Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231305 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Ptáky V Trní

Klasifikace:8+
Typ cesty:skalní
Sektor:Amfiteátr
Oblast:Polínko
Poloha:Západní Čechy
Obtíže:technika
Sklon:kolmá
Délka:18 m
Jištění:7 bh + sl.
Autor:K. Kříž, 2000
Popis:
Nová cesta, pěkné plotnové lezení, prověří techniku nohou a sílu prstů.
Poznámka:
Cesta jde zprava doleva a pak zpět podél hrany.
Zapsal:30.08.2000 13:44:57

 
* * * * * * 
Hodnocení / Počet:   6 / 10

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Průvodce
   - Polínko


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Jednak 8- se mi nezdá. Jednak plotnové lezení možná jo, ale každej novej lezec leze něco jinýho protože se ze všeho hrne spousta kamení. Takže po každém novém přelezu je tu nová nepřelezená cesta. To je taky dobrý.
Zapsal: michal z os.os., 10.03.2002 18:58:36

To, co tam zbylo, se už prakticky neláme. Teď je to 8+. Shodli se na tom: P. Obst, O. Huml, R. Blahník und ich. Děkuji Bahnovi, že mi to tak krásně namágoval a předlezl. Díky několika přeháňkám deště se sněhem, které pravidelně přicházely sotva se Roman odlepil od země, jsem si to mohl opravdu dobře nastudovat.
Zapsal: David Chudoba, 21.10.2002 09:03:27

S navrzenou klasifikaci se da myslim souhlasit. Kdyz jsem cestu delal, byla o neco lehci, diky chytum, ktere jiz neexistuji. Jeste se tam, ale kejvou dva velky chyty v horni casti cesty - jsou to zrovna ty co drzi Jirka na fotce. Pokud se urve ten v dolni casti spary bude cvakani predposledniho nytu pro mensi postavy dost problematicke. Kdyby se to chtelo nekomu pricementovat, tak udela jen dobre. Jo a nytu je tam jen 7. cus
Zapsal: bolek, 21.10.2002 10:52:21

Dneska to zrovna někdo přelezl a zahodil bývalý chyt pod začátkem té pravé spárky. Není to zrovna ten, co o něm psal Bolek?
Zapsal: Petr Jandík, 21.04.2003 21:49:31

Pohyblivej chyt v začátku spáry pořád je. Ale jako chyt se dá snadno vynechat, hodí se spíš jako stup.
Zapsal: Mihal, 19.09.2010 21:26:43

Trochu škoda, že háky jsou v cestě umístěny tak, že to neumožňuje zkoušet to rovně bez úhybného manévru na pravou hranu. Bylo by to docela zajímavé. Takhle je to takové cik cak hledání, kam ještě můžu a kam ne.
Zapsal: Petr Resch, 23.10.2014 10:22:30

Nechápu... Každý asi máme jiné vnímání linie a dostatečného prostoru pro ní. Mě se ty háky naopak poněkud obtížněji cvakají z toho kličkování :-) Přijdou mi přímo až bída :-D, a kdyby byly výškově nevýhodně, spraví to dlouhá preska. Třeba se pletu, zkusím. Dole to přímo probít šlo, nahoře úplně nevím, ale zrovna z té hrany se člověk musí k hákům dost natahovat doleva. Mě se na této cestě právě líbí ten manévrovací prostor, v horách nebo na písku se to správné přečtení nejlehčí linie chytů a stupů dost často hodí. Ptáky v trní byla první moderní cesta na Polínku a právem si zabrala dostatek prostoru, Karlovi se povedla. No a dalším pozitivem této cesty je, že se i přes olámanost volných věcí neustále trošičku proměňuje. Budeme-li dostatečně hrabat nohama, direkt bude brzy stejně těžký jako kličkování.
Zapsal: Bída, 23.10.2014 15:05:29

Tož manévrovací prostor dobrý (stejně by se ale dole dalo sáhnout doleva do spáry, což se jako jakýsi úzus zakazuje ač to není psáno), mám na mysli tuším nad čtvrtým by se dalo jít rovně k pátému, ale nejtěžší místo je až když člověk stojí nohama nad hákem. V rámci Polínka myslím logická varianta (někde přes devět). Nicméně byl jsme tam jednou, Polínko přesně splnilo účel i očekávání, bylo pěkně, pěkný den...je to vaše oblast, dík za hezký den, zejména Hrůzostrašná byl takový trochu silnější zážitek!!!
Zapsal: Petr Resch, 23.10.2014 15:21:38

No jasný, spárou vlevo vede jiná cesta, od hrany vpravo taky, to snad pochopí i největší ochcávač - když to jako chápu i já :-D Jestli to "vaše oblast" znamená, že je to jako oblast opékačů buřtů, potencionálních i latentních alkoholiků, kurzistů, venčičů psů a dětí a nevím koho ještě, tak ano, je to "naše" oblast! :-D A všichni děkujem Algenovi, Vaňasovi a spol.
Zapsal: Bída, 23.10.2014 15:38:55


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 

Přelezy

Bobeš8+RP17.06.2003
ivoš8+flash29.10.2004
jardal8+flash16.04.2005
harry8+flash22.07.2005
Kulík8+PP11.10.2007
Honzís8+RP29.09.2008
Gabčaprůlet u posledního nejtu:-( upadl chyt!
Jinak moc krásná..moooc technika:-)
8+AF19.04.2009
průlet u posledního nejtu:-( upadl chyt!
Jinak moc krásná..moooc technika:-)
cblmordor, restík - dobrý botky8+-19.04.2009
mordor, restík - dobrý botky
Honza Koudelka8+RP20.06.2009
LukasGkonečně, na rozlez, ale nějak jsem to vychvěl, radost veliká:)8+RP17.07.2009
konečně, na rozlez, ale nějak jsem to vychvěl, radost veliká:)
GabčaKdyž už sem vyřešila spodek...tak teď boj s hořejškem...předposlední sem ani necvakala!8+AF08.08.2009
Když už sem vyřešila spodek...tak teď boj s hořejškem...předposlední sem ani necvakala!
choodi8+RP17.06.2010
MihalParada, tak ted uz nemam v top tenu ani jednu cestu z jury :).
Po tydennim zapase se střevní chřipkou konečně zpátky ve formě. Lezeno až navečer za ideálních podmínek nanejvys 15°a stín.
Spodek jsem sel podel hrany, u tretiho jisteni me to primo nepoustelo a tak jsem udelal brutalni smycku doleva (3. bh), dolu, doleva, nahoru, doprava (4. bh), nahoru, doprava, dolu a asi po 15 tezkych krocich jsem se ocitnul pul metru nad mistem, kde jsem zacal. Zbytek uz byl po slusnych listach na hrane (dalo se sklepat), v zaveru to jen chtelo vyvarovat se viklavymu chytu."dolez uplne zadarmo nebyl, ale spis nez o objektivni obtize slo o to, ze jsem nevedel,jak to vzit, nakonec jsem sel leva ruka spara, prava ruka obliny)"
8+OS18.09.2010
Parada, tak ted uz nemam v top tenu ani jednu cestu z jury :).
Po tydennim zapase se střevní chřipkou konečně zpátky ve formě. Lezeno až navečer za ideálních podmínek nanejvys 15°a stín.
Spodek jsem sel podel hrany, u tretiho jisteni me to primo nepoustelo a tak jsem udelal brutalni smycku doleva (3. bh), dolu, doleva, nahoru, doprava (4. bh), nahoru, doprava, dolu a asi po 15 tezkych krocich jsem se ocitnul pul metru nad mistem, kde jsem zacal. Zbytek uz byl po slusnych listach na hrane (dalo se sklepat), v zaveru to jen chtelo vyvarovat se viklavymu chytu."dolez uplne zadarmo nebyl, ale spis nez o objektivni obtize slo o to, ze jsem nevedel,jak to vzit, nakonec jsem sel leva ruka spara, prava ruka obliny)"
LadaL8+RP21.09.2010
BUF8+PP09.10.2010
lopi8+PP09.10.2010
hany.infoNádherná cesta!:)8+RP13.10.2010
Nádherná cesta!:)
orbit8+ to rozhodně neni, i na 8 je to celkem lehký. Ale krásný, styl co mi fakt sedí (ostré malé lišty v kolmopoloženém :))8PP16.04.2011
8+ to rozhodně neni, i na 8 je to celkem lehký. Ale krásný, styl co mi fakt sedí (ostré malé lišty v kolmopoloženém :))
v8+RP22.05.2011
Špicál8/8+PP26.06.2011
max8/8+PP26.06.2011
PavelB8+OS06.07.2011
ja8+OS06.08.2011
Artie8/8+PP11.09.2011
ViNo8+PP22.10.2011
Mikundulas8+PP12.07.2012
blabos8+PP04.08.2012
Fik8+flash04.08.2012
Melman8+AF21.10.2012
jan2technicka ladicka8+PP13.07.2013
technicka ladicka
Adventure8+RP28.08.2013
ProchyM8OS20.10.2013
jirkasUž jsem to kdysi vylezl a líp, dnes to nebylo moc elegantní:).8+RP12.01.2014
Už jsem to kdysi vylezl a líp, dnes to nebylo moc elegantní:).
Cend8+OS08.03.2014
Gabča8+RC05.04.2014
Michal KroupaPolínku jsem se dlouho vyhýbal neb mě nelákala představa šutráků do palice. Po dnešku ale musím dát Bídovi za pravdu, že tahle cesta je parádní a Polínko rozhodně stojí za návštěvu.8+OS04.05.2014
Polínku jsem se dlouho vyhýbal neb mě nelákala představa šutráků do palice. Po dnešku ale musím dát Bídovi za pravdu, že tahle cesta je parádní a Polínko rozhodně stojí za návštěvu.
mates m.8/8+OS25.05.2014
Bobeš8+RK30.06.2015
Feld8+OS19.02.2017
pelda8/8+PP19.02.2017
kimulin8+flash25.03.2017
pelda8/8+RP17.05.2017
jari kuri8+PP13.06.2017
kvetakbomba cesta za mikrojebky a s dobrými stupy. Mik krásně sajtnul a vyzradil, takže jsem se svezl na jeho odvaze a soěchu, i když jsem na konci oblezl poslední cvakání a pak na něj, tři metry nad posledním jištěním, nemohl dosáhnout.8+flash26.06.2017
bomba cesta za mikrojebky a s dobrými stupy. Mik krásně sajtnul a vyzradil, takže jsem se svezl na jeho odvaze a soěchu, i když jsem na konci oblezl poslední cvakání a pak na něj, tři metry nad posledním jištěním, nemohl dosáhnout.
ZendadNezdálo se mi, že bych to nějak ochcal, šel jsem z prava v levo a pak jsem se vrátil k hraně, podél které jsem to dolezl... vždy jsem se držel do vzdálenosti nataženévpaže od linie presek.8+OS06.04.2018
Nezdálo se mi, že bych to nějak ochcal, šel jsem z prava v levo a pak jsem se vrátil k hraně, podél které jsem to dolezl... vždy jsem se držel do vzdálenosti nataženévpaže od linie presek.
suchoš8+RP30.12.2019
eliskasucha8+PP05.05.2020
MartinK8+PP05.05.2020
Paprick8+PP06.05.2020
JCLost balance on my OS attempt, got very frustrated, was actually able to OS it. But after checking it all the was to the top, I decided to climb it completely without right edge, which was extremely difficult especially at the top, where I almost fell out of the crack. Hands down, this is the most beautiful route in Polinko, by far! The key is super technical traverse around the 4th one, with a nice sequence of steps from the left to the right and one less good crimp in between. All other crimps are sharp there, even if tiny. I graded this 9/9 for beauty.8+PP21.06.2020
Lost balance on my OS attempt, got very frustrated, was actually able to OS it. But after checking it all the was to the top, I decided to climb it completely without right edge, which was extremely difficult especially at the top, where I almost fell out of the crack. Hands down, this is the most beautiful route in Polinko, by far! The key is super technical traverse around the 4th one, with a nice sequence of steps from the left to the right and one less good crimp in between. All other crimps are sharp there, even if tiny. I graded this 9/9 for beauty.
draKubasv os klouzla podešvička v pětce pod slaňákem, tže dávat opravnej bylo trochu za trest8+PP11.10.2020
v os klouzla podešvička v pětce pod slaňákem, tže dávat opravnej bylo trochu za trest
MrndaOS s preskama...roztečené lezky, ale pěkné!8+flash10.05.2021
OS s preskama...roztečené lezky, ale pěkné!
pajamrazek8+OS08.07.2021
JanaB.8+PP09.07.2021
lopi8+PP07.08.2021
Palec8+RP11.10.2021
Veruna08+PP15.05.2022
blacks8+PP10.04.2023
BeedeeTrošku jsem uhnul doleva.8+OS29.03.2024
Trošku jsem uhnul doleva.
I.BaltazarRP+PP8+RP02.11.2024
RP+PP
Leninn8+flash30.05.2026
Tovan8+OS30.05.2026

 Přidání cesty do deníčku
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192427)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Lesní chrám VI Skály V Údolí Roklice
Cheney route 5b Courmayeur
Euroteam 6c Courmayeur
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | žvanil |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (38)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1280 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1431 
 Neřeším to – lezu vše 
 1134 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi