Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231305 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
Stěna - Gymnázium Chotěboř - Chotěboř
Boulder v síti - Praha 3

Prodejny
HUDYsport - Praha 2
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 .17.02.2018
zdar, taky vám přijdou ty obrázky viz. teď přední obal na montaně takové nic neříkající a zároveň docela hnusné? nebo mé zdání je vinou mého (ne)vkusu? nemá to pro mě ani vtip ani uměleckou hodnotu.. tím nechci říct ,že bych to zvládl líp (to je odpověď p
 Re: .17.02.2018
Přijdou mi špičkové.
  Re: .18.02.2018
Je to sranda, nadsázka, zase něco jiného, kluci mají boží kalendáře a palec nahoru Montaně, že uděla
   Re: .18.02.2018
zas taková sranda mi to nepřijde..
    Re: .19.02.2018
Mne take ne, nevim je to takovy bulvarni styl. Hezka fotka by potesila vic.
     Re: .19.02.2018
Mi se to libi :-)
      Re: .19.02.2018
Pro buzeranty
 Re: .22.02.2018
Jo ty jejich kalendaře jsou jak pro male děcka, nevtipné, malované jak dementem.

 jaká indická cestovka na LO16.02.2018
Zdar, prosím o doporučení nějaké indické cestovky/agentury, která pomůže nebo vyřídí papírování spojené s výstupy na kopce (liasion officer, brífink/debrífink apod. radosti) Díky

 Katalansko15.02.2018
Cau, uz tu neco podobneho bylo, ale ja se furt nemuzu rozhodnout. Mam 10 dni na lezeckou dovcu a za tu dobu nema cenu jezdit po Katalansku krizem krazem. Takze se rozhodujem mezi Siuranou (+Montsant) nebo oblasti okolo Lleidy (pruvodce Lleida climbs). Lez
 Re: Katalansko15.02.2018
Pokud lezete 6a - 7a, tak si v Siruane moc nezalezete. Ale moc previsle to neni, spise kolme az mirn
  Re: Katalansko15.02.2018
Siruana a Montsant luxus volba, v okoli plno pohodovych oblasti. Nic převislého tam moc není, urcite
  Re: Katalansko15.02.2018
Aha, tak to me moc nepotesilo... Jako pokusovat muzu i za vic nez 7a, ale asi nechci travit dovoleno
   Re: Katalansko15.02.2018
Nesouhlasím s výše uvedenou hanou na Siuranu. Je tam takové množství cest, že si rozhodně vybereš. T
    Re: Katalansko15.02.2018
Co na tom predchozim povazujes za hanu? Ukaz par 6a z kterych bude 6a-ckar (ten, pro nejz je to maxi
     Re: Katalansko16.02.2018
Tak ti nevim jestli si tam vubec byl:D

zima v breznu...no asi tak, stravili sme tam l
      Re: Katalansko+Chulilla16.02.2018
Dik za info, jeste posledni dotaz. Pruvodce kupovat budu asi az na miste, tak by me zajimalo, jestli
       Re: Katalansko+Chulilla16.02.2018
Podle toho, co píšeš, bude ideální Leonidio. Je to teda úplně jinde, ale přítelkyně by si mohla medi
      Re: Katalansko16.02.2018
Jak píše Šafi. Na rozlezy tam najdeš pěkný 5c/6a a do 7a je tam těch lezitelných cest taky halda (v
 Re: Katalansko15.02.2018
A co margalef? Tam si zalezes urcite. Jinak kolem leidy jsou pekny oblasti. Ale jsou spis mensi a ch
  Re: Katalansko17.02.2018
Take mne, narozdil od panu vyse, pripada, ze Margalef je o dost lepsi volba pro cisla, ktere lezou.

 nejlepší hlášky13.02.2018
Dnes na Flash wall týpek hodnotí právě vylezenou cestu: "To cvakání mi nevadilo, ale to lezení mi vadilo" (-: Máte taky nějaké hlášky pro pobavení?
 Re: nejlepší hlášky14.02.2018
Citoslovce údivu na 8 - " No ty <I> "
  Re: nejlepší hlášky14.02.2018
Odposlechnuto v čKrase: "Bóžo, použij svou vlastní fyzickou sílu!"
Nekecám...
   Re: nejlepší hlášky14.02.2018
dober!
Jak dober, ty dober!
    Re: nejlepší hlášky14.02.2018
Odposlechnuto na stěně: Jistič - kouč. Tam se dělá "egypťan". Až na tebe zavolám egypťan! tak ho pro
    Re: nejlepší hlášky14.02.2018
:-))))))))))))))))))
 Re: nejlepší hlášky14.02.2018
Lezec: ty vole, tady je ňáká krev nebo co..
po chvíli: ty vole, ta krev je asi moje.
 Re: nejlepší hlášky14.02.2018
lepší je se dobře vysr.t, než si blbě zaprcat. ale to je asi obecně známo
 Re: nejlepší hlášky15.02.2018
Nejmenovaný lezec v nejmenované oblasti pod prvním: "Dober to! Sedám!" Jistič: "Ty vo
  Re: nejlepší hlášky15.02.2018
Jo, taky jsem byl u neceho podobneho: "Dober, sedam. Ty vole, do ceho jako???" Nutno dodat

 nejlepší hlášky13.02.2018
Dnes na Flash wall týpek hodnotí právě vylezenou cestu: "To cvakání mi nevadilo, ale to lezení mi vadilo" (-: Máte taky nějaké hlášky pro pobavení?
 Re: nejlepší hlášky21.02.2018
jojo - chodz do piczi..

 foto dne13.02.2018
v Českém ráji je magnezium striktně zakázané
 Re: foto dne13.02.2018
Podle me je foto dne z Labaku...
 Re: foto dne13.02.2018
who cares?
  Magnesium.13.02.2018
A proc je vlastne zakazane?
   Re: Magnesium.13.02.2018
Proč se ptáš?
    Re: Magnesium.14.02.2018
Protože v Ceskem Raji lezu rad a tak bych to rad vedel. A zatím mi Mg nikdy nedělalo problém při lez
 Re: foto dne13.02.2018
Prý Český ráj :-D
  Re: foto dne13.02.2018
   Re: foto dne13.02.2018
vypadá to ultraluxusně - jaký to je?
 Re: foto dne13.02.2018
Děkujeme znalci za připomenutí :)
 Re: foto dne13.02.2018
To víme, je to pro tebe novinka nebo tě to nějak omezuje?
 Re: foto dne13.02.2018
souhlas, dobře že to připomínáš. Polemiky nemají smysl, někdo prostě nemá na to lézt to bez a nepodř
  Re: foto dne14.02.2018
někdo má zas chut to zmatlat potem a pak už s tím nikdo nic neudělá...
   Re: foto dne14.02.2018
netřeba, některý cesty se lezly bez i víc jak století, s tehdejším vybavením prostě slušnej výon...d
    Re: foto dne17.02.2018
Trochu jiný charakter, ty cesty starý 100 let...
     Re: foto dne18.02.2018
to neni univerzální argument.
Nemám nic proti tomu, aby se mágo prosadilo u konkrétních cest
     Re: foto dne18.02.2018
Btw: není ale sporu o tom, že trochu jiný charakter měli především tehdejší lezci ;-)
      Re: foto dne18.02.2018
S tím charakterem bych nebyl tak vodvážnej. Lezci byli podle mě různý, odhaduju asi tak podobně jako
       Re: foto dne18.02.2018
Aha takze ses jako vzdy pro porusovani pravidel. Ale jen tech co se ti hodi ! Nic prekvapujiciho :-(
        Re: foto dne18.02.2018
Jasný, třeba schwebe kolem celý věže. Nebo přes vedlejší strom vyšší než věž. Ale jenom když se mi t
         Re: foto dne19.02.2018
To je jako ten, který seskrabaval šipky označující bouldry. Nejenom ze poškodil vrchní vrstvu a tím
          Re: foto dne19.02.2018
Ale jo, po právu to dostávám, měl jsem zůstat zticha. Je docela příznačný, že tu jiný konkrétní lidi
       Re: foto dne20.02.2018
Vůbec nezpochybňuju, že i v dřívějších dobách se dělaly prasárničky, ale že se mezi pískaři proměňuj
 Re: foto dne20.02.2018
Znova, minimalne potretikrat, davam adminom navrh na tlacitko "skryt prispevky na tema Cesi a m

 Technická poznámka k uživatelskému komfortu12.02.2018
Na Lezci se objeví nový článek k němu obvykle i postupně komentáře. Co je mi nepříjemné a nudí mne a zdržuje, je to, že než se dostanu k reakcím na článek, musím prorolovat stále narůstajícím seznamem odkazů na to, kde se byť klíčové slovo Tatry, Ondra ap
 Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu13.02.2018
Naprostý souhlas, zrovna jsem nad tím přemýšlela též. Rolovat dolů stopadesát souvisejících článků n
  Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu13.02.2018
Jo jo, říkal jsem už, že bych měl toho Adama přelinkovat, což můžu udělat jako admin sám. Snad se k
   Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu13.02.2018
Přesně na to (moc velké množství odkazovaných souvisejících článků) jsem už párkrát myslel. Ale z té
    Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu13.02.2018
Ne. Jen ten menší počet odkazů můžu zajistit v administraci současného Lezce sám.
     Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu14.02.2018
Já jsem to tak tušil, ale fakt jsem si nemohl pomoct a nerýpnout si, sorry :-).
     Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu14.02.2018
Tak nějak mezi řádky čtu: "nebude to nikdy". Na něco podobného jsem se ptal i v článku pod
    Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu13.02.2018
Nova verze Lezce uz byla zarazena na seznam urban legends.
   Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu14.02.2018
Děkuji Standovi za věcná přístup. Držím palce, ať se zadaří asap.
 Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu13.02.2018
A co třeba Page Down?
  Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu14.02.2018
Tak možnost se k tomu dohrabat neznamená, že je žádoucí, aby byl web vysloveně uživatelsky nepřátels

 Sardinie-zrezlé nýty12.02.2018
Zdar, slyšel jsem, že v cestách na pobřeží Sardinie bývají někdy nebezpečné zrezlé nýty. Máte někdo tip, jak je poznat? Prý to není okem vidět, je zrezivělý dřík uvnitř skály.
 Re: Sardinie-zrezlé nýty12.02.2018
Poznáte je podle toho, že jsou zkorodovaný, vy tupci.
  Re: Sardinie-zrezlé nýty12.02.2018
:-) !!

 Vrtačka do skal11.02.2018
Ahoj všichni, potřeboval bych radu. Sháním aku vrtačku, se kterou bych mohl vrtat nýty do skal. Mám již jednu vybranou, tak bych chtěl na ní nějakou recenzi-zda-li je vhodná, popřípadě jestli by mi někdo doporučil lepší. Jedná se o vrtačku značky Narex 65
 Re: Vrtačka do skal11.02.2018
Pokud budeš vrtat při výškovkách dírky na hmoždinky na žaluzie a potom utahovat vruty, tak bude dobr
  Re: Vrtačka do skal11.02.2018
Záleží kolik chceš vrtat, ale dobrá rada zní:"nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné vě
  Re: Vrtačka do skal11.02.2018
Záleží kolik chceš vrtat, ale dobrá rada zní:"nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné vě
 Re: Vrtačka do skal11.02.2018
Jedině akumulátorové vrtací kladivo Hilti.
  Re: Vrtačka do skal11.02.2018
S Hiltkou jsem vyvtal přes 1000 děr na borháky a nýty a stále drží
   Re: Vrtačka do skal11.02.2018
Super, vsem moc děkuji za rady, popremyslim o tom :-)
   Re: Vrtačka do skal12.02.2018
vrtal som cca 80 dier ( zula, andezit), 12-14 mm, 9 az 55 cm. Mal som pozicane vrtacie kladiva Milw
 Re: Vrtačka do skal12.02.2018
bez příklepu jsou to vyhozené peníze a na nýty se, prosím, vybodni a lep borháky
  Re: Vrtačka do skal12.02.2018
s tymi nitmi a bh mas 100 % recht, ale ludia v reci nerozlisuju lepene (beznapatove) a expanzne
   Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Jasně že bych bral s příklepem, ale proč jsou lepší borhaky a ne nýty? Více méně mi je jedno co bych
    Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Pri beznapatovom isteni (lepeny bh) sa sily prenasaju na cely obvod diery. Do diery sa uz nedostane
     Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Ty jooo díky za vysvětlení. To jsem nevěděl...
    Re: Vrtačka do skal16.02.2018
Ahoj, nic proti tobě, ale pokud hodláš osazovat jištění, po kterém polezou další lidi (asi ten předp
 Re: Vrtačka do skal12.02.2018
hele záleží. obecně především na tom, jak často a jak moc budeš vrtat a kolik do toho chceš narvat.
  Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Jsem v tom ještě lajk, ale proč borhaky a ne nýty? A potřeboval bych navrtat tak do 10 děr letos a p
   Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Na 10 der si vrtacku od nekoho v okoli pujc, podle me nejlepsi reseni... jestli nikoho neznas zkus p
   Re: Vrtačka do skal12.02.2018
do vápence nebo cenomanu něco takového stačí. na nějaké ty svory a podobné staré sajrajty to bude ta
    Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Je to určené na vápno :D tak rozmyslim ;) díky
   Re: Vrtačka do skal13.02.2018
Na navrtani 10 der si neco na vikend pujc. Pujcovna nebo kamarad (speleoskupina, monteri pozarnich v
 Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Milwakie maj taky dobrou masinu... 14mm diry 17 cm hluboky do tvrdyho matrose cca 10 der na 5Ah bate
  Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Dobrá jsou 36V vrtací kladiva Bosch
Bosch GBH 36 V-EC Compact
nebo větší
Bosch
 Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Ahoj. Navrtal jsem tisíce děr do betonu a tvrdých materiálů, když jsem pracoval ve Španělsku. Instal
  Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Faaaajn, díky moc za podrobnou analýzu, kouknu na vrtačky hilty, vrták je samozřejmostí :D to co pri
  Re: Vrtačka do skal12.02.2018
práce celou šichtu každý den je úplně něco jiného než velmi příležitostné kutění. to je jako kdybys
   Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Ano, máš naprostou pravdu. Souhlasím s tebou.
Taky jsem psal, že prdítkem tu díru asi taky ud
    Re: Vrtačka do skal12.02.2018
I já s tebou úplně souhlasím (tývole, to je selanka, zatím vyhráváme v soutěži o nejdelší diskusi kd
    Re: Vrtačka do skal13.02.2018
bosch 36V atd. jsem koupil za 16.900 - hledal jsem, až jsem našel akci, normálně jinak 18.900. to je
     Re: Vrtačka do skal15.02.2018
Mám pár let Bosch GBH 18 a je dostačující, a levnější. Se dvěma menšími akumulátory je srovnatelná t
      Re: Vrtačka do skal19.02.2018
ano, to jsem tam nenapsal, kupoval jsem to na kruhy - vrták do 25 mm/beton
  Re: Vrtačka do skal12.02.2018
ešus : palec hore !
V kazdom pripade flexikovi odporucam rezervne : baterku, vrtak a spicky
   Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Okay pecka, ještě kouknu na možnosti, moc jste mi pomohli, dík :)
    Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Z mých zkušeností ve tvrdém materiálu, jako je například buližník, bych zmínil asi toto.
1. O
     Re: Vrtačka do skal13.02.2018
hm, flexik spominal vapno, takze je to slabsi kafe.

Co sa tyka 2/4 britych vrtakov,
      Re: Vrtačka do skal13.02.2018
Ty jo, tak tohle je dobré vědět, a ještě takový dotaz, pokud tu konverzaci ještě někdo sleduje, díra
       Re: Vrtačka do skal13.02.2018
Na 12 prumer driku delame 14 mm diru... zkuz zkouknout opravdu to Milwakie vychazi napr oproti Hilte
        Re: Vrtačka do skal13.02.2018
a ještě: vrtání je trošku alchymie a nedá se říct, že by fungovala nějaká všeplatná přímá či nepřímá
         Re: Vrtačka do skal13.02.2018
Jj to urcite, pro kazdej matros to chce vychytat to spravny reseni. A jinak nez ze vyvrtas stovky de
         Re: Vrtačka do skal21.02.2018
inženýre..
       Re: Vrtačka do skal13.02.2018
otvor vrtat vždy o dva milimetry většího průměru než průměr dříku voka, čili při ideálně centrické p
       Re: Vrtačka do skal13.02.2018
priemer je podla manulaku k danemu lepidlu etc.
btw. na kucharku na JAMESe si cital ?
     Re: Vrtačka do skal13.02.2018
zatím jsem nezaregistroval přehřívání při vrtání do žuly, ale soustředím se na to, dík za poznámku (
      Re: Vrtačka do skal13.02.2018
Jasný. Do buližníku můžeč vrtat i v řádu minut.
       Re: Vrtačka do skal13.02.2018
Peeeerfekt, díky za reakce :)
        Re: Vrtačka do skal14.02.2018
Jestli teda budeš kotvit chemií, tak důkladně vyčistit otvor. První se několikrát fouká a pak to pro
         Re: Vrtačka do skal14.02.2018
"vyměním sekundové lepidlo za minutové. Zn. : nestíhám"
:-)
Esus, palec hor
          Re: Vrtačka do skal14.02.2018
patrony jsou fajn, ale jsou drahé. řádově mezi pade a stovkou za kus. a blbě se v malém množství shá
           Re: Vrtačka do skal14.02.2018
Lukas B.
podobna otrava ako predcasne vytvrdnutie je, ked sa dobabre zmiesavac ( ="spic
            Re: Vrtačka do skal14.02.2018
někdy výjimečně ve směšovači (špičce) chybí spirála uvnitř, asi neodchycený zmetek z výroby. to pak
           Re: Vrtačka do skal14.02.2018
Panove, doporucuju nasledujici. pod vyvrtanou diru vysekat drazku na cely svar a na svislou cast bor
            Re: Vrtačka do skal14.02.2018
take daco myslis ?
             Re: Vrtačka do skal15.02.2018
JJ presne tohle. dokonce to pri trose stesti muze byt ze Sulova, ci Pastinej, a tim padem snad i nas
              Re: Vrtačka do skal15.02.2018
indy, je to žula
               Re: Vrtačka do skal16.02.2018
tak pak to nase neni, ale udelane to je co se usazeni tyka tak jak by melo.
                Re: Vrtačka do skal17.02.2018
indy, tak ako som napisal Flexikovi na mejla, mam dobreho ucitela (ak sa clovek uci sam od seba...)<
           Re: Vrtačka do skal14.02.2018
Ano, určitě tohle jsou negativa patron. Já to myslel dobře, z důvodu, že nezná rozdíly v chem. maltá
 Re: Vrtačka do skal15.02.2018
A tohle by ti nestačilo: 1url.cz/ot9Fk ?
  Re: Vrtačka do skal16.02.2018
tahle věc je fajn, když děláš ve větší zdi cestu klasicky a chceš mít v kapse něco pro případ, že se
  Re: Vrtačka do skal18.02.2018
tak rucne mlatit znamena mit volne obe ruce, a ano, do tvrdeho slepence nebo vapence to jde, a to i
  Re: Vrtačka do skal19.02.2018
A tahj lidi na prvace do velkejch zulovejch sten tohle nebo radsi vrtacku? Nemyslim na plasirove ces
   Re: Vrtačka do skal19.02.2018
no, jistota je kompresor a automechanik k tomu. menší jistota je benzínová vrtačka, ale ta je složit
    Re: Vrtačka do skal19.02.2018
ostatně, i tady na éšopu na lezci se to dá za 43 korun koupit. Petzl Cheville Autoforeuse. k tomu kl
   Re: Vrtačka do skal19.02.2018
Opověď na dotaz záleží na etickém a praktickém přístupu ke konkrétnímu problému. Pokud chceš udělat
   Re: Vrtačka do skal19.02.2018
BTW: moje aku-vrtačka Hilti na jednu nabitou baterii vyvrtá při teplotách okolo nuly desítky děr o p
    Re: Vrtačka do skal19.02.2018
A čím do té žuly vrtáš, jestli se můžu zeptat?
Díky.
     Re: Vrtačka do skal20.02.2018
nejsem Moták a do žuly jsem dal jen tak 30 Bh, ale mám na to SDS dvoubřitý vrták z té nejvyšší OBI ř
      Re: Vrtačka do skal20.02.2018
jo a na tu drážku pod okem stačí kladivo. ojíždět na tohle vrták mi přijde jako plýtvání
       šetřílek20.02.2018
:-P
        Re: šetřílek20.02.2018
30 bh není málo za den, už vidím to nadšení šetřit vrták :-) to bude spíš jinde, např nedostatek ba
         Re: šetřílek20.02.2018
kde vidíš, že bylo dáno 30 bh za jeden den?
       Re: Vrtačka do skal20.02.2018
ta drazka se majzlem nebo kladivem dela fakt lip. neni od veci to primerovat, muze se ukazat ze tim
       Re: plýtvání20.02.2018
Ono je to relativní. Pokud u toho vrtání visíš v háčku (skyhooku) a hrozí ti třeba 8m tlama se všema
        Re: plýtvání21.02.2018
teď tomu nerozumím - jaký časový rozdíl je (když visím v háčku), jestli vysekám drážku pro oko kladi
         Re: plýtvání21.02.2018
Pokud visím v háčku na nic nečekám. Na skalách vložím do vyvrtané díry borhák a okolo borháku zatluč
         Re: plýtvání21.02.2018
Jo taky se mi na žule už 2x stalo, že háček uštípl tu šupinu na který jsem visel a chytl mě ten nýt,
     Re: Vrtačka do skal20.02.2018
Do kamene (včetně žuly) používám dvoubřité značkové vrtáky SDS plus. Odzkoušené mám IRWIN nebo BOSH.
 Re: Vrtačka do skal20.02.2018
Resite znacky ale ne parametry.
Vybiram Bosch, 18V lion: priklep 1,7J cca 2,5 kg s 4Ah bateri
  Re: Vrtačka do skal20.02.2018
Hilti TE 6-A36, baterka 36V 3,0Ah, energie příklepu 2J, cca 4kg. Do hor nosím bez předního madla (tj
   Re: Vrtačka do skal21.02.2018
Milwaukee M28 CHPX, taky můžu doporučit, chroustá to krásně jakejkoliv matroš od bláta po křemen a z
    Re: Vrtačka do skal21.02.2018
Jinak parametry jsou jedna věc, ale jak už se tady několikrát psalo, důležitý je to vzít do ruky a z
     Re: Vrtačka do skal21.02.2018
opytajte sa machrov
      Re: Vrtačka do skal21.02.2018
Na co?
    Re: Vrtačka do skal21.02.2018
Pokud tu vrtačku plně vytížíš, je něco takovýho, o čem píšeš, ideální. Pokud ji máš i do práce a zap
     Re: Vrtačka do skal21.02.2018
Jasný že to je pro jednotlivce zbytečný, proto to máme v oddíle a společně s tou rozbruškou a akuuta
      Re: Vrtačka do skal21.02.2018
To je dobrý řešení, pokud se o ni nehádáte. A dokud někomu nespadne a nerozfláká ji ostatním :)
       Re: Vrtačka do skal21.02.2018
Podle sebe soudím tebe? :-P Oddíly jsou snad od toho aby svým členům poskytovaly něco víc než indivi
        Re: Vrtačka do skal21.02.2018
Jojo, asi podle sebe... Už mi jednou spadla, špatně jsem si ji přecvaknul na sedák, byla to spolulez
 Re: Vrtačka do skal16.04.2020
Podľa mňa Makita DHR202Z je celkom fajn. Betón vŕta do priemeru 20mm, Príklep 2J, Váha 2,9kg. Cena j
 Re: Vrtačka do skal16.04.2020
Krome ryze technickych aspektu bych se zamyslel i nad tim ze kazda skala ma sveho spravce, ktery urc
  Re: Vrtačka do skal16.04.2020
dva roky na odpověď je poměrně dlouhá doba, ale třeba autor dotazu ještě ocení.. :)
   Re: Vrtačka do skal17.04.2020
Jop ľudia hľadajú aj v archívoch snáď to niekomu pomôže :)

 Jak (ne)stavět stěnku pro batole09.02.2018
goo.gl/rsR5Xa
 Re: Jak (ne)stavět stěnku pro batole10.02.2018
:DDDDDDD to toeda :D
  Re: Jak (ne)stavět stěnku pro batole10.02.2018
ale stojí a využívá se :-)
 Re: Jak (ne)stavět stěnku pro batole10.02.2018
Hezký. Jo a taky znám ty práce, co jsou cobydup. Spousta jich není hotova doteď.
  Re: Jak (ne)stavět stěnku pro batole10.02.2018
To se pak jeden nemůže divit,že v týhle zemi trvá v průměru 13 let vydat povolení pro výstavbu dálni

1   ...   191   192   193   194   195   196   197   198   199   200   201   202   203   204   205   206   207   208   209   210   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 .
zdar, taky vám přijdou ty obrázky viz. teď přední obal na montaně takové nic neříkající a zároveň docela hnusné? nebo mé zdání je vinou mého (ne)vkusu? nemá to pro mě ani vtip ani uměleckou hodnotu.. tím nechci říct ,že bych to zvládl líp (to je odpověď předem pro ty, co mě budou vyzývat ať to udělám líp), ale možná bych to raděj nedělal vůbec.. kdo je teda vlastně autor?
16:22:09 17.02.2018
odpovědět 
 Re: .
Přijdou mi špičkové.
Michal21:27:15 17.02.2018
odpovědět 
  Re: .
Je to sranda, nadsázka, zase něco jiného, kluci mají boží kalendáře a palec nahoru Montaně, že udělal takovou titulku a zároveň poctu Adamovi! BTW: lezeckých fotek je všude hafo :-)
09:38:47 18.02.2018
odpovědět 
   Re: .
zas taková sranda mi to nepřijde..
10:53:05 18.02.2018
odpovědět 
    Re: .
Mne take ne, nevim je to takovy bulvarni styl. Hezka fotka by potesila vic.
14:26:50 19.02.2018
odpovědět 
     Re: .
Mi se to libi :-)
14:51:35 19.02.2018
odpovědět 
      Re: .
Pro buzeranty
18:20:56 19.02.2018
odpovědět 
 Re: .
Jo ty jejich kalendaře jsou jak pro male děcka, nevtipné, malované jak dementem.
kotaz09:07:59 22.02.2018
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192427)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Lesní chrám VI Skály V Údolí Roklice
Cheney route 5b Courmayeur
Euroteam 6c Courmayeur
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | žvanil |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (38)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1280 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi