Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Ztraceni věci na Pantaku 20.05.2019 Čau byli jsme v sobotu na Pantaku a mezitím co jsme lezli až nahoru na Mnicha nám dole v první lize někdo vzal boty, mikinu a grigrinu s karabinou. Je zvláštní že žabky jsem naopak měl ale premistěné nahoru na patest, tak mě jen napadlo jestli si někdo ne
  Re: Ztraceni věci na Pantaku 20.05.2019 Na fejsbůčku píše borec, že našel nějaký dívčí věci a hodil je k Dejvovi do penzionu Pod Panteonem
    Re: Ztraceni věci na Pantaku 21.05.2019 nehodil to náhodou k Fejsboučkům? :)
trénink na skalky 20.05.2019 Řešil někdo tenhle problém? Na umělce(různých) jsem schopný lézt celkem na pohodu OS do 6c+ a i pár 7a OSkem mám, ale venku na Rakouských skalkách se v podstatě nejsem schopný hýbat v 7 UIAA? 6+ vylezu bez větších problémů, ale 7 je jak z jiného světa. Ch
  Re: trénink na skalky 20.05.2019 Odpověděl sis sám s tím lezením venku
  Re: trénink na skalky 20.05.2019 Vykašli se na překližku. Kup si nějakou dobrou balknu, nastuduj metodiku tréningu (v dané obtížnosti
    Re: trénink na skalky 20.05.2019 Chce lezt venku hlavně kolmý a položený...
      Re: trénink na skalky 20.05.2019 ...a na to potřebuje velkou sílu v prstech (kromě techniky samozřejmě). Naopak na vytrvalostní převy
        Re: trénink na skalky 20.05.2019 no a to mi teda pak řekni, jak jsou stavěné překližky? já měl zato, že 7a by mělo tak nějak zaručova
          Re: trénink na skalky 20.05.2019 Technika? Když mladá leze jako ty, ale je slabší tak to nic jiného nebude.
          Re: trénink na skalky 20.05.2019 to je jednoduché - síly nemáš málo, ale moc, a neumíš lézt, a dostatek síly ti sice umožní přerudlov
          Re: trénink na skalky 20.05.2019 To vole, tvoje problémy bych chtěl mít...
            Re: trénink na skalky 20.05.2019 Zdar Jendo, viděl bych to na špatnou techniku obecně a techniku nohou taktéž. Hlavně v položeném a k
              Re: trénink na skalky 20.05.2019 Souhlasím že největší klíč je technika. Ale dotaz zněl jak se zlepšit v lezení na skalách uvnitř. Pí
                Re: trénink na skalky 21.05.2019 7a OS - 9 RP. Co to srovnáváš?
                  Re: trénink na skalky 22.05.2019 Jen jsem chtěl říci že někdo kdo běžně onsajtuje osmičky je většinou schopný po několika pokusech, p
                    Re: trénink na skalky 23.05.2019 Tak to jo! Jsem si to vysvětlil trochu jinak. Promiň.
