LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   "Technika je vždycky jenom skrytá síla" A.O.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Hrdě, tvrdě, mazaně!
Doteky hvězd a stíny v horách
Best of Arco

Závody
Lokalblok Bouldering Session VII (02.09)
Rock Point MČR v boulderingu 2014 (13.09)
Sambar speed 2014 (05.10)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13891
2.Jungling 11366
3."Fido" 11200
Bouldry:
1.Stráník 11150
2.Jungling 10550
3.Stráník 10475
Hory:
1.Skopec 7602
2.Štalmach 6143
3.Coubal 5857

Výsledky
European Youth Cup, ITA (11.08)
World Cup, Imst (AUT) (10.08)
European Youth Cup (04.08)

Deníčky
3693 lezců
471127 cest
Nové přelezy:
Rebirth 9
The Funera 9-
Not OP 9-
340R 9
Cumbawamba 9-
Hakuma Mad 9+
Esotheric 9+/10-
Jumanji 9-
Schweizer 9-
Werk 3 9-

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
martanlezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
liborlezec.cz
hoplezec.cz

Tip pro trénink

Anaerobní vytrvalost

Díky bohatému přísunu nových i starých lezeckých časopisů z Britských ostrovů se mi do ruky dostala příloha časopisu High Training Masterclass od Neila Greshama.

Snad se mému kamarádovi Patrikovi dále podaří unikat cizinecké polici, aby tento přísun neustal.  Nalezl jsem v ní několik zajímavých tipů pro trénink a časem je snad dodám sem na Lezce. Dnes to bude o anaerobním tréninku. Pro jistotu odkazuji na základní informace o tréninku zde na Lezci ve starších článcích a na výbornou Tefelnerovu knihu Trénink sportovního lezce.


TRÉNINK ANAEROBNÍ VYTRVALOSTI

Lezecká vytrvalost

Nejdříve musíme rozdělit lezecký vytrvalostní trénink na dvě kategorie. Za prvé na trénink anaerobní vytrvalosti, která je potřebná na „střední tratě“, jinak řečeno na středně dlouhé cesty do 15 až 18 m, skládající se z 15 až 30 kroků bez evidentně odpočinkových míst, kde výkon trvá 40 sekund až 3 minuty. Druhým typem jsou delší cesty, které se lezou déle než 5 minut a kde můžete laktát nahromaděný ve svalech částečně odbourat v odpočinkových místech, nebo v nich nejsou tak těžké pohyby, aby docházelo k  nadměrnému zakyselení. Tato vytrvalost se označuje jako anaerobně-aerobní a o jejím tréninku se někdy jindy.

Anaerobní vytrvalost

V cestách, kde je třeba anaerobní vytrvalost, padáte jen proto, že na ně pořádně netrénujete. Kroky v nich jsou těžké a intenzivní, děláte je dobře a najednou spadnete s pocitem, že to bylo něco mezi silovým selháním v bouldru a vyčerpáním v dlouhé cestě. Podle toho můžete snadno sestavit trénink na normálních umělých stěnách, tak i na bouldrovkách. Chce to cesty dlouhé 15 až 30 kroků. Většina lezců na umělých stěnách na takových cestách trénuje a dělají velmi rychlé pokroky. Při zachování základních principů sportovního tréninku můžete dostat své schopnosti skrz výkonnostní strop.

Intervalový trénink

Jak často už jste slyšeli „no pain, no gain“ (doslova: žádná bolest, žádné zlepšení)? Opravdu mnoho lezců věří, že vyčerpání až za hranici selhání, je jediná cesta k úspěchu. Když uděláš krok zpět a podíváš se do základních teorií anaerobního tréninku, budeš překvapen, co vše jsi dělal špatně. V tréninku anaerobního laktátového energetického systému pro všechny sporty je nejdůležitější najít správný poměr mezi objemem a intenzitou. Často lezci zkouší příliš těžké cesty a díky předčasnému vyčerpání neodtrénují požadovaný objem. Nebo naopak  lezete cesty příliš lehké a ani vám nenateče. Je to jednoduchá rovnovážná rovnice.  Začnete-li na příliš těžkých cestách, končíte vyčerpáni v cestách, na kterých se běžně rozlézáte. Místo toho zvolte cesty ležící pod vaším maximem, řekněme o stupeň lehčí. V těchto cestách byste měli padat až na konci tréninku, kdy už máte odlezen potřebný objem.
Každý se diví, proč mají francouzští lezci tak dobrou vytrvalost. Je to proto, že v jejich poměrně jednoduchém pojetí tréninku objetují  2/3 času něčemu, co my Britové ignorujeme – intervalovému tréninku.

Krok za krokem intervalovým tréninkem v lezení

1. Vytvořte si vhodné vyrovnané cesty nebo kolečka přibližně o 15 krocích. V tréninku se je snažte přelézt 6 až 8 krát s 2 minutovým odpočinkem, ideální je silové selhání na konci 7. série. Trefíte-li dobře obtížnost, dosáhnete požadovaného efektu velmi snadno. Doporučuje se o stupeň lehčí obtížnost, než je tvůj nejlepší On sight.
2. Když úspěšně vydržíte všech 8 sérií, můžete v dalším období zvýšit jejich počet na 9 až 10, pak na 12 a nakonec na 14.
3. Když se vám podaří vydržet všech 14 sérií, snižte odpočinek na 1 minutu a lezte opět jen 6 až 8 sérií. Se zvyšováním výkonnosti znovu zvyšujte počet sérií dle předchozího modelu: 9-10, pak 12.
Pokud dokáže absolvovat takový trénink, vaše anaerobní vytrvalost je jistě na vyšší úrovni než na začátku. V dalším cyklu experimentujte s delšími cestami do 30 kroků anebo s cestami o něco těžšími. Veďte si poctivě tréninkový deník a zaznamenávejte si počty kroků, série a délky odpočinků. Důležité je zachovat posloupnost a od lehčího se prokousávat k těžšímu.

Tipy pro lepší intervalový trénink

Když vás nebaví opakovaně lézt jednu cestu nebo kolo, není důvod, proč nekombinovat v sériích více cest různé délky a obtížnosti.  Můžete se i snažit o intervalový trénink na skále nebo v částech svého RP projektu.  Nezapomínejte, že intervalový trénink je velmi intenzivní. Tři tréninky za týden jsou dostačující a trénujte jen dobře odpočatí. Také je důležité správné rozložení aerobního vytrvalostního tréninku a intervalového tréninku pro anaerobní vytrvalost v průběhu tréninkového období.

Tabulka intervalů pro anaerobní trénink

Lez. čas(s).............40.............60............90..........120
Počet kroků...........12.............18............26..........34
Odpočinek (min.).1až2..........3až5..........4až10........5až15
Počet sérií.........6až14...........5až12.........4až10.......4až8
(tabulka upravena z  D. R. Lamba, Fyziologie cvičení, 1984)


(volně přeloženo z Neil Gresham´s Training masterclass)


Doplnění

Proti kapitole Speciální vytrvalostní anaerobní trénink (Tefelner, 1999) se v tomto článku mnoho nového nedozvíte. Anaerobní trénink je poslední část speciálního tréninkového období a musí mu předcházet řádně odtrénovaná předchozí část tohoto období (maximálka a speciální anaerobně-aerobní vytrvalost) a všeobecné tréninkové období. Jeho celková doba by neměla překročit 6 týdnů za makrocyklus. Přínosný je postup uvedený v Krok za krokem… a uvedená tabulka. Objemy vypočtené z tabulky odpovídají obvykle uváděným 100 až 300 krokům za trénink. Obecně by mělo platit, čím méně kroků v cestě (i v tréninku), tím by měly být těžší (= vyšší intenzita) a naopak. Udané odpočinky se mohou někomu zdát dlouhé, ale polezete-li opravdu těžké cesty, budou odpovídající, běžně se udává odpočinkový čas 1 až 3 krát delší než lezecký čas. Chce to vyzkoušet a nalézt nejvhodnější individuální řešení. Pro zintenzivnění a zpestření tréninku několik rad na závěr:
1. Vytvořte si více tréninkových cest, některé vyrovnané, jiné gradující.
2. Vytvořte si kontrolní projekt, abyste poznali zlepšení. Např. 20 krokovou cestu, kde zpočátku padáte při 15. kroku a časem se propracujete k topu. Pokus zařaďte v 2. nebo 3. sérii a dejte si po něm o něco delší odpočinek.
3. Imitace cvakání na bouldrovce. Všichni znáte, jak rychle dochází síla při cvakání jištění, kdy jedna ruka musí déle fixovat na chytu. Rozvěste po stěně pár expresek (Do čeho? Něco vymyslíte.), kolem pasu 3 m kus lana a během lezení procvakávejte presa. Když už nebudete mít magi na cvaknutí, zahrajte si na morálistu dolezte co nejdál, důležitější je odlézt požadovaný počet kroků. Brzy si zlepšíte techniku cvakání a naučíte se cvakat u pasu, což do skal přenesou jen ti méně bojácní.
4. Foot off lezení je velmi intenzivní tréninkový prostředek. Vyzkoušejte si lezení jen po rukou na 15 a vícekrokových problémech, ale jen při dostatečné výkonnosti, dokonale rozcvičení a rozlezení. Evidentně odpočinková místa pak najdete velmi těžko. Na campus boardu je to podobné, ale ne tak pohybově pestré.
5. Pro anaerobní trénink platí, že někdy méně znamená více, takže s rozumem. Při tomto tréninku se můžete velmi snadno přetrénovat.

David Chudoba   [úpravy] 08:24 21.11.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Tohle chapu
Je to hezky napsany, teda vlastne pekne prelozeny, teda vlastne vybral jsi Davide docela fajn clanek a srozumitelne jsi ho prelozil. Ze bych to podel nej zkusil ?
Zapsal: JirkaS, 10:07:41 21.11.2002
 Chápu...
...jen si myslím, že coby studovaný pedagog bys mohl vysvětlit pojmy, ne jen tupě přeložit či opsat. Hlavně rozdíl aerobní x anaerobní. Jsou i lidi, kteří začínají a TV nestudovali - i já.
Zapsal: Kája, 22:14:49 21.11.2002
 Bomba!!!
Díky Davide, jak už tady psal Standa, kéž by bylo více takových článků. Díky
Zapsal: študent, 06:23:35 22.11.2002
 Pro Káju
Proto jsem tam psal, že pro jistotu odkazuji na starší články na Lezci od Jirky Siky a na Tefelnera. Pokusím se ale v dalším článku se k tomu vrátit a krapet to osvětlit.
Zapsal: Bída, 09:37:00 22.11.2002
 Dost gut!!
Super, bomba. Před zahájením zimní přípravy na stěně TUL Harcov mě nemohl potkalt lepší článek. Pevně věřím, že to pomůže překonat můj problém, který jsi přesně definova. Lezu, lezu a nejednou letím. dojde mi jakoby z ničeho nic. Jen houšť podobné články. Díky Ti za něj.
Zapsal: Šéba, 12:10:23 22.11.2002
 Upozornění!
Popisovaný trénink je až na vrcholu tréninkové pyramidy. Tento článek jsem sem dal, protože byl v oné publikaci nejzajímavější. V podstatě jsem udělal metodickou chybu. Bez řádně odtrénovaného všeobecného období a bez poctivě odtrénované předcházející části speciálního období si jenom uškodíte! Anaerobní trénink se používá na vrcholu přípravy, pak má následovat tzv. vylaďovací období, při kterém se sníží celkový objem a lehce intenzita. Teprve toto období vás vyžene do vrcholné formy, protože si v něm relativně odpočinete. Pak děj se vůle boží.
Než zkusíte trénovat AN vytrvalost, přečtěte si články na Lezci (tip článků: trénink a metodika) a naplánujte si trénink. Já urychleně dopisuji další článek o vytrvalosti, hlavně o anaerobně-aerobní.
Zapsal: Bída, 12:49:41 22.11.2002
 Hustota
tak vam tedy reknu, ze to je dosti husty, ze vy asi budete sportovni lezci :-)))?
Zapsal: Trava, 08:56:56 25.11.2002
 Re:Re:Trava
Jak si to uhod makaci?:-)
Zapsal: Trava, 17:16:10 26.11.2002
 
panecku, podle ohlasu soudim, ze ve svetovym poharu pribide poradna particka cehunu...:))
Zapsal: michal, 09:18:12 28.11.2002
 Qesčn
Díky za super článek. Možná by bylo dobré objasnit, kdy lezeš anaerobně a kdy je výkon anaerobně-aerobní. Mám namysli souvislost s dalším článkem právě o anaerobně-aerobním výkonu, kde je vpodstatě určen 100% výkon resp. zátěž, což si člověk už představit dokáže.
Zapsal: Marťas, 11:30:05 15.02.2006
 GnDEEFZPf
Great Job Jordan!!! Hope Jen and Tim read these. It has been a while. Jazz is adorable and you two seem to be more in love than 8 years ago. OMG, has it relaly been 8 years???Lisa
Zapsal: nLffrrbMab, 23:57:27 28.09.2012
 WxZqglYdajxukTFqk
QGgsLw I truly appreciate this article post.Thanks Again. Much obliged.
Zapsal: kQBUYxBiGRxN, 09:45:41 05.06.2013
 ssUeIrrUKtSuD
ZTsKGS Appreciate you sharing, great blog post. Want more.
Zapsal: WDNncBAuhbTzsr, 22:58:22 06.06.2013
 yJdtPaQykriIbmcdd
54Yo7a Enjoyed every bit of your blog article. Cool.
Zapsal: mNJLTzJiiqMLkkxEEE, 04:20:17 07.06.2013
 mjkGIGlSdqqehvLx
XXpPEs Great, thanks for sharing this article post.Really thank you! Cool.
Zapsal: TNbKonIbtqyoyRenb, 15:04:40 19.06.2013
 mtXdyrsqvngiZJY
Appreciate you sharing, great article.Thanks Again. Much obliged.
Zapsal: CBUZYfiMLuMUh, 16:46:13 24.07.2013
 amOArnyIuEaFBlcp
I appreciate you sharing this blog article.Really thank you! Fantastic.
Zapsal: ZTdrtUvouLs, 19:07:50 25.07.2013
 AYSpfFGVljlKSB
nbI9Cs Muchos Gracias for your article post.Much thanks again. Keep writing.
Zapsal: UOWUNvfypBXIkh, 16:28:27 02.08.2013
 SBXRPfCd
qLmIBl Fantastic post.Really looking forward to read more. Fantastic.
Zapsal: RgrediEkJBsigr, 05:12:15 04.09.2013
 UqjyhhtFHPWQy
Very neat article post.Thanks Again. Cool.
Zapsal: VYiVnjiaqGMcinow, 18:36:29 07.11.2013
 XHAZYOpPsSiXWJNY
Thanks a lot for the article post.Thanks Again. Will read on...
Zapsal: ZoClsYYZwFhfLKgHj, 19:12:45 07.11.2013
 FHssOhPbrNoyQladd
I really liked your blog post.Thanks Again. Awesome.
Zapsal: mVbOFvflzuQwA, 00:24:57 08.11.2013
 kGvHFPPwFyHw
Fantastic post.Really thank you! Cool.
Zapsal: QHwhiTjRzM, 00:25:47 08.11.2013
 ADIstBHN
This is one awesome post.
Zapsal: vglOCQqCcANZ, 03:08:52 08.11.2013
 menLMjBtX
Great blog post.Really looking forward to read more. Cool.
Zapsal: zNahBknNOwIM, 03:09:54 08.11.2013
 vsalruwIUyBrIr
Wow, great blog article.Really thank you! Really Cool.
Zapsal: fwOgXhRtu, 05:46:06 08.11.2013
 QvxFwXqDtWBQs
Thanks-a-mundo for the blog post.Really thank you! Awesome.
Zapsal: gPPVsjASTgTyJPLa, 05:49:05 08.11.2013
 BvpYManRKUZQlzUcI
I really liked your blog article. Keep writing.
Zapsal: CWeyWkXTFYtgUJZU, 08:25:54 08.11.2013
 zRfjDwfkPyKKUmxqtb
Very neat blog article. Cool.
Zapsal: PnyWtksKre, 08:34:55 08.11.2013
 YnQWBJPHWAvCevqyhz
Thanks so much for the article post.Really looking forward to read more.
Zapsal: hATDYblDyr, 11:07:39 08.11.2013
 QKuPNAVHP
This is one awesome post.Thanks Again. Fantastic.
Zapsal: TzAMNZlhpSLQMrZUSd, 11:11:07 08.11.2013
 vKZNnWUGgldFy
Appreciate you sharing, great blog.Really looking forward to read more. Keep writing.
Zapsal: oxKjxcJYTYmMix, 13:51:22 08.11.2013
 EzPTkcHyITQlZh
I really like and appreciate your article. Great.
Zapsal: inbAIdWhPCEMdFXznw, 03:04:25 09.11.2013
 WTstktwmTn
I really enjoy the article.Really looking forward to read more. Awesome.
Zapsal: wUzmvbfxidj, 03:13:10 09.11.2013
 HvqTtixuTCxyWArFP
Im obliged for the article post. Awesome.
Zapsal: XiyDsGdNMpuYV, 05:50:46 09.11.2013
 dWNwNQRpRKZLhX
Thanks for the post.Thanks Again. Will read on...
Zapsal: xPclDRYoli, 05:58:31 09.11.2013
 xGjGxarMWZqbLUgAW
Im grateful for the post.
Zapsal: xlCbVpCJMJgql, 08:34:53 09.11.2013
 icFGbwyKKovUxHNMQX
I really like and appreciate your article. Much obliged.
Zapsal: iKVXZTxToB, 08:39:29 09.11.2013
 grBZZopfF
Great blog article.Really looking forward to read more. Will read on...
Zapsal: FQsuTsKyE, 11:21:18 09.11.2013
 jEXNDwfysLiGRo
Very neat article.Thanks Again.
Zapsal: dysJBHhNlhohluwPwA, 11:23:14 09.11.2013
 CUmNBVOe
I really like and appreciate your article post. Want more.
Zapsal: jcMEsLFzgJqxydSykW, 14:21:28 09.11.2013
 vbxaPBKIdAIWGfR
I appreciate you sharing this article post.Really looking forward to read more. Fantastic.
Zapsal: afnnAHPMCqmytlXCiz, 14:25:39 09.11.2013
 ZERoCCDSmKvlC
Really appreciate you sharing this article post.Much thanks again. Keep writing.
Zapsal: XqzqKFefgyYGMF, 08:16:05 11.11.2013
 sNZxqQWddCfudSHCoi
I think this is a real great article.Really thank you! Cool.
Zapsal: RNkwLXTbHfeV, 11:45:41 11.11.2013
 gvnYhMqdBhsQStdY
Major thanks for the post.Thanks Again. Will read on...
Zapsal: pfmthVmprZN, 14:01:28 11.11.2013
 ozLXHarZZDtlxGOs
Great, thanks for sharing this article.Really looking forward to read more. Will read on...
Zapsal: ShlCDDUOSf, 16:12:17 11.11.2013
 yBgUOEJpIR
Im thankful for the article. Cool.
Zapsal: rddjZrTeRN, 18:29:07 11.11.2013
 BMhDeLWA
Very informative article.Thanks Again. Cool.
Zapsal: dIUtmNLBKYk, 20:43:11 11.11.2013
 chrlSKyBBIpmIsuhzM
Thanks-a-mundo for the article post.Much thanks again. Will read on...
Zapsal: ADUHjWzYNkltjn, 22:54:03 11.11.2013
 PluUBNFanBhXduhFEB
Great, thanks for sharing this blog article.Thanks Again. Awesome.
Zapsal: bbDTOpvuLDRS, 01:04:46 12.11.2013
 TfZRZWyHh
Major thankies for the article post.Thanks Again. Want more.
Zapsal: siluJcLwqQCBIrJZ, 03:15:37 12.11.2013
 YicpyIuwheIIBje
Appreciate you sharing, great blog.Really looking forward to read more. Awesome.
Zapsal: sfgVQUOuWTC, 05:27:26 12.11.2013
 csDxelhUcoMBESIfN
Looking forward to reading more. Great article post.Much thanks again. Will read on...
Zapsal: QwQNQfHN, 07:39:23 12.11.2013
 EElatFCKwOhNRc
Muchos Gracias for your blog article. Keep writing.
Zapsal: DrjaIyZI, 09:51:46 12.11.2013
 pifKTpZfhSc
Enjoyed every bit of your article post.Really thank you! Cool.
Zapsal: zJDWUhlVCJoPTNy, 12:03:45 12.11.2013
 jmLfmbnJ
Im obliged for the post.Really thank you! Great.
Zapsal: aswNFYSSrM, 14:13:28 12.11.2013
 hjcQLStxFjX
Very neat article. Keep writing.
Zapsal: bWtopGvGNsrsTuwsl, 16:24:00 12.11.2013
 YcIOxYfbYAZ
Enjoyed every bit of your blog article.Really looking forward to read more.
Zapsal: UhbseSGTf, 18:34:26 12.11.2013
 NChBiRpNEZh
Im grateful for the article.Much thanks again. Really Great.
Zapsal: UJtwcnEPtPiV, 23:20:02 12.11.2013
 aKgQmDCx
I think this is a real great post. Keep writing.
Zapsal: oyMNOkECzIuPjJui, 01:35:00 13.11.2013
 YzLNcZaMNIFKPhyMUV
I think this is a real great article.Much thanks again. Fantastic.
Zapsal: QDMoYorhzi, 03:53:09 13.11.2013
 MihKfaJmBPcdTUHEo
I really liked your post.Thanks Again. Awesome.
Zapsal: dXGhtAjEMWZKwi, 06:03:57 13.11.2013
 TQSdxLZA
Very neat blog post.Thanks Again. Fantastic.
Zapsal: YVHmdFOGBHvTJp, 08:18:57 13.11.2013
 fLzVIZgBMvcKXXkItw
I really like and appreciate your article.Really looking forward to read more.
Zapsal: awnszxFVVdwmCTheeW, 10:35:39 13.11.2013
 HurQWpPiNiaOUw
Very informative blog article.Much thanks again. Keep writing.
Zapsal: PgwVVNTZuyO, 12:49:51 13.11.2013
 VcpZvFDcvImjEJh
Thanks again for the article.Really thank you! Keep writing.
Zapsal: HYzFPrNPEvI, 15:04:57 13.11.2013
 JwxNKCvdSqNSZoS
Enjoyed every bit of your post.Really looking forward to read more.
Zapsal: EOvUKExwaQgktzytr, 17:23:23 13.11.2013
 UxfvOHDIkMICIL
I value the article. Cool.
Zapsal: TQEWFGxhgRbuqJzDrP, 19:37:44 13.11.2013
 hONOxNEKpTExdlSC
I cannot thank you enough for the blog post.Thanks Again. Will read on...
Zapsal: MXxlrDMMSyO, 21:54:02 13.11.2013
 OGiagPpxdzBE
Hey, thanks for the blog.Really thank you! Awesome.
Zapsal: aSbmPSQIgf, 00:12:55 14.11.2013
 yYJZGIYXCpEFT
Thanks for sharing, this is a fantastic blog article.Much thanks again. Much obliged.
Zapsal: GqxlTjVnjgmq, 02:30:21 14.11.2013
 yOyWLLGGnckBYvz
I really liked your post. Want more.
Zapsal: KkzVrPdMnKDCjmhn, 04:42:18 14.11.2013
 zLBhVjWULTip
Really informative blog.Much thanks again. Will read on...
Zapsal: lOYiSbduXCHEs, 07:00:10 14.11.2013
 xZGLUrqXbFqNGyQjEj
I really enjoy the blog post.Much thanks again. Really Cool.
Zapsal: gSCoVUVmUMpg, 09:17:05 14.11.2013
 uDhaBhZiPSjWbbV
Say, you got a nice blog post.Really looking forward to read more. Want more.
Zapsal: PrcQKAFkIgvn, 11:29:01 14.11.2013
 AgEvgNvj
Appreciate you sharing, great article.Much thanks again. Cool.
Zapsal: bEzULiijyBlxamDa, 13:47:43 14.11.2013
 JWRIlrhja
I cannot thank you enough for the blog post.Really thank you!
Zapsal: nKMHMTPR, 16:05:57 14.11.2013
 ZYWQwPcawkKEXF
Im obliged for the blog post.Thanks Again. Awesome.
Zapsal: aQUJymKJx, 18:23:14 14.11.2013
 fSiZRqpjrON
Thank you ever so for you article post.Much thanks again. Awesome.
Zapsal: JqEtTNKDdPsvx, 20:36:16 14.11.2013
 iQnLieDdTebbygsQJ
Hey, thanks for the blog article.Really thank you! Keep writing.
Zapsal: SpwAjjpgqALEOfLr, 21:00:35 14.11.2013
 wFfPwCoTkCKxoMX
I loved your blog post.Much thanks again. Fantastic.
Zapsal: tLrUuzkHStK, 00:20:27 15.11.2013
 QXIUWpeItls
I think this is a real great blog. Much obliged.
Zapsal: xYleuViZU, 04:04:47 15.11.2013
 VcdrnEerARVP
Hey, thanks for the article post. Really Great.
Zapsal: kRPctZZhqM, 06:17:47 15.11.2013
 KOnOuWRSdUJsdMKQj
Thank you for your blog. Really Great.
Zapsal: TSGFuqMiBFswlgufVmq, 08:36:26 15.11.2013
 dfeOVLogxEmUXW
Thanks for the article post.Thanks Again. Really Great.
Zapsal: GNZAJfNemsNez, 10:54:57 15.11.2013
 hNYojvH99YQ
I found myself nodding my noggin all the way thuhogr.
Zapsal: BlNaAHgKR, 11:21:44 24.11.2013
 aamgGWASRUXbxjYmAW
mMmxmG Appreciate you sharing, great article. Awesome.
Zapsal: TgvyRPTjTsjJkHJKuy, 06:11:02 20.12.2013
 vxvbOBgY
6DtN15 Say, you got a nice article.Thanks Again. Really Cool.
Zapsal: xcWaBrOvvoKwhaDJ, 15:16:58 20.12.2013
 HytHlJOYcRhKydXtrF
gKvEn5 Great blog post.Thanks Again. Cool.
Zapsal: vLHdgaFDJCGwWexIc, 06:02:16 21.12.2013
 NwwGDZslVAnhsD
6qRWoz I really enjoy the article.Really thank you! Great.
Zapsal: sEMGdeZKtCookjxlKr, 01:26:31 16.01.2014
 NoEtRJxBuBc
Eabz6p Say, you got a nice blog article.Really looking forward to read more. Keep writing.
Zapsal: zyyAhkCtGAZIyRWc, 04:05:12 16.01.2014
 DjYZAjCEQYjALulp
COvcSW This is one awesome article.Much thanks again. Keep writing.
Zapsal: TdyfttKaLqJr, 10:49:13 04.02.2014
 AhqgPgjHVrjB
5tRjfX Enjoyed every bit of your article.Much thanks again. Really Cool.
Zapsal: yGfjzthynCG, 12:41:20 28.02.2014
 AocysVPqiy
jnqG01 I cannot thank you enough for the article.Thanks Again. Really Great.
Zapsal: jHyZSxnWRWouHqxru, 15:30:32 28.02.2014
 aGAptaJHHihGEjysX
qpxHfi I appreciate you sharing this article.Really looking forward to read more. Will read on...
Zapsal: EYQseQKsJqaNwZ, 16:47:24 22.03.2014
 KhskNDbTpXUKorPtq
p6mnMg I think this is a real great article post.Thanks Again. Really Great.
Zapsal: QvBmjYmuG, 20:46:47 22.03.2014
 RYtvkjCijKhs
Zz1jgB I cannot thank you enough for the post.Really looking forward to read more. Cool.
Zapsal: NDbTpXUKorPtqYQvB, 21:04:09 22.03.2014
 tuBgllnlPgDLX
bzabiA Say, you got a nice blog post.Really thank you! Fantastic.
Zapsal: EilJHLguMcfvbLRG, 11:33:34 01.04.2014
 zFyVDwjqSuqKfdyu
E6tjfy Im thankful for the article.
Zapsal: zpypzlvYOLlW, 16:47:43 01.04.2014
 gAVgDWfeBqbzT
ppHWPg I really enjoy the post.Really looking forward to read more. Great.
Zapsal: NQAGPXFNCSOYhOr, 17:25:21 01.04.2014
 zBEMRHBKxJz
wTdVKC I appreciate you sharing this article.Really thank you! Really Cool.
Zapsal: NmWlCUGYiGXhqBndLi, 03:06:01 18.04.2014
 PETpWLFiUAebpFcmh
St0E9s I think this is a real great article.Thanks Again. Great.
Zapsal: vhZzpJRarpAgThldgpe, 00:27:58 19.04.2014
 YxfvwzdX
wBkIXa Im thankful for the blog article.Really looking forward to read more. Really Cool.
Zapsal: TnHNajlpVg, 17:26:58 20.04.2014
 MsqGJUVKQLYBnzfeU
Ee4wSL Im grateful for the article.Thanks Again. Really Great.
Zapsal: tsbfrRdEejtVm, 00:51:02 21.04.2014
 AbLgacaLmlE
jHrHV3 Major thanks for the blog post.Really thank you! Great.
Zapsal: smZgUoINAreqv, 12:00:54 11.05.2014
 OmhGMvRWIQ
FEjIAV Wow, great blog.Really looking forward to read more. Really Great.
Zapsal: zawPBrsRSGlvbBmJbbl, 21:20:08 11.05.2014
 VDIcjkMrWJYsrnOQeq
DJTUrI Thanks for the article.Much thanks again. Much obliged.
Zapsal: ZdgkLMCmDz, 00:35:16 12.05.2014
 XycmTrGGTnbEjGx
EgKEqx Looking forward to reading more. Great article.Much thanks again. Will read on...
Zapsal: LfbsMCewhFWzJxVei, 11:54:14 12.05.2014
 SBxjwHWNloWWp
RoE1x1 Appreciate you sharing, great blog post.Really looking forward to read more. Great.
Zapsal: PRmgIrZTl, 16:40:23 12.05.2014
 xqfeTOHeeWX
O53bUG I cannot thank you enough for the blog post. Really Great.
Zapsal: IznbplnzFtzSHhhET, 10:49:08 17.06.2014
 UzCLicStzFQnwbWtF
veJfj8 I truly appreciate this blog. Really Cool.
Zapsal: ICqOoRMAcMPUuVjZ, 18:19:34 17.06.2014
 MkolVXJAEIQCitF
OtjDCN Really informative blog post. Much obliged.
Zapsal: tAnhmxSHZlArBFraOm, 06:26:30 18.06.2014
 DxDeXwyJBOrsP
Gdprmq I am so grateful for your article.Really thank you! Much obliged.
Zapsal: FbxdvQXRNqpy, 19:17:15 19.06.2014
 EwCcxRvCsSQbINDur
diPbvX I really like and appreciate your blog article.Much thanks again. Really Cool.
Zapsal: IeGvLBAh, 08:05:48 04.07.2014
 GSOCIZQsO
x4usIq Enjoyed every bit of your blog article.Thanks Again. Awesome.
Zapsal: QQVSRiLBSsCLGhkAlR, 11:18:16 17.07.2014
 VsSkayLjjmRdUFDP
sVrZxa This is one awesome blog. Cool.
Zapsal: nxlIKuAeWX, 18:13:57 17.07.2014


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text
Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy
67.071 čtenářů v říjnu

 Foto dne:

The Mirror, 7A
 Databáze cest:
Všechny cesty (95863)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Rehbrüggli 5a Bergell
Bob's Yer Uncle 5.11b Cougar Canyon
Dark Star 5.11d Cougar Canyon
Via Felici 6a Albigna
Skyjack 5.11b Cougar Canyon
Nově komentované:
Esotheric & Porno 9+/10- Frankenjura
Esotheric & Porno 9+/10- Frankenjura
Walk Of Fame 7A+ Bor
Severni Stěna Trivezate 6A Pasecké Skály
Severni Stěna Trivezate 6A Pasecké Skály

 Nově v diskusi:
Re: Kemp u Stranskych Adrspach | Kemp u Stranskych Adrspach | Re: Parťák Karlovy Vary | Re: Labska stran - spani=Ádr | Re: Z classic macek new matic | Re: Parťák Karlovy Vary | Z classic macek new matic | Re: Labska stran - spani | Re: Labska stran - spani | Re: Achensee |

 Nové komentáře:
Re: Troll K. Turek | Re: Troll K. Turek | Re: Jestli jsem se někoho dotknul, rád se omluvím..... | velký souhlas | turci a holky | Re: Troll K. Turek | Re: Troll K. Turek | Re: Troll K. Turek | Re: Troll K. Turek | Re: nemůžu si pomoci,ale... |

 Kde to vře:
Zatrolení Trolové (141)
Jaroš a spol. odlétli do Pakistánu (43)
Expedice Broad Peak 2014 (27)
Weisshorn (18)
Nepokořená hora Kailás (11)
Severní stěna Ortleru (8)
Hrdě, tvrdě, mazaně! (6)
32 let v ledu (3)
Tajemství pískovcových útvarů (3)
Editě to letos vážně leze (3)

 Nově v inzerci:
Prima extreme xp 200 | Saltic Spirit 13UK | Dámská péřová bunda/svetr od Bergans | LEZECKÉ VYBAVENÍ | Smíchoff - čtvrtek 24.7. | Průvodce Alpen en bloc (Band 1) - 2013 | Prodám mačky | Adr odpoledne tento tyden | kladivo Stubai | Haulbag |

 Anketa:
Nalezneš pod skalami nějaký matroš, co uděláš?
 Vezmeš si ho - všechno se hodí 
 1345 
 Vezmeš ho a necháš na sebe kontakt 
 181 
 Vezmeš ho a napíšeš to na Lezce 
 206 
 Necháš ho tam, kde byl 
 290 

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*       ceník reklamy IQ house   NetPro systems, s.r.o.