LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
42.Podstata 10107
43.Výšek 10077
44.Hyžný 10069
Bouldry:
42.F 9228
43.Jeliga 9203
44.Ježek 9200
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231411 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Pieps DSP SPORT30.01.2017
Máte někdo tušení, proč pieps u svých vyhledávačů má v továrním nastavení vypnutou funkci automatického přepnutí z vyhledávání na vysílání v případě pádu druhé laviny? Tuto funkci je možné zapnout pouze v autorizovaném servisu.

Je to na zák

 Weberovka až nahoru30.01.2017
Zdar, nelezli jste někdo Weberovku v zimě až na vršek? Jak je to těžké a dlouhé - druhá půlka? Orientace? Nešlo by někde výše nad Žebříkem přechrupnout, nebo jen na Žebříku? Topo? Díky Bobr
 Re: Weberovka až nahoru30.01.2017
nad rebrikom su pomerne velke police/lavky, da sa pohodlene prespat ak nestihate
ked som to l
 Re: Weberovka až nahoru31.01.2017
v pripade ze si nenasiel mozno pomozu:
-
  Re: Weberovka až nahoru31.01.2017
Díky, to uklidní co píšeš. Dali jste to za den?
   Re: Weberovka až nahoru31.01.2017
za den, cca 3.5-4 hod na rebrik potom obed na rebriku,
z rebrika vyssie sme chvilu hladali ka
    Re: Weberovka až nahoru31.01.2017
My jsme onehdá vršek oprasili Szczepanským a myslím, že by to na zimu byla taky docela vhodná varian
     Re: Weberovka až nahoru01.02.2017
Jak se tu už psalo - dá se to celé stihnout za jeden den. Vršek je opravdu bludiště, ale není to už
      Re: Weberovka až nahoru06.10.2025
vím, že píšu do osmileté diskuse (ovšem o cestě, která je 93 let stará, tam už je to jedno), a nevál
       Re: Weberovka až nahoru06.10.2025
na chate môže byť dačo
        Re: Weberovka až nahoru07.10.2025
ovšem ten slovní popis je úplně skvělej, ten se hodí v zásadě kamkoli, s tím můžu směle vyrazit i do
         Re: Weberovka až nahoru07.10.2025
Text je pravděpodobně převzatej z Kroutilových průvodců. Kroutilovy věštby se mají ke krokům nebohéh
       Re: Weberovka až nahoru07.10.2025
Já jsem to teda lezl v létě(podzim) a ne v zimě a co si vzpomínám, tak to bylo tak, jak popisuje kol
        Re: Weberovka až nahoru07.10.2025
Lezli jsme to před cca 5 lety - ráno z nočního vlaku rovnou na nástup s plnou polní nám dal docela z
       Re: Weberovka až nahoru08.10.2025
LukášiB,
měl jsem za to, že Weberovku máš už dávno vylezenou.
Nevím, jestli si tě s ně
        Re: Weberovka až nahoru10.10.2025
mám už asi 30 let vylezenou spodní weberovku, čili jen na žebřík, čili to, co leze 95% lidí a vydává
         Re: Weberovka až nahoru10.10.2025
a ano, vymezoval jsem se proti nýtovým štandům v této cestě. byl jsem jednak o čtvrtstoletí mladší (

 Maroko- Caiat / Akchour27.01.2017
Ahoj, máte někdo prosím osobní nebo skoro-osobní tip jestli do Caiatu povinně brát helmu a cajky?
 Re: Maroko- Caiat / Akchour01.02.2017
Hooi byli jme tam dva nebo tři roky zpátky a helmu berte určitě. Ve sportovních sektorech to není za
  Re: Maroko- Caiat / Akchour02.02.2017
Moc děkuju za info! Tož jsem zesílil vklíňáky a friendy zůstanou doma :-) Zatial!
   Re: Maroko- Caiat / Akchour02.02.2017
:D klidně si ty friendy vezmi, taky jsme je požívali, ale jak říkám, moooc se jim v tom držeti nechc
    Re: Maroko- Caiat / Akchour02.02.2017
Super, cestůvku určitě pošli: hohohojaho zavinac seznam tecka cz Díky!

 Ledy Švajc27.01.2017
Ahoj,
kdybyste někdo hledal nateklé ledy, tak doporučuji Brunnital ve Švajcu. Lezli jsme Linker Lisslerenfall cca 200 m (dáli jsme pravou stranau i levou (zde jsou štandy ve skále) a Rechter Lisslerenfall cca 150 m. Oba za 5. (737362865)

 Chimtarga27.01.2017
Ahoj, letos se chystám do Tádžiku do Fanek. Chtěli bychom se pokusit o vrchol Chimtarga. Na netu k samotnému vrcholu nic není. Byl tam někdo, kdo by mi poradil/podělil se o své zkušenosti? Klidně se i sejít a pokecat osobně - pivko platím. :-)
 Re: Chimtarga27.01.2017
Ahoj Pavle, něco málo informací ti posílám do maila. Zkoušeli jsme Chimtargu v roce 2011. Třeba ti t
  Re: Chimtarga27.01.2017
  Re: Chimtarga27.01.2017
 Re: Chimtarga27.01.2017
Na Čimtarze jsem byl dvakrát, je to sice už pár let, ale situace změněná asi moc nebude (ubylo ledu)
  Re: Chimtarga27.01.2017
Dej mejla, ozvu se. Můj smejkal.pavel.cz@gmail.com

 Singing rock edge27.01.2017
Čau. Co říkáte na poloturistické cepíny Edge. Myslím na jejich použití na nějaké ty kuloáry a cesty kde ještě nebude terén na vyloženě lezecké zbraně typu Bandit. Má smysl do nich jít? Nebo je to hovadina? Přijde mi že třeba ty Bandity by se jen zbytečně
 Re: Singing rock edge27.01.2017
Nevím, mě připadají celkem na nic. U banditů sice něco připlatíš, ale máš mnohem univerzálnější věc
  Re: Singing rock edge29.01.2017
Díky za info. Ty Grively mi přijdou podobné těm SR Edge ale chápu že kvalita zpracování a hlavně věh
 Re: Singing rock edge04.02.2017
Je to dost obecná otázka, asi by bylo lepší uvést co chceš s nima lézt. Na těžší turistiku jsou Band
  Re: Singing rock edge11.02.2017
Šlo mi o ,,turistiku,, ala video hra na hřebeni 2. Tam ho měli, takže myslím že nakonec to špatná vo

 ubytování rocklands26.01.2017
Někdo zkušenost s ubytováním v Rocklands(JAR). Budeme mít v únoru cestu kolem a chceme tam strávit jen 1-2 noci. Takže fakt jen na kukačku.
Otázka jestli je třeba rezervovat dopředu nebo jestli se dá v klidu pořešit na místě nebo jestli se tam dá p

 Grivel X-Monster26.01.2017
Ahoj, máte někdo zkušenost s těmahle cepama? Jak se s nima lezou ledy/mixy? Jak se s nima pracuje v ledu, když nejsou vyvážené do hlavy? A co tloušťka, nepruží příliš? Jde mi o reálné zkušenosti. Cena je dobrá a grivel by taky měl být zárukou jisté kvalit
 Re: Grivel X-Monster26.01.2017
Mám ho, používám ho v levé ruce. Lehká hlava mi nevadí, zasekává se dobře, drží taky dobře.
N
  Re: Grivel X-Monster26.01.2017
Na druhou stranu třeba ty qarky nebo bandity, pokud mají přišroubovanou opěrku na tom s tím spodním
   Re: Grivel X-Monster26.01.2017
Jo, s tou opěrkou se to nebude moc lišit. Docela mne v Tatrách překvapilo, jak je to o držku. Do hod
    Re: Grivel X-Monster26.01.2017
... do hor...
 Re: Grivel X-Monster26.01.2017
Mrkni jeste na Bandity od Singing Rock (nejlevneji asi tady):
  Re: Grivel X-Monster29.01.2017
Když něco doporučuješ, je dobré si o produktu něco zjistit. Bandity narozdíl od Quarků mají závaží s
  Re: Grivel X-Monster29.01.2017
Zajímavější cena je asi zde:
 Re: Grivel X-Monster27.01.2017
Mám je a jsem spokojenej, drobný rozdíly jsou asi mezi všema cepínama, vše je o zvyku. Nechápu jak n
  Re: Grivel X-Monster27.01.2017
Treba protoze gram ke gramu a jsou z toho kila?

Tohle zpatecnicky mysleni fakt nechap
   Re: Grivel X-Monster27.01.2017
A nez zacnes resit proc setrit deset kilo za tezky penize a o neco mene odolny matro .. dej si na za
   Re: Grivel X-Monster30.01.2017
napis clanek o tom jak to delas, co lezes, technika, taktika.... myslim ze by to mohlo byt inspirati
 Re: Grivel X-Monster27.01.2017
jsou to dobre cepiny. na ledy paradni. hrot je fakt super a v teto cenove relaci bezkonkurencni. ja
  Re: Grivel X-Monster27.01.2017
Pokud už jsi zvyklej a máš to zapichování rukojeti natrénovaný, tak to snad tolik nevadí.
 Re: Grivel X-Monster29.01.2017
S X-monster se leze dobře, ale pokud jsi zvyklý na Quark nebo Bandit, tak je to jiné. Ale ne špatné.
  Re: Grivel X-Monster29.01.2017
Podobně by mohly posloužit i levnější Grivel quantum light či grivel quantum tech (oba taky karbon,
   Re: Grivel X-Monster30.01.2017
    Re: Grivel X-Monster30.01.2017
Cena s ohledem na to, že to je italská práce a tudíž je to ducatti 1098 mezi cepínama je jistě rozum
     Re: Grivel X-Monster30.01.2017
Všem moc děkuji za podnětnou diskuzi, rozhodně je o čem přemýšlet:) Momentálně mám aztary, se kterým

 Triop Genus25.01.2017
Nemáte zkušenosti z lezečkami Triop Genus? Na pohled vypadají dost agresivně a povedeně. Jsou spíš měkčí nebo jsou to tvrdší kopyta. Díky.
 Re: Triop Genus25.01.2017
Jak se da od pohledu poznat, ze neco vypada povedene? :)
S kvalitou, funkcnosti, designem to
  Re: Triop Genus25.01.2017
Super bota. Maximální spokojenost.
  Re: Triop Genus25.01.2017
Tj. nejlepší jako výplň popelnice??
   Re: Triop Genus26.01.2017
Genusy jso OK osobně mi více sedly Triop Phet Maaky, to jsou super dohodlene lezky. K roztaženi... m
    Re: Triop Genus26.01.2017
Mily Ztko (nebo Zavisi ;) ), jedes anonymnim hejtem proti nazorum, ktere se ti nelibi. Taky dobre..
     Re: Triop Genus26.01.2017
Doufám že ti nerupla cévka, když sem ti tak pohnul s žlučí. :-D
      Re: Triop Genus26.01.2017
Neboj, zluci si mi nepohnul (jak se to da vubec zjistit z prispevku?). Naopak me naramne bavis ;)
       Re: Triop Genus26.01.2017
My patrioti jsme s Triopem ouplně v pohodě. Nevím, co se tady pořád řeší. Každý má možnost volby. Ch
 Re: Triop Genus25.01.2017
v poslednej montane bol nejaky test - montana.cz/archiv/montana-2016-6/article/test-lezecek - ak by
 Re: Triop Genus25.01.2017
agrasivně? :D :D
  Re: Triop Genus25.01.2017
velmi, ale opravdu velmi... agresivně! :-D
   Re: Triop Genus26.01.2017
Kluci jste fakt borci, vaše příspěvky byly ohromě přínosné. Fakt je to, že to je nejradikálnější bot
    Re: Triop Genus26.01.2017
Ahoj. Borci... No to teda jsme. :-))))
Pokud to je stejnej Genus jako se vyráběl před cca 17
    Re: Triop Genus26.01.2017
Zaplatbanbuh za Stoupu, bez nej bys byl v techto castych diskuzich, ktere snad sam i zacinas, ztrace
     Re: Triop Genus26.01.2017
Neni to jen Stoupa, ale i Rožek, Konečný (
      Re: Triop Genus26.01.2017
Konecny je dobry, o tom zadna. Ostatni jmena tu 95% lidi nic nereknou. Stoupa neni top ani u nas. A
       Re: Triop Genus26.01.2017
Ony Triopy můžou být už hodně v pohodě, tuhle se v rámci "výzkumu" testovaly aj kuchaly tř
        Re: Triop Genus26.01.2017
Jisteze muzou. Inspirovat se u ostatni produkce jim docela jde.
Jen jsou zabavne tyhle disku
       Re: Triop Genus26.01.2017
Stoupa je, pokud se nepletu v horské repre, takže zas takový nýmand to nebude, navíc s vylezenou 11
        Re: Triop Genus26.01.2017
Nekdo tu o tebou jmenovanych lezeckach tvrdi, ze jiny nazor o nich nez "jsou nejlepsi" je
         Re: Triop Genus26.01.2017
nerozumim?

tys pouze řekl, že je něco špatné, protože v tom někdo neleze. a já ti vyj
          Re: Triop Genus26.01.2017
V tom pripade by ses mel naucit cist a premyslet ;)
        Re: Triop Genus26.01.2017
Mimochodem, co myslis tou "horskou reprezentaci"? :)
     Re: Triop Genus26.01.2017
Já tu diskuzi nezačal. Tady máš podpis. Jinak uznávám, že Triopy mám rád. Lezu s Triop pheet Maak (n
      Re: Triop Genus26.01.2017
Jaký máš do spár?
       Re: Triop Genus26.01.2017
Všelicos. Pokud očekávám, že budu hodně odšlapávat (typicky převislé, koutové spáry, sokolíky, rozm
        Re: Triop Genus29.01.2017
Super, dik.
      Re: Triop Genus26.01.2017
a me bavi tyhle kecy o lezeckach obecne... vic lezte a min testujte lezecky... kdyby kdysi byl inter
      Re: Triop Genus26.01.2017
Co furt vsichni mate s tim Stoupou? Nejzminovanejsi jmeno v diskuzich o lezeckach.. :D
       Re: Triop Genus30.01.2017
Esli to nebude tím, že má teď každou lezečku jinou :-D

 Ledy23.01.2017
Čauky, nevíte někdo, jak vypadá Maltatal? Nebo něco v okolí? Díky
 Re: Ledy23.01.2017
  Re: Ledy30.01.2017
Ahoj, dobrej odkaz, dik. Nemel by nekdo tip na trochu levnejsi ubytovani v okoli? idealne kolem 20ec
   Re: Ledy30.01.2017
Zkus tohle:

1   ...   246   247   248   249   250   251   252   253   254   255   256   257   258   259   260   261   262   263   264   265   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Pieps DSP SPORT
Máte někdo tušení, proč pieps u svých vyhledávačů má v továrním nastavení vypnutou funkci automatického přepnutí z vyhledávání na vysílání v případě pádu druhé laviny? Tuto funkci je možné zapnout pouze v autorizovaném servisu.

Je to na základě nějaké statistiky, že v případě pádu druhé laviny dochází ke ztrátě vyhledávače a záchranář plýtvá zbytečně čas hledáním ztraceného pípáku? 
Honza20:25:57 30.01.2017
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192438)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Severozápadní hrana IV Ostrov
Dlouhý bidlo VIIc Ostrov
Ruční spára VIIa Ostrov
Dárek pro Honzu VI Ostrov
Úžeh 5A Zvůle
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1137 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi