Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231466 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Hrazda29.08.2015
Ahoj - hledam googlim a ne a ne najit takovou tu zavesnou hrazdu zhruba kapkoviteho prurezu co ma moznost po stranach ji povolit aby se i protacela a nebo si ji natocit a utahnout v urcite pozici. Bylo to ze stejneho materialu jako poluretanove chyty. Tus
 Re: Hrazda30.08.2015
Myslíš nejspíš tu, co jsem viděl na Padání 2013 od Lapisu:

  Re: Hrazda31.08.2015
To je vono - diiik. To budou decka cucet :-) pac u nas byla pout a soutez na hrazde o tiskara - 2 mi
   Re: Hrazda04.09.2015
Myslim že na to ale nepotřebujete cvičit právě na takový hrazdě... Stačí viset na obyčejný a k tomu
   Re: Hrazda04.09.2015
Lze zakázkově sehnat i na amuerte.cz.

 Lano29.08.2015
Které lano od Beal je lepší? S úpravou nebo bez.
 Re: Lano29.08.2015
Tendon
 Re: Lano29.08.2015
Nemel jsem moc lan od Bealu ale dabel je celkem fajne - zalezi co od toho cekas .. Chtel bych testno
  Re: Lano30.08.2015
Diablo mívalo problém s opletem, nevim jak na tom je tedko.
Úprava zvišuje životnost, za mě t

 Černá skála u Řevnic29.08.2015
Ahoj, nevíte, proč je pod Černou skálou modrá páska Vstup zakázán? Nějaká nehoda? Vím, že se to nahoře hodně láme. Tak třeba velkej výlom?
 Re: Černá skála u Řevnic29.08.2015
Spadlo tam kus skály, velký kus, dole je to vidět. Za rohem už je to bez pásky..
 Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Po letošním suchu a nedávné průtrži ujel zbytek převisu v pravé části Jižní stěny a rozdrobil se pod
  Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Jako milovnik detailu. Spadly tedy kusy skaly, ve kterych byla osazena fixni jisteni?
   Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Přesně takovou otázku jsem chtěl položit i já. :-)
    Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Ver jedne veci - kdyby to bylo jasne tak se neptam. Jasne by to bylo kdybys napsal - na cerne skale
     Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Tvůj názor nemusí sdílet ostatní jako světopravdu.
      Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Ale on svuj nazor nehlasa jako svetopravdy, narozdil od tebe..
       Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Nikoliv, já si to od pana doktora rád přečtu, ale názory máme jiné a je to v pořádku.
   Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
To bylo z mé odpovědi dost zřejmé, konkrétně 1 bh na stěnce v okraji původního převisu, který se obl
    Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
No, moc jasne to nebylo. Kazdopadne takovehle selhani (nezkusenost?) pri vytyceni linie a umisteni j
     Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Pro konkrétní jištění to byl dobrý flek, ale upadla část skály napříč linií cesty. Výběr kudy lezeme
      Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Proboha... Pro jisteni to fakt dobry flek nebyl, jak se ukazalo. Vetsinou se leze v blizkosti osazen
       Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Pádem by jsi to jištění nevytrhnul.
        Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Mluvis vazne nebo je to jen z rozruseni? Predstav si treba scenar. Dest, ne takovy jako byl pricinou
         Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
A ona kýžená konstrukce je zde. Nepoplácávám se po rameni a ty věci si uvědomuju. Stejně jako i to,
          Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Tyhle "kyzene konstrukce" maji predchazet cinum.. Kyzena konstrukce je mimojine i to, ze h
           Re: Černá skála u Řevnic08.09.2015
ty musíš mít v hlavě místo mozku sádlo. ale zapamatuj si aspon tohle: lezení je životu nebezpečná či
            Re: Černá skála u Řevnic08.09.2015
No teď jsi to rozlouskl :). Vždy zajímavé vidět topologii lidí, kteří ostatní označují za blbce. Vět
   Milovník detailu01.09.2015
Hnusí se mi to a omlouvám se dotyčným, ale aktuálně jeden detail z mnohých, zde cesta 103674. J.Klad
    Re: Milovník detailu01.09.2015
Nerozumim na jakou cestu odkazujes, jde-li o nejaky muj predesly komentar k jine ceste (predpokladam
     Re: Milovník detailu01.09.2015
Jo pán detailista si najednou neumí poradit s vyhledáváním? Je to cesta v databázi na Lezci s číslem
      Re: Milovník detailu01.09.2015
Organizaci databaze cest lezce.cz nechci resit, je to nesouvisejici, ano az ted jsem si vsimnul, ze
       Re: Milovník detailu01.09.2015
Podle Tvé analogie by to mělo být obdobné, někdo špatně umístil jištění do skály. A opakuji, v Čechá
        Re: Milovník detailu01.09.2015
Martane, na cestu, kterou odkazujes nemam a nechci v souvislosti s touhle debatou mit nazor, protoz
         Re: Milovník detailu01.09.2015
Krásně si mu ukázal charakter Kládo.
          Re: Milovník detailu02.09.2015
nerozumim, kde je neco o charakteru, ktery bych ukazoval. Nereagovat na mimobezne a mlzici argumenty
           Re: Milovník detailu02.09.2015
zakladni tema je ze tady pranyrujes martana za asistence nejakej dalsich hejtru... a pritom je to ta
            Re: Milovník detailu02.09.2015
Vyjadreni nazoru je podle tebe pranyrovani? ...
             Re: Milovník detailu03.09.2015
zalezi... v tomhle pripade ano
  Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
A předpokládám, že se při tom pádu nikomu nic nestalo a že to nikdo neurval, že to spadlo samo, jina
   Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Je mi jasný, že je na tom nechaný hodně práce, ale možná bude lepší odložit ego a zavřít to tam. Fak
    Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Souhlasim, jestli se celá jižní stěna tak sype, že samovolně odpadávaj bloky s jištěním, přišlo by m
    Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Zavřít je možná trochu radikální řešení - ono vzato do důsledku tím že odpadl lokr, tak se terén tro
     Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Debata o identickych tematech tady byla hned jak bylo "objeveni" cerne skaly predstaveno.
      Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
a tolik teorie...
       Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Hmmm, klasicka stale se opakujici hlaska... Jsem zvedav, co by se muselo stat, aby to u tehle skupin
       Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Nerozumim Tve logice, je to z Tve strany asertivita, pokus o humor, nebo jen ... Jeste jednou, pod s
        Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Na Rovišti to taky na jaře padá a nikdo neradí, aby se oblast zavřela. A co už by se muselo dělat se
         Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Kde presne se to na Rovisti sype tak jako na Cerne Skale? A kde se tam urval blok v ceste i s jisten
          Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Emanovy zahrádky vpravo např. jsem zažil slušnou lavinu. Naštěstí to odnes jen rozbitej mobil a otře
           Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Urval se tam cely obrovsky blok i s jistenim? To asi ne.. Proti Cerne skale pada na Rovisti z jara j
            Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Na Rovišti, toho padá každoročně celkem dost. Ostatní stěny oblasti na Vltavě jsou ještě labilnější.
             Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
No tu mam spis pocit, ze presvedceni o tom, ze rozumi statice maji jen autori cest.. I kdyz tu tedy
              Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Tuším, že v Srbsku upadlo pár bloků i s jištěníma. A asi i v budoucnu upadne a zcela jistě to nebud
               Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
To Antiklada a Steve,

tangencialni komentare.

Jak pisu vyse debata nen
                Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
tak na kozelce vypad dokonce slanak a s lezkyni.... a je to min jak dvacet let...

ne
                 Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Pana Kladu neznam, ale rekl bych, ze mu jde o to, aby slanak i s lezkyni uz nespadl..
Typ obh
                  Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
to neni o tom kradu pac kradou jiny.... pletes si pojmy... jde o to ze i kdyz to muze byt betonovy,
                  Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Snad všem nám jde o to, aby s nikým nic nespadlo. Bláhové by bylo myslet, že si nebereme ponaučení v
                   Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Martane, pockal jsem den v ocekavani, ze se treba ve svych reakcich vratis k puvodnimu problemu - sp
                    Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
S tím shrnutím a apelem na obezřetnost ve skalách souhlasím. Jen prosím pokračuj v obdobném tempu u
              naštěstí ojediněle, ale padají01.09.2015
Mimo jiné například sanační firma očistila stěnu v Hlubočepích, kde by také kusy odpadly. Počty zbyl
               Re: naštěstí ojediněle, ale padají01.09.2015
No nektere cesty v Hlubocich, stejne jako naproti v Braniku, jsou des a dle meho nazoru nikdy nemely
               Re: naštěstí ojediněle, ale padají01.09.2015
Srbsko+Svaty Jan a Roviste - priklady spadlych bloku s jistenim mimo Tomaskuv lom jsou?
                Re: naštěstí ojediněle, ale padají01.09.2015
co si vzpomínám tak v alkazaru se dole pod stěnou válíval takovej macek se spárkou a v té spárce sko
                 Re: naštěstí ojediněle, ale padají01.09.2015
jo a nedávno prošuměla zpráva o nehodě na lužickém špicbergu. tam vypadl blok se slaňákem tuším.
                  Re: naštěstí ojediněle, ale padají01.09.2015
Konkrétně vypadl blok se slaňákem včetně slaňujícího (smrťák).
                  Re: naštěstí ojediněle, ale padají01.09.2015
Letos upad blok s jištěním i lezcem na Vysoké skále u Štěpánova. Pamatuju si, že tak před 10? lety u
                Re: naštěstí ojediněle, ale padají01.09.2015
J.Klado: Ten detail je, že jsem to psal níže pod jiný příspěvek, aby se to netýkalo jen Tebou vyjmen
                 Re: naštěstí ojediněle, ale padají01.09.2015
Čili někdo, možná Tvůj oblíbenec J. Sulke (a někteří lezci co vím, Tě podezřívají, že jsi jím sám) o
                  Re: naštěstí ojediněle, ale padají01.09.2015
Jsem za, mit nekde (stranky CHS) zaveseny seznam prvovystupcu, v jejichz cestach se to timto zpusobe
                   Re: naštěstí ojediněle, ale padají01.09.2015
Patřilo to k základnímu vzdělání zvláště na pískovcích i ve skalách, čepovalo se to v hospodách.
                  Re: naštěstí ojediněle, ale padají01.09.2015
Martane, Srbsko+Svaty Jan a Roviste, prosim o priklady zhroucenych kamennych bloku s osazenymi fixni
                   Re: naštěstí ojediněle, ale padají01.09.2015
slanak i s lezkyni vzdusna hrana...
                    Re: naštěstí ojediněle, ale padají01.09.2015
Doufejme tedy, ze autor vzdusne hrany z toho vyvodil nejake dusledky. A taky doufejme, ze si nerekl,
                     Re: naštěstí ojediněle, ale padají02.09.2015
vymlatil vsechno co do ty doby osadil a dal se na free sola a bouldering...
                    Re: naštěstí ojediněle, ale padají02.09.2015
Jsem nevěděl, že Jarda byl tenkrát ženská. No, nebyl by první přeoperovaný kozelník :-D
       Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
A teď trochu praxe: Když jsem lezl Dunivýho hroma, říkal jsem si, že to jsou docela sračky a že to a
        Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Debata neni o padajicich kamenech, debata je lokrech, do kterych je navrtany jisteni. V janu krome p
         Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
To si můžeš dohledat zde:
(smaž 3 mezery)
          Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Zajimave, pak bych tak nejak cekal, ze se ke spoluautorstvi prihlasi sam misto poznamek o teorii a s
           Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Jištění jsem osadil já, kámen byl pevný, člověk by ten převis neshodil. Skály padají, v trávě se lez
            Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Tak se do toho Martana porad tak nenavazejte. Kdo by cekal, ze bude prset. Navic svym zkusenym okem
             Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Prší poměrně často, i když letos jsou klimatické podmínky nejen v Čechách poněkud specifické, takže
              Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
S tebou jen tak nekdo nepohne, co? Mas sve presvedceni a pres to nejede vlak. Tvoji jistotu v sebe s
               Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Hele, bloky i s jištěním občas upadnou všude na světě. Naposledy byla taková aféra na Siclii v oblas
                Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Na Sicilii afera, ktera se donese az do Cech. U nas kdyz se o tom diskutuje, tak zalezitost psychous
                Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Ja mu dekovat nechci. Ja bych byl mnohem radeji, kdyby nic nedelal.. Hodne lidi ma v sobe spetku sou
                 Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
pokud u toho byla poznamka Lamave... tak do toho nelezte kdyz nechcete ;)
                Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Nemusíš chodit na sicílii.
Oderwitzer Spitzberg, 7 km od našich hranic, cca 2 roky zpátky - u
                 Re: Černá skála u Řevnic03.09.2015
To jen demonstruje, jaci jsou lezci a udernici skal ...
             Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Množstvím práce se neobhajuji a rozhodně nejsem jediný. Pouze říkám, že špatných věcí ve skalách je
              Výtejme v Absurdistánu01.09.2015
Podle informací, které zde proběhli (teď i minule v článku) by se dalo říct, že oblast nebyla vytvoř
               Re: Výtejme v Absurdistánu01.09.2015
Mimo mísu úsudek "dle diskuse" i argumentace. Věcně: Po vlastním lezitelné jen celkem cca 2 směry a
                Re: Výtejme v Absurdistánu01.09.2015
Jsou navstevovany. Jak by taky ne, vzhledem k nedostatku terenu v nasich koncinach. Ale pravdou taky
             Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
neda mi neodpovedel na tu otazku: kde jsou mimo CR sportovky v trave. Sportovky moc nemusim, tak je
              Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Vsechno co jmenujes jsou oblasti, ktery svym rozsahem mnohonasobne prevysuji ty nase kvaky. Vzhledem
               Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
na velikosti nezáleží
                Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Never sve zene!
Ono kdyz si to pak prevedes na relativni pocty, tak docela jo.. Kdyz mas v o
               Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
rozhodně nejsem fanoušek Srbárny, ale troufnu si říct, že drtivá většina Frankenjury nedosahuje srbs
              Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Sportovky v trávě jsou např. na Plombergsteinu. Je to kompaktní položená plotna, ve které jsou madla
               Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
V obou jmnovanych (nejde primo o sportovky) je skala o dost cistejsi a jisteni o dost stabilnejsi ne
         Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Jaký databáze jsou problematicky přístupný? Akorát je tu o jednu navíc, oproti loňsku.
Napřík
        Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
O strach postaráno byla vždycky stejná lámačka jako dnes, akorát tam místo dnešních borháků byly sko
         Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Neví, kdys to lezl naposled, já vloni a žádná lámačka o které by stálo za to se zmínit tam nebyla. T
          Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Poprvé někdy těsně po revoluci, naposledy letos těsně před Vánoci.
         Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
O strach postaráno letos nebyla lámavá, teď je to pěkná rozlezovka, ale už to moc nesedí k názvu. Ka
       Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Lezl jsem to před cca 2 měsíci a do závěrečných evidentních sraček (s jištěním) jsem se musel dost d
        Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Horolezectví prozozuje každý na svou zodpovědnost a musí používat svůj rozum. Nemusíš každou cestu d
         Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Právě proto, že mám rozum, do takové cesty vůbec nevlezu.
         Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Asi vetsina lidi co si jde zalezt lehci vyjistene cesty nemusi mit zrovna zkusenosti na rozdavani a
          Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
To je ale zásadní chyba. Asi by se na vstupu ke každé skále zdůzaznit upozornění, že je tam každý na
        Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
To že Marťan vrtá cesty do trávy, volnejch šutrů už tady upozorňovalo víc lidí. V Solvaykách se měsí
         Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Přečti si to ještě jednou po sobě a zjisti si nejdřív informace, než začneš kydat špínu ty hrdino.
          Re: Černá skála u Řevnic31.08.2015
Nevim kde je Zubak, ale s tema Solvaykama ma pisatel pravdu, kamarad (mozna je to pisatel, nevim, ne
           Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Na Zubáku projel lezci konec lana při slanění. Tak s tím asi Marťan moc společnýho nemá. Nehledě na
           Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Odpověděl jsem dost konkrétně na otázku kde a proč je zákaz vstupu a co upadlo.
 Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Ahoj všichni, zdravím znesvářené tábory. V tom dusnu se nedá spát, tak pár vět k tématu.
  Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Do Tomáškárny mě nikdo nedostane ani párem volů a Obyčejné lidi a Mobilis in mobilní také neleží, n
   Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
neleží = nelezu, debilní texťák v mobilu...
  Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Do skaly nikdo nevidi, ale zkuseny a znaly clovek alespon odhadne a muze se pokusit minimalizovat ri
   Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Konstruktivně: Lezeme na hodně skalách, nebo se pohybujeme pod nimi, kde jsou nějaké části na spadnu
 Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
ehm, troška geotechniky: skálu nespláchne déšť. skála (ve smyslu že odpadne kus cesty) padá obecně z
  Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Pevný jako skála, pěkná slovní hříčka.
Kamenná suť se pod skálama asi bere kde ?

 Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Když si dám dohromady vše co sem si tady přečetl, tak mi je z toho tak nějak mdlo. Je spousta skal k
  Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Pro mne osobně existuje obrovský rozdíl mezi vylezením prvovýstupu a "vytvářením" cest a o
  Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Jak uz nazev cesty napovida, mozna to prislo divne i samotnym autorum :). Stejne tak, kdyz sis cetl
   Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Vezměte případ Jestřebické Perly...totální rozpad věže na prach. Cesty ze 70-tých let a například i
    Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Prosím Tě, přečti si ty příklady, které dáváš, protože to právě dokazuje, že mimozemskej (to se mi f
     Veselá historka z natáčení01.09.2015
:-D :-D Kladno, to je to město, Kladno, to je ten hit. Přidám něco z doslechu. Doufám že to budu cit
      Re: Veselá historka z natáčení02.09.2015
O Srbsku se toho taky napovídá... :-) viz
       Re: Veselá historka z natáčení02.09.2015
Znam dost lezcu co maji maximum kolem 5 - 6 a z cest Martana teda nadseni nejsou, spis naopak. Dost
        Re: Veselá historka z natáčení02.09.2015
No ono si taky plno lidí, kteří začínají na překližce svoje první skály moc neužije. Dost často si t
         Re: Veselá historka z natáčení02.09.2015
samozřejmě sobotní odpoledne.. blbej texťák v hlavě :-)
          Re: Veselá historka z natáčení02.09.2015
Lojzovka, u Středokluk je opravdu jen nízká minioblástka u dálnice, byly to začátky. Jako i jinde v
      Re: Veselá historka z natáčení02.09.2015
Omlouvám se ale Bídu nepotěším. Jmenovaný lezec se pohybuje na velmi vysoké úrovni a srovnávat Akáto
       Re: Veselá historka z natáčení02.09.2015
Jsem fakt zklamanej, že zrovna v tomhle lomu jseš jen takový přicmrndávač. Nic to nemění na tom, že
        Re: Veselá historka z natáčení02.09.2015
S tou lopatou souhlasím, je by měl pracovat spíš pod dohledem zkušeného ošetřovatele.
Proč ta
         Re: Veselá historka z natáčení03.09.2015
caka az to posles a podepises.. :) PETICI! PETICI!
         Re: Veselá historka z natáčení03.09.2015
Je problém se podepsat, když máš ve svých příspěvcích tak zaručené informace o tom Mimozemšťanovi a
          Re: Veselá historka z natáčení03.09.2015
Dej blbcovi funkci...
          Re: Veselá historka z natáčení03.09.2015
Mohl bys rozvest to s tim boulderingem? Nechapu, jak boulderovani po sutrech, ktere jsou vetsinou na
           Re: Veselá historka z natáčení03.09.2015
Proč nikdo nenadává na Bídu? :D A leze ještě vůbec? Jednu dobu jezdil hlavně na kole po Šumavě :D
            Re: Veselá historka z natáčení04.09.2015
Se mě zeptej na mailu ;-)
          Re: Veselá historka z natáčení07.09.2015
Ňo, hezky si se vychválil, jen co je pravda.
Zase jedeš kolovrátek: "Kdo nic nedělá, ne
           Re: Veselá historka z natáčení07.09.2015
Mám velmi podobný názor. Jinak ale nevěřím tomu, že by Martan úmyslně lhal a manipuloval. Jen si tak
            Re: Veselá historka z natáčení07.09.2015
V místě osazení onoho jištění na bočním okraji převisu byl celý blok kompaktní, rozhodně nic, do čeh
             Re: Veselá historka z natáčení07.09.2015
Martane,
tahle diskuze to je z Tve strany mistrovsky kousek, skutecne, uplny svedsky stul d
              Re: Veselá historka z natáčení08.09.2015
J. Klado
netroufám si polemizovat, zdali ono zmiňované mistrovství disutérské je více dílem T
               Re: Veselá historka z natáčení08.09.2015
No ještě mě napadá "dej prostor volovi" :-D Ale mám konstruktivní návrh. marťane, odlož vr
                Bídák08.09.2015
On si tady konečně posype hlavu 2,5 zrnky mikropopílku...a ty to takhle trefně zabiješ.
Jsi h
                Re: Veselá historka z natáčení09.09.2015
hele podle me bido meles ted sracky.. :) to ze ho nemas rad je jasny.. ale kdy si ho videl lizt napo
                 Re: Veselá historka z natáčení09.09.2015
Kde beres tu jistotu, ze toto nema nejak podlozene? Ted by sla aplikovat tva retorika a rict ti, ze
                  Re: Veselá historka z natáčení09.09.2015
tak urcite toho bida vylez vic a lip.. :)
a co jako?
                  Re: Veselá historka z natáčení09.09.2015
a je mi u riti co ma kdo v denicku a kam co napsal na net o svy vykonosti... :)

ty j
                   Re: Veselá historka z natáčení09.09.2015
Aneb never ani tomu, co o sobe pise sam dotycny, kdyz se ti to nehodi do kramu :).
Nevim co m
                    Re: Veselá historka z natáčení09.09.2015
:) :)

tade nejde o to kdo jak leze ale jak vrta preci ne? :)

lizt sem
                     Re: Veselá historka z natáčení09.09.2015
Heh :). Zacit to tim, ze reknu nevis co Martan leze, sam lezes nic moc a proto tady meles sracky a n
                      Re: Veselá historka z natáčení09.09.2015
Tak urcite :) je nelezu... jen mlatim do klavesnice a balim brka... ;) na lezec.cz si chodim lecit k
                Re: Veselá historka z natáčení09.09.2015
Tedy, se přidám. Pěkně všechno shrnuto. Marťane, odlož vrtačku a přestaň si namlouvat, že jsi hodnot
                 Re: Veselá historka z natáčení09.09.2015
Se podepis kdyz mluvis za celou pribram :) a beres si do huby i belinu.... mazec tyhle srackomety :)
                  Re: Veselá historka z natáčení10.09.2015
Chces-li donutit k podpisu, zacni jim sam.
                   Re: Veselá historka z natáčení10.09.2015
tak nereprezentuju pribram vid :) .. ale KB warriory a honice.. ;) tam se to neresi
               Re: Veselá historka z natáčení09.09.2015
Má úcta(vážně) za mírné poprášení hlavy v příspěvku výše, hádám, že kdyby si to napsal rovnou, nemus
                Re: Veselá historka z natáčení09.09.2015
Spis bych rekl, ze by byla jeste horsi nebo zadna.
           Re: Veselá historka z natáčení07.09.2015
Hezky jsi to shrnul. A Marťan na to konečně zareagoval bez vytáček, sice stručně, ale přímo. Konec d
           Re: Veselá historka z natáčení07.09.2015
Dobře napsáno, K127. Jsem rád že to přimělo napsat Martana něco rozumnýho, ba i stručnýho.
     Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Na obhajobu Černé skály se musí říct, že to zarostlo ve chvíli, kdy se rozrostlo chataření v okolí.
     Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
imho... Martan je v pohode... kdyz to neches lizt tak to nelez... argumenty o novaccich... bullshit.
      Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Jakoze "nesouhlasim a tak vsichni s jinym nazorem nez ja, tahente do prdele" :). Za prve l
     Re: Černá skála u Řevnic03.09.2015
" to by totiž dělal hezké cesty v pevném materiálu"

Drtivou většinu kvalitn
  Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
myslím že máš pravdu jen v obecný rovině a uniká Ti jeden podstatnej detail: ano, je normální, že sk
   Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Rozmazlený jsme, jištění nic neznamená. Dřív se podél převisu lezlo, v cestě Poslední výstřel je psa
 Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Tak koukam, ze jsem tu svym zcela nevinnym dotazem spustil valku. Hosi, o Cerne skale nebo Solvayovy
  Re: Černá skála u Řevnic01.09.2015
Bohuzel nekteri jedinci asi nevedi co lamava skala znamena a cpou do ni hojne jisteni. Hodnoceni jej
  Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Naprostej souhlas. Ale to zřejmě borcí lezoucí 8 a výš - "ti co o lezení něco ví", nejsou
   Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Řekl bych že vystupuje spíše jako budovatel než průkopník, ale ať jedno nebo druhé, tak rozhodně ne
    Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Pekne neapsano. Mam podobny nazor.
     Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
jako ze by se vas mel ptat ju? no potes koste :)
      Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Z ceho pak si tuhle myslenkovou konstrukci vyvodil?
       Re: Černá skála u Řevnic03.09.2015
>>>vesele tvoří pro blaho nás všech i proti naši vůli.<<<
zrejme by kazdy s
        Re: Černá skála u Řevnic03.09.2015
Ono je dobre si precist i ten zbytek a popremyslet co treba muze byt tim sdelenim ...
A samoz
    Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Další pan anonymní kazatel čeho?
Jak je to s prvovýstupcema? Cca 90% cest na Vltavě, které s
     Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Kdysi dávno v lezeckém pravěku se prvovýstupy lezli, šlo hlavně o to vyřešit a přelézt problém. Nají
      Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Egoistictičtější, arogantnější a sobectější není jeden z přístupů tvoby cest jak píšeš, ale vždy kon
      Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Poměrně snadné napsat takový soud.
Myslím, že jsem jen jeden z těch, komu záleží na tom, aby
       Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Jaký soud?
Říkám, že každý si musí udělat názor sám.

Za sebe můžu říct, že so
        Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Děkuji za odpověď a vážím si Tvého názoru.
         Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Marťane, možná bys opravdu měl ubrat od té nesmyslné kvantity. Vůbec nerozumím tomu, co vede permane
          Re: Černá skála u Řevnic03.09.2015
Naprostý souhlas, lámavé terény (černolice, koziny, holáč atd..) jsou super na tréning do hor, taky
          Re: Černá skála u Řevnic03.09.2015
Není to trend posledních let, je to stále tatáž touha někam vylézt. Tajně netajně, ti kdo se v tom p
           Re: Černá skála u Řevnic03.09.2015
Jakmile je pouzivan matros z fondu CHS, tedy z fondu kam mimojine i prispivaji clenove, tak by se to
  Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Podle autorů cest v tebou jmenovaných oblastech (sektorech) je dle mě vidět, že by se měl věnovat sp
  Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Jenom bych rád poopravil Honzu. Největší zásluhu na objevení a zpřístupnění Šípkového lomu (klukům s
   Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
"Říceni skal" jak se to správně jmenuje, je přirozený geologický jev, se kterým nic nenadě
    Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Palec nahoru... :)
    Re: Černá skála u Řevnic02.09.2015
Jo, jo, obzvlast v cestach kde to duni uz od zacatku a v terenu, ktery uz od pohledu z dalky je rozr
     Re: Černá skála u Řevnic03.09.2015
z pohledu geologa je stabilní to, co nespadne příštích 50 milionů let
      Re: Černá skála u Řevnic08.09.2015
Záleží na tom v jakém kontextu a pro jaký účel geolog stabilitu posuzuje.
    Re: Černá skála u Řevnic08.09.2015
Myslím, že tohle docela dobře vystihuje, proč se tu tolik lidí do Marťana naváží. Asi ani tady nikdo
     Re: Černá skála u Řevnic09.09.2015
Přesně!

 Expresky SR Vision28.08.2015
ahoj, nemůžu se dopátrat nějakého rozdílu mezi expreskama (set) SR Vision, SR Shot a SR Extasy wire. Je to opravdu jen ve váze a velikosti karabin nebo ještě něco? má někdo ty Visiony a jak se s nima pracuje? Mám menší ruku... V současné době používám kla
 Re: Expresky SR Vision30.08.2015
tak nejak netusim v cem jinem by mel byt rozdil?
 Re: Expresky SR Vision30.08.2015
SR Vision jsou z nich nejlehčí, Shot nejsou kované za tepla a jsou nejlevnější a Extasy se už nevyrá
  Re: Expresky SR Vision30.08.2015
Toto prave zjistis asi po 10 sekundach ze stranek SR, proto ted dotaz nechapu uplne presne.

 Sella wildside - doprava z Alicante28.08.2015
Pěkně prosím o radu, zda se dá z Alicante nějak rozumně docestovat do oblastí Sella a případně do sportovních oblastí v okolí Gandie bez použití auta? Veškeré tipy na dopravu - autobusy, vlaky, stop... a ostatní logistiku (voda a potraviny na místě) vítán
 Re: Sella wildside - doprava z Alicante01.09.2015
Ahoj pár oblastí jsem tam obrazil, ale upřímně si to bez auta nedovedu představit. Snad jen Gandía b
  Re: Sella wildside - doprava z Alicante02.09.2015
Děkuji za info! Pátrám na google mapách a mám z toho podobný pocit. Ty oblasti jsou vždycky dost dal

 rada od znalcu Skalaku28.08.2015
Ahoj, prosim znalce Skalaku o radu. Zajima me, jak se jmenuje cesta, ktera se nachazi mezi Durangem a Unorovou (v proluce mezi nima vedouci na predskali)a je hned vlevo od standardniho nastupu na predskali Duranga. Je to krasna sparka v plotne s novym kru

 Konigsjodler - Flying fox27.08.2015
Netušíte jestli mi na Flying fox na feratě Konigsjodler stačí obyčejná pevná kladka na lana do 13mm(třeba Camp small pulley asi za 400 peněz), nebo potřebuji něco speciálního? Prý tam kdysi dokonce byla nějaká erární, ale poslední roky je pryč
 Re: Konigsjodler - Flying fox27.08.2015
Něco podobného jsem v pohodě používal (+ pro jistotu karabinu jako pojistku), ale mám ji vyhrazenou
 Re: Konigsjodler - Flying fox27.08.2015
Zkušenost 14 dní stará - klasickou pevnou kladku na to lano nenacpeš. Buď je třeba otevírací bočnice
  Re: Konigsjodler - Flying fox28.08.2015
Jak hodně se opotřebuje karabina tažená 50 metrů po ocelovém laně?
   Re: Konigsjodler - Flying fox28.08.2015
Já to šel vloni. Nedošlo mi, že tam cvakám hliníkovou karabinu na expresce a udělalo to do ní cc 1mm
 Re: Konigsjodler - Flying fox28.08.2015
Já jsem to přeručkoval, neni to tak dlouhý.
  Re: Konigsjodler - Flying fox28.08.2015
taky sem to ruckoval. Navic s plonou polni. Neni to potiz....
   Re: Konigsjodler - Flying fox28.08.2015
i zena to preruckovala... a to je to takovy nezny stvorenni...
  Re: Konigsjodler - Flying fox30.08.2015
Ja jsem tam radeji ani nebyl

 Foto dne26.08.2015
Kde se tento šutr přesně nachází ?
 Re: Foto dne27.08.2015
V oblasti Čertovo Kopyto dle průvodce na Vltavskou žulu. Je to trošku vyšší, někdo tam tenkrát odřez
  Re: Foto dne27.08.2015
Ten vylez asi bude pekny psycho..
   Re: Foto dne28.08.2015
ale kdeze, solidni vrstva mechu pohnojena davkou strachu udrzi secko....

 Janebova věž-Prachov25.08.2015
Ahoj,ve neděli jsme lezli na Janebovu věž a při sestupu ke slaňáku se dal do pohybu celý vrcholový masiv.Zřícení je asi jen otázka času.R
 Re: Janebova věž-Prachov25.08.2015
To asi není zpráva, která by měla zůstat nepovšimnuta někde v hloubi diskuse...
 Re: Janebova věž-Prachov26.08.2015
Hlásit ihned správci
 Bishorn23.08.2015
Zdravím, sháním info kolem chystaného výletu na Bishorn- kdo jste tam v poslední době byl, jak to tam vypadá se sněhem, trhlinama, a tak, ale i třeba s parkováním v Zinalu? Dík
 Re: Bishorn23.08.2015
Ahoj, ledovec prvních 400 výškových od chaty dost potrhaný, mosty jakž takž, ale jeden sme prošlápli
  Re: Bishorn24.08.2015
ladovec bez lana ? robis si prcu, Hilti ever and forever

1   ...   332   333   334   335   336   337   338   339   340   341   342   343   344   345   346   347   348   349   350   351   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Hrazda
Ahoj - hledam googlim a ne a ne najit takovou tu zavesnou hrazdu zhruba kapkoviteho prurezu co ma moznost po stranach ji povolit aby se i protacela a nebo si ji natocit a utahnout v urcite pozici. Bylo to ze stejneho materialu jako poluretanove chyty. Tusil sem ze to dela Aix ale ty to na webovkach nemaj ... Vi nekdo kde to koupit ?
Steebe21:54:35 29.08.2015
odpovědět 
 Re: Hrazda
Myslíš nejspíš tu, co jsem viděl na Padání 2013 od Lapisu:

http://luna.lezec.cz /index.php?page=shop.pro duct_det ails&flypage=flypage.tpl&pro duct_id=183&category_id=5&option=com_virt uemart&Itemid=70&vmcchk=1&Itemid=70
T.02:16:40 30.08.2015
odpovědět 
  Re: Hrazda
To je vono - diiik. To budou decka cucet :-) pac u nas byla pout a soutez na hrazde o tiskara - 2 min vydrzet na protaceci hrazde - ruce v jednom smeru a bez prehmatavani - pristi rok ho chcem zrujnovat ;-) max jsme dali 1min 30sec.
Steebe08:41:51 31.08.2015
odpovědět 
   Re: Hrazda
Myslim že na to ale nepotřebujete cvičit právě na takový hrazdě... Stačí viset na obyčejný a k tomu viset na nějakých hodně velkých oblinách, nějakou kulatinu 15 čísel v průměru a víc bych to viděl...
Ale jestli ho takhle přijde zruinovat víc jak 2-3 lidi, tak se vám to už vyplatí :-)
T.12:32:25 04.09.2015
odpovědět 
   Re: Hrazda
Lze zakázkově sehnat i na amuerte.cz.
13:17:04 04.09.2015
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1170 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1467 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi