LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Náčelník má vždycky pravdu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Nové průvodce světových oblastí na Lezci
Vychází nové vydání knihy Julia Kugyho: Ze života horolezce
Nové průvodce světových oblastí

Závody
4.Makak boulder kolotoč (15.02)
Skialp night Říčky (16.02)
Mistrovství ČR v ledolezení rychlost (16.02)

Žebříček
Cesty:
9."Fido" 11050
10.Adamovska 10956
11.Lautner 10897
Bouldry:
9.Švec 10500
10.Skočdopole 10500
11.Pochman 10325
Hory:
20.Ženíšek 2357
21.Čížek 2186
22. 2120

Výsledky
SP v ledolezení Francie (07.02)
SP v ledolezení Itálie (01.02)
SP v ledolezení Švýcarsko (24.01)

Deníčky
4588 lezců
729761 cest
Nové přelezy:
Xaxi, Xiri 7c+
Reality Sh 7c
La Moni 7c
Barreiros 7c
Vrchcáby 7B+
Velká Post 7C+
Planeta Na 8a
Eingriff 7C+
Basis Hamu 8A
Pravda A L 9

Stěny
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6
SOU technického - Frýdek-Místek
Climbing a Music Club Parukářka - Praha 3

Prodejny
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
HUDYsport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Chceš něco vědět o ČHS? Odprejskni!

V diskusi o Databázi skal ČHS vyplynuly dvě zásadní otázky: 1) Co má ČHS z toho, že Seznamu předává práci svých členů? 2) K čemu se zavazuje člen ČHS tím, že pošle do Databáze skal souřadnice, popisy cest či fotky? 

Když Petr Jandík, který je placený za práci na Databázi skal, zde v diskusi mlžil, zeptal jsem se oficiálně na ústředí ČHS. Paní tajemnice Božena Valentová mě odkázala do míst, kam i císař pán chodí pěšky.

Debatu si můžete přečíst tady: http://www.lezec.cz/ diskuse.php?ckat= &lim=10&key=131704 - vymaž dvě mezery v adrese

Tón e-mailu je sice slušný, ale obsah jasný: Odprejskni!

Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, ale mám dojem, že to skončí u disciplinární komise (rád bych se mýlil). Takhle zatím vypadá naše korespondence:

-----------

AKTUALIZACE 24. listopadu

Mýlil jsem se a jsem tomu rád. ČHS mi umožní nahlédnout do smlouvy o Databázi skal.

Z posledního e-mailu ovšem vyplývají dvě nečekané skutečnosti, které vedení našeho spolku příliš nectí:

1) ČHS není suverén v jednání s cizími subjekty a musí se Seznamu doprošovat, zda může ukázat svým členům smlouvu, kterou jejich jménem uzavřel.

2) Petr Jandík lhal v minulé diskusi zde na Lezci, když se odvolával na jakousi lepší licenci k datům, které členové posílají do Databáze skal. Nic takového dosud neexistuje a vedení ČHS teprve teď slibuje, že na tomto problému zapracuje.

----------- 

Kvůli nejasnostem mezi členy ČHS prosím o dvě záležitosti:

1) Můžete mi zaslat kopii kompletní smlouvy mezi ČHS a společností Seznam.cz, která se týká spolupráce databáze skal (ČHS ) a webu Mapy.cz (Seznam)? Pokud by to nebylo možné, prosím o sdělení, kdy si ji mohu prohlédnout v papírové podobě v sídle Českého horolezeckého svazu.

2) Můžete mě navigovat, kde na webu Horosvaz.cz je zveřejněná licence (licenční podmínky) databáze skal? Nemohu ji najít. Zajímá mě především vztah mezi autorem (textu, fotografie či jiných údajů) a ČHS vzhledem k dalšímu oboustrannému použití uveřejněných materiálů. Pokud by tato licence nebyla umístěná na webu, prosím o její zaslání na níže uvedený e-mail.

Jakub Turek
člen HO Humanita Praha
instruktor Českého horolezeckého svazu

--------

Kompletní smlouvu mezi ČHS a Seznam.cz není možné zpřístupňovat třetím subjektům bez souhlasu společnosti Seznam.cz. Souhlas zatím nemáme, avšak požádali jsme o něj. Smlouva nicméně neobsahuje žádná neobvyklá či pro ČHS nevýhodná ustanovení a plně odpovídá poslání ČHS.

Pokud jde o podmínky zveřejňování materiálů v databázi Skály ČR na webu ČHS, musím konstatovat, že opravdu zatím nebyly zveřejněny. Podmínky týkající nakládání s obrázky jsou k dispozici pouze v případě, kdy někdo vkládá do databáze celou novou skálu nebo celou novou cestu. Vzhledem k tomu, že vznikají pochybnosti ohledně této problematiky, připravíme stručné písemné podmínky, které zveřejníme, abychom zamezili výkladovým nejasnostem nebo dokonce sporům. V této věci tedy děkujeme za upozornění. Obecně však lze říci, že zdaleka ne všechny materiály zveřejněné jednotlivými uživateli na databázi skal požívají ochrany práva duševního vlastnictví, protože se nejedná o autorská díla. V těchto případech tedy nejsou žádné licenční podmínky ani nutné. U předmětů, které mohou být autorským dílem, se pak jedná o využití autorova práva na užití díla (materiály zveřejňují sami autoři). S těmito díly ČHS nijak dále nenakládá, pochopitelně však jsou veřejně přístupná. V návaznosti na to chci zdůraznit, že ČHS v žádném případě neposkytuje celý obsah databáze, ale jen základní údaje o skalách – název, souřadnice, zařazení do systému (oblast, region, sektor), zařazení do sytému chráněných území a základní, hlavně časové podmínky lezení. Na žádnou z těchto informací se nevztahují autorská práva.

Nad rámec Vašich otázek chci ke spolupráci mezi společností Seznam.cz a ČHS uvést toto: Spolupráce si vážíme, jsme přesvědčeni, že zobrazování skal se základními informacemi na webu mapy.cz je přínosné pro lezce i pro veřejnost. Díky této spolupráci se daří získávat či zpřesňovat souřadnice skal, čímž se následně zkvalitňuje naše databáze. 

Božena Valentová
generální sekretář
Český horolezecký svaz

--------------

Děkuji za odpověď. Bohužel neodpovídáte na to, co jsem se ptal. Takže ještě jednou:

1) Žádám o kopii nebo  nahlédnutí do smlouvy mezi Seznam.cz a ČHS, která specifikuje využití databáze skal, kterou vytvářejí členové ČHS - částečně zdarma a částečně za peníze.

Zdůrazňuji, že nejsem třetí strana, ale řádný člen ČHS, tuším od roku 1991.

Právo na tuto informaci mám jednak z etických důvodů - ČHS je moje organizace, jsem jeho součástí a mám tedy právo vědět, jak funguje.

a jednak z právních důvodů - závazné a státem schválené stanovy ČHS v aktuálním znění jasně říkají, že čl.V, par.2, odst.b  - Všichni členové mají tato základní práva:  ...žádat informace a vysvětlení týkající se činnosti ČHS, a zároveň, že čl.V, par.7, odst.f - Členové jsou zejména povinni: ...umožnit kontrolu své činnosti...

2)  Žádám o licenční podmínky, ačkoliv nebyly dosud zveřejněny (jak sama píšete). Ohledně autorských práv mám povědomí, neboť v médiích pracuji už od sametové revoluce, ale přesto děkuji za Váš výklad, ačkoliv je poněkud pomýlený.

Předem děkuji za konkrétní odpovědi. Pokud mi je nehodláte poskytnout (mám dojem, že Váš styl předchozího mailu to naznačuje), obrátím se na disciplinární komisi, která by měla vyřešit soulad jednání členů ČHS se stanovami. Je mi líto, že musím informace o svém spolku vydobývat touto formální cestou, ale nevidím jiné řešení.

Jakub Turek
člen HO Humanita Praha
instruktor Českého horolezeckého svazu

---------------

domnívám se, že má předchozí odpověď na Vaše dotazy dostatečně reagovala. Bohužel zřejmě došlo na Vaší straně k určitému nepochopení. Smlouva mezi ČHS a společností Seznam.cz je smlouvou mezi dvěma samostatnými subjekty. Vy jako fyzická osoba smluvní stranou nejste, proto jste stranou třetí. Vaše členství v ČHS na tomto faktu nic nemění. Z titulu členství právo na zaslání či nahlížení do smluv ČHS nevzniká. Záleží na dobré vůli ČHS a v tomto případě také na souhlasu druhé smluvní strany. V mezidobí jsme souhlas společnosti Seznam.cz s Vaším nahlédnutím do smlouvy získali. Trvá-li tedy Váš zájem, můžete navštívit sekretariát ČHS v úředních hodinách (po předchozí domluvě) a se smlouvou se seznámit, za podmínky, že smlouvu nebudete kopírovat, fotit apod. a vzájemná smluvní ujednání nebudete zveřejňovat nebo jakkoli šířit.

Na písemných podmínkách týkajících se příspěvků do databáze skal se pracuje a v dohledné době se uveřejní.

Nevím, v čem spatřujete pomýlenost zaslaného výkladu. Vše bylo v obecné rovině konzultováno s právníkem, mám tedy za to, že odpověď je zcela dostačující.

s přátelským pozdravem

Božena Valentová
generální sekretář
Český horolezecký svaz

Kuba Turek   [úpravy] 15:59 16.11.2017Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 muj tip jak to dopadne16:25:52 16.11.2017
Sekretariat zverejni licenci, smlouva zustane utajena s odkazem na to, ze sezn jeji zneni clenum zverejnovat nechce, disciplinarni komise rozhodne, ze informace byly poskytnuty v dostatecnem rozsahu, zalovat v te veci nikoho nebudes, pac ti to nebude stat za to srani.
honzaodpovědět 
 Re: muj tip jak to dopadne16:31:07 16.11.2017
Uvidíme.
Kuba Turekodpovědět 
  Re: muj tip jak to dopadne20:01:48 16.11.2017
Kasli na chs Kubo, podpoř nebo si všímej raději skalnich oblastí od Z. Strnada. Vznikaji i dalsi veci, tŕeba pruvodce pro mobily na lezenidomobilu.cz
H.odpovědět 
  Re: muj tip jak to dopadne20:01:50 16.11.2017
Kasli na chs Kubo, podpoř nebo si všímej raději skalnich oblastí od Z. Strnada. Vznikaji i dalsi veci, tŕeba pruvodce pro mobily na lezenidomobilu.cz
H.odpovědět 
 Re: muj tip jak to dopadne21:25:43 16.11.2017
Taky to tak vidim. Koneckoncu, uz jsme to parkrat videli.
odpovědět 

 Hu is hu20:23:39 16.11.2017
Moc mě netěší, že ČHS považuje své členy za třetí subjekt. Pri sebe si z toho dělám závěr, že db skal odignoruji z principu.
retezodpovědět 
 Re: Hu is hu21:16:56 16.11.2017
Takhle jak to zní (reakce od ČHS) bude problém asi hlubší než jen nějaká databáze. Jakmile ČHS (vedení) nazývá své členy, bez kterých by nebylo, třetí stranou, bude tu něco špatně.
Janekodpovědět 
  Re: Hu is hu21:47:28 16.11.2017
Náhodou, u KT mi připadá jako zdravý selský rozum... Pusťte si ho domů :-)))))
Huhuhuuuuodpovědět 
   Re: Hu is hu23:09:53 16.11.2017
...ale já už doma jsem :-) Je to můj spolek, stejně jako všech ostatních členů.
Kuba Turekodpovědět 
    Re: Hu is hu06:47:24 17.11.2017
Myslíš ze tenistka Turková Jana by dostala stejné informace na tenisovém svazu pokud by o ne požádala? Chápu, ze jsi se chytil te třetí osoby, ale v tomto případě jako třetí osoby skutečně jsme. Pokud se nemýlím, tak nás CHS zastupuje a my jsme je delegovali...
odpovědět 
     Re: Hu is hu09:41:56 17.11.2017
Tak je to dost o tom, jak si to vedeni se svymi cleny vykomunikuje. Tady ty "treti strany" aktivne vytvari obsah s kterym pak CHS dale disponuje, resp. bez tech tretich stran by CHS nemelo nic (teda melo by jen hnusny zastaraly framework od Vizusu o kterem si Jandik mysli, ze je to super dilo). Tak by se dalo ocekavat, ze bude sdilnejsi a dovede presne specifikovat co se z obsahem od clenu muze dit.
odpovědět 
     Re: Hu is hu12:27:42 17.11.2017
To se tedy mýlíš. Nás žádné ČHS nezastupuje. My jsme ČHS.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: Hu is hu20:37:30 17.11.2017
My jsme Strana.
odpovědět 
      Turkova pomsta členům?20:52:39 17.11.2017
Možná blbý dotaz, ale když jsi tak angažovaný, proč jsi už dávno neprosadil, že ČHS nesmí uzavírat žádné smlouvy, kde její klauzule o zpřístupnění všem členům?

Totiž ty chceš z podstaty blbost, vlastně to působí jako msta ne vedení, ale všem ostatním členům. Proč? Protože svými požadavky prakticky zbraňuješ domluvě lepších podmínek a uzavírání výhodných smluv. Každá společnost, zde třeba Seznam, má nějaké obecné podmínky, ale vždy je možné si vyjednat i podmínky individuální, lepší. A ty jsou logicky u každého jiné. A rozhodně není v zájmu těchto společností ukazovat dalším partnerům, že mají podmínky špatné, že si mohli vyjednat lepší, jako někdo jiný. Představ si, že za podobnou spolupráci ČHS třeba dostane nějakou odměnu. A jiné společnosti, za něco stejného, si domluví odměny horší. Co se stane? Sesypou se na Seznam, že chtějí podmínky lepší. A příště už jeho obchodníkům nebudou důvěřovat. Je to v něčím zájmu? Turek sice bude mít mít svoji informaci, která je mu naprosto k ničemu, ale naštve partnera (Seznam), naštve všechny další partnery jako jsou jiní obchodníci, dodavatelé, sponzoři (nemohou si být jisti, že je ČHS nepodrazí), zhorší vyjednávací pozici ČHS a zabrání domlouvání výhodnějších podmínek. Jediný, kdo na to doplatí, budou členové ČHS. Jediný spokojený bude Turek, protože sice to, co dostal, má pro něj nulovou hodnotu, ale mohl sám sobě dokázat, jaký je to inteligent a jak všechny dostal a prosadil si svou. Je to opravdu to, co normální členové ČHS chtějí?
odpovědět 
       Re: Turkova pomsta členům?23:45:42 17.11.2017
Až se podepíšeš, milý člověče z Donské, rád si s Tebou veřejně porovnám argumenty. Takhle se mě pouze snažíš dehonestovat. Chápu, že takhle se to běžně dělá, ale fakt to s Tebou nehodlám hrát
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Turkova pomsta členům?10:17:15 18.11.2017
Ale mě je to úplně jedno, zda hodláš, nebo nehodláš něco hrát nebo nehrát. Dělej si co chceš. Otázka byla řečnická, v příspěvku uveden můj názor a pohled. Jak se k tomu postavíš, má význam nulový.
odpovědět 
         Re: Turkova pomsta členům?12:10:48 18.11.2017
Tak samozrejme, nulovy vyznam ma i ten tvuj "rozbor" :)
odpovědět 
          Re: Turkova pomsta členům?15:12:17 18.11.2017
Souhlasím, můj rozbor má význam nulový, třeba je i úplně špatný. Nic proti tvému názoru nemám. Naopak, vítám ho. Vzhledem k ČHS nezměním nic ani já, ani ty.
odpovědět 
         Re: Turkova pomsta členům?23:22:35 18.11.2017
Hele, už zase blbneš. Motáš věci, o kterých nemáš páru, pak Ti někdo napíše, že je to volovina, tak ji bez rozpaků opustíš a vymyslíš další koninu.

Takže: Řečnická otázka se nepokládá konkrétní osobě. Tvoje otázka nebyla řečnická, ale konkrétně ses ptal mne a dostal ji dříve odpověď od někoho jiného. Tak nevymýšlej další výmluvy, prosím.
Kuba Turekodpovědět 
          Re: Turkova pomsta členům?00:28:21 19.11.2017
Zkus něco k věci :-)
odpovědět 
           Re: Turkova pomsta členům?00:51:36 19.11.2017
K věci je text, o kterém tady diskutuješ.
Kuba Turekodpovědět 
            Re: Turkova pomsta členům?12:30:44 20.11.2017
Kubo, ty už zas nemáš o čem psát na rodinném webíku?
odpovědět 
             Re: Turkova pomsta členům?12:52:00 20.11.2017
Ty sis asi nevšiml, že tuhle věc, která se týká vnitřních věcí ČHS, popisuji výhradně na webu hlavního mediálního partnera, že? Samozřejmě raději bych to dělal přímo na webu ČHS, ale Výkonný výbor tam žádné diskuse nepřipouští.
Kuba Turekodpovědět 
              Re: Turkova pomsta členům?12:15:12 21.11.2017
No ono také kde bys to asi tak mohl jinde komentovat, že? U tebe by to nikoho nezajímalo, na HI také ne. Takže argumentace s hlavním partnerem vypadá fajn, ve skutečnosti jsi jinou možnost neměl a nic jiného ti nezbývalo.
odpovědět 
               Re: Turkova pomsta členům?15:17:43 21.11.2017
Tak měl jsem to medializovat jinde nebo neměl. Začínám být z Tebe jelen. Přestává Ti být rozumět.
Kuba Turekodpovědět 
                Re: Turkova pomsta členům?16:04:44 21.11.2017
Dělej si, co chceš. Medializuj, nemedializuj, chápej, nechápej... jako kdyby na tom záleželo...
odpovědět 
                 Re: Turkova pomsta členům?17:14:41 21.11.2017
Díky aspoň za to, že už nebudeš otravovat, co mám či nemám dělat. Jsem rád, že už netrváš na svých dvou protichůdných tvrzeních v této diskusi, která jsou samozřejmě obě nesmyslná.
Kuba Turekodpovědět 
                  Re: Turkova pomsta členům?17:30:44 21.11.2017
Ale já ti nikdy něříkal, co máš nebo nemáš dělat. Stejně bys mě neposlechl. No a mé názory - trvám na všem, co jsem tu napsal, názor jsem nezměnil. Že ty názory nechápeš, za to já nemohu. Ale jelikož to ani není můj problém, je mi to jedno.
odpovědět 
                   Re: Turkova pomsta členům?18:26:56 21.11.2017
Před tím jsi psal něco jiného. Takže další argumentační otočka jak na obrtlíku? Takže jako v každé diskusi?
Kuba Turekodpovědět 
                    Re: Turkova pomsta členům?21:58:34 21.11.2017
Á náš náfuka musí mít na každém vláknu poslední slovo, kde všem vysvětlí, že ON jediný má VŽDYCKY pravdu a ostatní diskutéři, pokud si dovolili nesouhlasit, jsou ubožáci. Hnus, velebnosti...
Pavelodpovědět 
                     Re: Turkova pomsta členům?00:48:36 22.11.2017
Tak ted mas ale posledni slovo ty :-O, tak to spis pises o sobe. Od ted zase mam to posledni slovo ja :).

Jinak zajimave, jak se vzdy jakakoliv diskuze na lezci pretoci do osobni roviny a misto samotneho podnetu se resi lide, kteri ty podnety navrhuji... Jako diskreditace navrhovatele je o dost jednodusi nez se zabyvat samotnym navrhem, ale ....
odpovědět 
                    Re: Turkova pomsta členům?22:07:13 21.11.2017
Já fakt nechápu, kam na to chodíš :-) Vždy mám od začátku do konce názory stejné, pokud v nějaké diskuzi uvedu názorů více, nijak se nevylučují. A ty mi vždy napíšeš, že dělám otočky a mé názory se vyvrací a vylučují :-)
odpovědět 
                     Re: Turkova pomsta členům?22:33:11 21.11.2017
Ano. Obrtlík. Nevyčítám Ti to jen já, ale mnoho dalších diskutérů v mnoha diskusích.
Kuba Turekodpovědět 
                      Re: Turkova pomsta členům?13:57:20 22.11.2017
Když myslíš, brát ti to nebudu. Ale vždy mívám stejné názory na začátku i na konci, takže nevím, v čem bych názory měnil. Spíše bych řekl, že ne vždy pochopíš začlenění do celku, tedy jiná situace vyplývající z jiných vstupních podmínek. Kdybys vždy držel téma a nezkoušel odbočovat a svádět řeč jinam, nestávalo by se to.
odpovědět 
                       Re: Turkova pomsta členům?14:53:12 22.11.2017
Zrovna tu, ale i v tech dalsich diskuzich, kde si pusobil, to spis dela dojem, ze se tvuj svet vzdy zuzi jen na tesne okoli prispevku na ktere reagujes. Coz je nekdy usmevne, kdyz pak na to clovek kouka jako na celek.
odpovědět 
                        Re: Turkova pomsta členům?20:55:18 22.11.2017
Jinak řečeno - neumíš si ten kousek do celého kontextu zasadit. Toť vše.
odpovědět 
                         Re: Turkova pomsta členům?10:31:56 24.11.2017
Chtel si spise napsat "neumim", ne?
Jinek tve povedomi o sebe sama bych teda chtel mit :). Ve vsech diskuzich kde pusobis je to to same. Vzdy to vysperkujes takovyhlema vetama, kde chyba je vzdy zarucene jen na druhe strane :)
odpovědět 
                      ale no...22:18:53 22.11.2017
Kubo, klid, nepodepsaných lidí tu je jistě hodně, takže kdy někomu nepodepsanému něco "vyčítáš Ty i mnoho dalších diskutérů v mnoha diskusích" prostě nemůžeš vědět. Chápu, že máš k týhle představě (ale i k některým dalším) dost sklony, ale...zatim Ti v týhle debatě fandim, tak nezlob a drž se reality.
T.odpovědět 
       Re: Turkova pomsta členům?12:09:58 18.11.2017
Jo, ta pisnicka o tom, jak skodlive je zverejnovani smluv, je uz sakra ohrana a je to takovy univerzalni argument od politiky po nedulezite spolky typu CHS.

Kazdopadne zrovna tu by stacilo sdelit clenum pravidla (tu dozadovanou licenci), jak se s materialem, ktery poskytnou vedeni CHS, bude nakladat.
odpovědět 
      Re: Hu is hu11:02:01 18.11.2017
Ty můžeš za ČHS uzavírat smlouvy? No Pánbu s náma :-)
Juraodpovědět 
 co tě žere?20:50:58 17.11.2017
Kubo, co konkrétně tě tak žere? na mapách je název věže, GPS, počet cest (často nepřesný) a nějaké info o zákazech nebo hnízděních. je za tím určitě nějaká práce x lidí, ale auotorský práva? ty lidi to zpravidla dávali dohromady prostě proto, aby ty informace byly co nejvíc dostupný ostatním.
Já teď využívám anonymity protože funguju v několika spolcích a nechci aby se to na ně svezlo ale řeknu ti jedno - bez vyjímek je to všude tak, že papírování je v dost žalostným stavu a lepí se to jak se dá. Viděl jsem třeba smlouvy napsaný tak amatérsky, že zveřejnit je by se rovnalo pozvánce pro Babišovy úředníky.
Ono toho není málo a spolek velikosti ČHS tipuju bude bojovat i s EET, GDPR, vy´účtováváním ruzných dotačních programů atd. Do toho ten bordel s financováním sportu, kterej letos vymyslelo ministerstvo. Takže iniciativní jedinec může fungování takovýho spolku dost slušně nabourat.

Dělej si co chceš, máš samozřejmě formálně nezpochybnitelný právo podle všech paragrafů šlapat svazu po krku. A bylo by to super kdybys něco takovýho dělal kdyby o něco šlo. Třeba když Skandera kradl svazovou chatu. Ale hájit souřadnice skal před zlým kapitalistickým seznamem?

PQR
odpovědět 
  Re: co tě žere?23:51:07 17.11.2017
Zcela souhlasím - Turka asi žere komplex méééééněcennosti :). Jinak by takové hujoviny nepsal. Je mnohém více závažnějších problémů, které je třeba řešit.
odpovědět 
   Re: co tě žere?12:45:20 18.11.2017
Ano, souhlasim. V ramci udzeni soudruzske jednoty musime jakouliv iniciativu clenu potlacit a zadupat do zeme hned v zarodku, idealne i se samotnym clenem!
odpovědět 
  Re: co tě žere?07:04:17 18.11.2017
Sorry, ale přece neni problém odpovědět “smlouvy vám předložíme k nahlédnutí” a případně podat vysvětlení.
Riziko minimální, zvlášť, když je to čisté, transparentní a výhodné.
LiBor
Liborodpovědět 
   Re: co tě žere?10:25:07 18.11.2017
Naopak. Při deseti tisících členech je velmi pravděpodobné, že nějaký obchod se Seznamem (případně jinou podobnou firmou) dělá z ČHS více lidí. A pokud někdo uzavřel nějakou výhodnější smlouvu, samozřejmě ani jedna strana nechce, aby se o tom ostatní dozvěděli, protože by to narušilo obchodní i osobní vztahy. Jediná možnost je uzavírat tyto smlouvy přímo s doložkou, že budou veřejné. To jistě není problém, ovšem následky jsou popsané výše. Pohybuji, že by sis s tímto dovětkem domluvil jiné podmínky, než jsou striktně ceníkové.
odpovědět 
    Re: co tě žere?12:23:16 18.11.2017
:) Kolik smluv uz jsi takto uzavrel. Ono to nefunguje tak jednoduse, jak si myslis a hlavne ty "utajovane" informace ty firmy stejne vedi nebo dovedou zjistit ci dost dobre odhadnout.

Kazdopadne mozne je vsechno. Vzhledem k tomu, ze CHS je veden relativne amatersky a lidmi, kteri se v mnoha vecech moc neorientuji, bych se nedivil, kdyby to cele bylo podle toho jak si to nadiktuje seznam (typu "my to delame tak a tak, pokud se vam to nelibi, tak mate smulu").

A samozrejme, kdyz uz jsme u tech virtualnich scenaru, jak by ostatni vyuzivali zverejnene smlouvy v neprospech CHS, tak je nutno zminit, ze to muze fungovat i inverzne - dost snadno se mezi 15 000 cleny muze najit nekdo, kdo bude mit takove pripominky, ze budouci smlouva bude pro CHS vyrazne vyhodnejsi. Soudim dle vyroku pani Valentove z oblasti prava, Jandika z oblasti tvorby webu a grafiky, Bloudka skoro vseho. Tipuji, ze na kazdou tuto oblast se najde potencionalne angazovany clen s vyrazne vyssimi znalosti z danych odvetvi (ano i z grafiky.. ;) ).
odpovědět 
     Re: co tě žere?15:09:27 18.11.2017
Pár už ano. Každý rok. Obvykle se jedná o provizní věci a nákup něčeho. A boje jsou to docela ostré, při desetimilionových obratech je i procento nebo i jen půl procenta hodně. A když se náhodou někdo dozví, že někdo jiný vyhádal nějaké lepší podmínky, je z toho v branži celkem problém, při stejných ziscích můžeš třeba více investovat do reklamy, případně máš při stejných nákladech větší zisk... Takže ano, podmínky jsou tajné a jejich vyzrazení je trestáno velmi tučnou pokutou a ukončením spolupráce.

A jinak ještě k těm podmínkám - často někde figuruji jako dodavatel. Prostoru pro lepší podmínky a ceny mám opravdu hodně, často třeba někomu sympatickému, kde vidím potenciál pro další spolupráci, nabízím vše mnohem výhodněji, než když přijde problémista. Toho odkážu na ceník a ofiko podmínky a hotovo. I kdybych měl obchod ztratit, tak mu prostě lepší podmínky nedám, měl bych z toho jen problémy. Další příklad jsou třeba nákupy v obchodech. Znám marže na lezeckém zboží, často na eshopech nebo v menších krámcích přijdu, mám záejm o zboží, majiteli sdělím, kolik jsem ochoten mu za to dát, a většinou bez problémů 10-30 procent slevy dostanu. Ale myslíš, že mi tu slevu dá i příště, pokud bych na web napsal, že ten a ten krám dává takové slevy? Asi ne.

V tom zbytku by se s tebou dalo souhlasit, pravděpodobně bude mezi členy hodně odborníků v různých oblastech. Otázkou je, zda mají zájem pro svaz něco dělat a zda by tato spolupráce, kdy by každý z členů kafral do něčeho, byla vůbec organizačně zvládnutelná. No a další věcí je, že snad ve vedení nejsou úplní pitomci. Nebo ano? Podle mne je vedení dostatečně schopné na to, aby dovedlo podobné věci vyhodnotit dobře. Pokud má někdo pocit, že svaz vedou neschopní diletanti, tak proč si je členové zvolili? Jednou jsme si na VH zvolili naše zástupce i s nějakými pravomocemi, tak bychom měli být přesvědčeni, že své práci rozumí, ne? Systém, kde si členové ČHS zvolí své vedení a pak začne naříkat, že mu nevěří, že je dostatečně odborné, je divný.
odpovědět 
      Re: co tě žere?15:51:53 18.11.2017
To máš jako s volbama. Babiš taky vyhrál, ale ve skutečnosti má podporu max 30 proc. voličů. 70 proc z nich ví že, mít za premiéra stbackýho zmrda není zrovna výhra. Ale většinovej system dava holt tyhle výsledky.
odpovědět 
       Re: co tě žere?18:47:36 18.11.2017
To není zrovna přesný příměr. Pokud se ti nelíbil Babiš, mohl jsi volit někoho jiného. Stejně tak ti nesedí těch 70 %, co nemusí Babiše. Pokud někdo nešel volit, je mu jedno, kdo tam je, tedy Babiš mu nevadí. Takže se dostáváme k tomu, že může vadit 70 % lidem, co šli volit. To už je z celku číslo mnohem menší. Ale i ti nespokojení mohli dát hlas někomu jinému, kde se to rozměnilo a dopadlo to takto, většinově vyhrál Babiš. Ale u voleb na VH je to jinak, tam se členové rozhodovali ano/ne u jednoho vedení, nevím o tom, že by kandidovalo i vedení jiné. Pokud nevoliče budu brát tak, že jim současné vedení je jedno, ani pro, ani proti, a podívám se, kolik lidí bylo pro, tak se současným vedením nesouhlasí jen pár lidí. Co je stav naprosto normální.
odpovědět 
      Re: co tě žere?16:36:44 18.11.2017
At jsou tve historky pravdive ci virtualni, zrovna to nesvedci o tvych schopnostech. Uz jen to, ze je to cele primarne o tom co se muze dit s obsahem, ktery vytvari clenove a ne primarne o kompletni smlouve..
odpovědět 
       Re: co tě žere?19:06:50 18.11.2017
Kdo vyvtváří nebo nevytváří obsah je nepodstatné. Důležité je, kdo má autorská práva na celek a kdo a jak smí s obsahem nakládat. Tedy jako první tu mělo zaznít, za jakých podmínek to lidi plní a kdo s tím s mí jako s celkem nakládat. Pak se můžeme bavit o nějakých smlouvách. Ale začít s požadavkem na smlouvy aniž by tu zazněly nějaká konkrétná fakta, na jejichž základě by někdo měl mít nárok je vidět, je divné. Samotné členství podle mne na právo vidět smlouvy nezakládá. A o tom, jak se vašemu pruzení vyhnout, snad ani netřeba psát. Stejně jako u sportovního lezení se to vezme přes třetí stranu a členstvo, včetně Turka, má po srandě.
odpovědět 
        Re: co tě žere?23:15:36 18.11.2017
OK, dostatečnej důvod nebejt v CHS....
odpovědět 
         Re: co tě žere?00:36:01 19.11.2017
A on tě někdo nutí být v ČHS?
odpovědět 
        Re: co tě žere?13:23:07 19.11.2017
"Kdo vyvtváří nebo nevytváří obsah je nepodstatné."
He he :). Hezka motivace pro ty, kteri ten obsah vytvari. Tak nejak zapominas, ze bez tech lidi by nebylo nic a proto je dulezite s nimi nevymetat chodnik. CHS neni spolek, ktery se clenskou zakladnou vymete, protoze vi, ze uz ji do budoucna nebude potrebovat. A nekonecne pretaceni od "jak bude CHS nakladat s obsahem, ktery ji poskytnu (at se vubec mohu rozhodnout, zda ho chci poskytovat)" do smeru "smlouvu nezverejnime, treti strana to nepovoli, hned by toho ostatni zneuzili" na tom asi moc nezmeni.

"Důležité je, kdo má autorská práva na celek a kdo a jak smí s obsahem nakládat."
O to tu presne jde. To je to, co by melo lidi, kteri obsah vytvari, zajimat a to se prave Turek snazi zjistit. To, ze se to zene do uplne jine roviny je tvoje sikovnost a castecne nesikovnost Turka.

Kazdopadne je nestastne, jestli si CHS mysli, ze jako dlouhodoba motivace pro cleny bude "vy nas nezajimate, dejte nas svoji praci a neotravujte, my se postarame". To k nejakym velkym dilum nepovede..
odpovědět 
         Re: co tě žere?18:58:04 19.11.2017
No vidíš, a to je právě ten omyl. Opravdu ČHS tento druh členů potřebuje? Lezení je olympijským sportem, finance (včetně dotací a státních příspěvků) budou ležet především v této oblasti, to samé třeba sponzoři. Pokud ČHS přijde o polovinu členů, nic se nestane, ba právě naopak. Výše příspěvků je tak malá, že na čistě skalní lezení by svaz spíše doplácel. A poslední, co vedení svazu potřebuje, je, aby se lidi ze skal šťourali ve financích. Takže ne, svaz opravdu členy nepotřebuje. Ti byly potřeba pro ČHS jako amatérský spolek skalních lezců. Ale spolu s profesionalizací a popularizací lezení jako sportu se skalkaři stávají přítěží. Monopolem v závodním lezení si svaz sežene členy nové, užitečnější. I když jich bude méně, bude schopen z nich získat více.
odpovědět 
          Re: co tě žere?19:09:52 19.11.2017
Jasně. Řídit ČHS jako firmu. To už známe...

Mimochodem: co si představuješ pod pojmem závodící překližkář? To má být poslušný nemyslící sporťák, nejlépe ve věku 8-12 let, bez jakýchkoliv ambicí na špičkové výsledky?

Pokud tomu tak je (a nejspíš podle Tvých diskusních příspěvků ano), tak je to program pro ČHS na několik málo let. Něco v smyslu "Po nás potopa"
Kuba Turekodpovědět 
           Re: co tě žere?19:25:21 19.11.2017
Tak věkový začátek máš dobře, jen to posuň někam výše, myslím, že existují i kategorie jako třeba "veteráni". A zda jsou myslící nebo nemyslící, to není důležité. Ostatně ono je to jedno. Podpora od stítu na mládež přináší z různých oddílů (ne horooddílů, ale stěnových kroužků) stovky nových členů. Kde se začínají dělat komerčně zajímavé závody jsi už viděl také, teď stačí zavést různé výkonnostní úrovně, účast v závodech v komerčních centrech udělat povinnou, pro překližkáře připravit lezecké zábavní parky a akce venku (i to lze jak jsme viděli). Já v tom vidím peníze, perspektivu i budoucnost. Pár individuí, co chodí někam na písek, bude muset být členy také, jinak nemohou lézt. Takže svaz přijde o koho? Nevím, jak tobě, ale měl skalkaři ve svazu chybět nebudou. Peníze jsou jinde, než ve skalách.
odpovědět 
            Re: co tě žere?22:01:29 19.11.2017
Díky, žes potvrdil svoji vizi "ČHS jako firma".
Kuba Turekodpovědět 
             Re: co tě žere?23:34:19 19.11.2017
Jistě, já nikdy nezastíral, že je to podle mne jediný směr a význam ČHS. ČHS jako takový, tedy v účelu do nedávné doby, považuji za naprosto zbytečnou organizaci. Dokud šlo jen o skály, ok, dělejte si, co chcete. Ale už jde o jiné věci a na řadu přichází peníze, konkrétně potřeba financovat sportovní lezení. A pokud má někde ČHS peníze vydávat, musí je někde jinde získat. A už běží o částky, které jsou ve skalním lezení mimo dosah. Doba je jinde, lezení je jinde, potřeby jsou jinde.
odpovědět 
   Re: co tě žere?10:39:07 18.11.2017
V té odpovědi není napsané, že se KT nemůže podívat do smlouvy, ale že ČHS požádal Seznam o souhlas. Ale KT než aby si počkal na vysledek a pak se zašel podívat na smlouvu, okamžitě nastartoval velkohubou exhibici. Další z mnoha tureckých hysterických záchvatů kolem úplné pitomosti...
Juraodpovědět 
    Re: co tě žere?12:28:38 18.11.2017
Tak naschval, jak to asi dopadne? Neboj se hodit tip treba na zaklade predchozich podobnych situaci.

Ale vlastne souhlasim, ze to predjimani vysledku neni stastne.. Ale na druhou stranu chapu, ze to k tomu primo svadi, protoze uz jsme tu parkrat neco podobneho meli. Viz to "prognosticke" shrnuti od honzi vysse.

Kazdopadne je zajimave, ze se CHS jeste nenaucilo uzavirat smlouvy tak, aby alespon nejake body, ktere se tykaji primo clenu ci jejich prace, mohlo zverejnit aniz by se dodatecne muselo druhe strany ptat na svoleni. Je otazka zda se o to vubec snazi, ci zda na to kaslou.
odpovědět 
     Re: co tě žere?15:15:21 18.11.2017
A proč by to dělali? Kdyby tys byl ve vedení, tak by sis sám komplikoval život? Nepíšu teď, zda je to správné, nebo není. Jen se ptám, zda ty bys tak dělal, kdybys nemusel.
odpovědět 
      Re: co tě žere?16:27:09 18.11.2017
Tohle je pro tebe komplikace? :D
odpovědět 
       Re: co tě žere?19:07:23 18.11.2017
Ano.
odpovědět 
        Re: co tě žere?13:11:02 19.11.2017
Pracovnik roku ;)
odpovědět 
    Re: co tě žere?23:17:04 18.11.2017
Pokud za velkohubou exhibici považuješ zveřejnění oficiální korespondence, tak potěš koště...

1) Já jako člen jsem požádal o dvě věci, které mi ze stanov ČHS, ale i Občanského zákoníku a samozřejmě také morálního chování náležejí.

2) Výkonná pracovnice Výkonného výboru mi ony dvě věci neposkytla.

3) Já jsem ji znovu požádal, tentokrát už s citací právně závazných norem, aby mi obě dvě poskytla, neboť na ně mám právo.

Teď v přímém přenosu uvidíme, jak to v našem spolku chodí v nejvyšším vedení.

P.S.: Kdyby kdokoliv z vedení našeho oddílu odmítal podobné věci sdělil jakémukoliv členu, tak ho poženeme svinským krokem. Tak proč to jednoduše nejde v našem nadřízeném orgánu, který jsme si zvolili a který pracuje pro nás?
Kuba Turekodpovědět 
     Re: co tě žere?00:34:17 19.11.2017
To je fajn přirovnání - asi jako požadovat po státu zveřejnění všech tajných informací, protože u vás v zahrádkářském spolku také žádné tajnosti nemáte :-)) Už jen ten název a zařazení pod FF UK mluví za vše.
odpovědět 
      Re: co tě žere?00:56:52 19.11.2017
On ten stát nějaké tajnosti má - a ty jsou přesně vyjmenované. Je to například armáda nebo policie. Důvod je snad pochopitelný i malému dítěti. Jinak téměř vše včetně smluv je veřejné. Je na to dokonce i několik zákonů, jak to z úředníků vyrazit, pokud se zpěčují informace vydat. Pokud by takhle jako stát jednal i ČHS, byl bych rád a nemusel bych kopírovat korespondenci na Lezce.
Kuba Turekodpovědět 
       Když Turek musí, tak prostě musí09:52:34 19.11.2017
A ty ji sem teď kopírovat musíš? To je mi ale novinka. On tě někdo přinutil? Nebo máš pocit, že zveřejnění zde je tak velkmým trestem pro ČHS, že okamžitě ze svazu přiběhnou a přinesou ti požadované na zlatém podnosu?

Jinými slovy - vše, co jsi podnikl nebo se chystáš podniknout, jsi mohl podnikat i bez zveřejnění na Lezci. To, že jsi tak udělal, jen ukazuje, že nejsi veden zájmem o informace, ale že pouze využívám sebemenších maličkostí ke své sebeprezentaci. Příspěvěk "narcistická oobnost" z 07:55:51 19.11.2017 má naprostou pravdu.
odpovědět 
        Re: Když Turek musí, tak prostě musí12:46:19 19.11.2017
Zveřejnění není žádný trest. Je to pouze prostředek tomu, aby se vidělo, jak vedení ČHS jedná se členy.

(Jistě jsi si všiml, že jsem to nezveřejnil nikde jinde, než na webu hlavního mediálního partnera ČHS, když už samotné ČHS má jakékoliv diskuse na svém webu zakázané.)

Utajování informací není žádná maličkost. Naopak je to jeden z největších prohřešků, kterých se vedení jakéhokoliv spolku může dopustit vůči svým členům.

Zda jsem narcistická osobnost, bych prosím nechal na opravdové psychiatry, pokud by to bylo nutné, ale anonymní blábolilové včetně Tebe by si snad takovou podpásovku mohli odpustit.
Kuba Turekodpovědět 
         Re: Když Turek musí, tak prostě musí19:29:05 19.11.2017
Já to o tobě nenapsal. Nevýhoda anonymity, ok, ale nebyl jsem to já. A právo na informace? Na určité informace lidé určitě mají právo, ale ne na všechny, protože řadu informací lidé neumí vyhodnotit a zasadit do správného kontextu. Stejné, jako vládnutí - také se na každý prd nedělá referendum, ale rozhodují námi zvolení odborníci.
odpovědět 
          Re: Když Turek musí, tak prostě musí22:03:57 19.11.2017
Zastupitelská demokracie je něco jiného, než právo na informace. To si v případě státu pletou pouze nevzdělaní příznivci SPD a ANO.

Jestli si to pleteš v případě ČHS i ty, tak je to problém.
Kuba Turekodpovědět 
           Re: Když Turek musí, tak prostě musí23:38:37 19.11.2017
Ale jo, proti právu na informace nic nemám. Jen jde o to, kde je dělící čára mezi informacemi, které ještě ano, a informacemi, které už ne. A je potřeba, aby ČHS fungoval, ne aby byl paralyzován žabomyšími spory o prd. Takže s poskytováním informací opatrně. U každé informace se najdou kverulanti, ale vedení má věnovat úsilí smysluplné práci, ne vysvětlování primitovních a běžných věcí nechápajícím lidem nebo úmyslným problémistům.
odpovědět 
            Re: Když Turek musí, tak prostě musí23:49:38 19.11.2017
Ta dělící čára je jasná - ze zákona, ze stanov, z morálky a i zdravého rozumu. Vše je dostupné všem členům s výjimkou osobních údajů.

V tomto případě stačilo obě dvě věci uveřejnit předem a nikdo by se na ně už neptal. V případě smlouvy se Seznamem chápu, že na to nikdo nevzpomněl, protože to dosud v ČHS není zvykem. Stačilo tedy, aby mi paní Valentová odpověděla jednoduše mailem v jedné větě a přiložila onu smlouvu na dva kliky.

V případě licence nechápu, že něco takového není veřejně dostupné přímo na webu, ale zdá se, že něco takového ani neexistuje - a to se na to neexistující odkazuje Petr Jandík a diskutuje o tom.
Kuba Turekodpovědět 
             Re: Když Turek musí, tak prostě musí00:16:27 20.11.2017
Někdy nevím, co je hloupost, co naivita a co myslíš vážně jako manipulaci. Akce se Seznamem je profesionální práce, na které se začalo pracovat už hodně dlouho zpět. Převod od Stranada považuji pouze za jeden z kroků, který bylo potřeba udělat. Nebyl první, ani poslední. Ale tady to je přesně případ, kdy informace škodí. Pokud by dal svaz informace o plánech a jednáních vědět předem, ještě teď by se diskutovalo a nic by nebylo hotové. Takže zastávej názor, jaký chceš, já si ponechám ten svůj :-)
odpovědět 
              Re: Když Turek musí, tak prostě musí00:56:02 20.11.2017
Petře, nepodepíšeš se, to u Tebe není zvykem, a ještě k tomu rozporuješ neexistující rozpor. Nikdo tady v diskusi netvrdí, že se mají v případě obchodních jednání dávat na veřejnost informace předem, dokud není obchod dojednaný.
Kuba Turekodpovědět 
     Re: co tě žere?14:39:03 19.11.2017
Porovnej si celkem slušný a věcný tón odpovědi ČHS, kde jen říkají něco jako "požádali jsme partnera o souhlas, chvíli vydrž" a vekohubě bulvární titulek tvého článku..
Pěkná ukázka přechodu od normální, slušně vedené debaty k házení půllitrů v páté cenové skupině.
Zdá se, že soudruzi z plzeňské správy STB, pro které jsi pracoval, tě vyškolil ve vysoce objektivním a kultivovaném stylu vedení debaty.
Juraodpovědět 
      Re: co tě žere?14:57:52 19.11.2017
Milý Juro, vždyť to píšu na začátku svého textu - dostal jsem formálně slušnou odpověď. Dokonce si ji můžeš přečíst, když jsme ji sem zkopíroval.

Jenže obsah je velmi drsný: Smlouvu ti neukážeme, i když jsi náš člen, umožňuješ nám brát plat, zvolil jsi nás a my slíbili, že pro tebe budeme pracovat. Možná ti ji ukážeme později, jestli nám to velkodušně dovolí jakási komerční firma, se kterou jsme smlouvu tvým jménem podepsali.

To je samozřejmě v rozporu s Občanským zákoníkem, závaznými stanovami ČHS i obyčejnou morálkou.

A k Tvému pokusu o osobní dehonestaci: Zdá se, že házíš špínu, i když vůbec netušíš, která bije. Jednak komunističtí pohraničníci před 30 lety nemají nic společného s ČHS (aspoň doufám), a jednak používáš nesmyslná tvrzení.

Plzeňská správa StB neměla žádný vliv na chebskou VKr, která spadala pod zbraslavské velení PS, a teprve tam na ní dohlížela StB.

Jednak to nebyli žádní moji soudruzi, ale nepřátelé.

Jednak nikdo nikoho na úrovni vojína základní služby k ničemu neškolil. Sloužili jsme jim jenom jako kanonenfutr. Tak už to v armádách a dalších ozbrojených sborech chodí.
Kuba Turekodpovědět 
       Re: co tě žere?15:57:48 20.11.2017
Nenech se provokovat tema cura..ma, vyuzivaji te akorat ke zvyseni navstevnosti Lezce, jinak Svaz na sve cleny zvysoka sere,pokud mu neprinasi profit.
odpovědět 
        Re: co tě žere?10:48:40 21.11.2017
Za to si mohou členové sami. Vzhledem k tomu, že členské příspěvky zdaleka nestačí na vyrovnaný rozpočet, je potřeba někde generovat zisk. Udělejme členské příspěvky třeba 2000 a uvidíš, jak se to změní, každý člen bude vážený. Ale platit příspěvky na úrovni almužny a myslet si, že člen bude pán, je poněkud scestné. Role ČHS je jiná, než opečovávat přecitlivělé skalkaře.
odpovědět 
         Re: co tě žere?14:13:42 21.11.2017
Je zajímavé, že rozpočet není vyrovnaný od dob Hrubého, kdy se začaly peníze kumulovat v rozpočtové rezervě. Od té doby nikdo neví co se s tou nahromaděnou rezervou stalo. Teď je v porovnání s obdobím kolem r. 2009 rozpočet téměř dvojnásobný a stále to nestačí. A k tomu přidej ještě zisky z dotačních projektů. Vypadá to spíš na to, že je Hobl prachama strašně nenažranej.
odpovědět 
          Kam jdou?14:43:45 21.11.2017
Přesně tohle píšu - reálné potřeby skalkařů jsou řádově zhruba stejné už po mnoho let, tedy pokud nepočítáme inflaci. Dovedu si i představit, že by spolek skalkařů vystačil i s částkou nižší. Jde hlavně o matroš do skal? Většinu práce by pak odvedli nadšenci a členové klidně i zdarma nebo za odměnu symbolickou. Přesto však náklady stoupají a stoupají, peněz je potřeba čím dál více. Čím to asi bude? Kam ty peníze jdou?
odpovědět 
          Re: co tě žere?15:01:28 21.11.2017
Zisky z dotačních projektů jsou protimluv. Dotační peníze se musejí buď použít na přesně daný účel nebo vrátit. Žádný finanční zisk z nich vzniknout nemůže.
odpovědět 
           Re: co tě žere?21:29:35 21.11.2017
Ziskem bylo myšleno to, co po uhrazení nutných nákladů na realizaci projektu zůstane "CHS". Každý projekt je tak prezentován, aby obhajoval náklady vyšší než budou skutečné. A k dotační sumě připočti další finance , jdoucí přímo ze svaz. rozpočtu. Posledně to byly cca 2 mil, který si nechal Hobl odsouhlasit na valné hromadě.
odpovědět 
            Re: co tě žere?21:34:29 21.11.2017
To, co je ziskem pro Hobla a VV, nemusí být ziskem pro CHS. Může jím být i jen dalsí odčerpání peněz nad rámec svaz rozpočtu, jako ty zminene 2 mil.
odpovědět 
             Re: co tě žere?22:19:45 21.11.2017
Kam se hrabou ruský konspirační weby. O jakých 2 mil.tady mluvíte? Vůbec si nepamatuju, že by se na nějaké valné hromadě taková částka samostatně diskutovala.
ToNoodpovědět 
  Re: co tě žere?11:32:02 20.11.2017
Souhlas. Navíc kdyby byl KT seriózní tak by počkal na finální odpověď, protože citovaný email obsahuje možnost, že smlouva bude zveřejněná. Ale to by pak nebyla munice do oblíbené hry na Lezci, kopni si do své ČHS.
Jiříodpovědět 

 narcistická osobnost07:55:51 19.11.2017
Turek buzeruje okolí a libuje si v argumentaci, kterou jakožto narcistická osobnost považuje vždy na své straně za inteligentnější a nadřazenou nad ostatní.
odpovědět 
 Re: narcistická osobnost10:03:55 19.11.2017
Tak dejme Kubovi šanci - necháme ho řídit ČHS - jak udělá sebemenší průser, pověsíme ho za koule do průvanu, sebereme průkazku, vklíněnce a jeho fotku pošleme do okolních členských států UIAA, aby věděli. A pro jistotu i do Améru.
Kritizovat něčí práci je jednodušší, než se sebrat a prostě jít tu věc pomoct udělat. A číst jen tu část textu, co se mi hodí, to už je něco mezi alibismem, vychcaností a samoléčbou jakéhosi syndromu méněcenosti. Fakt je lepší přestat mlít pantem a jít něco udělat. No Kubo, pár let jsem na Lezce nepsal....i naposledy to bylo kvůli tobě. Na druhou stranu - mít v kožichu píčuse se vyplatí - člověk je furt ve střehu. Čepek
Čepekodpovědět 
  Re: narcistická osobnost12:51:15 19.11.2017
Díky za radu a zároveň prosím o tři odpovědi: Co tedy mám konkrétně podle Tvého gusta ve vedení ČHS udělat? A jak to mám udělat? A mám kvůli tomu přestat dělat instruktora ve svém oddíle?
Kuba Turekodpovědět 
   Re: narcistická osobnost14:59:35 19.11.2017
Dobrý den,
p.Turek vždy hlásá pravdu z opozice.Co to znamená, nenese odpovědnost za žádná rozhodnutí např.ČHS, ale je jejím velkým kritikem a v podstatě nic nedokázal.No, že je instruktor (to je skoro každý druhý)a nenohl by nám ukázat jak se má vést, taková organizace jako je ČHS je ubohost a prašivá výmluva !sráče! co nechce jít s kůží na trh.
Je otázka co se p.Turkovi nelíbí na spolupráci ČHS a seznamu (za mě je to super) a jsem i rád, že seznam vydal super turistické mapy, které už pár let používám a pořád se v nich objebují nové informace.
Kdyby všichni byli jako Turkové věčně s něčím nespokojeni,kritozovat a kydat špínu na práci druhých to mu jde, tak ještě používáme tištěné mapy.
Tak pane Turku co se Vám nelíbí na spupráci ČHS a seznam.Mimo toho, že Vám zatím neukázaly smlouvy,upozorňuji mimo toho, že jste neviděl smlouvy.
Z textu vyplívá, že je to v jednání(mezi Turkem a ČHS, to je naprosto normální postup) a tak proč poukazujete na věc co ještě není uzavřená proč ??? A už z toho děláte závěry, které nemáte ničím podložené.Nebo se pletu ? Tak se chová jen svině, promiňte ten výraz, ale u rozjednané věci se nedají dělat závěry na půl cesty a ještě to veřejně prezentovat jako hotovou věc.
Tak p.Turku co udělalo ČHS špatně, zatím s Váma komunikuje na mapách seznamu je snad taky vše v pořádku...takže zakopanej pes je kde ???

Mártyodpovědět 
    Re: narcistická osobnost16:01:27 19.11.2017
Zdar, jestli to chápu správně, KT se snaží zjistit, za kolik ČHS střelil, resp. za jakejch podmínek poskytl data, co nasbírali jako mravenečci jeho členové, Seznamu. Přijde mi správný to vědět. Když se ČHS rozcházel se Strnadem, furt někdo vytahoval, jak jsou data v soukromejch rukách a že by si dotyčnej moh dělat byznys založenej na práci oněch mravenečků. No a teď stejně činí horosvaz.
Papoušodpovědět 
     Zlatej papír18:28:14 19.11.2017
Souhlas. Jen doplním, že nedám na papírové mapy dopustit. Nevybíjí se jim baterie, nejsou závislé na signálu a nutí používat vlastní hlavu.
Bídaodpovědět 
      Re: Zlatej papír12:38:17 20.11.2017
Je to určitě hodně nevýhodné pro ČHS, když si na mapě seznamu kliknu na skálu a z ní si kliknu na stránky ČHS. Klik za klik, online za online, to není fér. Někdo by měl jít klikovat jak mourovatej. Vždyť i tupý horolezec pozná, že je to nevýhodné pro svaz, na to netřeba znalecký posudek!
odpovědět 
       Re: Zlatej papír12:54:15 20.11.2017
Drobné upozornění pro tebe: Tady se fakt nevede debata o tom, zda je smlouva ČHS - Seznam výhodná či nikoliv.
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Zlatej papír17:25:48 21.11.2017
Tady se zatím vede debata o korespondenci jednoho člena mezi vedením ČHS nic víc nic míň.
Mártyodpovědět 
         Re: Zlatej papír18:25:24 21.11.2017
Ano.
Kuba Turekodpovědět 
          Re: Zlatej papír22:56:59 22.11.2017
Takovejch blábolů kolem nedokončený korespondence jednoho xindla? Toho času co tady všichni trávíte? Za tu dobu by nebožtík Uelli Steck vyběhl 20x.severku Eigeru :D
odpovědět 
           Re: Zlatej papír11:13:49 23.11.2017
Nejsme xindl. Zvláště ne pro Tebe, milý anonymní sprosťáku.
Kuba Turekodpovědět 
    Re: narcistická osobnost19:03:51 19.11.2017
Milý Márty, už jsem měl skoro obavy, že jsi tuto debatu přehlédl a že jsi tedy zapomněl na mě osobně plivnout jedovatou slinu. Obavy to byly z mé strany neopodstatněné, jak se právě ukazuje.

Tak teď k věci (je mi sice poněkud trapné obhajovat sám sebe, ale budiž):

1) Nehlásám pravdu, ale pouze žádám o náhled do svou dokumentů, které nikdo z členů neviděl, ale na něž se odpovědní lidé odvolávají zde v diskusi na Lezci. Jmenovitě Honza Bloudek se chlubí spoluprací se Seznamem a Petr Jandík tvrdí, že licence k datům na Databázi skal je lepší než na Skalních oblastech.

2) Instruktor není v ČHS každý druhý a ne každému prošly rukama stovky nováčků (samozřejmě společně s dalšími instruktory našeho oddílu).

3) I pro Tebe platí stejné otázka jako na předřečníka: Co mám podle Tebe konkrétně v rámci vedení ČHS udělat, abych Tě uspokojil?

4) Nejsem sráč. Pro Tebe ani pro nikoho jiného.

5) Tvoje tvrzení o tištěných mapách je poněkud pomýlené. Už z toho důvodu, že jsem dlouhá léta pracoval jako zeměměřič a že jsem byl také součástí čtyřčlenné obsluhy prvního civilního zařízení GPS v Československu.

6) Pleteš se - když to ode mne chceš vědět. Nedělám žádné konečné závěry. Zatím jsem udělal zkušenost, že když požádám a o nahlédnutí do dvou běžných dokumentů, nedostanu je, protože jeden mi ukázat nechtějí a druhý pravděpodobně neexistuje. To je zatím vše. Až se věc posune dál, budu o tom referovat. Dozvíš se to i Ty.

7) Nejsem svině a nejednám jako svině. Tuto věc neprezentuji jako hotovou věc.

8) Zakopaný pes je v tom, že členstvo se nemůže dostat k dokumentům, na které odkazují odpovědní lidé z ČHS, a o kterých se diskutuje na Lezci.
Kuba Turekodpovědět 
     Re: narcistická osobnost19:17:02 19.11.2017
Minimálně ve dvou bodeš se absolutně pleteš.
odpovědět 
     Re: narcistická osobnost19:32:12 19.11.2017
P.Turku na Vás se nedá zapomenout.Z Vaší korespodence mezi ČHS a KT jasně je vidět, že ČHS uznala chybu a snaží se sjedna nápravu viz." Vzhledem k tomu, že vznikají pochybnosti ohledně této problematiky, připravíme stručné písemné podmínky, které zveřejníme, abychom zamezili výkladovým nejasnostem nebo dokonce sporům. V této věci tedy děkujeme za upozornění." Velice slušně napsané.
Tato věc je v běhu a to znamená, že se čeká na vyjádření a nápravu ČHS a jak to dopadne to snad neví ani KT.
Dále určitě není slušné dělat závěry z věcí, které jsou v jednání, jak jste to udělal viz."Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, ale mám dojem, že to skončí u disciplinární komise".
Šířit nepodložené zprávy a vzápětí vyhrožovat, to už tady dělá např.Okumara,Zeman...
Dále mě udivuje, že tento článek nevyšel na Vašem bloku a jen zde na lezci PROČ, nechce kydat na svém, tak aspoň jinde.Co kdyby to dopadlo jinak než předpokládáte omluvíte se.
odpovědět 
      Re: narcistická osobnost19:34:18 19.11.2017
P.Turku na Vás se nedá zapomenout.Z Vaší korespodence mezi ČHS a KT jasně je vidět, že ČHS uznala chybu.....zapoměl jsem se podepsat
Martyodpovědět 
      Re: narcistická osobnost22:11:09 19.11.2017
Aha, tak už jsi dost slevil, vypustil jsi všechny blbosti, co jsi napsal výše a zúžil jsi své plivnutí na mě jenom na jedno - že neslušně dělám závěry z věcí v běhu, že šířím nepodložené zprávy a vyhrožuji.

Prosím, přečti si ještě jednou, co jsem napsal: "Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, ale mám dojem, že to skončí u disciplinární komise".

To není žádný závěr. Zcela jasně jsem napsal, že je to zatím můj dojem. Pokud se mýlím, budu jedině rád.
Kuba Turekodpovědět 
       Re: narcistická osobnost11:08:04 20.11.2017
Pane Turku někdo o voze a někdo o koze.To znamená máte nějakou korespondenci mezi Váma a ČHS.Podle mě Vám ČHS odpovědělo v rámci slušnosti a podalo Vám informace, že v dané věci sjednají nápravu a Vy a ostatní o tom budeme informováni.Jako člen ČHS mám na to jiný názor a dovoluji si s Váma nesouhlasit a podle mě pošpiňujete práci druhých, když to nemáte ničím "zatím" podložené a věc je ještě v běhu.
Proč např. tento problém nemáte uveden na svém bloku do vyřešení a pak až bude vše vysvětleno můžete tady na lezci rozpoutat peklo a nebo sklopit uši a omluvit se(ale to neděláte v tom mě někoho připomínáte...).
Podle mě se mají věci nejdříve dořešit a pak informovat o tom jak to dopadlo, ale určitě ne jak to děláte Vy.Ale to už by nebyl bulvár jaký tady předvátíte.
Závěrem jako člen členu, nejdříve problém vyřešte a potom konejte a tímto pošpiňujete celé jméno ČHS i nás lezců.

Mártyodpovědět 
        Re: narcistická osobnost11:25:42 20.11.2017
Pokud pokládáš průběžné zprávy z jednání ČHS vůči svým členům za pošpinění svého jména, tak už fakt nevím...

Co si přesně představuješ pod pošpiněním svého jména tímto mým článečkem? Rád Ti ho vyčistím, pokud to bude v mé moci.
Kuba Turekodpovědět 
         Re: narcistická osobnost14:05:04 20.11.2017
Třeba ti to někdy dojde, že nezáleží jen na tom, co předkládáš, ale i jak to překládáš.
odpovědět 
          Re: narcistická osobnost14:24:42 20.11.2017
Tak ještě jednou: Co si přesně představuješ pod pošpiněním svého jména
Kuba Turekodpovědět 
           Re: narcistická osobnost10:44:03 21.11.2017
Třeba já bych považoval své jméno za pošpiné v okamžiku, kdy by bylo jakkoliv spojeno s tvým jménem nebo nějakým tvým komentářem :-)
odpovědět 
            Re: narcistická osobnost11:37:40 21.11.2017
Toho se obávat nemusíš. Ty žádné jméno nemáš.
Kuba Turekodpovědět 
             Re: narcistická osobnost17:00:39 21.11.2017
aa
odpovědět 
             Re: narcistická osobnost20:00:57 26.11.2017
1:0 pro KT :-D
Jirkaodpovědět 
   Re: narcistická osobnost20:43:17 19.11.2017
Co - doveď ČHS ke světlým zítřkům a k nirváně. Zcela jistě máš doma sepsáno, co ti vadí. Tak to změň. Jak - je to manažerská funkce a pokud vedení kritizuješ, zcela jistě víš, jak v této funkci fungovat lépe než současné vedení. Třetí otázka je mimo mísu - pokud chceš něco dělat dobře, tak se tomu musíš věnovat. A nebo je vůle a dá se zvládnout obojí. Záleží jen na tvých limitech. Howgh
Čepekodpovědět 
    Re: narcistická osobnost22:12:53 19.11.2017
Aha, takže to byly jenom kecy.
Kuba Turekodpovědět 
     Re: narcistická osobnost23:00:52 22.11.2017
Nebyly.
Se ukaž a neptej se nikoho na rady. Stejně bys je jen kritizoval.
odpovědět 
 Re: narcistická osobnost20:34:55 19.11.2017
Tak dejme Kubovi šanci - necháme ho řídit ČHS - jak udělá sebemenší průser, pověsíme ho za koule do průvanu, sebereme průkazku, vklíněnce a jeho fotku pošleme do okolních členských států UIAA, aby věděli. A pro jistotu i do Améru.
Kritizovat něčí práci je jednodušší, než se sebrat a prostě jít tu věc pomoct udělat. A číst jen tu část textu, co se mi hodí, to už je něco mezi alibismem, vychcaností a samoléčbou jakéhosi syndromu méněcenosti. Fakt je lepší přestat mlít pantem a jít něco udělat. No Kubo, pár let jsem na Lezce nepsal....i naposledy to bylo kvůli tobě. Na druhou stranu - mít v kožichu píčuse se vyplatí - člověk je furt ve střehu. Čepek
Čepekodpovědět 

 Dobře ČHS09:02:35 19.11.2017
Mi to přijde super. Hledám skálu, otevřu mapy.cz a nechám se navigovat ke skále.
Jestli to dali seznamu zadarmo,  tak je to záslužný počin. A jestli za to dostali nějaký chechtáky do rozpočtu, tak tím líp.
Prudičodpovědět 
 Re: Dobře ČHS09:57:06 19.11.2017
Kobylu to našlo, Stalinovu hlavu taky, těch informaci tam není tolik. Žádné brutální spiknutí nevidím. Někdy ty lidi co zijou na internetu to mají trochu dále od reality. Nehledě na to, ze to je logické propojení se seriózním partnerem vzhledem k jeho technologickým možnostem. Samozřejmě to je konkurence. A teď si představte, ze se to takhle ještě udělá s průvodci do skal - tedy ze skály tam budou mít i průvodce, který bude aktualizovaný on-line, a tam začne boj o informace. To se posekaj. Ten kdo bude chytrý prodá, ten kdo bude chytracit spláče nad výdělkem. Toto je pouze začátek, válka o informace z průvodců už začala. Sice nenapadne, ale je tady.
Elementodpovědět 
  Re: Dobře ČHS12:55:12 19.11.2017
Ano, je to tak. A zároveň je to v širším kontextu válka o obsah internetu jako takový. Vyhledávače za pár let nebudou potřebovat jednotlivé weby. Na Google už je to docela dobře vidět.

Právě proto bychom měli vědět, za jakých okolností se to dělá a co z toho členové ČHS mají.
Kuba Turekodpovědět 
 Re: Dobře ČHS - a ted k veci13:30:46 19.11.2017
O to tu ale vubec nejde (pomineme-li se to, ze CHS prave jednu dobu strasilo tim, ze by se Strnadova databaze mohla takto dostat k dalsi strane).
Jde o to, ze nektere lidi, kteri tu dabazi bezplatne plnili, by zajimali podminky s jakymi se bude s obsahem zachazet.

Jasne, CHS je silne amatersky spolek. Ale mozna by bylo na case udelat maly krucek smerem k profesionalnejsimu vedeni. Treba zacit tim, ze v projektech, ktere budou spolehat na praci clenske zakladny by mohlo dopredu specifikovat k cemu a jak ta prace muze byt pouzita (coz se vsude jinde mimo CHS bezne dela pomoci licenci. Dokonce je tak jednoduche, ze vetsinu z nich pro ruzne scenare najdes na par kliku na netu).
odpovědět 
  Re: Dobře ČHS - a ted k veci20:59:41 19.11.2017
Sorry, ale děláte z *ovna kuličku. Název skály a GPS souřadnice není autorským dílem a je vcelku jedno, kdo to do databáze zapsal (každopádně díky za to kluci, bylo to rychlejc, než kdyby to musela datlovat sekretářka na ČHS), v mapách to mělo být dávno.
Takže se nepo*erte.
Prudičodpovědět 
   Re: Dobře ČHS - a ted k veci22:15:07 19.11.2017
Samozřejmě to není autorské dílo. O tom se žádná debata nevede. Snad jenom paní Valentová se mi to pokusila v e-mailu podstrčit.
Kuba Turekodpovědět 
    Re: Dobře ČHS - a ted k veci07:30:53 20.11.2017
Takže o co teda jde?

To jako svaz měl písemně obeslat všech 300 nebo kolik lidí, kteří do databáze kdy něco vložili a požádat o laskavý souhlas s předáním seznamu věží seznamu?

Nebo měl veřejně vyvěsit záměr uzavření smlouvy s firmou seznam.cz, požádat členy o zaslání připomínek a svolat k tomu veřejné projednání?

Nebo svaz nemá a nesmí nikdy a nikomu poslat ani kousek databáze, protože se na tom podíleli členové svazu a tudíž svaz nemá s těmito daty jakkoliv nakládat, a to ani, když by to bylo pro dobro členšké základny?
Prudičodpovědět 
     Re: Dobře ČHS - a ted k veci09:15:29 20.11.2017
Bod 1 je správně.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: Dobře ČHS - a ted k veci09:52:13 20.11.2017
Tak to je dobrej úlet.
Prudičodpovědět 
      Re: Dobře ČHS - a ted k veci09:52:51 20.11.2017
A koho obeslal Strnad, když začal provozovat Skalní oblasti jako svůj soukromý projekt s dotazem, jestli s tím dotyční souhlasí? Data do systému sbíral jménem ČHS a pro ČHS.
odpovědět 
       Re: Dobře ČHS - a ted k veci10:12:33 20.11.2017
A ptal se někoho, když za poskytnutí dat pro IZS údajně požadoval částku v řádu mil.Kč?
odpovědět 
       Re: Dobře ČHS - a ted k veci11:43:09 20.11.2017
Hele, nechces na to zalozit novy clanek? Tento clanek je o soucasnem nakladani, tak nema smysl (cilene?) odvadet pozornost k dobam minulim.
Mimochodem to na co se ptas se tu uz nejspis taky resilo.
odpovědět 
      Re: Dobře ČHS - a ted k veci10:46:55 20.11.2017
Teď si protiřečíš. O kus výš sám píšeš, že názvy věží a souřadnice nejsou autorským dílem, ale podle tebe je k jejich poskytnutí ke společnému projektu třeba mít písemný souhlas jejich dnes už většinou neznámých vkladatelů. Z jakého důvodu, když za tím žádná autorská práva nejsou? Protože někdo kdysi pomohl a teď má mít právo přímo spolurozhodovat o všem?

To mi přijde stejný nesmysl, jako když ti někdo kdysi pomohl stavět schody před domem a pokud bys později chtěl společně s někým jiným chystat další úpravy domu, musel bys mít písemný souhlas pomocníka s předchozím stavěním schodů.

Naivní představa, která by dokonale zablokovala skoro všechny inovace nebo změny. Neměl by podle tvojí představy ČHS žádat oněch 300 neznámých spolutvůrců o souhlas s provedením jakékoliv změny v databázi? A stačila by prostá nebo kvalifikovaná většina? Nebo dokonce 100% souhlas? A kdo o tom povede evidenci, bude shánět kontakty, nahánět dědice nebožtíků a sčítat hlasy? Pustíš se do toho papírování ty a zadarmo, případně za nominaci do soutěže Zlatý papírový tygr? Za takovou pitomost je škoda utrácet čas i peníze.
Pavelodpovědět 
       Re: Dobře ČHS - a ted k veci11:14:06 20.11.2017
Neprotireci si. Souradnice ani jmeno veze skutecne nemohou byt autorskym dilem. Nicmene databaze uz autorskym zakonem chranena je.

To, jestli je Turkuv bod 1 validni zavisi na tom, v jakem vztahu jsou prispevatele do db ve vztahu k porizovateli db, a kdo vlastne porizovatel db je (kolektiv autoru, nebo CHS).

Tady se myslim, ze Turek pravdu nema, ze porizovatel db neni kolektiv autoru, a prispevatele proste dodali data, ktera nepodlehaji zadne ochrane, CHS.

Co se tyka obeslani 300 autoru (ktere neni v tomto pripade nejspis nutne). Nerikej mi, ze si mysliz, ze CHS pouziva tak kokotskej system, ze neni schopne dohledat, kdo do db jednotlive polozky pridal, a tem lidem napsat mail: "Dobry den, v ramci zmeny vyuziti db ... , podle autorskeho zakona, zadame o souhlas s .... Dekujeme".

Tohle zvladli ztreba openstreetmap prave pri zmene licence db. A ty fakt nemaj nejakejch ubohejch 300 autoru.
Geoodpovědět 
        Re: Dobře ČHS - a ted k veci11:39:33 20.11.2017
Jasně, Geo, pokud mluvíš o autorském zákonu, tak ten se v případě Databáze skal typicky vztahuje na fotky, ale třeba také na celé průvodčíky jednotlivých oblastí, nákresy a pod., které lidé předali do Skalních oblastí a z nich byly předány do Databáze skal. Na to je zákon a změna nakládání s těmito materiály není možná bez výslovného souhlasu autora.

V případě "technických" neboli všeobecně známých a dostupných údajů, typicky souřadnice a názvy skal, ale také popisy cest či skal, se na tyto materiály autorský zákon nevztahuje. Byla by ovšem přinejmenším slušnost ty, kteří je ČHS předali (udělali na tom svoji práci), informovat o změně licence a přesném znění nové licence. Přesně jako to udělaly OpenStreetMaps, ale třeba také jak to průběžně dělá Wikipedie a další veřejné projekty.

Mimochodem: Všechny tyhle veřejné sdílené projekty jsou uvolněny svými licencemi pro veřejné použití. Zda to tak platí i pro Databázi skal, není známo. To se snad dozvíme, až dostanu onu licenci, o které bájil Petr Jandík, ale paní Valentová popřela její existenci.
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Dobře ČHS - a ted k veci11:46:19 20.11.2017
Geo, to není o systému ČHS. Ti přispěvatelé data nejdřív nasypali Strnadovi, který se tvářil, že vše dělá jen a pouze pro ČHS. Jestli Strnad někde eviduje, kdo před 10 nebo kolika lety vkládal data není jaksi známo.
Pavelodpovědět 
         Re: Dobře ČHS - a ted k veci11:57:55 20.11.2017
A nebyla nahodou informace o tom, kdo udaj vlozil take predana CHS?
Kazdopadne to uz je takovy narodni sport vymyslet duvody proc neco nelze, nez se pokusit vymyslet zbusob jak by to mohlo jit...
Myslim, ze v tomto pripade by zafungovala oficialni a spravne formulovana "vyzva" treba na VH.
odpovědět 
          Re: Dobře ČHS - a ted k veci12:35:15 20.11.2017
nebyla
odpovědět 
        Re: Dobře ČHS - a ted k veci13:49:56 20.11.2017
A co když ti ten souhlas nedají? Co budeš dělat potom? Nebo když někdo neodpoví? Kdyby to bylo podle vás, tak místo hotových dat na Seznamu budeme dalších deset let tlachat a nebude nikdy nic. Nevím, jak bylo ošetřeno vkládání, ale pokud tam bylo něco o tom, že jsi při registraci musel odkliknout nějaké podmínky, kde bylo napsáno, že ČHS může s daty cokoliv, máte smůlu. A informovat předem o záměrech také nejde, stav internetu se vyvíjí, nikdo neví, jaká služba, které se budeš chtít s DB účastnit, se objeví za půl roku.
odpovědět 
         Re: Dobře ČHS - a ted k veci14:23:36 20.11.2017
Kdo nemá souhlas a nakládá s cizími autorskými právy, tomu hrozí pokuty, náhrady škod a až několik let vězení. To je úplně jednoduché.

V periodických médiích, kde dobře znám praxi, platí judikát, že média, která tímto způsobem něco ukradnou, musejí onen materiál smazat a k tomu zaplatit autorovi dvojnásobek obvyklého honoráře. Když se k tomu nemají, jde to před trestní soud.
Kuba Turekodpovědět 
          Re: Dobře ČHS - a ted k veci10:58:33 21.11.2017
O tom nikdo nepochybuje. Ale to píšeš o něčem jiném. Já psal o tom, že při vkládání se muselo něco odsouhlasit. Stačí například zmínka, že využíváním funkcí návštěvník souhlasí s obchodními a provozními podmínkami. Pokud tedy vložím někam třeba fotku a při vkládání souhasím s podmínkami, nemohu se pak divit, že se ta fotka objeví někde jinde. Takže jako důležité bych bral podmínky, za kterých to uživatelé vkládali. Další věcí pak je, že poloha nebo technický popis není autorsky chráněný údaj. Dokonce ani krátký text, když se tu oháníš zákony, určitě víš, že nestačí zkopírovat věru či dvě, aby ti to soudy uznaly.

Další věcí je, že poznámka o tom, co se stane, pokud někdo nedá souhlas, byla míněna na Geo. Ten to navrhoval ne kvůli právním otázkám, ale kvůli otázkám etickým, že by bylo slušné jim napsat, ne nutné. A právě tato slušnost se často vymstí, je lepší to udělat tak, jak svaz udělal, než se snažit být jako Mirek Dušín a zadělat si tak na dva roky problémů a konfliktů, ze kterých by svaz nemohl vyjít dobře.
odpovědět 
           Re: Dobře ČHS - a ted k veci11:40:48 21.11.2017
Stačilo by, kdyby sis přečetl, co jsme si tady psali s Geem o pár příspěvků výše, a nemusel ses namáhat s přepisováním našich argumentů - nejsme v rozporu mezi sebou ani s Tebou :-)
Kuba Turekodpovědět 
            Re: Dobře ČHS - a ted k veci12:12:37 21.11.2017
Tak proč máš nutkání to dále komentovat?
odpovědět 
             Re: Dobře ČHS - a ted k veci13:22:45 21.11.2017
Aby ses nemusel příště zase opakovat.
Kuba Turekodpovědět 
              Re: Dobře ČHS - a ted k veci14:38:13 21.11.2017
Ještě že tě máme :-)
odpovědět 
           Re: Dobře ČHS - a ted k veci00:55:21 22.11.2017
Hele nemlz. Na etiku ti dlabu. Problem je jednoduchej. CHS ma databazi skal a musi vedet, kdo je porizovatelem databaze, a kdo jsou autori databaze. Tohle by mel vedet uz od sporu se Strnadem.

Z toho plynou moznosti, jak CHS, a i ostatni, mohou s db nakladat.

A k tomu shaneni souhlasu. To neni vec pouze etiky. Pokud ti autori nedaji svoleni k uziti dila (pripadne ti nevznika jinak), pak se jich proste musis zeptat, jinak mas smolika a autor se muze domahat svych prav.
Geoodpovědět 
            Re: Dobře ČHS - a ted k veci06:46:54 22.11.2017
Popisy cest typu "2m vlevo od JZ hrany spárou a koutem ke kruhu, od něj šikmo vpravo stěnou ke 2.kruhu, vzhůru na polici k hodinám a vyhloubením na vrchol" nejsou autorským dílem. Na co by se kdo měl ptát?
odpovědět 
            Re: Dobře ČHS - a ted k veci08:47:21 22.11.2017
Jaké autorské dílo? Názvy věží a GPS souřadnice nejsou autorským dílem.
Vkládali to tam správci skal, prvovýstupci a nadšenci proto, aby to bylo k dispozici lezcům. Jestli někdo z nich teď cítí újmu na svých autorských právech proto, že se lezci můžou dostat ke skalám pomocí aplikace mapy.cz, tak je pičus a debil.
prudičodpovědět 
             Re: Dobře ČHS - a ted k veci08:50:08 22.11.2017
Sorry, mi to ujelo, napsal jsem to moc tvrdě.
Je buď pičus nebo debil. Nelze ale vyloučit, že obojí zároveň.
Prudičodpovědět 
              Re: Dobře ČHS - a ted k veci09:17:31 22.11.2017
Ty nejsi moc chytrej, že? Nebo nečteš, že? O tomhle se debata nevede.
Kuba Turekodpovědět 
               Re: Dobře ČHS - a ted k veci12:37:27 22.11.2017
Ty seš fakt magor. O pár příspěvků výše tvrdíš, že ČHS mělo obeslat všechny "autory" a požádat je o svolení, abys to pak odbyl s tím, že o tom se debata nevede.
Prudičodpovědět 
                Re: Dobře ČHS - a ted k veci12:41:43 22.11.2017
Aha. Takže platí bod 1. Zkus příště porozumět textu, než s ním začneš polemizovat, milánku... Nebo budeš zabrušovat a vybrušovat, jako to právě teď předvádíš.
Kuba Turekodpovědět 
                 Re: Dobře ČHS - a ted k veci19:10:40 22.11.2017
Teď jsi mě setřel. Setřel jsi mě, i když jsem reagoval na Gea, jsi fakt dobrej. Tvá logika je naprosto brilantní a porozumění textu naprosto famózní. Máš dobře našlápnuto na nejchytřejšího chytrolína svazu. Hodně štěstí u disciplinární komise, ukaž jim to. Už se teším na další kauzu, piš dál.
Prudičodpovědět 
             Re: Dobře ČHS - a ted k veci13:00:53 22.11.2017
Tezko rici, zda to je ci neni autorske dilo. Jiste je, ze bez prace tech "autoru" by bylo tak akorat hovno. A to se zatim jedna jen o popisy a souradnice, uvidime zda CHS ma do budoucna plany i ostatnim materialem. Stejne tak jiste je, ze uz jako celek to autorske dilo je. A jak se ukazuje, jiste take je, ze nikdo moc nehce "autorum" rici, k cemu ta jejich prace muze byt vyuzita.

At je to ci neni autorske dilo, myslim, ze s timhle pristupem se na to velka cast "autoru" do budoucna vysere :)
Pritom stacilo fakt strasne malo.. Treba to specifikovat dopredu, ci kdaknout o svych zamerech na VH a dat termin na vyjadreni lidem, kteri do databeze prispivali.
odpovědět 
              Re: Dobře ČHS - a ted k veci13:54:29 22.11.2017
P.Turku jen dotaz, když např. někoho osočím, pomluvím napíšu o něm článek ve kterém uvadím, že "vlastně" došlo např. trestnímu činu, zpronevěře peněz, funkce a pod.. A přitom vycházím jen z veřejných zdrojů jako je internet.Fakta, doklady, smlouvy, dohody si neověřím(nikde jsem je neviděl). a tuto zprávu publikuji jako hotovou věc,že se tak stala jen na základě internetu.Je to takto možné v novinařině postupovat, prezentovat, psát ?
Mártyodpovědět 
               Re: Dobře ČHS - a ted k veci14:43:36 22.11.2017
V seriózní novinařině jistě ne. Ale takový bulvár, ke všemu turecký, své domněnky používá jako základní investigativní metodu. Turecký svéráz navíc své domněnky považuje za jedinou pravdu a nepřipouští žádné názorové posuny na základě dat nebo důkazů.
Pavelodpovědět 
               Re: Dobře ČHS - a ted k veci14:47:35 22.11.2017
Tzv. veřejný zdroj není zjevená pravda. Takže jenom z toho vycházet nemůžeš. Jinak Tě zavřou nebo zaplatíš pokutu a ještě náhradu škody. Tos nevěděl? Mnoho hlupáků na to právě dojíždí na Facebooku i na webových diskusích, když je soudy odsuzují jako na běžícím pásu. Myslí si, že mohou blábolit stejně jako alkoholik na Hradčanech a jeho skvadra, ale ono to tak není.
Kuba Turekodpovědět 
                Re: Dobře ČHS - a ted k veci15:33:18 22.11.2017
P.Turku já to vím,ale nenapsal jste někdy článek kde jste vycházel jen z podkladů internetu a na základě této informace jste dotyčnou osobu osočil z podvodu ? A přitom si neověřil fakta,dohody a pod.a Váš zdroj byl jen internet ?
Martyodpovědět 
                 Re: Dobře ČHS - a ted k veci18:34:40 22.11.2017
Ja bych Vam ty internety zakazal! A ted do pyzama a po vecernicku ci podvecerni relaci na TV Barrandov rychle do hajan!
odpovědět 
                 Re: Dobře ČHS - a ted k veci19:54:59 22.11.2017
Do toho se zaplétat v této diskusi nebudu. Můžeš mi napsat, zavolat, nebo se můžeme sejít, Ty se mi představíš a já Ti odpovím na to, co chceš vědět. Domluveno?
Kuba Turekodpovědět 
                  Re: Dobře ČHS - a ted k veci23:03:54 22.11.2017
Sejít? Tak silnej žaludek zase nemám.
odpovědět 
                   Re: Dobře ČHS - a ted k veci23:10:01 22.11.2017
Tak se holt nic nedozvíš. Doporučuji se v tom případě neptat, protože je to zbytečné.
Kuba Turekodpovědět 
                    Re: Dobře ČHS - a ted k veci07:23:27 23.11.2017
Sejít?na to.....tato zpráva není od mě
Martyodpovědět 
                 Re: Dobře ČHS - a ted k veci20:53:50 22.11.2017
Na to je Turek moc vyčůraný. On raději prezentuje fakta tak, že jako celek vyznívají negativně, ale v zásadě nejdou napadnout, protože nejsou nepravdivá. Klasická ukázková manipulace, na to je Turek odborník. Proto se také necpe nikam, kde by musel něco dělat nebo měl nejakou odpovědnost, pak by maska spadla. Opozice, která nenese odpovědnost a nemůže fakticky nic dělat, ale zato může naprosto vše kritizovat a shazovat, mu plně vyhovuje. Když pak jde do tuhého a už není schopen to ustát, přestane komunikovat a je hotovo. Tedy do další "kauzy".
odpovědět 
                  Re: Dobře ČHS - a ted k veci21:02:59 22.11.2017
Můžeš mne obvinit z mnohého a budeš mít pravdu, ale že bych zrovna já nekomunikoval...? To jsi si právě vymyslel.
Kuba Turekodpovědět 
                   Re: Dobře ČHS - a ted k veci22:44:45 22.11.2017
Už nejednou jsi na přímý dotaz s možnostmi jen ano nebo ne neodpověděl a ve vlákně nepokračoval. Ale hledat to teď nebudu.
odpovědět 
                    Re: Dobře ČHS - a ted k veci23:11:05 22.11.2017
Takže další kecy...
Kuba Turekodpovědět 
              Re: Dobře ČHS - a ted k veci14:00:42 22.11.2017
To nelze, to je cesta do pekla. I když to myslíš dobře, svaz by na to doplatil mnohem více. U řady věcí to není výběr mezi dobrým a špatným postupem, ale o výběru postupu, který nadělá nejméně škod a problémů.
odpovědět 
               Re: Dobře ČHS - a ted k veci14:54:49 22.11.2017
Skoda, ze takovy postup CHS nevoli, no..
odpovědět 
             Re: Dobře ČHS - a ted k veci23:53:02 22.11.2017
Se neomlouvej. Puvodne jsem myslel, ze ses negramotnej, ale to bylo prilis tvrde. Psat ocividne umis, takze si nejspis jenom pologramotnej.

K veci. Jestli ti to stale nedoslo, tak nejde o to, jestli popis cesty, GPS souradnice, nazev veze, etc. jsou autorske dilo. Jde o to, ze seznam takovych veci, databaze, uz autorske dilo byt muze. A i pokud neni, tak je stale v autorskem zakone "pravo porizovatele databaze".

Dokud ti tohle nedojde, tak je veskera dalsi debata zbytecna.
Geoodpovědět 
              Re: Dobře ČHS - a ted k veci23:55:25 22.11.2017
:-) Já se tady tak snažím a Ty to shrneš v pár krátkých větách. :-)
Kuba Turekodpovědět 
               Re: Dobře ČHS - a ted k veci07:28:13 23.11.2017
Kluci on Seznam ty skály ukradne a pak prodá Polákům, prej mají málo písku...je to tak a teď ještě za kolik a kolik z toho má svaz...to je koryto a Turek na to přišel...tomu se říká novinář..klobouk dolů..vemte bydlení a hybajte hlídat kobylu ta jede jako první..
odpovědět 
                Re: Dobře ČHS - a ted k veci10:29:48 24.11.2017
By me zajimalo zda si opravdu myslis, ze pretazeni ad absurdum, ktere je naschval uplne mimo, funguje lepe nez pouha odpoved k veci?
odpovědět 
              Re: Dobře ČHS - a ted k veci08:43:14 23.11.2017
O to přece nejde, říkal to Kuba Turek.

Víš, i kdyby to autorské dílo bylo, tak ti, co ho vytvářeli, ho dělali s cílem, aby bylo přístupné veřejnosti a veřejnost ho využívala. Teď se cítíte poškozeni na svých právech, protože část toho díla se ještě více zpřístupnila veřejnosti a má fakt dobré využití. To není o autorském díle, to je uražená ješitnost. Omlouvej si to jak chceš, ale je to tak, racionální důvod bejt nasranej, že se dá k věži dojít pomocí navigace, není.

ČHS udělal dobrej počin, Turek vyrobil umělou kauzu a normální lidi to chápou.
Prudičodpovědět 
       Re: Dobře ČHS - a ted k veci11:51:09 20.11.2017
Normalne se to rika dopredu, kdyz "motivujes" lidi k bezplatne spolupraci, aby si mohli rozmyslet, zda o spolupraci maji zajem. Ted jde (nejspis - ani to se neda rici na sto procent beze smlouvy) jen o nazvy vezi a souradnice (coz tedy jako celek asi tvori autorske dilo a kdyz ne autorske dilo, tak relativne cenne dilo), ale nikde se nerika, ze do budoucna se nepouzije neco vic... (vlastne se az do teto diskuze nerikalo vubec nic..)

Trochu skoda, ze se vse hned pretaci do roviny "vy moralne poklesli lide jen hnusne kritizujete", pritom o to tu vubec nejde.
odpovědět 
     Re: Dobře ČHS - a ted k veci11:39:25 20.11.2017
To jako svaz mel treba dopredu rici podminky s jakymi se bude s danym obsahem nakladat a k jakemu ucelu muze byt vyuzit. Dela se to tak naprosto bezne, je to navic velmi jednoduche. Ale je fakt, ze bez toho prisel o roli obeti, do ktere vsichni chteji jenom kopat ;)
odpovědět 

 Sázka na VH20:43:51 19.11.2017
  Trochu z jiného soudku - jak vůbec dopadla sázka z Valné hromady - Kuba Turek x Honza Bloudek?? Nikde jsem neregistroval výsledek...
Petrodpovědět 
 Re: Sázka na VH21:06:45 19.11.2017
Turek to vše překroutil tak, že se vlastně nevsadil. A pokud někdo vnímá tak, že vsadil, tak to bylo jinak a ostatními špatně pochopeno.
odpovědět 
  Re: Sázka na VH21:26:27 19.11.2017
Na tom záznamu to bylo jednoznacne...
odpovědět 
   Re: Sázka na VH22:16:01 19.11.2017
Ano. Bylo.
Kuba Turekodpovědět 
  Re: Sázka na VH21:28:49 19.11.2017
ty vole ten Turek se umí ze všeho vykroutit.A jak jsem četl, že mu prošlo rukama stovky lezců, takového dalšího borce snad v naší malé vlasti nenajdete.A docele se mě líbilo jak tady psal moje ČHS můj oddíl...touž zní malinko jako, jak to napsat po česku..jojo leze mu to na mozek
odpovědět 
   Re: Sázka na VH22:17:17 19.11.2017
Pokud jsi členem ČHS, je to také Tvůj spolek. Pokud jsi v nějakém oddílu, tak je to také Tvůj oddíl. To jsi nevěděl?
Kuba Turekodpovědět 
  Re: Sázka na VH21:39:40 19.11.2017
Na tom záznamu to bylo jednoznacne...
odpovědět 

 osobnostní porucha10:53:24 20.11.2017
Turek pracovníky ČHS, diskutéry a další vtahuje do svého narcistického světa, kde se všechno točí okolo něj (záminku vždy najde jak to rozpoutat), jeho nadprůměrných osobnostních rysů a především geniální schopnosti argumentace.
Užijte si to...    :-)
odpovědět 
 Re: osobnostní porucha11:08:54 20.11.2017
Máš pravdu. Třeba se potají přidal k redakčními týmu Lezce a svými pitoreskními ego-exhibicemi jim nahání půlku sledovanosti. Bláznovy narcistní piruety zaujmou většinu publika, tenhle postup nejspíš okoukal od Zemana s Ovčáčkem :D
odpovědět 
  Re: osobnostní porucha11:47:54 20.11.2017
Co přesně považuješ za pitoreskní záležitost, prosím?

Nahlédnutí do smlouvy, kterou Tvým jménem někdo uzavřel? Nebo odmítnutí tohoto náhledu?

A používáš slovo pitoreskní ve významu "malebný" nebo "divný"?
Kuba Turekodpovědět 
   Re: osobnostní porucha11:58:32 20.11.2017
A co je na tom pořád divného? Pokud je ve smlouvě mlčenlivost, tak o co ti jde? Pokud to byla podmínka Seznamu, co asi tak má teď vedení dělat? Měl jsi dříve bojovat za podmínky, za kterých se smějí smlouvy uzavírat, ale napadat již uzavřené smlouvy... Čeho chceš dosáhnout? Svazu se něco povedlo a ty jen škodíš. Buď poškozuješ svaz podobnými pseudokauzami, protože ta informace ti opravdu k ničemu není, nebo poškodíš svaz v očích partnerů, protože chceš zveřejnit něco, s čím oni nesouhlasí. Ale ono ti nejde o informace jako takové, viď? Není za tím něco dalšího, co jen nechceš přiznat, protože jsi ve střetu zájmů?
odpovědět 
    Re: osobnostní porucha12:49:30 20.11.2017
Žádné smlouvy nenapadám, aby bylo jasno. Jen chci vidět dvě věci - smlouvu, která se týká mého ČHS a konkrétně systému, na kterém jsme se malou měrou podílel - a licenci, za jakých podmínek uveřejňuje ČHS mé materiály, které jsem mu v dobré víře předal.

To se Ti zdá pitoreskní? Malebné?

A propos: Jaký střet zájmů si asi tak představuješ? Všechny mé ekonomické aktivity jsou veřejně známé.
Kuba Turekodpovědět 
     Re: osobnostní porucha14:03:36 20.11.2017
A za jakých podmínek jsi data vkládal? Připadá ti normální, že mnoho let něco budujete, aniž byste věděli, kdo a co s tím bude dělat?
odpovědět 
      Re: osobnostní porucha14:19:09 20.11.2017
Za všeobecného úzu, že data uveřejňuje ČHS, který provozuje nekomerční systém pro horolezce. Teď se situace zřejmě změnila, a proto bych rád viděl, jak.

Velmi jednoduchá otázka. A velmi jednoduchá odpověď, která ovšem nepřišla - viz můj první e-mail v tomto článku, o kterém diskutuješ.
Kuba Turekodpovědět 
       Re: osobnostní porucha11:11:50 21.11.2017
Jako vážně? Spolehat se na úzus? No kdo chce kam, pomožme mu tam... Ty budeš v ČHS ještě hodně nešťastný. Je potřeba si uvědomit, že svaz je komerční firma se širokým záběrem a v partnerství s dalšími velkými komerčními subjekty, kde rozhodují právníci a smlouvy. Tvoje myšlenky platí možná pro horooddíl Humanita nebo ČHS před třiceti lety. Ale ČHS se potřebuje dostat na úroveň jiných velkých sportů a to se vším všudy. Trochu mi připomínáš v čase zamrzlého idealistu, který se děsně diví, že jeho parta, se kterou chodil za stodolu kopat do míče, se změnila ve Fotbalovou asociace České republiky, a stále se dožaduje hodnot, které panovaly za tou stodolou :-) Na skauty si můžete hrát u vás v oddíle, ve velkém to chodí trochu jinak.
odpovědět 
        Re: osobnostní porucha11:42:06 21.11.2017
Ted spis krituzujes svaz. Ten vetsinu veci zaklada na uzu a resi je pak dodatecne az kdyz se nekdo zepta jak to tedy je...
Kdyby se svaz choval jako komercni firma, kde veci resi pravnici a smlouvy, tak cely tento clanek nebude potreba. Stejne tak by nevznikla hromada drivejsich situaci podobneho razu...
odpovědět 
         Re: osobnostní porucha12:05:09 21.11.2017
Ono záleží na tom, jaké části se to týká. Vynakládání prostředků na cokoliv, tedy i na smlouvy a právníky, v oblasti skal by bylo značně neefektivní plýtvání. Ostatně tam ani nehrozí nějaké větší ztráty. A zkus to porovnat třeba s kolotočem závodů, kde se stavějí poměrně velká podia po celé ČR.
odpovědět 
          Re: osobnostní porucha13:43:25 21.11.2017
Nejdriv tak, potom zase onak.. :) Anebo si to jen nepochopil. Kdyby to bylo tak jak pises, tj. svaz by fungoval tak jak pises, nevznikaly by takoveto situace, protoze by byly uz dopredu osefovane. Presne tim zpusobem, jak to dela nebo se snazi delat jakakoliv jina firma (i bez pravniku). Tohle neni raketova veda, zde jde jen o to rici za jakych podminek a k jakemu ucelu mohou byt poskytnuta data, ktera vytvari dobrovolne komunita.
odpovědět 
        Re: osobnostní porucha11:46:08 21.11.2017
Zda budu šťastný či nešťastný, nech prosím ne mě. Pokud by ovšem byla oficiální vize ČHS taková, jakou tady prezentuješ, mohli bychom si ušetřit spoustu času a nervů ze všech stran, kdyby Honza Bloudek předstoupil před minulou Valnou hromadu a nechal by se zvolit s otevřeným programem: "Jsme hajzlové, sereme na členstvo, budeme podvádět a krást jako fotbalisti a od teď se už leze jenom na překližce." Bylo by to jasné a průhledné.
Kuba Turekodpovědět 
         Re: osobnostní porucha12:11:52 21.11.2017
Občas nestačím žasnout nad naivitou některých lidí :-) Tohle bylo přeci normálním lidem jasné už v okamžiku, kdy se odsouhlasila profesionalizace, ne? A je to správně, peníze jsou potřeba do sportu, trenérů, závodů, repre... Na skály stačí pár korun na železo, snad jsi nečekal, že svaz se profesionalizoval kvůli nákupu borháků.
odpovědět 

 Turkův střet zájmu12:08:21 20.11.2017
Nemohu se zbavit dojmu, že Turkovi nejde ani tak o informaci, protože ta normálnímu člověkovi k ničemu není, jako o to, že by data rád i na svůj horodolový web. Lezců není mnoho, ale každá návštěva se počítá, takže pro Turka by jistě podobný data na hor ydoly byly užitečné. Můžeme se jen domnívat, co proběhlo, možná to už Turek zkoušel a ČHS s ním vyběhl (nebo ani nezkoušel, protože ví, že by s ním ČHS vyběhl), nebo teď Turek potřebuje znát podmínky pro další krok, protože si dovedu krásně představit, že v okamžiku, kdy se podmínky ukáží výhodnými, začne opět prudit ČHS, vyhrožovat zákony a bude nutit svaz data zpřístupnit i jemu.

Je jedno, co proběhlo nebo co Turek plánuje, v každém případě si nemyslím, že je Turek motivován pouze touhou po soukromé informací, ale že mu jde o informace obchodní, konkrétně o hledání způsobu, jak data získat i k sobě. Pro mně to je ze stranu Turka jasný střet zájmů. Nenechte si mazat med kolem huby, že bojuje za lepší svaz a práva členů.
odpovědět 
 Re: Turkův střet zájmu13:00:05 20.11.2017
Samo ze jde o info. A taky platí silnější pes mr.á. Takže provozovatele různých databází obsahujících veřejné informace pomalu čeká převzetí silnějším psem.
odpovědět 
 Re: Turkův střet zájmu13:04:47 20.11.2017
No tak :-( Kdybych chtěl data z Databáze skal získat pro sebe. tak udělám dvě věci:

1) Nikdy nepředám několik svých průvodčíků mých oblíbených pidioblastí v digitální formě do rukou ČHS.

2) Pustím na stránky ČHS crawlovacího robota, aby mi všechna data stáhnul (jak se o to svého času pokusil Petr Jandík podle pokynů Aleny Čepelkové a byl z toho poprask, neboť tím shodil na několik dní Skalní oblasti).

Pokud by to z nějakého důvodu nešlo (třeba že by proti tomu mělo ČHS nějakou softwarovou ochranu), najmu levného študentíka, který mi to za týden zkopíruje ručně.

Ostatně takhle se postupuje běžně, pokud chceš krást/kopírovat data z webu. Dělá se to nejen tady z Lezce, ale co vím, tak třeba velká česká mapová vydavatelství na tomto systému vyrostla.
Kuba Turekodpovědět 
  Re: Turkův střet zájmu13:43:59 20.11.2017
Tak prakticky z hledisku obchodu se ti fakta poněkud vzájemně popírají.

1. Zda bys předal nebo nepředal průvodčíky s tím nemá co dělat. Dobře víš, že ti jsou k ničemu, na podobný projekt potřebuješ data ucelená a pokrývající maximální možné území.

2. Ano, teorie je to hezká, ale má několik podstatných háčků. Ostatně to potvrzuje sám Seznam, který má k tebou popsaný praktikám prakticky neomezené zdroje, a přesto, i když je to komerční firma, která nevyhazuje peníze zbytečně, šel cestou jednání a dohody.
odpovědět 
   Re: Turkův střet zájmu14:15:18 20.11.2017
To je jednoduché: Seznam prostě nekrade (většinou).
Kuba Turekodpovědět 
    Re: Turkův střet zájmu21:35:36 20.11.2017
Tak velký logický rozkol bych od tebe nečekal. Přečti si to ještě jednou, píšeš nesmysly, jen jsi to zamotal. V každém případě z toho vyplývá, že data sis vzít tak, jak jsi popsal, nemohl.
odpovědět 
     Re: Turkův střet zájmu01:46:30 21.11.2017
Kdybych chtěl data ukrást, jak výše naznačuješ, tak to udělám přesně tím způsobem, který jsem popsal.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: Turkův střet zájmu10:42:22 21.11.2017
Ale jo, technicky to možné bude. Jen by ta data pro tebe byla nepoužitelná :-) Ono je něco jiného, když zpřístupnění dat předchází vyjádření majitele a oznámení o spolupráci, než když se někde objeví kompletní databáze jako blesk z čistého nebe. Ty bys nepotřeboval data, ty bys potřeboval oficiální data. A to je dost velký rozdíl.
odpovědět 
       Re: Turkův střet zájmu11:45:46 21.11.2017
Oficialni data (teda cokoliv tim vlastne myslis) neni tezke vyrobit z dat kradenych. Staci ti k tomu jen dobra "legenda" o jejich vzniku.
odpovědět 
        Re: Turkův střet zájmu11:48:26 21.11.2017
Samozřejmě :-)
Kuba Turekodpovědět 
         Re: Turkův střet zájmu11:56:00 21.11.2017
Jak už jsme tady psal výše, tuhle cestu s legendou o zlém Zeleném zvolil již kdysi Petr Jandík (jakožto člen výkonného výboru) s Alenou Čepelkovou (jakožto předsedkyní). Udělali to takhle: goo.gl/1BvnR5
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Turkův střet zájmu12:01:05 21.11.2017
No tak zrovna v tomto případě by to tak jednoduché nebylo, prakticky je to nemožné. A to tam asi ani nejsou úmyslně vložené identifikační chyby :-)
odpovědět 
         Re: Turkův střet zájmu13:50:10 21.11.2017
A kdyz uz jsme u tech velmi neurcitych, ale rezolutnich vyjadreni, tak v tomto pripade by to bylo velmi jednoduche. A to ani neprihlizime k faktu, ze stejna data vyuziva hned nekolik subjektu, treba Strnad, CHS, seznam a buhvi o kom se to jeste do budoucna dozvime, vsichni se svoji "legendou", ze je vse OK.
odpovědět 
          Re: Turkův střet zájmu14:46:01 21.11.2017
Strnad a ČHS má nějaké pozadí, tam je to jasné. Se Seznamem již také, ten to má oficiálně na základě dohody. O kom dalším ty tedy píšeš?
odpovědět 

 Zveřejnit17:45:26 21.11.2017
A další téma, které by jistě členskou základnu mohlo zajímat: Jednání VV 6.11., bod 4: Odměny za práci v ČHS za rok 2017 VV projednal a schválil odměny pro předsedy a členy komisí ČHS za práci v roce 2017. Za vyplacení odměn odpovídá sekretariát.

Takže chceme jména, chceme čísla :-D
Zoroodpovědět 
 Re: Zveřejnit14:50:44 22.11.2017
Chceme výpisy z účtů všech funkcionářů od vejborů až po předsedy oddílů včetně jejich nejbližších příbuzných, chceme čísla platebních karet, výpisy z karet pacientů, majetková přiznání, rodinné anamnézy, výpisy z karty řidiče, záznamy pohovorů u psychiatrů ...
odpovědět 
  Re: Zveřejnit14:56:42 22.11.2017
Jasne, ze takove diskuzni pretazeni vypada dosti efektne a muze i zafungovat. Ale nebylo by neco k veci?
odpovědět 
   Re: Zveřejnit16:21:17 22.11.2017
Zoro a nechceš tu výhodnou práci dělat např.s Turkem ??
odpovědět 
    Re: Zveřejnit16:36:21 22.11.2017
Zoráč, když nevím za kolik, tak nechci :-D To by to musel ten Peltův padavan napřed zveřejnit, abych se mohl rozmyslet.
Zoroodpovědět 
     Re: Zveřejnit18:32:06 22.11.2017
Zaklad cca 50 tis hrubeho, plus pohybliva slozka a bonusy a obcasne vylety, ktere jsou ale dost o praci. Za takovou almuznu bych nevstal ani z postele a tak se ani nedivim, ze svaz odvadi praci jakou odvadi...
odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Le Tube Neural, 6c+
 Databáze cest:
Všechny cesty (132653)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Xaxi, Xiri, Xarli 7c+ Chulilla
La Cambra 7c Chulilla
Peatón Del Aire 7c Chulilla
Mystic Rhythm Direct 7a+ El Chorro
Reality Show 7c Chulilla
Nově komentované:
Splněný Sen 8- Roviště
Uzavřené Oddělení 7- Roviště
Blázinec 5 Roviště
Hiršovka 5- Černolické Skály
Boom 9 Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: skialpy pro dítě | Re: skialpy pro dítě | Re: skialpy pro dítě | Re: skialpy pro dítě | Re: skialpy pro dítě | Re: skialpy pro dítě | Re: skialpy pro dítě | Re: skialpy pro dítě | Re: skialpy pro dítě | skialpy pro dítě |

 Nové komentáře:
Re: cena | Re: cena | Re: cena | Re: drahá vs levná | Re: cena | Re: cena | Re: no to je teda síla | Re: cena | Re: ubohá mentalita dnešní doby | Re: cena |

 Kde to vře:
Péřovka Lightline Jacket pro lezce od Mountain Equipment (111)
Závody "HANGAR MASTERS" v boulderingu (34)
Skály v okolí Buzetu (24)
Trenér ČHS Tomáš Binter ve finále výběru Trenérů roku 2018 ČOV (22)
Sportovní fotografií roku 2018 je snímek s Adamem Ondrou (21)
Wadi Rum - Morning sun street (12)
Nekonečné útesy Inis Mór (9)
Výběrové řízení: vedení účetnictví a mzdového účetnictví pro ČHS (9)
Pozdrav z Patagónie (8)
Cepín 2019 (6)

 Nově v inzerci:
GTX bunda | La Sportiva Tarantula | Lavinový set | Beal Yuji 10 mm 60 m violet | RAB Neutrino Endurance | dárkové poukazy do RP | Warmpeace Makalu | Garmont Pinnacle GTX 44.5 | závěsné závětří | outdoorová sedačka Jurek na karimatku |

 Anketa:
Který čas byste chtěli zachovat?
 letní čas 
 1877 
 zimní čas 
 968 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.