Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
10.Klapal 10984
11.Stráník 10977
12.Kohout 10931
Bouldry:
10.Pařík 10350
11.Novák 10350
12.Bulička 10184
Hory:
28.Trkal 2410
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231434 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Areál sportu - Bystřice nad Pernštejnem
ZŠ Dukelská - Příbor
Stěna Luh - ZŠ Vsetín Luh 1544 - Vsetín

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Výběr ferratového setu06.08.2018
Zdravím,
vybírám ferratový set, už si ho nechci půjčovat z půjčovny.
Přemýšlím nad:
Ocún Via Ferrata Webee Pail set
nebo
Singing Rock Packet Ferrata EXP

Je nutný na lezení v horách s batohem prsák? Zatím j
 Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Tak pri lezeni v horach a nejen s batohem bych prsak rozhodne doporucoval. K feratovymu setu ti nic
 Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
SR ferrata packet EXP má výrazně lepší přilbu, pro vícedélky asi i lepší sedák. Na běžné lezení bude
  Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
feratové sedačky sa mi zdajú nejaké nízke, majú väčšiu tendenciu skĺznuť dole cez boky. Neviem, či s
   Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Právě chci odděleně sedák - kdybych, kromě ferrat, třeba začal i něco jednoduchého lézt :)
Te
    Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
v oboch setoch mas plnohodnotne sedacky na lezenie, jedna ja 3 prackova, druha je 4 prackova.
   Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Právě chci odděleně sedák - kdybych, kromě ferrat, třeba začal i něco jednoduchého lézt :)
Te
   Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Právě chci odděleně sedák - kdybych, kromě ferrat, třeba začal i něco jednoduchého lézt :)
Te
    Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
To vím...ale má tedy smysl připlácet za Singing Rock? Využiji prsák (měl jsem vždy půjčený set bez p
     Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
SR má lepšiu sedačku (4S) a rukavice naviac. Obe prilby treba vyskusat, ako Ti sedia.
Ked si
      Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
S rukavicemi jsem to nikde neviděl..
Tak to vezmu ten Singing Rock - dáte mi odkaz co koupit
       Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
?? Normální plochou smyci z metráže a na konci spojit vůdcovským uzlem. Mezi sedákem a prsákem samoz
       Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
    Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
asi jsem exot, ale když mám jakýkoli batoh, tak lezu s kombinací sedák+prsák. pravdou ovšem je, že p
     Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Lukáš B. - A kterou sadu bys zvolil ty? Koukám, že u toho Singing Rocku píšou, že je sedák na vícedé
      Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
ten ocůňáckej prskák mi připadá z těch, co jsou na trhu, blbej takňák nejmíň, je lehkej, polstrovane
       Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Lukas B.
nie je dovod otacat hrudak
      Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Tomáš : ne/prodyšnost je .....
podstatné je 3/4 pracky = lepsia nastavitelnost ( ja mam Bea
     Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
mimochodem, když se to nakouslo, netušíte někdo, kdo by mi ušil klasický nenastavitelný přezekprostý
      Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Sešijou ti to v brašnářství nebo opravně bot. Mám to vyzkoušeno.
     Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
nejsi exot, robíš to gardovo.
takove prsáky se vyrábějí, ale ten tvúj by jsi už měl vyměnit z
      Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
vytluč odkaz prosím! dlouhá léta marně sháním originál výrobek.
       Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
        Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
sedák je úplně jedno jakej, jen aby ti seděl. na ferátu je jedno kolik poutek, nějakejch 100 gramů r
       Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
       Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
       přezekprostý lehký prsák06.08.2018
opravujem sorry, sorry, sorry:
predávajú sa ešte občas vo výpredajoch. Kdesi som to videl mi
        Re: přezekprostý lehký prsák06.08.2018
škoda. málem mi srdéčko začalo v hrudi plesat, že vbrzku již obleču nový krásný certifikovaný a bezp
         Re: přezekprostý lehký prsák06.08.2018
daj to za ulohu vnucatam, vygooglia Ti daco, hlavne nech to nie je made in PRC
          Re: přezekprostý lehký prsák06.08.2018
Von nám Lukáš zatajil nějaké starší děti?
         Re: přezekprostý lehký prsák07.08.2018
Tohle vypadá jako stará dobrá klasika
       Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
        Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
je to táto sedačka ?
         Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Ano, to je on
          Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
je to 3S , plati aj pre jednoprackove sportove sedacky :
bederny pas je napevno prisity, takz
           Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Takže i na obyčejnou ferrátu upřednostnit 4 přazkový SR Spinel? Nevýhoda je asi jen,že je méně sklad
            Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
ne úplně dogmaticky. sedák ti musí sedět, když ti sedí konfekce, tím lépe, ušetříš gramy i chechtáky
            Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
hej, barl by som normalnu sedacku. je sice drahsia a baj očko o 100 g tazsia, ale...
Ked kup
             Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Né, já furt vybírám mezi sedáky - Spinel ze setu SR nebo WeBee ze setu Ocúnu. Jen o tom Spinleu se p
              Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Spinel je skoro to iste, co Versa.
SR ma u mna dobry bod, ze ponuka normalnu sedacku aj na
               Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Tak díky za rady, vezmu ten komplet set od SR se sedákem Spinel, snad to bude lepší než WeBee od Ocú
               Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Tak díky za rady, vezmu ten komplet set od SR se sedákem Spinel, snad to bude lepší než WeBee od Ocú
                Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
tak ešte treba zo 2 karabiny s poistkou, nejaký krátky odsedávák a cca 80 cm šlingu.
Na sp
                 Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
Ještě chci vzít kus lana na dojištění, příp. zajištění na ledovci, a třeba i zkoušku lezení na umělé
                  Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
čistě jednoúčelově na ferátu jsou uváděná lana příliš dlouhá a tlustá. doporučil bych nějakou "
                   Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
Jsem jsem právě univerzál - chtěl bych zkusit lézt, nebo slanit :)
Je nějaký rozdíl mezi těmi
                    Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
z tebou zmiňovaných zvolit rozhodně to tenčí!
a nejlepší univerzál (od bealu) je joker, když
                     Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
hele, jen tak pro info, klik jsem jen tak ze srandy na blbé zboží.cz, a joker 40m za třináct stovek
                     Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
Právě chci koupit toto levné zbytkové lano, když semi bude zdát těžké, koupím lehčí a kratší na ferr
                  Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
Top Gun je pre zaciatocnikov
                   Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
aj Joker je pre Lukáša B.
                    Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
To jsem si právě o tom četl - začátečník = silné lano. Je to tím, že silné se lépe drží, a více &quo
                     Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
tlusté "začátečnické" lano se lépe drží v ruce, ale to za cenu, že se do jistítek musí cpá
                      Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
Lukáš B.
100% pravda, ešte doplním :
- kým si začiatočník vyhrabe vhodný kýbl na hru
                       Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
Koukám, jak se to postupně rozrůstá to potřebné vybavení :)
Vezmu tedy lano Booster 9,7mm, ji
                        Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
ak si kuknes este raz na specifikaciu lan u Bealu, mozno prejdes na nieco hrubsie
                         Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
Jak to myslíš? Že přece jen mám vzít to silnější?
                          Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
áno
                           Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
Vezmu tedy Top Gun 10,5mm, aspoň více vydrží.
Proč není doporučované na horskou turistiku neb
                            Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
jo, kvůli váze. kvůli váze samotného lana, a kvůli váze vody, co se do toho lana umí nacucat.
                             Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
A jak dlouhé lano na dojištování na ferratách (a např.přechod zapadaného lana sněhem) a ledovci stač
                              Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
soudruzi z BRD udělali pro ferátisty 15/25 m
                             Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
Tomáš :
pre vysvetlenie :
na ľadovci síce sú aj dlhé pády, ale nie do štandu, ale o i
                             Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
A jak dlouhé lano na dojištování na ferratách (a např.přechod zapadaného lana sněhem) a ledovci stač
                             Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
A jak dlouhé lano na dojištování na ferratách (a např.přechod zapadaného lana sněhem) a ledovci stač
                            Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
na ladovec (chodecke tury)a lyze sa pouziva 50-60 m dvojca v jednom prameni, dobre impregnovane, v
                             Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
50-60m je fajn pro dvojici na ledovci, kde je nebezpečí, že budete sami, a kde hrozí, že případné ta
                              Re: propad velmi nepravděpodobn08.08.2018
kamoška sa mi preborila (pešo) na "zjazdovke" cca 200 m nad r. Gnifetti, kde jazdia ratra
                               Re: propad velmi nepravděpodobn08.08.2018
To od tebe neni hezke. Neprimo jsi nam vlastne rekl, ze kamoska je tezsi nez ratrak! Snad to tu nect
                               Re: propad velmi nepravděpodobn08.08.2018
propad nepravděpodobný, ale stejně možný. já jsem exot, já chodím na laně i mezi Hunnerkogelem a Dac
                                Re: propad velmi nepravděpodobn08.08.2018
vseho jenom docasu... i ty ledovce pujdou tatam
                                Re: propad velmi nepravděpodobn08.08.2018
no,...a proto chci něco pořídit, v létě jsme tam byli jen s ferratákama, bez lan, maček a cepínu...z
                              Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
Cim vic to ma byt univerzalni, tim horsi to bude na vsechno. Ver mi, brat 10mm lano na ledovcocou tu
                               Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
To je asi fakt, a na ty umělé stěny a lezení po okolích skálách venku stačí ten top gun 10,5mm, zbyt
                               Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
To je asi fakt, a na ty umělé stěny a lezení po okolích skálách venku stačí ten top gun 10,5mm, zbyt
                                Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
Jo, pokud chces neco na umelku, tak 40m vetsinou staci (ale na BigWallu v Praze potrebujes treba 50m
                                 Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
No je to tak, že zatím chodím/lezu jen ferraty...ale jednou jsem zkoušel lézt na umělce.
Prot
                              Re: propad velmi nepravděpodobn08.08.2018
kamoška sa mi preborila (pešo) na "zjazdovke" cca 200 m nad r. Gnifetti, kde jazdia ratra
                  Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
Na dojisteni na ferate si kup 20m pulky, nejaky odrezek na inzerat. Nenakupuj zbytecne material, kte
        Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
Uvazoval jsem, ze si sedak WeeBe koupim na lezeni ale kamaradka mne odradila. Pry ma blbe prezky, kt
         Re: Výběr ferratového setu09.08.2018
Přezky jsou v pohodě, nepovolují se vůbec.Buď blbej kus nebo blbej uživatel.
     Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
Jak si oblíkáš bundu když se ochladí?
      Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
V praxi ještě nevím :D, alepředstavuji si to takto: sundám batoh, vyndám bundu, obléknu bundu, nandá

 Odpolední stín 05.08.2018
ahoj, poradíte prosím kam v odpoledních hodinách v okolí Prahy na sportovky (lépe zajištěné cesty) v obtížnosti 5, 6, 7- tak, aby tam byl stín a snesitelně?  Děkuji pěkně
 Re: Odpolední stín 06.08.2018
Ted hodne frci Tetin. Je potreba ho co nejrychleji oklouzat ;)
 Re: Odpolední stín 06.08.2018
Zubák v Radotínském údolí. Je to jen pár cest, ale na 2 odpoledne stačí.
 Re: Odpolední stín 07.08.2018
Stín je i na Dušičkový ve Sv. Jánu, což sice není bašta sportovního lezení, ale některý cesty jsou p

 Foto dne - Tetin?05.08.2018
To je z Tetina? Na kvetinku neslapnes?
 Re: Foto dne - Tetin?06.08.2018
To vypada, ze v bote neni noha

 Lezečky stěna u kruhu05.08.2018
Nalezeny lezečky pod Stěnou u kruhu. Pošlete popis a domluvme se na předání.

 Oddávající05.08.2018
Ahoj všici,znáte někdo oddávajicího lezce?Napadlo mě vzít si svou drahou na nějaké věži,tak kdybyste někoho znali,dejte vědět.Rád si s ním promluvím.Díky a ať to leze ...
 Re: Oddávající05.08.2018
Oddat Te musi vzdy mistni oddavajici. Takze hledej starostujiciho lezce do jehoz puso nosti dana lok
  Re: Oddávající05.08.2018
Martin Mach, starosta ve Mšeně na Kokořínsku. Vhodná věž je třeba Faraon. U obřadu by měl/a být i ma
   Re: Oddávající06.08.2018
A taky na vez musite vytahnout statni znak :)
    Re: Oddávající06.08.2018
Ja se zenil na louce a zadny znak tam nebyl... chces rict, ze jsem se ozenil protipravne a vsechno m
     Re: Oddávající10.08.2018
Ano, takovy svazek je neplatny
     Re: Oddávající10.08.2018
Ano, takovy svazek je neplatny
 Re: Oddávající06.08.2018
Dobre si to chlapce rozmysli nez udelas tu osudovou chybu :)
  Re: Oddávající06.08.2018
Rozmysli si, chlapče, rozmysli,
na své štěstí dobře pomysli.
Ty v domečku máš svatý kl
 Re: Oddávající06.08.2018
ahoj,
my měli svatbu na vyhlídce ve skalách, a měli jsme to od Církve československé hustiské
 Re: Oddávající06.08.2018
Oddavající můźe být i kapitán lodi. Já jakožto kapitán lodi Čuryfuk a lezec vás klidně oddám, ale je
  Re: Oddávající06.08.2018
pouze v mezinárodních vodách nebo v případě akutního nebezpečí smrti jednoho či více snoubenců, stej
   Re: Oddávající06.08.2018
Tak de facto na skalni vezi hrozi potencialni smrt obema snoubencum... a kdysi to taky bylo more :).
 Re: Oddávající10.08.2018
Kamarád chtěl svatbu taky na věži, ale když zjistil, že prarodiče a dokonce ani rodiče na příhrazsko

 Lezečky Tisá04.08.2018
Dnes jsme našli lezečky na věži v Malých Tisských stěnách. .

 Wildspitze03.08.2018
Čau, můžete mi prosím někdo poradit? Chci jet cca za 14 dnů na VHT na Wildschpitze a nevím, zda se v tomto termínu mohu ubytovat na Breslauer Hütte ve Winterhaus. Prosím, toto info je pro mne docala důležité. Děkuji.
 Re: Wildspitze04.08.2018
Nemůžeš.
Winterraum se používá v zimě - zde od konce září do poloviny června.
  Re: Wildspitze04.08.2018
Tak to si musim zaplatit ubytko normalně na chatě.
  Re: Wildspitze04.08.2018
Tak to si musim zaplatit ubytko normalně na chatě.
   Re: Wildspitze05.08.2018
Vzdyt to zas tak moc neni ne? Jsi clen AV? Pak to maz za 40 Eur i s jidlem. Pokud nejezdis zrovna ka
 Re: Wildspitze05.08.2018
Ahoj. Kousek nad chatou po cestě na Wildspitze je jezírko u kterýho se před čtyřmi lety normálně sta

 Chata02.08.2018
Cau, doporuci nekdo chatu v Rakousku nebo Nemecku s hezkym lezenim okolo (200 - 600 m, 6 az 8-, do 6+ klidne trad.)? Schmidt Zabierow Hutte uz znam :)
 Re: Chata02.08.2018
adamekhütte? steinseehütte? hofpürglhütte? blaueishütte? werfenerhütte? mittelfeldalm? voisthallerhü
  Re: Chata03.08.2018
Diky Lukasi, vidim ze mas docela prehled, ja ani jednu z tech chat neznal. Zkusim to teda jeste upre
   Re: Chata03.08.2018
nad 2000 je z těch jmenovaných jen Adámek. ostatní jsou níž. ono to tak platí, čím vejš, tím víc alp
    Re: Chata03.08.2018
To by me take zajimalo. Jsem rad ze jsi zminil Bergell a Gianeti. Presne neco takoveho take hledam.
     Re: Chata03.08.2018
to ten stripsenjochhaus přesně splňuje. ve fleischbanku klasičárnami wiesner-rossi a dülferem počína
      Re: Chata03.08.2018
Super, tak to tam zkusim.
       Re: Chata03.08.2018
Oberreintalhütte. Dobrá do horkejch letních dní, leze se v severních sektorech
       Re: Chata03.08.2018
Ale nejlepší máš stejně Dolomity, např. Rif. Pradidali. Anebo na Tofanu je lezení tři řitě a autem j
    Re: Chata03.08.2018
Pětihodinovou.
 Re: Chata02.08.2018
Na stránkách rakouského alpenvereinu je vyhledávač chat, kde se dá filtrovat že chceš chatu s lezení
 Re: Chata02.08.2018
Na stránkách rakouského alpenvereinu je vyhledávač chat, kde se dá filtrovat že chceš chatu s lezení
  Re: Chata03.08.2018
Diky, o tom vim. Chtel jsem jen nejaky konkretni typ. Neco od lukase si vyberu.

 Watzmann - přechod hřebene02.08.2018
Ahoj,chci se zeptat na náročnost přechodu hřebene watzmannu z Hocheck přes Mitspitze na Sudspitze. Je to něco jako Malý Triglav - Triglav nebo je to těžší? Všude píší ferata A-B ale zároveň doplnují informace oděsivých hloubkách pod nohama. Zároveň na jed
 Re: Watzmann - přechod hřebene02.08.2018
šel jsem to před dvěma lety (tedy v protisměru, ze südspitze k watzmannhausu, úsek wimbachgries - sü
  Re: Watzmann - přechod hřebene02.08.2018
Tazatel asi nebude hororolezec ;) V každém případě při zprávě "sundaný drát" bych si vzal
 Re: Watzmann - přechod hřebene02.08.2018
Něco z lan je pryč na sestupu. Tam se traverzuje a sestupuje množství hninitých a suťových žlabů a h

 Prestupovani01.08.2018
Na cvicne skale dolezu na konec cesty kde je stand s velkou majlonou co nejde rozsroubovat.Prestoupim a necham se spustit a nebo slanim dolu ? Co je lepsi?
 Re: Prestupovani01.08.2018
Pro štand je lepší když slaníš, pro tebe je lepší když přestoupíš.
  Re: Prestupovani02.08.2018
ak sa už nechávať spúšťať zo štandu, tak z mailonky, nie z bh.
Prebrúsená mailonka sa mení ľ
 Re: Prestupovani02.08.2018
Když už se musíš odvázat z lana, tak práce s přetažením lana pro slanění již není o tolik náročnější
  Re: Prestupovani02.08.2018
Potom se prave cvaknes karabinou jen do vudcaku a nechas se spustit je to o doooost rychlejsi a pak
   Re: Prestupovani02.08.2018
je to samozřejmě bezohledně konzumní přístup. ale kam se hrabe na feráty. když jste dost bohatí, aby
   Re: Prestupovani02.08.2018
Totál safe není v lezení skoro nic. Konkrétně na spouštění "na rybu" vidím největší nebezp
    Re: Prestupovani02.08.2018
Ještě bych dodal, že co si nezkontroluješ sám, to je velmi nebezpečné.
  Re: Prestupovani02.08.2018
Honza, dobrá pripomienka so šetrením lana.

  Re: Prestupovani03.08.2018
Este trochu zavisi jak je cesta previsla a ako budes vyberat presky. Z dachu to bude oser kazdopadne
   Re: Prestupovani06.08.2018
A on nekdo opravdu slanuje s prusikem? A na sportovkach? To jsem snad jeste nikdy v realu nevidel.

1   ...   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   179   180   181   182   183   184   185   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Výběr ferratového setu
Zdravím,
vybírám ferratový set, už si ho nechci půjčovat z půjčovny.
Přemýšlím nad:
Ocún Via Ferrata Webee Pail set
nebo
Singing Rock Packet Ferrata EXP

Je nutný na lezení v horách s batohem prsák? Zatím jsem ho nikdy neměl, ani tam u nikoho neviděl... Který set byste zvolili?
Tomáš00:07:58 06.08.2018
odpovědět 
 Re: Výběr ferratového setu
Tak pri lezeni v horach a nejen s batohem bych prsak rozhodne doporucoval. K feratovymu setu ti nic neporadim na feraty nejezdim.
Krikloun08:33:42 06.08.2018
odpovědět 
 Re: Výběr ferratového setu
SR ferrata packet EXP má výrazně lepší přilbu, pro vícedélky asi i lepší sedák. Na běžné lezení bude asi lepší Ocún. Na ferraty bych si koupil ferrratový úvazek, je skladnější a lehčí. Prsák je určitě výhodou.
08:38:20 06.08.2018
odpovědět 
  Re: Výběr ferratového setu
feratové sedačky sa mi zdajú nejaké nízke, majú väčšiu tendenciu skĺznuť dole cez boky. Neviem, či sú ľahšie. V každom prípade : 1-2 materiálové oká sú málo.
Celkom ma potešilo, že chalan si vyberá medzi dvoma ponukami s "normálnymi" sedačkami. Jediné, čo sa mi nepáči, je sivá prilba. Nevidno ju na skale ani na snehu a v lete sa skôr prehrieva ako svetlejšia. Som skôr za žltú/oranžovú, resp. nejakú módnu neónovú farbu.
PK10:53:18 06.08.2018
odpovědět 
   Re: Výběr ferratového setu
Právě chci odděleně sedák - kdybych, kromě ferrat, třeba začal i něco jednoduchého lézt :)
Teď akorát přemýšlím, jestli má cenu dávat o 800,- víc, a mít prsák... příp. zda je Singing Rock lepší - helma?
Ani u horolezců s batohy jsem prsák nidky neviděl...
Tomáš11:14:02 06.08.2018
odpovědět 
    Re: Výběr ferratového setu
v oboch setoch mas plnohodnotne sedacky na lezenie, jedna ja 3 prackova, druha je 4 prackova.
Feratova je toto
http://www.singingrock-outlet .cz/top-4?cat=242
11:33:34 06.08.2018
odpovědět 
   Re: Výběr ferratového setu
Právě chci odděleně sedák - kdybych, kromě ferrat, třeba začal i něco jednoduchého lézt :)
Teď akorát přemýšlím, jestli má cenu dávat o 800,- víc, a mít prsák... příp. zda je Singing Rock lepší - helma?
Ani u horolezců s batohy jsem prsák nidky neviděl...
Tomáš11:41:29 06.08.2018
odpovědět 
   Re: Výběr ferratového setu
Právě chci odděleně sedák - kdybych, kromě ferrat, třeba začal i něco jednoduchého lézt :)
Teď akorát přemýšlím, jestli má cenu dávat o 800,- víc, a mít prsák... příp. zda je Singing Rock lepší - helma?
Ani u horolezců s batohy jsem prsák nidky neviděl...
Tomáš11:44:54 06.08.2018
odpovědět 
    Re: Výběr ferratového setu
To vím...ale má tedy smysl připlácet za Singing Rock? Využiji prsák (měl jsem vždy půjčený set bez prsáku a lezl s batohem, na Dachteinu jsem ani nikoho s prsákem neviděl)?
Je helma fakt lepší (měl jsem jí na hlavě, ale neporovnával s jinými)?
Abych jen nevyhodil 2x800,- (beru set i pro přítelkyni)
Tomáš11:53:19 06.08.2018
odpovědět 
     Re: Výběr ferratového setu
SR má lepšiu sedačku (4S) a rukavice naviac. Obe prilby treba vyskusat, ako Ti sedia.
Ked si poskladas ceny, mozno zistis, ze za hrudak platis v sete vlastne 293 CZK...
12:01:08 06.08.2018
odpovědět 
      Re: Výběr ferratového setu
S rukavicemi jsem to nikde neviděl..
Tak to vezmu ten Singing Rock - dáte mi odkaz co koupit za provazovací smyčku prsák-sedák?
Tomáš12:36:43 06.08.2018
odpovědět 
       Re: Výběr ferratového setu
?? Normální plochou smyci z metráže a na konci spojit vůdcovským uzlem. Mezi sedákem a prsákem samozřejmě ještě jeden vůdčák..
zdéna12:46:14 06.08.2018
odpovědět 
       Re: Výběr ferratového setu
https://www.adamsport.eu/ ferratove-sety/ singing-rock-ferrata-packet-exp/?gclid=Cj0KCQjw45_bBRD_ ARIsAJ6wUXSia Fnpus5wQLdGyqjR- 9lEkdvqpOK75JLjfr -GG_yQWW- nV8t52s8aArg8EALw_wcB
2 m šlingy, 15 kN niekde kúpiš
12:49:23 06.08.2018
odpovědět 
    Re: Výběr ferratového setu
asi jsem exot, ale když mám jakýkoli batoh, tak lezu s kombinací sedák+prsák. pravdou ovšem je, že prsák mám starý, který se už dávno nevyrábí, nenastavitelný a tudíž prostý přezek, lehký a pohodlný, netlačící pod batohem, a tedy nositelný a použitelný. proč se nevyrábí, netuším.
kdo chce s batohem i padat, pro toho je asi šikouné nějaký ten prsák mít.
Lukas B.12:42:28 06.08.2018
odpovědět 
     Re: Výběr ferratového setu
Lukáš B. - A kterou sadu bys zvolil ty? Koukám, že u toho Singing Rocku píšou, že je sedák na vícedélky, a zimní lezení - oproti webee bude asi méně prodyšný...a já lezu jen v létě (zatím :)) Prsák se dá k Ocúnu taky dokoupit...
Tomáš12:49:33 06.08.2018
odpovědět 
      Re: Výběr ferratového setu
ten ocůňáckej prskák mi připadá z těch, co jsou na trhu, blbej takňák nejmíň, je lehkej, polstrovanej a nosný popruh je tenký a přezka jen jedna a malá a dá se posunout do lokality kde nepřekáží. SR osmičkový prsák s dvěma hnusnejma obrovskejma přezkama je na, no jak to říci slušně, na lejno, a nedivím se, že takovou pitomost nepohodlnou nikdo příčetný nepoužívá. dokud nemáš batoh, tak jakž-takž, jak ho nandáš, tak jsou přezky v kolizi s ramenními popruhy batohu, když ho votočíš, tak tě přezky šidí v podpaždí....
Lukas B.12:55:51 06.08.2018
odpovědět 
       Re: Výběr ferratového setu
Lukas B.
nie je dovod otacat hrudak
12:57:37 06.08.2018
odpovědět 
      Re: Výběr ferratového setu
Tomáš : ne/prodyšnost je .....
podstatné je 3/4 pracky = lepsia nastavitelnost ( ja mam Beal Rebel)
12:56:22 06.08.2018
odpovědět 
     Re: Výběr ferratového setu
mimochodem, když se to nakouslo, netušíte někdo, kdo by mi ušil klasický nenastavitelný přezekprostý lehký nepolstrovaný prsák na zakázku? pouhým přesným rozměrovým okopírováním pětadvacetiletého Marmota? přece jenom, trávit večery se dvěma jehlami se mi moc nechce....
Lukas B.12:51:02 06.08.2018
odpovědět 
      Re: Výběr ferratového setu
Sešijou ti to v brašnářství nebo opravně bot. Mám to vyzkoušeno.
Krtek13:10:49 06.08.2018
odpovědět 
     Re: Výběr ferratového setu
nejsi exot, robíš to gardovo.
takove prsáky se vyrábějí, ale ten tvúj by jsi už měl vyměnit za novší.
12:53:44 06.08.2018
odpovědět 
      Re: Výběr ferratového setu
vytluč odkaz prosím! dlouhá léta marně sháním originál výrobek.
Lukas B.12:57:20 06.08.2018
odpovědět 
       Re: Výběr ferratového setu
Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
Tomáš13:24:15 06.08.2018
odpovědět 
        Re: Výběr ferratového setu
sedák je úplně jedno jakej, jen aby ti seděl. na ferátu je jedno kolik poutek, nějakejch 100 gramů rozdílu taky není podstatné, jediné co řeš je, jestli ti sedí konfekční bez nastavitelných nohavic, nebo jestli musíš mít nastavitelné nohavice. a samozřejmě řeš barvu, ať ti to sluší a neděláš ostudu. u prsáků na trhu je ten osůňáckej nejlepší, ale starýmu marmotovi nebo samodomo od brašnáře se nevyrovná.
Lukas B.13:33:17 06.08.2018
odpovědět 
       Re: Výběr ferratového setu
Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
Tomáš13:35:51 06.08.2018
odpovědět 
       Re: Výběr ferratového setu
Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
Tomáš13:40:02 06.08.2018
odpovědět 
       přezekprostý lehký prsák
opravujem sorry, sorry, sorry:
predávajú sa ešte občas vo výpredajoch. Kdesi som to videl minulého roku alebo na kurze. Asi nejaký Mammut alebo Petzl. Bral som to ako kuriozitku,este raz sorry.
Liezt s 25 r. hruďákom alebo so samodomo šitím, no, nic moc. Vidim obcas na trhacke tie +- historicke samodomo zazraky. A tiez aj rozdiel, v nosnosti, ked sa nastavuje napr. napnutie nite. :-(
Vzpomínka na nedávné časy
http://www.lezec.cz/ clanky.php?key=7753
PK13:45:54 06.08.2018
odpovědět 
        Re: přezekprostý lehký prsák
škoda. málem mi srdéčko začalo v hrudi plesat, že vbrzku již obleču nový krásný certifikovaný a bezpečný výrobek.
Lukas B.13:56:26 06.08.2018
odpovědět 
         Re: přezekprostý lehký prsák
daj to za ulohu vnucatam, vygooglia Ti daco, hlavne nech to nie je made in PRC
15:37:09 06.08.2018
odpovědět 
          Re: přezekprostý lehký prsák
Von nám Lukáš zatajil nějaké starší děti?
Kuba Turek16:52:11 06.08.2018
odpovědět 
         Re: přezekprostý lehký prsák
Tohle vypadá jako stará dobrá klasika
https://dmmclimbing.com/ Products/Harnesses/ Chest-Harness
pavelk11:39:04 07.08.2018
odpovědět 
       Re: Výběr ferratového setu
Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
Tomáš13:56:29 06.08.2018
odpovědět 
        Re: Výběr ferratového setu
je to táto sedačka ?
http://www.ocun.com/produkty /sedaky/webee3.html
PK14:22:52 06.08.2018
odpovědět 
         Re: Výběr ferratového setu
Ano, to je on
Tomáš14:30:41 06.08.2018
odpovědět 
          Re: Výběr ferratového setu
je to 3S , plati aj pre jednoprackove sportove sedacky :
bederny pas je napevno prisity, takze ak napriklad Tvoja zenska ma osí pás a Ty mas pivny pupok, tak materialove oka budete mat kade-tade. Takisto ak si oblecies zimnu bundu. Treba odstusat velkost sedacky, aby si mal navazovacie oko v strede a materialove oka tak symetricky po bokoch.
Lepsie je :
- bederny pas je vnutri v takom "tuneli" na ktorom su prisite materialove oka
- 4 S sedacka = na bedernom pase mas 2 pracky teda napr. ta od SR.
14:50:20 06.08.2018
odpovědět 
           Re: Výběr ferratového setu
Takže i na obyčejnou ferrátu upřednostnit 4 přazkový SR Spinel? Nevýhoda je asi jen,že je méně skladný?
Tomáš15:18:46 06.08.2018
odpovědět 
            Re: Výběr ferratového setu
ne úplně dogmaticky. sedák ti musí sedět, když ti sedí konfekce, tím lépe, ušetříš gramy i chechtáky.
Lukas B.15:33:55 06.08.2018
odpovědět 
            Re: Výběr ferratového setu
hej, barl by som normalnu sedacku. je sice drahsia a baj očko o 100 g tazsia, ale...
Ked kupis feratove sedacky ( mal si nieco pozicane, mas to odskusane) a napr. zistis, ze vam bez hrudaku nedrzia, tak ich odlozis a po 10 rokoch ich dakomu das ( LukasB ma 25 rocny hrudak), alebo podla navodu certifikovane zahodis.
Ak chces nosit aj nejaky matros na zachranu/zlanneie, tak deratova sedacka je cista ...otina. S jednym materialovym okom maturujes.
Rano som napisal, ze ma potesilo, ze si vyberas zp setov s normalnymi sedackami.
na kurzy VhT nam chodia ludia, ktori vyhodne nakupili sety s feratovymi sedackami a cast si neskor dokupuje normalne sedacky.
PK15:35:31 06.08.2018
odpovědět 
             Re: Výběr ferratového setu
Né, já furt vybírám mezi sedáky - Spinel ze setu SR nebo WeBee ze setu Ocúnu. Jen o tom Spinleu se píše,že je "Ideální pro vícedélky a zimní lezení." Asi je více polstrovaný a těžší, tak aby se mi v něm pak špatně nechodilo, škoda že není v setu třeba ten ONYX.
Měl jsem půjčený sedák SR Versa, ten starší typ zde: http://www.lezec.cz/clanky.php?xtem=&key=10967
Tomáš16:05:19 06.08.2018
odpovědět 
              Re: Výběr ferratového setu
Spinel je skoro to iste, co Versa.
SR ma u mna dobry bod, ze ponuka normalnu sedacku aj na feraty.
16:39:31 06.08.2018
odpovědět 
               Re: Výběr ferratového setu
Tak díky za rady, vezmu ten komplet set od SR se sedákem Spinel, snad to bude lepší než WeBee od Ocúnu:)
Tomáš18:44:47 06.08.2018
odpovědět 
               Re: Výběr ferratového setu
Tak díky za rady, vezmu ten komplet set od SR se sedákem Spinel, snad to bude lepší než WeBee od Ocúnu:)
Tomáš18:47:57 06.08.2018
odpovědět 
                Re: Výběr ferratového setu
tak ešte treba zo 2 karabiny s poistkou, nejaký krátky odsedávák a cca 80 cm šlingu.
Na spájanie hruďáku a sedáku cca 2 m šlingu, alebo takéto 20 cm udělátko od RE
http://www.rockempire.cz/cs/eshop/ 1_sport/12_helmy--via-ferrata/45_via- ferrata/392_lanyard-y-pa-25mm-ferrata-20cm/ 170_15-cm/8_cerna
PK05:37:25 07.08.2018
odpovědět 
                 Re: Výběr ferratového setu
Ještě chci vzít kus lana na dojištění, příp. zajištění na ledovci, a třeba i zkoušku lezení na umělé stěně nebo časem malé skalce.
Mají levná zbytková na od Beal 40m - buď 9,7mm Booster nebo 10,5mm Top Gun - které zvolit?
Tomáš09:24:30 07.08.2018
odpovědět 
                  Re: Výběr ferratového setu
čistě jednoúčelově na ferátu jsou uváděná lana příliš dlouhá a tlustá. doporučil bych nějakou "hochtourovou" zhruba tak třicítku 7,5 mm dvojčepůlku. třeba ze supermarketu od písmene D za tisícovku bez koruny. samozřejmě jestli to má být univerzál lano i na stěnu a skalky, tak to bezpečné samozřejmě je, ale zbytečně se nadřeš, protože 99,9% času bude spát v batohu.
Lukas B.09:35:01 07.08.2018
odpovědět 
                   Re: Výběr ferratového setu
Jsem jsem právě univerzál - chtěl bych zkusit lézt, nebo slanit :)
Je nějaký rozdíl mezi těmito mými vybranými lany pro nezkušeného? 40m je za 1350kč
Tomáš09:41:34 07.08.2018
odpovědět 
                    Re: Výběr ferratového setu
z tebou zmiňovaných zvolit rozhodně to tenčí!
a nejlepší univerzál (od bealu) je joker, když už bych musel mít jediné lano na všechno, tak by to byla čtyřicítka joker. ale to se asi bude hůř shánět jako laciný zbytkáč.
bejt tebou si koupím lana dvě, ale je to na tobě, tisícovka není moc peněz, ale pro někoho může být. je to tak na benzín na polovinu cesty do nejbližších hor, nebo deset piv na chatě.
Lukas B.09:52:47 07.08.2018
odpovědět 
                     Re: Výběr ferratového setu
hele, jen tak pro info, klik jsem jen tak ze srandy na blbé zboží.cz, a joker 40m za třináct stovek černé, za patnáct barevné. takže asi tak.
lukas B.09:56:47 07.08.2018
odpovědět 
                     Re: Výběr ferratového setu
Právě chci koupit toto levné zbytkové lano, když semi bude zdát těžké, koupím lehčí a kratší na ferraty a tohle si nechám jen na případné lezení...
Tomáš09:56:53 07.08.2018
odpovědět 
                  Re: Výběr ferratového setu
Top Gun je pre zaciatocnikov
https://sport.beal-planet.com /index.php?id_product= 1387&controller=product&id_lang=1
Booster je pre Lukasa
https://sport.beal-planet.com /index.php?id_product=1371&controller =product&id_lang=1
10:23:17 07.08.2018
odpovědět 
                   Re: Výběr ferratového setu
aj Joker je pre Lukáša B.
https://sport.beal-planet.com /index.php?id_product= 1382&controller=product&id_lang=1
PK10:26:23 07.08.2018
odpovědět 
                    Re: Výběr ferratového setu
To jsem si právě o tom četl - začátečník = silné lano. Je to tím, že silné se lépe drží, a více "brzdí"?
Tomáš10:31:19 07.08.2018
odpovědět 
                     Re: Výběr ferratového setu
tlusté "začátečnické" lano se lépe drží v ruce, ale to za cenu, že se do jistítek musí cpát násilím, práce s ním je dřina a je těžké. taky má silný odolný oplet, protože začátečníci bývají nezkušení a třeba je někdy nenapadne jištění prodloužit, a vedou lano tak, že drhne, začátečníci mohou rybařit v mohutné tlupě a mohou mít vratný bod někde nad hranou, šlapou si po laně atakdále.
Lukas B.10:36:53 07.08.2018
odpovědět 
                      Re: Výběr ferratového setu
Lukáš B.
100% pravda, ešte doplním :
- kým si začiatočník vyhrabe vhodný kýbl na hrubé lano, tak sa bude potit na nete možno aj 7 minut
- dalsi sposob, ako dodrbat oplet : cvicit nudzovy zlanak na HMS
Tomáš : a ešte aj prusiky na sebaistenie pri zlanovani treba kupit
PK11:54:32 07.08.2018
odpovědět 
                       Re: Výběr ferratového setu
Koukám, jak se to postupně rozrůstá to potřebné vybavení :)
Vezmu tedy lano Booster 9,7mm, jistítko Ocún Belay Set Eagle Ferry s HMS karabinou a sadu Ocún Hawk QD Combi Pad 16 pack 5 + 1 - co říkáte? Pro začátek mi to musí stačit né?
Tomáš12:03:24 07.08.2018
odpovědět 
                        Re: Výběr ferratového setu
ak si kuknes este raz na specifikaciu lan u Bealu, mozno prejdes na nieco hrubsie
12:26:51 07.08.2018
odpovědět 
                         Re: Výběr ferratového setu
Jak to myslíš? Že přece jen mám vzít to silnější?
Tomáš12:37:19 07.08.2018
odpovědět 
                          Re: Výběr ferratového setu
áno
PK17:18:33 07.08.2018
odpovědět 
                           Re: Výběr ferratového setu
Vezmu tedy Top Gun 10,5mm, aspoň více vydrží.
Proč není doporučované na horskou turistiku nebo jištění na ledovci? Jen kvůli váze?
Tomáš08:56:09 08.08.2018
odpovědět 
                            Re: Výběr ferratového setu
jo, kvůli váze. kvůli váze samotného lana, a kvůli váze vody, co se do toho lana umí nacucat.

na ferátách (a v lehkých hochtourách) je lano drtivou většinu času balast, co ti žere místo v batohu a sílu z nohou, vyndáš ho naprosto výjimečně (tedy s výjimkou ledovce), ale tam se nepadají žádné velké držky a ausgerechnet ne přes hranu, takže na to bezpečně stačí půlkodvojče najednoducho (mluvím o ledovci schůdném pro feratistu či turistu, ne o štajlech pod extrémníma severkama), na těžkých pár metrech nějakého skalního schodu ho můžeš vzít nadvojato, když už lano na feratě vyndáš, tak zpravidla proto, abys shora přijistil začátečníka, co se mu rozklepaly nohy.
Lukas B.10:16:23 08.08.2018
odpovědět 
                             Re: Výběr ferratového setu
A jak dlouhé lano na dojištování na ferratách (a např.přechod zapadaného lana sněhem) a ledovci stačí?
Tomáš10:44:23 08.08.2018
odpovědět 
                              Re: Výběr ferratového setu
soudruzi z BRD udělali pro ferátisty 15/25 m
https://www.edelrid.de/de/sports/ klettersteig-zubehoer/ via-ferrata-belay-kit-ii-15-m.html
11:09:34 08.08.2018
odpovědět 
                             Re: Výběr ferratového setu
Tomáš :
pre vysvetlenie :
na ľadovci síce sú aj dlhé pády, ale nie do štandu, ale o ističa, ktorý sa šmýka po firne a snaží sa zabrziť pád. Takže preto postačí aj dynamické dvojča (jedenpramen), alebo otrasníci používajú aj statickú repku.
PK10:49:29 08.08.2018
odpovědět 
                             Re: Výběr ferratového setu
A jak dlouhé lano na dojištování na ferratách (a např.přechod zapadaného lana sněhem) a ledovci stačí?
Tomáš10:50:07 08.08.2018
odpovědět 
                             Re: Výběr ferratového setu
A jak dlouhé lano na dojištování na ferratách (a např.přechod zapadaného lana sněhem) a ledovci stačí?
Tomáš10:52:56 08.08.2018
odpovědět 
                            Re: Výběr ferratového setu
na ladovec (chodecke tury)a lyze sa pouziva 50-60 m dvojca v jednom prameni, dobre impregnovane, v reci Bealu "golden dry".
Na ladovec a lyzovanie : na zlanaky a zachranu 6 mm aramidove repky (petzl RAD, Mammut rappel cord)
PK10:41:34 08.08.2018
odpovědět 
                             Re: Výběr ferratového setu
50-60m je fajn pro dvojici na ledovci, kde je nebezpečí, že budete sami, a kde hrozí, že případné tahání z trhliny bude vyžadovat pouze svépomoc, a to se zbylým koncem lana v batohu. na ledovcovém nástupu k ferátě bývá jednak vyšlapaná dálnice (takže propad bývá velmi nepravděpodobný), a druhak tam nikdy nebudete sami, takže nebude nutno v případě pádu do trhliny vytvářet všeliké důmyslné kladkostroje se spotřebou lana, ale valnou většinou to vyřešíte jako v pohádce o veliké řepě. takže ferátově/ledovcový speciál je lehoučkých 7,5mm/25-30m.
Lukas B.11:16:54 08.08.2018
odpovědět 
                              Re: propad velmi nepravděpodobn
kamoška sa mi preborila (pešo) na "zjazdovke" cca 200 m nad r. Gnifetti, kde jazdia ratraky a občas aj kráčajúce bagre mávajú lyžicami.
11:44:16 08.08.2018
odpovědět 
                               Re: propad velmi nepravděpodobn
To od tebe neni hezke. Neprimo jsi nam vlastne rekl, ze kamoska je tezsi nez ratrak! Snad to tu necte :D
11:52:49 08.08.2018
odpovědět 
                               Re: propad velmi nepravděpodobn
propad nepravděpodobný, ale stejně možný. já jsem exot, já chodím na laně i mezi Hunnerkogelem a Dachsteinwarte.
Lukas B.12:46:46 08.08.2018
odpovědět 
                                Re: propad velmi nepravděpodobn
vseho jenom docasu... i ty ledovce pujdou tatam
12:58:26 08.08.2018
odpovědět 
                                Re: propad velmi nepravděpodobn
no,...a proto chci něco pořídit, v létě jsme tam byli jen s ferratákama, bez lan, maček a cepínu...z Hoher Dachtein jsme slejzali kratší ferratou), tj. delší cestou po strmén ledovci byl zážitek, a trhliny hned vedle :)
Tomáš13:14:13 08.08.2018
odpovědět 
                              Re: Výběr ferratového setu
Cim vic to ma byt univerzalni, tim horsi to bude na vsechno. Ver mi, brat 10mm lano na ledovcocou turu a pak ho tahat na hromosvodu v baglu te bude stat mnohem vic sil nez bys cekal. Kup si neco kvalitniho, impregnovaneho a hlavne lehkeho. Doporucuju Beal Iceline 8.1 mm (realne se ale zda tenci), dobra impregnace, lehke jak pirko. Ve srovnani s tim TopGunem usetris na 50m skoro 1.5 kg a to je fakt dost. Vyuzijes ho na vsem krom lezeni na umelce nebo na skalkach. Na to bych si poridil bud nejaky ten zbytkac za lacino nebo se na to uplne vysral a na umelce si lano parkrat pujcil nez si vlastne rozmyslis jestli to sportovni lezeni chces delat.
Radek12:06:09 08.08.2018
odpovědět 
                               Re: Výběr ferratového setu
To je asi fakt, a na ty umělé stěny a lezení po okolích skálách venku stačí ten top gun 10,5mm, zbytkáč 40m?

Ono to vybavení furt nějak přibývá... :D

A to bych ještě potřeboval nějaké VHT a ferratacké boty (nynější salomon tsingy gtx se rozlepili-vyreklamovali, vrátili peníze)...
Tomáš12:49:02 08.08.2018
odpovědět 
                               Re: Výběr ferratového setu
To je asi fakt, a na ty umělé stěny a lezení po okolích skálách venku stačí ten top gun 10,5mm, zbytkáč 40m?

Ono to vybavení furt nějak přibývá... :D

A to bych ještě potřeboval nějaké VHT a ferratacké boty (nynější salomon tsingy gtx se rozlepili-vyreklamovali, vrátili peníze)...
Tomáš13:05:08 08.08.2018
odpovědět 
                                Re: Výběr ferratového setu
Jo, pokud chces neco na umelku, tak 40m vetsinou staci (ale na BigWallu v Praze potrebujes treba 50m). Na skalkach venku bych bral radsi aspon 50m. Pokud se tomu chces venovat, tak zjistis casem ze tech lan potrebujes mraky. Ja mam na umelku nejaky levny Tendon 40m, na sportovky Tendon Master 60m, na vylety do stredomori pripadne do Labaku (pokud se tam konecne nekdy dostanu) momentalne nejaky Beal Zenith 80m (nejaka nizsi stredni trida) a na hory dvojcata 50m Simond z Dekace na horske sportovky a kratsi cesty (prekvapive dobra kvalita) a Beal Ice Line 60m na ledy, zimu a na nejake delsi cesty bigwalloveho charakteru v lete, kde by se ty tluste 50m dvojcata pronesly. Kdyz to vsechno srovnam i s temi lany co jsem mel pred tim (Edelrid, Beal, Tendon, Mammut...) tak vzdycky nehlede na znacku se vyplatila investice do drazsiho lana, ktere fakt vydrzelo. Momentalne mam uz 2. sezonu toho Mastera a je jak novy ikdyz na nem lezu asi nejvic. Beal Zenith je naopak nejaka levnejsi trida, lezl jsem na nem celkem jen 3 tydny ve Spanu a uz je zraly na zkraceni, pravda hodil jsem do nej asi 3 delsi pady, ale i tak, ten Master jich zazil mnohem vic. Takze ted lituju ze jsem trochu nezainvestoval a nevzal toho Mastera take v 80m verzi, protoze az tento Beal odejde (asi brzy), tak ty prachy stejne budu muset vysolit a mohl jsem si usetrit tohle trapeni. Ted mam od Bealu ty IceLine, coz se z pohledu hmotnosti a manipulovatelnosti da povazovat za top lano a zda se fakt dobry, ale zivotnost si netroufam tvrdit, lezl jsem na nem zatim jen 2x. Z tvych prispevku se zda, ze chces usetrit, takze doporucim koupit drazsi lano :D. Na prvni pohled se to muze zdat jako blbost, ale pokud polezes pravidelne, tak se to vyplati. Samozrejme, pokud pujdes 3x na umelku, jednou na Srbac a pak se na to vyprdnes, tak to nejlevnejsi je porad dost dobre.
Radek14:24:02 08.08.2018
odpovědět 
                                 Re: Výběr ferratového setu
No je to tak, že zatím chodím/lezu jen ferraty...ale jednou jsem zkoušel lézt na umělce.
Proto na rady zdejších si teď asi koupím to silnější 10,5mm 40m lano na lezení u nás, a jestli ještě letos, nebo až příští rok pojedu na ferraty do Rakous, tak koupím to slabší na jištění-přechod ledovce, a taky cepín a nesmeky nebo mačky. Já totiž nemám nic. :)
Tomáš14:34:14 08.08.2018
odpovědět 
                              Re: propad velmi nepravděpodobn
kamoška sa mi preborila (pešo) na "zjazdovke" cca 200 m nad r. Gnifetti, kde jazdia ratraky a občas aj kráčajúce bagre mávajú lyžicami.
12:16:18 08.08.2018
odpovědět 
                  Re: Výběr ferratového setu
Na dojisteni na ferate si kup 20m pulky, nejaky odrezek na inzerat. Nenakupuj zbytecne material, ktery pak bude lezet ve skrini. Chodim feraty s deckem, nosim kybl, HMSku, dve presky, karabinu a 20m pulky. A vic jsem nikdy nepotreboval. Dej par ferat a uvidis, stejne zacnes na necem lehkem...
Pepa23:55:59 08.08.2018
odpovědět 
        Re: Výběr ferratového setu
Uvazoval jsem, ze si sedak WeeBe koupim na lezeni ale kamaradka mne odradila. Pry ma blbe prezky, ktere se ji stale povoluji... Chybny kus nebo vlastnost? Nevim, dal jsem to neresil.
Pepa23:50:26 08.08.2018
odpovědět 
         Re: Výběr ferratového setu
Přezky jsou v pohodě, nepovolují se vůbec.Buď blbej kus nebo blbej uživatel.
21:12:40 09.08.2018
odpovědět 
     Re: Výběr ferratového setu
Jak si oblíkáš bundu když se ochladí?
13:27:21 07.08.2018
odpovědět 
      Re: Výběr ferratového setu
V praxi ještě nevím :D, alepředstavuji si to takto: sundám batoh, vyndám bundu, obléknu bundu, nandám batoh, ...ale bundu už nezapnu... :D
Tomáš15:13:00 07.08.2018
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192446)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
AW V Bielatal
AW II Bielatal
Normální cesta VI Skály U Mšena
Dívčí válka VII Skály U Mšena
Ztracená bota VII Skály U Mšena
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1169 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1287 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi