LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hrdinů jsou plný hřbitovy.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest lezeckého průvodce Vltavská žula
Legenda jménem Chroust, publikace o životě Vladimíra Procházky
Metodika základů lezení na umělé stěně

Závody
SP v paralezení Innsbruck (24.06)
SP Innsbruck (26.06)
Akademické mistrovství ČR (27.06)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13491
2.Šindel 12506
3.Votoček 12268
Bouldry:
1.Stráník 11106
2.Volf 11103
3.Konečný 11025
Hory:
1.Groš 8164
2.Rojko 6917
3.Černý 6808

Výsledky
Olympijská kvalifikace Budapešť (20.06)
MČR obtížnost (01.06)
ČP obtížnost Praha (18.05)

Deníčky
5588 lezců
1111314 cest
Nové přelezy:
Čára Život Xa
Haribol 9/9+
Projekt II 9+
Svědci Alb Xc
Geschenk 9
Herr Kules 9/9+
Der Große 9+/10-
Porcupine 9
Liebe Ohne 9
Kugelblitz 9-/9

Stěny
Městská stěna Vyškov - Vyškov
Škoda Sport Park - Plzeň
Lezecké centrum Jihlava - Jihlava

Prodejny
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jedenáctka

Další přelez v Hlubočepech

small4.3.2011 se Bejbsovi podařil PP přelez cesty "11" za 10+(10) na Levé plotně v Hlubočepech, v Praze. S přimhouřením borcova oka (spíš obou), vám na četná přání nabízím reportík, jak se podobná věc leze.

z tohohle se vyklube první ostrej pokus


Bejbs (Petr Babinec) je z USK HO Plzeň, toho času bydlí na Kladně a pracuje v Praze, brzy oslaví třetí kulatiny a poprvé jsem ho potkal na Sambarspeedu. Díky tomu spolu už dva roky občas lezeme na Srbsku nebo v Hlubočepech (každý to svý). Střídáme se v lezení, většinou kvůli následujícím odpočinkům začíná a v pauzách mi radí kroky v cestách do kterých bych se jinak nepustil, nebo mi asistuje při výměně jištění a taky máme jeden prvovýstup v Hlubočepech. Mimo ty jeho prásky, si občas se mnou dá i něco lehčího, ale pomalu začínám rozumět i tomuto "stylu" lezení. Bejbs má totiž vždy nějaký jak říká "projekt" do kterého se zakousne a nepustí. Doma (kde má dceru a manželku) trénuje visy na malých lištách, někdy se utrhne na stěnu na Smíchově. Na skály v okolí nebo na stěnu se dostane tak jednou týdně, několikrát do roka vyrazí dál do skal (práce a rodina), např do Frankenjury. Co si pamatuju z jeho vyprávění, tak hodně trénoval s klukama v Plzni, hodně přemýšlí nad tréninkovými metodami a stále se zlepšuje (viz třeba jeho recenze na knihu 9 out of 10 climbers ..., o které tenkrát bájil cestou do práce). To by na úvod mohlo stačit.

i předloktí dostalo zabrat


Hlubočepské plotny nabízí v současné době nejtěžší lezení v Praze. Jedná se o vápencové desky v Prokopském údolí, kde potřebujete hodně dobré lezečky, navíc nohy a prsty v nich dostanou zabrat. Povrch té skály je takový vlnkovitý a pokud v cestě najdete chyt na jeden článek jednoho až několika prstů, můžete mít velikou radost. Některé cesty, převážně novější a těžší jsou v poměrně pevné skále, ty lehčí a starší u okrajů desek, které se drolí. Levá plotna je policí rozdělena na položenou spodní "Malou plotnu" a kolmou horní část "Velká plotna". Pravá plotna nabízí zleva těžší cesty také po deskách, u kolejí se hrana skály láme a lehčí cesty vedou po hranách desek a kouty. Poměrně často kolem projíždí vlak a obchází výletníci. V některých cestách můžete vidět krásné zkamenělé ulity až několik centimetrů velké.


Levá plotna

zkameněliny u jedné z cest v Hlubočepích


"Jedenáctka"
Cesta z dílny Josefa Sulkeho vede v levé části Levé plotny, širokým středem mezi okraji vystouplých desek, napravo od legendární Pletánkovo Psi štěkají, karavan jde dál. "Položená" téměř kolmá linie "11" vede přes 12 háků (slz) Chrustenické výroby. U pátého těžká, k sedmému háku na polici (sem se také dolézá jako "Malá 11" okolo 9 UIAA), dál pokračuje cesta přes těžké kroky u osmého se smycí, přes další tři a narovnává (strmí) se dalšími těžkými kroky kolem posledního dvanáctého háku, odkud je to už jen "kousek" ke slaňáku. Název nechal Adam Ondra podle malého červeného nápisu na skále pod cestou, což mohlo být označení navrhované klasifikace cesty, nebo pořadí cesty zprava.
nevím jestli je to zkamenělina...

...ani jak se to dá udržet


Bejbs má zatím přelezy cest v obtížnosti 9+ a 9+/10- na PP i RP. Loni v červnu vylezl "Malou jedenáctku" (9/9+) na RP a zapsal si jí jako 9-/9. Na podzim se pustil do krokování další části, spojování kroků mezi expreskami a přivykání na pády, což mu zabralo několik odpolední, většinou s pauzou dva pokusy, při poslední návštěvě jen jeden kvůli tmě, ale už se s cestou celkem seznámil.

Pak přišla pauza, letos v lednu si byl jednou zalézt na Srbsku a v únoru se vrátil do Hlubočep. Při první návštěvě zvykal nohy na malé stupy a promýšlel si poslední kroky v závěrečné části. Minulý týden bylo ideální tření a podařilo se mu cvaknout jedenáctou expresku (tedy vylezl po několikáté opět, letos poprvé "minimálně" celou Malou jedenáctku), celou cestu ale zatím nevylezl ani AF. Byl to dobrej den, Petr vlastně původně ani neměl v úmyslu dát první ostrej, ale nakonec to pustilo hoodně vysoko.

Další lezení jsme domluvili na pátek a sobotu. Odpoledne si Bejbs opět připravil expresky ze slanění a dorážím akorát včas na jištění i focení (Bejbse jsem chytil mockrát, občas udělám jednou rukou nějaké foto), nikoho dalšího jsme opět nesehnali. Byli jsme oba zvědaví jak se zadaří. Pomalu a jistě Bejbs vyklepává a odpočívá v několika nohandech, o to víc trpí nohy. Pátá expreska, police (Petrovo další: "tak já se tam jdu podívat, jo!"), osmá expreska, jedenáctá expreska (něco jako: tudy je to blbost") a už to má jenom kousek a podařilo se (uf!). Nadšený výkřik! Sundavání lezeček, očištění cesty, fotky. Máme vyděláno, ještě dávám nový hák místo zničené skoby do Železniční cesty a jdeme rychle kolem hospůdky na autobus domů, kde si prohlížíme fotky z přelezu. Bejbs tvrdil něco o tom, že "to není možný když to ještě nedal ani AF, že porušil všechny zvyky..." tak jsem mu hned opáčil, že abych změnil své zvyky, mě učí on (hlavní myšlenka výše uvedeného díla). Petr nedoufal, že to v pátek dá, ale cestou se mu dařilo sklepávat a když už cvaknul poslední jištění, tak to ke slaňáku nemohl vzdát. To jsem si jenom přál, aby neměl smůlu na poslední chvíli:)

tak já se tam jdu podívat...

sklepávání v plotně

jak tohle dělá?

tanečky cestou

už je skoro tam

radost...a jaká!35 m dlouhá Jedenáctka je nejtěžší cesta v Praze, samostatná logická linie (šedesátimetrové lano stačí na slanění tak tak), jedna z deseti nejtěžších skalních cest ve Středních Čechách, další desítky jsou na Rovišti a v Českém Krasu. Dosud má pravděpodobně jen čtyři přelezy.
1. Adam Ondra, PP 10+, 1.12.2007;
2. Jakub Hlaváček, (1. RP) 10+, 14.3.2009;
3. Jiří Lautner 10, 2010?;
4. Petr Babinec, PP 10, 4.3.2011.
(Snad to vylezl také J. Sulke AF; s Lautnou to dal TR Majkl Fišer, kterému se pak další přelez ale nepodařil, víc jsme nezjistili).
Přelezem téhle cesty se Bejbs, lezoucí deset let, dostává na 20.-30. místo v průběžném rankingu na Lezci a letos je zatím 3.-5. (počítáno z jedné nejtěžší cesty). Gratuluju a přeju nějakou další desítku ještě letos!

Je to možná "nacvičování", já mám rád OS a RP, ale měl jsem možnost být několikrát u toho, viděl jsem jak se Bejbs neustále zlepšuje a mám velikou radost, že se mu to povedlo vylézt tak brzy (mysleli jsme, že tam půjde ještě hodně krát a bude zkoušet štěstí, kdy se podaří kusovka a neustřelí mu noha třeba hned dole). Tak snad to motivuje i někoho dalšího... k čemukoliv (teď si bohužel bere do práce trenér zase mě!)

Foceno jak to jen šlo, Marťan a Bejbs.

Martin Tučka   [úpravy] 07:00 06.03.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ..09:30:35 06.03.2011
frajer, 11ka na takovy klouzacce je nepredstavitelny sci-fi
vojtaodpovědět 
 Re: ..11:48:32 08.03.2011
11 se to jen jmenuje a zatím je to za 10
odpovědět 

 No, zřejmě slušnej oddíl, no!11:50:59 06.03.2011
Bejbsi, moc gratuluju k přelezu.
Marťane, pěkně jsi to napsal.
 odpovědět 

 1112:20:23 06.03.2011
Gratuluji k přelezu! Je to haluz cesta, já to taky vylezl, ani nevím jak. Podle mě, je to za deset jen za tu nejistotu, že ti může kdekoliv smeknout, jinak se tam dá podle mě na desítku až moc vyklepávat.Myslím že postupem času pujde obtížnost ještě dolů. Jak už tak bývá zvykem.To ovšem nemění nic na tom, že je to super cesta.
Jiri Lautnerodpovědět 
 Re: 1118:39:30 06.03.2011
Pekně gratulace! Využil jsi podmínky, který jsou v plotne jen v zime a poslal jsi to tam. Tak to ma bejt! Jinak souhlas s Jirou linka je to The best! Cao Majkl
Majklodpovědět 

 Tajny vec15:55:14 06.03.2011
Slyšel jsem, že Bejbs učil Chuck Norris jak dělat Karate.
Andrewodpovědět 

 Mega gratulace!16:31:42 06.03.2011
Dobře ty!
A díky za článek. Super inspirace!
Taky jsem si díky tvýmu nacvičování zachytal nejvíc pádů za nejkratší čas!
Martin Válekodpovědět 

 Mega gratulace.16:57:03 06.03.2011
Famózní monstrózní výkon. Ani jsi si nepočkal na sezónu a takhle to tam pošleš! Tuším, že sem přišel o sud :-). Super počin.
 _brouk_odpovědět 

 Seš talent20:36:42 06.03.2011
Krásný výkon a krásná lajna. Gratuluju. Navíc viděl bych tam i nějaké rezervy, třeba ty vlňáky v lezečkách. :)
 jirkasodpovědět 
 Re: Seš talent20:56:34 06.03.2011
Chtelo by to vyuzit formy v plotnach a vyrazit na pantak do plotny:)pekny vykon!
miraodpovědět 

 gratulace23:32:03 06.03.2011
obrovska gratulace Bejbsiku ... ty asi na tom kole jezdit jen tak nezacnes,co?:-)
Honza Travaodpovědět 

 a co autor23:45:35 06.03.2011
jasne v seznamu cest je autor uvedenej, ale skoro bych si myslel, ze v takovymhle textu by to melo zaznit, obzvlast, kdyz se zminuje autor cesty vedlejsi. Jinak blahoprani k prelezu, skutecny unreal.
Jakubodpovědět 
 Re: a co autor00:05:35 07.03.2011
Ale no tak:) Pepa je v článku uvedený. Vůbec nevím jestli se se správcem oblasti domlouval na prváče (pokud už platilo že jsou se souhlasem), ani jestli někomu řekl jaký cesty tam udělal. Do databáze jsem ho k cestě doplnil podle použitého jištění v terénu. Je třeba to pitvat?
 martanodpovědět 
  Re: a co autor00:20:36 07.03.2011
urcite to neni treba pitvat (a o tom neco vim), jen si stale myslim, ze by bylo na miste to jasne uvest. V me poznamce neni nic neobvykleho, z reakce citim jiste napeti ...
Jakubodpovědět 
   Re: a co autor09:23:32 07.03.2011
otec je vždy nejistý
odpovědět 
    Re: a co autor10:11:32 07.03.2011
Ještě aby ne, když můžou být tři... "Čí je?" To sou v Praze takový stěny? Na fotkách to vypadá parádně.
Willhemodpovědět 
     Re: a co autor15:30:41 07.03.2011
Ahoj Jakube, dělání nových cest je rozhodně dobrodružství, velká makačka i radost, ale znám třeba i kluky který cest udělali moc a sami uvádí jen ty co je přelezli čistě. Ať už se z tohohle hlediska jedná o cesty udělané zdola, nebo shora. Pepu už jsem nějaký čas nepotkal, tak jsem se ho na tu cestu nemohl zatím znovu zeptat a možná by mi stejně řekl, že je to jedno;) Nejsem si jistý, jestli mi o téhle cestě dokonce neříkal, že je dělaná od spoda, což mu třeba někdo nemusí věřit. Snad by tam nějaký skobičky a háčky šly, ale z posledních malých zkušeností co mám, tak v tomhle případě to musel bejt megakotel. Jestli chceš, než Pepu potkám, nebo bude aktuálnější průvodce na Hlubočepy, můžu mu k článku přidat nějakou fotečku, jestli jí doma najdu.
 martanodpovědět 
      Re: a co autor16:08:58 07.03.2011
To je jedno:)
Ale na to jak grafomanický článek to je, jde o jednu cestu a je plný spousty nadbytečných informací, je dost divné, že tam nikde není napsáno, kdo cestu udělal. Prostě není. A je prostě to divný, vždycky se to zmiňuje ne?
Je to poněkud trapné, nemyslíš/te?

P.S.: Co je to za móresy, dělit cesty ve dví, na lehčí a těžší půlky??? Chápu-li to správně, tak je to prostě jenda cesta, jedna lajna, tak jakýpak copak, že k tomu a tomu jištění je to za tolik a tolik. Pricipielně bysme se pak mohli taky dostat k tomu, že kažkej úsek mezi fix. jištěním bude mít svoje vlastní číslo, že jo?
druhejKodpovědět 
       Re: a co autor17:35:45 07.03.2011
Trapný jsou tyhle komentáře jak velkým písmem je v článku uvedený autor cesty.
PS: Podívej se do databáze kdo lezl Malou jedenáctku a zeptej se jich jaký to je. Budou to podobné hry jako varianty na Panťáku, Rovišti, v Moravském Krasu nebo bouldering.
Jakub 6 letodpovědět 
        Re: a co autor12:29:33 08.03.2011
Won tam nebyl vůbec, víš. Vo to de, ty chytrolíne:)
Tebou zmiňovaný varianty, pokud se nepletu jsou vo tom, že někam uhnou, todlecto jen dřív skončí. Taky rozdíl.
druhejKodpovědět 
       Re: a co autor09:29:11 08.03.2011
Autor je doplněn (jednoznačně), zaslouží si to.

Jinak ano, „Malá 11“ je cesta, která byla vytvořena od klávesnice. Prostě se doleze k 7. háku „11“. Samozřejmě pokud bychom tento přístup dohnali do krajnosti, mohli bychom klasifikovat cestu ke 2., 3. háku atd. V tomto případě to však má dle mého názoru svoji logiku i opodstatnění. 7. hák se cvaká z nohandové police. I přesto, že se leze jen do půlky, patří cesta k tomu lepšímu, co lze v Hlubočepích najít, jak svoji délkou a pevností, tak krásnými kroky. Osobně mi přišla o fous lehčí než „Hotové neštěstí“.
bejbsodpovědět 
        Re: a co autor12:38:19 08.03.2011
Díky, zaslouží si to.

Jo jasně, já o polici vím. Ale co na to autor???mimochodem: nákres zde v průvodci na lezci je špatně: Pokud se nemýlím, tak jako číslo dvacet tři(malá jedenáctka) je napsána Karavana od Pletana, která tam není vůbec, resp. je eště víc vlevo v odštěpu.
druhejKodpovědět 
         Re: a co autor13:40:41 08.03.2011
Chtěl jsem dát do 7. háku majlonu, aby se dalo rozumně slanit (viz můj koment v DB). Martin o tom mluvil s Pepou a ten prý říkal, že se mu to nelíbí. Že by chtěl aby se lezla cesta celá. Takhle, že se bude zbytečně oklouzávat jenom spodní půlka. Autora jsme respektovali a majlonu tam nedali. Kdo chce z „Malé 11“ rozumně slanit, tomu lze doporučit slézt o hák níž - tam to jde naprosto v pohodě, protože člověk dobře stojí.

Můj názor na oklouzávání je takový, že když jsem si chtěl vylézt „Malou 11“, dal jsem na ni dva pokusy. Při pokusech v „11“ jsem celou první půlku prznil lezečkama celkem 14x (ať už na prvnim nebo TR).
bejbsodpovědět 
        Re: a co autor12:41:57 08.03.2011
Diky za vecnost, takhle je to urcite odpovidajici.
Jakubodpovědět 
         Re: a co autor14:16:29 08.03.2011
Ach jo, Jakubové, jsem moc rád že jste doufám oba spokojení. Myslím, že tady zbytečně děláte zlou krev. Proti Pepovi osobně nic nemám a v mnoha názorech se s ním shodnu. A jak psal Willhem, který z těch tří je autor?
Vaše přehnaný reakce bych si spíš představoval, že mi napíšete mail, nebo že půjdete s kůží na trh a celým jménem (třeba plácnu Jakub Korčák) napíšete, co jste viděli nebo slyšeli. Doufám ale, že Pepu potkám zase brzy osobně, zeptám se ho i na nějaký další přelezy a doplním to všude tam, kde je potřeba, tak jako to dělám i u jiných autorů cest. Je to můj článek, takže se myslím můžu nejdřív zeptat Pepy, jestli se považuje za utora cesty, nebo nikoliv, než o tom napíšu. Váš názor vám samozřejmě brát nebudu:)
PS: Třeba v Labáku to mají tak, že kdo neodevzdá protokol o prvovýstupu, není v průvodci uvedený jako autor a autorství mu je zrušeno.
PPS: Nákres v průvodci na Lezci je starší (i s tou chybou) a na Plotnách ještě přibudou další cesty - bude se tedy upravovat, což je asi zbytečné dělat po každé nové cestě:) Aktuálně je důležité pořadí cest, které by mělo být v pořádku. Nepřesnosti můžete napsat do meilu třeba mě a opravím je. Díky moc.
 martanodpovědět 
          Re: a co autor08:08:28 09.03.2011
No toto!
Takové neopodstatněné obvinění? Jak víš, kdo sem? Třeba úplně jinej šulín, co rád rozjíždí žhavý diskuze. Chudák Korčák, teď to dostane. Styď se!
K může být cokoli. Já třeba pořádně nevim, kdo je martan. Marek Tando, co já vim?
Mejl bych musel hledat, a proč bych to dělal, když sem je to rychlejší.
Zlo nedělám, zlo podle mně dělá ten, kdo jaksi zapomene do sáhodlouhého článku uvést, jméno Autora(toho, kdo to navrtal), které se běžné uvádí odděleně od Prvopřelezce. Nevěřím, že to bylo omylem.
Třeba tady Bejbs je vysoce korektní a věcný. za což mu děkuju a respekt.
P.S.: Všichni ty slzy známe a víme, čí sou, že jo?
a k mapě to byla jen věcná pzn.
druhejKodpovědět 

 Focení06:32:10 07.03.2011
Jako veliký fanoušek hlubočepských výkonů nabízím své fotografické služby s mojí novou Nikon D90kou. Bylo by pěkné nafotit horní, nejtěžší část cesty.A dobře tam fotograf zeshora naslańuje.
Toroušodpovědět 
 Re: Focení09:01:53 07.03.2011
Tenhle komentar sem nekdo nakopiroval. ale to je jedno. Skoda ze jsem nemel cas tam s vami zajet.Velka gratulace a at se dari!
Torousodpovědět 

 Hlaďárna06:36:20 07.03.2011
To je jak nově omítnutá zeď. Klobouk dolů před výkony přelezců. Pěknej článek a zajímavej.
Steveodpovědět 

 Gratulace kamaráde11:35:33 07.03.2011
Krásná práce, vždycky mam radost, když něco takovýho čtu. Skoro sem dostal chuť trénovat :-)
Klaním se až na zem pane Bejbsi.
Kodlodpovědět 

 Mons.13:17:32 07.03.2011
Bejbsi, ses monstrum, ja to rikam davno ;-) Ooobrgratulace..Z*
Zykýodpovědět 

 Dík10:25:20 08.03.2011
Díky moc všem! :) Především ale Martinovi a Tondovi za obětavé jištění – obzvláště teď v zimě byl vždy čas tak na jeden pokus (můj), pak zašlo Slunce a parťák ve svých věcech klepal kosu, nebo nelezl vůbec. Martinovi jsem to mohl oplatit hned druhý den, ale o tom až někdy příště. Podmínky na přelez už lepší být nemohly. Jen se trochu stydím za ty ponožky, ale možná se to dá trochu napravit, už jsem se ozval Toroušovi :-)
bejbsodpovědět 
 Re: Ponožky neřešit10:41:40 08.03.2011
Ponošky jsou v zimně v pohodě. Třeba Klemsa v nich leze i v létě,tak co.
odpovědět 
  Re: Ponožky neřešit11:01:09 08.03.2011
Zrovna "ponošky" moc v pohodě nejsou. Ale jinak proč ne, je to pohodlnější hlavně v zimě.
Willhemodpovědět 
   Re: Ponožky neřešit11:31:33 08.03.2011
Ponošky jsou v Po ho
http://www.lezec.cz/clanky.php?key=983
odpovědět 

 Nejtěžší cesta v Praze.10:45:37 08.03.2011
V článku mě nejvíc zaujala informace, že "Jedenáctka" je nejtěžší cesta v Praze. Abychom si udělali takové malé (samozřejmě nic nevypovídající) srovnání - jaká je nejtěžší cesta v Brně?

A prosím neuvádět cesty typu: "Vylez tady na ten šutr, ale ten šutr se nesmí brát, to se tu nikdy nedělalo, zasvěcení vědí."
Alešodpovědět 
 Re: Nejtěžší cesta v Praze.11:19:00 08.03.2011
Pokud jde o Prahu, snad by tu byly ještě nejaké dosud ukryté stěnky, nebo čistý přelez někeré z hákovaček v Řeži. Zatím je předpoklad, že nejvýznamnější kolmice a převisy jsou vylezené, co se týče Středních Čech, tam možná budou ještě nějaké objevy a u téhle cesty se možná ještě sníží obtížnost, ale každopádně je to pěkná linie.
Ohledně (Moravy) snad bude letos (brzy) článek, se seznamem nejtěžších cest od Adama, který Vlk dá na web moravskeskaly.cz.
 martanodpovědět 
  Re: Nejtěžší cesta v Praze.11:40:14 08.03.2011
Na Srbsku je sekana 11- a nesekana 10. V Rezi asi nic necekej, je to previsly sutovisko, napr. ten nejvetsi previs mohl byt tak za 9 max, nez se mnou odesel chyt na hrane. Lamani chytu hrozi v kazdym pokusu, je to ekl...
lacusakodpovědět 
   Re: Nejtěžší cesta v Praze.12:17:48 08.03.2011
Hoj, tady je odkaz na ten seznam od Adámka - 100 nejtěžších cest v Mor. krasu: http://www.moravskeskaly.cz/ horolezecky-pruvodce-moravske-skaly-aktualizace (odstraň mezery).
Ještě by mě zajímalo, víte někdo jaká je nejtěžší cesta na katastru města Brna? Co Vlku, něco na Stránské?
odpovědět 
    Re: Nejtěžší cesta v Praze x nejtěžší cesta v Brně12:18:48 08.03.2011
Ještě podpis:)
Leošákodpovědět 
    Re: Nejtěžší cesta v Praze.13:00:48 08.03.2011
Jejda, uteklo mi to, paráda!
 martanodpovědět 
    Re: Nejtěžší cesta v Praze.16:13:08 08.03.2011
Řekl bych, že v Obřanech, cca 10- od Štěpána Stráníka, pokud mě paměť neklame:-).
Vlkodpovědět 
   Re: Nejtěžší cesta v Praze.13:01:16 08.03.2011
Ten největší převis je přes lebku (Testament nebo Šmelhaus teď nevim), ne? To má volnej přelez?
 honzaplocekodpovědět 
    Re: Nejtěžší cesta v Praze.13:26:57 08.03.2011
nevim vo tom, pisu "bylo by", je to uz devet let...
l.odpovědět 
  Re: Nejtěžší cesta v Praze.13:07:49 08.03.2011
Krom toho Řež už není v Praze, ale to nic nemění na tom že v Praze jsou prásky a v Brně kvaky.
 honzaodpovědět 
   Re: Nejtěžší cesta v Praze.13:19:57 08.03.2011
Tak to je hodně šmahem napsáno:D
Férověji porovnej Český kras a Moravský kras...
 martanodpovědět 
    Re: Nejtěžší cesta v Praze.10:15:33 10.03.2011
Přiznávám že to byl takovej troll-příspěvek, čekal jsem že se rozjede větší flame než jedna rozumná reakce.
honzaodpovědět 
  Re: Nejtěžší cesta v Praze.16:32:22 14.03.2011
V Radotíně je myslím jistý malý potenciál trochu křečovitého prváče v lidské obtížnosti. Myslím že to ve svojí (malé) obtížnosti bude jeden z posledních logických směrů na takto vysokou a takto významnou skálu v Praze.
honzaodpovědět 
   Re: Nejtěžší cesta v Praze.19:08:05 14.03.2011
To by se ten Radotín konečně mohl domapovat, informace zatím nic moc.
martanodpovědět 
  Re: Nejtěžší cesta v Praze.19:48:30 14.03.2011
V Radotíně je myslím jistý malý potenciál trochu křečovitého prváče v lidské obtížnosti. Myslím že to ve svojí (malé) obtížnosti bude jeden z posledních logických směrů na takto vysokou a takto významnou skálu v Praze.
honzaodpovědět 
   Re: Nejtěžší cesta v Praze.20:35:29 14.03.2011
prosím o smazání
honzaodpovědět 
 Re: Nejtěžší cesta v Praze.12:34:03 08.03.2011
nejtěžší cesta v praze to samozřejmě není. nejtěžší cesta v praze nemá zatím ani AF přelez a mimochodem jsem jeden z autorů. zatím je známa pouze klasifikace IV A1. chachá!
Lukas B.odpovědět 
  Re: Nejtěžší cesta v Praze.12:51:41 08.03.2011
Vloni tušimže máme z tý cesty 1.10. hore zdar, aneb indus is dead. Ačkoliv to musel vylézt ještě ten co tam pověsil toho panáka.

 honzaodpovědět 
  Re: Nejtěžší cesta v Praze.12:52:48 08.03.2011
Jmenuje se Hroší lázeň a vede na obelisk u Barrandovského mostu. Pravda?
Honza Hrbodpovědět 
   Re: Nejtěžší cesta v Praze.13:03:07 08.03.2011
Jmenuje se Zádama, Hroší lázeň je jméno oné věže.
 honzaodpovědět 
  Re: Nejtěžší cesta v Praze.12:56:45 08.03.2011
Takže v současné době je tomu podle dostupných průvodců a databází tak jak jsem psal, nejtěžší volně přelezený směr?
 martanodpovědět 
   Re: Nejtěžší cesta v Praze.21:25:06 11.03.2011
Nejtěžší cesta v Praze to je. IV A1 je totiž hovno a ne cesta. Hákuj v horách :) . Nejtěžší cesta není na Moravě, ale na Moravu. D1 .
odpovědět 
    Re: Nejtěžší cesta v Praze.16:20:06 14.03.2011
Podobně příkrej příspěvek bych čekal od někoho, kdo by si mohl dělat alespoň malý naděje na RP, nebo aspoň PP tý čtverule, ale ty na to nejsi dost dobrej. Vsadím se s tebou o co chceš, že bys to nedal ani AF, měkkoto. Jestli máš koule, pošli mi na maila, co vsadíš.
honza plocekodpovědět 

 Foto dne:
Langenstein
Westwand, 6-
 Databáze cest:
Všechny cesty (176002)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Haribol 9/9+ Ledečko
Šumná 3 Jindřín Rozsocha
Chodecká 3 Jindřín Rozsocha
Převislá Spára 4- Jindřín Rozsocha
Prvnička 3 Jindřín Rozsocha
Nově komentované:
Mazácká 7- Kozel
Mazácká 7- Kozel
Projekt II. 9+ Ledečko
Projekt II. 9+ Ledečko
Mazácká 7- Kozel

 Nově v diskusi:
Re: Doporučte horskou vícedélku v Alpách | Re: Doporučte horskou vícedélku v Alpách | Doporučte horskou vícedélku v Alpách | Re: Stup | Re: Stup | Stup | Re: Cestovní pojištění | Didier a Cobra | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění |

 Nové komentáře:
Re: Gratulace Adamovi | Re: no sledujem to | Ani finále nebude | Re: Gratulace Adamovi | Re: AO? | Re: AO? | Re: Js | Re: AO? | 1.SF boulder, způsoby přelezu | Re: .. |

 Kde to vře:
Pískovcové lezení v oblastech Hodkovice a Bezděčín je v ohrožení (75)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - kvalifikace obtížnost (18)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - semifinále (17)
Film Cílem je návrat (14)
Závěrečná olympijská kvalifikace v lezení od zítřka v Budapešti (8)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - finále (7)
Křest lezeckého průvodce Vltavská žula (6)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - kvalifikace bouldry (4)
Metodika základů lezení na umělé stěně (3)
Olympijská kvalifikace v lezení Šanghaj - finále (1)

 Nově v inzerci:
rychlá a legitimní nabídka | Petzl Elios | Hledám spolujízdu do Alp | Alpy v srpnu | rychlá a legitimní nabídka | Davle - karabiny ve slaňáku | Nepoužitý BD C4 0.3 | Statická a dynamická lana | Lezečky Scarpa Instinct VSR | Boston 4 |

 Anketa:
Jaký je váš názor na dodržování lezeckých pravidel?
 Plně je respektuji 
 1546 
 Většinou respektuji, záleží na konkrétní situaci 
 1616 
 Mám s tím problém, sem tam dodržuji 
 1608 
 Nezajímá mě to, lezu podle svého. 
 1565 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.