LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
51.Šenkýř 9969
52.S 9953
53.Nosek 9951
Bouldry:
51.Šolc 9053
52.Čech 9050
53.Svoboda 9031
Hory:
27.Magič 2438
28.Relovsky 2422
29.Trkal 2410

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231538 cest
Nové přelezy:
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9

Stěny
Stěna u Salesiánů - Praha 8
RadOTTín - Praha 5 - Radotín
Lezecké sdružení Kotelna - Brno

Prodejny
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
HUDYsport - Teplice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Mladík spadl ze stěny06.02.2006
zdroj IDNES:
patek 4.2.
.....Podobná nehoda se stala také v Praze v Bubenské ulici. Devatenáctiletý mladík tam spadl z deset metrů vysoké lezecké stěny. "Mladíka jsme převezli s frakturou páteře a pánve do nemocnice," řekla iDNES C
 Re: Mladík spadl ze stěny06.02.2006
Uz se to tady resilo, primo ten vecer. Konkretne tady:
  Re: Mladík spadl ze stěny06.02.2006
no nevim co ma PR clanek spolecneho se zrakvenym klukem, kterej teda posle toho co je tady napsany,
   Re: Mladík spadl ze stěny06.02.2006
No nevím, úvodní článek (cca 2 věty) byl tak trochu ve stylu Blesku, to je pravda... Nicméně pokud j
 Re: Mladík spadl ze stěny06.02.2006
Nevím co na to říct, pokud tedy víte co znamená spadnout z deseti metrů, nikomu to nepřeji a šetření
  Re: Mladík spadl ze stěny06.02.2006
4.2. je sobota přepis je v prvním článku.
  Re: Mladík spadl ze stěny06.02.2006
4.2. je sobota přepis je v prvním článku.
 Re: Mladík spadl ze stěny06.02.2006
Nojo, komentářů se při každém neštěstí vyrojí mraky. Málokdy k věci, a většinou se týkají názoru, že
  Re: Mladík spadl ze stěny06.02.2006
Já jsem nenapsal že "kdo tam nebyl mlč", ale ve smyslu nekomentuj co se stalo podle svých
  Re: Mladík spadl ze stěny06.02.2006
Já jsem nenapsal že "kdo tam nebyl mlč", ale ve smyslu nekomentuj co se stalo podle svých
   Slečna spadla ze stěny06.02.2006
A zajímavý je, že podle fakt co se ví, téměř identická nehoda se stala nedávno na prostějovské stěně
    lidi padaj ze stěn06.02.2006
tyhle nehody jsou zřejmě častější. Leze holt hafo lidí, kteří často nemají ani základní povědomí o b
     Re: lidi padaj ze stěn06.02.2006
V Holešovicích to také nebylo z neznalisti. pokud tedy není pro někoho osmička začátečnická cesta.
      Re: lidi padaj ze stěn06.02.2006
no jak tu bylo napsano.. byl cvaklej do karabiny.. rek bych teda blbost nebo neznalost..
       Re: lidi padaj ze stěn06.02.2006
Hovno blbost, neznalost atd. - uspora casu a lenost, nemusis delat 30x za odpoledne osmu... jen to
       Re: lidi padaj ze stěn06.02.2006
Držím mu palce. Co jsem viděl (až po pádu a odjezdu záchranky), to byl pravděpodobně klučina, co na
      Re: lidi padaj ze stěn06.02.2006
V kolik se to stalo?
       Re: lidi padaj ze stěn06.02.2006
Před polednem v sobotu.
       Re: lidi padaj ze stěn06.02.2006
Před polednem v sobotu.
        Re: lidi padaj ze stěn06.02.2006
Už vidím osmičku cestu při trénováni rychlosti. Tak se shodněte pánové a takové informace sem pište
         Re: lidi padaj ze stěn06.02.2006
Vzdyt nikdo netvrdi, ze na te osmicce trenoval rychlost. KP v te vete o rychlosti rikal trochu neco
         Re: lidi padaj ze stěn06.02.2006
Po pádu zůstalo lano na konci s přivázanou karabinou zacvakaný tak, jak se s nim leze na rychlost. A
          Re: lidi padaj ze stěn06.02.2006
No tak když napsal že na holešovicich trenoval rychlost, tak jsem to jako pochopil že se mu to stalo

 Amy Jordan05.02.2006
Kdopak je tech chlapek (Amy Jordan) ktery vali tak uzasny fotky do databaze lezce?
 Re: Amy Jordan06.02.2006
Je to zenska, Americanka...
 přilby05.02.2006
Nazdárek, chci se zeptat na váš názor na přilby pro děti. Stačí ciklistická nebo jsou i na tak malé kebulky lezeck přilby.Dík
 Re: přilby05.02.2006
Co ta menší velikost Petzl Ellios ?? Ta je na dost malou hlavu. Kamarád má 10ti letyho syna a tomu p
  Re: přilby05.02.2006
no dcera má tři tak nevím....
   Re: přilby05.02.2006
myslím,že i cyklistická je lepší než nic
    Re: přilby06.02.2006
Tak nějak . Děcka cyklo přilby nosí běžně.

 Wildspitze severní stěna??05.02.2006
ahoj, nevíte kde bych sehnal nějaký ifo o severní stěně Wildšpičky??Určitě jste tam někdo někdy byl...poradíte prosím...díkas, Jenda
 Re: Wildspitze severní stěna!05.02.2006
 Re: Wildspitze severní stěna??06.02.2006
Zkus tohle:
 Dotaz05.02.2006
Zdravím. Mám takový dotaz. V Každé příručce se píše, že v horách má mít lezecká dvojka cca 6 karabin bez pojistky zámku. K čemu kromě cvakání do postupového jištění budou?A mají být s rovným či prohnutým zámkem?Drátěnky nebo klasika?
Díky
 Re: Dotaz06.02.2006
Já používám volné karabiny hlavně na zřízení štandu nebo prodloužení postupového jištění dlouhou smy
  Re: Dotaz06.02.2006
Na štande by si mal zásadne používať len karabíny z poistkou.
 Re: Dotaz06.02.2006
Karabiny mohou být jakékoli. Hlavně, že bude štand dobrý.
 Re: Dotaz06.02.2006
Tak zeptat se na horolezeckem servru k cemu ma mit horolezec ve vybave v horach karabiny je perla kt
  Re: Dotaz06.02.2006
Dotaz pochopitelně nebyl myšlený tak, že bych absolutně nechápal, k čemu, že potřebuje lezec v horác
   Re: Dotaz06.02.2006
lepší prohnutá než rovná, lepší drátěnka než klasika ale určitě nejlepší volba karáble s pojistkou.

 patagonie05.02.2006
ahoj, pristi mesic vyrazim do patagonie a tak jsem se chte zeptat jestli mate nekdo zkusenosti jak je to tam mozny se stopem. Diky
 Re: patagonie05.02.2006
Otázka je, kam do Patagonie. Vzhledem k tomu, že se ptáte na lezeckém serveru, předpokládal bych, že

 spacák05.02.2006
Zdravím, nevíte, jestli ještě šije v republice péřový spacáky někdo jinej než Rakoncaj. Dejte kdyžtak kontakt. Dikes
 Re: spacák05.02.2006
A co takhle zkusit zagooglit ?? :o) tak třeba
  Re: spacák05.02.2006
A ještě mě napadlo
 Re: spacák06.02.2006
  Re: spacák06.02.2006
Ty ten spacak mas? Pokud ano v kolika -stupnich si v nem v pohodli spal? Dik za odpoved Jakub
 Re: spacák06.02.2006
mam známou v liberci která šije kvalitní péřové spacáky (šije i pro Leoše Šimánka), pokud chceš pošl
  Re: spacák07.02.2006
Ten kontakt do liberce by byl super. Já jsem totiž z Liberce. vrbikdan@seznam.cz
Dikes
 Re: spacák06.02.2006
zkus třeba také Arctic.cz spacáky a péřovky i s individuálními úpravami.

 spacák04.02.2006
Jaký spacák byste mi doporučili uvažuju treksportu
EXTREME DOWN nebo jurek-PAMIR G800 pokud máte nějaké zkušenosti prosím poradte mi co je lepší.Rozměr pokud je zbaleny atd...Moc děkuju za radu hodně mi to pomůže ve výběru:-)

 zimni alpy04.02.2006
Pokud chcete najit kvalitni informace o lyžařských střediscích a zimních alpách, pak koukněte na www.zimni-alpy.cz , najdete tam
skimapy,
 Re: zimni alpy27.03.2006
nikdo se tam nedivejte, je to ubohej server, teda spis jeho majitele, po celym ceskym Internetu spam

 Dina Štěrbová04.02.2006
Nemáte někdo kontakt na Dinu Štěrbovou? Případně i informaci, kde se momentálně nachází? Loni na podzim měla být v Pákistánu.
 Re: Dina Štěrbová06.02.2006
Napiš mi na mail hanak.marketa@volny.cz. Dám ti kontakt.

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   537    
Strana: z 536
 
     
...nové příspěvky
 Mladík spadl ze stěny
zdroj IDNES:
patek 4.2.
.....Podobná nehoda se stala také v Praze v Bubenské ulici. Devatenáctiletý mladík tam spadl z deset metrů vysoké lezecké stěny. "Mladíka jsme převezli s frakturou páteře a pánve do nemocnice," řekla iDNES Cigánková.

Podle Cigánkové byl mladík v době převozu v bezvědomí. Záchranáři ho kvůli těžkým zraněním napojili na dýchací přístroje.
Vite o tom nekdo neco?

tm08:24:02 06.02.2006
odpovědět 
 Re: Mladík spadl ze stěny
Uz se to tady resilo, primo ten vecer. Konkretne tady:
http://www.lezec.cz/clanek.php?key=4542

Pochopil jsem, ze mel na lane privazanou karabinu, do karabiny cvaklej sedak a kdyz si nahore odsednul, tak se karabina vycvakla.

(Zajimave je, ze do rana clanek zmizel. Jakoby se to nekomu nehodilo mezi PR clanky o jedne dokonale stene. Ale to je jenom domnenka.)
jx nula11:01:55 06.02.2006
odpovědět 
  Re: Mladík spadl ze stěny
no nevim co ma PR clanek spolecneho se zrakvenym klukem, kterej teda posle toho co je tady napsany, zuchnul vlastni blbosti... kdyz sem cetty komentare v tom clanku tak se ani nedivim ze to kluci ztahli... 90% komentaru byli jen urazky...
11:13:34 06.02.2006
odpovědět 
   Re: Mladík spadl ze stěny
No nevím, úvodní článek (cca 2 věty) byl tak trochu ve stylu Blesku, to je pravda... Nicméně pokud jde o komentáře, tak jsem tam nic až zas tak "závadného" nenašel.

Osobně bych řekl, že tak přinejmenším u 2/3 článků tady na Lezci by se našly i výrazně zcestnější a vulgárnější komentáře...

Každopádně se ty příspěvky daj pořád opravdu najít tady (http://www.lezec.cz/clanek.php?key=4542). Abych se přiznal, žádnou urážku - vyjma těch na autora článku - jsem tam nezaznamenal.
Blátošlap13:41:32 06.02.2006
odpovědět 
 Re: Mladík spadl ze stěny
Nevím co na to říct, pokud tedy víte co znamená spadnout z deseti metrů, nikomu to nepřeji a šetření nechte na někom jiném. kdo tam nebyl tak ať to nekomentuje.
akorát mě zaráží ten datum pá 4.2. když spadnul v sobotu.
11:26:51 06.02.2006
odpovědět 
  Re: Mladík spadl ze stěny
4.2. je sobota přepis je v prvním článku.
11:47:30 06.02.2006
odpovědět 
  Re: Mladík spadl ze stěny
4.2. je sobota přepis je v prvním článku.
11:51:32 06.02.2006
odpovědět 
 Re: Mladík spadl ze stěny
Nojo, komentářů se při každém neštěstí vyrojí mraky. Málokdy k věci, a většinou se týkají názoru, že postižený nutně musel být úplný blbec.

Mám podezření, že většina komentátorů se takto poplácává po zádech s tím, že "jim se to přece nemůže stát". Podle mé zkušenosti však soudím, že nemají pravdu. Stát se jim to může!

A k poslednímu příspěvku: "kdož jsi u toho nebyl, mlč!" Hele to je také tak trochu volovina. Osobně mě zajímají příčiny i okolnosti. Zajímají mě o to víc, že k vážným úrazům na překližce nedochází zas až tak často, i když zde nepochybně čas od času dochází k pádům. Takže poučení, které by bylo možné z tohoto případu vyvodit, by mohlo mít obecnější charakteristiku. I navzdory pravděpodobně zblblým komentářům mi nepřijde dobré článek o věci prostě smáznout. O nehodách se totiž mluvit má, jinak budou přibývat i ty úplně zbytečné!
Tomáš F.11:37:36 06.02.2006
odpovědět 
  Re: Mladík spadl ze stěny
Já jsem nenapsal že "kdo tam nebyl mlč", ale ve smyslu nekomentuj co se stalo podle svých doměnek co se asi mohlo,kdyby a jakby .....
I když zastávám názor, že co se stalo je fakt a napsat o tom oficiální článek by se také mělo. Hlavně aby nedocházelo různým fámám a zprávám "jedna bába povidala"
12:02:19 06.02.2006
odpovědět 
  Re: Mladík spadl ze stěny
Já jsem nenapsal že "kdo tam nebyl mlč", ale ve smyslu nekomentuj co se stalo podle svých doměnek co se asi mohlo,kdyby a jakby .....
I když zastávám názor, že co se stalo je fakt a napsat o tom oficiální článek by se také mělo. Hlavně aby nedocházelo různým fámám a zprávám "jedna bába povidala"
12:08:53 06.02.2006
odpovědět 
   Slečna spadla ze stěny
A zajímavý je, že podle fakt co se ví, téměř identická nehoda se stala nedávno na prostějovské stěně. Holka (18 nebo 19) spadla asi z osmi metrů. Lezla TR, na laně byl jak uzel , tak karabina , takže nejspíš se jí vycvakla ze sedáku. Ten den jsem u toho nebyl, ale co jsem slyšel tak byla letecky přepravena do brněnské nemocnice.
mt12:32:27 06.02.2006
odpovědět 
    lidi padaj ze stěn
tyhle nehody jsou zřejmě častější. Leze holt hafo lidí, kteří často nemají ani základní povědomí o bezpečnosti lezení na stěnách a provozovatelé stěn se taky moc nesnaží provádět nějaké "vstupní zkoušky". Člověk prostě podepíše papír a tím to hasne. V Brně spadli za poslední rok ze stropu 2 nebo 3 lezci...i když tam to myslím nebylo z nezkušenosti ...
pp12:55:54 06.02.2006
odpovědět 
     Re: lidi padaj ze stěn
V Holešovicích to také nebylo z neznalisti. pokud tedy není pro někoho osmička začátečnická cesta.
13:36:49 06.02.2006
odpovědět 
      Re: lidi padaj ze stěn
no jak tu bylo napsano.. byl cvaklej do karabiny.. rek bych teda blbost nebo neznalost..
14:04:11 06.02.2006
odpovědět 
       Re: lidi padaj ze stěn
Hovno blbost, neznalost atd. - uspora casu a lenost, nemusis delat 30x za odpoledne osmu... jen to chce dat bacha na pojistku.
.14:25:59 06.02.2006
odpovědět 
       Re: lidi padaj ze stěn
Držím mu palce. Co jsem viděl (až po pádu a odjezdu záchranky), to byl pravděpodobně klučina, co na Holešovicích trénoval rychlost. Asi byl cvaklej k sedáku přes karabinu (myslím že šroubovací), která se mu vycvakla.
Karel Ptáček14:32:13 06.02.2006
odpovědět 
      Re: lidi padaj ze stěn
V kolik se to stalo?
laco14:31:41 06.02.2006
odpovědět 
       Re: lidi padaj ze stěn
Před polednem v sobotu.
KP14:34:04 06.02.2006
odpovědět 
       Re: lidi padaj ze stěn
Před polednem v sobotu.
KP14:34:40 06.02.2006
odpovědět 
        Re: lidi padaj ze stěn
Už vidím osmičku cestu při trénováni rychlosti. Tak se shodněte pánové a takové informace sem pište jen když jsou ověřené! To jsem zvědav, co všechno zajímavého budu vědět na konci téhle diskuze.
15:01:10 06.02.2006
odpovědět 
         Re: lidi padaj ze stěn
Vzdyt nikdo netvrdi, ze na te osmicce trenoval rychlost. KP v te vete o rychlosti rikal trochu neco jineho.
kav15:22:14 06.02.2006
odpovědět 
         Re: lidi padaj ze stěn
Po pádu zůstalo lano na konci s přivázanou karabinou zacvakaný tak, jak se s nim leze na rychlost. Ale pád jsem neviděl a je možný, že to lano tam takhle viselo už před pádem.
KP15:25:36 06.02.2006
odpovědět 
          Re: lidi padaj ze stěn
No tak když napsal že na holešovicich trenoval rychlost, tak jsem to jako pochopil že se mu to stalo při trenování rychlosti....
20:25:37 06.02.2006
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192459)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Voko bere VIIb Skály V Údolí Roklice
Plaisir immediat 6c Petit Clocher Du Portalet
Le Retour en Afrique 7a Aiguilles Dorées
La Croisiere S'amuse 6b Aiguilles Dorées
Laskání žlábku III Adršpach
Nově komentované:
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Ostwand Verschneidung Hochthron | Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (43)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nález Želiv | Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1444 
 Neřeším to – lezu vše 
 1144 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi