Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 24.Svoboda 10371 25.Melen 10357 26.Janošová 10352 Bouldry: 24.Klapal 9853 25.Horáček 9828 26.Jurečka 9775 Hory: 23.Bernard 2632 24.X. 2532 25.Opice 2510
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Totes Gebirge + Hochswab 02.01.2016 Kamarádi, rád bych vás požádal o radu týkající se průvodců na Totes Gebirge, případně Hochswab. V letošním roce bych chtěl tyto pro mě neznámé oblasti navštívit. Nějaké informace jsou na bergsteigen.at, ale mě spíš zajímá klasický ucelený průvodce. Děkuji
  Re: Totes Gebirge + Hochswab 02.01.2016 Zkus někde sehnat průvodce Alpy 1 nebo 2 , přesně nevím ve kterých to bylo Jiří Novák, nakl. Montana
    Re: Totes Gebirge + Hochswab 02.01.2016 Ani v jednom.
      Re: Totes Gebirge + Hochswab 02.01.2016 Alpy 1 a 2 mám. To není moc dobrý průvodce a navíc není moc aktuální.
  Re: Totes Gebirge + Hochswab 02.01.2016 Co se tyce Hochschwabu, tak pruvodce (rozumej velkou hromadu papiru, knizek, ...) ma chatar na Voist
  Re: Totes Gebirge + Hochswab 05.01.2016 ad hochswab: tuším že knížka genus kletteratlas Ö-ost, nakladatelství schall, 2 díly. není to komple
  Re: Totes Gebirge + Hochswab 05.01.2016 Na Totesy je průvodce i ve svazový knihovně (ale nevím zda je to VHT nebo lezeckej).
Sedák sedí -nesedí 02.01.2016 Zdravím, potřebovala bych radu. Mám koupený sedák Singing Lady, v prodejně jsem zkoušela L, bylo mi doporučeno koupit velikost M (z netu). Na nohách sedí OK, ale v pase nedopnu aby byla přeska na začátku polstrování. Byla jsem lezt párkrát, takže pořádně
  Re: Sedák sedí -nesedí 02.01.2016 Měl by sedět hlavně v pase, nohavičky nemáš štelovací ? Pokud ne, je to i přesto méně podstatné. Pok
  Re: Sedák sedí -nesedí 02.01.2016 tak jsem kouknul co máš za sedák-okamžitě vyměnit za L-když budeš více oblečená nebo v létě(paradox)
  Re: Sedák sedí -nesedí 02.01.2016 Nebo zhubnout!! :-)
    Re: Sedák sedí -nesedí 03.01.2016 ty zas přiber na mozkové váze-snad ti to pomůže
      Re: Sedák sedí -nesedí 04.01.2016 nejhorší jsou špeky vylézající ze sedáku. jo,jo
Deníček-poznámky u cest 31.12.2015 Ahoj, zobrazují se vám u cest zapsaných v prosinci poznámky? Já zapsal dvě a ta poznámka tam furt nende vidět, ikdyž u jiných cest ano. Jakmile otevřu editaci, tak tam poznámka taky je, hmm. Klidně bych si deník přestěhoval na skalnioblasti, ale nechce se
  Re: Deníček-poznámky u cest 01.01.2016 Čau Poldo, já si moc poznámky nepíšu tak nevím. Zkusíme to ale prozkoumat. Ať to leze.
    Re: Deníček-poznámky u cest 01.01.2016 Ahoj, jsem jouda. Jde to samozřejmě normálně vidět, jen se musí kurzor podržet u cesty (což nejni id
  Re: plnění kartuší 31.12.2015 Tak si naplň.
  Re: plnění kartuší 31.12.2015 Ja vim kde vyprazdnit.
  Re: plnění kartuší 31.12.2015 varte na lihovem varici a plnit uz nkdy nebudete... a usetrite
Turecko - Datca 29.12.2015 Nemáte někdo zkušenost s lezeckou oblastí a kempem u tureckého města Datca (Marmaris)? Nedávno vyšel článek v Montaně...
  Re: Turecko - Datca 29.12.2015 Viděl jsem foto. Některé stěny vypadají impozantně, s velkým potenciálem. Ale zatím tam asi mnoho ce
    Re: Turecko - Datca 30.12.2015 Kámoš tam byl a říkal, že super, akorát že lezení tam začíná cca na 7b+, zatím lehčích cest moc není
VHT-boty 29.12.2015 Ahoj,
sháním boty na VHT vč.ledovců do 5.000 m na upnutí maček s rychloupínáky a přední hrazdičkou, co byste doporučili za rozumnou cenu ?
  Re: VHT-boty 29.12.2015 Je to trochu rozporná otázka. Když chceš boty z rychloupínáky na mačky vpředu i vzadu, budou tak tvr
  Re: VHT-boty 30.12.2015 Kdysi jsem koupil od Boreal - jsou tvrdé, dají se na ně upnout rámovky a odchodil jsem v nich všechn
    Re: VHT-boty 30.12.2015 Automaty som pouzival na starych Koflach Soft, dalo sa v nich slapat aj v (alpskom) lete. Ale tvoja
      Re: VHT-boty 31.12.2015 Boreal Fuji
Poloha Red rock u Zbiroha 26.12.2015 Nemuzete prosim nekdo upresnit polohu teto vyznamne skaly? Uz se mi ji jednou povedlo nenajit, pobihal jsem kolem sipecky v mape, co je zde v pruvodci. V samotnych mapach uz sipka neni. Diky!
  Re: Poloha Red rock u Zbiroha 27.12.2015 Zdar nasleduj toto,
    Re: Poloha Red rock u Zbiroha 27.12.2015 Fantazie, mockrat ti dekuju!
Průvodce Seqoia-Kings Canyon 23.12.2015 Zdravím, sháním lezeckého průvodce na tuto oblast. z roku 1993 od autorů Moser S., Vernon G., Hickey D. Vím, že je v kniovně LKP, ale nemám tam přístup. Prosím o kontakt, pokud by ho někdo měl. Díky
podklad pod balknu 22.12.2015 Cau, mam drevenou balknu Beastmaker a chci si ji pridelat na zed (panel, ale to je fuk). Nicmene bych pod ni rad dal nejakou drevenou desku (tu pridelal na zed) a k ni pripevnil balknu vrutama. Ted je otazka, jakou drevenou desku zvolit. Asi idelane nejak
  Re: podklad pod balknu 22.12.2015 Ahoj, ja si beastmakera pridelal na nejake stare 5 cm tluste prkno a v phode do nej vruty zavrtas, t
    Re: podklad pod balknu 22.12.2015 tak takovou fosnu v tom hornbachu zrovna nemeli, ale v nejakem jinem hobby mozna mit budou. Ten prah
      Re: podklad pod balknu 22.12.2015 proč to nepřiděláš rovnou do zdi? nerozumím tvému postji, vrtat prkno ke zdi a na něj teprve desku,
        Re: podklad pod balknu 22.12.2015 Existuje mnoho duvodu proc to neni lepsi vrtat primo do zdi a jednim z nich treba je, ze Beastmaker
          Re: podklad pod balknu 22.12.2015 Nebo zajít do jakékoli lepší stolárny (nemyslím montážní linku na lamino :-) ) kde pracují s masivem
            Re: podklad pod balknu 22.12.2015 Sparovka se da koupit za par korun v nejakem tom hobby marketu...akorat jsem mel trochu neduvery v t
              Re: podklad pod balknu 22.12.2015 Jak říkáš, nicméně pokud má Beastmaker více montážních děr, což má celou síť, provrutuješ to komplet
                Re: podklad pod balknu 22.12.2015 ...asi :)
              Re: podklad pod balknu 23.12.2015 Se spárovkou pracuji často. Ty spoje mají často větší pevnost, než dřevo :-)
  Re: podklad pod balknu 23.12.2015 Chápu proč chceš použít podklad pod balknu, navíc si na podklad můžeš našroubovat chyty (přes naráže
    Re: podklad pod balknu 23.12.2015 Diky moc. Asi nakonec zkusim tu sparovku...je o cosi vetsi nez prah a zbyde tak prostor pro pripadny
      Re: podklad pod balknu 23.12.2015 Beastmaker má 5 děr, dole dvě 6tky, nahoře 3 8smičky, úplně v pohodě vruty do hmoždin. Vubec nechápu
  Re: podklad pod balknu 24.12.2015 ikea,mebelix mají různé zbytky z nábytku který je vyřazen.Možná i rozměrově se ti něco hodí
    Re: podklad pod balknu 24.12.2015 Jo ty zbytky laminované dřevotřísky taky není špatný nápad, jen si to odýhuješ a je to pěkný...
      Re: podklad pod balknu 24.12.2015 No dyhovat nic nebudu :) Jsem rad, ze neco privrtam...tohle by byla vyssi divci a zrejme by se to an
      Re: podklad pod balknu 24.12.2015 Ona dřevotříska nemá zdaleka takové pevnostní parametry co se týče vrutování jako masiv či překližka
        Re: podklad pod balknu 27.12.2015 Taky bych drevotrisku nedoporucoval..
  Re: podklad pod balknu 25.12.2015 Jestli to chápu správně, stačí Ti "proužek" dřeva o rozměrech cca 100 x 25 cm. Poslyš mou
    Re: podklad pod balknu 25.12.2015 Preklizku ve slusnem hobymarketu rezou a prodavaji v rozmeru, jakym si reknes. Jak zavrtat vrut je c
      Re: podklad pod balknu 25.12.2015 kratkej jo, ale obcas natrefis na nekvalitni a pokud ma bejt zavrtanej hluboko a nepředvrtneš si, ta
  Re: podklad pod balknu 28.12.2015 Máme beastmaker na bukovým prahu. Ten drží na dvou závitových tyčích. Krásně to vypadá, drží, nebylo
    Re: podklad pod balknu 28.12.2015 Velikosti prahů jsou taky tři řitě. Takže jsi měl štěstí při výběru :-).
      Re: podklad pod balknu 28.12.2015 Tak nějak. Vlastně jsem tam přišel s metrem, uviděl ten práh, změřil a odnes si ho.
  Re: podklad pod balknu 28.12.2015 kdyby si s flaškou, nebo 50 ti korunou došel do první truhlářské dílny, nebo někam na stavbu, kde uv
    Re: podklad pod balknu 29.12.2015 Podle tyhle diskuse by se dal natocit serial pata a mata :)asi je fakt hrozny problem pridelat desku
    Re: podklad pod balknu 29.12.2015 Nebude stacit jen 10 ti nebo 5 ti koruna?
      Re: podklad pod balknu 29.12.2015 začal bych na 13 ti koruně (uděláš ji jednoduše - 15 ti korunu uprostřed provrtáš, navlíkneš na šrou
1
...
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
...
2263
Totes Gebirge + Hochswab Kamarádi, rád bych vás požádal o radu týkající se průvodců na Totes Gebirge, případně Hochswab. V letošním roce bych chtěl tyto pro mě neznámé oblasti navštívit. Nějaké informace jsou na bergsteigen.at, ale mě spíš zajímá klasický ucelený průvodce. Děkuji za rady. buoux 14:46:25 02.01.2016odpovědět
  Re: Totes Gebirge + Hochswab Zkus někde sehnat průvodce Alpy 1 nebo 2 , přesně nevím ve kterých to bylo Jiří Novák, nakl. Montana, je to tam popsané krásně. vtt 16:21:35 02.01.2016odpovědět
    Re: Totes Gebirge + Hochswab Ani v jednom. Willhem 16:23:33 02.01.2016odpovědět
      Re: Totes Gebirge + Hochswab Alpy 1 a 2 mám. To není moc dobrý průvodce a navíc není moc aktuální. buoux 17:20:59 02.01.2016odpovědět
  Re: Totes Gebirge + Hochswab Co se tyce Hochschwabu, tak pruvodce (rozumej velkou hromadu papiru, knizek, ...) ma chatar na Voistalerhuette. Jako bonus se clovek dozvi jeste ktera cesta je prave saniert/desaniert. Geo 22:46:28 02.01.2016odpovědět
  Re: Totes Gebirge + Hochswab ad hochswab: tuším že knížka genus kletteratlas Ö-ost, nakladatelství schall, 2 díly. není to komplet vyčerpávající puškáš, ale velmi širokej výběr toho co má smysl lézt.
nebo sportklettern ö-ost, tentýž vydavatel (nevím jestli tam je hochswab).
na totesy je něco v genus kletteratlas ö-mitte, ale na bergsteigen.at je toho víc.
viděl jsem někde průvodce výběr stěn a ty popsané podrobně, ale to je sešitek tak pětadvacet let starý před érou přenýtování...
Lukas B. 08:33:55 05.01.2016odpovědět
  Re: Totes Gebirge + Hochswab Na Totesy je průvodce i ve svazový knihovně (ale nevím zda je to VHT nebo lezeckej). honza 10:47:07 05.01.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: