsem z okna vlaku Kralupy - Praha pošilhával po protějších hřebenech. Před rokem jsem pojal podezření, že v tolika hřebenech a masivech musí jít někde lézt, nebo se už snad i lezlo. Hlaváčkova Stráň, Máslovická stráň, Větrušická rokle, Troja,...


20 let stará kvalitní a dosud festovní skoba u pravé hrany

foto by Martin Tučka


Předpověď počasí na poslední neděli nebyla optimistická a tak jsem přijal pozvání na obhlídku potenciálu v okolí Řeže. Se Šáfou jsme obešli skály a lom se skládkou, sepsali jsme všechny cesty, které jsme našli na dvou "věžích" a já se pokoušel o co nejlepší fotky všech cest a jištění, které můj automat dokáže v podzimním šeru. Neměli jsme velké ambice a okolní panenské stěny mě nezaujaly. To nejlepší už horolezci z Řeže dávno objevili a vylezli. Ale nakonec jsme přeci jen dostali chuť (i já, brzda, tentokrát pesimisticky laděn) si vylézt některé delší cesty. Vylezli jsme dvě, než nás postupně oba vítr skoro sfoukl z vrcholu a potom přemluvil déšť k cestě domů a na Smíchovský festival.


rozumím tomu, to obří školácké srdce s tajemnými monogramy
pár jedinců po letech potěší (možná zamrzí), nejsme na skalách sami

foto by Martin Tučka


Skalka u přívozu


- Je to skála (polověž) typu zaparkovat, upadnout z auta a lézt, okolo travička (nečekejte ale borháky a nýty). Mezi zatáčkou silnice a řekou. Na šikmý placatý vrchol ze země vyrůstajícího "pařezu" se dá opatrně vyjít z náhorní strany.
- geologicky je to usazenina, buližník, v tomto případě kompaktní, místy oleštěná a ošlapaná od túristů. Slunce sem svítí celý den, obě skály jsou orientované na jih.
- Od řeky mají cesty až 15 m, spodní část je kolmá (se spárkami), horní členitá. Nejkratší cesty mají 5-8 metrů. Obtížnost 1,3,4,5,6+, celkem asi 15 cest.
- Údolní stěna nabízí zajímavé cesty v obtížnosti 5 a 6 a raději bych je nepodceňoval (minimálně 7 linií). Sem se někdy vrátím lézt. V pravé části je určitě již všechno vylezené, i když tam nápisy už nejsou vidět a staré skoby ze skály zmizely už před lety.
- Jištění je nutné použít vlastní, skoby (2) téměř nenajdete, ale snad jich tu prý bylo víc. Nástupy cest jsou označené obtížností, skála je čistá. Nad údolní hranou jsou dva nýty, případně se dá vyvázat strom.
- Jistý potenciál, spíše bouldrový, nabízí široká náhorní a boční kolmá hladká stěna, především v zimě (pokud to vůbec půjde lézt). Na fotkách je dobře vidět bohužel jen ta lehčí stěnka.


nejlehčí cesty za 1 a 3 v levé části a pohled na údolní kolmice

foto by Martin Tučkaúdolní stěna, pro někoho nelezitelná, pro někoho zívačka

foto by Martin Tučkaten strom,... všichni víme kam je potřeba chodit čůrat?

foto by Martin Tučkamísto pro bouldering!

foto by Martin Tučkaa (ne)vidíte bouldristi tu pravou hranu?

foto by Martin Tučka


Ignacius (Pasáček)


- Ony ty stěny okolo ve svazích bývalého lomu vypadají zajímavě, ale na lezení to nebude. Když ale půjdete po silnici doprava (ku Praze), můžete mezi keři přijít přes terásky vyskládané z kamenů pod údolní stěnu Pasáčka (od silnice 50 m). Pilíř je dobře vidět.


dlouhé údolní cesty (přes 20 m)
a vlevo nahoře lehčí kout a plotny (kupodivu také asi 15 m)

foto by Martin Tučkav pravé části údolní stěny jsou další 30m cesty a za nimi "Krátká" (4),...

foto by Martin Tučkapři sestupu, nahoře pod slaněním bují nálet břízy

foto by Martin Tučka


- Materiál vypadá trochu jinak než předchozí Skalka (geologická mapa ukazuje droby a prachovce, ale je to dosti pestré). Černá usazenina tvoří místy sloupy nebo jinde hrany, všude s otevřenými spárami, jištění se musí hledat a nevynechávat. Ve spárách jsou občas pravoúhlé chyty nebo bočáky, ve stěnkách mezi spárami lišty.
- 90% chytů drží víc než to vypadá, vlastní skála je čistá, trávy minimálně, občas pěkná květina. Na vrcholu jsou dva nýty otočené doprava do údolí (slanění 28 m), téměř jediný jistící bod (řetěz se nekoná, přidali jsme maillonu). Vrcholovou knížku jsme nenašli, ale někde v údolní stěně prý byla.
- Nástupy cest jsou označené obtížností, někde názvy. Bez vklíněnců a friendů vám bude smutno a úzko. Pro seznámení lze doporučit cesty Hrana 5+ a Levyho Kalhoty 5 v levé části. Obě stejný nástup, přes 3 dobré skoby, cca 22m (v těchto cestách vlastní jištění skoro nepotřebujete).
- Kdo je zručný v zakládání vlastního jištění a zbylo mu ze sezóny trochu morálu, může se pustit do cest Dominika 5 (pouze 1 dobrá skoba u nástupu, pak už to tam sázejte), Dýmějový Mor 7- (4 skoby, žádnou jsme nezahlédli), nebo Epidemie Skvrnitého Tyfu 4 s variantou nástupu.
- Napravo i vlevo nahoře od údolní stěny jsou kratší výstupy 8-15 m, obtížnosti 3-4."Levyho Kalhoty" (5) jsou dobře jištěné, 3 kvalitní skoby

foto by Martin Tučkaodkvetlý Jestřábník chlupáček (Hieracium pilosella)

foto by Martin Tučkazaostřit, cvaknout, pustit foťák do poutka
a rychle dobrat naspeedovaného kamaráda, bude pršet

foto by Martin Tučkajediný štand, metodicky špatně,
je třeba to provázat a uzlem pořádně stáhnout do tahu

foto by Martin Tučkakdepak, nad cestami v levé části fixní jištění není,
málem nás postupně oba sundal vítr

foto by Martin Tučka"Pejsek" (4), jedna z kratších cest vpravo

foto by Martin Tučka


Zajímavosti:


Na několika tabulích Školní naučné stezky se můžete dočíst mimo jiné pověst o Pasáčkovi, kterého ve skálu zaklela čarodějnice poté co neuhlídal ovci (věž připomíná lidskou tvář).
Ústav jaderného výzkumu v Řeži: možná ještě pořádají exkurze pro školy jako před lety.
Památník - na konci druhé světové války zde zahynul mladík při manipulaci s pancéřovou pěstí.
Levý Hradec - pohledem na jedno z nejvýznamnějších středověkých hradišť na protější straně Vltavy se můžete pokochat z lavičky u silnice pod Pasáčkem, nebo z vrcholu věže.
Pravý Hradec - další hradiště, na stejném břehu jako skály, musíte si ale popojít pěšky, nebo autem.


občas se hodí troška vlastivědy, historie a botaniky

foto by Martin Tučkanení zarostlý, ale tentokrát bez kytiček!?
pomníčky doplňují krajinný ráz, zastavit se popřemýšlet,...
když nejde o život,...

foto by Martin Tučkav dálce nahoře, je tam!

foto by Martin Tučka


Příjezd, přístup:
Z Prahy se ke skalám nejlépe dostanete vlakem na trati Praha - Kralupy nad Vltavou, do zastávky Řež. Přejdete po lávce na pravý břeh Vltavy a po červené turistické značce směr Husinec ke skalám (cca 20 minut).

Autobus jezdí od metra z Kobylis (nyní č. 371), směr Zdiby a Klecany do zastávky Husinec,Řež,sídliště (26 minut). Poté kousek pěšky.

Autem po silnici 608 nebo D8 (Praha - Ústí nad Labem) přes Klecany, serpentinou k řece na Husinec a Skálu nemůžete minout po cestě podél řeky do Řeže. Ignacius (Pasáček) je vidět napravo od lomu (skládky).

Z levého břehu Vltavy se dá nejblíže přijet autem do Úholiček a odtud jednu stanici vlakem do Řeže. Při parkování nad masivy v Řeži by vás čekalo nemilé strmé převýšení. Pro auta nejbližší most přes Vltavu je v Kralupech, nebo v Praze Holešovicích. Dále se nabízí varianta s přívozem Roztoky - Klecánky (pro pěší a cyklisty), či další turistické a cyklistické alternativy.


Poznámky k článku:


Při lezení nás na kole přijel pozdravit jeden z prvovýstupců, tuším že Šiml. Poděkovali jsme mu za pěkné lezení a prohodili s ním ve větru pár slov.
Tímto bych rád poděkoval horolezcům z HO Řež za ty pěkné cesty, všem co sem přispěli informací a Šáfovi za spolupráci na novém "zmapování" (některé cesty už byly před lety na Lezci zapsané).
O zdejším lezení bych se rád dozvěděl víc. Našel bych doma i nějakou skobu na sanaci cest nebo vrcholovou knížku, jestli tedy někdo ještě ví, ve kterých cestách dřív byly ty skoby. Ty, které tam zůstaly, nepovažuji ovšem za nijak havarijní. Jsem členem Středočeské OVK a aktivně se zajímám o skály v okolí. Skály správce mají a nakonec i webovky. Fotky zatím lepší nemám, ale pro základní orientaci zaručeně  postačí. Další krátké články o starších zkulturněných nebo nově "objevených" skalách jsou na cestě.

Ochrana přírody:


V terénu není žádné značení OP, musel jsem ho tedy možná minout cestou autem nad vesnicí? I když méně cedulí, hezčí příroda, to ano. Skály se nachází v Přírodním parku Dolní Povltaví (od Bohnic až po Chvatěruby) vyhlášeném v roce 1994 (cesty jsou z roku 1991 i starší). Lezení není omezeno, pouze na protějším (levém) břehu (Masivy) bývá podle potřeby vyznačeno hnízdění dravců po nezbytně dlouhou dobu. Jako všude se doporučuje také slušné chování. Jestli tady lezení může někdo zakázat? To snad ne. Vždyť je to všechno lom a ještě kolem navážejí suť, trávu, listí a kde co! Z jedné strany funkční velkolom na štěrk, z druhé strany zkoušejí jak bezpečně ukládat jaderný odpad. Moc lidí zde patrně nepoleze.
Ignacius by snesl drobnou prořezávku u nástupů, obě skály decentní obnovení některých nápisů. Odstraňováním jiných čmáranic se asi nikdo zabývat nebude:)Tištěný průvodce "Skály u Řeže" vyšel v roce 1991 a vydali ho František Mrvík a Zdeněk Vévoda. Starší jsou 1. díl "Nepískovcových skal v Čechách" z roku 1986 (Olympia) a předchozí jednodílné vydání z roku 1968, nebo "Vybrané horolezecké terény v okolí Prahy". Ty tři se dají sehnat v knihovně nebo antikvariátu. Zde popisované skály tam však nehledejte, část je ale na webu HO Řež.

Zdroje:
Průvodce na popisované sektory Lezec.cz
Průvodce na III. a IV. masiv skalky.sweb.cz
Průvodce na III. a IV. masiv + plánky marek.drapal.org
Geoportál ŽP Středočeského kraje
Stránky HO Řež - průvodce, fotky,...Marťan   [úpravy] 16:00 06.12.2011Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 pasáček18:55:05 06.12.2011
Lezl jsem na něj asi tak před pul rokem. Mam to tak 500m od baráku a nikdy jsem si ty skaly nevšim. Nemáš ňáké zprávy o prvovýstupcích? ahoj
Lukodpovědět 
 Re: pasáček20:02:13 06.12.2011
S bráchou asi v roce 1975 jsme na něj dělali jednu cestu kl.asi 4-5 a nechali tam jednu skobu.Na víc si ale už nevzpomenu :-(
Dvořákodpovědět 
 Re: pasáček20:06:02 06.12.2011
Ahoj, všechny cesty jsem nasypal do databáze na Lezci, některé už tam byly. V článku klikni na Levyho Kalhoty,... U některých cest jsou komentáře dalších lezců z okolí. Mě by zajímalo, jesli je tedy vylezené všechno napravo v údolce Skály nad předskalím a v pravé části Pasáčka (pod slaněním).
 martanodpovědět 
 Re: pasáček07:20:28 07.12.2011
K těm z 91. Žába žije ve špáňu, Miška v jizerkách, Koník jezdí na kole a já víc leju, než lezu. Ale to jsi asi vědět nechtěl
Dudyodpovědět 

 skoby20:42:12 06.12.2011
Marťane článek jsem zatím nečetl, ale jsi dobrej pankáč jestli cvakáš tyhle skoby.... Jinak Řež dobrá morálovina! :)))
jéňaodpovědět 
 Re: skoby21:48:17 06.12.2011
Protože tenkrát nebyla EU norma, záruční dvouletá lhůta a věci vydržely často víc než jednu generaci? Skály v Řeži mají duši a tak to má být:)
martanodpovědět 
  Re: skoby23:06:52 06.12.2011
myslim ze hlavni nestori rezkyho lezeni jsou michal,a franta mrvikove.ty by ti k temhle kvakum,asi rekli nejvic.ale ze si si teda vybral superkvaky.druha strana je o dost lepsi,kdyz jdes smerwm do kralup.
gorbiodpovědět 
   Re: skoby23:23:01 06.12.2011
Nebo to možná dá dohromady daleko líp někdo, kdo je tam domácí.
 martanodpovědět 
    Re: skoby12:12:19 07.12.2011
Správcovství v Řeži po Pavlovi převzal Petr. Já to chtěl jen sepsat začerstva a dát vědět pár srdcařům, že to existuje. Jsem moc rád, že se ozvali i další aktéři. Prosím, kdyby měl někdo navíc ten samizdat z roku 91, nebo nějaký jiný a už ho nepotřebuje, docela by se mi ještě nějaký do knihovničky hodil.
 martanodpovědět 

 Autor07:14:26 07.12.2011
V Dýmějovém moru byly původně čtyři skoby, ale už je to dvacet let. První byla cca v 7mi metrech, ale to byla taková morálovka, další už ušly.
Dudyodpovědět 
 Re: Autor20:09:16 19.01.2012
V Rumunském parlamentu nahoře ve stěnce byla taky původně skoba..Jinak díky za pěkný článek.Já když vás tam na Ignáciovi viděl,tak mi to nedalo,abych se na vás nezajel podívat,nikdy sem tam nikoho lézt neviděl,jenom kluci z řežskýho oddílu to lezli a možná ještě někdo.Knížka tam fakt původně byla v Levyho kalhotách pod vrcholem a asi ji někdo ukrad a nebo spadla.
Řež je prostě klasika klasik,to bylo Pražanů v hospodě po těch prvovýstupech :-)
koníkodpovědět 

 Přírodní park07:54:28 07.12.2011
Ahoj, jen upřesním informaci o přírodním parku. Je pravda, že popisované skály se nachází na území přírodního parku Dolní Povltaví. Tento přírodní park byl vyhlášen vyhláškou č.j. 608-ŽP/94 pro část nacházející se na území Okresního úřadu Praha-východ a vyhláškou č. 5/1994 (e.č. 8/94) pro část nacházející se na území okresu Mělník. Text vyhlášek i přesné vymezení v mapě je uvedeno na mapovém portálu Středočeského kraje na adrese: http:// mapy.kr-stredocesky.cz/ mapserv/map/?SID=&lang=cze (odstraň mezery). V současné době je příslušným orgánem ochrany přírody Krajský úřad Středočeského kraje. Vyhlášku jsem pročetl a zákaz lezení v ní nikde uveden není. Jediné co by mohl být problém je pořádání hromadné sportovní akce mimo zastavěná území. Vzhledem k charakteru skal však zájem o pořádání závodů asi nebude velký, ale co kdyby náhodou ;-), pak je lépe požádat o povolení a vyhnout se tak zbytečným problémům.
Díky za pěkný článek. Doky
Dokyodpovědět 
 Re: Přírodní park13:15:03 07.12.2011
Děkuju, ta mapa chráněnek je parádní. Zase měla ségra pravdu, že jsem to měl hledat rovnou tam:(
 martanodpovědět 

 pasáček08:12:56 07.12.2011
Pasáček by možná stál za hřích. Dle popisu se jedná na řežské poměry v podstatě o sportovní oblast (někdy i víc než 1 sk v cestě).
honzaodpovědět 
 Re: pasáček11:02:19 07.12.2011
Proc je ten stand spatne?
blbodpovědět 
  Re: pasáček12:03:21 07.12.2011
Nevíš? Nýty jsou v pořádku. Ale to co jsem tam instaloval, nemá být správně tak volně. Ideální je, když oba body zabírají stále a současně. Ne, že je to spojené takhle navolno smycí. Nemyslím, že by to nevydrželo naše polezení, ale ordnunk a fortel musí na horách být:) Příště bude ukázková fotka;)
 martanodpovědět 
   Re: pasáček12:41:55 07.12.2011
No a co takhle kdybys spojil ty dva nejty smyčkou, a procvakl tu smyčku (samozřejmě větší spotřeba HMS)? Případně dvěma smycema stejný dýlky. Tak bych to asi udělal, kdybych chtěl aby oba nejty zabíraly stejně. Je to špatně?
Michalodpovědět 
    Re: pasáček13:13:26 07.12.2011
Není, já používám co mám zrovna po ruce, podle počtu HMS,... Jen jsem já trouba viděl ještě jeden způsob a zapomněl:)
 martanodpovědět 
    Re: pasáček15:22:00 14.12.2011
hele smyce přímo do nejtu nikdy, to je rakev, to se přešmikne. dycky přes HMS!
Mejstřaodpovědět 

 Je to klasika12:21:29 07.12.2011
Skály v Řeži bývaly očouzené od vlaků a zasrané od ftáků. Už jsou jen od ftáků. :-)
Je to klasika často s šíleným přístupem, zvláštníma cestama... Tedy hlavní masivy,
Pak je tam ještě kwaků neúrekom.
Dagodpovědět 

 rezske skvosty13:27:34 07.12.2011
jj. masivy umoznuji velmi romaticky pohled na Ustav Jaderneho Vyzkumu, krasne to budovy z padesatych let, betonove strilny bunkru jsou jiz bohuzel odklizene:):)..Jinak dle neoverenych sprav se obtiznost novych vystupu jiz vyhoupla na celych vosum plus!
lacoodpovědět 
 zprava Spravy NP Rez u Prahy13:30:33 07.12.2011
jak nekdo muze napsat "sprav" fakt nechapu
lacoodpovědět 
  Re: zprava Spravy NP Rez u Prahy13:34:34 07.12.2011
Cccc, a mohla by bejt y větší, místo by se našlo;)
 martanodpovědět 

 Prasáček14:59:50 07.12.2011
V článku zmíněná pověst o pasáčkovi je dost pomotaná.
Nejednalo se o pasáčka, ale o přezdívku - "prasáčka", promiskuitního alkoholika a feťáka pracujícího v ústavu v Řeži. Ten se ve chvílích kdy byl poměrně střízlivý věnoval lezení, ale v té době měl nejblíž Holas.. Jeden den se na nádraží v Řeži setkal s krásnou čarodějnicí. Leč tu se znenadání objevil horolezný vlk, který právě utekl z léčení z jiného nedalekého ústavu, ústavu v Bohnicích. Prasáček i vlk(odlak) (nejedná se o Vlka, ten je přeci v Krasu) se pokusili čarodějnici zmermomocnit. Ta nakonec ráda dala oběma zvrhlým individuím a uspokojena stvořila  skály, pro radost jejich a (horo)lezců. Na paměť úspěšného přeříznutí nazvala ono místo "Řež".
Dagodpovědět 
 Re: Prasáček: verze do 22:00, lingvistická15:49:53 07.12.2011
...ta jim oběma ráda dala za pravdu, že v okolí není kde lézt... a na paměť velkolepého brainstormingu završeného vyřešením letitého problému se místo začalo nazývat ŘeŠ. Časem dyslektik prasáček (původně to byl pasáček, ale to jeho psaní...) zapomněl, jak se to správně píše, a začal to psát se Ž. A protože na konci slova dochází ke spodobě znělosti a obě psané varianty (ž i š) se vyslovují stejně, nějak se to vžilo i s tou chybou.
P.odpovědět 
  Re: Prasáček: verze do 22:00, lingvistická16:44:46 07.12.2011
No to je ale krása;-)
Willhemodpovědět 

 Přírodní park - lezení15:22:07 07.12.2011
Přírodní park není v zák. na ochranu přírody nijak ukotven - jedná se tudíž o "chráněné území bez ochranných podmínek". Řekl bych, že P. parky ani nemají plány péče. Proto, lezení bez omezení, ale s rozumem!
Honza Havlíčekodpovědět 
 Re: Přírodní park - lezení11:44:25 08.12.2011
Ahoj Honzo, přírodní park je v zákoně o ochraně přírody a krajiny zakotven v ust. § 12 odst. 3. Na základě tohoto ustanovení byl přírodní park vyhlášen dokumenty, které jsem uvedl v příspěvku výše. Plán péče se sice nezpracovává, ale podmínky ochrany území jsou stanoveny vyhláškami. Zákaz lezení vysloven není, jen je potřeba souhlasu k hromadným sportovním akcím. Doky
Dokyodpovědět 

 Poděkování15:39:41 07.12.2011
Ještě jednou všem dík za informace a doplnění. Šáfa našel nakonec i funkční stránky Řeže s novějším průvodcem. Mapa ochranářů se nám taky moc hodí. Vše poopraveno v článku. Už jen to nejdůležitější - co hospody v Řeži (a zaniklý přívoz)?
 martanodpovědět 
 Re: Poděkování16:08:07 07.12.2011
Hospoda jedině putyka na hřišti.
Kuba Turekodpovědět 
  Re: Poděkování17:18:49 07.12.2011
Je tam Restaurace U Kapličky hned na druhé straně fotbalového hřiště než je zmiňovaný bufáč (vede okolo ní červená turistická značka). Je to rodinný restaurant - vřele doporučuji - jak jídlo, tak pivo.
Vím, že také býval nějaký bufáč přímo ve výzkumáku, ale nevím jak to teď funguje.
Bufáč u hřiště je maximálně na pivo.
Uzlarodpovědět 
   Re: Poděkování17:31:11 07.12.2011
zaviraji ve tri a maji tam velky H
odpovědět 
    Re: Poděkování16:31:06 08.12.2011
Pro zapomětlivé trotly, jako jsem já se hodí vědět, že ve výzkumáku je bankomat
RJodpovědět 
    Re: Poděkování17:03:08 09.12.2011
Hm, náhodou je zásobenej docela slušně, jídlo (teplý i studený) i pití. Ale zavíraj vskutku nepoužitelně brzo.
odpovědět 
 Re: Poděkování16:57:14 07.12.2011
Hospody: Na hristi- pivo , blatak, certovsky parek, Kozibar 1km po hlavni vyse-chlast a bramburky, zbytek hospod nema pro uplnost: U thajcu jiz bez thajcu (majitel je v lochu) nebo-li byvala hospoda pod Lipou ci kastanem, U hudecku v zatacce a v dobe obeda je z druhe strany hriste taky jadna hospa, spis na zradlo.

Povest o vzniku nazvu Rez je nejspis pravdiva, carodejnice se kolem nadrazi stale zjevuji a vcelku uspesne lakaji nebohe horolezce a alkoholiky k prerezavani sebe same pod i nad skalami.
lacoodpovědět 
  Re: Poděkování18:51:40 07.12.2011
takže klukům v těch povídkách chybí ještě jeden pasáček
 martanodpovědět 
   Re: Poděkování15:09:55 08.12.2011
Myslíš "odborný dozor" (jsme na webu, který je oficiálním mediálním partnerem... však si to zopakuj vedle). I když ta zdrobnělina pasáček je už taky docela milá a lidská a skoro pro děti :)
P.odpovědět 
    Re: Poděkování16:06:16 08.12.2011
Jestli já jsem zase něco ne-to tento - průšvih, ?
 martanodpovědět 
    Re: Poděkování17:39:56 08.12.2011
Deminutiva jsou milá. Pasáček veselých holčiček.
V tom případě je ta ochrana tam, možná rezervace koziček a bobříků!
Ať tak či tak, ochranu (sic!), teda ochranu bych nepodceňoval!

P.S. var. s Řeš je krásná, byl jsem pobaven! :-)
Dagodpovědět 

 bankomat16:32:42 08.12.2011
Hodí se vědět, že je bankomat ve výzkumáku (ČS).
RJodpovědět 
 Re: bankomat14:38:09 09.12.2011
jojo, bez penez dneska carodejnici nepotkas. Takze chlapci automat je v tom domecku s cervenou strechou za mnou.

http://gemma.ujf.cas.cz/~sauli/carodejnice.JPG
Carodejniceodpovědět 
  Re: bankomat15:48:15 09.12.2011
Laco, tvoje databáze je tak dokonalá, že pro každou příležitost najdeš ideální fotku, nebo jsi tam teď běžel, půjčil si od pasáčka ovečku a nechal ji kvůli téhle diskusi nastydnout? Každopádně by to hodně zahanbilo všechny diskutéry od klávesnice.
Jinak musím říct, že moc pěkné. Hlavně ty dva obrázky. Myslím, že teď by v Řeži mohly být na skalách návaly :)
P.odpovědět 
   mame tu stroj na penize17:09:17 09.12.2011
jo milej zlatej, videl si nekdy nakyho pasacka pujcovat ovecky?:))
l.odpovědět 
    Re: mame tu stroj na penize17:51:59 09.12.2011
Neviděl. A to jsme to kdysi dávno celkem studovali při natírání sloupů z Dubí na Cínovec v době největší slávy tamního podnikání.
Na ten bankomat se snad někdy pojedu podívat. Připomíná se tu v tý diskusi tak často, že to snad ani nemůže být obyčejný bankomat.
P.odpovědět 
     Re: mame tu stroj na penize21:06:25 09.12.2011
Je vidět, že čte správnou literaturu...hned jak Ježíšek donese lepší foťák, budu dělat taky větší databázi fotek...nebo budu muset zprovoznit pokažený hdd:(
 martanodpovědět 
     Re: mame tu stroj na penize15:08:34 12.12.2011
Je ozářenej vole a nedává, ale bere ...
RJodpovědět 

 Foto dne:
Langenstein
Westwand, 6-
 Databáze cest:
Všechny cesty (176002)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Haribol 9/9+ Ledečko
Šumná 3 Jindřín Rozsocha
Chodecká 3 Jindřín Rozsocha
Převislá Spára 4- Jindřín Rozsocha
Prvnička 3 Jindřín Rozsocha
Nově komentované:
Mazácká 7- Kozel
Mazácká 7- Kozel
Mazácká 7- Kozel
Mazácká 7- Kozel
Projekt II. 9+ Ledečko

 Nově v diskusi:
Re: Doporučte horskou vícedélku v Alpách | Re: Doporučte horskou vícedélku v Alpách | Re: Doporučte horskou vícedélku v Alpách | Re: Doporučte horskou vícedélku v Alpách | Re: Doporučte horskou vícedélku v Alpách | Re: Doporučte horskou vícedélku v Alpách | Doporučte horskou vícedélku v Alpách | Re: Stup | Re: Stup | Stup |

 Nové komentáře:
Re: Gratulace Adamovi | Re: no sledujem to | Ani finále nebude | Re: Gratulace Adamovi | Re: AO? | Re: AO? | Re: Js | Re: AO? | 1.SF boulder, způsoby přelezu | Re: .. |

 Kde to vře:
Pískovcové lezení v oblastech Hodkovice a Bezděčín je v ohrožení (75)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - kvalifikace obtížnost (18)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - semifinále (17)
Film Cílem je návrat (14)
Závěrečná olympijská kvalifikace v lezení od zítřka v Budapešti (8)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - finále (7)
Křest lezeckého průvodce Vltavská žula (6)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - kvalifikace bouldry (4)
Metodika základů lezení na umělé stěně (3)
Olympijská kvalifikace v lezení Šanghaj - finále (1)

 Nově v inzerci:
rychlá a legitimní nabídka | Petzl Elios | Hledám spolujízdu do Alp | Alpy v srpnu | rychlá a legitimní nabídka | Davle - karabiny ve slaňáku | Nepoužitý BD C4 0.3 | Statická a dynamická lana | Lezečky Scarpa Instinct VSR | Boston 4 |

 Anketa:
Jaký je váš názor na dodržování lezeckých pravidel?
 Plně je respektuji 
 1546 
 Většinou respektuji, záleží na konkrétní situaci 
 1617 
 Mám s tím problém, sem tam dodržuji 
 1608 
 Nezajímá mě to, lezu podle svého. 
 1565 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.