Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
9.H2 11019
Bouldry:
7.Popovský 10475
8.Danda 10403
9.Stráník 10400
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231334 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Malá Fatra29.01.2016
Zdarte, nebyl teď někdo v poslední době na Malé Fatře? Chystám se tam v pondělí na přechod (Rozsutec-Suchý) a řeším dilema s počasím- množstvím sněhu a hlavně sněžnicema... Brát či nebrat? Dostávám celkem rozporuplné info o počasí z různých webů (mrzne/ne

 Jaké šrouby do ledu?28.01.2016
Ahoj, jaké mi doporučíte šrouby do ledu? Je jedno po čem šáhnu, nebo je nějaký zásadní rozdíl mezi značkami? Volil bych asi ty s kličkou a to sklopnou. Z Vašich skutečností, jaká je nejpoužívanější velikost, pokud se tohle u ledu vůbec dá říct? Řekněme al
 Re: Jaké šrouby do ledu?28.01.2016
Jestli do toho nechceš zezačátku moc vrazit, tak koukni na Raveltik šrouby. Na SR Outlet je mají teď
 Re: Jaké šrouby do ledu?28.01.2016
Jestli do toho nechceš zezačátku moc vrazit, tak koukni na Raveltik šrouby. Na SR Outlet je mají teď
 Re: Jaké šrouby do ledu?28.01.2016
Jestli do toho nechceš moc vrazit, tak si kup rovnou Grivel nebo Petzl. Ušetříš peníze v budoucnu.
  Re: Jaké šrouby do ledu?28.01.2016
Jojo..Nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci. Šel bych do BD nebo Petzlu (ty jsou ješte
   Re: Jaké šrouby do ledu?28.01.2016
Díky, v podstatě jsem si něco takového myslel. Děkuji za radu ohledně délek šroubů. Pokud jde o klič
    Re: Jaké šrouby do ledu?29.01.2016
Ještě ohledně délky. Ty nejkratší většinou nemají certifikaci, protože neudrží to co mají. Resp. šro
     Re: Jaké šrouby do ledu?29.01.2016
ono jde taky o to co lezes, ze, 40cm bezpecny sroub vsude nejde... ja napr. 17cm pouzivam akorat na
      Re: Jaké šrouby do ledu?29.01.2016
Nevim co lezes ty, ale 17cm bezpecny je a 40cm jsem nikdy nevidel.
    Re: Jaké šrouby do ledu?29.01.2016
Doted jsem pouzival 50/50 Grivel a BD. No ted mi prislo par vzorku od PETZLu, hlavně ty lehke a mysl
    Re: Jaké šrouby do ledu?29.01.2016
nekdo rad klicky nekdo ne, mam oboji, davam prednost napr. Petzlu Sonic, kdyz mas natekly a zmrzly r

 Amaterizmus28.01.2016
Skoda, ze tohle nedali tady na Lezce, to by byla panecku plodna diskuze :-) http://www.nadzemi.cz/hory/ jak-jsme-zase-jednou-prezili

 Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Ahoj,

hledám radu, jak skloubit lezení a posilování. Mojí hlavní otázkou je Váš názor na regeneraci/jak jí urychlit/kolik je potřeba času. Slabinou jsou u mě prsty. Ve dnech, kdy bolí, se snažím posilovat tělo. Tzn. 2x-3x týdně lezení, 2x-
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Asi se pretrenovavas. Pokud nejde forma nahoru je nekde něco špatně. Jednou za měsíc zarad nějaký le
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Díky všem,

určitě se přetrénováním. Proto mě zajímá hlavně čas na regeneraci. Mám ryc
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Díky všem,

určitě se přetrénováním. Proto mě zajímá hlavně čas na regeneraci. Mám ryc
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Tak asi jedine zacit experimentovat s ubiranim treninkove zateze.

Z bilkovin a sachar
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Posilovna je kontraproduktivni. Bud ches lizt nebo bejt kulturista.

Ja lezl nejlip v
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Jak píše judovana. Pokud jedeš takto posilku, asi se moc nezlepsis. Posilovna je dobra v první fázi
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Nesouhlasím - když nemáš dostatečně pevný střed těla, těžko polezeš něco lepšího. Pak se natáhneš ši
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Taky si myslím - ostatně o tom jsem našel pár anglických článků. Převisy mi dělají totální problémy
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Tady to klasici nebudou chtít slyšet, ale lezení je víceméně gymnastika na stěně. Nic víc. Takže tom
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Jestli takto intenzivně trénuješ a dělají ti problémy i malé převisy, tak máš jednoznačně problémy s
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
pokud nevylezeš cestu do sedmi(i mnohem těžší)) obtíže kvůli tomu, že nedáš dřep na jedné, tak tvůj
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Otazkou zustava jaky ma posilovna vliv na stred tela. Imho uplne zadny. Stred tela je spis zgymanst
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
No ono poměrně hodně záleží na tom, čemu říkáš "posilovna". Pokud tím nazveme tupé zvedání
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
pravdu dis. +1
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním30.01.2016
ktoré partie bez činiek precvičíš velmi špatne?
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Kolik si toho stravil v posilovne, prosimte, ze mas tak jasnou predstavu? :) Posilovna rozhodne neni
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Asi se pretrenovavas. Pokud nejde forma nahoru je nekde něco špatně. Jednou za měsíc zarad nějaký le
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Možná že by stálo za úvahu, kdyby jsi přemýšlel i nad stravou, pokud máš problémy s tuky a výkonnost
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
jsme to co jime. Strava je absolutni zaklad. Redkvickam slava!
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Hodně záleží, jak posiluješ. Pokud to jsou cviky na zpevnění těla, kruhový trénink, tak je to OK. I
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Jojo, měřil jsem se na inbody a kamarádka mně i sestavila jídelníček na míru. Měření bylo po třech m
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Podle toho cos napsal si dovolim přihodit názor jen na tu stravu (protože nevíme jak vypadá Tvůj lez
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Jo a možná zásadnější postřeh:
To že jsi přišel o svaly a přibral tuky víš naprosto jistě? Po
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Jsem si jistý ůbytkem, hodně klesla výkonost v posilovně, zvětšila se únava a motivace šla do háje.
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Ach jo, na to se nedá nereagovat. To o těch cukrech a tucích je samozřejmě hloupost. Nebudu to tu ro
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Jo, jo, tyhle prispevky jsou nejlepsi! Jasna, rezolutni a univerzalni rada bez jakehokoliv vysvetlen
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Sorry, ale než se tu blbě ptát na fóru, kde každý mele něco jiného, radši sjed par ověřených knížek
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
5x týdně lozit, tak se ani nepodepíšu. Nějaký knihy doporuč... V minulosti jsem jedl třeba jednou de
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním30.01.2016
poradím ja - the art and science of low carbohydrate performance. a vypočuj si podcast na trainingbe
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
A jakou má Čaj postavu? Podle toho co píšeš si bohatě vystačíš s lezením. Posilovna je dobrá na zved
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Hledám co nejrychlejší cestu progresu. Na převisy sílu potřebuješ a v těch jsem levej. Ve dnech, kdy
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Tak jestli tě bolí prsty z šestkových madel v převise na stěně a nebolí tě z držení při zvedání něče
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Jestli máš problém s šestkovými pevisy, tak se vykašli na stravu a posilovnu a hlavně lez. Díky tech
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Z madel mě bolí max odřená kůže. Prsty mě bolí z malých sedmičkových nejlépe dvouprstových(uiaa) liš
         Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Co bolí, to sílí.
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Presne! Ja se proto bodam nozem do svalu predlokti!
           Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Tak se bodni do krku.
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
A jakou má Čaj postavu? Hlava, krk, tělo, 2 ruce a 2 nohy?
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
bude mít silnější krk a muže déle jistit
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Hele podle toho co píšeš tady: ,,Jsem si jistý ůbytkem, hodně klesla výkonost v posilovně, zvětšila
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Na previsy potrebujes hlavne vytrvalost (i kdyz to vetsina lidi, kteri lezou previsy a mysli, jak js
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním30.01.2016
Jádro? To myslíš jako atomovku?
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
možná by neškodil nějakej úvod jak dlouho lezeš a co lezeš. jestli jsi tragéd jako já, tak jsi jedno
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Lezu cca od srpna a OS na překližce dám 6b+, na skále max 6a+. Jenže po 4rech lezení obden hle jsem
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Byl si pár týdnů nachlazenej? tak to seš asi fakt vyčerpanej....
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
Nechci bejt zlej, ale v těchhle obtížnostech vůbec nejde o tréning, stravu a podobné hovadiny. Tady
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
To, že nevylezu takové cesty co jsem lezl před měsícem ještě zkousnu. Mě vadí, že nejspíš přetrénová
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Měsíc není žádná míra pro klasu ani pro svaly.
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Jdeš úplně špatnou cestou. U 7- neřeš poměr svalů a tuků. V těchto cestách by jsi se neměl nijak zvl
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Twl,hlavně se neptej tady,ale něco si o tom přečti. Jsi nejspíš "přetrénovanej jako hovado"
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
A nebo Viléma z Brna.....ten by taky mohl o kulturistice a lezení slušně poreferovat :D
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Tak to se rad podivam, jak Kuba Turek se svoji technikou vyleze par 6b+ treba v previsu na Bigwallu
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Nevylezl a nevylezu. Protože jsem skoro nikdy nelezl na umělých stěnách. Nejsem blázen, když venku j
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Pro někoho je blázen kdo leze na překližce, pro jiného ten, kdo si libuje v prolézání křovím zarostl
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
:-) To by mě zajímalo, kdo z Humanity mi tady píše :-)
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
nikdo
         Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním29.01.2016
Dyť já Tě respektuju, ale nejsem blázen, aby utrácel svůj čas v zaprášené tělocvičně, když je to ven
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním29.01.2016
Byl jsi už někdy v nějaké? Dneska se na stěnách už luxuje a zase tak moc zaprášený nebývaj, jako bej
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním31.01.2016
Ano ano, o nedozírné hodnotě času K.T. si udělá názor každý čtenář lezce, i ten zcela občasný.
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
myslim že v týhle výkonnostní kategorii bude třeba se na nějakej čas vykašlat na posilování a chvilk
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
lezeš od srpna? to jsi kámo začátečník. tady je potřeba zdůraznit jedno - lez, lez a lez. posilovnu
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
taky myslim... jestli lezes od srpna a na stene lezes 6b+ tak ti gratuluju. za a) uz ted si lepsi ne
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním29.01.2016
hm, to neumíš lézt. bez nějaké jedovatosti nebo jízlivosti. lezeš moc krátce a jdeš na to úplně blbě
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním27.01.2016
ty vole, jez co ti chutná, ale v rozumný míře, základem je pestrost, nikoli omezení, a trénuj hlavně
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Patxi Usobiada doporučuje kampus 3x týdně 50 minut a ve zbylé dny lezení.
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Ale ten neleze od srpna a v obtížnostech 7-.
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
No jako Patxi u nás leze jenom Adam a pak už nikdo :D
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Jo, ale podívej se na Patxiho fotky. Tohle jen z visů a lezení nenaroste :-)
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
no rozhodně takhle nenarostl z posilovny
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
A proto jsou všechna ta videa, kde lezci cvičí a předvádějí svůj trénink, určitě fake :-) Třeba A T
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Nejde vůbec o to, co Patxi leze a jak vypadá. Je profesionální trenér, dělá programy jak pro Adama,
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním29.01.2016
Od Patxiho je to zbytečně předražený systém, na flashbb.cz najdete všechny pomůcky včetně tréninkový
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním29.01.2016
To by mě zajímalo, co by si o této aplikaci myslel Ned Feehally.
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním30.01.2016
Základní program je zadarmo, vyšší fáze stojí necelých 5 EUR, asi podobně stojí knížka od Tefelnera
       Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním31.01.2016
Ta Flash BB appka je zadarmo a vypadá podle toho. nepřehledné, ale darovanému koni, že.... Je to asi
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním31.01.2016
To je zas reklama na tu hrůzně drahou fošnu Zlagboard. Je v ní ovšem jedna chyba. Beastmaker nabízí
         Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním21.02.2016
Ten Zlagboard někdo fakt používá? Mě to přijde jako trochu přetechnizovaný.
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Když po půl roce zalamuješ na překližce v 6b+, tak tě ty prsty bolet nepřestanou. Bouldruj velké pře
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Je to jasné!!!! Chce to hlavně bouldrovat velké převisy a po oblinách :D :D
   Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním28.01.2016
Kazdopadne, dostat za par mesicu na 6b+ je super a i kdyz si na to nabiral silu, tak slachy takhle r
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním29.01.2016
a jak dlouho trvá, než se zpevní šlachy?
     Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním30.01.2016
pokud lezeš každej tejden, trvá to řádově spíš rok dva než měsíce. Ale víš co, zkus nakouknout do ně
 Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním30.01.2016
Máš to nějak složitý - svaly, čísla, stravu... Pokud chceš na nateklý žíly lovit baby, tak se zdržuj

 vinořské písky27.01.2016
Zdravím přátelé,
nedávno mě kamarád motivoval, že existuje jakýsi průvodce, který popisuje malé, ale o to krásnější lezení v pražské Vinoři. On ho měl v ruce, ale už ho doma nenašel. Nemáte někdo z Vás něco takového doma?
Předem mockrát děku
 Re: vinořské písky27.01.2016
To bych prosím pěkně taky chtěl :-) Já nenašel průvodčíka, ale dokonce ani ty písky :-(
  Re: vinořské písky27.01.2016
No to už bys mohl rovnou lézt na Proseku :-)

 Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
Zdar, sháním nějaký fungující návod na výrobu vyhazovačů sněhu na mačky. Mám Raveltik Spider a na ně se už neprodávají. Viděl jsem kdysi, že měl někdo vystřižený z koberce, ale jak to nejlíp uchytit? Či to udělat úplně jinak? Díky za konstruktivní nápady
 Re: Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
Od někoho si je obkresli a vytiskni na 3D tiskárně.
Nebo si kup pořádný mačky :)
  Re: Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
priklanim se taky ke koupi poradnych macek...ale jinak omotej to izolepou, az to dotrhas, omotej zno
  Re: Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
Ktera 3D tiskarna prosimte umi tisknout z gumy, silikony ci podobne pruznych a mekkych materialu?
   Re: Home made vyhazovače sněhu?27.01.2016
Nechci do toho kecat ale ABS je dostatečně pružný v malých tloušťkách a ABS+ ne ještě o trochu pevně
    Re: Home made vyhazovače sněhu?27.01.2016
A guma to je nejjednodušší, seženeš plát a vystřihneš si ho dle libosti nebo ho necháš vyřezat třeba
     Re: Home made vyhazovače sněhu?27.01.2016
Z materiálů bych asi volil mezi gumou a nějakou tkaninou třeba codra, cordura atd. to se dá v pohodě
  Re: Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
proč myslíš, že to jsou nějaký podřadný mačky? Že nemaj nálepku BD, Grivel nebo já nevim co ještě ne
   Re: Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
protoze je to merkur, kde se rady povoluji matky a praskaj srouby...zeptej se majitelu, co je intezi
    Re: Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
viz:

 Home made vyhazovače sněhu?26.01.2016
Zdar, sháním nějaký fungující návod na výrobu vyhazovačů sněhu na mačky. Mám Raveltik Spider a na ně se už neprodávají. Viděl jsem kdysi, že měl někdo vystřižený z koberce, ale jak to nejlíp uchytit? Či to udělat úplně jinak? Díky za konstruktivní nápady

 marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Hola! Je tu nekdo schopen rict jestli je nejaky zasadnejsi rozdil mezi
marker tour f12 epf a marker tour f12 ?

Jak to vidim ja tak jen rok vyroby,a mirne vytunenejsi tvar ramu. Inac pusoby uplne identiticky. Nahodou nekdo nejel obe
 Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
ještě je myslím rozdíl v té desce pod vázáním ... kov/plast .. tedy asi torzní tuhost
Jinak p
  Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
To by byl dost radikalni rozdil. Jedinou stopu co jsem o tom nasel je v materialech. U epf je krom p
  Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
ja mam 102mm pod nohou lyze. od 100 se mi zda tuty stabilnejsi markr nez dimair.

A dy
   Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Ahoj, epf doporučovali právě pr širší lyže.. Mohla by tam být větší roteč šroubů..
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
To se mi nepodarilo dohleat. Zda se mize at epf nebo "bez epf" maji tu roztec stjnou (ale
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
tak zda se ze epf je opravdu rozsirena roztec na sirsi lyze.sakres. taky to nekde muzou jasne napsat
   Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Pokud nepotřebuješ freeridový vázko tak nejlevnější dynafity začínaj na cca 5700..
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Prave. A marker tour f12 zacina na 5500.....
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Ono vubec.Ja jsem spekoun.S batohemmam tuty prez 100. Takze kdyz dynafit, tak poradnej (beast...:) )
   Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Jedna vec je stabilita a druha bezpecnost, ovladani a kvalita. Vychazel jsem z doporuceni lidi co se
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
otom asi zadna. taky rozsireni dynafitu v alpskych zemi a rozsireni diamiru v pujcovnach mluvi za vs
     Re: marker tour f12 epf x marker tour f1226.01.2016
Nejlevnější dynafit je speed. Mám ho, mám podobně kil a žádnej problém, a to ho nijak nešetřim. Klid
      Re: marker tour f12 epf x marker tour f1227.01.2016
hmmmmm. toz to je vazne doporuceni. budu to mit prpriste v pameti.
       Re: marker tour f12 epf x marker tour f1227.01.2016
Marker má jednu nevýhodu, a to přepínání z chůze na sjezd. Rádo to zamrzá a blbě čistí..
        Re: marker tour f12 epf x marker tour f1227.01.2016
Vidis kdyz uz to rikas.... Pri tom vycvaku se cela chodidlo posune o nejaky 4cm vzad. Marker touvadi
         Re: marker tour f12 epf x marker tour f1229.01.2016
Osobně to je jeden z důvodů, které jsem uváděl výše (Dynafit, Diamir, ATK) ... na všech ostatních vá

 Zátěž pro visy/shyby23.01.2016
Čus odborníci. Co komu nejvíc vyhovovalo jako zátěž pro visy/shyby? Zátěžová vesta, pásky na nohy nebo závaží na sedáku? Nebo na to kašlat a zkoušet viset na 1 ruce?
 Re: Zátěž pro visy/shyby23.01.2016
Pokud nepřekáží tak asi vesta, nebo zátěž do pasu. Jen radši ne na nohy.
  Re: Zátěž pro visy/shyby23.01.2016
Zkus co ti bude vyhovovat. Já jsem kvůli úspoře peněz používal batoh naplněný něčím těžkým (co zrovn
 Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
asi vesta a když není/na ní není tak široký popruh zezadu přes krk a pověsit na něj kanystr s vodou
 Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Vesta je dobra z hlediska rozlozeni vahy, batoh simuluje realnou podminku ve stene (mas jinde tezist
  Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Nedavno jsem si usil pasek s piskem (2a3,5kg) na zacvakavaci presku-levnejsi nez vesta.nebo kotouce
 Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Rozhodne sedak se sirsim pasem, zatez do predniho oka na smycku. Jde cvicit i s pomerne vysokou vaho
  Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
A bederka se raduje :))
   Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Spis brisaky, kterejma neprirozeny zatizeni zad kompenzujes. Jako u vsech cviceni se zatezi, maximal
 Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
nebo můžeš zmenšovat chyt, a zátěž nepotřebuješ...
  Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Špatná rada, nejhorší rada...
   Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
pouč nás anonymní odborníku :)
   Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Ale prosim Te :-). Tady by ted mela nasledovat asi pulmetrova stat, ale zmensovani chytu (ruznych ty
    Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Azbeste poraď jak trénuješ ty? Očividně sis s závažím už něco odvisel/shyboval. Tak třeba inspiruješ
     Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Zalezi, co chces pomoci visu a shybu trenovat. Respektive zakladni otazka, co chces trenovat a tedy
    Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Tak treba McLeod v knize 9 z 10 .. zrovna moc nedoporucuje cvicit na listach pod pul cm.
     Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Kolik lidi realne uvisi listu 5 mm? Zmensovanim chytu na 4-3-2 uz docili clovek jen jinak polozeny r
      Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Zapomel jsem podpis.
       Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Děkuji, žes to dotyčnému vysvětlil za mne a ušetřil mi práci. Nicméně, pokud chce dřít na 0,5cm lišt
      Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
5 mm udrzet neni problem pro vetsinu lidi, co dele bouldrujou a lezou. A rozhodne je obrovsky rozdil
       Re: Zátěž pro visy/shyby24.01.2016
Tak tohle ja vidim jinak. 5mm je sakra mala lista, aby ji udrzel kazdej, kdo trochu dyl boulderuje.
       Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
To bude mít Filip pacientů.
        Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
to je přeci strategie! špatně poradit, a pak se radovat, jak soupeři odpadávají už při tréninku :D
         Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Mistr "abc" je buď z hoooodně staré školy nebo vůl :-).
          Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Zase bych vsechno neposozoval podle sebe ;). V cem co jsem napsal se mylim? Bud konkretni.
<
           Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Hele pardon, ale brzdi. Psal jsem, ze zmensovani chytu je cesta. Ne ze si ma nekdo kurvit prsty na 5
            Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Jen tak pro referenci, nejmenší lišta na balkně Transgression je 6mm :-)
             Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Presne. Profi balkna a nejde pod. Nema to moc smysl. Kdo chce 5mm musi vyrabet a pak na tom utirat p
             Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
myslíš tohle?
             Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
neni jich vic typu? ty plastovky visi napr. v BB nad sebou dve, a ta spodni konci tusim trojkou ci d
              Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Progression končí na 10mm
Transgression končí na 6mm
               Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
asi jo , holt voko nemeri.
                Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
každá lišta těchdle dvou desek má na sobě takový malý, leč dobře viditelný čísílko...že by to byly m
                 Re: Zátěž pro visy/shyby26.01.2016
ahaa, a ja trdlo hloupe sem podle toho delal pocet shybu na ty liste.
           Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Abych jen nekritizoval :o). Myslim si, ze je mnohem lepsi pro zvyseni maximalni staticke sily prstu
            Re: Zátěž pro visy/shyby26.01.2016
A co jiný tvary lišt? Třeba kulatý nebo negativní? Tím by šla taky zvýšit zátěž ne?
             Re: Zátěž pro visy/shyby26.01.2016
No jasne. A nejen listy. Obliny, stisky, dvouprstovky. Vse co uvisis do dejme tomu 6 sec bez zateze
           Re: Zátěž pro visy/shyby25.01.2016
Uviset se dá opravdu leccos (když to má hranu :), ale je otázka, jestli je to izolovaně tak přínosný
            Re: Zátěž pro visy/shyby26.01.2016
Něco podobnýho se píše i v Tréninku sportovního lezce.Tuším, že jako hranici tam taky udává 2 cm.
             Re: Zátěž pro visy/shyby29.01.2016
No já to konkrétní číslo mám asi zrovna odtamtud... :) Viset na menších mi přijde spíš jako frajeřin
       Re: Zátěž pro visy/shyby27.01.2016
A ktoré svaly konkrétne to sú v tých prstoch?
        Re: Zátěž pro visy/shyby27.01.2016
A co kdyz svaly v prstech nejsou?
         Re: Zátěž pro visy/shyby28.01.2016
Však sa pýtam "abc", ktoré svaly tam sú, nech som múdrejší.
        Re: Zátěž pro visy/shyby28.01.2016
Musculi lumbricales, končí na bázi druhého článku a taky se podílí na flexi. Ale řekl bych že vzhled
         Re: Zátěž pro visy/shyby29.01.2016
Mm. lumbricale sa upínajú na bázu 1. článku prstov (proximálneho), plusmínus ako mm. interossei - to

 Ledy v Tatrach23.01.2016
Ahoj info z Tater k pátku 22.1.2016
kolem Brnčálky jsou celkem obstojně natečené ledy, takže doporučuji...
 Re: Ledy v Tatrach24.01.2016
já mám zprávy,že před dvěma týdny tam pršelo a vše slušné spadlo(Bocek,Pol.klid..),takže nevím,nevím
 Re: Ledy v Tatrach24.01.2016
já mám zprávy,že před dvěma týdny tam pršelo a vše slušné spadlo(Bocek,Pol.klid..),takže nevím,nevím

1   ...   309   310   311   312   313   314   315   316   317   318   319   320   321   322   323   324   325   326   327   328   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Malá Fatra
Zdarte, nebyl teď někdo v poslední době na Malé Fatře? Chystám se tam v pondělí na přechod (Rozsutec-Suchý) a řeším dilema s počasím- množstvím sněhu a hlavně sněžnicema... Brát či nebrat? Dostávám celkem rozporuplné info o počasí z různých webů (mrzne/nemrzne), ale to podstatné info o sněhu nic moc. Dík
Vladimír Chalupa20:49:42 29.01.2016
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi