Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
33. 10255
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
Bouldry:
33.Stadtherrová 9550
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
Hory:
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
TJ Jiskra - Nový Bor
WallClub - Sezimovo Ústí
DDM DUHA - Ústi nad Orlicí

Prodejny
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
HUDYsport - Brno
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Grossglockner studlgrat08.11.2015
Ahoj neporadil by někdo jaká je aktuálně podmínka na grossglockner studlgrat..
Děkuji za zpětnou vazbu
 Re: Grossglockner studlgrat08.11.2015
  Re: Grossglockner studlgrat09.11.2015
děkuji za info Jendo
  Re: Grossglockner studlgrat09.11.2015
děkuji za info Jendo

 Nove oblasti, Pruvodce08.11.2015
Ahoj, uz nekolik let jsem v USA, cestuju, lezu, atd. Chtel bych pridat do databaze spoustu novych oblasti a cest, ktere jsem navstivil, ale vubec netusim jak to udelat. Nemohl by mi nekdo poradit
 Re: Nove oblasti, Pruvodce10.11.2015
Po přihlášení do deníčku zde:
  Re: Nove oblasti, Pruvodce10.11.2015
Ahoj Drakovi už jsme psali s Jirkou, cesty jde zadávat i nezaregistrovaný, ale s loginem lze zápis o

 Pallavicini na Grossglockner07.11.2015
Ahoj lezci, rád bych jel na začátku příštího týdne na Pallaviciniho kuloár. Nechci ale nic podcenit, viděl jsem videa, četl články. Můj dotaz je k posledním desítkám metrů, kde je skalní lezení. Je to opravdu 3 UIAA? Nebo je to těžší? Jsou tam někde štand
 Re: Pallavicini na Grossglockner07.11.2015
Ahoj. Nejspíš to víš, ale vybral sis asi nejméně vhodné období. Přeci jenom zvaž, jestli nepočkat na
  Re: Pallavicini na Grossglockner07.11.2015
A to jako proč? Zahraniční fora lezou Mayerlrampe i Palačinku jako o závod.
   Re: Pallavicini na Grossglockner09.11.2015
No obecně se říká, že nejlepší kondici mají firnové svahy v Alpách v květnu a červnu, jestli je tomu
 Re: Pallavicini na Grossglockner07.11.2015
V hornich mixovych dylkach jsou vrtany standy.

Jestli je to za 3, tezko rict. Kdyz to
  Re: Pallavicini na Grossglockner07.11.2015
Gula, podmínka, jo? Ty jsi ale nějaký suterén...
   Re: Pallavicini na Grossglockner08.11.2015
Jako štábní kultura je fajn, ale zase ten post je jednak k věci, jednak asi tazateli i docela pomohl
 Re: Pallavicini na Grossglockner07.11.2015
Trochu problém bude jen to, že silnice na Kaiser-Franc Josef Höhe bude již zavřená a čeká vás pěkná
  Re: Pallavicini na Grossglockner07.11.2015
kde se to dá zjistit? Našel jsem jen nejistou informaci- 16 September until end of October/beginning
   Re: Pallavicini na Grossglockner07.11.2015
Silnice má být otevřená do neděle 8.listopadu. Info na
 Re: Pallavicini na Grossglockner08.11.2015
Je to trojka. Dost rozlámaná. Friendy netřeba, stačí středně velká sada vklíněnců. Štandy vrtané.
 Re: Pallavicini na Grossglockner09.11.2015
Byl jsem na Glockneru v sobotu, pravdou je, že Palavicini i Mayerlampe se lezou dost. Po dvou sněhov

 Foto dne - 6.11.06.11.2015
Na fotce je Traunstein SW-Grat http://bit.ly/1GOFrPW
 Re: Foto dne - 6.11.06.11.2015
Jj, taky me to hned bouchlo do oči.

 Horoškola v Praze06.11.2015
Ahoj, chtěla bych poradit s nějakým začátečnickým kurzem v Praze, který by začínal v dohledné době? Ráda bych začala s lezením a viděla bych to na nějaký systematický kurz....je lepší komerční či nekomerční horoškola? Kterou byste doporučili? Ráda bych i
 Re: Horoškola v Praze06.11.2015
Za sebe můžu doporučit
 Re: Horoškola v Praze06.11.2015
Kamarády najdeš v oddílu.
  Re: Horoškola v Praze06.11.2015
To sic jo, ale přijde mi, že začátečníky skoro nikde nechtějí, nehledě na to, že jsem ještě lezení
   Re: Horoškola v Praze06.11.2015
záleží co ti vyhovuje. jestli ti nevadí platit a "mít to instantní", potom je dobrá volba
   Re: Horoškola v Praze07.11.2015
Já nevím jak v Praze, ale jinde to funguje normálně, většinou fajn kolktiv co v pohodě příjmají i no
    Re: Horoškola v Praze07.11.2015
Nevim jak jsi přišel na to že zrovna v Brně to funguje..
 Re: Horoškola v Praze06.11.2015
Nejlepší seznam horoškol v Praze:

  Re: Horoškola v Praze08.11.2015
Tom jsou oddíly s mládežnickou nebo dětskou sekcí, jestli to dobře chápu... Horoškola je něco jiného
 Re: Horoškola v Praze08.11.2015
na tvym miste bych zkusil (pokud to jeste tak funguje) na Smichove Jarku Posledni, na Ruzyni Katku n

 ryba05.11.2015
Proč dáváte jako foto dne rybáře? Myslel jsem, že jsem na stránkách lezec.cz, né rybář.cz XD
 Re: ryba05.11.2015
páč-než ses stal kritikem také jsi lezl na rybu.
  Re: ryba05.11.2015
To jo, lezl, ale styděl jsem se...
   Re: ryba05.11.2015
a všimnul sis, že tahle ryba na fotce skálu nijak nenarušuje oproti situaci, kdy by prvolezec dobíra
    Re: ryba06.11.2015
na to jsi přišel jak?
Každá ryba je špatná :)
     Re: ryba06.11.2015
Podle koho, ceho? V cem je horsi nez OS, RP, PP, AF?
     Re: ryba06.11.2015
právě že každá ne, některá je ke skále šetrnější než dobírání shora. Ale chce to myslet, to uznávám
      Re: ryba06.11.2015
hele a co je jako na dobírání nahoru nešetrnýho, když pak oba slaní nebo sejdou, že je šetrnější léz
       Re: ryba06.11.2015
že by zenovej kóan na dobrou noc? Neboj, však ono to docvakne...a nebo taky ne, ale i s tim se dá ží
       Re: ryba07.11.2015
Tak zkus vice lezt po vsech moznych svetovych lokalitach od sportovky po ryze tradicni cesty a treba
    Re: ryba06.11.2015
Myslíš to, jak v horní části neměli prodlouženo, takže je vidět, jak se lano láme o skálu, tudíž ská
     Re: ryba06.11.2015
jinak odkaz na fotku o které se bavíme:
     Re: ryba06.11.2015
všimni si toho stínu co hází lano na skálu. Není o čem se bavit, natož hádat, tady lano skálu netře
 Re: ryba05.11.2015
Co hůř, občas tu jsou fotky jen krajiny. Myslel jsem, že jsem na lezec.cz a ne krajinomalba.cz XD
 Re: ryba05.11.2015
No a na vic to mago na pisku...hnus...
  Re: ryba05.11.2015
Si vem, ze i v USA lezou s Mg na pisku... Prasata.... Fuuuj.
   Re: ryba05.11.2015
:) koukam, že je tady samej zkušenej pískař.. to je zase úroveň..
    Re: ryba06.11.2015
pekna fotka, zajimava vezicka ani nevim kde....nepochopim jak to muze nekomu vadit, lezeni na rybu j
     Re: ryba06.11.2015
Co si takhle odpovědět sám martas :)

 Bunda05.11.2015
Prosím o radu, jakou vybrat bundu do vyšších hor, 4.000 -5.000 m . chtěl bych něco, co bude dobře fungovat a vydrží, počítám s tím, že bude dražší.
díky za námět.
 Re: Bunda05.11.2015
Izolační? Membránovou? Trochu to specifikuj:)
  Re: Bunda05.11.2015
omlouvám se za neúplné info. Chci membránovou nezateplenou bundu.Pro
 Re: Bunda05.11.2015
Jestli jsi fakt ochoten do toho něco dát, tak tilak (např evolution). nejen že mají dobré zpracování
 Re: Bunda05.11.2015
neco s goracem od zavedenych znacek co ti bude sedet :)
 Re: Bunda06.11.2015
Doporučuju High Point Protector, je dobře zpracovaná, pozáruční servis samozřejmostí, cena oproti Ti

 Těsné lezečky04.11.2015
Ahoj,
Chci se vás zeptat na radu ohledně lezek. Mám jedny cca rok, vel. je tuším 41,5 a já mám nohu 43,5-44.
Vydržím v nich tak 20 minut a pak mě začne tlačit palec, ostatní prsty jsou jakž takž v cajku. Chci se zeptat jestli má cenu pořizov
 Re: Těsné lezečky04.11.2015
Další dotaz na nejvíce odpovědí? :-)
 Re: Těsné lezečky04.11.2015
Daruj, vyhoď, prodej a pořiď ještě menší.. bolest se rozdělí na všechny prsty a máš vyhráno..
 Re: Těsné lezečky04.11.2015
a co lezes za uroven ?
 Re: Těsné lezečky04.11.2015
co holku, máš?
 Re: Těsné lezečky04.11.2015
palec přibrousit a pohoda.
Ale vážně: pokud po 20 minutách, tak na boulder furt dobrý a na vě
 Re: Těsné lezečky05.11.2015
Omotání palce tejpkou nebo vycpání si lezačky, aby tě bota netlačila je hloupost. Nebudeš mít cit. P
 Re: Těsné lezečky05.11.2015
dle toho co píšeš si spíše začátečník. nekupuj si tak těsné lezky. zatím.
tyto nevyhazuj, pou
  Re: Těsné lezečky05.11.2015
No když jsem si je kupoval tak mi byli akorát jenže mi rychle vyrostla noha....
  Re: Těsné lezečky05.11.2015
No když jsem si je kupoval tak mi byli akorát jenže mi rychle vyrostla noha....

 Partner - lezec?04.11.2015
Je váš partner/ka lezec/kyně? Kde jste ho případně potkali? Rád bych holčinu lezkyni, ale momentálně nějak nejsou na skladě....anebo myslíte že je lepší mít partnera nelezce???:D
 Re: Partner - lezec?05.11.2015
jak tu nedavno probehlo... lezci jsou do sebe zahledeni magori a vubec nejhorsi jsou denickari, takz
 Re: Partner - lezec?05.11.2015
ty smiseny partnerstvi nebo manzelstvi, tj chlap se zenskou, nikdy nemuzou dobre dopadnout. Lezec ne
 Re: Partner - lezec?05.11.2015
Nevím, jak je to se životním partnerem, ale kdejaký lezec hledá holku při lezení!!! Abych podotkla,
  Re: Partner - lezec?05.11.2015
A vo tom to je, smíšený manželství je na nic. Nejlepší je sbalit chlapa, ten má pochopení pro blbý k
   Re: Partner - lezec?08.11.2015
Popravdě, já bych brala taky nějakého lezce :)... Jen najít toho správného :)...
    Re: Partner - lezec?08.11.2015
Tak to budem asi ja.
     Re: Partner - lezec?08.11.2015
A uz se zase ritej do nestesti, dalsi smisenej par. Ze si ty lidi nedaj poradit...
 Re: Partner - lezec?06.11.2015
Žena leze. Potkali jsme se na stěně. Jestli mít, nemít partnera lezce, asi záleží jak to který lidi
 Re: Partner - lezec?09.11.2015
Měl jsem pár partnerek se kterýma jsem lezl ale akorát mě s nima přestalo bavit lezení. Aby to fungo

 Nehoda v Jizerkách v neděli02.11.2015
http://www.novinky.cz/ krimi/385068-v-jizerskych-horach-zachranovali-lezkyni -spadla-ze-skalni-steny.html

Nevíte prosím někdo podrobn
 Re: Nehoda v Jizerkách v neděli03.11.2015
to víš, že podrobnosti jsou známé, ale určitě nepatří sem
  Re: Nehoda v Jizerkách v neděli03.11.2015
A co se třeba z chyb ponaučit? :-D
 Re: Nehoda v Jizerkách v neděli03.11.2015
Byl to pád druholezkyně od slaňáku navázané na prostředek lana. V podstatě omyl a momentální zatmění
  Re: Nehoda v Jizerkách v neděli03.11.2015
Přeju brzké uzdravení bez následků, podobná věc se může stát každému...
  Re: Nehoda v Jizerkách v neděli03.11.2015
Díky za jeden z mála smysluplných komentů!
   Re: Nehoda v Jizerkách v neděli04.11.2015
Zase nebuď zbytečně moc přecitlivělý! Nevidím tu žádné výrazně nesmyslné komenty a též mi ta žádost
    Re: Nehoda v Jizerkách v neděli04.11.2015
V Schubertovi je popsano, ze nekdo si pri delani chyby vzpomnel, ze o stejne chybe cetl, takze psat
     Re: Nehoda v Jizerkách v neděli04.11.2015
Smysl psat o chybach rozhodne je. I ja jsem pred par lety jednu takovou udelala, po 15cti letech lez
      Re: Nehoda v Jizerkách v neděli05.11.2015
Ahoj, smysl dělit se o zkušenosti má určitě a jestli nevadí že si trochu zaagituju, tak ideálně vypl
     Re: Nehoda v Jizerkách v neděli05.11.2015
Schubert, ale, byl velmi přecitlivělý!
    Re: Nehoda v Jizerkách v neděli04.11.2015
Ona minimálně jedna odpověď byla zjevně odstraněna..
     Re: Nehoda v Jizerkách v neděli05.11.2015
?

1   ...   321   322   323   324   325   326   327   328   329   330   331   332   333   334   335   336   337   338   339   340   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Grossglockner studlgrat
Ahoj neporadil by někdo jaká je aktuálně podmínka na grossglockner studlgrat..
Děkuji za zpětnou vazbu
21:11:00 08.11.2015
odpovědět 
 Re: Grossglockner studlgrat
http://glockner.viewbito.com/

studlgrat je ten hřeben vlevo. Takže bych řekl, že podmínky parádní. Hřeben bude bez sněhu a jestli vydrží tohle počasí, tak to půjde lézt snad i bez rukavic.
 JendaZBrna21:29:58 08.11.2015
odpovědět 
  Re: Grossglockner studlgrat
děkuji za info Jendo
08:18:21 09.11.2015
odpovědět 
  Re: Grossglockner studlgrat
děkuji za info Jendo
10:03:51 09.11.2015
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi