LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Pískaři jsou zpět!
Nová kniha Medaile na chvíli o olympijském příběhu Adama Ondry
Nová kniha Lékaři na horách: neviditelní hrdinové

Závody
SP Wujiang (12.04)
ČP obtížnost Brno (20.04)
Petrohradské Padání (26.04)

Žebříček
Cesty:
46.Nyč 10087
47. 10085
48.Richter 10079
Bouldry:
46.Majdloch 8425
47.Šauli 8409
48.Scheuerová 8362
Hory:
20.Šofránko 3613
21.Duda 3562
22. 3512

Výsledky
SP Čína (09.04)
AIX ÁDR BOULDER SESSION (09.03)
2. ČP v bouldrech Praha (02.03)

Deníčky
5546 lezců
1095228 cest
Nové přelezy:
Märchenpri 9-
Hybernace Xb
Fragole 7c+/8a
Odcházení XIb
Anack - Su 7b
Stromlinie 9
Chasin´ Th 9
Hook Islan 9-/9
El Figurín 8a+
Kyselé Ryb XIa

Stěny
(Sky Club Brumlovka - Praha - uzavřena) - Praha 4
Sokol Nymburk - Nymburk
ZŠ Bolatice - Bolatice

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
Rock Point - OC Nisa - Liberec
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Rozhovor s Ondrou Nevělíkem

Nastupující mladá generace

Ondra Nevělík se už v 21 letech dokázal zařadit k naší lezecké špičce.  Na svém kontě má tři cesty v obtížnosti 8c a boulder 8B! 

Ondro, víš, že bylo docela těžké něco o tobě na netu "vyštrachat" – deníček nemáš, vlastní stránky nemáš - na přípravu rozhovoru docela detektivní záležitost:)
Takže na začátek se zeptám, odkud jsi a kde se momentálně nejčastěji pohybuješ?

No jo! Ale mám blog společně ze sestrou (malá reklama blog Ondry a Karolíny).
Jsem z Břeclavi a momentálně se nejvíc vyskytuji ve vlaku na trase Brno - Břeclav, ať už kvůli škole či tréninku.


Finále Mejcup 2010

Radmil Schneider


Pěkný blog! Díky za tip. Takže se snažíš skloubit lezení a studium. Co přesně studuješ?
Studuji paralelní a distribuované systémy na fakultě informatiky Masarykovy univerzity.

Od kolika let lezeš a kdo tě k lezení přivedl?
Začínal jsem až v patnácti a k lezení jsem se přivedl já sám. Když jsem byl malý, viděl jsem jakýsi film a v něm bylo asi minutu lezení, konkrétně na rychlost. Od té doby jsem to chtěl vždycky zkusit, jenže taťka prohlásil, že mě na stěnu do Brna vezme, až udělám shyb na futrech, což je v případě našich dveří docela nereálné. Takže když se v roce 2004 otevřela stěna v Břeclavi, hned jsem tam vyrazil. Jelikož jsem měl z onoho filmu zafixováno, že na stěně se leze na rychlost, snažil jsem se první cestu vylézt co nejrychleji. Pak za mnou došel tehdejší vedoucí oddílu, ať na druhý den přijdu do mládežnického kroužku. A taky že jsem přišel:)


Ondra v cestě Photo-shot 8b, Margalef, Španělsko

Vojta Vrzba


Co říkají na lezení rodiče teď? Podporují tě?
Ze začátku to dalo dost práce, ale nyní nás se sestrou podporují ohromně. Bez nich by to vlastně nešlo. Takže díky jim mnohokrát!

Jak už jsi zmínil, tvá sestra Karolína také leze. Lezete, popřípadě trénujete, společně? Je výhoda mít lezeckého partnera v rodině?
Dříve jsem spolu trénovali pořád, teď už jen občas. Výhoda to určitě je, minimálně v tom, že pokud chci vyrazit do Krasu, tak nemusím nikoho shánět:D A myslím si, že kdyby Káča nelezla, tak by mě rodiče míň podporovali, takhle tím v podstatě žijeme celá rodina, i když naši nelezou.

Bral jsi lezení hned od začátku vážně nebo se ti do toho „pletly“ i jiné sporty?
Pletly, tak první rok. Pak už jsem se začal soustředit jen na lezení:)
Dělal jsem hroznou spoustu sportů, avšak všechny kolektivní. A vzhledem k tomu, že až do svých 18 let jsem byl nejmenší ve třídě, chudý, slabý, tak jsem dost často zahříval lavičku - prostě nuda. Konkrétně jsem dělal softbal (docela dlouho), basket (po mamce:)), no a nakonec jsem byl brankář ve florbale. Bohužel v současné době nemám ani na jeden čas, i když florbal bych si občas rád zahrál.

Lezeš i bouldruješ. Co vyhrává a proč?
V tréninku z 95% bouldrovka, venku je to skoro půl na půl, možná lehce víc bouldry. Proč?  Cesty se mění málo často, na boulderovce si můžu vymyslet přesně, co potřebuji. Navíc dost často chodím lézt v době, kdy ostatní nemají čas, takže  nemusím nikoho shánět na jištění.

A v případě skal a plastiku. Co vyhrává?
Bohužel počet dní na umělce daleko převyšuje počet dní venku. V průběhu semestru se moc na skály nedostanu. Ale snad se to letos změní k lepšímu.

Kolik času trávíš na plastiku a jak často trénuješ?
Střídám dva módy. Buď 3 dny, den pauza, dva dny. Nebo 2 dny, den pauza. Podle toho jestli potřebuji, abych měl každý týden tréninky ve stejný den. A času? 2-3 hodiny, pokud se snažím nabrat vytrvalost, tak víc.

Kolik času trávíš na skalách?
Rozhodně ne tolik kolik chci! Když sečtu dny strávené loni na skalách, tak asi 2 měsíce.


Finále Mejcup

Vojta Vrzba

Jak daleko to máš z místa tvého bydliště do skal?

Nejblíže to mám na Pálavu - 25 km. Bohužel tam moc možností pro seberealizaci není. Nejčastěji jezdím do Moravského Krasu, to mám necelou hodinku a půl. Zato do Ospu je to lahoda - 20 minut od domu najedeme na dálnici, která nás vyplivne přímo na místě. Cesta trvá pod 5 hodin, takže super.

S kým nejčastěji trénuješ?
Sám. Když už s někým, tak nejvíc se snažím lézt s bratry Stráníky a Sukem. Jsou menší než já a mají odlišný styl, takže pro trénink úplný ideál!

Sestavuješ si trénink sám nebo ti někdo pomáhá?
Jen já sám, což je asi chyba...

Jak tvůj trénink v hlavní tréninkové sezoně vypadá?
Mně přijde, že mám hlavní tréninkovou sezonu pořád:D

Trénuješ tedy i v měsících, kdy se už dá pravidelně lézt venku? Myslíš, že je třeba „udržovat se“ i během lezecké sezony venku?
Jojo, jak jsem psal výše. Moc nemám rád takové ty dlouhé výjezdy (několik týdnů). Radši mám úderný víkend a zase zpátky na lištovku.

Jaký typ cest ti nejvíc sedí?
Na to jsem ještě nepřišel, ale asi cesty s chyty na otevřený úchop a spíš kratší, možná strop. Akorát vím, co mi nejde: prolamovat, technika, „petráčovské starty“, dlouhé cesty (výšky mi nedělají dobře:P), nebýt nervózní týden dopředu atd...

V roce 2006 byla tvá nejtěžší cesta 8 UIAA. V roce 2008 už 8c (Hulk, Rodellar). To byl neskutečný skok, nebo máš pocit, že ses k tomu probojoval postupně?
Trochu tě doplním. V roce 2005 jsem vylezl jednu 8 mínusku, o rok později 8a a za další dva roky toho Hulka. Každopádně to bylo postupně. Skoky byly vždycky přes zimu (přes léto byla stěna v BV zavřená, takže nešlo moc trénovat). Navíc jsem téměř celou první polovinu roku 2007 nelezl, kvůli prstu, který jsem si zlomil na Mejcupu v dvojdírce... I když skok z 8a+ na 8c (teď už je teda snížený na b+) je docela, no, skok:)

Jaké byly pocity po prvním 8c?
pozn.  teď už má Ondra přelezy tři cesty v obtížnosti 8c :  Natural Link 8c ( Mišja Peč, Slovinsko),  Hulk 8c (Alibaba Cave, Rodellar), Doubleoverhead 8c (Adlitzgraben, Rakousko).
Ani nic moc. Už dost pokusů před přelezem jsem věděl, že to prostě dám, že je to jen otázka času. Tak jsem ani moc radost neměl. Navíc, když jsem to volal domů, tak mi odpověděli otázkou, proč jsem radši nelezl víc lehkých cest, hehe.


Natural Link 8c, Mišja Peč, Slovinsko

Radmil Schneider


Jak dlouho ti přelez zabral?
No, docela dlouho - asi 23 pokusů, během 5 dní. Nejtěžší bylo vymyslet kroky, pak už to bylo o tom, pořádně odpočinout a neudělat chybu.

Kolik pokusů jsi ochotný v cestě dát?
Záleží cestu od cesty, jak moc mě motivuje, že ji dám! Klidně spoustu.


Máš pocit, že lezce posouvá kupředu RP nebo OS?
To nevím, každé má něco do sebe. Sice zkoušet cestu pořád dokola, už nemá tak velký efekt - přece jenom se svaly adaptují, ale zase na psychiku je to náročné dost!

Zkoušel jsi už těžší cestu než 8c?
Zkoušel a taky si chci zase letos laťku posunout, cíl číslo jedna je holštejnský Kostěj Nesmrtelný, už aby bylo v Krase sucho:)
Pozn: Kostěj Nesmrtelný 8c/c+ Lidomorna, Moravský Kras,

Jdeme na bouldering. Minulý rok jsi vybouldroval „Incubator“ 8B (Zillertal, Rakousko) „Grace Runners“ 8A+/8B a několik dalších 8A+. Stojí za tím hodně práce?
Konkrétně Grace Runners jsem téměř poslal po necelé hodince nacvičování. Spadl jsem v poslední kroku, tak jsem se musel za měsíc vrátit a dal ho během chvilky - docela mi sedl: dlouhé kroky ve stropě, síla v těle...Spíš mě hodně potěšil Incubator 8B (i když AOčkovi se zdál lehčí), mně přišel každopádně výrazně těžší než Grace Runners. Rozhodně by mi více zabralo zopakovat Incubator než Grace... (musím se pochlubit, těch 8A a výš bylo 16, i když loňská sezóna byla víc zaměřená na závody...).


Ondra v Incubatoru 8B, Zillertal

www.kletterkiddies.wz.cz


Máš raději kratší nebo delší bouldry?
Bouldry spíš delší, cesty kratší.

Které bouldrové oblasti máš nejraději a do kterých by ses rád podíval?
Kupodivu nemám žádné oblíbené ani neoblíbené, ale kdybych měl vybrat jednu, tak Cresciano. Hrozně rád bych se podíval do Rocklands a do všech těch známých amerických oblastí jako Hueco, RMNP, Bishop. Doufám, že  alespoň něco z toho vyjde příští rok.

Co tě na lezení a boulderingu nejvíc baví?
Ta variabilita, to že nemusím jen pořád dokola běhat jednu trať, dokonce ani nemusím jen pořád bouldrovat, či lézt s lanem, taky samostatnost, nepotřebuješ celý tým, téměř všechno záleží jen na tobě.

Co velké stěny, hory, písek…?
Písek mám na opačné straně republiky, časově mě to vyjde téměř na stejno jako do Ospu či Zillertalu.  To už si člověk rozmyslí, kam pojede radši:) Do vícedélek bych se chtěl každopádně podívat, ale nejen finančně je to docela náročné.

Hodně také závodíš? Máš větší radost z těžké cesty, bouldru, nebo z dobrého umístění na závodech?
Největší radost mám, když mi to prostě „jde“, ať už venku, na tréninku či na závodech. A když z toho vyjdou pěkné fotky, to se radost násobí:)

Proč závodíš?
Loni se mi žádný závod nevyvedl podle představ (ach ta psychika) a ptal jsem se na to samé! Takže letos si chci od závodů trochu „odpočnout“ a konečně přelézt něco pořádného venku.

Od roku 2009 jezdíš na SP dospělých (nejlepší umístění 37. ve Vídni). Rád bys jezdil pravidelně? Máš na SP ambice?
Jezdil bych rád aspoň jednu dvě sezóny, ale je to docela drahý špás...


Mejcup

Radmil Schneider


Spíš dobře před závodem SP - jsi nervák nebo kliďas?
To teda nespím a ani se nemusí jednat o svěťák, úplně stačí obyčejný ČP.

Jsi v naší reprezentaci?
Ano.

Stanovíš si každý rok lezecký cíl a daří se ti jej pak plnit?
Ano. Loni byly 4. Vyšlo 50%. Být do 35. místa na SP (těsně), vyhrát MČR (tak to nevyšlo vůbec), vylézt 8c cestu a 8B boulder. Další cíle pro letošní rok si můžete přečíst na blogu.

Kdybys dostal dárkem letenku, kam by ses nejraději vydal?
JAR.

Jak se cítíš během lezecké pauzy?
Hrozně. Nejraději bych po dvou dnech zase začal „makat“.

Měl jsi vůbec nějakou?
Jo měl, v půlce září po Mistrovství Evropy, potřeboval jsem si odpočinout hlavně psychicky.

A úrazy? Měl jsi nějaké?
Než jsem začal lézt, tak jsem měl každý rok zlomenou ruku, nohu. Ale za posledních 7 let víceméně jen ten prst z Mejcupu.


MelloBlocco 2010 Crazy Snake 8BJak to máš s motivací?
Motivace lézt je pořád vysoká - jen se měsíc od měsíce mění, co mě motivuje. Třeba půl roku se mi vůbec nechce navázat na lano, ale druhý půl rok zase plácat na šutrech.

Vím o tobě, že jsi docela expert na výživu. Ne to myslím v dobrém. Četla jsem jeden tvůj článek o bílkovinách a proč užívat doplňky výživy po zátěži. Musím přiznat, že jsem na tohle hrozný lempl, a tak bych si klidně nechala poradit. Vysvětlíš mi ve zkratce proč je dobré nějaké doplňky užívat?
Oh. Použiji slova RNDr. Fořta: „Žádná forma výkonnostního a tím spíše vrcholového sportu není natolik přirozená aby bylo možno prohlásit, že existuje pouze minimální riziko poškození zdraví. Aktuální stav výživy a zdraví je natolik špatný, že základním řešením – v případě sportovců všeho věku a sportovní úrovně – je použití potravních doplňků.“ Takže asi tak. Pokud člověk chce vytěžit z tréninku maximum, resp. být odpočatý do dalšího, měl by aspoň zařadit některý z doplňků urychlujících regeneraci (aminokyseliny, gainer, proteiňák). Navíc lezení dost zatěžuje klouby, takže kloubní výživa určitě stojí minimálně za zvážení.

Tedy pokud tomu rozumím dobře, tak bílkovinné doplňky po zátěži a aminokyseliny před zátěží?
Asi záleží od člověka, komu co nejvíc sedne, já třeba teď používám po či v průběhu tréninku tekuté BCAA a před spaním noční proteinový nápoj.

Ráda slyším, že dnešní „mlaďáci“ na stravu a regeneraci  dbají. Z vlastní zkušenosti vím, že zanedbání při tvrdém tréninku může zapříčinit spoustu zdravotních potíží. Máš v tom tedy nějaký systém, jak se stravuješ, na co dbáš a jak odpočíváš po zátěži?
Nemám to tak, že bych si nedal nic „dobrého“ - zrovna před chvílí jsem snědl talíř taťkovy HRK HRK buchty. Spíš pokud chci něco opravdu vylézt, tak tomu podřizuji všechno, od stravy  po regeneraci. Rozhodně by to chtělo zařadit víc masáží, sauny, vířivky, ale nejsem profesionální sportovec, tak nemůžu dělat všechno.
Prostě dostatek bílkovin, co nejmíň jednoduchých cukrů (kdyžtak po tréninku), hodně zeleniny, klasika...

Tak jaké je tvé nejoblíbenější jídlo?
Pořád něco jiného, zrovna teď kuřecí maso na medu s mandlemi a Basmati rýží. A potom dobrou, čerstvě namletou kávu.

Máš nějaký další tajný recept, ne kulinářský, jak posouvat své lezecké výkony?
Asi nejdůležitější pro mě je, vůbec uvěřit tomu, že na to mám, pak už to „jde“ samo.

Co plánuješ po ukončení školy? Bude z tebe „profi“ lezec?
To ještě nějakou dobu potrvá. Chtěl bych i PhD. 

Jsi sponzorovaný?
Ne, to nejsem.

Co nejraději čteš?
Titulek, že vyšel nový film od BigUpProductions. Z knih mám nejraději ságu Duna.

Jaký máš nejoblíbenější film?
Forrest Gump, Kouř, Core od Chucka Frybergera.

Jaká je tvá nejoblíbenější oblast?
Nejoblíbenější oblast poslední doby je Mišja Peč a samozřejmě Kras.

Něco pro holky… Máš holku?
Ne:)

Jaké máš další lezecké plány?
Lézt víc a víc venku, dostat se na vysněných 8B+, 9a. Je toho spousta.foto by Radmil Schneider


Díky moc za rozhovor a ať se daří!

Simona    [úpravy] 06:13 24.01.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 A co na to Fořt?11:46:11 24.01.2011
Tak já jako první upozorním na to, čeho si určitě kdekdo všimnul: kuřecí na medu a navíc s rýží je v přímém rozporu s principy dělené stravy, jejímž výsadním propagátorem je právě zmíněný doktor Petr Fořt. Jinak dělenou stravu považuju za nejjednodušší způsob, jak zlepšit regeneraci ovlivněním stravy bez použití doplňků výživy. Na regeneraci svalů (na semivýkonnostní úrovni) funguje, na redukci váhy (v mém případě) bohužel ne.
Ondrovi preju hodne uspechu a pevne nervy. Pamatuju ho jako dorostence ze zavodu v rychlosti v roce 2006 a tenkrat byl v hodnoceni svych rozhodcich po nepovedenem zavode velice prisny :-)
Mihalodpovědět 
 Re: A co na to Fořt?12:44:48 24.01.2011
dělená strava nemusí být špatná, minimálně člověk dá odpočnout trávení...
proto sem si neska dal segedin, a chleba zakusoval odděleně :)
honza odpovědět 
  Re: A co na to Fořt?14:29:20 24.01.2011
Teda cekal jsem, ze se tady rozjede diskuze ohledne spravnyho stravovani pri treninku a treba se konecne dozvim, jak spravne zhubnout. No a namisto toho humor. To jen dokresluje skutecnost, ze vetsina lezcu vliv stravy na vykonnost opomiji. Znam mnoho lidi, co kvuli zlepseni lezou 4 a vic krat tydne, ale neznam asi nikoho, kdo by kvuli zlepseni radikalne upravoval svuj jidelnicek.
Mihalodpovědět 
   Re: A co na to Fořt?15:37:40 24.01.2011
Nejlepší na hubnutí je každodení běh.Dej si každý den 5000 m.Během nic nepokazíš.
Radekodpovědět 
    Re: A co na to Fořt?15:44:26 24.01.2011
Pokazíš... kkolena :-)
Petr Jandíkodpovědět 
    Re: A co na to Fořt?16:04:10 24.01.2011
Pokazíš... kkolena :-)
Petr Jandíkodpovědět 
     Běh a kolena.19:41:20 24.01.2011
Vim 100% ze behem se kolena nenici, sam mam oba menisky vyoperovane a teprve co jsem zacal behat, tedy az par let po operacich, tak kolena drzi a nezlobi, diky zpevneni vazu a slach v kolenech diky behani. Pozor, Jandiku, hlasas sice oblibeny avsak velky omyl! ((-:
Martas.odpovědět 
      Re: Běh a kolena.21:01:23 24.01.2011
Tento problém není černobílý, jak by se mohlo zdát. Hraje v něm roli několik proměnných.
Běžec začátečník, který má cca 100kg a uběhne 5000m denně po asfaltu, má zaručenu operaci kolena do dvou až tří měsíců. Ještě zaručenější problémy s kolenem si přivodíte pokud budete běhat na atletickém ovále stále jedním směrem. Obvzláště nebespečný je pak rychlý a tvrdý povrch jako je mondo.
Výběř povrchu, správná obuv, správná vzdálenost, správné tempo, správné oblečení, schopnost vyhnout se bludnému kořenu, udržení kotníků v teple, zahřátí, protažení atd.
Zkrátka běhání je sice super, ale můžete se u něj zrakvit kvalitně. :-D Radši lezte :D
JirkaMalejodpovědět 
       Re: Běh a kolena.23:55:50 24.01.2011
No ten Martas.,ten tady v mnoha diskusích, stále dokazuje své spisovatelské kvality. Lezení už asi nix moč.
odpovědět 
       Re: Běh a kolena.13:21:39 26.01.2011
To mas pravdu. To ale porad plati ze beh je nejlepsi pohyb/samo na fyzicku, jinak je to lezeni/ , byt nejmene oblibeny. Jestlize nebeham po asfaltu v pohorach, tak stejne tak nelezu po dratech vysokeho napeti a necvakam draty anobrz retez, ze jo. Potvrzuje to tatinek kamarada, ktery ve svych 80 letech denne beha 6 km, naopak 3 moji vrstevnici nebehali nikdy a jiz maji po endoproteze. Staci si precist casopis Run,aby bylo jasno , ze zacit behat muze kazdy a kdykoliv. Tady je to jen tak bokem.
Martas.odpovědět 
        Re: Běh a kolena.14:21:20 26.01.2011
Tady je asi problém v tom, že u nás se asi lezení nikde netrenuje, už od mládežníků.Všichni to jsou samolezci a samotrenéři.Nebo sa pletu.
Jožinodpovědět 
      Re: Běh a kolena.00:03:26 25.01.2011
Já, když pět minut běžím, pak následkem toho tři dny nechodím. Lezení mi ale v zásadě nevadí. :-) Neboj, taky se toho dožiješ.
Petr Jandíkodpovědět 
   Art of Velkovykrm22:20:41 24.01.2011
http://new.biomag.sk/show_article.php?id=95
Jurgenodpovědět 
    Re: Art of Velkovykrm10:28:01 25.01.2011
diky,jurgen,tohle mi konecne otevrelo oci!!konecne kvalitni clanek o vyzive
hubenourodpovědět 
    Re: Art of Velkovykrm20:55:59 27.01.2011
dobrej návod jak si zkurvit žaludek a další :D
honzaodpovědět 
     Cesta zivota23:30:18 27.01.2011
*

Příspěvekod Beebop » 21 zář 2004 20:55
Jurgenov rebricek hodnot:

1. drep
2. mrtvy tah
3. nadhod
4. magnezium
5. meso
6. zdravie
7. pivo
8. laska

Preco Jurgen zacal cvicit

ked som bol maly, dievcata sa somnou nechceli vypravat ani za peniaze. nemal som totiz svali. (navyse som bol aj do tvare velmi skaredy, ale dolezitejsie su svali)

jedneho dna som prestal plakat a trocha sa zamyslel. svali su to najdolezitejsie, bez nich si rodinu nezalozim, budem dokonca zivota panic. tak som spravil prvy krok k stastnemu rodinemu zivotu - kupil som si permanentku do posilovne!

moc ma cvicenie nebavilo, nastastie existuju steroidy a navyse v zime svali videt moc nesu, takze stacilo cvicit par mesiacov pred letom. ked som sa chcel stasne ozenit, musel som to vydrzat. vedel som to. vzdy som si hovoril: bud dokoncim este tuto jednu seriu alebo dokonca zivota panic. pridal som si aj 2 navyse.

zo zaciatku sa nic nezmenilo, ale nevzdaval som sa. vedel som ze tvrda praca sa vyplati a naka zena si moje vypracovane svalnate telo vsimne, hlavne ked budem chodit z rukami siroko od seba. v elektricke som chodil v tielku a vzdy som stal aby som sa mohol drzat a napinat tak biceps. obcas som aj zapozoval. natrel som sa raciolom (akoze sa potim).

po par rokoch prisiel den d - vylodenie v trencine, kde som spoznal moju buducu zenu. vsetka ta namaha sa zacala vyplacat. moju buducu zenu som zaujal svalmi, o tom nebolo pochyb. stale obdivovala moje svalnate telo. "oo, ty mas take uzasne svali, ja sa chcem za teba ozenit", stale opakovala a ja som si uvedomil ze investicia do prvej permanentky sa zacina vyplacat. mal som ztoho dobry pocit. necvicil som nadarmo, vsetok ten cas zabity v posilovni konecne zacnial mat zmysel. drina, pot, disciplina.. teda skorej hlavne anabolika, precalen stali zato.

zacali sme spolu zit (zatial sme este neboli ozeneni), ja som pochopitelne mohol v posilovni trocha polavit, stacilo sa uz len udrziavat. trening 1x za 10 dni, jedna seria do zlyhania a uz len gram testosteronu bohate stacili. mal som svali a boli sme stasny, hlavne preto. svali su zaklad rodiny.

po istom case ma zena stale viacej a viacej otravovala ze sa chce vidavat. zozaciatku som sa branil, ovsem casom prisiel zlom. bolo to v odbobi ked som mal problemy z tlakom a musel som zhodit. svali sa postupne zacali stracat, nastastie si to zena este asi neuvedomovala. preistotu som rychlo suhlasil zo svadbou.

zhruba za 3/4 roka bola svadba. bol to najstastnejsi den mojho zivota - mohol som prestat cvicit. teraz ked sme zenaty, ja uz pochopitelne nemusim chodit do posilovne. roztrhal som permanentku, protein nasypal psovi, z bandazi som si spravil celenku, z bencoveho tricka potapacsky oblek, atd.

som stasny. dosiahol som svoj ciel. zena sa mi sice smeje ze vypadam jak troska, ale kdo sa smeje hlasnejsie? kdo musi varit troske dokonca zivota? kdo na svadbe vydelal? cha-cha.
Jurgenodpovědět 
      Re: Cesta zivota07:47:16 28.01.2011
zapomnels to nejdulezitejsi -- v posilovne sis krom svalu vybudoval i ryzi charakter ! ))
odpovědět 
   Dodatok: O tom ako Jurgen vysvetloval anabolicky ucinok hovna 23:41:15 27.01.2011
O tom ako Jurgen vysvetloval anabolicky ucinok hovna

no pozri. sam si povedal ze vsetko treba vyskusat. tak mna zajimalo ci ma hovno anabolicky ucinok. mozno su na to nake studie, ale te su urcite v nerealnom prostredi a mozno ani nezeru ludske hovna a co ja viem co su to za uchylaci (no kdo uz moze zrat hovna), kdezto ja som slusny clovek, takze by tam mohli byt nake rozdiely. podla tvojej rady som sa rozhodol ze si to overim. tak uz istu dobu zerem hovna. mam pocit ze mi dost pomahaju z regeneraciou... je to sice len take povrchne tvrdenie, pretoze hovno najlepsie funguje v silne katabolickych stavoch. trebarz v diete. ma dost malo kalori a dobre zasyti. mam na to taku teoriu, teraz strielam od boku: jak to hovno zozerem, tak sa dostane do zaludka a tam sa nato kukne zaludok ze.. kurwa hovno! a zaludok to rychlo posunie dalej do crev.. creva zbadaju hovno a snazia sa ho co najrychlejsie zbavit, nechcu sa preca zasrat od hovna, to je dost nahovno, tak sa hovno dostane okamzite do krve, a teraz v krvi plavu kusky hovna. a jak sa to hovno dostane do svalu, tak sval vidi "kurwa hovno!" a jak sa snazi uhnut predtym hovnom tak sa natahuje a zvacsuje, silnie, atd..
uz po par dnoch suplementacie hovnom som zaznamenal zlepsenie.

mal by si to skusit aj ty! hned by si zmenil nazor...
Jurgenodpovědět 
    Re: Dodatok: O tom ako Jurgen vysvetloval anabolicky ucinok hovn14:22:37 28.01.2011
pravda, a vlastně sou moc dobrý :D
...odpovědět 
    Re: Dodatok: O tom ako Jurgen vysvetloval anabolicky ucinok hovn15:08:12 31.01.2011
Ondra je bourák, ale Jurgen, to je nářez nevětší... :) ať to leze!
Bobrodpovědět 
 Re: A co na to Fořt?09:01:22 30.01.2011
to mihal: Co ses za gumu? Napise tam ze mu chutna kure z ryzi tak to asi neznamena ze ho ma kazdej den...jde o to nedelat zasadni chyby moc casto...
odpovědět 
  Re: A co na to Fořt?09:04:10 30.01.2011
s ryzi pardon
odpovědět 
 Re: A co na to Fořt?20:51:19 30.01.2011
jo, taky si pamatuju, jak na tech zavodech Ondra nekontrolovane kricel a jeste i brecel, no to mu bylo jen 17, tak mel na to narok. ted je dospelej chlap, tak takovy veci uz nedela.:D
Pavelodpovědět 

 Posun12:50:14 24.01.2011
Super rychly posun vpred, urcite ma chalan talent, mozno kvalitne steny na dostrel a aj dobrych spolulezcov, ale taky kratky pohlad do treningu by nezaskodil, pre inspiraciu, ma na to aj svoj blog, ale nic sa tam clovek na tuto temu nedozvie. Ondro hod tam nieco, urcite potesis kopec ludi. Dik
alfonzodpovědět 
 Re: Posun13:03:14 24.01.2011
No mam to v planu uz dlouho, ale porad jsem si na to nenasel cas:) tak snad na konci tydne...
Ondraodpovědět 

 Držím palce13:49:03 24.01.2011
Ondra je myslím jedním z nejnadějnějších našich lezců. Je ještě stále poměrně mladý a jeho systematický přístup se postupně zúročuje. Moc mu držím palce na cestě vzhůru. Já si stejně myslím, že kromě toho všeho tréninku a stravy je nejdůležitější hlava. Zejména tedy VYDRŽET!
Petr Reschodpovědět 
 Re: Držím palce17:46:51 25.01.2011
Tak pod tohle se podepisuju.
upmanodpovědět 
 Re: Držím palce08:49:10 30.01.2011
Ja si myslim ze strava ma zanedbatelny vyznam na zvyseni vykonnosti pokud se teda clovek nestravuje nejak extreme spatne. Vsechno je to o treninku a hlave
odpovědět 

 dobře ty!19:03:10 24.01.2011
zajímavý rozhovor:)
Marketodpovědět 

 Velké stěny19:09:41 24.01.2011
To jsem teda zvědavý, kdy přijdou na řadu ty velké stěny :-) a na finanční náročnost se nevymlouvej, víš přece, že všechen matroš beru já :-D
J6Šodpovědět 

 je dobrej20:24:21 29.01.2011
Ondra je dobrej, je náš!
Luděkodpovědět 

 Foto dne:
Stěny
Lazarova, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (174311)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Taten Und Leiden 7a Gempen
Stará Cesta I Hrubá Skála
Normální Cesta II Hrubá Skála
Supergen L1 6a Cerro Del Toro
Araldit L1 6a Cerro Del Toro
Nově komentované:
Žaludeční Likér IXa Labské Údolí - Levý Břeh
Hustej Nářez Xa Labské Údolí - Levý Břeh
Čabelkova Cesta VI Hrubá Skála
Normální Cesta IV Hrubá Skála
Žaludeční Likér IXa Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Demencia Senil | Demencia Senil | Ztráta klíčů | Re: Rozštípená skála | Rozštípená skála | nalezené lezky | Re: Zapomenutá helma a lezečky | Zapomenutá helma a lezečky | Zapomenuté lezečky a přilba | Re: Tisá |

 Nové komentáře:
Re: Břeťa | Re: stanovy vs. vzdelavani | Re: stanovy vs. vzdelavani | Re: Demagogie HD | Re: Břeťa | Re: Poděkování | Re: stanovy vs. vzdelavani | Re: stanovy vs. vzdelavani | Re: stanovy vs. vzdelavani | Re: Břeťa |

 Kde to vře:
Komentované návrhy usnesení pro Valnou hromadu ČHS (80)
Vzdělávání – cesta k úspěchu (43)
Lezení na 2 významých stěnách v Srbsku u Berouna zřejmě skončí (41)
20. ročník Petrohradského padání (17)
Deklarace společného postupu horolezeckých oddílů (13)
Valná hromada ČHS 2024 (12)
Film Adama Ondry o Bon Voyage 9a po vlastním jištění (E12) (7)
Hollywood chystá film o prvovýstupu Warrena Hardinga na El Capa (6)
EPM v bouldrech Curno, Itálie (5)
Foto Máry Holečka ze Sura Peaku na titulce The Alpine Journal (4)

 Nově v inzerci:
Zapomenuté lezky Kobyla 14.4. | Parťačka na překližku | Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? | Arco - spolujizda | Zapomenuté věci | Statická a dynamická lana | Průvodce na Drábské světničky | Lezečky La Sportiva Katana laces | Lezečky Scarpa Furia S vel. 34 | Unparallel Flagship 41 |

 Anketa:
Jaký je váš názor na dodržování lezeckých pravidel?
 Plně je respektuji 
 414 
 Většinou respektuji, záleží na konkrétní situaci 
 418 
 Mám s tím problém, ale občas ano 
 453 
 Nezajímá mě to, lezu podle svého. 
 418 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.