Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
13.Smetanová 10887
14.Novák 10787
15.Lebloch 10647
Bouldry:
13.Břicháček 10175
14.Vaňous 10103
15.Šípek 10075
Hory:
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029
12.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231333 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Hydratace (dlouhe cesty v zimne)21.09.2017
Cau, potrebuju poradit co se tyce piti pri lezeni dlouhych firnovo/mixovych cest v zime (napriklad prumerne cesty na Jorasses, Droites,...). Tedy obecne cesty, ktere se lezou jeden den v alpskych nadmorskych viskach bez bivaku. Jednu takovou uz mam za seb
 Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)21.09.2017
Ráno se napiju trochu více (úměrně tomu zase více močím :-( ). Litr v termosce mi na den stačí. Počí
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)21.09.2017
Jasne, lekarnu a pytel sem mel, ale vareni ne :D Tak on jetboil s malou bombou moc nevazi, ale rozpo
   Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)21.09.2017
tradiční trempsko polární poučka je nerozpouštět jen tak sníh, ale nedopít poslední hlt z termosky a
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)21.09.2017
Problem je, ze nekde nahore jsem uz dostaval trochu krece do stehen, coz byl jasny dusledek vypoceni
   Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)21.09.2017
Ber termosku - nepropíchne se ti jako ty dnešní hovadiny, kterých se sám bojíš. něco málo vody navíc
   Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)22.09.2017
Žer sůl. Voda z ledovce je destilka, to se ví, ale i voda ze sněhu má málo solí v sobě, na to se zap
 Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)21.09.2017
Ráno povaříme a každý vypijeme cca 0,5-0,75 litru čaje do kterého dáme tablety Isostar (velikost cca
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)22.09.2017
No, zda se ze vetsina to fakt resi takhle, tak to asi take zkusim. Ted kdyz o tom tak premyslim, tak
   Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)22.09.2017
Tady jsem našel fotku, akorát ze štandu v pulce cesty: 1url.cz/0tfQq
 Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)22.09.2017
Litr sebou na den mi většinou (musí) stačit. Křeče nejsou jen o nedostatku tekutin a sodíku. Příčin
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)25.09.2017
Křeče asi můžou mít různé příčiny, ale najít řešení (byť metodou pokus/omyl) se určitě vyplatí. Mužo
 Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)22.09.2017
Co je to ta "zimna"???
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)26.09.2017
Mozna trochu of topic. Me funguje snidat jablka apod a potom to zapit hodne vodou. Strasne dlouho po

 Hezke cesty Vorarlberg18.09.2017
Ahoj, potreboval bych tip na pekny vicedylky v Voralrbergu. Klasa 6 az 8-, ne moc daleko od auta, na vrsek, tak do 400m. Pruvodce mam. Diky moc!
 Re: Hezke cesty Vorarlberg18.09.2017
Tak co resis?
  Re: Hezke cesty Vorarlberg18.09.2017
Průvodce ti nestačí ty gumo
   Re: Hezke cesty Vorarlberg19.09.2017
Gumo, seš fákt dobrej, parádněs mu to natřel...
Proč taková nenávist na jednoduchou otázku pr
 Re: Hezke cesty Vorarlberg19.09.2017
Co máš za průvodce, že si nemůžeš vybrat? Ratikon je parádní, jen nevím ten přístup ze severu. Na dr
  Re: Hezke cesty Vorarlberg20.09.2017
V Ratikonu se leze spis ze svycarske strany (pokud beru v uvahu vicedelky). A zrovna v tuhle rocni d
   Re: Hezke cesty Vorarlberg20.09.2017
Však přijdeš do Schweiztoru (sedýlko pod Kirchlispitzema) a jen seběhneš na jih pod stěny. Sestupy,
    Re: Hezke cesty Vorarlberg20.09.2017
Tam sem nikdy nebyl. Jake je tam lezeni - obtiznostne - da se tam zalezt i do 6c, sjou to sportovky?
     Re: Hezke cesty Vorarlberg20.09.2017
V tom Panicu to je. Přímo do sedýlka vedou tak 4-5tidélkovky. Vlevo jsou pak Kirchlispitze a napravo
      Re: Hezke cesty Vorarlberg21.09.2017
Super, tak tam si zajedu, ale asi az napresrok. Dik

 Srbsko horolezecka zakladna17.09.2017
Ahoj nemate prosim nekdo tel. Kontakt na Romana? Funguje zakladna vubec? Diky za informace.jiri
 Re: Srbsko horolezecka zakladna21.10.2017
Ahoj. Odpovím Ti sám. Po další povodni v roce 2013 jsem základnu už neobnovoval. Když máš jednou v b
  Re: Srbsko horolezecka zakladna21.10.2017
Ahoj Romane diky za zpravu.chapu...nevis nahodou o prostorách pro horolezeckou akci sudy atd. Pro cc
   Re: Srbsko horolezecka zakladna22.10.2017
Tradičně se konají jeskyňářské, horolezecké a ochranářské akce tohoto rozsahu v hospodě U Krobiána v
   Re: Srbsko horolezecka zakladna26.10.2017
Ahoj. Myslím, že se dá pronajmout kulturák v Srbsku. Obrať se na starostku. Je to ale bez zahrady. Z

 Campus board17.09.2017
Vím, že se to tu už řešilo, asi mnohokrát, ale nedaří se mi najít odpovědi. Chtěl bych si udělat menší kampus (bude viset venku): z čeho? Pokud OSB deska, jaká by měla být tloušťka? Pokud něco jiného, tak co a jaká tloušťka? Šrouby by stačily 8 mm, nebo 1
 Re: Campus board17.09.2017
A bude na to pršet, nebude? Jaký šrouby řešíš, já tam mám jen vruty...sklon si dej něco kolem 15- 20
  Re: Campus board17.09.2017
Taky nepíšeš kde bude. Budeš ho mít na zdi, někde venku? Nebo proto budeš dělat nějakou dřevěnou kon
   Re: Campus board17.09.2017
Omlouvám se. Umístění bude venku, kde na to bude pršet, na svislém sloupu (hranol), zabetonovaném v
 Re: Campus board17.09.2017
Napiš amuerťákům, rádi ti poradí.

 3+1 důvodů proč dál16.09.2017
Zdar, říká se, že když lezec ztrácí chuť, motivaci, měl by si dát pauzu. Moc se mi do ní nechce, ale je fakt, že mé lezení nějak upadá. Proto se ptám - jaký máte největší důvod, nebo důvody proč lézt? Četl jsem si článek od Smola kde popisuje, že miluje,
 Re: 3+1 důvodů proč dál16.09.2017
No konecne poradnej dotaz. :)

Je to lepsi nez bejt doma nebo v praci.

  Re: 3+1 důvodů proč dál16.09.2017
tak to můžem chodit na ryby.

myslel jsem důvod proč člověk leze, proč to a nic jinýho
   Re: 3+1 důvodů proč dál16.09.2017
Kdyz me prave moc jinych takhle dobrych aktivit nenapada.

U ryb jenom sedis na zadku,
  Re: 3+1 důvodů proč dál17.09.2017
a co leštění bambusu? - to taky zabaví
 Re: 3+1 důvodů proč dál16.09.2017
Protože lezení je nejlepší. Tečka.
  Re: 3+1 důvodů proč dál16.09.2017
jasně, CSR taky osvobodili vojáci Ruské lidové armády. tečka.
   Re: 3+1 důvodů proč dál16.09.2017
Ze každá cesta se sa vylézt jinak. Ze to nemusí bejt jen o výkonech ale dá se lézt i napohodu. Vyzko
 Re: 3+1 důvodů proč dál17.09.2017
Tady je docela pěkný vlákno, na podobné téma
1url.cz/rtUSm
 Re: 3+1 důvodů proč dál17.09.2017
No protože je to droga. Akorát je otázka, jestli je to důvod pro, anebo proti. Rybaření bude taky ur
 Re: 3+1 důvodů proč dál17.09.2017
Pre mna je lezenie idealnou kombinaciou: 1) zaujimaveho pohybu (precvicis vsetky mozne svaly, pohyb
  Re: 3+1 důvodů proč dál17.09.2017
...a samozrejme, este uplne ine vyhlady a priroda :)


inak, aspekt lezenia kto
   Re: 3+1 důvodů proč dál17.09.2017
Vidim to trosku jednodušeji. Jestli mas potrebu se ptat, proc dále lezt, když ztrácíš motivaci, no t
    Re: 3+1 důvodů proč dál18.09.2017
ale nemusi platit vzdy..ja som za tych X rokov mal chut viackrat predat matros a vykaslat sa na to(
 Re: 3+1 důvodů proč dál17.09.2017
Von taky Smolo v jednom videu rika, ze lezeni z nej udelalo sobce a ze to je jen takovy rozmar :-)
 Re: 3+1 důvodů proč dál17.09.2017
lezla jsem, pak jsem přestala na celých 13 let. každý den lituju těch dní, kdy jsem nelezla. už nejs
  Re: 3+1 důvodů proč dál17.09.2017
Já si od lezení dávám pauzu zrovna teď a navíc na dohled od skal, kam jsem dříve jen dojížděl na vík
 Re: 3+1 důvodů proč dál18.09.2017
Zdar, díky za podnět k zamyšlení. Je jasné, že to je zcela individuální a hlavně asi špatně přenosit
  Re: 3+1 důvodů proč dál18.09.2017
jak píše Bobr, co nezažiješ (nevylezeš) jako mladej, už možná nevylezeš nikdy. těch lezeckých cílů c
  Re: 3+1 důvodů proč dál18.09.2017
Bobrovi nevěř toho lezení baví už 21 let co ho znám. Je to "fanatik". Jinak s motivací se
   Re: 3+1 důvodů proč dál18.09.2017
jo
   Re: 3+1 důvodů proč dál19.09.2017
pravdu pravducu mas, pivo je vpodstate jeden z naj dovodov - lezie sa vlastne preto, aby cloveku vec
    Re: 3+1 důvodů proč dál22.09.2017
JO, pivo, to sedí. A při pohledu na dnešní foto dne bych ještě přidal, že holky lezkyně dost lahodí
   Re: 3+1 důvodů proč dál19.09.2017
Ono to pivo chutna tak nejak vic skoro po kazdy vydatny aktivite ;)
    Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
to hej, ale po nejakych peknych adrenalinovych prihodach v pieskoch, skalach ci horach zvacsa este v
 Re: 3+1 důvodů proč dál18.09.2017
Dobrej podnět k zamyšlení! Mě k obnovení motivace pomohlo uvědomění si, že lézt nemusim. :-) Minulej
 Re: 3+1 důvodů proč dál18.09.2017
To je prece jednoduche:
1. Nejde mi to - roky se placam furt max v sedmickach, pak se zlepsim
 Re: 3+1 důvodů proč dál18.09.2017
pro mě je lezení něco jako duševní sprcha. kdykoliv se vracím z lezení, je mi dobře, jsem spokojen a
  Re: 3+1 důvodů proč dál19.09.2017
chachá, zlepšils mi náladu po ránu a díky všem přispivatelům zas zajímavý postřehy
  Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
:) :) primarni duvody jednoznacne popsany, srovnani s drogama a chlastem není nijak prehnane. Sekund
 Re: 3+1 důvodů proč dál19.09.2017
Zajimava diskuze. Ja kompletne ztratil motivaci po vice jak 10 letech intenzivniho traveni casu na s
 Re: 3+1 důvodů proč dál19.09.2017
No me vzdy k lezeni namotivuje precist si neco krasneho od Kuby Turka. To mam hned silny pocit souzn
 Re: 3+1 důvodů proč dál19.09.2017
Lezení je životní styl. Pokud to tak necítíš, je to něco jiného. Pak nelez.
 Re: 3+1 důvodů proč dál19.09.2017
Lezení je životní styl. Pokud to tak necítíš, je to něco jiného. Pak nelez.
  Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
lezení není v podstatě ničím výjimečné, je to úplně běžný a řadový způsob trávení volného času, a vš
   Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
v tvojom prispevku je kus pravdy..ale v ociach mnohych ludi aj taky Cassin napisal poeziu do severny
    Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
nakonec tomu lezení je nejblíž asi ta motorka, protože elitářské pindy se ,viděno zvenčí, velmi podo
   Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
Lezení je životní styl. Kdo o tom píše takto, neví, o co jde a vlastně to nikdy pořádně nedělal.
    Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
ale houby kecy prdy. jó takhle, včelařství je životní styl. fatbal je životní styl. motorka. šachy.
     Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
prosim už dost... kdo má ten poprskanej monitor furt čistit :-)
     Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
Lezení je skoro stejně dobrý, jako užívání tvrdých drog.
      Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
Jako pacoš na nucené odvikačce musím naprosto souhlasit. :) Jinak Lukaš B. to vystihl přesně.
     Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
Můj děda, hrdina socialistické práce, mi jednou řekl: to lezení, to je pěkný, ale takhle namíchat ko
      Re: 3+1 důvodů proč dál21.09.2017
No, nevím, nevím, jen tak z plezýru si namíchat kolečko malty, aby jako v tom kolečku ztvrdla jó?
     Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
je to tak, clovek by mel pestovat nakyho uzitecnyho zivocicha a uzitecnou kytku co pak sezere, to ma
      Re: 3+1 důvodů proč dál21.09.2017
Díky za alespoň dva plus jedna, ale není to málo, Antone Pavloviči?
     Re: 3+1 důvodů proč dál25.09.2017
Tak kvuli takovejm prispevkum ma porad smysl tu zumpu diskuze na lezci cist. Po patnacti letech leze
   Re: 3+1 důvodů proč dál21.09.2017
S tím výčtem adorovanejch fantastickejch prožitků jsi trochu vedle, protože většina tebou jmenovanýh
 Proc jen 3+1?20.09.2017
Proc jen 3+1, v Nemecku nedavno vysla knizka s nazvem "111 duvodu, proc lezt". Naprosto so
 Re: 3+1 důvodů proč dál24.09.2017
Někdy si udělat pauzu není vůbec od věci.Někdo třeba musí, protože je zraněnej, jinej ztrácí po čase
 Re: 3+1 důvodů proč dál25.09.2017
Na lezeni se mi libi predevsim ta jednotvarnost. Je to jakejsi ritual, kterej dava lezcove zivotu ji
  Re: 3+1 důvodů proč dál26.09.2017
Jeste me nikdy nebavilo nic vic. Staci?

 rachtaj šoupací dveře u dodávky15.09.2017
Zdar, je to přiznávám na lezeckým webu asi trochu offtopic. Nicméně mi rachtaj šoupačky u dodávky, je tam něco vyběhaný. Zkoušel jsem na hranu nalepit kus karimatky, což vždycky na chvíli pomohlo, ale pak se to vymačkalo a dveře rachtaj dál. Pořád tam lep
 Re: rachtaj šoupací dveře u dodávky15.09.2017
Složit se s kámošema na lepší, když není na autoservis :-) asi blbej vtip, ale to nešlo jinak.
  Re: rachtaj šoupací dveře u dodávky16.09.2017
Musí se vycentrovat, je to dost pracne, servismen to umi, ale jen když je sikovnej.
  Re: rachtaj šoupací dveře u dodávky16.09.2017
Myslím že Hemingwayovi se připisuje bonmot o tom, že se člověk naučí mluvit za tři roky, ale mlčet z
   Re: rachtaj šoupací dveře u dodávky16.09.2017
a me to docela pobavilo... tohle bych radil spis hradnimu Emanovi
 Re: rachtaj šoupací dveře u dodávky16.09.2017
nemělo by bý správně: šoupaj rachtací dveře?

 Opotřebení karabiny15.09.2017
Jaký je váš názor na opotřebení této hmsky? Je pořád bezpečná nebo je to na vyhození? http://www.imgup.cz/image/LHFb
 Re: Opotřebení karabiny15.09.2017
A co by jí mělo být? Železo je fakt pevný materiál.
  Re: Opotřebení karabiny15.09.2017
myslíš, že je ze železa?
 Re: Opotřebení karabiny15.09.2017
Odkud máš, že to je typ HMS? Typoval bych to dle konstrukce a materiálu na nějakou "presku"
 Re: Opotřebení karabiny15.09.2017
V pohode. Nekde sa pise ze karabine prebrusene az do 1/3 boli dokonca pevnejsie ako original (lano f
 Re: Opotřebení karabiny15.09.2017
Pokud jsou hrany ostrý, trochu bych je srazil pilníkem.
  Re: Opotřebení karabiny15.09.2017
Jedná se o HMS od Climbing Technology. Můžu jí mít s ClickUp jistítkem za dobrou cenu, ale stav té k
   Re: Opotřebení karabiny15.09.2017
Pokud z ní máš špatnej pocit tak je ještě druhá možnost ji nahradit nějakou jinou karáblí a z týhle
   Re: Opotřebení karabiny15.09.2017
nice pilníkem nedělej, tohle je zcela ok. jen pokud tam jsou nějaké opravdu rýhy, tak jemným smirkem
   Re: Opotřebení karabiny15.09.2017
Bejt Tebou, tak bych ještě trochu smlouval. Můžeš k tomu ještě v pohodě dostat tkaničku do Miury, sk
    Re: Opotřebení karabiny16.09.2017
neboj sa, aj u nas na vychod od rieky Moravy sa najdu "experti".
:-)
    Re: Opotřebení karabiny16.09.2017
spis by mel jeste usmlouvat i trochu opotrebeny lano a sedak s trosku prodrenym, ale stale dobrym ok
     Re: Opotřebení karabiny16.09.2017
Souhlas. Kdyz takhle minule vyhidne poridil jen malinko nakraplou, dostal k ni jako bonus zanovni Ry
      Re: Opotřebení karabiny16.09.2017
Helmu. Nejak jsem to zapomel napsat.
   Re: Opotřebení karabiny16.09.2017
Moje karabina u Clickupu je stejná, možná horší, ale myslim, že ještě dost vydrží, přeci jen na to m
   Re: Opotřebení karabiny16.09.2017
Moje karabina u Clickupu je stejná, možná horší, ale myslim, že ještě dost vydrží, přeci jen na to m
   Re: Opotřebení karabiny16.09.2017
Moje karabina u Clickupu je stejná, možná horší, ale myslim, že ještě dost vydrží, přeci jen na to m
  Re: Opotřebení karabiny15.09.2017
ale hlavne levne !
 Re: Opotřebení karabiny15.09.2017
Podle fotky zatím zcela OK, ani srážení ostrý hrany není potřeba. V pohodě je prošoupání až do 1/3,
 Re: Opotřebení karabiny17.09.2017
A ClickUp je v poriadku ?
 Re: Opotřebení karabiny19.09.2017
opotřebení karabiny je minimální, takže samotná karabina je OK. daleko důležitější je otázka na míru

 lezečky14.09.2017
Ahoj, na patě se mi udělala Haglundova exostoza -je to takový výrustek na patní kosti a všechny lezečky, které jsem zatím vyzkoušel mají stahovací pásek na patu, který mi vadí a výrůstek se zvětšuje. Nemáte nějaký tip na lezečky s volnější patou bez staho
 Re: lezečky15.09.2017
Co to sa da vygooglit, vyzera ze je to velmi individualne, kazdemu sadnu lezecky ine -
 Re: lezečky15.09.2017
Naříznout a znovu slepit rozšířenou patu. Nebo zcela rozříznout a lézt jen v přední půlce jako lezl
 Re: lezečky15.09.2017
zdar, měl jsem starý diamondy a tenhle pruh gumy co fixuje patu jsem po asi 2 cm odstupech podélně r

 lezečky14.09.2017
Ahoj, na patě se mi udělala Haglundova exostoza -je to takový výrustek na patní kosti a všechny lezečky, které jsem zatím vyzkoušel mají stahovací pásek na patu, který mi vadí a výrůstek se zvětšuje. Nemáte nějaký tip na lezečky s volnější patou bez staho

 Hledám fotky14.09.2017
Ahoj Všem,
chtěla bych se zeptat a poprosit zda někdo ze starších lezců neznal Vaška Smejkala z Hejnic.
Byl to můj otec a bohužel nemám ani žádnou fotku.
Chtěla bych poprosit jestli by s ním někdo neměl nějakou i starší fotografii.
 Re: Hledám fotky15.09.2017
Hoď to ještě do inzerce, tady v diskusi to rychle zapadne.
 Re: Hledám fotky19.09.2017
Pokud máš FB zkus skupinu Liberečtí amatérští lezci, lezci města Jablonce a okolí nebo horolezecký o

1   ...   208   209   210   211   212   213   214   215   216   217   218   219   220   221   222   223   224   225   226   227   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Hydratace (dlouhe cesty v zimne)
Cau, potrebuju poradit co se tyce piti pri lezeni dlouhych firnovo/mixovych cest v zime (napriklad prumerne cesty na Jorasses, Droites,...). Tedy obecne cesty, ktere se lezou jeden den v alpskych nadmorskych viskach bez bivaku. Jednu takovou uz mam za sebou a dost jsem podcenil vodu. Mel jsem 1 l termosku s cajem a bylo to malo, ted nechapu jak jsem to moh udelat, ale asi jsem byl ovlivnen z ruznych speed-climbing videi. I mistnaci mi rikali ze jim ten muj batuzek prijde dost maly. Tahat sebou varic a delat vodu v ceste jde, lidi to delaj, ale ja nejsem tak rychlej abych si mohl dovolit rozpoustet snih v ceste. Kazdopadne ted uz bych to podcenovat nechtel. Idealni by byl nejaky hydratacni vak do batohu, ale mam strach ze to bud zamrzne nebo voda bude ledova a to je fakt mor (aspon pro me). Mate s tim nekdo zkusenosti? Nasel jsem par izolacnich neoprenovych vaku na camelbak, ale moc tomu neverim.
Radek10:49:35 21.09.2017
odpovědět 
 Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)
Ráno se napiju trochu více (úměrně tomu zase více močím :-( ). Litr v termosce mi na den stačí. Počítám s tím, že večer ta žízeň bude.
Vaření si vždy v zimě do vážnějších věcí beru, stejně jako lékárničku a bivakovací pytel. Může se něco podělat, anebo zbude nějaký čas na vaření na vršku či sestupu.
Krtek10:59:37 21.09.2017
odpovědět 
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)
Jasne, lekarnu a pytel sem mel, ale vareni ne :D Tak on jetboil s malou bombou moc nevazi, ale rozpoustet snih trva docela dobu, ale snad to do 30 minut zvladnout de no. Mozna to nakonec je jedna z cest.
Radek11:02:52 21.09.2017
odpovědět 
   Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)
tradiční trempsko polární poučka je nerozpouštět jen tak sníh, ale nedopít poslední hlt z termosky a použít ho na dno ešusu na vaření/rozpouštění (sníh je jednak fakt dobrej tepelnej izolant, a druhak při dotyku suchého sněhu s horkým ešusem se sníh jenom netaví, ale i dost sublimuje), tím se zkrátí doba rozpouštění sněhu a spotřeba paliva zhruba na polovinu.
malá bombička, plecháček a vaříček váží dohromady méně než čtyři deci vody nebo tři expresky. to už stojí za to tahat.
Lukas B.12:19:22 21.09.2017
odpovědět 
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)
Problem je, ze nekde nahore jsem uz dostaval trochu krece do stehen, coz byl jasny dusledek vypoceni sodiku, takze to nebyla jen trochu zizen, ale fakt dehydratace, coz uz neni OK. Muj partak mel tehdy prave camelbak a v nem nejakou bublinkovou kolu, nemci no :D A fakt jsem mu to nahore zavidel, ikdyz to muselo byt studene jak prase.
Radek11:07:24 21.09.2017
odpovědět 
   Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)
Ber termosku - nepropíchne se ti jako ty dnešní hovadiny, kterých se sám bojíš. něco málo vody navíc získáš, když do té horké vody v kalíšku budeš přidávat sníh - zároveň to můžeš pít hned a nečekat, až vychladne.
Jinak beru na zimní žízeň dvě termosky. Jestli ti chybí sodík, můžeš do jedné lít minerálku a nezmrzne. Nebo ji ani nepřelívej a zabal tu petku do novin a než se pustíš do teplého čaje, pij tu vodu. Než se dostaneš na nástupy, v těch firnech toho vypotíš, že máš stejně půl i víc magnezie vypito.
13:23:29 21.09.2017
odpovědět 
   Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)
Žer sůl. Voda z ledovce je destilka, to se ví, ale i voda ze sněhu má málo solí v sobě, na to se zapomíná.
honza09:36:07 22.09.2017
odpovědět 
 Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)
Ráno povaříme a každý vypijeme cca 0,5-0,75 litru čaje do kterého dáme tablety Isostar (velikost cca jak zeleno-pruhledná krabička od antiperlí). Do stěny 0,75 termoska plus malý JetBoil (myslí 0,75l) se 100g kartuší. Ve stěně pak rozpouštíme Isostar tablety v rozpuštěném sněhu a pijeme rovnou z JetBoilu.
 vonkreuz19:31:17 21.09.2017
odpovědět 
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)
No, zda se ze vetsina to fakt resi takhle, tak to asi take zkusim. Ted kdyz o tom tak premyslim, tak treba v severni stene Les Courtes byla minimalne dve hezka mista ve tretine steny a pak v pulce, kde se to dalo na pohodu provest.
Radek11:21:12 22.09.2017
odpovědět 
   Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)
Tady jsem našel fotku, akorát ze štandu v pulce cesty: 1url.cz/0tfQq
 vonkreuz14:30:32 22.09.2017
odpovědět 
 Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)
Litr sebou na den mi většinou (musí) stačit. Křeče nejsou jen o nedostatku tekutin a sodíku. Příčin může byt mnoho. Každopádně termosku nahradí odlehčená varinata - flaška Nalgene + tremoobal. Stejně jde použít "nějak" zaizolovaný camelbag - u něj je nejdůleřitější vždy po napití vyfouknout tekutinu pryč z hadičky, protože tam v mrazu zamrzne i když je sebelíp izolovaná. Jinak malý vařič a lehký ešus do delších severek není vůbec od věci pro neplánovaný bivak.
jirka14:06:47 22.09.2017
odpovědět 
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)
Křeče asi můžou mít různé příčiny, ale najít řešení (byť metodou pokus/omyl) se určitě vyplatí. Mužovi hodně dobře pomáhá tableta hořčíkového šumáku (klidně obyč z drogerie) rozpuštěná do pití. Taky možnost.
F.19:11:42 25.09.2017
odpovědět 
 Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)
Co je to ta "zimna"???
21:05:14 22.09.2017
odpovědět 
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)
Mozna trochu of topic. Me funguje snidat jablka apod a potom to zapit hodne vodou. Strasne dlouho potom nemam zizen a staci mi treba jen litr ve stene. Pro pripad bivaku varic.
21:24:28 26.09.2017
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi