Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English činky 28.07.2015 Ahoj,
mám takový dotaz...
Doma jsem našel 3kg jednoruční činky, má z hlediska lezení posilování s nimi význam ?
Rozuměj, nepotřebuji takové ty svaly ala fitko na okrasu, ale rád bych aby to k něčemu bylo když už začnu :-)
  Re: činky 28.07.2015 No tři kg jsou podle mě opravdu k ničemu. S nima máš ale zase jistotu, že určitě namakanej, jako sva
    Re: činky 28.07.2015 Proč k ničemu? Minimálně by se s nima dalo chodit do školy nebo běhat... Pro maníky samozřejmě tréni
      Re: činky 28.07.2015 No jak píšeš, tedy k ničemu...
    Re: činky 29.07.2015 Nesouhlasím. :)
I s třemi kg a správnými cviky uděláš hodně parády. Sice s konkrétními cviky
      Re: činky 29.07.2015 Silu s tim urcite nenazenes, ale kondici jo. Stejne jako bys ji nahnal na kruhovym treninku i bez ci
  Re: činky 28.07.2015 Činku do jedné ruky, hrazdu do druhé ruky, shyb. Vyměnit strany a opakovat.
    Re: činky 28.07.2015 Muj nazor je ten, ze clovek, ktery udela serii schybu na jedne ruce s cinkou v druhe, se nebude potr
      Re: činky 29.07.2015 To taky nemela byt rada, ale pohlazeni ega..
  Re: činky 29.07.2015 S podobnyma hmotnostma si davam kompenzacni cviceni na lokty kdyz pobolivaji.
Napr.
    Re: činky 29.07.2015 Je nutne smazat mezeru v odkazu.
  Re: činky 29.07.2015 Tak díky za odpovědi...
Našel jsem doma činky a tak mě to jen napadlo jestli k něčemu jsou, n
    Re: činky 29.07.2015 3kg na biceps na nic, ale vzpažuj s nimi (do stran, před sebou, současně, na střídačku), nebo v před
      Re: činky 30.07.2015 divam se, ze jsi zde narazil opravdu na znalce, opravdu 3kg je az nad hlavu, doda to perfektni kondi
        Re: činky 30.07.2015 Jako vzdy Martas s vysoce fundovanou radou :D.
  Re: činky 31.07.2015 přesně jak tu už radil někdo přede mnou, lehký činky neshazuju, smysl podle mě s takhle lehkejma má
  Re: činky 09.09.2015 mám doma taky činky, ale kolem 5 kg. to už je lepší váha na ramena. rozpažování předpažování, dřepy
Stenice v Tatrach 28.07.2015 Nebyl jste nekdo v posledni dobe na Brncale, prip. dalsich tatranskych chatach? Pry se tam rozmohly stenice. Nevite, v jakem je to stavu?
  Re: Stenice v Tatrach 29.07.2015 V zime jsme po obou navstevach byli slusne pokousani. Jak na pokoji tak na povale. Jedina zavada na
    Re: Stenice v Tatrach 29.07.2015 Na Brnčalce štěnice? To si děláte kozy ne?
    Re: Stenice v Tatrach 29.07.2015 To musí být radost si to "natáhnout" k sobě do bytu, do domu...
      Re: Stenice v Tatrach 29.07.2015 Zapálit a postavit novou chatu
        Re: Stenice v Tatrach 29.07.2015 už zase?
          Re: Stenice v Tatrach 29.07.2015 Jo, už zase. Novou, krásnou, plechovou, plastovou, skleněnou, kulatou ... Hlavně ale bez štěnic a s
        Re: Stenice v Tatrach 02.08.2015 nestacilo by to nechat pres zimu vymrznout?
          Re: Stenice v Tatrach 03.08.2015 Nestačilo, vydrží i mnoho let...
  Re: Stenice v Tatrach 02.08.2015 Jo, taky mám slušné zkušenosti z Brnčály ze zimy. Pokousaný jsem byl řádně. Nejdřív jsem myslel, že
  Re: Stenice v Tatrach 03.08.2015 Doporučuji MJEZDIT! Natáhli jsme si je domů, nešly odstranit (3x deratizace) a stejně jsme nakonec m
  Re: Stenice v Tatrach 03.08.2015 Doporučuji MJEZDIT! Natáhli jsme si je domů, nešly odstranit (3x deratizace) a stejně jsme nakonec m
    Re: Stenice v Tatrach 12.08.2015 ad anonym 09:35:58 03.08.2015 :
nemam s tym osobnu skusenost, ale 3 dezinsekcie ( deratizac
  Re: Stenice v Tatrach 03.08.2015 No sačí napsat na slovenskou hygienu a něco s tím budou muset začít dělat..
  Re: Stenice v Tatrach 04.08.2015 Hmm, no to musí být Červená Vestička radostí bez sebe..
    Re: Stenice v Tatrach 08.08.2015 Cau lezci, nezapajam sa zasadne do diskusii na internete, ale na toto odpoviem. Plostice niesu znako
      Re: Stenice v Tatrach 09.08.2015 Excelentní ukázka, jak nesmí vypadat krizová komunikace. Zajímalo by mě, o kolik se po tomto příspěv
        Re: Stenice v Tatrach 09.08.2015 Sice mimo téma, ale docela by mě zajímalo, jak by v tomto případě měla (mohla) vypadat krizová komun
          Re: Stenice v Tatrach 09.08.2015 Zatloukat, zatloukat, zatloukat.
Jsme-li přistiženi, zatloukat.
Nelze-
        Re: Stenice v Tatrach 09.08.2015 Ty vole... No teda o mne zcela jistě.
Fakt soda.
        Re: Stenice v Tatrach 10.08.2015 Myslím si že neubyde vůbec nikdo, protože lidi co tam jezdí by tady nikdy nepsali takový kokotiny. V
          Re: Stenice v Tatrach 10.08.2015 Kokotinu typu, ze tam byly stenice, kterou tu potvrdil Tomas Petrik?
      Re: Stenice v Tatrach 09.08.2015 To jsou mi zpusoby..
Za prve tu lide jen konstatovali sve zkusenosti, tak neni potreba se do
        Re: Stenice v Tatrach 09.08.2015 preklep: "na nasi strane je vse v poradku"
      Re: Stenice v Tatrach 09.08.2015 To je zajímavý názor. I reakce. Co mne ale zaráží, že o jiných chatách v Tatrách se podobné info neo
      Re: Stenice v Tatrach 10.08.2015 Brnčála byla jedna z nejpohodovějších chat v Tatrách. Tahle reakce mne doost zklamala!
        Re: Stenice v Tatrach 10.08.2015 Mají tam zakázat psy, kočky, potkany, králíky a morčata
          Re: Stenice v Tatrach 10.08.2015 To zvířectvo, cos vyjmenoval je rozhodně čistotnější než většina turistů obývající chatu :-).
            Re: Stenice v Tatrach 11.08.2015 (soudím podle sebe).
Navíc morče si dává sprchu dvakrát denně.
            Re: Stenice v Tatrach 13.08.2015 Koukám další militantní vegan co staví zvířata na úroveň lidí (a někdy i výš...)
      Re: Stenice v Tatrach 11.08.2015 a jak to teda je v současné době? Dovezl si někdo domů nadílku v posledních týdnech?
  Re: Stenice v Tatrach 11.08.2015 Veškerej tenhle bordel nosí do Tater Polští "cepry". Pokud sem potkal někoho vyloženě zavš
    Re: Stenice v Tatrach 11.08.2015 Sem si nějak nevšiml, že by se XX let zpět, a to sem tam jezdil dost často, tohle svinstvo na Brnčal
      Re: Stenice v Tatrach 11.08.2015 Aká je teda situácia? Mám pocit že keby tam niečo také bolo tak už to rieši hygiena. Alebo že by hyg
      Re: Stenice v Tatrach 11.08.2015 Je to jednoznacne nejcistsi a nejporadnejsi chata v tatrach. At si kazdej rika co chce, kdo tam jezd
        Re: Stenice v Tatrach 12.08.2015 Ale jo o tom žádná. Já tam taky jezdím nejraději a mám to tam hrozně rád, ale když tam budou štěnice
          Re: Stenice v Tatrach 12.08.2015 Asi jako na Zbojandě v únoru chytli tři kluci nějakej humáč z hajzlů...a z další party taky. Prostě
            Re: Stenice v Tatrach 12.08.2015 Jak mohli chytit humáč z hajzlů v únoru na Zbojandě? V tu dobu jsou tam přece záchody vymrzlé po cel
              Re: Stenice v Tatrach 12.08.2015 Chytli to jen ti kteří si na ten hajzl odvážně sedli. Můžeš to tam jít někdy vyzkoušet, možná budeš
                Re: Stenice v Tatrach 12.08.2015 Už jsem to mnohokrát zkoušel v zimě i v létě. A furt nic... proto je mi to divné. Že by plíseň na pl
                  Re: Stenice v Tatrach 12.08.2015 Týden mastičkama, pak to zmizelo. Co přesně to bylo, nevím... Je pravda že byli slunné dny a odpoled
                    Re: Stenice v Tatrach 12.08.2015 :-)
                    Re: Stenice v Tatrach 12.08.2015 přenos chorob a parazitů via hazlové prkýnko je mýtus. víc toho chytíš od kliky u dveří, od papírove
                      Re: Stenice v Tatrach 13.08.2015 byl sem v indii a musím zaklepat, že sem si z tama "zatím" nic nedotáhl. a to jsme spali v
                        Re: Stenice v Tatrach 13.08.2015 Jasně, 7 chlapů...3 z jednoho oddílu, čtyři z jinýho který přišli nezávisle na sobě uplně v jinej de
technické lezení/hákování 28.07.2015 hákování technické lezení a nebo moderní název aid climbing
navzdory že tento styl je již záležitostí minulosti stále jsou lidé kteří tímto způsobem lezou tedy alspon v zahraničí
mně se tento styl lezení velmi zalíbil a proto se ptám jestl
  Re: technické lezení/hákování 28.07.2015 AHoj, odkud jsi? Pokud nekde z okoli Brna, tak pomerne dost lidi z Brna jezdi v zimnim obdobi hákova
    Re: technické lezení/hákování 28.07.2015 Ahoj jsem ze severu to je dost daleko ale diky za radu pokud budu nekdy v brne tak se poptam :)
  Re: technické lezení/hákování 28.07.2015 Jsou na to knížky, hlavně americké, třeba BigWalls od Johna Longa. Největší kumšt je se nezamotat do
  Re: technické lezení/hákování 28.07.2015 Hele, nejlepsi hakovacky jsou v zimne ve Skalaku, da se tam i drajtulovat.
    Re: technické lezení/hákování 28.07.2015 Ze severu to jako MSK? Idealne pak Slovensko a zacit v Kostolecke uzine. Pada se do luftu :-)
    Re: technické lezení/hákování 29.07.2015 ..zatim bohuzel jen v zime..ale uz je v jednani i leto..tak si tam snad pristi sezonu poradne zahak
      Re: technické lezení/hákování 29.07.2015 ...ve skalaku pochopitelne
        Re: technické lezení/hákování 29.07.2015 Hele, s ohledem na to, kdo všechno to tady čte, mysli na fakt, že se můžou najít debilové, kteří to
  Re: technické lezení/hákování 02.08.2015 Jen bych rád vyvrátil názor, že je technické lezení na ústupu. Dají se tím překonat nelezitelné věci
Mont Dolent 28.07.2015 Ahoj,
neznáte někdo aktuální stav a vybavení bivaku Fiorio na Mont Dolent ? Deky, vaření, voda, WC ?
  Re: Mont Dolent 28.07.2015 Deky jsou, voda teče všude kolem, stejně jako wc. Uvařit si musíš sám a na svym. Občas někdo nechá n
    Re: Mont Dolent 28.07.2015 Dík za info, je tam opravdu těch 20 míst ? Bude nás 7 a nevím jak moc tam bývá (spíše v týdnu) plno.
      Re: Mont Dolent 28.07.2015 při troše štěstí tam budete sami. Dvacet lidí se vejde v pohodě
Efektivita kouče podle Jandíka 27.07.2015 Petr Jandík na svých stránkách zveřejnil zajímavou úvahu.Při níž se snaží hodnotit efektivitu kouče.
Ještě zapomněl na Rakušany. Ti mají 4 kouče na 16 závodníků . Vyložené mrhání penězi.
  Re: Efektivita kouče podle Jandíka 27.07.2015 Jandika neni dobre brat v posledni dobe az tak vazne. Jeho prispevky jsou velmi tendencni a uz vubec
    Re: Efektivita kouče podle Jandíka 27.07.2015 LRH efektivní! Kdo by to kdy tušil? A nejen v případě LHj a LH.
      Re: Efektivita kouče podle Jandíka 27.07.2015 A ještě by se mělo dopočítat, že LHj je zároveň kouč docela dobrých závodníků v Kanadě.
        Re: Efektivita kouče podle Jandíka 27.07.2015 Když někdo chce něco kritizovat, tak si to musí nejdřív přečíst, jinak má nulovou hodnotu on.
          Re: Efektivita kouče podle Jandíka 27.07.2015 Kde tu vidis kritiku? Psal jsem, ze souhlasim s pisatelem prvniho prispevku, ze schopnosti kouce by
            Re: Efektivita kouče podle Jandíka 28.07.2015 Bylo tu něco o tendenčních kecech a nulové informační hodnotě o tři řádky výš.
              Re: Efektivita kouče podle Jandíka 28.07.2015 To se vztahovalo ke vetsine (vsem) prispevku Jandika za posledni rok.
        Re: Efektivita kouče podle Jandíka 27.07.2015 Sem si to teda přečet. O efektivitě koučů se tam nic nepíše, jen o vytíženosti - jakej kus kouče při
          Re: Efektivita kouče podle Jandíka 27.07.2015 Jandík píše. " Největší luxus - jeden kouč na jednoho závodníka mají Ekvador a Velká Británie&q
            Re: Efektivita kouče podle Jandíka 28.07.2015 O tom se samozřejmě diskutovat může, ale to už je jiná tématika. O tom by se měli vyjádřit sami závo
              Re: Efektivita kouče podle Jandíka 28.07.2015 Kouč = trenér.
                Re: Efektivita kouče podle Jandíka 28.07.2015 Ve tvém zjednodušeném pohledu na svět možná. Ale není tomu tak.
                  Re: Efektivita kouče podle Jandíka 28.07.2015 V české repre kouč = vedoucí. K trenérovi to má sakra daleko.
                    Re: Efektivita kouče podle Jandíka 28.07.2015 Aha, české pojetí :-( Takže manažer reprezentace.
Nalezené vklíněnce 26.07.2015 Ahoj,
dne jsem na Kozích hřbetech našel nějaké vklíněnce. Nepostrádá je náhodou někdo?
trénink se zbraněma 25.07.2015 ahoj, dá se někde v praze a okolí na umělé stěně trénovat i se zbraněma (plus normálně lezečky)?
a jinde v republice? staví tu někdo něco pro ledolezce?
  Re: trénink se zbraněma 25.07.2015 To se musíš zeptat u prvního článku v pravém sloupci.
  Re: trénink se zbraněma 26.07.2015 V Mamutu bych řekl tutově.Ten první článek v pravém sloupci to fakt jistí :D .Pokud jsi ovšem myslel
  Re: trénink se zbraněma 27.07.2015 Za 5 mesicu se zacne zase trenovat v Gasteinu :)
    Re: trénink se zbraněma 27.07.2015 Gastein je někde v Praze ?
      Re: trénink se zbraněma 27.07.2015 Jj, jezdi tam tramvaj 22, je to v Sarce... Ne sorry, ja si nevsim ze to ma byt v Praze :D
arco vícedelka v chládku ;o) 25.07.2015 Ahoj, poradili by jste mi nějakou hezkou vícedélku v Arcu, ve které bychom se teď neupekli? =o) klasa do 5+ do 300m. může být i horského charakteru. Díky
  Re: arco vícedelka v chládku ;o) 26.07.2015 Zajímá mě stejný dotaz. Kdo je červ? :D
  Re: arco vícedelka v chládku ;o) 26.07.2015 Sole e Pioggia na plotně naproti Slunečním plotnám. Svítí tak tak od 14 hodin. 300 m, 5B. Nebo nasto
    Re: arco vícedelka v chládku ;o) 27.07.2015 Tohle (po 14. hodine + celovka) plati pro vicemene jakoukoliv stenu v udoli Sarca.
arco vícedelka v chládku ;o) 25.07.2015 Ahoj, poradili by jste mi nějakou hezkou vícedélku v Arcu, ve které bychom se teď neupekli? =o) klasa do 5+ do 300m. může být i horského charakteru. Díky
arco vícedelka v chládku ;o) 25.07.2015 Ahoj, poradili by jste mi nějakou hezkou vícedélku v Arcu, ve které bychom se teď neupekli? =o) klasa do 5+ do 300m. může být i horského charakteru. Díky
1
...
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
...
2263
činky Ahoj,
mám takový dotaz...
Doma jsem našel 3kg jednoruční činky, má z hlediska lezení posilování s nimi význam ?
Rozuměj, nepotřebuji takové ty svaly ala fitko na okrasu, ale rád bych aby to k něčemu bylo když už začnu :-) Jirka 21:22:16 28.07.2015odpovědět
  Re: činky No tři kg jsou podle mě opravdu k ničemu. S nima máš ale zase jistotu, že určitě namakanej, jako svalovec z fitka opravdu nebudeš :-) 22:01:09 28.07.2015odpovědět
    Re: činky Proč k ničemu? Minimálně by se s nima dalo chodit do školy nebo běhat... Pro maníky samozřejmě trénink na nic, ale pro lidí, kteří nemají čas trénovat, je to nová dimenze jak běhání, tak chození do školy. V. 22:27:36 28.07.2015odpovědět
      Re: činky No jak píšeš, tedy k ničemu... 23:05:48 28.07.2015odpovědět
    Re: činky Nesouhlasím. :)
I s třemi kg a správnými cviky uděláš hodně parády. Sice s konkrétními cviky pořádně neporadím. Ale chodil jsem na kruháč, kde většinu lidí 3 kg totálně oddělala a to základní kruhové tréninky byli o šesti cvicích. A každý z nich zvládneš doma.
Určo stačí prohledat internet. :) BikerM 15:20:19 29.07.2015odpovědět
      Re: činky Silu s tim urcite nenazenes, ale kondici jo. Stejne jako bys ji nahnal na kruhovym treninku i bez cinek. 22:05:17 29.07.2015odpovědět
  Re: činky Činku do jedné ruky, hrazdu do druhé ruky, shyb. Vyměnit strany a opakovat. pbla4024 22:50:16 28.07.2015odpovědět
    Re: činky Muj nazor je ten, ze clovek, ktery udela serii schybu na jedne ruce s cinkou v druhe, se nebude potrebovat ptat, jestli je k necemu 3kg cinka :) Tom 23:27:22 28.07.2015odpovědět
      Re: činky To taky nemela byt rada, ale pohlazeni ega.. 10:21:19 29.07.2015odpovědět
  Re: činky S podobnyma hmotnostma si davam kompenzacni cviceni na lokty kdyz pobolivaji.
Napr.
http://www.drjuliansaunders.com /resources/feature_articles/dodgy_elbows/ 11:21:03 29.07.2015odpovědět
    Re: činky Je nutne smazat mezeru v odkazu. 11:21:45 29.07.2015odpovědět
  Re: činky Tak díky za odpovědi...
Našel jsem doma činky a tak mě to jen napadlo jestli k něčemu jsou, nebo je mám nechat kde ležely. Každopádně plánuji aspoň hrazdu, tu snad v co nejbližší době zprovozním :-)
Ps: když už jsem nakousl ty činky... Má obecně smysl posilování s jednoručkama pro lezení a pokud ano, s jakou váhou by se mělo začínat ? Jirka 12:54:08 29.07.2015odpovědět
    Re: činky 3kg na biceps na nic, ale vzpažuj s nimi (do stran, před sebou, současně, na střídačku), nebo v předpažení pomalu rotuj v zápěstí. Obě najednou vzpírat z ohnutých rukou za hlavou atd. Určitě najdeš něco, co pro tebe bude namáhavé. 13:15:36 29.07.2015odpovědět
      Re: činky divam se, ze jsi zde narazil opravdu na znalce, opravdu 3kg je az nad hlavu, doda to perfektni kondici a je to jedno z nejucinnejsich cviceni, na vytrvalost jsou vyssi vahy vlastne jiz nemozne. Ale ptej se dal. Martas. 20:35:02 30.07.2015odpovědět
        Re: činky Jako vzdy Martas s vysoce fundovanou radou :D. 20:45:34 30.07.2015odpovědět
  Re: činky přesně jak tu už radil někdo přede mnou, lehký činky neshazuju, smysl podle mě s takhle lehkejma má cvičit:
- ramena (předpažování, upažování)
- rotátory ramen - specifický lezecký kompenzační cviky, možná ses s nima už setkal, kdyžtak na googlu "rotator cuff climbing exercise")
- předloktí
maníky co všechno jen shazujou, neposlouchej. Rozhodující je si vymyslet systém, u kterýho vydržíš dost dlouho na to, aby přinášel výsledky. A to je dost individuální jak z hlediska toho, na čem kdo potřebuje makat, tak z hlediska jestli u něčeho dokáže vydržet. T. 11:33:48 31.07.2015odpovědět
  Re: činky mám doma taky činky, ale kolem 5 kg. to už je lepší váha na ramena. rozpažování předpažování, dřepy s činkama. nebo vis za jednu ruku na hrazdě s činkou v ruce, třeba jen na dvou prstech.
3kg je pro mě taková váha na triceps:
http://files.mojrecept.webnode.sk/ 200000202 -020aa0303f/kickbacks jednoru%C4%8Dkou.JPG
http://media2.prozeny.cz/ images/articles/1/6/9/37961/in- content/content/0d31e4d343e094598c5efb7a8382690a /cviky_paze8.jpg 12:41:21 09.09.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: