Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 7.Nespoutaný 11494 8.Suchan 11187 9.H2 11019 Bouldry: 7.Popovský 10475 8.Danda 10403 9.Stráník 10400 Hory: 9.Nešťák 5095 10.Hess 4095 11.Zvonková 4029
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Malá Fatra 29.01.2016 Zdarte, nebyl teď někdo v poslední době na Malé Fatře? Chystám se tam v pondělí na přechod (Rozsutec-Suchý) a řeším dilema s počasím- množstvím sněhu a hlavně sněžnicema... Brát či nebrat? Dostávám celkem rozporuplné info o počasí z různých webů (mrzne/ne
Jaké šrouby do ledu? 28.01.2016 Ahoj, jaké mi doporučíte šrouby do ledu? Je jedno po čem šáhnu, nebo je nějaký zásadní rozdíl mezi značkami? Volil bych asi ty s kličkou a to sklopnou. Z Vašich skutečností, jaká je nejpoužívanější velikost, pokud se tohle u ledu vůbec dá říct? Řekněme al
  Re: Jaké šrouby do ledu? 28.01.2016 Jestli do toho nechceš zezačátku moc vrazit, tak koukni na Raveltik šrouby. Na SR Outlet je mají teď
  Re: Jaké šrouby do ledu? 28.01.2016 Jestli do toho nechceš zezačátku moc vrazit, tak koukni na Raveltik šrouby. Na SR Outlet je mají teď
  Re: Jaké šrouby do ledu? 28.01.2016 Jestli do toho nechceš moc vrazit, tak si kup rovnou Grivel nebo Petzl. Ušetříš peníze v budoucnu.
    Re: Jaké šrouby do ledu? 28.01.2016 Jojo..Nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci. Šel bych do BD nebo Petzlu (ty jsou ješte
      Re: Jaké šrouby do ledu? 28.01.2016 Díky, v podstatě jsem si něco takového myslel. Děkuji za radu ohledně délek šroubů. Pokud jde o klič
        Re: Jaké šrouby do ledu? 29.01.2016 Ještě ohledně délky. Ty nejkratší většinou nemají certifikaci, protože neudrží to co mají. Resp. šro
          Re: Jaké šrouby do ledu? 29.01.2016 ono jde taky o to co lezes, ze, 40cm bezpecny sroub vsude nejde... ja napr. 17cm pouzivam akorat na
            Re: Jaké šrouby do ledu? 29.01.2016 Nevim co lezes ty, ale 17cm bezpecny je a 40cm jsem nikdy nevidel.
        Re: Jaké šrouby do ledu? 29.01.2016 Doted jsem pouzival 50/50 Grivel a BD. No ted mi prislo par vzorku od PETZLu, hlavně ty lehke a mysl
        Re: Jaké šrouby do ledu? 29.01.2016 nekdo rad klicky nekdo ne, mam oboji, davam prednost napr. Petzlu Sonic, kdyz mas natekly a zmrzly r
Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Ahoj,
hledám radu, jak skloubit lezení a posilování. Mojí hlavní otázkou je Váš názor na regeneraci/jak jí urychlit/kolik je potřeba času. Slabinou jsou u mě prsty. Ve dnech, kdy bolí, se snažím posilovat tělo. Tzn. 2x-3x týdně lezení, 2x-
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Asi se pretrenovavas. Pokud nejde forma nahoru je nekde něco špatně. Jednou za měsíc zarad nějaký le
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Díky všem,
určitě se přetrénováním. Proto mě zajímá hlavně čas na regeneraci. Mám ryc
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Díky všem,
určitě se přetrénováním. Proto mě zajímá hlavně čas na regeneraci. Mám ryc
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Tak asi jedine zacit experimentovat s ubiranim treninkove zateze.
Z bilkovin a sachar
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Posilovna je kontraproduktivni. Bud ches lizt nebo bejt kulturista.
Ja lezl nejlip v
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Jak píše judovana. Pokud jedeš takto posilku, asi se moc nezlepsis. Posilovna je dobra v první fázi
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Nesouhlasím - když nemáš dostatečně pevný střed těla, těžko polezeš něco lepšího. Pak se natáhneš ši
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Taky si myslím - ostatně o tom jsem našel pár anglických článků. Převisy mi dělají totální problémy
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Tady to klasici nebudou chtít slyšet, ale lezení je víceméně gymnastika na stěně. Nic víc. Takže tom
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Jestli takto intenzivně trénuješ a dělají ti problémy i malé převisy, tak máš jednoznačně problémy s
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 pokud nevylezeš cestu do sedmi(i mnohem těžší)) obtíže kvůli tomu, že nedáš dřep na jedné, tak tvůj
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Otazkou zustava jaky ma posilovna vliv na stred tela. Imho uplne zadny. Stred tela je spis zgymanst
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 No ono poměrně hodně záleží na tom, čemu říkáš "posilovna". Pokud tím nazveme tupé zvedání
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 pravdu dis. +1
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 30.01.2016 ktoré partie bez činiek precvičíš velmi špatne?
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Kolik si toho stravil v posilovne, prosimte, ze mas tak jasnou predstavu? :) Posilovna rozhodne neni
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Asi se pretrenovavas. Pokud nejde forma nahoru je nekde něco špatně. Jednou za měsíc zarad nějaký le
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Možná že by stálo za úvahu, kdyby jsi přemýšlel i nad stravou, pokud máš problémy s tuky a výkonnost
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 jsme to co jime. Strava je absolutni zaklad. Redkvickam slava!
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Hodně záleží, jak posiluješ. Pokud to jsou cviky na zpevnění těla, kruhový trénink, tak je to OK. I
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Jojo, měřil jsem se na inbody a kamarádka mně i sestavila jídelníček na míru. Měření bylo po třech m
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Podle toho cos napsal si dovolim přihodit názor jen na tu stravu (protože nevíme jak vypadá Tvůj lez
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Jo a možná zásadnější postřeh:
To že jsi přišel o svaly a přibral tuky víš naprosto jistě? Po
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Jsem si jistý ůbytkem, hodně klesla výkonost v posilovně, zvětšila se únava a motivace šla do háje.
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Ach jo, na to se nedá nereagovat. To o těch cukrech a tucích je samozřejmě hloupost. Nebudu to tu ro
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Jo, jo, tyhle prispevky jsou nejlepsi! Jasna, rezolutni a univerzalni rada bez jakehokoliv vysvetlen
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Sorry, ale než se tu blbě ptát na fóru, kde každý mele něco jiného, radši sjed par ověřených knížek
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 5x týdně lozit, tak se ani nepodepíšu. Nějaký knihy doporuč... V minulosti jsem jedl třeba jednou de
              Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 30.01.2016 poradím ja - the art and science of low carbohydrate performance. a vypočuj si podcast na trainingbe
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 A jakou má Čaj postavu? Podle toho co píšeš si bohatě vystačíš s lezením. Posilovna je dobrá na zved
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Hledám co nejrychlejší cestu progresu. Na převisy sílu potřebuješ a v těch jsem levej. Ve dnech, kdy
              Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Tak jestli tě bolí prsty z šestkových madel v převise na stěně a nebolí tě z držení při zvedání něče
                Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Jestli máš problém s šestkovými pevisy, tak se vykašli na stravu a posilovnu a hlavně lez. Díky tech
                Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Z madel mě bolí max odřená kůže. Prsty mě bolí z malých sedmičkových nejlépe dvouprstových(uiaa) liš
                  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Co bolí, to sílí.
                    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Presne! Ja se proto bodam nozem do svalu predlokti!
                      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Tak se bodni do krku.
                        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 A jakou má Čaj postavu? Hlava, krk, tělo, 2 ruce a 2 nohy?
                        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 bude mít silnější krk a muže déle jistit
              Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Hele podle toho co píšeš tady: ,,Jsem si jistý ůbytkem, hodně klesla výkonost v posilovně, zvětšila
              Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Na previsy potrebujes hlavne vytrvalost (i kdyz to vetsina lidi, kteri lezou previsy a mysli, jak js
                Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 30.01.2016 Jádro? To myslíš jako atomovku?
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 možná by neškodil nějakej úvod jak dlouho lezeš a co lezeš. jestli jsi tragéd jako já, tak jsi jedno
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Lezu cca od srpna a OS na překližce dám 6b+, na skále max 6a+. Jenže po 4rech lezení obden hle jsem
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Byl si pár týdnů nachlazenej? tak to seš asi fakt vyčerpanej....
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 Nechci bejt zlej, ale v těchhle obtížnostech vůbec nejde o tréning, stravu a podobné hovadiny. Tady
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 To, že nevylezu takové cesty co jsem lezl před měsícem ještě zkousnu. Mě vadí, že nejspíš přetrénová
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Měsíc není žádná míra pro klasu ani pro svaly.
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Jdeš úplně špatnou cestou. U 7- neřeš poměr svalů a tuků. V těchto cestách by jsi se neměl nijak zvl
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Twl,hlavně se neptej tady,ale něco si o tom přečti. Jsi nejspíš "přetrénovanej jako hovado"
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 A nebo Viléma z Brna.....ten by taky mohl o kulturistice a lezení slušně poreferovat :D
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Tak to se rad podivam, jak Kuba Turek se svoji technikou vyleze par 6b+ treba v previsu na Bigwallu
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Nevylezl a nevylezu. Protože jsem skoro nikdy nelezl na umělých stěnách. Nejsem blázen, když venku j
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Pro někoho je blázen kdo leze na překližce, pro jiného ten, kdo si libuje v prolézání křovím zarostl
              Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 :-) To by mě zajímalo, kdo z Humanity mi tady píše :-)
                Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 nikdo
                  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 29.01.2016 Dyť já Tě respektuju, ale nejsem blázen, aby utrácel svůj čas v zaprášené tělocvičně, když je to ven
                    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 29.01.2016 Byl jsi už někdy v nějaké? Dneska se na stěnách už luxuje a zase tak moc zaprášený nebývaj, jako bej
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 31.01.2016 Ano ano, o nedozírné hodnotě času K.T. si udělá názor každý čtenář lezce, i ten zcela občasný.
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 myslim že v týhle výkonnostní kategorii bude třeba se na nějakej čas vykašlat na posilování a chvilk
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 lezeš od srpna? to jsi kámo začátečník. tady je potřeba zdůraznit jedno - lez, lez a lez. posilovnu
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 taky myslim... jestli lezes od srpna a na stene lezes 6b+ tak ti gratuluju. za a) uz ted si lepsi ne
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 29.01.2016 hm, to neumíš lézt. bez nějaké jedovatosti nebo jízlivosti. lezeš moc krátce a jdeš na to úplně blbě
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 27.01.2016 ty vole, jez co ti chutná, ale v rozumný míře, základem je pestrost, nikoli omezení, a trénuj hlavně
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Patxi Usobiada doporučuje kampus 3x týdně 50 minut a ve zbylé dny lezení.
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Ale ten neleze od srpna a v obtížnostech 7-.
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 No jako Patxi u nás leze jenom Adam a pak už nikdo :D
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Jo, ale podívej se na Patxiho fotky. Tohle jen z visů a lezení nenaroste :-)
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 no rozhodně takhle nenarostl z posilovny
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 A proto jsou všechna ta videa, kde lezci cvičí a předvádějí svůj trénink, určitě fake :-) Třeba A T
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Nejde vůbec o to, co Patxi leze a jak vypadá. Je profesionální trenér, dělá programy jak pro Adama,
            Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 29.01.2016 Od Patxiho je to zbytečně předražený systém, na flashbb.cz najdete všechny pomůcky včetně tréninkový
              Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 29.01.2016 To by mě zajímalo, co by si o této aplikaci myslel Ned Feehally.
              Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 30.01.2016 Základní program je zadarmo, vyšší fáze stojí necelých 5 EUR, asi podobně stojí knížka od Tefelnera
              Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 31.01.2016 Ta Flash BB appka je zadarmo a vypadá podle toho. nepřehledné, ale darovanému koni, že.... Je to asi
                Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 31.01.2016 To je zas reklama na tu hrůzně drahou fošnu Zlagboard. Je v ní ovšem jedna chyba. Beastmaker nabízí
                  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 21.02.2016 Ten Zlagboard někdo fakt používá? Mě to přijde jako trochu přetechnizovaný.
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Když po půl roce zalamuješ na překližce v 6b+, tak tě ty prsty bolet nepřestanou. Bouldruj velké pře
    Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Je to jasné!!!! Chce to hlavně bouldrovat velké převisy a po oblinách :D :D
      Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 28.01.2016 Kazdopadne, dostat za par mesicu na 6b+ je super a i kdyz si na to nabiral silu, tak slachy takhle r
        Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 29.01.2016 a jak dlouho trvá, než se zpevní šlachy?
          Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 30.01.2016 pokud lezeš každej tejden, trvá to řádově spíš rok dva než měsíce. Ale víš co, zkus nakouknout do ně
  Re: Rovnováha mezi lezením a posilováním 30.01.2016 Máš to nějak složitý - svaly, čísla, stravu... Pokud chceš na nateklý žíly lovit baby, tak se zdržuj
vinořské písky 27.01.2016 Zdravím přátelé,
nedávno mě kamarád motivoval, že existuje jakýsi průvodce, který popisuje malé, ale o to krásnější lezení v pražské Vinoři. On ho měl v ruce, ale už ho doma nenašel. Nemáte někdo z Vás něco takového doma?
Předem mockrát děku
  Re: vinořské písky 27.01.2016 To bych prosím pěkně taky chtěl :-) Já nenašel průvodčíka, ale dokonce ani ty písky :-(
    Re: vinořské písky 27.01.2016 No to už bys mohl rovnou lézt na Proseku :-)
Home made vyhazovače sněhu? 26.01.2016 Zdar, sháním nějaký fungující návod na výrobu vyhazovačů sněhu na mačky. Mám Raveltik Spider a na ně se už neprodávají. Viděl jsem kdysi, že měl někdo vystřižený z koberce, ale jak to nejlíp uchytit? Či to udělat úplně jinak? Díky za konstruktivní nápady
  Re: Home made vyhazovače sněhu? 26.01.2016 Od někoho si je obkresli a vytiskni na 3D tiskárně.
Nebo si kup pořádný mačky :)
    Re: Home made vyhazovače sněhu? 26.01.2016 priklanim se taky ke koupi poradnych macek...ale jinak omotej to izolepou, az to dotrhas, omotej zno
    Re: Home made vyhazovače sněhu? 26.01.2016 Ktera 3D tiskarna prosimte umi tisknout z gumy, silikony ci podobne pruznych a mekkych materialu?
      Re: Home made vyhazovače sněhu? 27.01.2016 Nechci do toho kecat ale ABS je dostatečně pružný v malých tloušťkách a ABS+ ne ještě o trochu pevně
        Re: Home made vyhazovače sněhu? 27.01.2016 A guma to je nejjednodušší, seženeš plát a vystřihneš si ho dle libosti nebo ho necháš vyřezat třeba
          Re: Home made vyhazovače sněhu? 27.01.2016 Z materiálů bych asi volil mezi gumou a nějakou tkaninou třeba codra, cordura atd. to se dá v pohodě
    Re: Home made vyhazovače sněhu? 26.01.2016 proč myslíš, že to jsou nějaký podřadný mačky? Že nemaj nálepku BD, Grivel nebo já nevim co ještě ne
      Re: Home made vyhazovače sněhu? 26.01.2016 protoze je to merkur, kde se rady povoluji matky a praskaj srouby...zeptej se majitelu, co je intezi
marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Hola! Je tu nekdo schopen rict jestli je nejaky zasadnejsi rozdil mezi
marker tour f12 epf a marker tour f12 ?
Jak to vidim ja tak jen rok vyroby,a mirne vytunenejsi tvar ramu. Inac pusoby uplne identiticky. Nahodou nekdo nejel obe
  Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 ještě je myslím rozdíl v té desce pod vázáním ... kov/plast .. tedy asi torzní tuhost
Jinak p
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 To by byl dost radikalni rozdil. Jedinou stopu co jsem o tom nasel je v materialech. U epf je krom p
    Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 ja mam 102mm pod nohou lyze. od 100 se mi zda tuty stabilnejsi markr nez dimair.
A dy
      Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Ahoj, epf doporučovali právě pr širší lyže.. Mohla by tam být větší roteč šroubů..
        Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 To se mi nepodarilo dohleat. Zda se mize at epf nebo "bez epf" maji tu roztec stjnou (ale
        Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 tak zda se ze epf je opravdu rozsirena roztec na sirsi lyze.sakres. taky to nekde muzou jasne napsat
      Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Pokud nepotřebuješ freeridový vázko tak nejlevnější dynafity začínaj na cca 5700..
        Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Prave. A marker tour f12 zacina na 5500.....
        Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Ono vubec.Ja jsem spekoun.S batohemmam tuty prez 100. Takze kdyz dynafit, tak poradnej (beast...:) )
      Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Jedna vec je stabilita a druha bezpecnost, ovladani a kvalita. Vychazel jsem z doporuceni lidi co se
        Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 otom asi zadna. taky rozsireni dynafitu v alpskych zemi a rozsireni diamiru v pujcovnach mluvi za vs
          Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 26.01.2016 Nejlevnější dynafit je speed. Mám ho, mám podobně kil a žádnej problém, a to ho nijak nešetřim. Klid
            Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 27.01.2016 hmmmmm. toz to je vazne doporuceni. budu to mit prpriste v pameti.
              Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 27.01.2016 Marker má jednu nevýhodu, a to přepínání z chůze na sjezd. Rádo to zamrzá a blbě čistí..
                Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 27.01.2016 Vidis kdyz uz to rikas.... Pri tom vycvaku se cela chodidlo posune o nejaky 4cm vzad. Marker touvadi
                  Re: marker tour f12 epf x marker tour f12 29.01.2016 Osobně to je jeden z důvodů, které jsem uváděl výše (Dynafit, Diamir, ATK) ... na všech ostatních vá
Zátěž pro visy/shyby 23.01.2016 Čus odborníci. Co komu nejvíc vyhovovalo jako zátěž pro visy/shyby? Zátěžová vesta, pásky na nohy nebo závaží na sedáku? Nebo na to kašlat a zkoušet viset na 1 ruce?
  Re: Zátěž pro visy/shyby 23.01.2016 Pokud nepřekáží tak asi vesta, nebo zátěž do pasu. Jen radši ne na nohy.
    Re: Zátěž pro visy/shyby 23.01.2016 Zkus co ti bude vyhovovat. Já jsem kvůli úspoře peněz používal batoh naplněný něčím těžkým (co zrovn
  Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 asi vesta a když není/na ní není tak široký popruh zezadu přes krk a pověsit na něj kanystr s vodou
  Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Vesta je dobra z hlediska rozlozeni vahy, batoh simuluje realnou podminku ve stene (mas jinde tezist
    Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Nedavno jsem si usil pasek s piskem (2a3,5kg) na zacvakavaci presku-levnejsi nez vesta.nebo kotouce
  Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Rozhodne sedak se sirsim pasem, zatez do predniho oka na smycku. Jde cvicit i s pomerne vysokou vaho
    Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 A bederka se raduje :))
      Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Spis brisaky, kterejma neprirozeny zatizeni zad kompenzujes. Jako u vsech cviceni se zatezi, maximal
  Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 nebo můžeš zmenšovat chyt, a zátěž nepotřebuješ...
    Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Špatná rada, nejhorší rada...
      Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 pouč nás anonymní odborníku :)
      Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Ale prosim Te :-). Tady by ted mela nasledovat asi pulmetrova stat, ale zmensovani chytu (ruznych ty
        Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Azbeste poraď jak trénuješ ty? Očividně sis s závažím už něco odvisel/shyboval. Tak třeba inspiruješ
          Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Zalezi, co chces pomoci visu a shybu trenovat. Respektive zakladni otazka, co chces trenovat a tedy
        Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Tak treba McLeod v knize 9 z 10 .. zrovna moc nedoporucuje cvicit na listach pod pul cm.
          Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Kolik lidi realne uvisi listu 5 mm? Zmensovanim chytu na 4-3-2 uz docili clovek jen jinak polozeny r
            Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Zapomel jsem podpis.
              Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Děkuji, žes to dotyčnému vysvětlil za mne a ušetřil mi práci. Nicméně, pokud chce dřít na 0,5cm lišt
            Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 5 mm udrzet neni problem pro vetsinu lidi, co dele bouldrujou a lezou. A rozhodne je obrovsky rozdil
              Re: Zátěž pro visy/shyby 24.01.2016 Tak tohle ja vidim jinak. 5mm je sakra mala lista, aby ji udrzel kazdej, kdo trochu dyl boulderuje.
              Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 To bude mít Filip pacientů.
                Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 to je přeci strategie! špatně poradit, a pak se radovat, jak soupeři odpadávají už při tréninku :D
                  Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Mistr "abc" je buď z hoooodně staré školy nebo vůl :-).
                    Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Zase bych vsechno neposozoval podle sebe ;). V cem co jsem napsal se mylim? Bud konkretni.
<
                      Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Hele pardon, ale brzdi. Psal jsem, ze zmensovani chytu je cesta. Ne ze si ma nekdo kurvit prsty na 5
                        Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Jen tak pro referenci, nejmenší lišta na balkně Transgression je 6mm :-)
                          Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Presne. Profi balkna a nejde pod. Nema to moc smysl. Kdo chce 5mm musi vyrabet a pak na tom utirat p
                            Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Progression končí na 10mm
Transgression končí na 6mm
                              Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 asi jo , holt voko nemeri.
                                Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 každá lišta těchdle dvou desek má na sobě takový malý, leč dobře viditelný čísílko...že by to byly m
                                  Re: Zátěž pro visy/shyby 26.01.2016 ahaa, a ja trdlo hloupe sem podle toho delal pocet shybu na ty liste.
                      Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Abych jen nekritizoval :o). Myslim si, ze je mnohem lepsi pro zvyseni maximalni staticke sily prstu
                        Re: Zátěž pro visy/shyby 26.01.2016 A co jiný tvary lišt? Třeba kulatý nebo negativní? Tím by šla taky zvýšit zátěž ne?
                          Re: Zátěž pro visy/shyby 26.01.2016 No jasne. A nejen listy. Obliny, stisky, dvouprstovky. Vse co uvisis do dejme tomu 6 sec bez zateze
                      Re: Zátěž pro visy/shyby 25.01.2016 Uviset se dá opravdu leccos (když to má hranu :), ale je otázka, jestli je to izolovaně tak přínosný
                        Re: Zátěž pro visy/shyby 26.01.2016 Něco podobnýho se píše i v Tréninku sportovního lezce.Tuším, že jako hranici tam taky udává 2 cm.
                          Re: Zátěž pro visy/shyby 29.01.2016 No já to konkrétní číslo mám asi zrovna odtamtud... :) Viset na menších mi přijde spíš jako frajeřin
              Re: Zátěž pro visy/shyby 27.01.2016 A ktoré svaly konkrétne to sú v tých prstoch?
                Re: Zátěž pro visy/shyby 27.01.2016 A co kdyz svaly v prstech nejsou?
                  Re: Zátěž pro visy/shyby 28.01.2016 Však sa pýtam "abc", ktoré svaly tam sú, nech som múdrejší.
                Re: Zátěž pro visy/shyby 28.01.2016 Musculi lumbricales, končí na bázi druhého článku a taky se podílí na flexi. Ale řekl bych že vzhled
                  Re: Zátěž pro visy/shyby 29.01.2016 Mm. lumbricale sa upínajú na bázu 1. článku prstov (proximálneho), plusmínus ako mm. interossei - to
Ledy v Tatrach 23.01.2016 Ahoj info z Tater k pátku 22.1.2016
kolem Brnčálky jsou celkem obstojně natečené ledy, takže doporučuji...
  Re: Ledy v Tatrach 24.01.2016 já mám zprávy,že před dvěma týdny tam pršelo a vše slušné spadlo(Bocek,Pol.klid..),takže nevím,nevím
  Re: Ledy v Tatrach 24.01.2016 já mám zprávy,že před dvěma týdny tam pršelo a vše slušné spadlo(Bocek,Pol.klid..),takže nevím,nevím
1
...
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
...
2263
Malá Fatra Zdarte, nebyl teď někdo v poslední době na Malé Fatře? Chystám se tam v pondělí na přechod (Rozsutec-Suchý) a řeším dilema s počasím- množstvím sněhu a hlavně sněžnicema... Brát či nebrat? Dostávám celkem rozporuplné info o počasí z různých webů (mrzne/nemrzne), ale to podstatné info o sněhu nic moc. Dík Vladimír Chalupa 20:49:42 29.01.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: