Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 46.Lukášek 10044 47. 10037 48.Pelikán 10013 Bouldry: 46.Meier 9175 47.Chovanová 9153 48.Ondra 9134 Hory: 25.Moravcová 2460 26.Magič 2438 27.Relovsky 2422
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English stěna v Ova 06.10.2015 Zdravím, nevíte někdo jak to vypadá s novou stěnou v Ostravě?
  Re: stěna v Ova 06.10.2015 Zkus se podíbvat na
Slaňování na repce 06.10.2015 Zdravím, zlehka jsem si čichl k těžší turistice v horách(Studlgrat na Glockner) a měl bych hned dotaz na ostřílené horaly. Lezli jsme ve dvou s třicítkou lanem, což mi přišlo dostačující na lezení nahoru, ale na slaňování strašná pruda. No a tahat se s še
  Re: Slaňování na repce 06.10.2015 přesně tak jak jsi napsal: udrží tě to ale je to děsná pruda. na tohle bych spíš doporučil šedesátku
  Re: Slaňování na repce 06.10.2015 Za stejnou cenu jako reep šňůru dnes koupíš ve zbytkové metráži půlku kolem 9 mm v délce do 29,5 m,
    Re: Slaňování na repce 06.10.2015 Soráč, myslel jsem půlku cca 8mm, ne 9.
  Re: Slaňování na repce 06.10.2015 Překládat půlku se mi v tom dvojko-trojkovém rozchrastu moc nechce, protože si ho tam nechci zničit,
    Re: Slaňování na repce 06.10.2015 no, a to jako lezeš ve 2-3 rozchrastu na třicetimetrové jedničce? tý ti líto není?
mi
  Re: Slaňování na repce 06.10.2015 1) Pořiď si krátké 1/2 lano v malém průřezu(třeba 40m Tendon Master 7.8). Hmotnost u půlky je celkem
  Re: Slaňování na repce 06.10.2015 Slaňování ze Stüdlgratu? GdePropohaSu?
    Re: Slaňování na repce 06.10.2015 přímo na hřebeni ne, ale pak při sestupu z Kleinglockneru jsem si tam všiml slaňovacího kruhu, který
      Re: Slaňování na repce 06.10.2015 Aha. Tak to muselo být psycho :-(
      Re: Slaňování na repce 06.10.2015 Obecně myslím, že není univerzální pravidlo. Každá cesta má svoje. Pokud neplánuješ slaňovat nebo je
      Re: Slaňování na repce 06.10.2015 Na tohle tahám dvojče/půlku 50m, 7,8mm, Při lezení nadvojato, slanit jde 25m. Tupou mačku bych necha
drytool Praha a okolí - kde? 04.10.2015 Zdar. Hledal jsem v diskusi, nicméně neúspěšně. Prosím poraďte nějakou řekněme nejméně nevhodnou oblast na skále v Praze a okolí pro trénink drytoolu, řekněme M4 - M5. Spíš mi jde o etickou stránku věci, čili kde to bude nejmíň vadit. Kde jsou lehký oblas
  Re: drytool Praha a okolí - kde? 05.10.2015 Tradičně se leze se zbraněni v Řeži.
    Re: drytool Praha a okolí - kde? 05.10.2015 Tak to je lež, Turku. Jen pičus může tohle napsat. S drytoolem jeďte do Mammuta
      Re: drytool Praha a okolí - kde? 05.10.2015 Byls někdy v Řeži? Nepřijde mi to úplně jako sportovky.
A byls někdy v Mammutu? Jestli je tam
      Re: drytool Praha a okolí - kde? 05.10.2015 Milý Pičusi,
1) V Řeži se s cepíny a mačkami lezlo dávno před tím, než jsi se narodil
        Re: drytool Praha a okolí - kde? 05.10.2015 Kubo, nejde opravdu souhlasit s mnoha věcmi, co píšeš. Pokud bys lezl aspoň sedmy, tak by Tě nikdy n
          Re: drytool Praha a okolí - kde? 05.10.2015 tradičně se leze s cepy ledaskde. někde dokonce dodnes. ale málokdo je takovej zuřivej blázen, aby s
          Milý Pičusi, zase plkáš 05.10.2015 1) S mýma sedmama už je s největší pravděpodobností konec.
2) V Řeži jsem se zbraněmi nikdy
            Re: Milý Pičusi, zase plkáš 05.10.2015 V Rezi se s cepinama obvykle neleze, koukam na rezske skaly z okna kazdej den. Vim sice o smrtaku
              Re: Milý Pičusi, zase plkáš 05.10.2015 a můžeš prozradit kolik těch drytoolovejch cest v tom mamutu je?
            Re: Milý Pičusi, zase plkáš 05.10.2015 Milý Pičusy č. 2,
v Řeži se naštěstí se zbraněma moc neleze, téměř vůbec. A kdyby se tam něj
              Re: Milý Pičusi, zase plkáš 05.10.2015 ono je sportovní lezení a sportovní lezení. klasické pojetí je lezení jako sport, tam patří i trad a
                Re: Milý Pičusi, zase plkáš 05.10.2015 No lézt čtyřky s cepínama sice v pohodě je, ale né sólovat. A teď si představ, že na Eigeru lezeš še
                  blbost 06.10.2015 hmm, jenže
1) chce "trenovat" prave ty drajtulove ctyrky, takze
2) n
                    Re: blbost 06.10.2015 Chapes ty vubec princip treninku? ;)
                      Re: blbost 06.10.2015 Přidám se, ať se na motyky u Prahy vybodne a najde si zkušenějšího parťáka co mu ukáže hory.
                        Re: blbost 06.10.2015 Pánové, byli jste taky někdy na horách? Dle vašich teorií vás tipuju na instantní absolventy týdenní
                          Re: blbost 07.10.2015 ten honza, který vznesl ten blbý dotaz na začátku? Protože právě toho bych tipoval na metodika z kom
                            Re: blbost 08.10.2015 A ty jseš zase překližkář-rybář s eloxovaným kyblíkem a v rejoickách (a teď se tuž!).
        Re: drytool Praha a okolí - kde? 05.10.2015 KT opet plka do vsecho...od toho bzuka co se jen rad posloucha, si nenech radit. Videt nekoho v Rezi
  Re: drytool Praha a okolí - kde? 05.10.2015 Vážně jsem se zamyslil nad tím dotazem. Bude z tebe jednou velký horolezec nepochybně, myslím.
    Re: drytool Praha a okolí - kde? 05.10.2015 Dva posty rada, zbytek flejm, oftopik a blbý kecy o udržení lišty. Někdo neudží lištu, jinej zas neu
      Re: drytool Praha a okolí - kde? 05.10.2015 Mno já bych to viděl taky jako flame, ale ne jako of topic. Když někde slyším, že někdo chce jít s c
        Re: drytool Praha a okolí - kde? 05.10.2015 Díky za konstruktivní doporučení a kritiku. Drajtůl považuju za trénink na hory, žádný démony (který
          Re: drytool Praha a okolí - kde? 06.10.2015 Šárku bych nezkoušel - to je rezervace. Když už, tak Kozí hřbety, spodní bariéra - ta je mimo rezerv
            Re: drytool Praha a okolí - kde? 06.10.2015 P.S.2 K snídani jsem měl rohlík s třenou nivou a nejspíš mě taková snídaně čeká i zítra.
            Re: drytool Praha a okolí - kde? 06.10.2015 abych byl trošku konstruktivní - koukal bych se podél vltavy okolo štěchovic, a počkal bych si na zi
              Re: drytool Praha a okolí - kde? 06.10.2015 Okolo Štěchovic nic moc. Na pravém břehu je to vyloženě měkká skála a ani mráz to nespraví. Ale jest
            Re: drytool Praha a okolí - kde? 06.10.2015 Díky, za poznámku, tak šárka asi není vhodná a zídky u vltavy mi přijdou jako super typ už jen kvůli
              Re: drytool Praha a okolí - kde? 06.10.2015 Takhle to tam vypadá (byla to show v rámci jednoho veletrhu, takže si odmysli muziku, komentář a lid
              Re: drytool Praha a okolí - kde? 06.10.2015 Drajtůl není divnej. Jak se má skalkařina k lezení skalních obtíží v letních horách, tak se má drajt
            Re: drytool Praha a okolí - kde? 06.10.2015 Chyba, Kozí hřbety jsou přírodní rezervace viz mapa. Jen Holý vrch je mimo. U Třebáně se to drolí. I
          Re: drytool Praha a okolí - kde? 06.10.2015 konstruktivní kritika a rada:
na drajtulove ctyrky na skalkach u Prahy se vybodni, bu
            Re: drytool Praha a okolí - kde? 06.10.2015 muzes prozradit kterou petku a v jakejch podminkach?
              Re: drytool Praha a okolí - kde? 06.10.2015 To by me taky zajimalo. Diky predem!
                Re: drytool Praha a okolí - kde? 06.10.2015 cez knihu
                  Re: drytool Praha a okolí - kde? 06.10.2015 2 dny predtim snezilo, ted pres den kolem nuly, takze shora kapalo, nastupovy koutek snih plus na vy
                    Re: drytool Praha a okolí - kde? 06.10.2015 Tahle cesta je docela plezir. Tezka mista skora zadna a petkoveho lezeni tam take moc neni. To asi p
                      Re: drytool Praha a okolí - kde? 07.10.2015 trenovat jo, ale neničit. asi nejlepší rada byly ty na náplavce u vltavy. jen bych mě zajímalo, za j
                        Re: drytool Praha a okolí - kde? 07.10.2015 definuj ničení. Myslim, že cesta vyleštěná od lezeček do zrcadla je zničená. Když ti jí občas někdo
                  Re: drytool Praha a okolí - kde? 08.10.2015 A sla to v bruslich nebo mackach? Knihu v zime odhaduju spis na drytool nez mix...(?)
Vajoletky 03.10.2015 Mam rychlej dotaz, dneska jedem lizt na vajoletky a mel sem dlouhou lezeckou pauzu, muzete me doporucit lehkou 4 az 5tku dobre vodjistitelnou .. Diky ;)
  Re: Vajoletky 03.10.2015 Zdar, no napadá mě jedině jižní kout na malou vajoletku, kterej má kruh. Do kominu na velkou šel tuš
  Re: Vajoletky 03.10.2015 Lahůdkový kout IV, sice bez kruhu, ale do kouta se dá narvat celkem slušnej uzel a v převisu jsou ho
Lezečky pro řecké chodidlo 03.10.2015 Hledám radu od těch, co také mají prst vedle palce delší jak palec, v mém případě to je o 4mm. Jaké lezečky používáte? Rád bych opustil Triop Waltz a přezul na něco onačejšího, ale zatím jsem nenašel v kategorii pro pokročilejší a pokročilé boty, které by
  Re: Lezečky pro řecké chodidlo 03.10.2015 Pro atypicky široká chodidla a řecký typ prstů dělá Ocún lezečky Ozone Plus, což je celkem šikovná b
    Re: Lezečky pro řecké chodidlo 05.10.2015 zrovna u tech ozonu zalezi hlavne na sirce nohy. ja mam taky delsi ukazovacek a v ozonech mi lita no
  Re: Lezečky pro řecké chodidlo 07.10.2015 Ten prst si bude muset zvyknout asi...
Ze sportovněji laděných lezeček bych doporučil LS Test
  Re: Lezečky pro řecké chodidlo 07.10.2015 Tenhle (pa)tvar hnáty mám taky a nejlíp sedí asi 5.10, konkrétně anasazsky.
Časopis 02.10.2015 Dobrý den,
poraďte mi prosím, chtěla bych manželovi koupit předplatné časopisu a nemůžu se rozhodnout jestli Montana nebo Lidé a hory.
Moc děkuji
  Re: Časopis 02.10.2015 Pro horolezce Montanu, pro vysokohorského turistu a ferátistu Lidé a hory.
    Re: Časopis 02.10.2015 Montana ještě žije a vychází? tu jsem papírovou neviděl několik let. a ostatně, lidé a hory bych pap
      Re: Časopis 02.10.2015 V trafikách moc ne, ale pravidelně mi oboje chodí do schránky. Takže tam v té zatáčce po cestě na Ví
      Re: Časopis 02.10.2015 Manžel má právě doma, pár čísel od obou časopisů, tak jsem se nemohla rozhodnout...
    Re: Časopis 02.10.2015 Moc děkuji, takže Lidé a hory :-)
    Re: Časopis 02.10.2015 *Jsem se nepodepsala, omlouvám se. Díky
      Re: Časopis 02.10.2015 Žádný stres, ve zdejším diskusním fóru se podpisy moc nenosí.
jak s tím pryč? 02.10.2015 ahoj, vzdy, kdyz zapnu lezce, mi vyskoci na obrazovce sdeleni "Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zabezpečit lepší služby." Zabírá to asi desetinu obrazovky a chce to po mně odkliknout "rozumím&quo
  Re: jak s tím pryč? 02.10.2015 po změně vyhledávače z i.expl na google chrome mám lištu už jen jako malý pruh vespod. neodklikávam.
  Re: jak s tím pryč? 02.10.2015 Moc snadné odstranění nebude - musíš přinutit Evropskou komisi, aby neotravovala firmu Google.
    Re: jak s tím pryč? 02.10.2015 Není pro evropskou legislativu ta povinnost nad rámec zákonů oproti USA?
      Re: jak s tím pryč? 02.10.2015 To nevím. Ale vím, že všem vydavatelům, kteří využívají uvnitř ve svých systémech něco z Googlu (nap
    Re: jak s tím pryč? 02.10.2015 naopak bych od evropské komise chtěl, aby tlačili na google, aby se mi v počítači nehrabala vůbec. V
      Re: jak s tím pryč? 02.10.2015 Na druhou stranu ti nic nebrání v blokování reklam, cookies a různých skritpů a URL, případě používa
  Re: jak s tím pryč? 02.10.2015 Samozřejmě, velmi jednoduše zablokuj v AdBlocku ten debilní skript, a je to pryč. Otázka pár sekund.
    Re: jak s tím pryč? 02.10.2015 Ještě edit:
Na Lezci je to url
      Re: jak s tím pryč? 02.10.2015 ok, ale ptal jsem se jak?
        Re: jak s tím pryč? 02.10.2015 Nevím, jaký máš výchozí stav - pokud nemáš AdBlock, tak ho nainstaluj, bez něj se stejně nejde na we
          Re: jak s tím pryč? 02.10.2015 Ono to má i druhou stránku. Provoz webových stránek se platí z provize z reklam. Když si je lidi zab
            Re: jak s tím pryč? 02.10.2015 Čtenáři na to nedplatí. Naopak, mohou na tom dost vydělat. Stačí si namáhat hlavu a vymyslet jiný zp
              Re: jak s tím pryč? 02.10.2015 V obecné rovině je problém, pokud je jakékoliv médium přímo spojené s prodejem (výrobků, služeb, ide
                Re: jak s tím pryč? 02.10.2015 Ano, jsou důležité, ale pouze pro toho, kdo je zobrazuje. Já už banner neviděl několik let a vůbec m
                Re: jak s tím pryč? 02.10.2015 O neprimem napojeni pomoci reklamy by se dalo dlouze polemizovat. Reklama se totiz da docela snadno
            Re: jak s tím pryč? 02.10.2015 ono pokud web řeší finance další a další vtíravou reklamou, místo toho aby přilákala více čtenářů, t
            Re: jak s tím pryč? 02.10.2015 Ona i prace s reklamou se musi umet.. Zajimave, jak dnes vsichni vsechno svadeji na komunitu, ktera
  Re: jak s tím pryč? 02.10.2015 není to spíš dotaz na pc-help.cz a podobné poradny?
Kaitersberg 01.10.2015 Ahoj, neměli byste někdo k dispozici novějšího průvodce po Kaitersbergu? Jeli jsme tam s perfektním průvodcem z Lezce, ale lezli jsme podle všeho úúúplně jinde. Našli jsme skalku s maličkou destičkou s nápisem Mojito a malovaným nápisem na skále Pfürt di
  Re: Kaitersberg 02.10.2015 Možná je to ono. V tištěné knize je výslovně jedna část záměrně vynechaná, aby si jí skuteční zájemc
    Re: Kaitersberg 03.10.2015 Díky za info - jen pro upřesnění - hovoříš-li o tištěném průvodci, jedná se o průvodce Ostbayern?
      Re: Kaitersberg 04.10.2015 Jo je to ten průvodce. Sektoru tam říkají PFZ. Je to moc pěkný sektor s cestami kolem 7, ale nějak s
        Re: Kaitersberg 06.10.2015 Díky za upřesnění - je pravda, že podle mapky je ten námi nalezený sektor více v pravém dolním rohu.
          Re: Kaitersberg 06.10.2015 Ahoj. Právě jem u zdroje v Německu. Takže KeifrBaaM je název sektoru a v novém průvodci tento sektor
            Re: Kaitersberg 13.10.2015 Též díky za info. Takže si to prostě tak nějak ohodnotíme a máme to. Zážitek byl pěkný, cesty jakbys
vysilacky 01.10.2015 Ahoj, muzete nekdo doporucit spolehlive vysilacky do hor za rozumnou cenu? Uz dost lezeme vicedelky a rvat na sebe neni idealni. Diky vsem predem za radu.
  Re: vysilacky 01.10.2015 Zdar, myslím že moc spolehlivý vysílačky potřeba nejsou. Spíš laciný, páč čas od času nějaká spadne
  Re: vysilacky 01.10.2015 Jedna zadarmo: zkuste signalizaci pomocí lana. 1 zatáhnutí povol, 2 dober, 3 štand + 3 + 3 na potvrz
    Re: vysilacky 01.10.2015 tuhle signalizaci znam a pouzivam, ale ja se rozhodl koupit jeste vysilacky a tak se ptam, tech, kte
    Re: vysilacky - dobrá rada drahá 01.10.2015 a pak máš na tvrdlého spolulezce, který na 3x3 zatahání stejně nezareaguje, půl hodiny se nic neděje
      Re: vysilacky - dobrá rada drahá 01.10.2015 ... a co tak dobrat u dvojek první jedno lano a to je signál, že je třeba se připravit a pomalu ruši
    Re: vysilacky 02.10.2015 Moc bych na tuhle signalizaci nespolehal. Asi kazdy, kdo aspon trochu casteji leze na horach, zazil
  Re: vysilacky 01.10.2015 No, kdyz jsem zacal lezt v horach, tak jsme s nejakyma vysilackama taky blbli. Fakt je, ze vzhledem
    Re: vysilacky 02.10.2015 Jestli se bavime o horach, tak se dost casto neslysite. A s tim automatismem opatrne.. Zacne tahat l
  Re: vysilacky 01.10.2015 Vysilacky pouzivam obycejne sencor se sluchatky a je to super krasne se slysis i pri vichrici, jen s
  Re: vysilacky 01.10.2015 Jen pro všechny kritiky - když jsou odlezy 30-40 metrů v komplikovaném terénu bez příméviditelnosti
    Re: vysilacky 01.10.2015 Pak nebude problém v komunikaci ale v tom že málo prodlužuješ....
    Re: vysilacky 02.10.2015 Za 30 let lezení v horách jsem neměl ani jednou potřebu vysílačky a to jsem lezl už ledacos i výše p
      Řvaní ve skalách 02.10.2015 Já nepsal, že vysílačka má být jediný komunikační prostředek. Ale psal jsem, že pokud se třeba na ví
        Re: Řvaní ve skalách 02.10.2015 Stačí, nepřijdou mi ty komentáře útočné, spíš konstruktivní. Jinak před týdnem si borci u nás asi zk
        Re: Řvaní ve skalách 02.10.2015 se závěrem absolutní souhlas, řvaní je protivné a obtěžující pro okolí a je mi ukrutně nepříjemné mu
    Re: vysilacky 02.10.2015 No pokud taháš za lano jak chceš a konec se ani nehne, tak to zároveň vylučuje, že jsi na takový mís
      Re: vysilacky 02.10.2015 To je sice pravda, ale vzhledem k pružnosti lana je sice možné jeho popotažení, ale už nakonec nemus
        Re: vysilacky 02.10.2015 Tahání třikrát za lano je nespolehlivý. Naprosto spolehlivý jsou ale jinak dlouhý dvojčata.
          Re: vysilacky 02.10.2015 Souhlas. Mam pocit, ze vetsina prispevovatelu tu zprostredkova sve zkusenosti ze sportovnich vicedel
        Re: vysilacky 02.10.2015 Fakt málo prodlužuješ ....
          Re: vysilacky 02.10.2015 Fakt malo lezes ;)
            Re: vysilacky 05.10.2015 To každopádně ... ale prodlužuju dost :-D
      Re: vysilacky 02.10.2015 no, vysílačky... asi jsou situace, když je to fajn. když dojde na záchrannou akci, kór když přijde t
        Re: vysilacky 02.10.2015 No já s těma vysílačkama nevím. Když mě jako druholezce začne tahat lano nahoru, tak stejně nemám ji
          Re: vysilacky 02.10.2015 Hlášení konce lana. Prvolezec může např. radit méně zkušenému druholezci, kudy lézt v případě, že la
  Re: vysilacky 02.10.2015 Koukám, opět podnětné komenty moudrých neomylných a zkušených horolezců, no nic... Používáme vysílač
    Re: vysilacky 03.10.2015 Ahoj, taky máme Motoroly a dobrý.
  Re: vysilacky 04.10.2015 Taky mam Motoroly, konkrétně tlkr T7 a na dorozumívání ve vícedélkách je už nepoužívám. Tak jen pár
Selvaggio Blu průvodce 30.09.2015 Ahoj, nemáte někdo na prodej nebo půjčení průvodce na Selvaggio Blu na Sardinii, případně nevíte kde by se dal v ČR pořídit? Díky
1
...
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: