LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Pískaři jsou zpět!
Nová kniha Medaile na chvíli o olympijském příběhu Adama Ondry
Nová kniha Lékaři na horách: neviditelní hrdinové

Závody
SP Wujiang (12.04)
ČP obtížnost Brno (20.04)
Petrohradské Padání (26.04)

Žebříček
Cesty:
33.Svoboda 10347
34.Novotná 10340
35.Nosek 10298
Bouldry:
33.Hapala 8853
34.Kalvas 8850
35.Košťál 8809
Hory:
28.Novotný 2660
29.JPPP 2485
30.Skalicky 2410

Výsledky
SP Čína (09.04)
AIX ÁDR BOULDER SESSION (09.03)
2. ČP v bouldrech Praha (02.03)

Deníčky
5543 lezců
1094205 cest
Nové přelezy:
Blackout 10-/10
Pravda A L 9
La Puta Ti 7c
Steeple Ch 9+/10-
Pyromania 7c+
Totum Malu 8+/9-
Corvus 9
Vreskot 9
Citová Inv XIa
Akční Rádi IXc

Stěny
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Rozhovor s Ivou Vejmolovou

Nastupující mladá generace

Další naše mladá naděje je Iva Vejmolová. Pochází z brněnské lezecké líhně a v 15 letech už vylezla tři cesty v obtížnosti 8a a na on-sight 7b+.  Velké ambice má Iva i na závodech, kterým se už teď věnuje naplno.  Mezi její nejlepší umístění patří 9. místo v celkovém hodnocení SP juniorů v lezení na obtížnost.

Narozena: 16.07.1995
TopTen z deníčku:
Cucina 8a, Massone
Gameboy Plus 8a, Massone
Arbitrage 9+/10-, Adlitzgräben
Only Locals 7b+, Massone
Cheap Sunglasses 9+, Adlitzgräben
Il Cattivo Ist Überall 7c, Massone
Abissi 7c, Massone
Streetfighter 9, Adlitzgräben
Matamaros 7c, Mišja Peč
Pilotwings 7c, Massone
Myslím, že minulý rok pro tebe byl skvělý! Vylezla jsi své další 8a (první byla Cucina - 2008), cestu Gameboy Plus 8a v Arcu, Arbitrage 8a v Semmeringu, Only Locals 7b+ na on-sight a několik 7c.  Jsi tedy spokojená s minulou lezeckou sezónou?

Samozřejmě z vylezených cest mám radost, především z Arbitrage 8a v Semmeringu, kterou jsem vylezla v srpnu po Gameboy Plus 8a. Ale po pravdě, minulý rok jsem ve skalách strávila strašně málo času, pouze 17 dní. Trénovala jsem hodně na umělé stěně, protože to byla zároveň moje 1. sezóna na závodech Evropského poháru juniorů a během podzimu nebyl čas někam vyrazit.

Gameboy Plus je oproti Cucine poctivé 8a. Jak dlouho jsi ho nacvičovala?

Mně přišlo celkem lehké. Trvalo mi ani ne 30 minut, než jsem ho „nakrokovala“ a to jsem dlouhou dobu strávila nad hledáním nějakého chytu za hranou, do kterého mě navigoval taťka ze spodku. Pak jsem dala po pauze druhý pokus - spadla jsem ještě docela nízko, popletla jsem si kroky, ale ujasnila jsem si to a na 3. pokus jsem to dala.

Jaká jiná cesta tě potěšila?

Jak už jsem se zmiňovala - Arbitrage, tak z té jsem měla velkou radost, protože byla pro mě těžká od nástupu až k řetězu. Takových cest si cením, když nejsou o jednom kroku dole či nahoře a zbytek je jen vytrvalostní. Dále mě potěšil Matamoros 7c v Mišja Peči. Lezla jsem ho, když byla strašná zima (teda aspoň pro mě :D) a padala jsem nahoře za dírou (skoro na konci). Zmrzly mi prsty a bylo vymalováno. Necítila jsem, co držím a vždy spadla, ale nakonec se zadařilo, sluníčko vysvitlo a Matamoros byl pokořen. Jinak všech cest, co jsem vylezla, si cením a každá ve mně svým způsobem zůstala.

Zkoušela jsi už něco těžšího?

Nezkoušela jsem nic těžšího než 8a. Zkoušela jsem celkem 4x 8a a 3 z toho vylezla. Většinou do čeho nalezu, tak to pokořím, ale na těžší cesty si nechávám ještě čas :D.

Pocházíš z Brna. Je tedy jasné, že nejčastěji lezeš v nedalekých vápencových oblastech. Kam jinam ještě jezdíš za lezením? Které oblasti máš nejraději?

Jezdím nejčastěji do Ospu, pak 3 léta jsem strávila v Massone v Arcu a navštívila jsem Semmering v srpnu, kde se mi také moc líbilo! A letos jsem zavítala poprvé do Francie. Nejraději jezdím do Ospu, Massone, ale samozřejmě i k nám do Sloupu.

Která další lezecká místa bys ráda v budoucnu navštívila?

Chtěla bych se podívat do Španělska a do dalších oblastí ve Francii či Itálii a možná i někam dál, ale to je zatím v oblacích :D.

Od kolika let vlastně lezeš a kdo tě k lezení přivedl?

Poprvé jsem ve 3 letech lezla v papučkách na Stránské skále a další 4 roky to bylo jen tak trochu o víkendech, o prázdninách častěji, ale jen na skalách.V 7 letech jsem začala pořádně trénovat i na umělé stěně ve Freesportu a později na Rajčeti. Přišly první úspěchy na tehdejších Lanex Cupech a lezení se pro mě stalo životním sportem. K lezení mě přivedl taťka, který dříve závodil a hodně lezl, a tak teď obětovává všechen svůj čas do tréninků a „trápení“ se mnou :D.

Inspiruje tě někdo v lezení?

Vždy mě inspirovaly holky, které byly lepší než já a na Českých pohárech jsem k nim vzhlížela a obdivovala je, ale postupem času, když jsem se prodrala nahoru, neměla jsem lezecký vzor a tak je to i teď. Obdivuji spíš tréninky různých lezců, jejich lezecké styly, jak dodržují svůj tréninkový plán a všechno, co s tím souvisí.

Proč sis vybrala zrovna lezení a ne jiný sport?

Lezení jsem si vybrala asi z toho důvodu, že jsem v něm vyrůstala od malička a  už od počátku mne za to obdivovaly kamarádky ve školce :D. Později ve škole, že dělám tak výjimečný sport, který jen tak někdo nezvládne...a celkový přístup, taťka do toho byl zapálen a já to převzala od něj.

Když jsme u těch sportů, děláš nebo dělala jsi i jiné sporty?

Dva roky jsem dělala závodně aerobic, díky němuž ovládám velmi dobře gymnastiku, ale později jsem musela skončit, protože trenérka mi řekla, ať si vyberu: lezení nebo aerobic, že nemůžu dělat 2 sporty vrcholově (kryly se mi dost často závody).  Samozřejmě vyhrálo lezení :D. Za 3 roky jsem začala chodit do taneční skupiny, která byla zaměřená na všechny různé tance, ale tam jsem také později skončila, protože jsem to nestíhala skloubit dohromady a opět se mi kryly závody. Momentálně se věnuji jen lezení, ale samozřejmě přes zimu lyžuji a v létě plavu.

V profilu na Rockstars píšeš, že jsi prcek. Kolik tedy měříš?
Měřím 155cm, když se dobře vyspím a ráno se našponuju u našeho metru, co máme v předsíni :D.

A vadí ti tvá malá výška při lezení?

Hodně mi vadí...chtěla bych mít tak o 5-10 cm více, ale bohužel už tři roky jsem se nikam neposunula. Velmi často na „Evropákách“ skončím kvůli své výšce, protože máme finále stejné jako juniorky či dívky kategorie A (já jsem kategorie B). I když si spousta lidí myslí, že nemusí být člověk vysoký...to samozřejmě ano, ale někdy to vážně NEJDE! Ani skočit, ani víc vyfixovat!

Tvé oblíbené lezení je bouldering a obtížnost. Co tě baví víc?
Víc mě baví obtížnost, dlouhé cesty, spousta kroků, občas pády, ale bouldering mám také ráda a už se těším na novou bouldrovku v Brně.Dáš přednost cestě v převisu nebo technické ladičce v kolmější stěně?
Tak to vím naprosto přesně. Dlouhé cestě v převisu, kde člověk buší, co to jde a díky Rajčeti (umělé stěně v Brně), která je hodně převislá, mi jdou i více převisy než kolmice. Mám ale radost, když na skalách ve výlezu po nějakým pořádným dachu podrtím i závěrečnou plotničku :D.

A vážíš si víc on-sightu nebo nacvičené cesty?
On-sighty nemám moc ráda. Raději nacvičím pořádnou cestu. Klidně se v ní budu trápit tak dlouho, až pustí a miluju ten pocit, když přelezu těžký místo, který mi dělalo problém a dokázala jsem ho zdolat. Na druhou stranu, když se mi povede nějaký on-sight, který stál za to, mám z něho stejně velkou radost :D.

Kde nejčastěji v Brně trénuješ?
Nejčastěji na lezecké stěně Rajče a teď i na nové stěně Klajdě.

Pomáhá ti někdo s tréninkem ?
Ano, taťka. „Dokope“ mě do cest, do kterých bych se třeba nepustila, i když na ně mám.

Trénuješ v Brně ještě s dalšími „mlaďochy“?
Dlouho tu nikdo nebyl, s kým bych mohla lízt, a tak jsem si navykla na to, že lezu sama. Když se s někým potkám na stěně či ve skalách, ráda pokecám.

Kdo je tvůj parťák do skal?
Terka Svobodová z Prahy, s kterou jezdím i na závody do ciziny a samozřejmě lezu s taťkou. Ale pořádný „parťák“ se tu ještě neobjevil. :D

Máš už nějaký speciální tréninkový plán, který dodržuješ?
Ne, nemám žádný tréninkový plán. Prostě lézt, lézt, lézt.Kolikrát za týden trénuješ?
Podle toho, jak to vyjde. Někdy 4 dny na umělce a zbylé dny doma nebo 3 dny na umělce a zbylé dny doma. Ale hodně se to mění, když je před závody, trénuji více, ale k blížícímu se dni zase spíš zvolním. Když přes léto lezu na skalách nebo když jedem na delší dobu někam lézt, tak lezu, co to jde. Zkrátka není to pravidelné.

Jsi sponzorovaná?
Ano, velké díky patří mému sponzorovi SALTICU, který mi dodává obuv a oblečení, dále lezecká stěna Rajče, kde mám vstup zdarma, ale hlavním sponzorem jsou rodiče :D. Bez nich bych lezení nemohla dělat.V mých začátcích mě podporoval provozovatel Friťáku neomezeným vstupem pro trénování, za což mu také děkuji.

Co studuješ?

Studuji na Biskupském osmiletém gymnáziu v Brně. Jsem tam velmi spokojená, co se profesorů a výuky týče. Máme velmi pěkně vybavenou školu, sport je hodně podporován, což mi vyhovuje a jsou tu super lektoři cizích jazyků.

Jak už jsi zmínila. Věnuješ se i závodům v lezení na obtížnost. Jaké bylo tvé dosavadní nejlepší umístění?

Je spousta umístění, kterých si cením, zejména v závodech, kde jsem mohla startovat mezi dospělými či staršími a dokázala je porazit. Ale asi zatím mým největším úspěchem je loňská sezóna, kde jsem se několikrát umístila ve finále Evropského poháru a v celkovém žebříčku ze všech 5 závodů se umístila na 9. místě.

Chceš se závodům věnovat naplno? Baví tě závody a proč?
Myslím si, že už se závodům věnuji naplno a ještě dlouho doufám budu. Závody mě strašně baví, asi i více než skály, je tu možnost poměřit síly se závodníky z různých zemí, přiučit se od nich spoustu věcí a hlavně ta atmosféra, když diváci tleskají, když přelezete místo, které se nikomu nepodařilo přelézt. Dále se mi na závodech líbí, když si jednotliví závodníci fandí a vznikají nová přátelství. Když jezdíme na závody do zahraničí, tak bývá vždy sranda, navzájem se doplňujeme, vyradíme si cesty…a prostě závody mám nejradši :D!


Dokážeš se vypořádat se závodním stresem?

Většinou ano, ale je pravda, že loni na 2. závodech jsem to kvůli stresu pěkně pokazila. Poučila jsem se z toho a už se to neopakovalo. Ale záleží na závodech. Když lezu se staršími, mám pocit, že tu člověk může překvapit, tudíž nejsem tak nervózní. Ale když jde o něco víc, třeba o postup do finále závodu Evropského poháru, tak nervy pracují trochu jinak :D.


Chceš se věnovat lezení profesionálně?
Dřív jsem o tom jako malá snila a představovala si, že budu jak Tomáš Mrázek :D Postupem času člověk zjistí, že to není jen tak jednoduché a musí tomu člověk obětovat vše. Baví mě i škola a ráda bych nějakou dobrou i vystudovala, takže si nemyslím, že bych celý život jen lezla.

Co ti udělá větší radost - 1. místo na závodech nebo přelez těžké cesty?

Na to se nedá jednoznačně odpovědět. Když bych vylezla 8a+, tak by mi to udělalo větší radost, než kdybych vyhrála závod Českého poháru. Ale zase vyhrát na Mistrovství světa juniorů, tak to by mi udělalo větší radost než vylézt 8a. Je to sporné, ale určitě každá cestička či pěkné umístění na závodech udělá radost.

Jaké máš plány na tento rok?
Chtěla bych strávit více času na skalách, to jsem si řekla hned na začátku roku, ale také pozměnit trochu trénink a ještě více se do toho pustit! Měla jsem také určité představy co, kdy a jak trénovat, ale když jsem po pauze začala trénovat, objevil se zánět Achillovy šlachy. Takže mé představy se rozplynuly a 1,5 měsíce jsem to léčila. Nyní jsem začala opět trénovat s rozřezanou lezečkou a ortézou a doufám, že forma bude brzy zpět :D.

Co děláš ráda mimo lezení?

Strašně ráda čtu knížky, dále poslouchám hudbu, koukám na filmy, brouzdám po netu a hlavně mám ráda volný čas strávený s přáteli a jak už jsem se zmiňovala, nevadí mi škola, čili se i ráda učím.

Prý mám občas dát i nějaké otázky na tělo. Takže aby kluci věděli, kdo má šanci. Líbí se ti blonďáci, zrzkové nebo černovlasí kluci?

:D tak to jsi mě dostala…no zatím jsem se spíš zakoukala do tmavovlasých kluků :D, ale barva vlasů u mě nerozhoduje. Spíše společné zájmy, smysl pro humor, vzájemné doplňování a hlavně, abychom se měli rádi ne :D.

A co tě zaručeně potěší?
Tak spousta věcí udělá radost. Stačí maličkosti…kytka nebo když si vzpomene na důležité dny (narozeniny, výročí atd..), nějaké překvapení…Spousta věcí, které udělají radost, ale musí být od srdíčka.

Děkuju za rozhovor

Simona    [úpravy] 08:10 14.04.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 :-)10:36:39 14.04.2010
Hodně štěstí na skalách i na závodech, doufám, že budeš mít skvělou sezónu ;-)))
Petr Klímaodpovědět 

 Přeju opět úspěšný léto12:10:06 14.04.2010
Pěkný a zábavný rozhovor, děkuji mnohokráte.
Také blahopřeji, k teamu, táta - dcera, většinou lezoucí rodiče spolehlivě znechutí skály svým ratolestem.
Steveodpovědět 

 Pěkné12:14:49 14.04.2010
Také se připojuju k poděkování za rozhovor, pěkné Simčo.
Holčina leze jak ještěrka, na Klajdě si jí nelze nevšimnout, tak ať se daří.
Ještě očekávám rozvinutou diskusi na téma pokořování cest ;-)
DavidKodpovědět 
 Re: Pěkné13:28:18 14.04.2010
jj, cesta se neda pokorit
odpovědět 
  Re: Pěkné13:53:04 14.04.2010
Já bych stěny, cesty i hory klidně dovolil hrubě pokořovat, protože ony mi to dělají taky a dost pravidelně.
Pokořovatelodpovědět 
   Re: Pěkné13:57:46 14.04.2010
Pokud je dotyčná rodu ženského, nechám se rád pokořovat i já, místo opačných ambicí.
odpovědět 
    Re: Pěkné14:11:08 14.04.2010
že by překlep v jednom písmenku? :-)
odpovědět 
     Re: Pěkné14:47:18 14.04.2010
Můžu vědět co to tady jako zase řešíte za debilní věci? A ještě lepší je se nepodepsat co? S těmahle kecama si jděte na novinky a neotravujte s tím tady pod rozhovorem s Ivkou. Adios Honza
Honzaodpovědět 
      Re: Pěkné15:56:21 14.04.2010
Víš, ono je to taky o tom vědět co to "pokořit" je.
Slovník spisovné češtiny:
Pokořit
ad1) snížit něčí důstojnost
ad2) něco si podmanit či něco ovládnout
Proto to leckoho tahá za oko.

Jinak výborný článek a držím palce.
Marrtinodpovědět 
       Re: Pěkné16:14:52 14.04.2010
javor. lezkyně, článek, i asociace, vše super
odpovědět 
       Re: Pěkné16:24:13 14.04.2010
No ale diskuze na to to téma tady už tuším byla takže je nepotřebné to tady znova řešit. Článek je užasnej děkuju Simči a hlavně Ivě. krása jen tak dál :-)
Honzaodpovědět 

 Výška18:12:11 14.04.2010
S výškou si nemusíš dělat problém. Celá světová závodní špička u žen má cca stejnou výšku jako ty:)
odpovědět 

 hmmm18:47:18 14.04.2010
Holka máš můj nehynoucí obdiv!!! vzhledem k tomu, že i já mám 155cm a vím tedy jak je to někdy těžký když člověku chybí dva cenťáky do chytu :) Tak ať ti to leze!
janieodpovědět 
 Neco ke komentum a jeste k clanku.19:55:35 14.04.2010
Ja mam 195 cm ale no tedy ja taky vim, jake to je kdyz mi chybi 2cm do chytu, takze asi je to problem vsech. Si myslim.Clanek je pekny a zajimavy jako zatim vsechny rozhovory od Sim, presne jen nevim, cim je primo uzasny?
Pokorovani je dnes bezna terminologie, asi to mame z knih ci filmu o lezeni a nemyslim si, ze je tim mineno ovladnuti skaly, cesty, hory ci dokonce jejich podmaneni.Spise chceme zaujmout projevem, a to se tedy opet podarilo.Ale proc se o tom nepobavit, ja jsem jednou pokoril 20 piv!
A Ive drzim úpalce at doroste na vse co potrebuje.
Martas.odpovědět 

 he?19:57:04 14.04.2010
Nerozumím tomuto: Trénuji jen lezením.4 dny na umělce, zbylé dny doma...
To znamená, že máš doma umělou stěnu ? To trénuješ 7 dní v týdnu?
Jak tak čtu ty tréninky dnešních mladých, tak se mě zdá, že oni snad nepotřebují regenerovat nebo co..
Ivo vysvětli mě to prosím. Dík :-)
kuba novákodpovědět 
 Re: he?20:11:59 14.04.2010
No tak doma může trénovat jak koliv třeba jenom kliky nebo stečink :-) nebo lišty nad futrama. Nemusí mít doma vyloženě stěnu. Někdy pár přítahů na lištách nad futrama je lepší než doma ležet na gauči :-)
Hubusodpovědět 
  Re: he?21:00:30 14.04.2010
No šak jo. Ale to pak vylučuje tu výše řečenou větu, že trénuje jenom lezením. Nebo já už tedak nevím jak to myslela...
kuba novákodpovědět 
   Re:tréning21:32:50 14.04.2010
Pro vysvětlení...Trénuji 3-4za týden na umělce a zbylé dny doma,čímž je myšleno-rotoped,kliky,posilování atd...nemám doma stěnu :).
Iva Vejmolováodpovědět 
    Re:tréning21:53:14 14.04.2010
Dík za vysvětlení. Už mě z toho hlavolamu naskakovala vyrážka :-). Tak Ať se daří :-)
kuba novákodpovědět 

 jo Brno22:41:02 14.04.2010
....jo Brno , tak se tomu lezení nějak daří......co máme dělat my z OV ? ......nejbližší skály Štramberk ..:(
masukaodpovědět 
 Re: jo Brno12:07:35 15.04.2010
Přeztěhovat se :)))
Andyodpovědět 
  Re: jo Brno19:56:14 15.04.2010
pře...co?
odpovědět 

 xxx00:28:06 15.04.2010
Přeji ti ať poznáš v lezení i jinou stránku než tu sportovní a tu kdy z tebe chce taťka mít světovou špičku. Myslím, že to nebude dlouho trvat a ty sama se ocitneš na křižovatce a sám doufám že se z radosti... rozhodneš pro lezení. Hodně zdaru.
Pegeodpovědět 
 Re: pěkné08:46:31 15.04.2010
Rozhovor pěkný!Ivuško přeju ti hodně úspěchů v lezení i ve škole.Jsi moc šikovná a jestli cvičíš 4x nebo 7x je tvoje věc.
Gábina -Prahaodpovědět 
 Re: xxx21:05:39 15.04.2010
Ty v*le tak tyhle komenty fakt miluju. Myslis ze by lezla kdyby ji to nebavilo? nebo myslis ze leze jenom pro to aby mel tata radost. Tady je to o necem jinem. Kdyz lezes a lezes dobre a jeste k tomu mas 95% podporu rodicu je to uplne o necem jinem. Co bych dal ja za to kdyby me rodice vedly od mala k lezeni tak to je to co bych si ze vseho nejvice pral. Myslím ze to Ivu baví hodně a pokud by ji to nebavilo tak s ena to vykasle nemyslis? nebo myslis ze ji tatka kazdy den rika musis lezt aby jsi byla nejlepsi nebo tak? Ne ne v tomto případe si myslim ze je to o necem uplne jinem. G.
Gajdosodpovědět 
  Re: xxx17:16:03 16.04.2010
Tahle diskuze je na hodně stran textu a nic takového nechi rozjet.
Obecně (určitě ne v tomhle případě) asi nikdo nebude zpochybňovat jak moc je důležité pro děti tohle dělat a třeba já jsem za to velmi vděčný. Chtěl jsem napsat, že je toho někdy příliš a rodiče musí znát míru a pohnutky... Sám jsem byl svědkem (ne na sobě) dosti drastických metod výchovy "mistrů světa" a nikdy z toho nic nebylo, jen pošramocené zdraví a vztahy...
Nemyslel jsem to zle, naopak pevně držím Ivě palce a příště až příjdu zase večer z hospody, tak nebudu psát komentáře ;)
odpovědět 
   Re: xxx17:16:29 16.04.2010
jo ještě podepsat
Pegeodpovědět 
 Re: xxx22:11:46 15.04.2010
Pege, si asi dobre tele, na krizovatce jo ? :D ... iva je dobra lezkyne, a na skalach ji to jde, ale závody jsou i o jinych vecech, nez o to, byt prvni.
A jak uz tady zminovali jini, tatka ji do toho nenuti, jeji tatka to dela pro ni, protoze ji ma asi rad, a preje ji to.... co ty na to, nemyslis? ... a dela ji dobreho trenera (jinak by nebyla tam kde je)
Stehnoodpovědět 
  Re: xxx17:03:26 16.04.2010
Zdar tož Ivu neznám, a nikdy jsem ji ani neviděl. Vím o ní už tak dva roky a z toho co čtu atd. jsem její fanda.
Narážel jsem spíš na obecnou stránku věci: rodiče a sport a tu jak píšete už překonala. Je škoda, že sportovci světových tříd končí se sportem, ve kterém mohli kralovat právě z těchto důvodů.... V poslední době mě tato zamrzela zpráva o Nikol Vajdišové a každý by našel příklad i ze svého okolí. Asi víte o čem mluvím. Taky proto jsem popřál ať se Ivě tohle vyhne.
pegeodpovědět 
   Re: xxx19:33:29 16.04.2010
Tak si Pege nechej příště svoje narážky pro sebe. Nebo si radši 2x řekni jestli je tvůj komentář vhodný zrovna pod tento článek resp. rozhovor.
Honzaodpovědět 
    Re: xxx20:34:37 16.04.2010
Jo to byla velmi rozumná připomínka, teď když si to čtu tak naprosto souhlasím. Po jistém rozhovoru těsně před tím jsem si rychle našel svůj hromosvod na jinač krásném rozhovoru.
Tedy se omlouvám a pokud jsou rodičové natolik ohleduplní a nápomocni nelze než popřát, aby takoví byli i ostatní!!!
Pegeodpovědět 

 Foto dne:
Grotta di Calamancina
Mal Di Schiena, 7b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (174228)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mr Ed 5.10a Sunshíne Rock
Sucker Punch 5.11a Sunshíne Rock
Headless Horseman 5.11a Sunshíne Rock
Equus 5.10b Sunshíne Rock
Moody Blue 5.11b Grassi Lakes
Nově komentované:
Jaro V Prutu VI Labské Údolí - Pravý Břeh
Zapomenutá 6- Roviště
Došla Červená VI Ostrov
Vreskot 9 Havrania Skala - Necpaly
Když Za Ptáčka Lapají 8 Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Rozštípená skála | rychlá a legitimní nabídka půjčky | Rozštípená skála | nalezené lezky | Re: Zapomenutá helma a lezečky | Zapomenutá helma a lezečky | Zapomenuté lezečky a přilba | Re: Tisá | Re: Tisá | Re: Tisá |

 Nové komentáře:
Re: A co na to Martan | Re: Jako pred lety, akorat za vic penez | Re: stanovy vs. vzdelavani | Re: stanovy vs. vzdelavani | Re: Jako pred lety, akorat za vic penez | Re: Novinarina manipulace stupidita demagogie | Re: stanovy vs. vzdelavani | Re: stanovy vs. vzdelavani | Re: Jako pred lety, akorat za vic penez | Re: Jako pred lety, akorat za vic penez |

 Kde to vře:
Komentované návrhy usnesení pro Valnou hromadu ČHS (59)
Deklarace společného postupu horolezeckých oddílů (47)
Vzdělávání – cesta k úspěchu (43)
Lezení na 2 významých stěnách v Srbsku u Berouna zřejmě skončí (40)
20. ročník Petrohradského padání (17)
Film Adama Ondry o Bon Voyage 9a po vlastním jištění (E12) (7)
Hollywood chystá film o prvovýstupu Warrena Hardinga na El Capa (6)
EPM v bouldrech Curno, Itálie (5)
Foto Máry Holečka ze Sura Peaku na titulce The Alpine Journal (4)
FLYYRIDE Sudtirol (3)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Průvodce na Drábské světničky | Lezečky La Sportiva Katana laces | Lezečky Scarpa Furia S vel. 34 | Unparallel Flagship 41 | Dynafit TLT 4 velikost 8 | mobilní lezecká stěna | LS Miura | dětské lezečky La Sportiva | Prodám skoro nové lezky Simond Rock |

 Anketa:
Jaký je váš názor na dodržování lezeckých pravidel?
 Plně je respektuji 
 392 
 Většinou respektuji, záleží na konkrétní situaci 
 399 
 Mám s tím problém, ale občas ano 
 431 
 Nezajímá mě to, lezu podle svého. 
 396 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.