  Re: trénink na skalky 20.05.2019 Vykašli se na překližku. Kup si nějakou dobrou balknu, nastuduj metodiku tréningu (v dané obtížnosti
  Re: trénink na skalky 20.05.2019 Ono to opravdu ukazuje na techniku, akorat ze technika je prilis vagni slovo v tomto pripade. Proste
  Re: trénink na skalky 20.05.2019 Sedmy na Peilsteině jsou opravdu jak z jiného světa. Typický kolmáč tam je psycho, kdy držíš ostrou
  Re: trénink na skalky 20.05.2019 Na stěnách je klasifikace dost přívětivá, myslím že to nejde dát rovnítko mezi obtížností na stěně a
  Re: trénink na skalky 20.05.2019 Opravdu jine cesty nez lezt hodne venku neni, pokud chces lezt hezky a radostne venku. Kdysi jsem me
    Re: trénink na skalky 21.05.2019 Presně, moje řeč! Ta mladá generace nedokáže nic ustát! Samý pakližky a indoor hipster a venku panká
  Re: trénink na skalky 21.05.2019 No, naložili jste mi dobře teda.. Tak já se zkusím dokopat k častějším návštěvám Krasu a nohy budu p
    Re: trénink na skalky 22.05.2019 K předchozím vcelku trefným komentářům mě ještě napadla jedna věc - u někoho při lezení venku může h
      Re: trénink na skalky 22.05.2019 Morál nenapadl tebe, ale už se o něm psalo výše. Tah lana je věc, kvůli které leze pravidelně o dvě
        Re: trénink na skalky 22.05.2019 Přesně tak. Hlavně těch mudrlantů je tady víc, Jendem počínaje a tím nad tebou konče :-D
        Re: trénink na skalky 23.05.2019 Zkus pustit výhradního překližkáře na skálu a uvidíš, jak mu půjdou čísla. Podobně s některými čistě
  Re: trénink na skalky 22.05.2019 No já mám třeba opačný problém :) uvnitř sem nikdy nic težšího než 8+ v UIAA nevylezl a venku mám i
    Re: trénink na skalky 22.05.2019 V tomhle pripade bych to asi nenazyval "problem" :) Teda pokud nechces zavodit, ale to s t
  Re: trénink na skalky 23.05.2019 Jak víš, tak já se pohybuju v podobných obtížnostech, a odpověď je podle mě jednoduchá. Zatímco vytr
    Re: trénink na skalky 23.05.2019 viděl jsem ve španělsku 8céčkové atlety jak neuměli nastoupit do technického 7a na rozlez. byli to m
    Re: trénink na skalky 23.05.2019 viděl jsem ve španělsku 8céčkové atlety jak neuměli nastoupit do technického 7a na rozlez. byli to m
      Re: trénink na skalky 23.05.2019 S rozdílnou klasifikací na překližce převis vs. kolmáč souhlasím a jsem rád že mi to tu někdo potvrd
        Re: trénink na skalky 23.05.2019 Ještě bych doporučil Tufiho 2. díl - kapitoly technika a taktika. Je to spíš taková motivační psycho
  Re: trénink na skalky 23.05.2019 Ahoj Jendo,
podobný problém mám taky. Je to tim, že na hladký rajbáky se na překližce v podst
  Re: trénink na skalky 23.05.2019 Jendo, nebuď smutnej. Jsi úplně v normě. 6c na stěně je akorát tak na to, aby sis na OS vylezl 6+ UI
auto 18.05.2019 Zatim velmi predbezne zjistovani informaci. Potrebuju auto, ktere je schopne relativne levne jezdit nekolikrat tydne po dalnici do Prahy (70 km) a zaroven je to tak trochu obytne auto. Mam nejakou predstavu, ale netusim, jestli je uplne mimo misu.
  Re: auto 18.05.2019 Auto neporadim, nenapsal jsi rozpocet :).
Inspirace treba Nomadem.cz na FB nebo jakakoliv jin
  Re: auto 19.05.2019 Hele feu, usnadnim ti rozhodovani. Auto dodavka h2l3 600.000, prestavba 600.000. A na dojizdeni denn
    Re: auto 19.05.2019 Nebo do Prahy nedojizdet. Uz tak je auty precpana... Pracujte tam, kde zijete.
    Re: auto 19.05.2019 A za 1200 000 se dá občas si užít komfortu apartmánu. Komfort je úplně jinde a za 10 let, kdy dodávk
      Re: auto 19.05.2019 Myslim, ze je zrejme, ze se na apartman neptam. Mam k tomu duvody, ktere tu rozebirat nechci.
        Re: auto 20.05.2019 Autostan nandavat na auto je megavoser, mám to vyzkoušené. Natožpak každý týden. Petr Š. si proto vy
    Re: auto 19.05.2019 Geo, co to placas? Prestavba za 600k? eh? prestavbu udelas za mnohem mnohem min a ja nechci prestavb
      Re: auto 19.05.2019 Ne, to je cena noveho auta, a cena prestavby pokud "jsi si zvykla na komfort". Jiste, tre
        Re: auto 20.05.2019 Proc mam zapomenout zrovna na sedacky? Ty otocny konzole jsou snad normalne dostupny. Jsem si teda l
          Re: auto 20.05.2019 Spis to melo byt: zapomen na sedacky, dokud nebudes mit auto. Nebot otocna sedacka v aute, co je fur
      Re: auto 20.05.2019 To se nám to hezky vybarvuje, začalo to otočnejma sedačkama a zabudováním kuchyňky a po chvilce jsme
  Re: auto 20.05.2019 Iveco Daily s takovou tou kamioňáckou boudičkou na střeše kabiny - do takové boudičky se dva lidé -
  Re: auto 20.05.2019 téma je stokrát vymlácená sláma. pohybuješ se v trojúhelníku mezi prachama, komfortem a spolehlivost
    Re: auto 20.05.2019 si jsem to nenapsala dostatecne jasne, ale komfort zde prioritou neni, prioritou je spotreba a samoz
      Re: auto 20.05.2019 ale jo, taková ta kráva přiměřená co mám služební(citroen jumpy) žere tak 6,3 litru když se kochám a
        Re: auto 20.05.2019 Co takhle Chevrolet Chevy Van s motorem V6 nebo V8 a přestavět na LPG ? Třeba najdete i nějakou hoto
          Re: auto 21.05.2019 Jinak zadání je typicky nerealistické. Za 100k nejde koupit ani solidní osobák pro 5. Automobilismus
            Re: auto 21.05.2019 Ja jsem psala, ze rozpocet nemam, protoze zatim zjistuju. Nicmene doufam tak nejak, ze bychom se moh
              Re: auto 22.05.2019 Myslim za auto 200, bez tech vychytavek
      Re: auto 21.05.2019 Je ta spotřeba zrovna to hlavní kritérium?
Osobák bude mít spotřebu cca 6l
Dodávka dle
        Re: auto 21.05.2019 No vikendovy rozpocet s detmi je prave jen ta nafta a nejaka zmrzlina navic, takze ano, spotreba je
  Re: auto 20.05.2019 Ford Custom 6 míst long verze, spotřeba kolem 7 litru,postel za sedadly je 175cm délka x 170cm šířka
  Re: auto 20.05.2019 tohle nemá moc řešení, chtít obytňák pro 5 za 100 táců a chtít tim ještě jezdit denně 70km do práce.
  Re: auto 22.05.2019 přidám se s dotazem - co rozumnýho bych zhruba mohl pořídit za dodávku k přestavbě s rozpočtem do 4
    Re: auto 22.05.2019 Možností je nepřeberně. Přijde mi, že oblíbená velikost typu multivan takhle početný skupině lidí st
      Re: auto 22.05.2019 + samozřejmě, a to je podstatnější než kuchyňka, V6 a přestavba na LPG. Tyhle benzínový auta jsou ně
        Re: auto 22.05.2019 Co vlastne predpoklada prestavbu na lpg, na kolik to vyjde a jde to u vsech benzinu?
          Re: auto 22.05.2019 Pokusím se to co nejvíc osekat.
Bavím se o variantě Transporter T5, krátká verze.
Na k
            Re: auto 22.05.2019 My jezdíme s T4 long, v sestavě 2 - 0 - 3 se tam vejde kychyň i stůl. V sestavě 2 -1 - 3 se tam vejd
            Re: auto 23.05.2019 Kuchyň je dobrá věc, stačí udělat základnu z jeklů 2x5 cm a vyříznout tam drážku. A na tom pak jde v
          Re: auto 22.05.2019 Ad LPG: přestavba vyjde na 20 - 30 litrů. Teoreticky jde přestavět skoro každej benzínovej motor, al
Posilovna s kampusem 16.05.2019 Netušíte, jestli v Brně existuje posilovna, kde je i kampus nebo něco v tom smyslu? Nedávno jsem se přistěhoval a nemůžu žádnou takovou najít
  Re: Posilovna s kampusem 17.05.2019 flash. je slavnej tim, ze ma nejvic kampusu na metr ctverecni. a ma i fajn mucirnicku.
Bouldering Norsko 15.05.2019 Ahoj, v létě se chystáme projet s přítelkyní skoro celý Norsko, nemate nejaky doporuceni na pekne boulderove oblasti kdekoli vas napadne? Uvitam vsechny postrehy, diky moc! :)
  Re: Bouldering Norsko 16.05.2019 Pod Haegefjelem byly omádžovaný šutry
  Re: Bouldering Norsko 17.05.2019 Lofoty! A je na ně i hezky bouldrovy průvodce!
    Re: Bouldering Norsko 17.05.2019 na flakaci vylet, ktery neni uplne ciste bouldrovy, lofoty rules.
  Re: Klára Kolouchová Kanchenjunga 15.05.2019 gratulace, snad se v brzke dobe dockame i nejake podrobnejsi zpravy
  Re: Klára Kolouchová Kanchenjunga 15.05.2019 Dnes 15. května 2019 v cca 6 hod ráno nepálského času Klára spolu s ostatními členy mezinárodní expe
    Re: Klára Kolouchová Kanchenjunga 16.05.2019 S kyslíkem nebo bez?
      Re: Klára Kolouchová Kanchenjunga 17.05.2019 S COčkem
        Re: Klára Kolouchová Kanchenjunga 19.05.2019 Hezky, takže zombie styl, respekt!
lezení po visutém žebříku 15.05.2019 Dobrý den, nevím jestli jsem zde správně, třeba mě tu někdo poradí. Syn má dělat talentovky na školu a jedna z věcí, co po něm budou chtít je lezení po lanovém (visutém) žebříku. Neporadil by mě někdo, kde v Brně se tato "atrakce" provozuje, kde
  Re: lezení po visutém žebříku 15.05.2019 Zkus obvolat umele steny v Brne. Myslim ze jich az tak moc neni. Osobne Brno znam jen z mapy, tak ji
    Re: lezení po visutém žebříku 15.05.2019 V kurimi na stene maji 8metrovej provazovej zebrik. Povesis kam cches jak cches a trenujes. Na flash
  Re: lezení po visutém žebříku 15.05.2019 Vcera ho na Komecu sundali ale bezne tam visi a decka na nem blbnou, zavolej si.
  Re: lezení po visutém žebříku 16.05.2019 místní lidová knihovna, případně místní junáckej či tomáckej oddíl, mirko vosátka, tábornická encykl
    Re: lezení po visutém žebříku 17.05.2019 hele ho starika, jak jednou pridal k zebriku nohy, jak ma nastudovano :)
  Re: Cinknutá anketa :-D 13.05.2019 Navic do ankety nezaradili Kubu Turka, aby nevyhral.
    Re: Cinknutá anketa :-D 13.05.2019 Nechodi se "s Turkem", chodi se "k Turkovi" :D
      Re: Cinknutá anketa :-D 13.05.2019 nein nein, chodi se s turkem k turkovi na turka. nebo na pivo.
Zapomenute lano 12.05.2019 Vcera 11.5. jsem pod skalou u Malesova u Kutne Hory zapomnel lano. Na lezci nalezci za vraceni nabizim flasku tvrdyho.
Hemoroidy 10.05.2019 Cau, naprosto bez ostychu. Mel uz nekdo problemy s Hemoroidy? Ja jsem se ted vratil od doktorky, ktera se mi tam divala nejakym vercajkem a pry mam pocatecni stadium a dostal jsem na to cipky. Takze komenty typu "jdi k doktorovi" snad odpadavaji
  Re: Hemoroidy 10.05.2019 Asi je rozdíl vnější vs. vnitřní. Občas se mi udělá vnější, prostě na to mám vlohy nebo co. Co tak p
  Re: Hemoroidy 10.05.2019 Krom prirozenejch dispozic za to prevazne muze skladba stravy a chod zazivaciho traktu. Doktor ti pa
  Re: Hemoroidy 10.05.2019 když budeš googlit po lékařskejch webech, zjistíš, že tyhle nádhery se můžou, kromě genetických pred
    Re: Hemoroidy 10.05.2019 jo, zhruba tak. Nejen s hemoroidama. Sledovat jak telo reaguje na ruzny zachazeni, zateze, stravu at
      Re: Hemoroidy 11.05.2019 Ach jo. Ja si myslim ze ziju docela zdrave a u doktora jsem timto pocinem po necelych dvou letech a
        Re: Hemoroidy 11.05.2019 Klid, mysleno obecne, ne specificky na tebe. Jelikoz te neznam, nemohl jsem tusit jak spravne a zdra
          Re: Hemoroidy 13.05.2019 Jasne, jako obcas si treba dam pivo a gulasek, ale moc to s tim nezdravym zpusobem zivota neprehanim
        Re: Hemoroidy 12.05.2019 Zdravotní pojištění 10.000,- Co je to za hovadinu? To počítáš zdrávku, socku a nemocenské poj. dohro
          Re: Hemoroidy 13.05.2019 Ne, platim si soukrome zdravotni pojisteni.
            Re: Hemoroidy 14.05.2019 Co to prosím obsahuje? Myslel jsem, že nemocnice stejně nesmí legálně nabízet skoro nic navíc, oprot
              Re: Hemoroidy 14.05.2019 Jo, ja nezminil ze to neni v Cechach. Ziju v zahranici.
                Re: Hemoroidy 14.05.2019 Jo už chápu.
                Re: Hemoroidy 14.05.2019 Tak to ma pak ta vyse castky udavana v KC fakt velkou vypovidaci hodnotu, obzvlast k diskuzi o hemor
                  Re: Hemoroidy 14.05.2019 Jj, priste to budu formulovat jinak aby se ti to teda vic zamlouvalo.
  Re: Hemoroidy 12.05.2019 Než nějaký čípky a podobný chemický sajrajty je lepší přírodní léčba. Z vlastní zkušenosti doporučuj
    Re: Hemoroidy 13.05.2019 Normálně se na to prodává v lékárnách dubová kůra. Uděláš z toho nálev a sedneš do něj. Dělaly to ta
      Re: Hemoroidy 13.05.2019 Kdepak dubova kura, zazvorovej kolicek!
  Re: Hemoroidy 12.05.2019 Měl jsem podobné problémy před pár lety, a mohlo za to složení stravy.. Jak již bylo dále řečeno, ch
  Re: Hemoroidy 13.05.2019 Vážně: zkušenost s vnějšími.
Nesedět dlouho na záchodě a netlačit masivně; mýt si za
  Re: Hemoroidy 14.05.2019 Ahoj,
mi se jednou taky udělal hemeroid (vnější) z lezení. Prostě jsem na bouldru hodně zabra
    Re: Hemoroidy 14.05.2019 No konecne spravna odpoved (kterou chci slyset)!
    Re: Hemoroidy 15.05.2019 Nezanedbatelný příspěvek bude mít asi i dlouhé sezení v úvazu. Krevní oběh se zaškrtí a celou věc to
1
...
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
...
2263
Ztraceni věci na Pantaku Čau byli jsme v sobotu na Pantaku a mezitím co jsme lezli až nahoru na Mnicha nám dole v první lize někdo vzal boty, mikinu a grigrinu s karabinou. Je zvláštní že žabky jsem naopak měl ale premistěné nahoru na patest, tak mě jen napadlo jestli si někdo nemyslel, ze jsme to tam zapomněli a někam to nevzal...Nenapadá vás někdo kdo chodí “uklízet” na Pantak? Diky V. Vojta 09:52:30 20.05.2019odpovědět
  Re: Ztraceni věci na Pantaku Na fejsbůčku píše borec, že našel nějaký dívčí věci a hodil je k Dejvovi do penzionu Pod Panteonem 18:11:06 20.05.2019odpovědět
    Re: Ztraceni věci na Pantaku nehodil to náhodou k Fejsboučkům? :) 22:00:25 21.05.2019odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: