Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231320 cest
Nové přelezy:
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9

Stěny
Horolezecká stěna Staré Hradiště - Staré Hradiště
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
HK Ostaš - Police Nad Metují

Prodejny
HUDYsport - Plzeň
HUDYsport - Praha 2
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Tendon Alpine27.04.2026
Koukám na Lanex, a mají za podezřele nízkou cenu na Alpine 7.9. Na webu Lanexu se tváří, že to je normální půlka/dvojička, jinde zase píšou, že to je především pro vedení na krátko a ledovec... Parametry vypadají v podstatě stejně jako Master 7.8. Ví někd
 Re: Tendon Alpine30.04.2026
Alpine 7,9 se prodává už x let. Bude to podle mě docela normální pol. lano/dvojče, kromě toho, že se
 Re: Tendon Alpine04.05.2026
Bývalé označenie ak si dobre spomínam u tých 7,8mm pôvodne len dvojičiek bolo Lanex Duostar. Nemám p
  Re: Tendon Alpine04.05.2026
No, když je dělají jedničky 8,5 mm, tak mi na dvojčata těch 7,9 mm zas tak málo nepřijde.
   Re: Tendon Alpine04.05.2026
Noo, 7.9 je dost malo. Zalezi kdo te jisti teda a cim, ale je to dost tkanicka :)
    Re: Tendon Alpine04.05.2026
Pořád ještě mám staré Duostary a občas na nich lezu a slaňuji. Výhradně jako na dvojčatech. A pořád
     Re: Tendon Alpine05.05.2026
akorát že moje první duostary popojížděly na starém reverzu v dobíracím modu (vyřešeno koupí nového
      Re: Tendon Alpine05.05.2026
Mě teda nepopojížděly (ani na tom plechovém modro-lesklém reverzu), ale musel jsem dávat pozor, jak
       Re: Tendon Alpine05.05.2026
co jsem se na svém starém reverzu nadobíral a naslaňoval na písku, který coby suché brusivo o pár de
  Re: Tendon Alpine07.05.2026
Půlky/dvojčata se naprosto běžně dělají a používají i v nižších průměrech, řekl bych, že průměr kole
   Re: Tendon Alpine10.05.2026
Kľudne pridaj ešte 10 let
 Re: Tendon Alpine10.05.2026
Mimochodom, dal by som pred nákupom do pozornosti kompatibilitu takéhoto lana s uvažovanou pomôckou
  Re: Tendon Alpine11.05.2026
Díky za info - naprosto souhlasím, že je to potřeba vyzkoušet před tím, než člověk vyrazí na hory. A
   Re: Tendon Alpine12.05.2026
Keď už sme pri systematickom prístupe, tak nechaj tú kompatibilitu materiálu popri sebe vyskúšať aj
    Re: Tendon Alpine15.05.2026
Teď nevím, na co měl být ten zbytkový návin?

Jinak jsem ta lana zkoušel s Ocún Ferry,
     Re: Tendon Alpine15.05.2026
Zbytkový návin = dĺžky pod 45 m za outlet ceny. Do hôr na nejakú VHT často stačí 30 m prameň lana.

 Foto dne padání 2625.04.2026
Reš vám něco platí za to že mu vydáte foto dne? On by tajně chtěl vydat i kalendář, dokonce by chtěl fotit akty. Už jsem to kdysi viděl, nahý holky na bouldrech... Jen tohle by byl nahatej Reš 12x jinak, bylo by to super :D ... ale chtělo se mi zvracet už
 Re: Foto dne padání 2627.04.2026
Nevim covece. Ja na padani byl jen parkrat, ten styl sutru mi moc nesedi. Reshe sem vlastne vzivote
 Re: Foto dne padání 2627.04.2026
Nebuď toxik a nebuď hnusnej bez důvodu - karma je zdarma.
 Re: Foto dne padání 2627.04.2026
Nahatyho reshe bych koupil a někomu daroval, takovej kalendář chci
  Re: Foto dne padání 2628.04.2026
taky bych ho nekomu daroval... Zrpava by byla asi jasna :D To by byla jeste vetsi satyra nez ty cep
   Re: Foto dne padání 2603.05.2026
Chlapy nebo holky, to je zase jednou besídka zvláštní škol(k)y, tahle diskuze.
    Re: Foto dne padání 2603.05.2026
Zajimavy, kdyz holky nafotej nahej kalendar je to ok, ale kdyz by to chtel udelat Petr, tak je to na

 Chytání pádů Kružberk24.04.2026
Tuto sobotu 25.4 pořádáme s oddílem chytání pádů na Kružberku. Prosím všechny spolulezce o vstřícnost :))) budeme se snažit zabrat co nejméně prostoru a nechat místo na lezení ostatním.
hezký den, Jirka - HO SSK Vítkovice

 Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.202614.04.2026
Vezmi parťáka a přijďte si zalézt jinak než obvykle.

Zveme vás na komunitní lezecký závod dvojic, kde nejde jen o výkon, ale hlavně o atmosféru, hecování a společný večer na stěně!

PRAVIDLA ZÁVODU:

závod probí
 Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.202616.04.2026
Proc se tomu rika marathon? I na boulderu musime secko prelizt oba? Na lane ju dycky nejak vytahnu.
  Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.202616.04.2026
A co lidi bez telefonu?-((((
   Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.202616.04.2026
Ať si jdou do lesa
 Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.202617.04.2026
Předpokládám, že když není psaní kde, tak je to v Praze?!
  Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.202617.04.2026
To je ta krasna stena v Olmiku ne?
   Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.202618.04.2026
stěna v olomouci je jako špatný vtip...:D
    Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.202619.04.2026
Podle mne je to celé vtip. nějaký flash wall je v brně a snad v olomouci, ale na jejich stránkách ni
     Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.202620.04.2026
v Brně bouldrovka zanikla, existuje už jen stěna&boulder v Olomouci
      Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.202622.04.2026
borci postavili novy treninkovy Flash v Brne na Rokytove. Je to tam super a malo lidi takze se da do
       Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.202622.04.2026
Aha, pardon, to jsem nevěděl, že udělali boulder jinde (svého času jsem chodil na ten starý, pak stě
        Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.202622.04.2026
jo to je dobra bouldrovka:) Kotelna jak ma bejt!
  Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.202620.04.2026
Flaswall Olomouc,
 Chamonix v květnu12.04.2026
Ahoj,
je tu někdo znalý, kdo by nám doporučil/rozmluvil výpravu do Chamonix v první půlce května? Rádi bychom lezli nějaké pěkné vícedélky kolem 6-7 UIAA, po vlastním nebo sportovní, ale bez maček, bez cepínů. Zkušeností z hor máme relativně málo.
 Re: Chamonix v květnu12.04.2026
Ja se teda omlouvám že mluvím od věci (obávám se že v okolí Envers, která by pro vás byla asi nejzaj
 Re: Chamonix v květnu12.04.2026
V 1.pulce kvetna je v Chamonix jeste v plnem proudu skialpova sezona.

Na lezeni to ne
 Re: Chamonix v květnu13.04.2026
jak správně podotkli předřečníci, v podobných výškách tou dobou vrcholí zimní sezona. cíl pro lezení
  Re: Chamonix v květnu13.04.2026
Pro Lukáše B. Představ si, že by napadlo dalších 10 nebo 100 lidí potvrdit, co už napsali předřečníc
   Re: Chamonix v květnu14.04.2026
Napsal blbeček kterej to tu jen zasírá. Jižní stěny níž jako nejsou rada a psal to někdo předtim? Na
    Re: Chamonix v květnu14.04.2026
Tebe je taky dobrý pozorovat, zejména takhle k večeru :D
   Re: Chamonix v květnu14.04.2026
Anonym a chytrolin nepovazuje za zasirani diskuse vlastni prispevek o zasirani diskuse?

  Re: Chamonix v květnu14.04.2026
Von musí, a i po X letech nedokáže odolat něco napsat k čemukoliv.
 Re: Chamonix v květnu13.04.2026
Jak píšou ostatní teďka je v Chamonix skialpová sezóna, avšak informace z víkendu je taková, že sněh
  Re: Chamonix v květnu13.04.2026
Kolega chtel ale neco bez macek a bez cepinu. O lyzich sice nemluvil, ale predpokladam, ze to v tom
   Re: Chamonix v květnu13.04.2026
no, u některých skorosportovek hodinu od jedné či druhé stanice lanovky by se teoreticky mohly motyk
 Re: Chamonix v květnu13.04.2026
zavolej mi, nestiham psat a potrebuji se doptat at nedoporucim blbosti radek 603810600

 Vtáčník06.04.2026
Jak to vypadá na Vtáčníku/Hrádku? Mám to tam rád a mám rád Povl. Je to lépe odjištěné ?
Byl jsem tam před 20 lety a některé cesty obsahovaly dlouhé odlezy které podle mě nešly zajistit. Přibylo tam nějaké jištění ?
 Re: Vtáčník07.04.2026
Ahoj, ano, je to odistene vcelku sucasne :) Niekde na webe HK BAnik Prievidza najdes aj aktualneho s
 Re: Vtáčník11.04.2026
S dodáváním jištění jděte do p*dele. Nějakou úctu k prvovýstupcům neuplatňujete? Důležité je odjisti
  Re: Vtáčník11.04.2026
To si prosim ta z coho vycital, ze sa pridali istenia do starych ciest bez ucty k autorom? Kde si vi
   Re: Vtáčník12.04.2026
+1 Na ten samonaser, detto od niekoho, kto tam zjavne v zivote nebol, by sa mal pozriet odbornik...
    Re: Vtáčník12.04.2026
+2
     Re: Vtáčník12.04.2026
TO psali nějací emigranští slovenští pakoši ..copak jste toho anonyma nepochopili? myslel to uplně
      Re: Vtáčník24.04.2026
Ja to vazne nemyslel spatne. Jak jsem psal, lezu rad po vlastnim. Jen jsem se chtel zeptat jestli se
       Re: Vtáčník26.04.2026
niekto ta nuti cvakat fixne istenia?
        Re: Vtáčník26.04.2026
Ale toto vobec nie je argument. Ked tam raz su, je to ine ako ked tam neboli...

 FriXion®05.04.2026
Nemáte někdo zkušenost z lepičkou FriXion® ? La Sportiva ji dává na některý svoje modely.
 Re: FriXion®12.05.2026
Tak mám několika denní zkušenost s touto novou směsí. (Skwama Light) Na hrubém vápenci, byly ok. Na

 Samodomo nýty31.03.2026
Když praskaj nyty na Kalymnosu, co takhle v,měnit samodomo nyty na hromadě cest kolem Prahy. Např. Černy balet nebo spousta cest na Vlt. Žule
 Re: Samodomo nýty31.03.2026
Jdi do toho!
 Re: Samodomo nýty31.03.2026
Asi není problém dohodnout se se správcem, nafasovat a vyměnit. ČHS k tomu mají kurzik.
  Re: Samodomo nýty01.04.2026
To zni fajn, klidne se toho ujmu
   Re: Samodomo nýty01.04.2026
Pokud to myslis vazne, napis spravci frantisek.mezera(zavinac)centrum.cz
 Re: Samodomo nýty01.04.2026
me spis zarazi ze material na nove nesmyslne trojky v zamesenych 3m plotnach na rovisti se nasel ale
  Re: Samodomo nýty01.04.2026
No, to je ta honba za prvovystupy. Ty trojky jsou v rosti, dospelej je nikdy nepoleze a pro děti tam
 Re: Samodomo nýty01.04.2026
Jestli má Černý balet ještě původní nýty z prvovýstupu, tak to by se určitě vyměnit mělo. To byla vš
  Re: Samodomo nýty02.04.2026
Tak na Rovisti by se toho hodilo vymenit vic, zvlast ty sektory, kde se moc neleze, tam jsou obcas v
   Re: Samodomo nýty12.04.2026
Kdyby jenom sektory, kde se neleze. V Highlanderovi se točí první nýt už asi 10 let :D
 Re: Samodomo nýty02.04.2026
Ahoj, Roviště přejišťujeme systematicky i jednotlivě každý rok. Konkrétně Hafty komplet v listopadu.
  Re: Samodomo nýty04.04.2026
Dik moc!
   Re: Samodomo nýty05.04.2026
Díky

 Nález lezeček Srbsko-Divadýlko25.03.2026
Včera se našly v Srbsku lom Divadýlko nové lezečky. Rád vrátím majiteli za podrobný popis.

 Kde působí24.03.2026
Nevíte někdo kde teď působí pan Hroza?
Občas si vzpomenu na větu kterou mě párkrát počastoval v Mamutu, nrevím jestli byla jeho ale byla fajn a seděla

Bordel na laně- bordel v životě :)
 Re: Kde působí24.03.2026
Po ruznejch stenach v Praze, normalne furt koucuje, nejvic asi v Jungle.

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Tendon Alpine
Koukám na Lanex, a mají za podezřele nízkou cenu na Alpine 7.9. Na webu Lanexu se tváří, že to je normální půlka/dvojička, jinde zase píšou, že to je především pro vedení na krátko a ledovec... Parametry vypadají v podstatě stejně jako Master 7.8. Ví někdo, co je to zač?
Radim20:20:12 27.04.2026
odpovědět 
 Re: Tendon Alpine
Alpine 7,9 se prodává už x let. Bude to podle mě docela normální pol. lano/dvojče, kromě toho, že se dá díky parametrům docela dobře doporučit na to vedení na krátko, jak to píšou, tuším, u Hudyho.
Milan12:51:50 30.04.2026
odpovědět 
 Re: Tendon Alpine
Bývalé označenie ak si dobre spomínam u tých 7,8mm pôvodne len dvojičiek bolo Lanex Duostar. Nemám príliš sympatie k tomu lanu, lebo ten priemer je ozaj málo. Človek by si myslel, že ľahké lano, tak do hôr ideál, no nejaká elementárna robustnosť vs tatranská žula... neviem. 7,9 verzia je z neho predpokladám odvodená. Zlaňovanie na týchto malých priemeroch tiež nič moc, keď to tak pruží cez tie hrany. No iné som chcel: pri vedení nakrátko ako uvažovanom využití by som sa určite prihováral za väčší priemer, lebo asi vtedy nepotrebuješ 50/60m prameň, čiže hmotnosť nie je priorita. Naopak odolnosť voči oderu priorita je, lebo ten kus lana medzi vami dostáva záhul, napríklad pri preliezaní hrebeňov a pod. No a dám tip, tendon predáva zbytkové náviny, kde sa dá na tieto účely nájsť ideálna dĺžka a býva na výber z rôznych priemerov.
M.15:06:18 04.05.2026
odpovědět 
  Re: Tendon Alpine
No, když je dělají jedničky 8,5 mm, tak mi na dvojčata těch 7,9 mm zas tak málo nepřijde.
honza15:41:40 04.05.2026
odpovědět 
   Re: Tendon Alpine
Noo, 7.9 je dost malo. Zalezi kdo te jisti teda a cim, ale je to dost tkanicka :)
16:07:04 04.05.2026
odpovědět 
    Re: Tendon Alpine
Pořád ještě mám staré Duostary a občas na nich lezu a slaňuji. Výhradně jako na dvojčatech. A pořád dobrý. Původně pouze na ledech (na to jsem si je kupoval), ale teď už pár let na klasické skalní cesty na všem možném materiálu včetně písku, žuly, buližníku, vyvřelin...
Kuba Turek18:19:29 04.05.2026
odpovědět 
     Re: Tendon Alpine
akorát že moje první duostary popojížděly na starém reverzu v dobíracím modu (vyřešeno koupí nového reverza). ostatně, proto nedám dopustit na hámemesku. a furt čekám, že někdo vrhne na trh "srdcovku" (dvojitou hms karabinu s vnitřní pojistkou), kterou jsme si kreslili na ubrousku tenkrát na Teploušově přeškolení v hotelu Sport na Frýdštejně.
Lukas B.14:34:21 05.05.2026
odpovědět 
      Re: Tendon Alpine
Mě teda nepopojížděly (ani na tom plechovém modro-lesklém reverzu), ale musel jsem dávat pozor, jak jistím. Nové kované reverzo problém s pozorností vyřešilo.
Kuba Turek15:20:07 05.05.2026
odpovědět 
       Re: Tendon Alpine
co jsem se na svém starém reverzu nadobíral a naslaňoval na písku, který coby suché brusivo o pár desetinek zvětšil rozvor plechů. možná to bude tím.
Lukas B.17:56:27 05.05.2026
odpovědět 
  Re: Tendon Alpine
Půlky/dvojčata se naprosto běžně dělají a používají i v nižších průměrech, řekl bych, že průměr kolem 8mm je spíš vyšší hodnota u těchhle lan. Samozřejmě musí splňovat bezpečnostní normy. Těch x let, co jsem zmiňoval výš, je tak kolem 10-15 let. Vím, že už kolem roku 2015 se tenhle typ lana od Tendonu prodával.
Milan16:11:23 07.05.2026
odpovědět 
   Re: Tendon Alpine
Kľudne pridaj ešte 10 let
M.18:56:11 10.05.2026
odpovědět 
 Re: Tendon Alpine
Mimochodom, dal by som pred nákupom do pozornosti kompatibilitu takéhoto lana s uvažovanou pomôckou napríklad pri záchrane z trhliny alebo páde z hrebeňa. Ak si správne vybavujem, tak napríklad najfrekventovanejšie žumary (petzl basic a verzie s rúčkou) spoľahlivo fungujú podľa výrobcu od priemeru 8mm... takže tieto šnúrky od topánok by mohli znamenať komplikáciu vo chvíli keď si to asi najmenej prajete.
M.19:00:46 10.05.2026
odpovědět 
  Re: Tendon Alpine
Díky za info - naprosto souhlasím, že je to potřeba vyzkoušet před tím, než člověk vyrazí na hory. Asi budu chvíli na Olympii za blbce, že lezu na dvou tkaničkách :) Jsem se spíše ptal na specifika toho lana více než jen na průměr. Každopádně objednáno, snad to někdy i dovalí.
Jumary ale teda ani na ledovec netahám - standardně mám tibloc, a na led beru Edelrid Spoc. A prusík Beal Jammy - tam jsem už v nějakou chvíli na tenkém laně zjistil, že to chce o otočku navíc.
Radim15:01:47 11.05.2026
odpovědět 
   Re: Tendon Alpine
Keď už sme pri systematickom prístupe, tak nechaj tú kompatibilitu materiálu popri sebe vyskúšať aj okruh všetkých potenciálnych spolulezcov, lebo jestvuje 50:50 pravdepodobnosť že nebudeš len ratovať ty niekoho ale aj niekto teba :) Asi teraz vidíš o koľko lepší nápad je na tieto účely si obstarať napríklad 9,2 mm zbytkové polovičkové náviny ak ich ešte niekde majú (výrobca z programu vyradil neviem kedy)
M.16:14:36 12.05.2026
odpovědět 
    Re: Tendon Alpine
Teď nevím, na co měl být ten zbytkový návin?

Jinak jsem ta lana zkoušel s Ocún Ferry, a fakt to nejni dobrý - v guide módu stačí trochu škubnout za volné lano a protočí se to i při zatížení. Podobně i klasické ATC. Objednal jsem Edelrid Nanojul, ten by snad měl fungovat cajk. Megajul s tím komplikovanějším procvaknutím karabiny vypadal, že bude fungovat, ale ještě si s tím chci trochu pohrát.
Radim11:29:10 15.05.2026
odpovědět 
     Re: Tendon Alpine
Zbytkový návin = dĺžky pod 45 m za outlet ceny. Do hôr na nejakú VHT často stačí 30 m prameň lana.

Ešte iný aspekt: chytil som do ruky leták k lanám Roca, bezpečnostné pokyny, ktoré nikto nečíta. Teda spred asi 18 rokov ale na tom nesejde. Výrobca tam píše, že osoby nad 80 kg by mali siahať skôr po tých hrubších typoch jeho lán... Takže prípadne sa zariaď aj s ohľadom na túto radu. Lebo je rozdiel keď na súťaži lezie 60 kg atlét po umelej stene bez hrán len v sedáku a trenkách, a v horách 90 kg chlap oblečený obutý a s 10 kg batohom. Najnižší rozumný priemer by som bral polovičky od 8.3 mm vyššie. Ale s jednoduchým lanom niekde okolo 10 mm, tendon má pár typov s SBS opletom, to považujem za dobrú voľbu. Teda to už len pre iných čo budú čítať tému.
M.17:45:09 15.05.2026
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192430)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Lesní chrám VI Skály V Údolí Roklice
Cheney route 5b Courmayeur
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi