LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Nová kniha Medaile na chvíli o olympijském příběhu Adama Ondry
Nová kniha Lékaři na horách: neviditelní hrdinové
Slovinsko

Závody
ČP ve skialpinismu Říčky (11.02)
Sambar Kids Cup (12.02)
ČP ve skialpinismu Kraličák (18.02)

Žebříček
Cesty:
41.Paarová 10051
42.Paprsek 10035
43.H2 10020
Bouldry:
41.Šmíd 8556
42.Vavřík 8550
43.Hricák 8550
Hory:
6.Chomová 6164
7.Sukačová 5864
8.Punčochář 5742

Výsledky
Světový pohár v ledolezení Švýcarsko (26.01)
Světový pohár v ledolezení Francie (20.01)
Světový pohár v ledolezení Jižní Korea (13.01)

Deníčky
5350 lezců
1012037 cest
Nové přelezy:
Hiphop 7C+
Zenestrin 7c
Siddharta 7a+
Franti 7c+
Rastreator 7b
Sendero Lu 7b
Super Cant 8a
Solos A So 7c
Laura 8a
Strongman 7C

Stěny
Squash Arena Liberec - Liberec
Areál sportu - Bystřice nad Pernštejnem
Makak LBC - zrušena - Liberec

Prodejny
HUDYsport - Brno
HUDYsport - Jičín
HUDYsport - Praha 9

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Dry Tool Cup Brno 2022

report

Dry Tool Cup Brno 2022
2. kolo EP v ledolezení na obtížnost 2022/2023
2. kolo ČP v ledolezení na obtížnost a MČR dospělých a mládeže 2022

První prosincový víkend je ze námi a s ním i Dry Tool Cup Brno 2022. Komorně obsazené MČR v ledolezení na obtížnost a současně možná nejobsazenější mezinárodní závod v ledolezení na obtížnost za několik posledních let.

Celkem 28 žen (7 CZE) a 57 mužů (8 CZE), dohromady 85 závodníků z celkem 14 evropských zemí, USA a JPN.

Zvládnout takto vysoký počet závodníků v jednodenním závodě s kvalifikací na celkem pěti cestách, s finále a závěrečnou afterparty bylo výzvou i pro velmi zkušený tým pořádajícího HO Lokomotiva Brno. S ohledem na to, že poprvé realizovaný live stream finále začal včas a vyhlášení proběhlo podle plánu, zdá se, že plán vyšel.

Brněnský závod je populární právě pro nezvykle velký počet kvalifikačních cest, v kterých si však současně dobře zalezou i méně zkušení lezci této disciplíny. Finále je svou délkou přesahující 30 lezeckých metrů jednou z nejdelších cest celého EP UIAA. Tři cesty TR byly společné pro muži i ženy, dvě kvalifikační cesty lezené na prvním pak byly oddělené.
Od čtvrt na deset dopoledne do čtyř se všichni prostřídali na všech pěti kvalifikačních cestách a díky kvalitnímu výsledku závodníků z JPN jak v kategorii žen, tak mužů jsme z důvodu kvóty pro evropské závodníky navýšili počet finalistů na devět.

Přesně v 17:20 proběhlo představení finalistů a šlo se na vlastní finále. Pro ženy byla připravena cesta z klasických PE chytů, která se v polovině napojila do cesty mužů a společně pokračovali do topu. Mužský start neponechal hned od začátku prostor pro chyby. Kamenné chyty SmartSonePro, TP a ocelové Kužniaszpeju na strukturách RE-PLY, Anatomic a AIX vytvořily mix síly, techniky a odhodlání. Zaváhání se neodpouštělo.
Velmi kvalitní výkon podali hned první dva lezci ve finále, kdy Marion Thomas (FRA) nahlédla až do vrcholového headwallu a Denis Van Hoek (NED) do visících kostek ve stropě. Jako by se zdálo, že finále je příliš lehké, opak byl pravdou a oba předvedli na zahájení finále excelentní výkony.

Další z finalistů nastupovali do cest se střídavými úspěchy i nečekanými smeknutími a jednalo se o podívanou plnou nečekaných zvratů. Zejména pro muže umístěná „žába“ u sedmé expresky přinesla řadě závodníků nečekané problémy k řešení.
Celkově nejlépe se s nástrahami finálových cest vypořádali z prvních míst postupující Franzciska Schönbachler (SUI) a Virgil Devine (FRA). Franzciska se pak jako jediný závodník celého pole mohla rozhlédnout z topového chytu, který však dosáhla přibližně 10 vteřin po konci limitu. Virgil měl na top velmi dobře našlápnuto, ale únava ze spodní části mužské cesty a ostré tempo, které musel držet, ho stály spoustu sil, a nedokázal tak odkontrolovat poslední technickou sekci ocelových chytů pod topem. O jeho vítězství nad druhým Benjaminem Bosshardem (SUI) tak při shodě ve finále nakonec rozhodnul lepší výsledek z kvalifikace. Třetím nejlepším mužem, který taktéž nahlédnul do vrcholového headwallu byl Basile Fetet (FRA).

V kategorii žen dokázala úvodní výkon Marion Thomas (FRA) krom Franzcisky už pouze Mariane van Der Steen (NED). Za tento výkon si odnesla stříbro a bronz připadnul sympatické francouzské lezkyni.

Po vygradovaném finále následovalo předání cen. Nejprve nejlepším juniorů v kategorii U16 Matyáši Lienerthovi z domácího HO Lokomotiva Brno, Anně Ludmile Hrbáčové a Adéle Vaverkové (obě U19) z dalšího z brněnských oddílů Na-Horu a skupinu českých juniorů uzavřel Jindřich Nebojsa (U21) z Lezčat Kuřim.

Dalším v pořadí bylo poprvé vyhlášení výsledků Českého poháru za rok 2022. Jelikož se podařilo zrealizovat dva závody. Jako start, to rozhodně není špatné a uvidíme, co přinese v příštím roce zvažovaná užší spolupráce Českého horolezeckého svazu a Slovenského SHS JAMES. Vítězi ČP se stali Anna Ludmila Hrbáčová (Na-Horu) a David Kouřil (HO Lokomotiva Brno).

Tituly mistrů ČR taktéž zcela opanovalo domácí Brno. Hegemonii pořádajícího oddílu narušila pouze stříbrná pozice v kategorii žen. Ale i to je trochu diskutabilní, neboť brněnské oddíly na všech závodech velmi úzce spolupracují a kolikrát není poznat, kdo je vlastně z kterého oddílu. Třetí místo ženy Táňa Vrtíková (HO Lokomotiva Brno), druhé místo Tereza Sukačová (Lezčata Kuřim) a Mistryní ČR 2022 se stala Aneta Loužecká (HO Lokomotiva Brno). Mezi muži bylo pódium čistě oddílové, třetí Vít Orava, druhý Jakub Šibor a mistrem ČR 2022 se stal David Kouřil, všichni HO Lokomotiva Brno.

Předávání vyvrcholilo vyhlášením celkového pořadí závodu EP 2022/2023, medaile, poháry i ceny od našich partnerů. Zde je na místě potřeba poděkovat. Omlouvám se, pokud mé poděkování bude bude seřazeno subjektivně, ale tak to je.
Na prvním místě poděkování patří celému organizačnímu týmu HO Lokomotiva Brno, VHS Brno, Na-Horu, Lezčata Kuřim, ale i řadě dalších lidí, kteří pomáhali nejen v průběhu závodu, ale i s jeho přípravou. A pokud řeknu, že to byly nakonec v součtu stovky hodin, tak opravdu nekecám. Takže všem těmto lidem za jejich nasazení a nadšení první velký dík.

Hned na druhém je pak Město Brno, Jihomoravský kraj, UIAA a ČHS. Bez funkční spolupráce se všemi těmito klíčovými partnery by vůbec nebylo zvažovatelné se do realizace obdobné akce pustit. Velmi si vážíme záštity primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové, kterou nad naším závodem převzala. Obrovský díky patří panu Jaroslavu Suchému, náměstku primátorky města Brna, který město zastoupil při předávání ocenění a je za ním obrovské množství práce týkající se podpory sportu a mládeže v celém Jihomoravském regionu. Město Brno a Jihomoravský kraj nás podpořili i v minulých letech. A zejména díky úzké spolupráci s městem Brnem je aktuálně celý pilíř oddílu zapůjčen, a stal se tak zcela oficiálním sportovním zázemím HO Lokomotiva Brno. I díky tomu bylo možné letos nezačínat z nuly, ale opřít se o zkušenosti z minulých dvou turbulentních let.

Těžké říct, zda poděkování na třetím místě, protože bez třetího by těžko bylo i to první a druhé. Jsou to všichni partneři, kteří nám pomáhají celý projekt ekonomicky zvládnout.  Ať již přímou podporou nebo materiálově. Velmi si vážíme a děkujeme všem těmto našim dlouhodobým partnerům PETZL, HUDY, TENDON, ROCKEMPIRE, DIRECTALPINE, Ledová stěna Vír, Nikolsburg Vinařství, Fr. Hanák – klenotnictví, FASTER.CZ.

Takže sledujte www.drytoolcup.eu, FB drytoolcup, IG a YouTube drytoolbrno a těšíme se spolu s vámi na další akce a zážitky. Každopádně první prosincový víkend 2023 si rozhodně nechejte v kalendáři volný :-)

Za celý organizační tým HO Lokomotiva Brno

Zoban


Výsledky:

EP Brno muži

EP  Brno ženy

MČR a ČP 2022


Fotky (© Robert Hendrikssen):


Partneři:Zoban   [úpravy] 07:15 05.12.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Eurotech 6c
 Databáze cest:
Všechny cesty (163918)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Massonia! 6b+ Val Di Nava
Ailis 6b+ Val Di Nava
30.000 SPIT A.C. 7b Val Di Nava
Zenestrin 7c Val Di Nava
Riti Magici Al Tramonto 6b+ Rian Cornei
Nově komentované:
Začarovaný Kruh IXa Skály U České Kamenice
One Winter In Paradise 7c/7c+ Mimice
6 Marzo 6a+ Bassilandia
Matějova Pata 9- Skály Proti Dívčímu Kameni

 Nově v diskusi:
Re: Bouldry okolí Pardubic | Re: Marťan | Re: Bouldry okolí Pardubic | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: NOVÁ STĚNA - KBELY | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan |

 Nové komentáře:
Re: K cemu sila? | Re: K cemu sila? | Re: Inu | Re: K cemu sila? | Re: Inu | Re: K cemu sila? | Re: K cemu sila? | Re: K cemu sila? | Re: Inu | Re: Inu |

 Kde to vře:
Ve válce na Ukrajině padli dva významní ukrajinští horolezci (76)
Vojta Trojan: Wild West 9a/9a+ (64)
Dočasně uzavřeno lezení v Praze a v několika dalších oblastech (21)
Co se v mládí naučíš…..aneb problematika lezení dětí (15)
EYOF: Eva Matějovičová 3. v olympijské disciplíně skialp-sprint (11)
V Ostravě vzniká nová velká bouldrovka Hangar (11)
Stepboard (9)
Dva horolezci zemřeli v lavině ve Vysokých Tatrách (8)
Osoje Čikola (7)
Video: Adam Ondra zkouší těžký projekt Excalibur v Arcu (7)

 Nově v inzerci:
Parťačka na lezení | kalhoty OCÚN Honk Pants Men | Materiál z pozůstalosti 80 léta | G3 | Lezečky La Sportiva Miura | Batoh The North Face Badlands 75 Carbon fiber | Pyreneje | Sardinie 27.3. - 3.4. | Ženu ...ideálně na furt | Nové lezečky Scarpa Mago 43,5 |


 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.