LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
19.Kalvas 10538
20.Sejbal 10400
21.Schockherr 10394
Bouldry:
19.Vejsada 10006
20.Šlapák 10000
21.Nespoutaný 9956
Hory:
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231276 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Olympia - Brno - Modřice
HO Lokomotiva Beroun - Beroun 2
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná

Prodejny
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
HUDYsport - Praha 1
HUDYsport - Praha 9

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 spaní v Zittauer03.08.2017
Nevíte někdo, jak je to se spaním v Zittauer (Jonsdorf, Oybin)? Mají tam někde povolený bivaky jako v Sasku, tolerovaný placi, nebo je lepší si odjet zpátky k nám?
 Re: spaní v Zittauer03.08.2017
povolený nebo oficiálně tolerovaný plac tam nikde není. lze tam samozřejmě fungovat v režimu "i
  Re: spaní v Zittauer03.08.2017
V DE muzes jeden den spat legalne v aute, pak musis odjet. Pripadne bez stanu kdekoliv "v priro
   Re: spaní v Zittauer03.08.2017
dotaz jsem pochopil tak, že tazatel nechce dělat vlny a chce se podřídit místním zavedeným psaným i
 Re: spaní v Zittauer03.08.2017
Pěkné místo na přespání je přímo na hraních s ČR na Krkavčích kamenech. Je to kousek od Nonnenfelsen
  Re: spaní v Zittauer03.08.2017
no, to jsem myslel tím "pod F." na české straně plácek a ohniště, deset metrů od hranice.
   Re: spaní v Zittauer04.08.2017
oheň v lese je zakázaný i u nás. a na oybině jsou jinak krásné bivaky, ze kterých nás nikdy nikdo ne

 Foto dne-plajznerčina stěna02.08.2017
Plajznerčina stěna je vlevo za rohem, tohle je Předlezecká příprava, trošku jiný level lezení.
 Re: Foto dne-plajznerčina stěna02.08.2017
Jo díky opraveno.

 Expreska + Šroubovačka02.08.2017
Ahoj,
chtěl jsem se zeptat na způsob cvakání kruhu - často vídám kombinaci šroubovačka + 1x expreska. Je v tom nějaký fígl proč to tak tolik lidí dělá? Osobně mi příjde 1* šroubovačka dost bezpečná, případně 2* expreska proti sobě - to si zase nech
 Re: Expreska + Šroubovačka02.08.2017
Kombinace karabina se zámkem + preska vzniká většinou v situacích kdy máš u kruhu klepec a chceš pro
 Re: Expreska + Šroubovačka02.08.2017
Kombinace karabina se zámkem + preska vzniká většinou v situacích kdy máš u kruhu klepec a chceš pro
  Re: Expreska + Šroubovačka02.08.2017
a jak tam dávali prvovýstupci kruh, když už jen samotným cvakáním karabiny do kruhu hrozí krematoriu
   Re: Expreska + Šroubovačka02.08.2017
Z navrtáváku se natáhli zavrtali druhý, z toho se zas natááááhli a pak zavrtali kruh. A o zábavu pos
    Re: Expreska + Šroubovačka02.08.2017
Anebo prostě byli dobří.
     Re: Expreska + Šroubovačka02.08.2017
ze všech sil dali navrtávák, a pak najebali kruh co nejdál se mohli natáhnout...no pak to cvakej na
     Re: Expreska + Šroubovačka03.08.2017
To nikdo nezpochybňuje. Byli dobří, pak vyhnali kruh, aby byli ještě lepší...
    Re: Expreska + Šroubovačka03.08.2017
tohle jsem zažil jen na cestách od Běliny

taky dávám preso a šroubovačku - preso se l

 Expreska + Šroubovačka02.08.2017
Ahoj,
chtěl jsem se zeptat na způsob cvakání kruhu - často vídám kombinaci šroubovačka + 1x expreska. Je v tom nějaký fígl proč to tak tolik lidí dělá? Osobně mi příjde 1* šroubovačka dost bezpečná, případně 2* expreska proti sobě - to si zase nech
 Re: Expreska + Šroubovačka02.08.2017
běžná pískařská finta těžších klasik. expreska se líp cvaká a líp se do ní cvaká lano, takže se nedá

 Lezení s dětmi01.08.2017
Zdravím všechny a omlouvám se, že píšu stejný text do diskuze i do inzerce, ale čas se mi krátí :)

5.8. - 12.8. mám dovolenou a plánuju s prckem (5 let) někam vyrazit lozit nebo/i boulderovat. Proto bych byl rád, kdyby se našli lidi s dítět
 Re: Lezení s dětmi02.08.2017
Nepovídejte, že nikdo nelezete s prckama.
 Re: Lezení s dětmi02.08.2017
Nepovídejte, že nikdo nelezete s prckama.
 Re: Lezení s dětmi03.08.2017
Promiň, ale takhle formulované nadšenecké kecy asi většina normálních rodičů ignoruje. Tak se nediv,
  Re: Lezení s dětmi03.08.2017
Podepisuju.
  Re: Lezení s dětmi03.08.2017
Jedno musím uznat...nechtěl jsem negativní komenty a nebyly a pak jsem si na ně sám naběhl :)
   Re: Lezení s dětmi03.08.2017
Ale vždyť ti tu lokaci Kuba Turek napsal. V oddílech. Jestli jsem to správně pochopil, tak neměl nam
    Re: Lezení s dětmi03.08.2017
Tak to se omlouvám za nepochopení a díky za vysvětlení.
     Re: Lezení s dětmi03.08.2017
To nebylo nic negativního. Jenom se Ti snažím vysvětlit, proč se Ti zřejmě nikdo z rodičů neozve. A
   Re: Lezení s dětmi03.08.2017
Pokud bys chtěl kroužek v Brně, tak třeba
 Re: Lezení s dětmi03.08.2017
Já to říkal, že ty Zobanovic krávoviny v Lažánkách patří vytlouct. To je dobrý akorát tak na to, aby
 Re: Lezení s dětmi04.08.2017
všude v oblastech, kde se bouldruje, se najdou i lehké kameny pro děti (petráč, ostaš,...) o ty boul

 Wild Country Revo vs. SP01.08.2017
Ahoj máte zkušenost s Revem jako náhradu za Silent Partner ? Dík za postřehy.

 frankenjura nejlepší sektory30.07.2017
Ahoj, chceme se zajet poprvé podívat do Frankenjury. Doporučili byste prosím nějaké ,,must-do" sektory? Vypadá to, že je tam hofo strašně moc a je těžké něco vybrat. Hodnotící kritéria řekněme tahle: obtížnost 7a-7b, buď něco delšího, nebo silové, př
 Re: frankenjura nejlepší sektory31.07.2017
Zapíchni pravítko do průvodce a když nebude mít požadované cesty ta skála co se otevře listuj dál a
  Re: frankenjura nejlepší sektory31.07.2017
No a to je prave to na co se tazatel pta, kde je to dle subjektivniho nazoru lidi co tam jezdi dobre
   Re: frankenjura nejlepší sektory31.07.2017
máš pravdu, měl jsem držet hubu.

mě vždycky jen děsí jak někdo kdo si není schopen po
    Re: frankenjura nejlepší sektory31.07.2017
Právě že si poradit dokáže, proto se ptá. Už mi to nedalo nezaregovat: jseš prostě neuvěřitelnej kre
     Re: frankenjura nejlepší sektory31.07.2017
A co jsi ty, když sežereš honění kliků? Když někdo leze na Diebeslochu, tak nenajde jiný podobný sek
   Obcházení kvaků?01.08.2017
Neuraž se, ale jak bys mohl obcházet kvaky? V průvodcích je přeci téměř vše - od trasy z parkoviště
    Re: Obcházení kvaků?01.08.2017
no znám i takové. jenže těm nepomůže rada, ty musíš za ruku dovést až pod stěnu. jinak fakt zabloudě
    Re: Obcházení kvaků?01.08.2017
V Juře snadno. Vypadá to dobře v průvodci a přijdeš pod kvak, nebo také naopak. A vo tom to je ;-)
     Co je kvak?01.08.2017
A mohl bys definovat, co to kvak je? Musím říci, že do Jury jezdím hodně a pokud jsem před tím věnov
      Re: Co je kvak?01.08.2017
kvak je takový to co dělají takový ty jako vodní tyhlencty co nejsou úplně vodní protože by se utopi
       Re: Co je kvak?01.08.2017
Sem znal jednoho Kvaka, dost slusne lezl, fajn synek, kdo vi, kde je mu ted konec :(
        Re: Co je kvak?02.08.2017
Zničila ho bába a prachy...:-)
         Re: Co je kvak?02.08.2017
Kvaka znicily prachy? To si snad ani nedokazu predstavit, to byl vzdycky takovy fajny dredovaty vagu
          Re: Co je kvak?02.08.2017
vobčas ma holt vagus kliku a dostane včas rozum...
        Re: Co je kvak?03.08.2017
Lezl se Žbluňkem asi i dost morálový dardy, ne?

 Re: frankenjura nejlepší sektory31.07.2017
Vyfiltruj v databázi zde na lezci podle počtu přelezů.
 Re: frankenjura dobrý31.07.2017
Jestli chceš delší cesty (minimálně na 70 m lano) v kolmým i převislým, najdi si sektor Roter Fels.<
  Frankenjura špatný31.07.2017
A proč bych měl sdělovat něco, co stálo moře času, prachů, úsilí, benzínu? Navíc v Juře je čím dál v
   velkorysost31.07.2017
Snad jsi nezískal dojem, že bych chtěl na toto téma diskutovat? Pokud sis chtěl jen obhájit svůj pos
   Re: Frankenjura špatný01.08.2017
treba proto aby tim nemusel travit more casu jako ty? proto ze jsme jedna lezecka komunita ktery by
    Re: Frankenjura špatný01.08.2017
Ty jsi asi dost naivní. Doby, kdy se všichni měli mít stejně dobře už snad jsou definitivně pryč.
     Re: Frankenjura špatný02.08.2017
Naivni v cem? at ctu jak ctu, jedine co vyplyva z tveho prispevku je "na ostatni kaslu, to co v
    proč křičet na hluchýho01.08.2017
Ondro, argumenty dobrý, ale mlátíš prázdnou slámu. I mezi českými lezci se najde spousta takových, k
     Re: proč křičet na hluchýho01.08.2017
No hlavně lezte a pište s láskou :-D :-D :-D
     Re: proč křičet na hluchýho02.08.2017
jo ja vim... je to jako hrat sachy s holubem... na konci se holub vysere na sachovnici, poshazuje fi
   Právě naopak01.08.2017
Vždyť je to právě naopak. Tady máš nádhernou možnost ho poslat právě mimo ty sektory, kde si lidi ne
    go west!02.08.2017
o hezkym vikendu jedine na weisenstein, pak me napadaj jsete vajziky anebo mozna snad vajziky, jinam
     Re: go west!02.08.2017
Jo jo, když jsem to o tom opaku psal, měl jsem na mysli přesně tento případ :-) Já myslím, že pro n
 Re: frankenjura nejlepší sektory02.08.2017
za mě:
Schöne Aussicht, Hartensteiner Wand, Weissenstein, Wolfstein, Leienfels, Soranger Wan
  Re: frankenjura nejlepší sektory02.08.2017
Za mě.....Jeď třeba do Norska,nebo teď natrénuj a jeď si prodloužit léto do Špáňa. Pokud by tě ta Ju
   nakonec dobrý02.08.2017
jo, to je fakt, jsem zapomněl o kus vejš dodat, že na Roter Fels je v létě dobrý dorazit až po 14h,
   Konečné řešení02.08.2017
Abendleite, Adamsfels, Affentheater, Ailsbachtaler Turm, Alter Freund, Amphitheater, Andeltodrom, An
 Re: frankenjura nejlepší sektory03.08.2017
Jezdíme i na méně profláklé a kupodivu místy je to super lezení. Je tam toho strašně moc 800 sektorů
 Re: frankenjura nejlepší sektory03.08.2017
To je jednoduche v Jure je kvak skoro vsechno :D Pro me kvak je kratke lezeni a v Jure je vetsina se

 Kola a spaní v rodellaru30.07.2017
Zdar, v září chceme jet do rodellaru a uvažoval jsem o tom vzít kolo na restday, máte někdo zkušenosti jestli se tam dají najít nějaké zajímavé trasy na mtb?
A má někdo tip kde se tam dá spát v obytnaku mimo kemp?
 Re: Kola a spaní v rodellaru30.07.2017
Mimo kemp se tam dá spát na parkále v centru obce,ale spíš asi mimo sezonu.To je tam ale většinou pl
  Re: Kola a spaní v rodellaru30.07.2017
Pokud se doba změnila, tak leda v tom směru, že lezci z CZ/PL a částečně SK, kteří mají na celkem sl
   Re: Kola a spaní v rodellaru30.07.2017
Místní nejsou rednecks a tak kromě hadrů je nedojímá ani auto za půl mega od údajných socek. Zda je
    Re: Kola a spaní v rodellaru31.07.2017
dobrý, chápu, budem v kempu, ale co ta kola?
    Re: Kola a spaní v rodellaru31.07.2017
dobrý, chápu, budem v kempu, ale co ta kola?
     Re: Kola a spaní v rodellaru01.08.2017
kolo nech doma vojine, co bys tam s nim delal
     Re: Kola a spaní v rodellaru01.08.2017
kolo nech doma vojine, co bys tam s nim delal
 Re: Kola a spaní v rodellaru01.08.2017
jedeš hlavně lézt nebo hlavně na kolo? podle toho si vezmi věci. jestli jedeš hlavně na kolo, tak la

 Itálie - Sicilie29.07.2017
Ahoj, chystáme se na pozdim na lezecký trip přes Itálii na Sicilii. Poraďte prosím oblasti v Itálii, kde se cestou oplatí zalézt. Sperlonga, Amalfi,... co dál? A oplatí se tam zastavovat? Dik moc :)
 Re: Itálie - Sicilie02.08.2017
My cestou stavěli akorát v Arcu a pak až pod Neapolí u Cosenzi. Další den pak trajekt. Pokud jedete

 Foto dne: varan a komoda28.07.2017
Ten chlap svádí s tou cestou těžkej fight.
 Re: Foto dne: varan a komoda28.07.2017
Ano, téměř jako každá fotka osobitých fotografů pod značkou lezec.cz má i komodské varaňátko neskute
  Re: Foto dne: varan a komoda30.07.2017
Vo fotku nejde. De vo toho chlapa na ní. Ten mě jednou zřezal tak, že sem skončil se šroubama v noze
  Re: Foto dne: varan a komoda30.07.2017
Simon Carter, vynikající australský fotograf, prý ve své monografii vyzdvihuje dokumentární rozměr s
   Re: Foto dne: varan a komoda30.07.2017
Ano, v tom případě jsi ty a spol. vrcholnými představiteli postkomunistického realismu v lezecké fot
   Re: Foto dne: varan a komoda30.07.2017
Jirko, chtěli jsme přece do party nějakého profesiálního fotografa. Tady Bída vypadá že tomu rozumí
    Re: Foto dne: varan a komoda31.07.2017
Jezdím jen s lezci.
     Re: Foto dne: varan a komoda31.07.2017
Ty ses fakt zoufalec :D
  Re: Foto dne: varan a komoda31.07.2017
Bido, dělá to na mne dojem jakési osobní nevraživosti, ale mohu se mylit a jde o takové kamaradske p
   Re: Foto dne: varan a komoda31.07.2017
Je fakt, že to není poznat. "Až tě potkám, tak utíkej!" by možná bylo výstižnější :-D
    Re: Foto dne: varan a komoda02.08.2017
Napsal analni sportovec...
     Re: Foto dne: varan a komoda02.08.2017
Napsal hrdina.

1   ...   216   217   218   219   220   221   222   223   224   225   226   227   228   229   230   231   232   233   234   235   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 spaní v Zittauer
Nevíte někdo, jak je to se spaním v Zittauer (Jonsdorf, Oybin)? Mají tam někde povolený bivaky jako v Sasku, tolerovaný placi, nebo je lepší si odjet zpátky k nám?
Jéňa08:27:24 03.08.2017
odpovědět 
 Re: spaní v Zittauer
povolený nebo oficiálně tolerovaný plac tam nikde není. lze tam samozřejmě fungovat v režimu "indiánském", to jest žádnej voheň, žádnej bordel, žádnej stan. a ne hned na parkovišti, pod kletrštajgem nebo pod masivem hradu, ale třeba v okolí GH (oybin) nebo okolo F (Jonsdorf)by to šlo.
pak je tam na německé i české straně několik kempů a jugendherberků a spousta ferienwohnungů, ale to předpokládám není přesně to, co hledáš, ale zase večer poplavat v olbersdorfském není úplně špatné.
Lukas B.08:51:03 03.08.2017
odpovědět 
  Re: spaní v Zittauer
V DE muzes jeden den spat legalne v aute, pak musis odjet. Pripadne bez stanu kdekoliv "v prirode".
14:25:09 03.08.2017
odpovědět 
   Re: spaní v Zittauer
dotaz jsem pochopil tak, že tazatel nechce dělat vlny a chce se podřídit místním zavedeným psaným i nepsaným zvyklostem, nikoho nechce rozzuřit a nechce to do budoucna pokazit. což beru u turisticky vytížené oblasti hned u hranic a v současné hysterii z imigrace (kdy prostý ossi nečiní rozdílu mezi syřanem a polákem) jako docela fajn přístup.
Lukas B.14:52:33 03.08.2017
odpovědět 
 Re: spaní v Zittauer
Pěkné místo na přespání je přímo na hraních s ČR na Krkavčích kamenech. Je to kousek od Nonnenfelsen. Jinak viz ostatní.
ZK16:41:32 03.08.2017
odpovědět 
  Re: spaní v Zittauer
no, to jsem myslel tím "pod F." na české straně plácek a ohniště, deset metrů od hranice. od auta asi půldruha kilometru.
Lukas B.17:04:51 03.08.2017
odpovědět 
   Re: spaní v Zittauer
oheň v lese je zakázaný i u nás. a na oybině jsou jinak krásné bivaky, ze kterých nás nikdy nikdo nevyhazoval
09:21:14 04.08.2017
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (27)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1161 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1277 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1428 
 Neřeším to – lezu vše 
 1130 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi