LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrá horolezkyně dosáhne vrcholu, už v základním táboře.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
18.Kolomazník 10550
19.Kalvas 10538
20.Sejbal 10400
Bouldry:
18.Chytil 10025
19.Vejsada 10006
20.Šlapák 10000
Hory:
15.Dörfl 3442
16. 3376
17.Abt 3287

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231271 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6
Lezecké centrum Ruzyně - Praha 6
Le Blok - Ostrava 1

Prodejny
HORALSPORT - KLADNO
Rock Point - NC Eden - Praha 10
HUDYsport - Havířov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Ondrovina

Klasifikace:8+
Typ cesty:skalní
Sektor:Hafty
Oblast:Roviště
Poloha:Střední Čechy
Obtíže:boulder
Sklon:kolmá
Délka:13 m
Jištění:3 nt + sl
Autor:O. Sobotka, O.Huml, 1993
Popis:
Vpravo od cesty Magický Proud, nástup trochu vpravo, nad 1. nt po dobrých doleva a  přes dva nýty přímo kolmou stěnkou se specifickým boulderem.
Zapsal:16.06.2001 10:39:57

 
* * * * * * 
Hodnocení / Počet:   6 / 3

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Kontaktovat správce
 Průvodce
   - Roviště


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Celkem sjizdny, pekny boldrovi lezeni...
Zapsal: Usak, 21.10.2006 21:09:32

S Ušákem neouhlasim, myslim, že Ondrovina je považována za tvrdou 8+ a pro mě je zřetelně těžší, než Lída, nebo Koření. Samozřejmě pokud se leze přímo. Opakovaně jsem se totiž setkal s tím, že lidi klíčový boulder oblízaj zprava přes Get Back. Oblez povazju za nepřípustný a to i přesto, že přávě tudy to za těch 8+ asi je. Zajímal by mě názor některého z Ondrů, autorů cesty.
Zapsal: Mihal, 07.03.2011 10:01:23

Dneska jsem na to koukal a není mi moc jasné, jak to jde oblézt zprava: Get Back je docela daleko. Pokud si to pamatuji, je originální přelez takto: lišta na levou, stisko-bočák na pravou, jakási jebka na levou a skoro dynamicky pravou do horní police, tím je posekáno.
Zapsal: OS, 09.08.2011 16:25:41

Diky za odpoved. Ten oblez vypada asi takto: Lista levackou co nejvic vpravo a pravocakou dlouhy horizontalni natah (rozpazka) do listy hodne vpravo (bere se v Get back). Z ni cvaknes 3. nýt a odsud jiz lehci kroky do dobrych list nad nýtem. Mas pravdu, ze je to daleko z cesty. Diky tomu, ze tim navic oblezes crux se nezdraham pouzit nepekne slovo „vojeb“.
Zapsal: Mihal, 09.08.2011 17:50:33

Do dneška sem lezl s tím, že exoti sou jenom v Krase;-)
Zapsal: Willhem, 09.08.2011 21:07:28

Nemám rád, když se diskuze k cestě zaplňuje komentáři, co s cestou vůbec nesouvisí. Nevím, jestli Willhemovi příjde exotické to, že někdo oblézá klíčové místo cesty přes vedlejší cestu, nebo to, že se nad tím někdo pozastavuje. Je to věc kazdýho jestli cestu ojebe. Ale v případě Ondroviny mě mrzí, že cesta tím, že se začala šidit ztratila punc testovacího kousku, cesty, která je sice za 8+, ale je daleko těžší, než třeba Lída. Tohle se o ní vždycky říkalo a když jí vylezl osmičkovej lezec, říkalo se o něm, že je dobrej. Teď je na cestě stát se jednou bezejmennou, ale sjízdnou 8pluskou.
Zapsal: Mihal, 10.08.2011 08:52:39

Tak se nečerti. Jen mě přišlo zajímavé, že se tak děje nejenom v Krase.
Zapsal: Willhem, 10.08.2011 09:25:01

Já myslím, že spousta lezců to stále poleze poctivě přímo. Přesně jak psal OS - že mu není jasné, jak to oblézt zprava. Většinu lezců to ani nenapadne, je to opravdu hodně vpravo a z Ondroviny tam ani není vidět. Ondrovina, Get Back i Lída jsou o jednom boulderu. Všechny tři mají ten boulder krásnej, úžasnej a jedinečnej :) Jsou lezci (co lezli přímo), kterým to přijde lehčí než Highlander, možná je výška výhodou...
Zapsal: Bébul, 10.08.2011 09:55:31

Roviště se přímo nabízí jako bezejmená a nedůležitá oblast. Lidi tam jezdí honit číslo a následně ego,při komentářích a zápisech v deníčcích. Jedni sem a druzí do Krasu. Když už to máme za barákem, že. Počtem přelezů cesty častokrát lehknou. Hlavně po vylezení, že? 9- je častokrát jen 8+/9- nebo ještě veseleji pouze 8+ a 9+/10- jen s bídou (ne s Bídou) 9+ a ještě lehké. Tohle a hento je hned ojeb a nesmí se to.Je fajn,že jsi Mihale poctivej, a stejně je i fajn,že na Rovišti je pár jinejch cest,než shity jako Get a Lída. Cesty, kvůli kterejm se tam vyplatí jet a lézt je. A komentáře k nim jsou zbytečné.
Zapsal: Vševěd, 10.08.2011 10:17:42

To si asi s něčím pleteš. Shity na bezejmenném Rovišti? To prosím nemáme. Nevedeme. Zkuste se optat jinde. U nás nabízíme luxusní cesty, ve všech sektorech. Víme? To vám maminka nežikala?
Zapsal: Bébul, 10.08.2011 10:44:33

Nežikala a ani nešikala. A až vylezeš,nebo aspoň dáš pokus, v tom co tam není shit,tak to pochopíš. Jinak ten pravej luxus se opravdu nabízí jinde. Víme? Zeptej se na to maminky. A prosím Tě, už sem nepiš píchoviny pro něčí obhajobu. Vylez si třeba Haftyho, nebo Dusík,nebo Odtučňovačku a pak řeš Get a Lídy.
Zapsal: Vševěd, 10.08.2011 11:51:17

jednokrokovej kvak, nic nevypovídající o osmičkovym lezci a už vůbec se nejedná o nějakej testovací kousek (což si myslim že je zrovna na Rovišti třeba Woodoo, když se pohybujem okolo 8), je to obyčejná silovina za pravačku, nic víc, nic míň
Zapsal: Guma, 29.05.2012 19:43:38

Mám na to stejný názor, Ondrovinu jsem kdysi vylezl, jestli si dobře pamatuju, tak přímo, ne oklikou, ale nad krásou jsem se tehdy nijak nerozlýval. A když to srovnám s Highlanderem, tak mi přijde, že Ondrovina je pro mě snadněji vylezená cesta.
Zapsal: Hadrburg, 30.05.2012 08:07:23


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 

Přelezy

Čermy8+OS05.05.1996
Bobeš8+RK09.07.1997
Bobeš8+RP07.10.1997
Bobeš8+RP11.02.2000
ivoš8+RP21.05.2002
juras8+PP14.04.2003
BobsteinHotový peklo.První bouldřík je v poho, ale kolem druhého je to masáž.Chyty žádný stupy žádný . . .8+RC22.06.2003
Hotový peklo.První bouldřík je v poho, ale kolem druhého je to masáž.Chyty žádný stupy žádný . . .
Maila8+PP04.08.2004
honzazima8+PP04.08.2004
Džangli8+PP10.08.2004
lukula8+PP20.03.2005
Miro8+PP13.04.2005
Mr.Climber8+PP13.04.2005
Knedlajs8+PP16.04.2005
0078+flash16.04.2005
Emilio8+PP17.08.2005
Hadrburg8+PP17.09.2005
Biciste8+OS16.09.2006
Rudolf8+PP17.09.2006
wondrs8+PP29.10.2006
WoKo8+PP17.11.2006
jardal8+PP11.03.2007
luctramp8+OS15.01.2008
weer.climber8+PP15.01.2008
Dejv8+RP24.01.2008
Andrew8+flash13.04.2008
jirkas8+PP13.04.2008
Standa8+flash20.04.2008
FANDAM8+PP20.04.2008
radous8+OS01.05.2008
ca3663598+PP02.05.2009
filipcech8+PP09.05.2009
_brouk_8+PP09.05.2009
pesm8+PP23.05.2009
Dědula8+PP23.05.2009
Honza Koudelka8+PP04.06.2009
Kulík8+PP09.06.2009
Fukorfin8+PP09.06.2009
draKubas8PP06.08.2009
Blem8+PP01.09.2009
Markéta8+PP14.11.2009
hovis8+RP17.04.2010
orbit8+PP27.04.2010
Rak8+PP29.05.2010
MihalMilník v mojem lezeckém vývoji. Poprvé jsem do toho vlezl v kvetnu 2009, vysledek nulovej. Ani pote, co jsem suse vylezl Koreni jsem se v Ondrovine nepohnul. Az ted v unoru jsem zjistil, ze ten stisk udrzim a pri pristi navsteve po prokroknuti jsem to vlastne prvnim ostrym pokusem vylezl. V zadny ceste na Rovištích jsem nedělal těžší boulder, nez tady. Pro mě srovnatelné s bouldrem v Chilli.8+PP05.03.2011
Milník v mojem lezeckém vývoji. Poprvé jsem do toho vlezl v kvetnu 2009, vysledek nulovej. Ani pote, co jsem suse vylezl Koreni jsem se v Ondrovine nepohnul. Az ted v unoru jsem zjistil, ze ten stisk udrzim a pri pristi navsteve po prokroknuti jsem to vlastne prvnim ostrym pokusem vylezl. V zadny ceste na Rovištích jsem nedělal těžší boulder, nez tady. Pro mě srovnatelné s bouldrem v Chilli.
MrndaCelkem na klid, v předchozích pokusech včerejšího dne chyběla síla...8+RP13.03.2011
Celkem na klid, v předchozích pokusech včerejšího dne chyběla síla...
Cend8+PP14.05.2011
DannyNejdriv jsem sel na flash, ale nemel jsem narok. Myslel jsem si ze jsem na klicovej presah/preskok kratkej. Dejvovi chvili trvalo me presvedcit, ze to tak neni! Takze flash se promenil v nacvicovani, cca 10 pokusu. i ten uplne zaverecnej vrsek docela prekvapi :)
Pak jsem odpocinul a na druhej ostrej uz to vylez. Dejvuv program zafungoval opet, mohl by vydat sekvencni navod na roviste :))


Co se tyce ojebu vpravo, tak je to fakt hafo daleko a musi bejt kazdymu jasny, ze kdyby se to lezlo tamtudy, tak by jisteni bylo jinde. Nehlede ze by to znicilo peknou primou linii..


Na dolez jsem si dal Caru, kterou jsem si nepamatoval jako prilis tezkou aaaaa to bylo trapeni :) tri odsedy a stejne jsem to nedolez, jeste ze jsem to minule nepodelal.
8+RP10.08.2011
Nejdriv jsem sel na flash, ale nemel jsem narok. Myslel jsem si ze jsem na klicovej presah/preskok kratkej. Dejvovi chvili trvalo me presvedcit, ze to tak neni! Takze flash se promenil v nacvicovani, cca 10 pokusu. i ten uplne zaverecnej vrsek docela prekvapi :)
Pak jsem odpocinul a na druhej ostrej uz to vylez. Dejvuv program zafungoval opet, mohl by vydat sekvencni navod na roviste :))


Co se tyce ojebu vpravo, tak je to fakt hafo daleko a musi bejt kazdymu jasny, ze kdyby se to lezlo tamtudy, tak by jisteni bylo jinde. Nehlede ze by to znicilo peknou primou linii..


Na dolez jsem si dal Caru, kterou jsem si nepamatoval jako prilis tezkou aaaaa to bylo trapeni :) tri odsedy a stejne jsem to nedolez, jeste ze jsem to minule nepodelal.
tulipan8+PP14.08.2011
Simčabez toho pravýho chytu8+PP17.09.2011
bez toho pravýho chytu
TujboPefa8+PP28.09.2011
Laco Šaolin8+RP07.10.2011
Fero8+PP09.11.2011
relicminule pytel, dneska jsem se v tom cejtil o dost líp. Jenže druhej nevyšel a třeti už teda z povinnosti. Z vlastní pýchy si to nezvednu s lomítkem. Asi mi to nesedí (krátká boulderová cesta;))8+PP14.04.2012
minule pytel, dneska jsem se v tom cejtil o dost líp. Jenže druhej nevyšel a třeti už teda z povinnosti. Z vlastní pýchy si to nezvednu s lomítkem. Asi mi to nesedí (krátká boulderová cesta;))
novakjaSmolně na druhej jsem po nemoci a tak sila a vytrvalost stojej za hovno8+PP12.08.2012
Smolně na druhej jsem po nemoci a tak sila a vytrvalost stojej za hovno
blabos8+PP03.11.2012
Plechy8+PP24.11.2012
jelucha8+PP28.04.2013
draKubastentokrát přímo, docela pěknej krok8+PP28.04.2013
tentokrát přímo, docela pěknej krok
VasekdegammaV OS pokusu sem nedal už spodek, na klíčový místo nahoře sem chvíli nevěděl jak a pak sem zjistil, že se z toho bočákostisku na PR natáhnu LR až nahoru do dobrý lišty, ze který cvakám a jdu z ní i pak dynamem nahoru do police.8+PP29.09.2013
V OS pokusu sem nedal už spodek, na klíčový místo nahoře sem chvíli nevěděl jak a pak sem zjistil, že se z toho bočákostisku na PR natáhnu LR až nahoru do dobrý lišty, ze který cvakám a jdu z ní i pak dynamem nahoru do police.
ondrasletos na jare jsem boulder asi po 5 letech od prvniho nalezeni do cesty zkroknul, ale v pokusu jsem uz nemel silu, dneska jsem to ozivil a s Dejvovyma radama trochu poladil program, pak uz stacilo zabrat a vylezt8+PP13.10.2013
letos na jare jsem boulder asi po 5 letech od prvniho nalezeni do cesty zkroknul, ale v pokusu jsem uz nemel silu, dneska jsem to ozivil a s Dejvovyma radama trochu poladil program, pak uz stacilo zabrat a vylezt
ValmarPěkný bouldřík.. neřekl bych, že jednokrokový..8+PP02.11.2013
Pěkný bouldřík.. neřekl bych, že jednokrokový..
dom8+PP24.11.2013
*tom*8+OS02.03.2014
klara8+AF11.03.2014
mates m.pěknej bouldřík, v tom dnešnim vedru (22st) to navíc docela jelo; na skokokrok do výlezu jsem si moc nevěřil, ale nakonec mi pacičky neustřelily :)8+flash09.10.2014
pěknej bouldřík, v tom dnešnim vedru (22st) to navíc docela jelo; na skokokrok do výlezu jsem si moc nevěřil, ale nakonec mi pacičky neustřelily :)
jan2neni to tezke, kdybych nebyl lehce ko tak by to slo rychlej :-) silovina za bocak...ale pekna!8+PP28.10.2014
neni to tezke, kdybych nebyl lehce ko tak by to slo rychlej :-) silovina za bocak...ale pekna!
butcher8+PP08.03.2015
laurotNa OS (vlastne flash - videl jsem v tom loni Feu, ale nic si nepamatoval) mne zastavil ten bocak na pravacku. Potom, co jsem se smiril, ze tam nic jineho neni, to uz slo. Moc nemám rad tyhle bouldrovy cesty. Takže mne překvapilo, že to šlo docela dobře a druhým to padlo. Asi zimní bouldrovka...8+RP11.04.2015
Na OS (vlastne flash - videl jsem v tom loni Feu, ale nic si nepamatoval) mne zastavil ten bocak na pravacku. Potom, co jsem se smiril, ze tam nic jineho neni, to uz slo. Moc nemám rad tyhle bouldrovy cesty. Takže mne překvapilo, že to šlo docela dobře a druhým to padlo. Asi zimní bouldrovka...
niku848+PP14.06.2015
Véča8+PP01.11.2015
Lukš8+AF12.09.2016
Lukš8+RP11.12.2016
Jumper8+OS03.03.2017
Nikita8+PP25.03.2018
pavelllHezké lezení, i když těžší pasáž je krátká, tak to není jen jeden krok. První pokus vypadal beznadějně, nakonec se mi ale klíčový nátah pod 3. nt podařilo udělat z vysokých nohou a na druhý pokus jsem to kupodivu hodně bez problémů spojil. Nad 3. nt je ještě krásný dlouhý dynamický krok do výlezové police. Po prvním pokusu to byl hodně nečekaný úspěch. Ani jsem se nebál při cvakání 3. nt, které je trochu nejisté, přeci jen pravá ruka je malá a levá noha vysoká a kluzká...8+PP22.04.2018
Hezké lezení, i když těžší pasáž je krátká, tak to není jen jeden krok. První pokus vypadal beznadějně, nakonec se mi ale klíčový nátah pod 3. nt podařilo udělat z vysokých nohou a na druhý pokus jsem to kupodivu hodně bez problémů spojil. Nad 3. nt je ještě krásný dlouhý dynamický krok do výlezové police. Po prvním pokusu to byl hodně nečekaný úspěch. Ani jsem se nebál při cvakání 3. nt, které je trochu nejisté, přeci jen pravá ruka je malá a levá noha vysoká a kluzká...
Mikundulaspřímo, zajímavý, člověk nemůže přijít na to proč padá a padá8+PP29.06.2018
přímo, zajímavý, člověk nemůže přijít na to proč padá a padá
ondrahlinka8+PP27.02.2019
blacks8PP08.05.2019
Dan PMoc jsem se teda necejtil, ale prislko mi to prisny. Nechapu ten ojeb, musel jsem se hodne snazit, abych natraverzoval do Get a to az na vrsku, protoze mi neslo se vyvalit na vrsek. Bouldr jsem delal nadmiru poctive a na brzdy-leva lista, prava bocako stisk, do jebky, pridrz v oblym sokoliku za zoubek a natha do vrsku do madla. Jako 2-3 tezky kroky, sorry. Na vrsek jsem se v prelezu prevalil zleva, kdy by se dlao zase namitnout, ze to jebu zleva. A co na to Jan Tleskac?8+PP09.10.2020
Moc jsem se teda necejtil, ale prislko mi to prisny. Nechapu ten ojeb, musel jsem se hodne snazit, abych natraverzoval do Get a to az na vrsku, protoze mi neslo se vyvalit na vrsek. Bouldr jsem delal nadmiru poctive a na brzdy-leva lista, prava bocako stisk, do jebky, pridrz v oblym sokoliku za zoubek a natha do vrsku do madla. Jako 2-3 tezky kroky, sorry. Na vrsek jsem se v prelezu prevalil zleva, kdy by se dlao zase namitnout, ze to jebu zleva. A co na to Jan Tleskac?
Jakub.Scelkem silove narocna, je potreba prejit boulder v prostred. Po te jen prehopsat na horni hranu.8+PP17.11.2020
celkem silove narocna, je potreba prejit boulder v prostred. Po te jen prehopsat na horni hranu.
peldaPěkné8+PP21.08.2021
Pěkné
rxdek8+PP13.02.2022
AdamFS8+PP19.03.2022
ondrasekdruhy den second go8+PP29.10.2022
druhy den second go
Jenda9978+PP29.10.2022
bingosh8+PP12.10.2023
stepan.bulena8+OS14.04.2024
-Ivoš-8+PP09.01.2025

 Přidání cesty do deníčku
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (27)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1428 
 Neřeším to – lezu vše 
 1129 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi