LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jedu, šlapu na ty nohy!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Frankenjura Band 1 a Band 2
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019

Závody
MS v lezení (16.09)
Boulder challenge (22.09)
MMČR v boulderingu (24.09)

Žebříček
Cesty:
51.Audes 9871
52.Chejn 9810
53.Krupař 9800
Bouldry:
51.Šolc 8406
52.Průcha 8403
53.Manova 8400
Hory:
1.Skopec 7606
2.Bloudek 7201
3.Mrklovský 7039

Výsledky
SP Kranj (03.09)
Rock Master (27.08)
ČP boulder Fesťák (27.08)

Deníčky
5172 lezců
925132 cest
Nové přelezy:
Větroplach Xa
Hadraplán Xb
Arachnofob Xb
Microchips 9/9+
Lop Nor 9+
Tauschgesc 9+
Mám Jednu 10-
Lernpause 9-
Býčí Krev 11-/11
One Whore´ 10/10+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Výsledky MČR mládeže a MČR v lezení na rychlost

Sambar Speed 2013

smallV sobotu 30.11.2013 se na Kladně konaly závody MČR mládeže (poslední závod ČPM) a MČR ve sportovním lezení na rychlost.
Na MČR zvítězili Jan Kříž a Lucie Hrozová. fotky

  Po dvouleté pauze a čekání na novou lezeckou stěnu, která je v provozu od října, i konečně slibovaný rychlostní profil, jsme se rozhodli znovu závod Českého poháru na rychlost uspořádat již jako Mistrovství České republiky. V případě MČR mládeže se jednalo o 4. Český pohár mládeže na rychlost.
  Termín závodů byl už od loňska jasný, i to, že mládež a dospělé bude lepší uspořádat v jeden den naráz. Jen jsme se spoustou věcí museli čekat až na dokončení výstavby lezecké stěny, novinek bylo hodně a nejvíc práce bylo třeba udělat těsně před závodem. Také závěr závodní sezóny se dost posunul. Takže jsme nakonec třeba přišli o účast Libora Hrozy, který už odcestoval a připravuje se na další závodní rok.
  Jiné závody ČP na rychlost se letos bohužel nekonaly, ale to se doufejme na příští rok změní, protože dospělé zájemce o závody máme a také máme kde závodit a kde trénovat.

poster


  Díky všem sponzorům a partnerům, kteří nám vyšli vstříc, se závody podařilo materiálně, personálně i finančně zajistit. Na spolupráci (opět) kývli i jedni z nejlepších pořadatelů které znám, pak už tedy zbývalo jen správně rozdat úkoly a snažit se, aby všechno bylo pokud možno perfektní (no, trochu byla znát ta dvouletá pauza od posledního pořádání ČP a ČPM). Drobných nedostatků mám i letos plný seznam a doufám, že závodníci i diváci jich postřehli jen málo, ale za sebe myslím, že výsledek celé akce byl pro závodníky v plusech.

  Tnu nyní do vlastních řad a vybírám za mě tři nejzávažnější pochybení:
A, drobný zmatek nastal při prezenci, jejíž zabezpečení jsem podcenil.
B, cesty pro nejmenší děti jsem si představoval přehlednější, čili očištěné od chytů jiných cest (zvláště na MČR) ale nebudu to letos zbytečně "zdůvodňovat" časem a penězi a odzávodilo se to.
C, při vyhlášení jsem neměl po ruce další místa v pořadí mimo pořadí závodníků na bedně, ale alespoň to bylo rychlejší. Pak snad díky tomu, že jsme používali dva různé závodní systémy pro dva různé závodní profily došlo i k chybě ve výpočtu při vyhodnocení celkového pořadí ČPM.
Za vše se tímto ještě jednou omlouvám, výsledky již Lumír opravil.

poháry a medaile na MČR a MČR mládeže


  K organizaci závodů: Rozhodli jsme se spojit závody mládeže i dospělých, aby děti viděli závodit dospělé a také aby jsme ušetřili čas a peníze jak organizátorů, tak i závodníků a veškerého doprovodu. Prezenci jsem posunul až na devátou hodinu, aby mohli ráno přicestovat vzdálenější závodníci (většinou z Moravy), no harmonogram se nám od posledně natáhl o dobu, kdy si závodníci zkoušejí cesty (to, že odpadla izolace považuji za plus po všech stránkách), časový harmonogram přibližně odpovídal i s rezervami pro případné: odpočinky personálu i závodníků, hašení nenadálých problémů, nebo nával startujících závodníků. Vyhlášení dětí tedy nešlo více urychlit a nikam vměstnat, veškerý čas se plně využil. To vše spolu nese nevýhody dlouhého čekání dětí a pozdějšího odjezdu. Ale vždyť je to MČR a jednou v roce, dětem se to snad vrátilo na velkých odměnách.
  Celkový počet závodníků jsme očekávali mezi 30-50 a zatím se to moc nemění, juniory nám snad prý ubral obří boulderingový Mejcup (konaný ve stejném termínu v Brně). Na můj vkus se celkově rychlostní závodění v ČR posunuje možná pomalu.
  Sambar Speed jsem začal pořádat, abych oživil dění na staré kladenské lezecké stěně. Ta (i s 25m venkovní věží) na ČP v obtížnosti přestala stačit už před deseti lety, ale co se rychlosti týče, šlo o vytrvalostně nejdrsnější závody u nás pro svou délku, včetně špeku, v podobě velkého vodorovného převisu, takže tréningově dobrá příprava (jezdili moraváci a hecli jsme i domácí lezce). Pro stáří stěny, dosavadní štěstěnu při počasí, i vidinu přiblížení se světovým parametrům rychlostního lezení jsme se rozhodli celou akci přesunout na novou kladenskou lezeckou stěnu. Pořadatelská pauza byla odpočinková i technologická. To, že letos nebyl ČP dospělých, přičítám vyšším požadavkům na závodní cesty a doufám, že se to postupně zvedne, organizátorsky vzchopí a závodníci budou přibývat, pohlížíme li na to jako jednu z disciplín soutěžního lezení.
  Závodní profil pro dvě cesty tedy v ČR konečně máme i s chyty, vlastní časomíra je ve vývoji,... Zbývá už jen optimalizovat časový harmonogram (i nejmladší děti budou pravděpodobně závodit na chyty doplněné standardce) a termíny závodů (nominační závod, kolize se světovými závody, možnost tréninku na závodním profilu).

standardní závodní profily


  Co se podařilo: máme dobré vztahy se sponzory, závodní 15m profil světového formátu pro duel včetně standardních chytů, odzkoušely se tlačítka a vyvíjí se program na měření času, takže české závodní rychlolezení se přibližuje úrovni SP.
Závodníci si odnesli bohaté odměny i zážitky a tušíme, že se do Kladna ještě vrátí. Ceny dětem předávali Lucie Hrozová a Jan Kříž.
Obří koláč, rohlík, nebo housku z Kompeku si navíc k poháru, medaili, diplomu a věcným cenám odnesli nejmladší nebo nejrychlejší závodníci. Dívky a ženy květiny, dospěláci peníze. Vlastně každý závodník si odnesl nějakou odměnu už za účast (a kdo musel odjet dříve, může mi zavolat nebo napsat). A co patřilo mezi největší odměny? Např. balkny od Makaku, lanobatohy, předplatné časopisů Montana a Lidé&Hory, sandále od Saltiku, lékárny, trička, čepice, šátky, karabiny a jiné lezecké harampádí i něco na zub nebo na čtení.
Proběhlo také vyhlášení Českého poháru mládeže, přítomní závodníci obdrželi poháry a diplomy. ... a nakonec i pořadatelé byli odměněni drobnými dárky.

  To dobré nakonec vždy převažuje. Od několika nocí (co už dlouho nepamatuji), kdy jsem se probudil a přemítal, co se vše musí ještě zařídit a udělat, přibylo spousta světlých okamžiků. Krásná nová vysoká lezecká stěna se závodním profilem, když přišly chyty na stěnu, kluci co vyráběli nová tlačítka časomíry, dobré zprávy od sponzorů i každý předem přihlášený závodník, slova podpory a chvály od hlavního rozhodčího při telefonických konzultacích, i od závodníků a rodičů během víkendu, seznámení s novými tvářemi fajn rodičů i dětí.
  No a ty největší radosti, když jsme sundali nepotřebné chyty, závodní cesty prokoukly (no tu půlnoc jsem pořadatelství hodně litoval), když dorazily první závodníci a večer poprvé zkoušely cesty, když byly cesty a časomíry připravené na ráno, když se dostavili i další nepřihlášení závodníci, když neselhala časomíra, když si děti fandili při lezení a když se děti usmívaly na stupních vítězů a dary nemohly unést. Nakonec třeba v sedm večer, když se podařilo uklidit stěnu a vyhnat i všechny pořadatele do hajan, sednout si na chvíli a dát si konečně panáka.
  Tak asi jo, tak zase příště jo...

Všem znovu děkuji za účast nebo pomoc,
věcná kritika je vítána, fotky a videa se připravují.


MČR

MČR


Výsledky Mistrovství České republiky 2013 - rychlostmuži
1. Jan Kříž, 96 (SASM Líšeň Brno)
2. Marek Dvořák, 92 (HK Lanškroun)
3. Petr Burian, 91
4. Jan Doseděl, 97 (HK Lanškroun, Saltic)
5. David Lenc, 90
6. Michal Motl, 74
7. Jiří Hrabě, 79 (Hpráce EU)
8. Miroslav Doseděl, 97 (HK Lanškroun, Saltic)

ženy
1. Lucie Hrozová, 88 (HO Holešovice; Tyma; Nordblanc; Sir Joseph; Gilmonte; Raveltik)
2. Veronika Scheuerová, 97 (HK Lanškroun; Saltic)
3. Pokorná Andrea, 97 (HK Lanškroun o.s.; Saltic)

muži

ženy

MČR muži

MČR ženyVýsledky MČR mládeže 2013 - rychlostjunioři a juniorky
- bez účasti

kategorie A - chlapci
1. Jan Kříž, 96 (SASM Líšeň Brno)
2. Jan Doseděl, 97 (HK Lanškroun; Saltic)
3.  Miroslav Doseděl, 97 (HK Lanškroun; Saltic)

kategorie A - dívky
1. Veronika Scheuerová, 97 (HK Lanškroun; Saltic)
2. Pokorná Andrea, 97 (HK Lanškroun o.s.; Saltic)
3. Jana Bogárová, 97 (Adrenalin Prostějov)

kategorie B - chlapci
1. Pavel Krůtil, 98 (HK Pálavský Věšák; Orel Břeclav)
2. Adam Smiga, 98 (HK Orlová - HO TJ Baník Karviná; Vilikus)
3. Martin Chytil, 99 (HO SVČ Lipník n. Bečvou)

kategorie B - dívky
- bez účasti

chlapci kategorie A a B

dívky kategorie A a B

MČR mládeže

MČR mládeže

rozhodčí a diváci

rozhodčí a diváci

MČR mládeže


kategorie C - chlapci
1. Matěj Burian, 00 (Rocky Monkeys; Sokol Brno 1; AK Lang)
2. Kryštof Pacejka, 00 (HO Rebel Pustiměř)
3. Radim Hejdušek, 01 (HO Adrenalin Prostějov)
4. Ondřej Novák, 01

kategorie C - dívky
1. Hana Křížová, 01 (SASM Líšeň)
2. Anna Marie Staňková, 01 (HOM Alpin IV)
3. Jana Jedličková, 01 (HO Lezci Kladno)

kategorie D - chlapci
1. Lukáš Doleček, 03 (HK Lanškroun)
2. Šimon Cibulka, 05 (SPL Pustiměř; Orel Kroměříž; Saltic)
3. Čeněk Babača, 03 (HO Příbor)
4. Kamil Škop, 02 (HO SVČ Lipník n. Bečvou)
5. Jan Kohler Jan, 03 (HO Pohodička Slaný)
6. Tomáš Jelínek, 05
7. Matyáš Fišer, 07 (Horoguru)

kategorie D - dívky
1. Tereza Cibulková, 03 (SPL Pustiměř; Orel Kroměříž; Saltic)
2. Kateřina Dvořáková, 03 (Rocky Monkeys; Sokol Brno 1)
3. Markéta Janošová, 04 (HK Orlová - HO TJ Baník Karviná; Saltic; Singing Rock; Vilik)
4. Hana Šikulová, 05 (Adrenalin Prostějov)


chlapci kategorie C a D

dívky kategorie C a D

nejmladší závodník MČR mládeže


Nej:
první závody v ČR na standardní 15m trati
druhé antidopingové testy na horolezeckých závodech
nejlepší čas Jan Kříž 0:07,95 v kvalifikaci (muži)

nejmladší účastníci Matyáš Fišer (2007) a Hana Šikulová (2005)
Výsledky Českého poháru mládeže 2013 - rychlost

chlapci
dívkyAntidopingová kontrola


- závody MČR navštívili antidopingoví kontroloři, kteří se spokojili s odevzdanou močí několika vybraných závodníků a závodnic a poté pěli chválu na úroveň závodů i lezecké stěny. Výsledky (doufejme bez nálezu) budou známé do měsíce. Stalo se tak nejspíše podruhé v historii českého horolezeckého sportu (dle statistik na stránkách antidoping.cz jsou známé 4 negativní výsledky z roku 2003).Odkazy:
Kalendář závodů ČHS 2013

Antidopingový výbor ČRMarťan   [úpravy] 07:00 02.12.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Záznam ze závodů16:09:09 06.12.2013
Záznam ze závodů najdete na
https://www.youtube.com/user/videoclimbing/
VideoClimbingodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Sektor Delfín
Rodellar
 Databáze cest:
Všechny cesty (153253)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Gams´n´Roses 5- Triebental
Temno V Tisá - Hřebenové Věže
Nic Pro Malé IXa Ostaš
Bramborák 6B+ Štarkov
Free Frank 7a Sass Beita
Nově komentované:
Optima 7 Gesäuse
Optima 7 Gesäuse
Španělský Mušky IXa Labské Údolí - Levý Břeh
Španělský Mušky IXa Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Pojisteni do Tater | Pojisteni do Tater | Pojisteni do Tater | Re: Tréner Brno a okolí | Re: Pálava - Martinka ztracený friend | Re: Pálava - Martinka ztracený friend | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Tréner Brno a okolí | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy |

 Nové komentáře:
Pro všechny "chytrý" hlavy na Lezci | Re: rakaposhi | No ale Lukynku B.!! | Re: Lynch | Záchranná akce | Re: rakaposhi | Re: rakaposhi | Re: Pank je jinde | Re: Je mi spatne velebnosti | Re: Klasika |

 Kde to vře:
2 Češi a Pákistánec z Rakapoši už jsou zachránění a v bezpečí (66)
Vyjádření ČHS k pojistné události - záchranné akci na Rakaposhi (54)
Tisk: Pákistán zadržuje české horolezce, dokud nezaplatí pokutu (42)
Jak jsem lezl spáru, kterou jsem viděl na Youtube (37)
Odstraněná skála v Broumovských stěnách (20)
2 čeští horolezci a Pákistánec uvízli při sestupu z Rakapoši (18)
Adam Ondra se oženil (5)
DISMANTEAM - Gasherbrum II (4)
Mistrovství světa v lezení (4)
Alex Megos souhlasí, že jeho Bibliographie je pouze 9b+ a ne 9c (4)

 Nově v inzerci:
SEA TO SUMMIT SPARK II | Kalhoty GORE Bike wear | Scarpa Ribelle Tech 2.0 HD, vel.43 | Scarpa Ribelle Tech 2.0 HD, vel.43 | Nezabloudila sem horalka z Pardubic a okolí? | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 250-410 Kč | Lezeni tento týden | maglajzáky | Krosna na noseni deti SALEWA | Permanentka |

 Anketa:
Používáte nástupový kobereček?
 Ano 
 163 
 Jen na písku  
 62 
 Ne 
 122 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.