Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Groš 7278 3.Skopec 7086
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Wachau 20.06.2016 Ahoj, plánujeme lézt ve Wachau. Chtěla jsem se zeptat zda je tam nějaký vhodný sektor (jelikož je je to orientováno na jih) i když je slunečno, abychom se tam neupekli. Díky předem za info
  Re: Wachau 20.06.2016 přímo nad Wachau to je takové skalní město a na věži můžeš lézt jak od jihu, tak od severu - hezké,
    Re: Wachau 20.06.2016 díky, můžeš mi prosím napsat název těch stinných úseků? děkan
      Re: Wachau 20.06.2016 Grabenwand, jinak bida. Durnstein u hradu, Civetta i Nassewand - bude brutalni vedro.
  Re: Wachau 20.06.2016 Wachau neni na léto, zajeďte o kus dál do Ennstalu.
    Re: Wachau 20.06.2016 Wachau je super na vinobraní, jak teplotami, tak termínem. Durnstein je pak nezapomenutelnej zážitek
Sundat koule z hrazdy 19.06.2016 Mám hrazdu a chci si pořídit metoliusácký závěsný koule. Nechci je bodnout na závitovku do stropu, rád bych je chytil za tu hrazdu, ale tak, abych je po tréninku mohl zase sundat, ideálně rychle, snadno, tj bez uzlů. Když na konci špagátu nechám oko, kter
  Re: Sundat koule z hrazdy 19.06.2016 K nevíře, že si někdo nedokáže poradit s tak banální záležitostí...
    Re: Sundat koule z hrazdy 19.06.2016 Tak jasně, Kvádr koule nepochopí :-).
    Re: Sundat koule z hrazdy 19.06.2016 dobrá rada nad zlato, co, brepto.
      Re: Sundat koule z hrazdy 19.06.2016 To seš tak blbej nebo si děláš prdel?
        Re: Sundat koule z hrazdy 19.06.2016 karabina, štekl, majlona, řeznickej hák, kroužek na klíče, hřebík, kus klacku - herrgott, to to dege
          Re: Sundat koule z hrazdy 19.06.2016 hergot, vše z toho vyzkoušeno?
řeznickej hák a kroužek na klíče by mě fakt nenapadl. expresko
            Re: Sundat koule z hrazdy 19.06.2016 V pohodě, kašli na ně - odkud jsi? Za 500,-Kč + cesta + materiál + DPH + Ti jednu namontuju. Když bu
              Re: Sundat koule z hrazdy 19.06.2016 Dík za nabídku, zatím ty svoje namontovaný mám, tak bych si ty tréninkový rád pověsil sám..
                Re: Sundat koule z hrazdy 19.06.2016 hele, kozu bys uvázat uměl? lyže na zahrádku auta nebo dokonce na batoh? kytaru na lyže na batohu? š
                  Re: Sundat koule z hrazdy 19.06.2016 jo, a poradím ti ještě líp. kouli tam dej nastálo, a na strop (či závěs hrazdy) lípni kus lopuchu a
                    Re: Sundat koule z hrazdy 19.06.2016 díky za hlubokomyslný návrhy, leč - jak tu bejvá zvykem - sis nepřečetl na co jsem se vlastně ptal.<
                      Re: Sundat koule z hrazdy 19.06.2016 tak tedá já, když šlápnu do hovna, tak poté co mě na to někdo upozorní se zastydím a dál se v něm ne
                        Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 To musis fakt zasirat kazdou diskuzi? I ty ke kterym nemas vubec co rict..
                          Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 kdo chce argumentovat ad personam, měl by mít odvahu se podepsat.
                            Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 hele, nemusí. Zatim pročítám tu diskuzi a až sem žasnu, jak se tu nahloučil trs lidí, co dělaj povýš
                      Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 lodak?
                Re: Sundat koule z hrazdy 19.06.2016 Hele ty krychle a na lano se aspon uvazat umis?!?!?!?!? Narod a lidstvo obecne degeneruje, nuklearni
    Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 Nech si je olízat...
      Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 :D :D :D
  Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 myslim, ze sveho casu vyrabel triop nejaky specialni system urceny primo na uchyceni kouli na hrazdu
  Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 a tu hrazdu sis namontoval sám?
    Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 tu koupil i s montáží a dopravou
    Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 ta hrazda je tam navařená již od 80. let, koumáku.
  Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 A co takhle loďák? Rychlejší a snadnější, než kdejaký geniální pochystátor.
    Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 Ses zblaznil?!!? Mysliz, ze nekdo takovy, s koulema proklate nizko pod hrazdou, umi lodak?!?
      Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 nevšimli jste si, že v původním dotazu píše, že to chce bez uzlů? A vy mu tu radíte loďák.
        Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 "...abych je po tréninku mohl zase sundat, ideálně rychle, snadno, tj. bez uzlů." Loďák je
            Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 to mě napadlo jako první, ale hrazda je hodně tenká, je to vlastně závěsná tyč na žebřík ke strojovn
              Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 úplně to vidím - ty visy - shyby - hmity - výmiky - rotace - felace - vánoce - a to všechno na chodb
              Re: Sundat koule z hrazdy 21.06.2016 no vidíš že si umíš poradit. pásovina dobrá. pásovinu naohýbej s dvoumilimetrovou vůlí (aby bylprůmě
                Re: Sundat koule z hrazdy 21.06.2016 jojo - esíčko nasazené na trubku a podložené kouskem gumy se vůbec nemůže nikam posunout ... - když
                  Re: Sundat koule z hrazdy 21.06.2016 no, nepředpokládám, že je to takovej frištenskej že dokáže udělat na koulích výmyk. v takovém případ
                    Re: Sundat koule z hrazdy 21.06.2016 škoda, že asi nebude to video - a možná než video ze cvičení bych uvítal video z montáže těch koulí
        Re: Sundat koule z hrazdy 22.06.2016 Ano vím. Proto jsem tam taky napsal, že je to IMO jednodušší a rychlejší než většina bezuzlových věc
  Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 Jestli to dobre chapu, tak ja bych udelal oko male, kterym se koule neprotahne a kratkej spagat. Obh
    Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 Ocelová minikaráble se zobákem stojí v hornbachu asi 35 vočí.
      Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 Metolius má v nabídce nějaké koule? Power grips nejsou koule. Tohle tě neposune. :-)
      Re: Sundat koule z hrazdy 21.06.2016 jo minikaráble jsou ok. ty céčka ale sundáš o pár sekund rychleji, protože to v podstatě drží jen za
        Re: Sundat koule z hrazdy 21.06.2016 na druhou stranu jsem se snažil být konstruktivní, ale je fakt, že když se tazatel ptá na takovou ba
  Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 asi vim přesně o čem mluvíš, řešil jsem přesně stejnej problém. Protože jsem nakonec z důvodu neprak
    Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 podotýkám, že moje jsou z jednoho kusu dřeva při 10 cm průměru...můžu jen doporučit.
      Re: Sundat koule z hrazdy 20.06.2016 Ale on má (bude mít) Metolius originální a nebude asi chtít uříznout s smyčky. :-)
  Re: Sundat koule z hrazdy 21.06.2016 Já už se na to nemůžu dívat.. :-D Vem volnou expresku (sešitou na koncích, ne prošitou), obhoď hrazd
    Re: Sundat koule z hrazdy 21.06.2016 Já už se na to taky nemůžu dívat... Pověste se za koule do průvanu.
    Re: Sundat koule z hrazdy 21.06.2016 nepřipadá Ti to moc složitý?
  Sem to vyresil! 21.06.2016 Chce to jenom zmenit pohled na vec, maminky, ci spolubydlici... a koule na hrazde muzou bejt na furt
    Re: Sem to vyresil! 21.06.2016 zkousel sem prosadit tu obrovskou kouly od Amuerte jako dekoracni svitidlo do obyvaku, ale neproslo
      Re: Sem to vyresil! 21.06.2016 zkus prosadit obývák do té koule a pak můžeš lézt vlastně venku - to by nešlo?
        Re: Sem to vyresil! 22.06.2016 Možná by šlo zakomponovat svícení i do těch nemytejch koulí.
      Re: Sem to vyresil! 22.06.2016 Když budeš moc hodný, lustr Ti z AM koule vykouzlíme. Jaká bude účinnost svícení je věc druhá :-).
        Re: Sem to vyresil! 22.06.2016 Nahodou, kdyby byla uvnitr nejaka kruta lampa a povrch koule by byl misty perforovany, tak by to moh
          Re: Sem to vyresil! 22.06.2016 ty vole - perforovany - myslíš, že takhle složitý slovo pobere?
            Re: Sem to vyresil! 22.06.2016 Venca podle me neni zadny idiot. Uz mi upravu jednoho jejich produktu delal a domluvili jsme se bez
              Re: Sem to vyresil! 22.06.2016 Systém perforování by musel mít hlavu a patu. Různé typy dírek s ohledem na jejich velikost a tvar a
            Re: Sem to vyresil! 22.06.2016 Já myslel původního tazatele...
Dynamická odsedka 18.06.2016 Ahoj,
máte někdo zkušenosti s dynamickou odsedkou Simond (75 cm) z Decathlonu? Stoji skoro polovic co Beal nebo Tendon, tak jestli v tom není nějaký háček... Má na sobě napsáno, že plní normu CE0333. Kdežto třeba ten Tendon by měl plnit CE1019. Dík
  Re: Dynamická odsedka 19.06.2016 Simond je relativne stara firma z Chamonix kterou myslim prave Decathlon koupil.
  Re: Dynamická odsedka 19.06.2016 decathlon je supermarket a dostane se z cenou flákoty úplně jinam, než řeznictví na rohu, které ti k
    Re: Dynamická odsedka 19.06.2016 Mělněné maso z Albertu fakt není to samé jako mleté maso od řezníka.
      Re: Dynamická odsedka 19.06.2016 Musíš kupoval mleté maso, když chceš mleté maso, a ne mělněné. Ne?
        Re: Dynamická odsedka 19.06.2016 A to jsi už někdy v Albertu viděl?
        Re: Dynamická odsedka 19.06.2016 Jasně, ale vypadá napohled úplně stejně. Tzn. dvě napohled stejné věci nebývají vždy stejné a to ani
          Re: Dynamická odsedka 20.06.2016 Tenhle jev mě vždycky překvapí u veterináře. Má spoustu ampulí s čirou tekutinou - ta tekutina vypad
    Re: Dynamická odsedka 19.06.2016 nejlepší je od řezníka, uříznutý pěkně z kusu...nasolit, kmín, koření, zakápnout olejem, nechat odle
    Re: Dynamická odsedka 19.06.2016 Tak uz chapu proc si supermarkety nechavej pro zakazniky vyrabet takovy sracky, kdyz maji takove zak
  Re: Dynamická odsedka 19.06.2016 CE je cislo zkusebny, kde delali certifikaci. CE1019 je zrovna Ostrava. Cislo normy je EN.
  Re: Dynamická odsedka 20.06.2016 Jestli ti jde o cenu, tak si to uvaž z metráže dynamiky - ideálně půlka/ dvojče. Odřezky do 10 m sež
Radek Jaroš 18.06.2016 Ahoj, nevíte co je s Radkem? Z Aljašky posílal pravidelné informace, a nyní už dva týdny ticho.Mám strach, aby se nestalo něco zlého. Díky
  Re: Radek Jaroš 18.06.2016 Zkus si vypnout mobil a jit ven.
  Re: Radek Jaroš 18.06.2016 A o tisíce civilistů umírajících ve válkách strach nemáš? Jo, tak to řekl Stalin: Smrt jedince je tr
Baby 17.06.2016 Všimli jste si, jak nezávisle na sobě (asi) mají na titulkách Montana i Everest pěknou ženskou :-)
Korsika GR20 16.06.2016 Byli jste někdo v sezóně na GR 20 "na lehko"? Najdu v červenci místo na chatkách, či v erárních stanech? Nebo mám vzít stan, karimatku, vaření,...? Díky,Honza
  Re: Korsika GR20 16.06.2016 Čau, já byl loni "natěžko", chatky byly narvaný, musíš mít rezervaci - pokud se vydáš v se
    Re: Korsika GR20 18.06.2016 Díky za odpověď. A u těch erárních stanů u chatek je to stejné? V mém starém průvodci píšou, že se d
      Re: Korsika GR20 18.06.2016 Kdyz jsme to sli pred cca 10 lety, po dennich etapach jsou chaty a byli lidi (vetsinou francouzsti d
        Re: Korsika GR20 18.06.2016 Jo a bacha na trajekt, taky je dobre mit rezervaci predem. My nemeli a pak jsme se malem z Korziky n
          Re: Korsika GR20 18.06.2016 Díky za odpověď. O počtu lidí vím, ale s tím nic neudělám. Chci se tam podívat také. Trajekt máme za
  Re: Korsika GR20 19.06.2016 Ahoj, chaty jsou o víkendech většinou plné, přes týden to bývá volnější. Záleží i o jaké chaty se je
    Re: Korsika GR20 20.06.2016 Erární stany jsem viděl minimálně u jedný chaty mezi Calenzanou a Asco (nepamatuju si jméno) - bloko
  Re: Korsika GR20 20.06.2016 Ahoj, já byla na Korsice před 2 roky, doporučuju spát v kempech. GR 20 je dost náročná, kdyby si spa
    Re: Korsika GR20 20.06.2016 Moje řeč. Taky jsem GR20 šel a ta náročnost spočívá (narozdíl od jiných horstev) v tom, že je třeba
  Re: Korsika GR20 21.06.2016 Ahoj, šel jsem GR20 ze severu pár let zpátky v půlce července (jen do půlky). Šli jsem natěžko, span
Polská Jura 15.06.2016 Nemáte někdo v pdf průvodce na Polskou Juru? Nebo odkaz na stažení? Plánujem tam víkend a nevím jestli se nám tam podaří na místě koupit. Díky
  Re: Polská Jura 15.06.2016 To sou kecy. Koupis vsude a kdyz ted objednas, tak jeste v patek dopo mas doma!!!
    Re: Polská Jura 15.06.2016 To by bylo fajn, jen nevím odkud mám objednat. Koukám už hodinu po celém netu a nemůžu najít obchod
      Re: Polská Jura 15.06.2016 napiš to polsky a najdeš to na totata
        Re: Polská Jura 15.06.2016 v pdf nenajdeš zde můžeš stahovat jednotlivé skalky do pdf
          Re: Polská Jura 15.06.2016 Díky. Aspoň něco :)
        Re: Polská Jura 15.06.2016 Zas tak blbý nejsem, Jura se píše všude stejně. Z Polska mi to ale tak rychle nedoručí a české obcho
      Re: Polská Jura 15.06.2016 wspinanie.pl
průvodce se řekne sprzevodnik
          Re: Polská Jura 16.06.2016 Polska Jura ma asi 5 nebo i vice pruvodcu, takze na jeden vikend jednou za 5 let to asi ani nemá cen
            Re: Polská Jura 16.06.2016 Díky za radu. Články jsem pročetl a asi to dopadne tak jak radíš.
Sardinie 15.06.2016 odkud je nejlepsi jet trajektem na sardinii s autem? Diky
  Re: Sardinie 15.06.2016 Řekl bych že z Livorna.
foto dne 15.06.2016 zlaté listí na Malýho ďábla
  Re: foto dne 15.06.2016 Dobrej bordel to lano. mágo na prdeli v VIIIb a vlevo je to triko nebo oheň?
    Re: foto dne 15.06.2016 Samozřejmě že oheň, za chvíli chytne lano - je to dobrá motivace, jak lézt rychle.
    Re: foto dne 15.06.2016 O celkový zvrácenosti svědčí i třírukej chytač.
Ale je jasný, že takový prkotiny sis přes mag
    Re: foto dne 15.06.2016 Jasnej voheň, aby ta mokrá skála vyschla.
  Re: foto dne 15.06.2016 Spíš asi Palicí do palice - i podle chytačů..
1
...
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
...
2263
Wachau Ahoj, plánujeme lézt ve Wachau. Chtěla jsem se zeptat zda je tam nějaký vhodný sektor (jelikož je je to orientováno na jih) i když je slunečno, abychom se tam neupekli. Díky předem za info Lenka 10:23:12 20.06.2016odpovědět
  Re: Wachau přímo nad Wachau to je takové skalní město a na věži můžeš lézt jak od jihu, tak od severu - hezké, romantika
těžší cesty tam ale moc nejsou, jejich koncentrace buď asi kilometr proti proudu z Wachau (hezké, ale přímo na jih a byl to lom, někomu to může vadit, mně to přišlo jako moc hezké lezení kouty a hranami, sem tam i čistě stěnově), nebo Civeta - možná trochu ve stínu stromů, ale cesty nahuštěné víc než na Rovišti, úplně mne znechutilo 13:46:43 20.06.2016odpovědět
    Re: Wachau díky, můžeš mi prosím napsat název těch stinných úseků? děkan Lenka 14:32:38 20.06.2016odpovědět
      Re: Wachau Grabenwand, jinak bida. Durnstein u hradu, Civetta i Nassewand - bude brutalni vedro. Bda 15:30:23 20.06.2016odpovědět
  Re: Wachau Wachau neni na léto, zajeďte o kus dál do Ennstalu. p.17:43:03 20.06.2016odpovědět
    Re: Wachau Wachau je super na vinobraní, jak teplotami, tak termínem. Durnstein je pak nezapomenutelnej zážitek.
Jedna oblast je ve stínu na opačným břehu, ale byl jsem tam před tolika lety, že si nepamatuju jak se jmenuje.
Enstall je taky víceméně na slunci. Alespoň Laussa, Sazahn i Nixloch jsou na slunci. 19:50:56 20.06.2016odpovědět
      Re: Wachau Kdyz uz chci vypadnout v lete do Wachau, tak do Sankt Lorenz https://www.thecrag.com/climbing/austria/ wien-vienna-area/area/345374742
Je to na druhym brehu Duneje a vesmes ve stinu (otoceny na SV a v lese). Docela hezky rozmanity lezeni, obtiznosti od trojek po devitku, i kdyz klasa tradicne jako v celym Wachau dost mekka. bába s nůší14:11:24 21.06.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: