Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 25.Melen 10357 26.Janošová 10352 27.M 10350 Bouldry: 25.Horáček 9828 26.Jurečka 9775 27.Pail 9750 Hory: 18.Sukačová 3238 19.Petr 3142 20.Nešvera 3129
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Hoher Riffle 11.08.2015 Zdar,
znáte někdo hřebenovou zkratku z Hoher Riffleru k jezeru Blankaseen? Tedy že se nejde kolem Graf Hutte, ale přes Blankahorn. Je to na lano? Nikde nic nemůžu najít, jen na bergfexu ji vidim značenou.
Díky
žula v září 10.08.2015 V září se chystáme s kámošem na měsíční dovolenou a protože kvůli práci nebyl poslední měsíce čas na lezení, tak jsme sportovky zavrhli a chceme do hor. Představa je taková, že chceme na žulu a protože máme dost času, tak se nám nechce do Tater, ale rádi
  Re: žula v září 10.08.2015 Bergel jih (z Italie, zejmena chalupa Gianetti). Piansecco (Ticino). Dalmazzi (kdyz bude vylozene he
    Re: žula v září 10.08.2015 tak nějak. letos počasí tak ňák blbne, a protože dlouhodobě je počasí v rovnováze, tak šamani předpo
    Re: žula v září 12.08.2015 Ten Bergel z jihu jsou taky plotny jak ve Švajcu nebo je tam jiný charakter? Moc se nám nechce do pl
      Re: žula v září 14.08.2015 Bergel jih ma hodne jiny charakter nez sever, zejmena kopce kolem chaty Gianetti. Skala je mnohem st
        Re: žula v září 18.08.2015 ta Dalmazzie vypadá velice pěkně, jen se chci ještě zeptat, jak se tam řeší spaní. Musí se do refugi
          Re: žula v září 19.08.2015 No, se stanovanim nevim, je to tam samy sutr a ledovec je DOST daleko.
Ale odkazuji j
            Re: žula v září 22.08.2015 Jsem se chtěl taky podívat a docela jsem ten článek hledal, byl by bodl aspoň název... Myslelas člán
  Re: žula v září 11.08.2015 Orco (Itálie). V září paráda.
    Re: žula v září 11.08.2015 To neni zula, a i charakterem to az tak vylozene zulu nepripomina. Ale podobnost tam je, to ano.
      Re: žula v září 11.08.2015 No ale v Orcu se do 6a nechytas...
        Re: žula v září 13.08.2015 Neni pravda. Např. v levé části Sergentu je několik variant zcela jistě do 6a.
        Re: žula v září 13.08.2015 do 6a mraky věcí, ale zase plotny. Ono na žule jsou kolmé stěnové šestky dost nadstandard
          Re: žula v září 14.08.2015 Tak v levy casti Sargentu je neco pod 6a (to neco ale prelezes za den). V celym Orcu budes muset ces
            Re: žula v září 14.08.2015 nepsal jsem, jestli do orca ano, či ne, jen že letmý pohled do průvodce ukázal cesty i pod 6a s tím,
  Re: žula v září 11.08.2015 Doporucuju nahlednout do pruvodce od Pioly na okoli Mt. Blancu.
DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...? 10.08.2015 Ahoj,
Jedeme na 5 dní do Ramsau am Dachstein a objevil jsem ferratu Sky walk. Všude v průvodcích i na netu píšou, že je extrémně těžká nebo ,,životu nebezpečná atd...,,
Je mi 15 let, chodím 4 roky na kroužek lezení. Zvládám tak obtížnost 6 a
  Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...? 11.08.2015 1. Přestaň hulákat.
2. Vykašli se na lezení po železe a lez raději po skále.
  Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...? 11.08.2015 Vylézt ji určitě vylezeš, ale spíš je otázka proč by jsi to měl dělat. Feraty mám rád, ale zrovna sk
    Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...? 11.08.2015 Já teda nevím ale mám dojem že feraty se chodí zdola nahoru, miluju když nejaká cestovka vezme někol
      Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...? 11.08.2015 Teda jestli se pletu, tak se omlouvám, ale řekl bych, že jsi zmíněnou feratu a její umístění nikdy n
        Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...? 11.08.2015 feratu sem šel a potkal 4 lidi co ji šli z kopce dolů- prostě regulárně naopak...na vyhnutí moc míst
          Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...? 12.08.2015 jej tak to se tedy omlouvám. Opravdu by mě ani při mé hodně bujné fantazii nenapadlo, že někdo polez
            Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...? 12.08.2015 V pohodě. V odstupu času se tomu už jen směju ale tehdy sem nadšený nebyl :) Lidi holt vymyslí všeli
          Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...? 13.08.2015 Třeba na Höhe Wandu lezou obtížné ferraty (D-E) dolů i Rakušáci. Je to fakt "super"...
      Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...? 11.08.2015 Skywalk je takový kolečko, jdeš kolem něj při sestupu, můžeš na něj naběhnout, jít ho obvyklym směre
  Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...? 11.08.2015 Nešel jsem to. Nemám rád ferráty :) Na mě to má moc velký "pádový faktor" to radši skočim
  Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...? 11.08.2015 Skywalk bych taky nedoporučoval. Přelezeš to, v tom bych neviděl problém, ale umístění je fakt nic m
    Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...? 11.08.2015 Jasně - famózní Könisgsjodler, na strance Matrashausu je k nalezení pěkný povídání o jedný večerní a
      Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...? 12.08.2015 Já nepsal lehká! Je to fyzicky velice náročná ferrata a fakt dlouhá, to se ale nijak nevylučuje s tí
        Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...? 12.08.2015 hoj, nebudu kvůli tomu zakládat další vlákno, ale můžu se zeptat jak jste z Jodlera sestupovali? Je
          Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...? 12.08.2015 inu, birgkar... popravdě, nebyl jsem konkrétně tam, takže možná mlžím a zobecňuji a ukrutně se mýlím
            Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...? 14.09.2015 tak jsem měl to mimořádné potěšení birgkarem sestupovat, a je to poměrně solidní vopruz. chce to jít
          Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...? 12.08.2015 Sestupoval jsem tudy, je to trochu, jak píše Lukáš. Navíc ale na to, že tudy vede "obyčejná&quo
          Re: DACHSTEINSKÁ FERRATA SKY WALK...? 17.08.2015 Šel jsem tam dvakrát a jednoznačně doporučuju helmu. Jednou to nebylo tak strašný ale šutry stejně l
Stanování na Bishornu 10.08.2015 Zdravím, nemáte někdo zkušenosti se současnou situaci ohledně stanování (jednorázového) při normální cestě na Bishorn? Projíždím na netu nějaké diskuze, dostal jsem se i do nějakých vyhlášek či co ale o téhle oblasti nic a hlavně nic aktuálního. Jedná se
  Re: Stanování na Bishornu 10.08.2015 Ahoj,
byli jsme tam loni, stany se staví na kamenech asi 100metrů od chaty, jsou tam na ně u
DryEdge 2L 08.08.2015 Ahoj, máte někdo zkušenosti s bundou, která má membránu DryEdge 2,5L? Je dostačující z hlediska nepromokavosti? Nechci bundu do extrémních podmínek, spíš to beru jako pláštěnku, kterou budu nosit v batohu pro případ, že mě zastihne déšť. Myslíte, že je to
lezení v horách 05.08.2015 Ahoj, nechci rozpoutat diskuzi o hloupých začátečnících, ani nechci být napomínám za demenci a nerozvážnost. Chci regulérní odpověď, snad se jí zde dočkám. Jak moc se prosím liší otížnost lezení IV UIIA na skále a v horách? Třeba takový Studlgrat? Je mi j
  Re: lezení v horách 05.08.2015 Nevim, jak Studlgrat, ale spis to byva naopak, na preklizce by to spis bylo oznaceno nizsim cislem.
    Re: lezení v horách 05.08.2015 No jak kde a jak co...treba kdyz obcas lezu nejakou 6-7 v tatrach, tak si rikam, ze bych nerad byl l
      Re: lezení v horách 06.08.2015 Všeobecně ve Vápencových Alpách (v Rakousku) je to všechno přibližně o stupeň těžší než třeba v Srbs
  Re: lezení v horách 05.08.2015 Poměrně složitá otázka.
Je rozdílem tůra (jako např zmíněný Studegratt), která je spíše náro
  Re: lezení v horách 06.08.2015 Děkuji za velmi příjemné odpovědi, co dávaly hlavu a patu a pomohly mi. Fajn den a ať vám to leze!
  Re: lezení v horách 07.08.2015 Je to těžká otázka a je to +/- subjektivní.
Osobně mám takový přístup. Na skále lézt cestu z
    Re: lezení v horách 07.08.2015 Děkuju:)
    Re: lezení v horách 07.08.2015 S tou délkou/obtížnosti to byl kdysi přístup v Tatrách, ale nakonec se to neujalo. Dnes je cesta všu
  Re: lezení v horách 07.08.2015 Především, klasifikace lítá. Skoro všude. Takže můžeš narazit na opravdu ostrou cestu na dané číslo,
  Re: lezení v horách 10.08.2015 ještě to má jeden aspekt. záleží, jestli se jedná o cestu klasickou nebo moderní a plezýrovou. klasi
  Re: lezení v horách 11.08.2015 Pokud se ptas konkretne na Stuedelgrat, tak to se skutecnym lezenim v horach nema zas tak moc spolec
Sušky nova cesta 05.08.2015 Už jste někdo lezl novou cestu na Suškách vedle Minolty? Jaka to je klasifikace? Dík
  Re: Sušky nova cesta 10.08.2015 1. Ne
2. Nevim
3. Nemas zac
Foto dne 05.08.2015 Kde to je, píše se tam Ostrov, to je ten u Varů? Koukal jsem do průvodce, ale náhorní cestu nikdy nevidím? Můžete mi prosím dát bližší info..
Díky
  Re: Foto dne 05.08.2015 ne, je to o 100km severovýchodně dál
  Re: Foto dne 05.08.2015 Podívej se, co je napsané pod fotkou. Jinak Ostrov je velmi známá pískovcová oblast v Čechách s něko
    Re: Foto dne 05.08.2015 Ostrov u Varů? Děláš si srandu?...
Lano Tendon LOWE 8.4 05.08.2015 Může někdo poradit kde lze aktuálně koupit 60m v modré barvě? Lanex je skladem nemá a nestihne vyrobit. Procházel jsem obchodníky a nic...
delka lana 04.08.2015 muze se mi v cechach stat ze mi nebude stacit na slaneni 50m lano? trebas v Adru? jsou slanaky pod sebou a v jakejch vzdalenostech? da se ridit nejakym pravidlem, nebo si mam poridit delsi snuru? diky za diskuzi
  Re: delka lana 04.08.2015 To se ti může klidně stát a budeš muset slaňovat na dvakrát.
    Re: delka lana 04.08.2015 a je nejaka jistota ze tam druhej slanak bude? a ze bude do 25m? :) jako ze se bavime o casto lezene
  Re: delka lana 05.08.2015 vem 60 a moc to neřeš :)
  Re: delka lana 05.08.2015 Nevím jak v Čechách, ale na Moravě je spousta skal vyšších než 25m.
  Re: delka lana 05.08.2015 60tka je standard.
  Re: delka lana 05.08.2015 Kup si radši delší. Přibude trocha hmotnosti v batohu, ale nebudeš muset řešit...
  Re: delka lana 05.08.2015 asi se může stát, že by v Adru pade nevyslo, ale po těch letech, co tam jezdím, jsem to ještě nepotk
    Re: delka lana 05.08.2015 Ok diky... no neni velkej ale lano mam dobry.. tak holt budu mit druhy asi no...
      Re: delka lana 05.08.2015 Na písku většinou nějaký kroužek asi bude. Na nepískovcových skalách, kde jsou jenom nýty, ale bude
      Re: delka lana 05.08.2015 když budeš mít dvě a volit si který použiješ podle oblasti, tak ti taky o dost dýl vydrží.
No
      Re: delka lana 05.08.2015 jestli už máš padesátku, tak ti v tom adru stačí, to byla rada, pokud bys snad kupovala svoje první
  Re: delka lana 05.08.2015 Na písku mi všude stačila 50, delší lano je jen zbytečný odírání skály při přetahování lana kvůli do
    Re: delka lana 05.08.2015 V Labaku ti 50 urcite nestaci, pokud chces lezt cesty na jeden zatah.
      Re: delka lana 05.08.2015 Tak kdybych chtel kupovat delsi tak s cim vyjdu aby to melo smysl mit dve lana? 70m? Jinak lizt na d
        Re: delka lana 05.08.2015 Nevím, jak jsme mohli přežít se čtyřiceti metry. A to prosím byl jen bolatický drát pr.11. Do batohu
          Re: delka lana 05.08.2015 dřív se lezlo se 40 metrovejma lanama. ve starým šedivým průvodci po ádru a okolí (1975) bylo u každ
            Re: delka lana 09.08.2015 parada diky za odpovedi! na zadny velky zdi moc zatim nespecham, takze v klidu zas skladat furt do b
1
...
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
...
2263
Hoher Riffle Zdar,
znáte někdo hřebenovou zkratku z Hoher Riffleru k jezeru Blankaseen? Tedy že se nejde kolem Graf Hutte, ale přes Blankahorn. Je to na lano? Nikde nic nemůžu najít, jen na bergfexu ji vidim značenou.
Díky radim 09:24:54 11.08.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: